LDWS KAMPIOEN VAN DE VIERDE KLAS Geweldige eindsprint redde Roodenburg niet Tey fingen moet toch nog wachten UYS aan blijkt finish uitgeblust Docos helpt stadgenoten een handje >rn de I 'W IIDEN Woorden schieten tekort, om de taferelen te beschrijven, die zich na af loop van de wedstrijd LDWS —UDO voordeden. Reeds en- kele malen waren de talrijke achter! LDWS-supporters opgespron- ««J gen, menend dat de subliem leidende scheidsrechter *Belf Hoogendoorn voor het eind- *d*e sp| signaal gefloten hgd. Maar en Wall om 12 minuten voor half vijf een j, kreeg de nagelbijtende scha- nners re dan toch zijn zin. In K triomf werd trainer De Wolf groep door z'in e,f ..geitjes" het s: Pijfi' veld afgedragen. Champag- eertiew^neflessen knalden en de 5 uun'tamP'oenstu'Pen werden te voorschijn gehaald. LDWS was kampioen en in snel treinvaart bewandelden de Vlietbewoners het pad der de Br$ promotie. •tjntei ^j, hebben de kampioenen de zege niet cadeau gekre- want UDO zelf nog kanshebber voor de tweede ereplaats, dacht er niet over om voor gulle paashaas te spelen. na vier minuten spelen had den de Oegstgeestenaren succes kunnen hebben. John Maniputti, samen met LDWS-doelman Wim Visser de grote uitblinker, rushte op links de LDWS-v^rdediging voorbij, waarna het dreunen de schot van Koos v.d. Star, volgend op zijn voorzet, te gen de lat afketste. Nog een opgelegde kans zou UDO in die eerste helft krijgen. John Maniputti kreeg na een wei feling van Sjors Moesman een vrij veld voor zich, maar op het hobbelige „veld" verloor hij de contro le over het springende leer, zodat zijn ren roemloos ach ter de lijn eindigde. Jch zou LDWS ernstig tekort gedaan worden als we niet even de twee levensgrote kansen van Pim v.d. Meer touden aanstippen. Scoren zou de actievie Pim echter j(nog) niet, hoewel hij met name in de 35e minuut wel erg dichtbij een doelpunt was Doelman Heemskerk kon als vo de eii rland. 1 Braz Brazi Vntoninli m uit vertredi De grandioze uithaal, waarmee Pim van der Meer zijn ploeg in de derde klasse schoot. UDO is verslagen; de lauweren zijn binnen. stress was dan ook te snij den. 5e Minuut, tweede helft: Wilbert Witteman, vogelvrij voor Wim Visser, kopt over. Even later een nieuwe moge- lijkheid voor Pim v.d. Meer na voorbereidend werk van Paul Wetselaar: zijn schot gaat over. Na een kwartier spelen biedt John Maniputti Peter Werkhoven een droom- kans, maar Wim Visser redt. De spanning steeg met de se conde, maar in de 20e mi nuut kwam de ontlading, in de vorm van een magistrale donderslag. Piet Gübler mocht even buiten het straf schopgebied een (indirecte) vrije trap namen. Hij tikte opzij, waar Pim v.d. Meer klaarstond om de bal hard, laag en absoluut onhoudbaar voor UDO-keeper Heemskerk in de uiterste hoek te jagen. Heemskerk dook nog wel, maar tevergeefs. LDWS stond voor en met de rust stand van DOCOS—Rijpwete- ring (2—0) in gedachten za ten de „Vlietbewoners" al bij na op rozen. Tenminste dat dacht men, want er zou nog heel wat water door de Vliet stromen, voordat het zover was. Want UDO gaf zich nog lang niet gewonnen. John Maniputti werkte een voorzet van rechts met het lichaam het doel in, maar referee Hoogendoorn had een overtreding geconstateerd. Het bloed stolde in d'aderen van de LDWS-supporters, ton Wim Visser zich even met zijn collega Heinz Stuy identificeerde, maar het liep nog net goed af. In de laat ste paar minuten redde Bram de Roode nog 'ns op de doellijn, doch toen het laatste signaal geklonken had, was iedereen het er over eens: LDWS, de ploeg die dit jaar wel de meest constante vorm heeft ver-, toond, verdiende dit kam pioenschap ten volle. RON POLANE LDWS werd voor het tweede achtereenvolgende jaar kampioen. De ploeg promoveert naar de derde klasse. ■gas 'JOBBH LEIDEN Roodenburg had nog een kans van 11 op 27 om de hoofdklasse te berei ken. De bewoners van Lei- den-Noord, verleden jaar kampioen van de eerste klas se pakten die 11 gretig in. Het reeds kansloz e Zwijn- drecht werd naar een (voor deze klasse) immens grote nederlaag van 52 gespeeld. Jammerlijk was alleen dat anderen er met d;e 27 van door gingen. VUC hielp Roodenburg door met 10 te winnen van Xerxes, maar RVC en CVV staken forse spaken in het wiel. De Rijs- wijkers wonnen van Unitas, terwijl CVV nu net dat ene punt via Gouda binnenhaal de. Dat impliceerde, dat Roodenburg van voren af aan moet beginnen. Tragisch voor een ploeg, die eerst vol gend jaar koploper Hermes van een vroeg kampioenschap "3EJU ASSENHEIM Geen kam pioenschap voor Teylingen. Nog niet tenminste, want de beslissing over het kam pioenschap van de derde klas zal pas volgende week vallen. Teylingen moest ge noegen nemen met een ge lijkspel tegen Randstad Sport, dat nu nog steeds op twee punten achterstand blijft volgen, evenals Hille- gersberg, dat Bodegraven een punt moest toestaan. Een tegenvaller dus van de eerste orde, want eigenlijk was het kampioenschap wel dichtbij geweest. Leek Tey lingen ook vanaf het begin duidelijk op weg het pad der promotie en kampioenschap in te slaan. Ruim 35 minuten lang in de eerste helft be hield men een duidelijk over wicht, maar klinkende resul taten leverde het niet op. frainei Rhijnvis van Teylin- gaf de zenuwen de schuld, in ieder geval voor de gehele eerste helft. Zeker een punt van overdenking, maar Randstad Sport leek er nog veel meer last van te In de G bebben> wist slechts zelden iches Liaan de druk van de Sassen- 'aasdag heimers te ontsnappen. Wist 1 gelop men de counters nog niet dat Ise com cacbet te geven, waardoor het met gevaarlijk bestem peld kon worden. Weinig an Doofoverleg toonde Teylingen om t de gnM°t Succes ERAKEN. Speelde hen men de bal nog teveel door werd de lucht, waar de wind heer en meester was en de nauw- en km-t keurigheid van de passes te geplaat '°or ging. Moesten de aan Jan '°°r ging. Mosten de aan- en vieif v£dlen teveel geregiseerd worden door Piet Hooger- vorst. Een taak, die meer voor rekening had moeten komen voor het middenveld. Het overwicht werd dan ook slechts uitgedrukt in een kopbal van Peet van de Vlugt op de paal en een schot, dat door doelman Hendriks nog maar net tot korner kon worden verwerkt. Aan verrassingen zou het dit titelduel echter niet ontbe ren. Tegen de verwachting en ook tegen de verhouding in nam Randstad Sport de liding. De door Albert Lam berts genomen tweede kor ner van de Voorschotenaren werd door Rob van Zijp via het hoofd van Arie Jonker achter doelman Toon Hoog- ervorst gekopt. Het beteken de voor Randstad Sport de ommekeer, want op slag was men een gelijkwaardige te genstander, die met counters gevaarlijk werd. Zo ver scheen luttele minuten na het doelpunt van Van Zijp Zoetemelk alleen voor Toon Hoogervorst. Hij schoot ech ter naast. Voor rust zou Tey lingen toch langszij komen. Een enorme scrimmage voor het Randstad-doel bracht Teylingen de gelijkmaker. Henny Zoet faalde alleen voor doelman Hendriks, maar Piet Hoogervoorst toonde zich de sterkste in de rebound. In de tweede helft wist Teylin gen het overwicht niet te be- houdn, moest men erkennen dat Randstad Sport een ge lijkwaardig tegenstander was en in haar spel meer overleg toonde. Dat overleg, dat de Voorschotenaren meer lieten zien, stond ook borg voor een groter aantal uitgespeelde kansen voor PAPENDRECHT - Een mak, tam en ongeïnspireerd zo meravondvoetbal spelend UVS heeft in Papendrecht met een 2-1 nederlaag genoe gen moeten nemen. Een ne derlaag, die wederom bena drukt dat de Blauwwitten het voor dit seizoen wel voor ge zien houden en met hun ge dachten reeds bij de aan staande hoofdklasse-duels vertoeven. Zoals gewoonlijk speelde UVS nu niet bepaald een slechte partij voetbal, maar evenals vorige week tegen RVC ontbrak het UVS aan nèt dat kleine beetje eergevoel, dat voldoende was geweest om de eerste of de tweede plaats achter kam pioen HDVS te grijpen. Papendrecht besliste het duel - de Papendrechters waren nog niet verzekerd van een plaats in de hoofdklas - met tactische wapenen. Reeds vanaf de aftrap namen de met veel inzet strijdende roodzwarten UyS op het middenveld onder handen en de gevolgen bleven dan ook niet uit. Al na een kwartier lagen er twee doelpunten achter Wijnand Sloos, die ze ker bij de eerste treffer niet vrijuit ging. Sloos had de bal bij een hoge voorzet moeten grijpen, doch de anders zo zekere blauwwitte doelman liet het leer glippen waarna Terlouw maar voor het intik ken had: 1-0. Even later liet Koos Hannaart ?ijn directe tegenstander Molendijk even alleen en dit betekende 2-0. Als Gerard Désar zijn schut- terstalenten wat beter had weten te benutten had het voor rust nog 2-2 gestaan. Eerst knalde hij, een meter voor het doel staand, keihard over - een rustig tikje had 2- 1 betekend - en hierna kreeg de eens zo vermaarde killer een nog veel mooiere kans. John van Velsen was ten val gebracht en Désar mocht een penalty nemen, die ech ter naast het Papendrecht- doel verdween. Ook na de hervatting behield UVS een stevig veldoverwicht, maar het ahrd werkende Papen drecht wist de Leidse aan vallen steeds weer op te van gen. Tot een kwartier voor tijd: John van Velsen kreeg na een verkeerde manoeuvre van een der backs een on verwachte schietkans, die hij dan ook niet onbenut liet: 2- 1. Henk Rol kreeg vlak voor het eindsignaal dè mogelijk heid om UVS naast Papen drecht te schieten, doch hij trapte jammerlijk over de bal heen. afhield en vervolgens Zw^n- drecht totaal deklasseerde. 1 punt slechts kwam men te kort, maar teveel moest het op het allerlaatste aanko men. Afhankelijk was de Smits-equipe gev/orden van anderen. Dat deed hen de das om. Zover had het nooit behoeven te komen. Roodenburg heeft eigenlek te lang geaarzeld om zijn eind sprint in te zetten. Toen men eindelijk de ernst van de zaak inzag en spectaculair weer van zich deed spreken, was het te laat. In de laatste twee wedstrijden liet men pas zijn scherpe tanden van ver leden jaar weer tien. Vooral nu, op Tweede Paasdag te gen Zwijndrecht. Men be zorgde de Groen Witten een onaangename Paasverras- sing en pakte hen in, met de hoogste cijfers van dit jaar. En niet eens geflatteerd, want het had net zo goed 8 —2 kunnen zijn. Roodenburg heeft zijn klasse dus dit jaar niet waargemaakt. Klasse die er absoluut wel is, want dat ondervond Zwijndrecht, dat zelfs trouwens behoorlijk door de mand viel. Trainer Smits had zijn jongens van te voren opdracht gegeyen om overal te storen waar maar enigszins mogelijk was. „Ze raken dan vanzelf in paniek, want erg veel mogelijkheden heelt hun de fensie niet". Dat concept bleek te kloppen als een bus. Reeds in de eerste minuut was het raak, toen een ver dediger, door Den Os in het nauw gebracht, de bal zo maar aan dezelfde speler af gaf. De slimme lob kwam goed aan, 1—0. Het inspi reerde Roodenburg, dat zijn enige kans —winnen, omdat men nog van niets wist gretig pakte. Als vanouds ging alles weer „diep4', ter wijl het middenveld zich ont fermde over eventuele mis lukte aanvallen. Roodenburg drong, met do stevige wind Randstad. Tot een hoog peil wisten beide ploegen zich ook niet op te werken, daar voor speelde men te weinig de bal over de grond en mis- luktn teveel combinaties. Loek Helder, Wim van Luik en Hènk van de Zwan kre gen uitstekende scoringskan sen, maar troffen of doelman Hoogervorst op hun weg of schoten naast het doel. Tey lingen stelde daar enkele missers bij één enkele actie tegenover bij een vrije trap van Piet Hoogervorst. De missers verhoogden de span ning nog eens. Spanning die zich volgende week zal moe ten ontladen. Een misstap van Teylingen bij Lisse, brengt Randstad en Teylin gen nog eens tegen elkaar in het veld. PIET VAN DAM Lisse Sportclub Lisse heeft in een als degradatieduel te bestem pelen wedstrijd een gelijk spel behaald op ODB. De wdstrijd werd beheerst door de zenuwen, die samen met een slecht veld en een hard wind zorg droegen voor een zer slecht duel. Met d str- ke wind in de rug toonde Liss zich in de eerste helft wel iets sterker, maar mede door gebrek aan overleg, zouden klinkende resultaten in de vorm van uitgespeelde kansen uitblijven. Na rust toonde ODB een iets aanval lender houding, maar ook zij konden zich geen kansen scheppen. Kansen, die ook uitbleven omdat de verdedi gingen overheersten. Door lange trappen speelde men de bal elkaar toe, zonder tot imponrende acties te kun nen komen. De 0—0 stand, die na 90 minuten nog steeds op het scorebord prijkte was een juiste afspiegeling van door dit gelijke spel de zor gen overigens in het geheel de krachtsverhoudingen in het veld. Voor Lisse zijn nog niet verdwenen. Peter Dubbeldeman ving een voorzet van Verkuy len fraai op en tikt hier doelman Smit behendig en voor de derde maal uit. in de rug, sterk aan en Zwijndrecht, eerst nog aar dig tikkend, raakte als een kat in het nauw. Die kan gekke springen doen, bleek alras. De Klerk, helemaal in zijn element op het keiharde veld, kreeg een bal zomaar voor zijn voeten, maar werd, toen hij de laatste verdedi ger voorbij was van achteren getackeld, De enig juiste beslising, name lijk een strafschop, werd door Den Os bekwaam ver zilverd. En Roolenburg ging door. Niet zoals voorheen liet men nu de tegenstander aan het woord (dat heeft belang rijke punten gekost), nee, nu bleef men guan. Voor rust leverde dot nog twee treffers en wederom een penalty op. Laatste werd door Den Os in dezelfde hoek geschoten, waar keeper Smit nu wel pa raat was. Niets kon bij ech ter herstellen aan nieuwe fouten van zijn blunderende defensie. Eerst strafte Dub beldeman een dekkingsfout zeer fraai af, terwijl deze speler zijn schot tegen de lat, door Reinier Verkuylen even daarna ingekopt was. Daarmee kwam tevens het einde van een doelpuntrijke eerste helft, waarin Zwijn drecht hopeloos faalde en Roodenburg zich van zijn beste kant liet zien. Nog drie goals zouden het schuttersfestijn besluiten. De tweede helft was weliswaar niet zo aantrekkelijk als de voorgaande aflevering, hoe wel het publiek toch vergast werd op een groot aantal kansen, inclusief drie doel punten. Twee daarvan wer den er gescoord door Zwijn drecht, al kreeg de ploeg toch nauwelijks een been aan de grond De harde wind en de gcdaulde imeresse van Roodenburg bezorgde hen dan toch nog twee meeval lertjes, ul had men die nu niet verdiend qua voetbal ge zien. Van Rijswijk zorgde via een kopbal in de 30ste minuut voor 4—1 en acht mi nuten later profiteerde Den Hollander van lichte aarze ling in de Roodenburg-defen- sie, 4—2. Roodenburg had in middels ook niet stilgezeten en de uiterst zwakk eachter- hoede van zijn opponent reeds menigmaal gepas seerd. Op schoten van Ver kuylen, Pleyter en een kop bal van Pinas reageerde Smit nu wel goed, al had hij geen schijn van kans toen Verkuylen doorging op zijn eigen kopbal en ongehinderd kon inschieten. Dubbeldeman had daarvoor nog een vlam mende knal net naast zien gaan. Peter moest zich trou wens vlok voor tijd naast de geblesseerde Vkn Kooperen op de reservebank voegen, toen hij met Smit's knieën in aanraking was geweest. Een ruime, verdiende zege dus, maar het bleek niet genoeg. „We zaile het nog ee keertje moeten overdoen", zei Cees Montagne na afloop. Dat klopt, al is het niet leuk. AD VAN KAAM ■K II II III "M III I II III 1 III—I ■—Milium

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13