DEVER BEGINT WEER OP EEN ECHT KASTEEL TE LIJKEN DIEFSTAL OP GROTE SCHAAL BIJ BLOEMENVEILING FLORA Het loopt storm bij Keukenhof Jeugdwerk Leiderdorp in bankgebouwtjes Dollen randgemeenten „Kwekers worden bestolen Wees slim. Stap op de NZH-bus. Dat gaat vlot, veilig en voordelig. Goedkoper uit met abonnement of rittenkaart Dagverblijf voor gehandicapten in Leiderdorp PAGINA 5 WOENSDAG 3 APRIL 1974 LEIDSE COURANT -A-': 1 .Opeens viel er een groot gat in mijn land". LISSE - De ruïne Dever begint nu toch werkelijk weer op een echt kasteel te lijken. De verfomfaaide steen klomp aan de Heereweg in Lisse stond er tientallen ja ren troosteloos bij maar wie Dever nu van dichtbij be kijkt zal zien dat het brokkelige kasteel weer gaat le ven. Gistermiddag ging de eerste dakbinten-constructie op zijn plaats, een stevig karwei dat heel wat tijd in beslag nam. Maandag wordt, omdat nu het hoogste punt werd bereikt, de vlag in top gehesen: een aange name rustpauze voor de restaurateurs. Gat y Bij dat vlaghijsen is dan ongetwijfeld ook aanwezig de heer Van Ruiten, de krasse bloemenkweker, die het stuk land heeft gepacht dat tegen Dever aanligt. De 81-jarige Lissenaar kreeg kortgeleden de schrik van zijn leven terwijl hij rustig tussen zijn veld narcissen liep. Niet ver van hem vandaan viel er plots eengat in de grond en later op een pahr andere plaatsen ook nog. "In dat ene gat kon je gemakkelijk zes kubieke meter zand kwijt", aldus Van Ruiten. Bij nadere inspectie bleek dat de "geheimzinnige gaten" een gevolg waren van pompbemaling ten behoeve van Dever. „Je schrikt je wel lam als je zoiets ziet. Maar aan alles wen je zeg ik altijd maar", aldus de bejaarde Lissenaar. RIJNSBURG Bij de Rijnsburgse bloemenveiling-vereni ging Flora is in de afgelopen jaren voor meer dan een ton gestolen. Dit is het gevolg van een gebrekkig veilingappa raat dat verduistering in de hai^d werkt. In grote trekken fijn dit de beschuldigingen die een lid van Flora via onze krant aan alle bloemkwekers en handelaren openbaar wil makert. men. Samen met een familielid telden we het aantal bossen nauwkeurig voordat ze naar de veiling werden gebracht. Nadat ze geveild waren bleken er toch weer bossen te zijn verdwenen. Steeds pakken ze een ander maar het valt wel op dat het steeds dure soorten bloemen en planten zijn, die spoorloos ra de af gelopen jaren honderden kwe kers op deze wilze bestolen. Zelf lichtte hij enkele malen het be stuur van Flora in over deze ..bloemenrovers" maar of men had zijn brief niet ontvangen of het bestuur liet hem weten dat zijn klacht uit de lucht was ge grepen: fantauie. De kweker, voorlopig wil hij ano niem blijven, zegt er van over tuigd te zijn dat dagelijks op de Rijnsburgse bloemenveiling een of meerdere kwekers wordep bestolen. Hij beweert dat binnen Flora een bijzonder geraffineer de groep opereert, die bijna on der de ogen van de kopers op de tribune op een nog onver klaarbare wijze dure blo^mbos- sen achterover drukt om er Volgens de kweker zijn el'ders, via een schakel van an dere medewerkers", een goede prijs voor te gaan maken. Om :n globale indruk te geven loe het veilingsysteem werkt: De kweker brengt zijn product naar de veiling. Op een formu lier vult hij in hoeveel bossen door hem werden aangevoerd. De gedupeerde kweker is niet van De bloemen worden geveild en plan het bijltje er bij neer te de kweker krijgt zijn afreke- gaan leggen. Hij eist een diep- ning. Soms -echter blijkt dat de gaand onderzoek dat mogelijk kweker denossen van te voren het lek in Flora zo snel moge- niet goed heeft geteld en dan lijk zal dich'ten. wordt er een correctie aange- Zelf ziet hij een oplossing in een bracht op het formulier dat hij aanzienlijke verbetering van het eerder heeft ingeleverd. Dat huidige veilingsysteem. Welis- kan een correctie naar boven waar zit dit systeem technisch (er werd door de kweker te wei- knap in elkaar, vindt hij, maar nig geteld) of een correctie de mogelijkheden blijven om naar bneden (de kweker teld'ë" tussen de mazen van het net teveel) zijn. door te glippen. CORRECTIES Wat de laatste mogelijkheid be- j^jrp mctru 117 iT treft gelooft de anonieme kwe- ëvALj 1 n AL, ker (naam bij de redactie be- Volgens Flora-secretaris De Haan kend) dat er bij Flora flink de raken de beschuldigingen kant hand wordt gelicht wat betreft nog wal. „Er is in het verleden het aanbrengen van correcties. al meer een onderzoek naar Hij zegt: „Zelf heb ik de proef dergelijke praktijken geweest een paar maal op de som geno- maar toen hebben we niets kun- Veiling Flora, waar volgens een kweker op grote schaal wordt gestolen. nen ontdekken. Bovendien, ge loof ik dat deze zaak nogal wordt opgeblazen. Uiteraard ko men er in ons bedrijf vergissin gen voor maar dat is normaal in zo'n grote organisatie". Overigens bevestigde de heer De Haan wel dat in Flora vrij veel wordt gestolen, reden ook waar- En over een wijziging In'het vei- enige jaren bedrijfspolitie werd aangesteld. Dat op grote schaal bloemen verdwenen kwam echter nog niet voor. Wel werden eens enkele personeels leden ontslagen voor het stelen van chrysanten. lingsysteem: ..Dat zou een in vestering eisen van tenminste 80.000 gulden. We hebben er weieens over nagedacht maar op korte termijn zal zo'n sy steem écht niet gerealiseerd kunnen worden. Lisse Het gaat voortreffelijk met de Keukenhof. Het aantal bezoekers na een week ligt aan zienlijk hoger dan vorig jaar en niet in het minst zal dat te dan ken zijn aan het voortreffelijke weer. Afgelopen zondag bijvoor beeld kwamen er 13.000 bezoe kers door de Keukenhofhekken binnen. Een ongekend hoog aan tal als men bedenkt dat vorl Er wordt dus met vole terugen genoten in Neerlands grootste bloembollentuin en dat hebben de toeristen voor een belangrijk Mede dank zij Arie de Jong gedeelte toch ook wel te danken aan het 30 man sterke corps tuinlieden die dagelijks tussen de perken te vinden zijn om links en rechts het' gras nog wat te kortwieken, wat vuil te ver- wijdren of nog even de schoffel door het mulle zand te halen. .Mjjn leven" Arie de Jong (51) is een van hen. Hij doet nu al negen jaar zijn beste in >Kuekenhof en tot zijn vijfenzestigste wil hij beslist niets anders meer. „De Keuken hof is mijn leven geworden" zegt de goedlachse Noordwijker- houter. „Je bent hier een uit verkorene. Dit is nog het echter handwerk. Ee n tuinman kan hier zijn hart ophalen. Het is al leen jammer dat de complimen tjes iq deze weke naar de hoge hren gaan. Per slot van reke ning zorgen wij ervoor dat de Keukenhof er zo mooi bij komt t eliggen". Arie de Jong: „Je bent hier uitverkoren' N oor f 3,3 min. werken in De Bloemerd LEIDERDORP B en W van Leiderdorp hebben tijdens de afgelopen raadsvergadering voorgesteld een krediet beschik baar te stellen van 3,3 miljoen voor de realisering van een aantal onderdelen van De Bloe merd. Na veel heen en weer gepraat koos de raad voor de volgende volgorde: aansluitkosten nutsbe drijven 98.640,-. aanleg van korfbalvelden 4S9.46ü,~, klu- baccommodatie 285.000,-, trai- ningsverlichting en terreinaf- scheiding 36.360,—oostelijke hockeyvelden 597.520,-, clu baccommodatie hiervoor 250.000,-, de trainingsveriich- ting en de terreinafscheiding 27.600,-, zuidelijke recreatie- gedeelte 295.920,-, groot alge meen parkeerterrein 160.000,-, 1 manege 413.880,r-, dg buiten- bakken hiervoor f 90.000.-, wa- terpartij/wegen/middelste re creatiegedeelte 291.000,—. De overige voorzieningen zullen nog i even moeten wachten daar met i deze volgorde het geraamde be- j drag van 3,3 miljoen op ts. Voor bet woon-werkverkeer Om te winkelen Voor schouwburg- en concertbezoek Vraag de speciale tarieven aan de buschauffeur, of bel naar Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij N.V. Leidsexaart 396, Haarlem. Tel. 023 - 319227. openbaar vervoer... reken maar! LEIDERDORP De gemeente raad van Leiderdorp heeft tij dens de afgelopen gemeente raadsvergadering zich akkoord verklaard met de aankoop van het AMRO-bankgebouwtje aan de Van DiepenirRenlaan. De raad Is van mening, dat het ge bouwtje zich er voor leent om geschikt te worden gemaakt voor buurtwerk. Als aankoop prijs is thans overeengekomen een bedrag van 2000, Als potentiële huurster vavn het gebouwtje heeft zich al aange meld de stichting Kinderspeel zaal Leiderdorp, die het ge bouwtje zou willen inrichten als peuterspeelzaal ten behoeve van de Santhorstbuurt, in welke buurt aan een dergelijke speeJ- gelegenheid nog een grote be hoefte bestaat. De gemeente zal na aankoop deze zaak verder nu gaan bekijken wie er als huur der of huurster in zal gaan. Eveneens is het houten gebouwtje van de RABO-bank aan'de Laan Centrale Flatkommissie, die het van Ouderzorg beschikbaar. gebouwtje wil gebruiken voor Voor het huren van dit gebouw- het buurtwerk ten behoeve van tje bestaat belangstelling bij de de bewoners van de fluts langs de Engelendaal. Die flatcom missie heeft de gemeente daar over ul geruime tijd geleden be naderd. De kosten van verplaat sing naar de omgeving van de Bosdreef/Wilddrccf, wordt be groot op ruim 45.000,—, Inbe grepen de uunkoopkosten ad. ƒ5000,—Deze hoge kosten zijn uanleiding geweest met dc flat* commissie te overleggen of hierop kon worder, bespaard door zelfwerkzaamheid van de commissie, c.q. de om-wanende belangstellenden Het overleg heeft tot resultaat gehad, dut er ongeveer 10.000,— kan worden bespaard. De raad ging akkoord om tot aankoop van het houten gebouwtje over te gaan alsmed» de verplaatsing te laten verzor- gen en het daarvoor benodigde krediet beschikbaar te stellen van 30.000,—, LEIDERDORP Het bestuur van de Stichting Dagver- stemming „bijzondere doeleinden", die aan het perceel blijven Noordelijk Zuid-Holland wil een dagverblijf voor is gegeven in het in voorbereiding zijnde bestemmings- mytylpupillen laten bouwen langs de Hoogmadeseweg. plan „Centrum", zodat door middel van eén speciule Het betrokken perceel maakt deel uit van het „uitbrei- procedure toch bouwvergunning kan worden verleend, dingsplan in hoofdzaak 1960" en heeft daarin de be- Het te stichten gebouw is hestemd voor het verblijf van stemming ..begraafplaats". De bouw van het dagver- mytyl-tytyl pupillen, d.w.z. lichamelijk en lichamelijk blijf is derhalve in strijd met deze bestemming. Bedoel- tevens geestelijk gehandicapten. Het situeren van hef Dc Leiderdorp.sc de bouw is echter wèl in overeenstemming met de be- dagverblijf aan de Hoogmadeseweg heeft het grote koord gegaan voordeel, dat dan gebruik kan worden gemankt van het nabijgelegen zwembad, heteeen voor de mytyl-tytyl pu pillen van groot belang 1 Bovendien lijkt het gunstig met deze bebouw zige bebouwing bcth-ziekenhuis. nmiddeU met een en ander ak-

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5