HAZERSWOUDE „OP VISITE" Vredeswerkgroep liet verstek gaan Gift Anjerfonds voor visclub P. v. Rijn weer lijsttrekker KVP Ter Aar Braassemloop trok 1100 deelnemers PPR en D'66 samen m Leiderdorp MARKTEN PAGINA 5MAANDAG 8 APRIL 1974 LEIDSE COURANT HAZERSWOUDE Het "ontmoetlngsfeest", waarop "ie dere" Hazerswoudenaar zaterdagavond in de mudvolle bovenzaal van het parkrestaurant Avifauna present was, is alleszins geslaagd. De Kontaktvereniging Ha- zerswoude, die het initiatief tot dit "Heel Hazerswoude bij elkaar op visite" nam, zag haar doel bereikt: menig een nam inderdaad de gelegenheid te baat om nader met eikaar kennis te maken. In een feestelijke, gezelli ge sfeer. M. A. M. van Kalmthout, de voorzitter van de Kontakt- verenigihg, was blij dat ook zovele verenigingen aan de uitnodiging gevolg hadden gegeven om zich op dit fes tijn te presenteren. Maar: „Het schijnt 5n veel gevallen niet mogelijk te zijn, eerlijke en welgemeende bedoelin gen zó over te doen komen op anderen, dat die anderen die bedoelingen ook als zodanig aanvaarden". De „lich te schaduw" over deze ontmoetingsavond noemde hij de wijze waarop de Vredeswerkgroep duidelijk heeft gemaakt, waarom zij zich op deze bijeenkomst niet wil de manifesteren. Mr. Van Kalmthout besteedde nog eens aandacht aan de doelstelling van zijn vereniging („dit is een ontmoetingsfeest zonder bijbedoelingen"). Hij meende dat er geen begrip bestaat voor groeperin gen die zich tegen de uitnodiging verzetten en zich van de pers bedienen, om op niet nader geverifeerde en onjuiste gronden menen dat de Contactvereniging in een verkeerd daglicht moet worden geplaatst. „Ik vind het jammer dat in onze Hazerswoude gemeenschap er een groepering (de Vredeswerkgroep, red.) is die meent er dergelijke opvattingen op na te moeten hou den". Ook burgemeester J. ten Heuvelhof besteedde aandacht aan de manier, waarop de Vredeswerkgroep zich tegen de Contactvereniging haJ afgezet. Hij noemde de groep de zogenaamde Vredeswerkgroep. Toen hij, zei hij, de publikatie over het niet komen van de Vredeswerk groep had gelezen, dacht hij: „Gelukkig dat die (de leden der Vredeswerkgroep) er niet zijn op het ont moetingsfeest". Als dergelijke publicaties, aldus Ten Heuvelhof, een voorbeeld moeten zijn van democratie, hoeft dat voor hem niet. „En dan heb ik ook mijn twij fel over de kwaliteit van hun zo genaamde vrede". Vertegenwoordigers van diverse verenigingen lieten daar na hun licht schijnen op de activiteiten die ze ont plooien. Van Sportraad-voorzitter Gertjan Windhorst kwam het nieuwtje, dat men te zijner tijd de sportkeu ring wil op stapel zetten met medewerking van de plaatselijke artsen. Gezelligheid vierde daarna vierde daarna, tot in de kleine uurtjes, hoogtij in Avifauna's parkrestaurant. En te zelfder tijd organiseerde carna valsvereniging De Blauwkousen een dansavond voor gehuwden en verloofden in eigen dorp: het Kroenendijks parochiehuis.... Schadevergoeding Herv. Gemeente WASSENAAR De raadscom missie voor de financiën zal zich morgen o.m. bezighouden met de schadevergoeding door de gemeente aan de Hervormde Gemeente voor de vroegere her vormde pastorie aan de School straat 2, die ruim 10 jaar gevor derd is geweest. Burgemeester en wethouders had den van de totaal gedeclareer de schade van 44.230,- een be drag van 25.000,- willen ver goeden. De raadscommissie openbare werken heeft zich de zer dagen met deze kwestie be ziggehouden en vier van de vijf commissieleden stelden zich op het standpunt dat een vergoe ding van 35.000,- redelijk is. Ee nlid van deze commissie wil de niet verder gaan dan het in het voorstel genoemde be drag van 25.000,-. De raad zal uiteindelijk over het voorstel te beslissen krijgen. Hogere subsidie voor dierenpark WASSENAAR Burgemeester en wethouders hebben aan raadscommissie financiën een ontwerpraadsvoorstel voorge legd tot verhoging van het sub sidiebedrag, dat met ingang van 1971 jaarlijks aan het Dieren- park Wassenaar wordt toege kend. In dat jaar kreeg het Dierenpark voor het eerst 15.000,- subsidie ter gedeeltelijke compensatie van de betaalde vermakelijk heidsbelasting. Dat betekende in dat jaar ongeveer 25% van de betaalde vermakelijkheidsbelas ting. Voor 1974 wordt een be drag aan vermakelijkheidsbelas ting van het Dierenpark ver wacht van ongeveer 100.000,-. Burgemeester en wethouders willen de raad voorstellen het jaarlijks subsidiebdrag te be palen op 25% van de geheven vermakelijkheidsbelasting. Volle handen voor Piet van Leeuwen HAZERSWOUDE De uit Ha- zerswoude afkomstige broeder Piet van Leeuwen vertrekt bin nenkort niet met lege handen naar zijn missiegebied in de Oe- gandese stad Mbale. De op initiatief van een aantal van zijn oud-dorpsgenoten ge houden bliksemactie heeft na melijk in totaal 3300,- opge bracht. In totaal 88 Hazerswou- denaren zorgden tijdens een bij eenkomst in het Michelshuis voor dit bedrag. Die 3300,- werden bijeengegaard door de organisatie van een klaverjas- wedstrijd, een verloting en een Amerikaanse verkoop. Do Rode Wip weer open HAZERSWOUDE „De Rode Wip", speeltuin van de gelijkna mige vereniging in de Hazers woudse wijk Rhynenburch, is weer voor de kinderen van d* leden opengesteld. Dat gebeurde zaterdag met mu ziek en met een traktatie voor de kinderen. Hun wacht op Eer ste Paasdag overigens een grote zoekactie naar eieren, plus één gouden ei, in de speeltuin. De speeltuin is in het seizoen voor kinderen van de leden gratis toe gankelijk; andere moeten twee kwartjes per keer betalen. Laatste kaart avond voor jeugdwerk Morgenavond om 8 uur wordt In het dorpshuis De Alkeburcht de laatste kaartavond van het sei zoen gehouden ten bate van hel jeugdwerk. Tevens zal dan de prijsuit.....lng geschieden van de gehouden competitie. WASSENAAR Op de jaarvergadering van de W H S V, de Wasse- naarse Hengelsportvereniging, die vrijdagavond in het Jeroeuhuis gehouden werd, heeft wethouder mr. G C van Dijk namens het An jerfonds Zuid-Holland een bedrag van 300,- overhandigd aan voor zitter P Werkman van de W H S V. Het betrof de premie, die het plaatselijk Anjercomilé op devergad errng vertegenwoordigd doot de heer C Langhout verdiend heeft met haar geslaagde actie in 1972. De premie stelde het bestuur van de W H S V in staat een al lange tijd bestaande wens te verwezenlijken: het aanschaffen van een ei gen verenigngsvlag. Enkele dames van bestuursleden hebben de taak op zich genomen, de nieuwe vlag te maken. Een ontwerp werd aan de aanwezigen getoond. Tot bestuurslid werd gekozen mevrouw Donderd-van Cam pen, die zich met het 2e secretarisschap zal belasten. De Aarlanderveense toneelver eniging De Planhenriddera gal a/gelopen weekeinde in het Dorpshuis een voorstel ling van groot formaat met de klucht „Een eenzame heer uit Shanghai" van Hans Nesna. De klucht liet zien, wat zich voor kan doen, als een een zame heer uit Shanghai, huwelijksadvertenties plaatst in Hollandse dagbladen. Het talrijke publiek heeft veel plezier aan deze klucht be leefd. De rollen werden op voortreffelijke wijze onder regie van de heer J. C. de Bruyn, vertolkt door: W. Herr, Dorothé Wassenburg, C. Verboon-Groot, L. Hey- man, Jeanette Smeele, Th. LeUveld, H. Kempen, N. Kempenaar en G. Angenent. EHBO-ioedstrijden in Alkemade In de grote zaal van café Heems kerk in Roeloforendsveen wer den zaterdagmiddag EHBO-wed- strijden gehouden. Er was een ongeval geënsceneerd in een va riété nummer waarbij een acro baat van de fiets was gevallen. Na afloop werd door de heer Fi- delier een uiteenzetting gegeven over hetgeen de helper wel o niet hadden moeten doen. De uitslagen van de wedstrijden: groep a: 1. Reeuwijk, 2. Noor den. 3. Overschie, 4. Delft, 5. Poeldijk, 6. Roeloforendsveen. Groep b: I. Wateringen, 2. Lan- geraar, 3. Meerburg, 4. Leiden, 5. Berkel, 6. Delft. TER AAR Op een ledenverga dering van de Katholieke Volks partij afdeling Ter Aar is de heer P.J. van Rijn gekozen als lijstaanvoerder van de K.V.P. in deze gemeente. Aanvankelijk had het huidige raadslid in een vorige vergade ring te kennen gegeven niet te rug te willen keren in de poli tiek o.a. vanwege zijn drukke raadsverkiezing, werkzaamheden op zijn bedrijf. maar de gevolgen van dit be sluit zouden wel eens, zoals hij kort daarop verklaarde, niet zonder repercussies voor andere partijleden zijn. Een speciale commissie had een aaVieslijst samengesteld met kandidaten voor de komende gerpeente- De commissie die gevotmd was Voorzitter A.A. Akerboom liet de vergadering hierover discussië ren, wat o.m. tot gevolg had, dat de heer C.W.M. van de Hoorn met een alternatieve lijst kwam. uit leden van het K.V.P.-bestuur enerzijds en de heer J. Sassen als agrariër, Th. van Zevenho ven N.K.V., mevrouw Lek-Woer- de L.T.V., mevrouw Fransen- Wagenaar N.K.V.-dames, en de heren J. Zwirs en C. Hooger- vorst anderzijds brachten hun advieslijst in stemming. Met 19 stemmen voor en 9 stemmen te gen werden de volgende kandi daten gekozen: 1. P.J. van Rijn, 2. C.M. van Emmerik, 3. P.J. Uyttewaal, 4. C. van de Hoorn, 5. J. Fransen, 6. mevrouw L.A. Mank-Oosterveer, 7. mevrouw M M. van der Jagt-Hoogervorst, 8. Th.A. Hijdra. 9. Versluis-Wesselman, Hoogervorst. „Sassen- heiin Creatief" Onder het motto „Sassenheim Creatief" werd in „Ontmoeting" een grote artistieke manifestatie gehouden. De aanleiding was de slot- show van de bloemschikcursus van het echtpaar Berghorst. Behalve de fraaie werkstukken van de vijftig cursisten van het echtpaar wa ren er niet minder fraaie wandkleden, macramé-werkstukken en ke- ramiekproducten te zien. De grote show trok grote belangstelling van zowel de Sassenheimers als bewoners uit de omgeving. Aan het slot van de laatste cursus werden de werkztukken weer aan het oordeel van een jury onderworpen. Bij de beginners was van groep A mevrouw Breyer de eerste, mevrouw Turk tweede en de heer Wolvers derde. Bij groep B was me vrouw Noordermeer eerste, me vrouw Hoogervorst tweede er mevrouw Broertjes derde. Bi. de gevorderden werd mevrouw Den Haring nummer één, mej Teunissen twee en Mirjam Zoet Nieuwe ambulance voor Wassenaar WASSENAAR Verleden jaar heeft de gemeenteraad besloten tot vervanging van een van de twee gemeentelijke ambulance auto's. De tweede auto kon nog enige tijd mee, maar is nu in tussen 9 jaar oud *n ook aan vervanging toe. Het verleden jaar aangeschafte type (Merce des) heeft goed voldaan en daarom wil het college eenzelfde wagen aanschaffen, waarvan de prijs nu 53.200,- bedraagt. Eerst wordt echter het oordeel gevraagd van de raadscommis sie Financiën. drie. Bif de fantasiepr ijzer kreeg mevrouw Harteveld de primeur en werd mevrouw Broer tweede. Ruim 1100 deelnemers gingen van start voor de vijfde Braassem loop. De oudste deelnemers was een 73-jarige mevrouw uit Was senaar. Ook dit keer lieten be woners van Alkemade voor het grootste deel verstek gaan. Er kon gelopen worden over 3, 6 en 9 km. Bij de finish kreeg iedere deelnemer een erelint en een bos bloemen Bovendien was er voor de vijf beat geëindigden een kamerplant. Na afloop van de Braassemloop maakte de heer Van Rifn, voorzitter van de ifsvereniging .Alkemade" de uitslag van de loterij bekend. Ie prijs: een pony op no. 2142 2e prijs een radio op 278L De vol gende prijzen vielen op de num mers 1866. 2961 2107. 1135, 2235. 2236. 2303, 1737, 2966 en 1226. De Ter Aarse toneelvereniging „De Aarkan- ters" hield het afgelopen weekeinde het pu bliek, dat gekomen was om een stukje eiger toneelcultaar op te doen van het begin tot het eind in spanning met het toneelstuk „Moord op kantoor". Inspecteur Lemaire (Cor Lek) had de schone taak deze zaak te klaren, waarvoor natuur lijk allerlei gecompliceerde toestanden ex toevalligheden zo'n taakvervulling nou juist datgene geven, dat de eerzucht en prestige van zo'n junctionaris tot het uiterste op dt proef stellen. De heer Tempelaars, het slachtoffer, was dc inzet om van de spelers het uiterste te vra gen, wat voor amateur-toneel geen geringe opgave is. De portier, Cor Verzaal, die zijr pelaars, een rol die het beste werd gety peerd door mevrouw den Uil-Heemskèrk. Dc overige spelers lieten de zaal niet onber Loui^loogervorst, die dit alles had eeri gisseerd oknden na affoöp een harteflfli r<ff plaus in ontvangst r Opbrekingen in Wassenaar WASSENAAR Binnenkort zal een begin gemaakt wor den met de aanleg van riole ring in een aantal wegen in de omgeving van de Konij nenlaan. Het ligt in het voor nemen de werkzaamheden in de Lindelaan te beginnen na enkele voorbereidende werkzaamheden in de Oud Wassenaarse weg en dan de volgende volgorde aan te hou- y den: Nachtegaallaan. Konij nenlaan. ged. Groot Haese- broekseweg, gedeelte Stoep- laan, Koekoekslaan, LiJster- lan, Schouwweg (tussen Rust en Vreuedlaanen Pa- peg a a i e nl 'G root Haesebroekseweg, Jagers- laan .Hazelaan en Hertelaan. LEIDERDORP PPR en D'66 zullen de komende gemeente raadsverkiezingen ingaan met een gemeenschappelijke lijst. Lijsttrekster zal het huidige raadslid van D'66 Diet Uhlen- beck-Lagerwey zijn. Daartoe be sloot de gezamelijke levenver gadering van beide partijen op de laatstgehouden vergadering in het Leiderdorpse dorpshuis. De combinatie krijgt de naam PPR/D'66. Met de Partij vtn de Arbeid In Leiderdorp zijn momenteel be sprekingen gaande over een ge meenschappelijk programma voor de progressieve partijen gedurende de komende zittings periode van de gemeenteraad. Deze onderhandelingen zullen, naar verwachting, binnenkort kunnen worden afgerond. De kandidatenlijst voor PPR/D'66 zal als volgt zijn samengesteld: Riet Uhlenbeck-Lagenvey D'66, J. A. M. Gordijn PPR. Hans Blom D'66. Diel Knger-Bos PPR, Marijke Pool-Lohman D'66, Gennie de Heer-Pols PPR, Qui van Koolwijk D'66. F. T. Bosman PPR. A. A. Spanjers- berg D'66. Paula Kellenaars PPR. J. Pool D'66. H. P. M. Strijers D'66. Nieuwe soos in Oegstgeest OEGSTGEF.ST Wethouder Thorn (CRM) van Oegstgeest heeft gisteravond een sociëteit voor kamerbewoners en alleen- taande geopend aan de Gever- straat 65. De sociëteit is in het vervolg elka woensdag-, vrijdag en zondag avond van 20 tot 24 uur open De vrijdag- en zondagavond zul len vnl echte sociëteitsavonden zijn, zonder speciaal program ma of the^a; op de woensdag avond echter zal worden ge streefd naar een activiteit in do zin van; eens per maand een door een sociëteitslid bereid# gezamenlijke maatlijd, bowlen in Noordwijk. theaterbezoek of Iets dergelijks, carnaval vierin gen. Franse-Spaanse of andero speciale avonden enz., enz. Dol wil weg bij fokkers L1SSE - De heer N. J. Dol wil aftreden als voorzitter van de pluimvee- en konijnenfokkers- vereniging Lisse en Omstreken. Hij heeft deze functie 25 jaar vervuld. Op de jaarvergadering van de vereniging, vrijdag j.I., drong men er bij de heer Dol op aan van zijn voornemen af te zien. De jubilerende voorzitter wilde daar echter niet van weten. Waarschijnlijk al in de volgende vergadering zal hij zijn functie beschikbaar stellen. Uit het verslag van penningmees ter Van der Kwaak bleek dat de vereniging het afgelopen Jaar In financieel opzicht goed geeft ge draaid. Het bestuur werd uitge breid met de heer W. J. Kaak en J. van Leeuwen. Pleidooi voor schone industrie VOORHOUT In een vergade ring van het NKV afd. Voorhout afgelopen vrijdag ls gepleit voor de vestiging van lichte en scho ne industrie in de Hollenstreek in het algemeen in Voorhout in het bijzonder. De vergadering toonde zich ver ontrust over de terugloDende werkgelegenheid. Volgons do heer J. Warmenhoven moet de gemeente hoognodig een stuk grond aanwijzen, waarop chone industrie zich kan vestigen. Tijdens de vergadering werd ver der o.m. meegedeeld dat d'- strictsbestuur J. Wouters van het NKV met ingang van I juni zijn werkzaamheden gaat stop pen. Woningbouw in noord-oostelijk deel van Lisse LISSE Nu de bouwgrond In de Poelpolder langzamerhand op raakt wil het gemeentebestuur van Lisse woningbouw gaan ple gen in het noord-oostelijk deel van deze gemeente. Besprekingen over aankoop van gronden in dit nieuwe bouwge- bied hebben al tot goed resul taat geleid. Bi en w. hebben de raad daarom voorgesteld aan te kopen gronden van Mevr. M D Nieuwenhuls-Oudijn cn de heer W. C. Straathof te I.lsse. In de nieuwe woonwijk zullen ter zij ner tijd 1500 mensen komen te wonen. Kvergold, Ksthcr Ofarlrn. Annabcllv M :u. Belinda, Muir 23- X. Super Star. S.«ln 49. II i lil!' .r.1 A 7» AIvlroeineT 111-64. Lelie» 60 - 70. Gerbera» XI il p »t. Tulpen 40—1.0'). Idcrn lel. bluemlge KV-1.60. Idem nemen 1.36—l.flO, tulpen md 2,40-3.76, iinljgmen LXi i **«-n DO-dtf^-^wmonenMO—60, Prceiltt'i 7.iVTöo7 Duizendschoon KATwfjK K* april Waspeen p kist. A I 8.50—10,30. A II 3.00-«.90. II I l'l .70—13.80, II II 3.10, C I 1,1 3.3. C II 2.50— 5.3 Aan^>er was peen IMS. kg.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5