VOOR 90 MILJOEN OP NOORDWIJKSE DUINTOP Unieke creatie tussen woon wijk je en duinen ili II li l bonen Vier jaar werk aan hotel, appartementen, sportcomplex, parkeergarage en congresruimte In het Noordwijkse Duinpark: wm*L. SfëKjtTT"~ Openbare basisschool „De Boekhorstgeopend OOK Wat u moet weten De Zilk bereidt zich voor op Koninginnefeest Fiat voor Dorpsraad Stompwijk PAGINA 4 DINSDAG 2 APRIL 1974 LEIDSE COURANT fase 1 fase 2 fase 3 Vervolg van pag. 1 Noord wijk De gigantische, 90 miljoen kos tende uitbreiding van Huis ter Duin, ral het paradepaardje moeten gaan worden van de gehele Noordzeekust. Vier jaar lang zullen de „brulnbakkers" vanaf het brede strand voor de Noordwijkse boule vard getuigen zijn van een laag voor laag groeiende „toeristen-magneet". Een pro ject op het topje van de Noordwijkse dui nen, waar men niet alleen in Nederland maar ook daarbuiten van zal watertanden, zo verwachten de plannenmakers. „We wor den geen Cannes maar we gaan het wel fijn doen", zo vertelde ons Huis ter Duin directeur W. J. van Leeuwen. En wie de bouwplannen van nabij bekijkt kan bijna niet anders concluderen of het ontwerp van de Rotterdamse architect Harry Nefkens moet Noordwijk zeker een forse nieuwe toeristische impuls gaan ge ven. Precies, op tijd want van het chique troetelpaleis waar de familie Tappenbeck 7x>'n 80 jaar gelsden mee van start ging, was de laatste tijd niet veel meer over dan een grauwe, met fluweel beklede steen klomp waar de moderne toerust nauwelijks nog warm voor kon lopen. Een paar jaar geleden startte men met de renovatie en sedert de heropening, een jaar geleden, kreeg Huis ter Duin weer iets terug van haar oude faam, alleen nu minder pompeus. Bij verwezenlijking van tie bouwplannen za. het mes voor toeristisch Noordwijk aan meerdere kanten gaan snijden. Een „be- zet" Huis ter Duin met een totale capaci teit van 750 bedden zal zeer zeker de totalf middenstand en de werkgelegenheid vooi Noordwijk ten goede komen, zo verwacht de Duin Holdings BV. Er zal plaats zijn voor 250 personeelsleden, ""ijdens de vier jaar durende bouw zullen 150 werknemers van do Noorlander Groep emplooi vinden op de Noordwijkse duintop. De heer G Noorlander, voornaamste aandeelhouder van de groep en Duin Holdings BV verhult dan ook niet dat zijn bedrijf hiermee de werkgelegenheid heeft veiliggesteld. Naast de enorme beddencapaciteit zijn in de bouwplannen ook opgenomen grote exposi tie- en congresruimten waarvan de groot ste zaal tenminste 600 congresleden kan herbergen. De verwachting is dat Noord wijk hiermede bekende congressteden als Den Haag en Rotterdam de loef zal gaan afsteken. Voor de Duin Holdings B.V. is de kous niet af als eenmaal het uitgebreide Huis ter Duin gereed is. Een doorn in het oog is nog steeds de aankleding van het strand. De heer Van Leeuwen: „F- kan veel meer worden gedaan dan alleen het verhuren van stoelen. Op het strand moet je niet met pakken brood en flessen 'ris hoeven sjouwen. Daar moeten op het strand voor zieningen voor worden getroffen. We moe ten het de badgasten veel meer naar de zin maken". In het najaar wil men met de geoi.aente rond de tafel gaan zitten om te praten over een „volwassen" Noordwijkse strand. fase 4 VW-Lisse zoekt bedden voor de feestweekeinden LISSE - Van de zijde van V.V.V.. LIsse wordt medegedeeld dat men, blijkens de oo dit moment door busondernemingen en par ticulieren gedane vóóruit-reser veringen, vreest dat men voor de vraag naar overnachtingen ge durende de Paas- en corsoweek- einden geen afdoende oplossing zal weten te vinden. Het Is momenteel namelijk zó dat het aantal vóóruit-reserveringen bijna volledig het beddenbe stand dekt zoals deze bij VW- Lisse ingeschreven staan. Daar om doet V.V.V. Lisse een be roep op de Ingezetenen van Lis- se om de helpende hand te bie den bij het onderbrengen van passanten gedurende genoemde weekenden, door hun vrijstaan de bedden bij het VW-kantoor aan te melden: telef. 14262. Tal loze buitenlandse long-week-en- ders zullen daarvoor dankbaar zijn, want, zoals men zelf wel licht kan weten, bestaat er niets ongerieflijkers. dan de nacht In de auto slapend te moeten door brengen! Ruïne Dever gerestaureerd »ISSE - Het Is voor de Stichting "Vrienden van Déver" een bij zonder verheugend feit dat op maandag 8 april des middags om 4 uur de vaderlandse drie kleur gehesen zal worden op de ruïne van Déver. leeds maanden wordt aan herstel van de ruïne gewerkt en thans 1s men zover, dat het hoogste punt van de restauratie bereikt zal worden op a.s. maandag. Dit feit zal niet onopgemerkt voorbijgegaan worden maar gaat een historishc-officleel tin tje krijgen. Enkele sprekers zul len hierbij het woord voeren, zoals de voorzitter, de heer A. M. Hulkenberg en architect Van der Sterre, uit Leiderdorp. Van Stein heeft de beste „jassers ISSE - De bedrijfsklaverjascom- petitie Bollenstreek Is na 21 speelavonden ten einde ge bracht. In Restaurant "De Beurs" was men in feestelijke stemming bijeen om de gehele competitie te besluiten. 'et is ditmaal het team-Van Stein gelukt de hoogste plaats te be reiken me Draka en Van Zan ten als twee vechtende teams achter zich. Uitslag: Van Stein 297074; 2. Draka 293931; 3. Van Zanten 296368; 4. G.W.B. 282312; 5. Langeveld 279631; 6. Kroon-West 277130; 7. De Vlinder 275957; 8. Slanpka- metfentrum 275757. "sa. NOORDWIJK - Voor de over gang van het laag gelegen deel van het Duinpark naar het nog te bebouwen, meer heuvelachti ge duingebied, aansluitend op de Oranje Nassaustraat, heeft het Noordwijkse gemeentebe stuur een bijzonder fraaie oplos sing gevonden. De duinvoet en de heling van de eerste duinenrij zijn geheel voetgangersgebied gemaakt met schelpenpaadjes, trappen en plateau's. Hier en daar zijn voor de jongste jeugd zandkui len aangelegd, welke een opval lend natuurlijke omheining van onregelmatige boomstammen hebben. Het gebied is voorzien van een passende beplanting, waartussen hier en daar stam bomen. Het natuurgebied is de aangrenzende tuinen geschei den door een openschutting van rondhout, die zich uitstekend leent voor klimbegroeing. Kortom hier is een prachtig stukje natuur gecreëerd, dat waar schijnlijk uniek is in het gewest. Leeuwerikken en andere duin fauna voelen er zich zo zeer thuis, dat ze nauwelijks wegvlie gen voor naderende wandelaars. Deze aanleg past bovendien uit- De wethouder van openbare wer- stekend in de intiem aandoende ken, de heer C. van Duyn, die ui- opzet van dit deel van Duin- teraard een belangrijk aandeel park-laag, dat een typisch heeft gehad In de ontwikkeling dorps karakter draagt. van het project, is terecht en- Mj\ .ii< thousiast over het resultaat. Er ls een bedrag met gemoeid van circa 150.000,— ongetwijfeld een forse uitgave ten behoeve van de groenvoorziening en de recreatie in dit gedeelte van het Duinpark. Het wordt dan ook speciaal in de zorg van cfe be woners aanbevolen. VOORHOUT Onder grote belangstelling werd gisteravond rond acht uur de openbare basis school „De Boekhorst" door burgemeester G. A. Stolwijk officieel geopend. Hij deed dit door het starten van een bandopname, waarop de stem men van de kinderen waren opgenomen terwiji ze hun schoollied zongen. Tevoren had de burge meester telegrammen en brieven voorgelezen die alle een felicitatie bevatten. Op 9 juni 1971 heb ben een aantal ouders het initiatief genomen tol de stichting van deze school; de eerste Voorhout- se openbare school ging 50 jaar geleden ter ziele. Binnen drie jaar is h"t hele complex gereali seerd. De burgemeester, i*i* tevens sprak ah hoofd van het schoolbestuur, stelde dat nu het moment gekomen ls dat aan alle ouders dit school aangeboden kan worden die zlf voor hur kinderen wensen. „Het stichten van een schoo kan In een kleine gemente gemakkelijk leider tot geharrewar. We moeten het aan de ouders overlaten naar welke fhooi zij hun kind sturen", aldus burgemeester Stoiwijk. Hierna bracht hlj dank uit aan allen die aan de totstandkoming van de school hebben meegewerkt zoals het hoofd, de heer Post en de heer Huisman, die niet meer aan de school verbonden is. De heer Post tel In zifn dankwoord dat hij het nog nauwelijks kon beseffen welk bezit de gemeente en de schooleiding erbij gekregen heeft. ..We zijn er ontzettend blii mee. dit geeft ons alle reden om met enthousiusme op de ingeslagen weg voort tf gaan". Van de heer Brummelkamp, voorzitter van het oudercomité ontving de heer Post eer aquarium en van de leerlingen een wandkleed. Met ingang van het nieuwe school/aar hoopt mer. bij een voldoende groot aantat eerlinge" te kun nen starten met een kleuterklas. Op de joio: bur gemeester Stolwijk en de heer Post. DE ZILK De feestcommissie van De ZUk ls wederom druk be zig met de voorbereidingen voor het aanstaande Koninginnefeest. Het programma, dat reeds is samengesteld, zal nog aanmerke lijk worden uitgebreid. Het ls de bedoeling dat behalve de jeugd ook de ouderen actief bij het feest betrokken worden. In grote lijnen ziet het programma, dat tijdens de laatste vergadering van de commissie ls vastgesteld er als volgt uit. Tijdens de morgen zal er 'n kindercorso worden gehouden, waar aan de jeugd van de kleuterschool en het basisonderwijs kan deelnemen. Versierde karren, fietsen, steps, kinder- en poppen wagens, alles mag meerijden, mits het maar opgetuigd en ver sierd is. Verkleedpartijen zijn ook toegestaan. Voorafgegaan door de iZlker Drumband trekt deze feestelijke optocht dan door een groot deel van ons dorp. De feestcommissie stelt leuke en waardevolle prijzen beschikbaar en ontvengt de jeugd met 'n tractatie. Dat De Zilk verstand heeft van versieren heeft men getoond bij I het leggen van het grote mozaiek in de paleistuin twee jaar gele den. De commissie roept de inwoners van De Zilk daarom op 'n j mozaiek te leggen in hun voortuin. Ook hiervoor zijn zeer aan trekkelijke prijzen te verdienen, 'n Deskundige jury van buiten het dorp zal deze mozaieken beoordelen. 's Middags zullen de dwames van het zesde leerjaar hun talenten to- nen op het voetbalveld. Er zal tweemaal een kwartier worden j gèspeeld. De afdeling voetbal van de Sportvereniging „Van Nispen" zal op deze dag als sluitstuk fungeren; de spelers hebben zich bereid verklaard een wedstrijd te organiseren waarvan de baten zullen worden bestemd voor 't verzorgen van een feestmiddag voor de bejaarden. Het is nog niet bekend wie of de tegenstander zal worden, maar er wordt hard aan gewerkt om 'n gelijkwaardige rivaal te vinden. Ook hier zal tijdens de pauze De Zilker Drum band zijn opwachting maken. SASSENHEIM - De WD-lijst voor de komende gemeente raadsverkiezingen in Sassen- heim is als volgt samenge steld: 1. J.B.M. Rotteveel, 2. G.C. Ciggaar, 3. A. Horst man, 4. Mevr. Vogelaar-v. Kooten, 5. C.W. Maris, 6. J.J.H. Schultz v. Haegen, 7. J.D. Hardenburg, 8. H.E. Kleiverda. SASSENHEIM In de Pan- cratius-kerk wordt morgen avond om half 8 een viering voor de „veertig dagen tijd" gehouden. Het initiatief voor deze viering is genomen door de pastores van de parochie en overgenomen door de Commissie Samenwerkende Kerken van Sassenheim. SASSENHEIM - De leerlingen van de Don Boscomavo heb ben een programma samen gesteld om de Memisa bij haar brillenactie t.b.v. de ontwikkelingslanden. Hier voor komen ze op vrijdag 5 april tussen 11 en 12 uur of tussen half 2 en half 3 langs de huizen om brillen montu ren en losse gleizen op te ha len. SASSENHEIM Uitgaande van de samenwerkende pro testantse kerken wordt er zondagavond a.s. om 19.00 uur een „Opendeur-dienst ge houden in de Ontmoeting. De heer J. Davidson uit Leid- schendam zal spreken over „Wie is deze?" Muzikale me dewerking wordt verleend door Hans en Eric. KATWIJK Het Gezondheids centrum aan de Groen van Prinstererweg te Katwijk wordt in de periode van 9 t/m II april ingericht als in formatiecentrum over de ka beltelevisie. Het centrum zal zijn geopend van 9 tot 21 RIJNSBURG De CHU-kan- didatenlijst voor de gemeen teraad van Rijnsburg ziet er als volgt uit: 1. W. L v.d. Gugten, 2. J. v.d. Mey, 3. C. Leeuwenburg, 4. D. v. Eg- mond, 5 T Kralt, 6. J. van Weeren, 7. A. v. Dijke, 8. K. de Best, P. v.d. Bosch, 10 G. J. den Heijer, 11. M. C. v.d Anker en 12 J.. Paauw. LISSE De Ned. Sport Fede ratie houdt zaterdag a.s. een trim/wandeltocht over een afstand van 10 km. Gestart wordt bij het „Poelhuys" aan de Ruishornlaan. Het in- schrijfgeld bedraagt 1,50 gul den per persoon. Deelnemer* die de tocht volbrengen, ont vangen een fraai speldje. LISSE— De commissie „Tuin en gevelversieringen" van dé VVV te Lisse organiseert op maandag 8 april a.s. een speciale dia-avond in het „Hof van Lisse". Aanvang 20.30 uur. Men zal een beeld krijgen van alles wat moge lijk is om van de tuin iet* moois te maken. Men zal ook allerlei vragen kunnen stellen op technisch gebied. De inschrijving voor deelna me aan de mozaïekwedstrij den op 27 april a.s. sluit op 19 april. Men kan zich opgeven bij het VVV-kantoor Vierkant 229, Lisse. LTSSERBROEK Op vrijdag 5 april a.s. wordt ln het dorpshuis „De Meerkoet" in de Lisserbroek de jaarverga dering gehouden van de Car navalsvereniging „De Rapen- stampers". Aanvang 20.00 uur. LEIDSCHENDAM Met dc drie stemmen van de PAK-fractie te gen (inclusief) wethouder P. C. Boone) heeft de gemeenteraad gisteravond het instellen van een Dorpsraad voor Stompwlik en de verordening daarop goed gekeurd. Burgemeester Kolfschoten zei voor de aanvang van de discus sie dat de verordening geen stelüngname van B. en W. bete kende en geen dictaat was. maar alleen een voorlopig sta tuut om de vergaderingen en d« verkiezingen te regelen. De Dorpsraad zal zich zelf moe ten bezinnen ,.op werkwijze en optuiging" en daarbij zullen alle facetten van wijziging aan de orde kunnen komen. Als de Dorpsraad adv;e~en geeft kun nen we d'e ln de verordening la ter vastleggen, zei de voorzitter. 1.00C 1 8.10—10.20; C II 2.10—Ö.90. prei 8S; rabarber 52—63; radijs 21-38; selderie 10; sla 25: salr.az: 88: witlof 53—72; aanvoer waspeen .176.000 kg.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4