Chaotische handelswijze van KNVB in competitieverloop Russen slaan op juiste moment toe MOEITELOZE PLAATSING IOKE VAN BEUSEKOM Ontmoedigde Bessems toch naar overwinning Opstelling van Den Haag wordt nader bekeken Bijna alle duels in vierde klasse C uitgesteld Voorzitter ADO niet herkiesbaar Maertens blijft België beheersen VRIJDAG 19 APRIL 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 11 DEN HAAG Er dreigt een chaos te ontstaan in het verloop van de compe titie in de vierde klasse C van de KNVB. De reden van alle ellende is het door de KNVB bij herhaling uit stellen van competitieduels. Voor het komende weekeinde heeft het bestuur van de bond zelfs gemeend vier van de zes vastgestelde wedstrijden te moeten uitstellen. Enkele weken geleden verzocht GDS, dat samen met het Leidse VTL de laatste plaats deelt, om uitstel. Het verzoek werd ingewilligd, aangezien de Haagse ploeg één wedstrijd meer ge speeld had dan VTL. Verschillende verenigingen, die eveneens in degrada tienood verkeerden, meenden, dat de KNVB door deze maatregel preceden ten schiep. Vanaf dat ogenblik werd het bondsbestuur bijna wekelijks ge confronteerd met verzoeken om uitstel, die alle werden ingewilligd. Vorige week werd de voetvalvereniging Was senaar van competitie vrijgesteld en voor zondag wei Jen daartoe verzoeken ingediend door BMT en PDK. Degradatiekandidaten Het probleem Is namelijk, dat niet minder dan negen van de twaalf ver enigingen ln aanmerkingen komen voor degradatie. De KNVB meent daarom, dat voor een eerlijk verloop van de competitie alle verenigingen een gelijk aantal wedstrijden moeten hebben gespeeld. De betrokken verenigingen zijn er ech ter niet helemaal gelukkig mee. VTL, dat zondag tegen Graaf Willem had moeten uitkomen, ziet zich ongewild vrijstelling van competitie verleend wor den. De heer J. Heshusius, voorzitter van de Leidse ploeg: ,,De laatste we ken draaien we erg goed. We hebben uit drie wedstrijden vijf punten ver overd. Door dit uitstel worden we al leen maar uit ons ritme gehaald." Ook het bestuur van Graaf Willem IIVAC was niet gelukkig met de inhoud van het telegram, waarin het uitstel werd aangekondigd. Wedstrijdsecretaris Nico Vos: „Vorige week speelden we niet, omdat Wassenaar was vrijge steld. Zondag komen we wederom niet aan bod. Ook wij verliezen daardoor het wedstrijdritme Het gevoel van onbehagen leeft wel het sterkst bij Quick Steps, dat als een van de weinige clubs wel moet spelen. Secretaris Chris Utermark: ..Bijna alle verenigingen waaronder ook wij, hebben 20 wedstrijden gespeeld. Toch wordt voor ons het duel tegen RKSVM vastgesteld, terwijl de andere clubs vrij zijn. Bij de heer H. ter Hoeven, bestuurslid van het district West II van de KNVB, hebben we een protest hiertegen ingediend. We hebben het Lukraak gevoel, dat er met de competitie maar wat gehannest wordt." In de brief, die Quick Steps aan de KNVB richtte, werd onder meer verzocht om uitstel. Het verzoek werd echter niet ingewil ligd. De heer H. ter Hoeven: „RKSVM heeft in deze afdeling pas 19 wedstrij den gespeeld. Die achterstallige duels moeten zo snel mogelijk Ingehaald worden. Quick Steps, dat daardoor weer een wedstrijd meer gespeeld heeft dan de concurrenten, krijgt vol gende week uitstel." De KNVB hoopt daarmee, dat alle verenigingen op 28 april 21 wedstrijden hebben gespeeld. De heer Ter Hoeven: „Zondag 5 mei Voorkomen worden dan door alle clubs de laatste duels gespeeld." kig zijn met het feit, dat het wedstij dritme onder deze omstandigheden te lijden heeft. Wij kunnen er echter ook niets aan doen, dat het aantal gespeel de wedstrijden zo van elkaar ver schilt." De handelwijze van de KNVB ont neemt echter het gevoel van onbeha gen bij de verenigingen niet. Men heeft het Idee, dat er maar lukraak gehandeld wordt. Ter Hoeven: „Ik kan me indenken, dat meerdere verenigingen niet geluk- De KNVB had alle ellende kunnen voorkomen, door het destijds Ingedien de verzoek om uitstel van GDS niet ln te willigen. Andere verenigingen had den daartoe dan ook geen kans gekre gen en de mogelijkheid had dan be staan, dat het verschil In aantal wed strijden vanzelf rechtgetrokken geworden. JOS HEYMANS WENEN Joke van Beusekom en Marjan Luesken hebben zich In Wenen bij de Europese kam pioenschappen moeiteloos voor de tweede ronde geplaatst. De Nederlandse kampioene stond haar Schotse tegenstandsters. Helen Mcintosh slechts vier punten toe: 11—1, 11—3. Marjan Luesken deed het bijna even goed. De Tsjechische Tat- jana Pravdova moest met 11—<1, 11—5 haar hoofd buigen. De derde Nederlandse deelneem ster, die was doorgedrongen tot Hennie Wesdorp en Clemens Wor- het hoofdtoernooi, Hennie Wes- tel bereikten in het gemengd 153, 1512. In de eerste ronde stuitte hij daarna echter op de sterke Dutser Wolfgang Bo- chow, 15—8, 15—7. De derde Nederlandse deelnemer, Guus de Vogel, versloeg in de voor ronde de Brit Tredgett: 15—5, 15—5, maar moest daarna in de Deense kampioen Svend Pri zijn meerdere erkennen: 156, 15— 4. In het gemengd dubbelspel wonnen Boudewijn en Marian Ridder met 15—5, 15—13 van Sraimek Krahulcova (Tsj.) dorp struikelde echter in de eer ste ronde over de Ierse titel- houdster Barbara Beckett: 10 12, 511. In de voorronde was Margot Kramer reeds uitge schakeld door de Schotse Chris tine Steward. De Nederlandse herenkampioen Rob Ridder plaatste zich via een zege van 153, 155 op de Joegoslaaf Pohar voor het hoofdtoernooi, doch werd daar na in de eerste ronde geëlimi neerd door de Zweed Kihl- ström: 158, 1512. Clemens Wortel drong eveneens door tot het hoofdtoernooi door de Ier Bell gemakkelijk te verslaan: dubbel de tweede ronde door een overwinning van 155, 15 1 op het Oostenrijkse duo Bauer/Reichelinann. In de twee de roide ontmoetten zij de Duit se formatie Zizman/Bochow, die veel te sterk bleek: 150, 15—3. Ook Maria en Rob Ridder be haalden in de eerste ronde een overwinning op de Duitse com binatie Garbers/ZieboM: 1115. 15—7, 18—14. Daarna struikel den zij over de sterke Engelse formatie Stuart/Whetnall. Bou dewijn Ridder en Marjan Lues ken kwamen niet door de eerste ronde en verloren van de Schot ten Mcintosh/Kelly met 155, 8—"5 en 15-4. Van c sportredactie DEN HAAG Voorzitter A. Boer van de afdeling amateurs van ADO cn lid van het bestuur van FC Den Haag/ADO zal zich op de komende algemene ledenver gadering van 13 mei niet her. Ook secretaris F. van Laar stelt teren. Daarom wil Ik van de eindverantwoording voor de ko mende drie jaar bij ADO af", aldus de heer Boer. Kandidaat voor de voorzitterszetei is de heer J. Monnee. Jean Bessems in zijn partij tegen Boulanger Heeswijk - Dlnther Het kan poedels achter de rug had. bal- raar lopen in de blljarterij. Mok- len aan de band liet liggen, kend was Jean Bessems na de De schoonheidsprijs was ook na elfde beurt van zijn tweede par tij, die tegen de Spanjaard Gal vez, van de tafel teruggekeerd, met een serie van 22 had de Limburger zijn totaal op 118 ge bracht. „Ik doe alles te hard of *e zacht. Ik heb helemaal geen maat", klonk het ontmoedigd. Nog geen half uur later echter was Bessems de trotse eigenaar van een serie van 151 en nog geen tien minuten verder ook zeker van zijn fweede zege: 308-92 in 13 beurten. partijen van de tweede ronde nog voor de Fransman Connesson, die met 50. 43, 0 een droomserie van 207 in vier Bouiangi beurten Boulanger uitschakelde: trage gang van de ballen was gewend. Pas in de tiende beurt kon Dielis met een serie van 113 de hoop van Dekker op een ver rassend resultaat verijdelen. ronde xljn: Uitslagen 308-97. (Belg) (Ncd) (Fra) (Spa) Uitslagen u kiesbaar stellen. Nog geen beslissing Schrijvers HENGELO. De beslissing of Piet Schrijvers bij FC Twente blijft zal pas in de loop van volgende week worden genomen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat het bestuur van de Enschedese eredivisieclub uiterlijk morgen wanneer een eerder afgesproken termijn van veertien dagen verstreken is aan Cor Coster, die de ialfelijke belangen van de doelman van het Nederlands elftal behartigt, zou laten weten of het contract met Schrijvers verlengd zou worden. „Er moeten", aldus FC Twentes voorzitter mr. J. W. Masman, „nog enkele formaliteiten worden vervuld. Er is nog geen beslissing genomen, maar volgende week zullen wij de heer Coster een brief sturen, waarin ons standpunt bekend zal worden gemaakt". Berichten dat FC Twente een vraagprijs van ongeveer één miljoen gulden voor zijn doelman had vastgesteld, noemde de heer Masman vanmorgen voorbarig". zich niet meer herkiesbaar, hij zal worden opgevolgd door de heer Groenewegen. De trainer van de succesvolle amateurs van ADO, Huub Scherpenisse. heeft zijn contract met de club verlengd. Het allerbeste kaderspel van de ofp1^er,Beit')) eerste middag werd vertoond H(^e (W<Jlt door de 26-jarige Parijzenaar sienxci (Oost) Francis Connesson, die onder het goedkeurend oog van zijn leermeester Jean Marty met een grandioos gespeelde slotserie Connesson van 211 in de zesde beurt de Spanjaard Jo6é Galvez ver ach- H£se ter zich liet: 30069. Connesson sicnzei die bijna volledig de stijl van Dieili a Marty heeft overgenomen, is stand na twee ronden dan ook een van de favorieten Connesson in dit kampioenschap. 173 7 131 24 S7 300 7 134 4285 300 6 311 50.00 96 6 23 u rn 129 11 34 11.72 300 U 115 27.27 300 13 59 23.07 173 13 57 13.78 Een goed aangespeelde drieband- stoot, waaruit de ballen in de buurt van het anker liepen, had de Limburger 't nodige zelfver trouwen gegeven om met uitste kend kaderspel aan een serie van 151 te" bouwen. Hij raakte De titel overigens is in handen 4. Hosc nog ongelukkig af maar maakte van de Belg Ludo Dielis. die te- 5 Boulanger geen fout meer toen de nijdige gen onze debuterende landgenoot Galvez, die in deze partij zes Piet Dekker nog niet aan de wat g". Galvez 93 13 46 7.0 300 4 307 75 00 97 4 66 34 28 149 13 40 11.46 300 13 78 23.07 164 4 126 41.00 HELSINKI Rusland heeft op het bcslisscMfte moment Tsje- cho-Slowakije teruggewezen. Mocht ln de eerste confrontatie tussen beide Ijshockeygroolhe- den getwijfeld worden aan de hegemonie van de Russen, ze werden door een ontketend Tsjechisch team naar een onge hoorde nederlaag van 7-2 ge speeld, het duel dat de wereldti tel zo goed als aeker bij de win naar zal brengen, bleek voor de ploeg van coach Bobrev de ge legenheid de nog altijd over vloedig aanwezige kwaliteiten te tonen, wat resOlteerde in een zege van 3-1. Voor Tsjecho-Slowtikije blijft nu slechts de hoop op een tweede presentje. Nadat de nederlaag van 5-2 tegen Finland door een tweede dopingaffalre werd om gezet in een overwinning van 5- 0 kan het nu de tHel alleen nog maar pakken als Zweden ln de laatste wedstrijd Riusland klopt. Het kan natuurlijk altijd, maar het zou een onbevredigend slot zijn van een toernooi waarin Rusland zich wederom manifes teerde als het beste en attrac- tiefste ijshockeyland. Zweden stelde later op de avond de troostprijs zekejr. Met een zege van 6-2 op gastland Fin land verzekerde het zich van de derde plaats. Polen en Oost-Duitsland zullen vandaag uit moeten maken wie degradeert naar de B-groep. Dan ontmoeten de teams elkaar voor de tweede keer. Ooct-Ouitaland 9 3 14 9 1X7 9 10 8 WASSENAAR Het zit drs. Niw Smit de laatste tijd ln de ren nen voor amateurs en amatrl- ces niet mee. De oud-Europeet en Nederlands kampioen ondes de liefhebbers komt zaterdagmid dag weer ln actie op de Wass» naurse baan. Hij krijgt het met zijn paard Merlo erg zwaar. Verder don een outsiderskant zullen we hem niet mogen ge- Het zwakke geslacht kan de over* winning uit het vuur slepen. Daarvoor zijn mogelijkheden genoeg. Rock Aldis met Marian ne Ooms, My Slipper met de Europese kampioene bij de da mes Marijke de Kat en de licht gewichten Merrygo met Marian Pellinkhof en Theo Fox met An- net Visser. Cleeve Hill met de eigenaartrainer en rijder Joop Vermeulen kan ook voor een verrassing zorgen. De eerste start van de zeven draverijen en drie rennen is zaterdag om half drie. De tipe: VOORHOUTPR1JS: 1. Leon van IJmuiden, 2. Lyrana en 3. Lola Hollandia. BINNENHOF PRIJS: 1. Loki Hag- heweyde, 2. L'Oberon en 3. Louise Espoir P. WASSENAARPRIJS: 1. Jewel- prise, 2. Icarus en 3. Idu Bel- VOORBURGPRIJS: IJakey Spen cer, 2. Joke en 3. Karei Duke. SELECTIE KAMPIOENSCHAP DER VIJFJARIGEN: 1. Kaper W., 2. Kapitein Scotch en 2, Kinley's Speed. MARIAHOEVEPRIJS: Lord Ax- kit, 2. Lex Areta en 3. Junneko D. BUITENHOF PRIJS: l. Maarten D., 2. Marko van Echten an 3. Marco Cavaljos. FRANCISPRIJS: Monsieur La Bref, 2. Wing Sing en 3. Sam's Pet. GOLDEN LADYPRIJS: 1. Joerl, 2. King's Money en 3. Wood feet's Bandy. SWASHBUCKLERPRIJS: 1. Rock Aldie, 2. My Slipper, 3. Merrygo en outsiders: Cleeve HUI en Merlo. Joegoslaaf voor Cambuur LEEUWARDEN -Alt eerste Ne- derland&e club In het betaalde voetbal heeft sportclub Cum- buur uit Leeuwarden al zaken gedaan op de transfermarkt voor het seizoen '74-'75. Met Ingang van het nieuwe sei zoen zal de Leeuwarder club de beschikking hebben over de Joe goslaaf Gojko Kuzmanovic. De 24-jarige Gojko, amateur van de eerste divisieclub Nova Sid speelde deze week een oefen wedstrijd met de Leeuwarder club en scoorde daarin vier maal. Omtrent de hoogte van do transfersom voor deze nieuwe spits Het Cambuur zich niet uit. Wel over het feit, dat men op kor te termijn nog twee Westduits* spelers gaat testen. Amateur Smit, outsider R E IT T I P S (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Het Is na alle re cente strubbelingen we| duide lijk geworden dat het rtjk van BLOUL Freddy Maertens blijft de ronde van België beheersen. Ook in de vierde etappe gaf bi] zijn belagers geen enkele kans een serieuze aanval te onderne men op zijn leiderspositie, daar bij vakkundig bijgestaan door De zijn ploeggenoten. een helling werd Ingezet door Rottlers met Verbeeck en Maer tens in zijn wiel. De ideale posi tie voor Maertens om zich we derom de snelste van het gezel schap te tonen voor Verbeeck en Rottlers. kilometer lange rit van St. Vith naar het kleine Ardeense dorp Bioul gaf Maertens geen enkele reden tot zorgen. Ulng v/in de vierde etappe tl: iuoerteni (Bel) 160 km. In 4 uur. 47 min. en 0.00 »ec. 2. Verbeek (Bel). 3 Rottlers (Bel) 4 U-man (Bel). 5. De me ver (Bel) 6. Sweru <Lux> 7. PUintkoen (Bel) 8 Tabak (Ned) 9 De Witte (Bel) 10 Bruyëre (Fra). 16. Pijnen op 12 sec. 17. Van der Leeuw op 20 sec. 20 De Wan! op 38 sec. 23 Prlnaen op 45 sec. 80 ÜH f" D*n Hertog op op 4.18 .3!'" ofter de finish gaat Slechts bij het naderen van de eindstreep werden hier en daar •uppe»al|»*m*'n klo*Mmont nog wat schichtige vluchtpogin- c gen uitgeprobeerd, maar het pe- Maertens 20.12.35 2. Bruyère op 80 lo.on jaagde te hard om luccel J JTiVito,", Ï7T te waarborgen. De eindsprint op Tabak up m sec. 10. pijnen op 1.77. Ajax Is afgebrokkeld. De s lag om de landstitel zal derhalve moeten worden uitgevochten door Feyenoord en FC Twente, die elkaar op 5 mei in de Kuip zullen ontmoeten. De Rotterdammers spelen mor genavond voor eigen publiek te gen FC Amsterdam, terwijl FC Twente zondag het altijd moei lijk te bespelen Go Ahead Ea. gles op bezoek krijgt. FC Den Haag gaat naar het eveneens veilige FC Utrecht. Het enige wat in het stadion Galgenwaard j nog te verdienen valt zijn de premies. De opstelling van FC j Den Haag wordt eerst later sa mengesteld, omdat nog bekeken moet worden of Simon van Vliet en Hans Bres bijtijds fit zijn. De zestien geselecteerden zijn: Thle. Wijngaard*, Ouwehand, Dusbaba, Korevanr, Kila, Loch- tenbergh. Van Vliet, Bres, Jol, Bregman, Louwerens, De Zoete, Swanenburg, Berckenkamp en Ling. Het C-elftal van FC Den Haag speelt morgen zijn laatste thuis wedstrijd tegen AZ '67. De Alk- maarders moeten nog knokken voor de promotie naar de nieuw te vormen eerste klasse. Verle den zoterdag vierde FC Den Bertus Kiem WASSENAA R— Na Jockey Robert Wetemans en volbloedtrainer Cees van der Harts is nu de eer te beurt gevallen aan veteraan en vakman trainer Bertus Riem om zijn prognose te geven voor de drie rennen van morgenmid dag op Duindigt: Francisprljs: 1. Sam's Pet (Hal lam). 2. Monsieur Le Bref (Davies), 3. Woodfeet's Omega (Willett) en outsider: Wing Sing (Bier). Haag deze promotie reeds. Voor Golden Ladyprija: 1. Woodfeet's deze wedstrijd, die om 14.30 be- Bandy (Davies), 2, Fanny Bul glnt, zijn de volgende spelers (Bloem). 3. Blue Riband (Luy- opgesteld: doel: Louwens; ach ten) en outsider Joeri (Van der ter: Quellhorst. De Caluwé. Kraats). Monnee, Landers; midden: Van Swoshbucklerprijs: 1. Cleeve Hill der Wulp, De Graaf, Bereken- (Vermeulen). 2. Waangee (Dck- Éamp; voor: De Geer, Storm, "Uiers). 3. My Slipper (De KfSJren Van Hijkoop. outsider: Rock Aldis (Ooms).

Leidse Courant | 1974 | | pagina 11