VERENIGINGSLEVEN WARMOND HEEFT ON VOLDOENDE RUIMTE al Bollenstreekgemeenten bepleiten NS-station Katwijk gaat snel *4 iets doen voor on georganiseerde jeugd Voorhoutse barkeeper kan niet meer van de kwast afblijven Stompwijk op de TV Katwijk verbiedt dansen op zon dag MARKTEN l|"t PAGINA 1 VRIJDAG 29 MAART 1974 LEIDSE COURANT DOllSfl pig nog aterdag 1 bedra- dus én ons van gaat, is ls mee- beroep aortena- ;e week 2 Haar- eeft het te wed- De an het ei op de zal de WARMOND Enkele dagen geleden Is het resultaat be kend gemaakt van een onderzoek naar sociaal-culturele accommodaties in Warmond. Aanleiding tot dit in 1973 gehouden onderzoek, welk is verricht door het Provin ciaal Opbouworgaan Zuid-Holland, was een verzoek van burgemeester en wethouders van Warmond. Het Warmondse college vroeg zich namelijk af, of de in Warmond bestaande accommodatie kwalitatief en kwan titatief voldoen aan de in Warmond levende vraag naar ruimte. En, als dit niet het geval zou zijn, kan worden volstaan met aanpassing of verbouw, óf dat uitbreiding van dit bestand nodig is. Om op deze vragen een antwoord te krijgen, besloot men het Provinoiaal Opbouworgaan te verzoeken een onder zoek in te stellen. Met de uitvoering van dit onderzoek werd mej. drs. V. M. C. van Geen belast, De heer C. A. Neefjes was contactpersoon in Warmond. Eerst werd een inventarisatie gemaakt van de beschikbare sociaal-culture le ruimtes in het dorp, welke werden beke ken op gebruik en bruikbaarheid. Vervolgens werd aan alle verenigingen en groeperingen die hiervan gebruik maken, een uitgebreide vragenlijst ge stuurd. Van de 97 aangeschreven verenigingen stuurden 84 de enquête ingevuld terug. 58 daarvan konden worden gebruikt voor het rapport. De resultaten, alsmede enkele conclusies en aanbevelingen, werden verwerkt in het 19 pagina's tellende raport, dat aan alle medewerkers is toegestuurd. Binnenkort zal het in de Warmondse gemeenteraad ter sprake komen. De verenigingen en groeperingen werd o.a. gevraagd wel ke klachten er bestaan t.a.v. de door hen gebruikte ruimtes. De meeste klachten kwamen van de gebruikers L1SSE In de grote Bloemlusthal van HBC aan het HBG-plein te Lisse is momenteel grote bedrijvigheid aan de gang voor de Huis- vlijttentoonstelling welke vanavond om 7 uur door wethouder A. J. Mesman geopend zal worden. Er is bijzonder veel werk van deze show gemaakt en het loont voor een ieder zeker de moeite om van avond Of zaterdag tussen 10 en 17 uur een kijkje te gaan nemen. wat ha-! is nu uit- op vi-J van de Burcht. Dit gebouw is overigens ook één van de meest gebruikte. De klachten varieer den van „slechte acoustiek", gemis van buffet en garderobe, tot „niet optimaal aangepast aan specifieke behoeften". De vraag „Vindt u dat er in War mond een TEKORT aan ruimte is voor verenigingsactiviteiten?" werd door 20 verenigingen be vestigend beantwoord. Twee groepen signaleerden een tekort voor jeugdwerk in de Burcht. Drie groepen zagen oplossingen in de modernisering/verbouwing van dit gebouw. Specifieke be hoeften die genoemd werden: Ruimte om aan brommers te sleutelen, blokhut, spel- en kam- peerruimte voor scouting (2x) en ruimte voor binnensport (lx). Enkele wensen en suggesties uit de verenigingen zelf worden ook in het rapport genoemd: De scoutinggroep wil graag de zolder van de oude St. Nicolaas- school. (Dit kan niet, omdat het gebouw momenteel nog is ver huurd aan de B.B.). een zangkoor wil graag in de kerk repeteren, omdat daar ook de uitvoeringen worden gehou den. (Dit mag niet). Twee verenigingen hebben him oog 'laten vallen op de recreatie zaal van Mariënhaven. (Deze ruimte is nog niet gereed). Belangrijkste conclusies van het Provinciaal Opbouworgaan zijn: - Gezien het feit, dat financiële redenen vaker genoemd werden dan ruimtegebrek terwijl de In huurprijzen voor zover bekend aan ons, echt niet hoog zijn lijkt nieuwbouw niet raadzaam, tenzij de gemeente in staat en bereid is een financiering te vin den die niet aan de gebruikende verenigingen wordt doorbere kend kern met minder dan 5.000 inwoners zal men willen voorkomen, dat een wijk zich isoleert van de rest van het dorp. Het lijkt dan ook raad zaam te trachten, de oriëntatie van deze groep op de dorpskern te bevorderen door in de kern accommodatie aan te bieden. Gezien de hoge ontevreden heidsscore en de tekortbeleving bij gebruikers van de Burcht zou terdege overwogen moeten worden of De Burcht nog aan moderne eisen kan voldoen, eventueel een opknappeurt. Zo niet, dan zal men zich erop moeten voorbereiden dit gebouw op den duur af te stoten en voor de activiteiten welke hierin plaatsvinden. vervangende ruimte te vinden. Daarbij zou aandacht besteed kunnen wor den aan de wenselijkheid, so ciaal-culturele ruimten meer te concentreren dan thans in War mond het geval is Een opknapbeurt van het gym nastieklokaal, waarbij tevens was- en kleedgelegenheid verbe terd worden, zou een vermin derde druk op de sportzaal Klim-Op kunnen bewerkstelli gen. Het huidige B.B.-gebouw hiedt aantrekkelijke mogelijkheden en zou eventueel bij afstoting van De Burcht een vervanging kun nen vormen, desgewenst na eni ge verbouwingen. De zolder van het BB-gebouw werd ideaal ge noemd voor de 3coutinggroepen. Het vinden van een eigen ruim te voor de scoutinggroepen ver dient in elk geval aandacht. Op een vraag in hoeverre de ver enigingen bereid zouden zijn om, middels financiële acties, bouw of verbouw mogelijk te maken, werd door de meeste positief gereageerd. Het rapport noemt dit „verras send". „Men kan hieruit conclu deren dat de Warmondse vereni gingen zich solidair opstellen; dat Warmonders een gezond ge meenschapsgevoel hebben", al dus het rapport. Lisse Het samenwerkingsor gaan Bollenstreekgemeenten gaat er bij de overheid op aan dringen dat in de bollenstreek zo snel mogelijk een NS-station zal worden geopend. Dit was een van de aanbevelingen, die gisteravond werden gedaan tij dens de bijeenkomst van het Sa menwerkingsorgaan in het ge meentehuis in Lisse. Men sprak zich eveneens unaniem uit over de wenselijkheid om in de bollenstreek na de eerste LOM-school in Hillegom nu een tweede LOM-school te gaan 6tichten, maar dan in bet zuiden van de Bollenstreek. Over de vraag wéér deze school zal komen was men h?t er over eens, dat deze in het zuiden (bijv. Noordwijk) het beste zal kunnen komen. Wanneer deze school in Noordwijk komt, zal dit tevens aantrekkelijk zijn voor de kinderen die vanuit Katwijk en omgeving voor het onderwijs op een LOM-school in aanmerking komen. Een defini tief besluit werd nog niet geno men omtrent de plaats van ves tiging, maar over de noodzake lijkheid was men het allen eens. Breedvoeriger werd gesproken over de instelling van een schooladvies- en begeleidings dienst. De gedachten hierover waren verschillend, doch, al zou men hiertoe willen besluiten, de financiering van zulk een be sluit heeft voor de deelnemende gemeenten tot gevolg, dat een bedrag van niet minder dan 600.000,- door de gemeenten bijeengebracht dient te worden. Dit werd nogal bezwaarlijk geacht, tenzij van Den Haag subsidies verwacht kunnen wor den. Komt dit niet, dat is het vrijwel onmogelijk om tot de in stelling van deze dienst te ko men. Er zouden 4 paedagogi- sche krachten benoemd moeten worden en 9 remedial teachers. Aan de leden van het S.O.B. werd toegezonden een kommen- taar op de Nota Plandoelen Streekplan Zuid-Holland West. De samenstellers kregen veel waardering over dit commen taar. dat voor ieder duidelijk leesbaar werd opgesteld. Over de inhoud van dit commentaar, dat een weergave wil zijn van de gevoelens van het Samen werkingsorgaan Bollenstreek, werden enkele opmerkingen ge maakt, waar van de voornaam ste wel was dat de Bollen streekgemeenten geen invoeging wensen bij het Studsgewcst Den Haag of Leiden, maar zichzelf wensen te zijn met eventueel uitgebreid in oostelijke richting (Haarlemmermeer). j KATWIJK Een commissie „ad hoe" voor de ongeorganiseerde jeugd heeft een rapport uitgebracht, waarin het b. en w. het advies - geeft om de ongeorganiseerde jeugd subsidie te verlenen, en tege moet te komen aan de wensen welke deze jeugd kenbaar heeft ge- EHC In elk geval zou, volgens dit rap port deze jeugd een tehuis moe ten gegeven worden om zich op sociale, creatieve en recreatieve manier bezig te houden. Ook wordt er in het rapport op gewezen dat het nodig is een jeugdleider aan te trekken, en op korte termijn 30.000 uit te trekken voor de eerste aanloop kosten, voor dit open jeugdwerk (in tegenstelling met gesloten jeugdwerk uitgaande van ver enigingen en kerkgenootschap pen). Onder de raadsleden die in de gemeenteraadsvergadering dit alles te horen kregen heerste algemeen instemming en waar dering voor het werk van de commissie. Weliswaar waren er nog vele vage punten welke niet tot een oplossing gebracht kon den worden, maar men was wel van mening dat er na het ver- ZOETERWOUDE Vanavond om 8 uur wordt in de Chris tus Dienaarkerk een ont- moeitingsavond gehouden voor jongerenkoren van het dekenaat Zoeterwoude. Het ligt in de bedoeling om in de toekomst meer met elkaar te gaan samenwerken. schijnen van het rapport iets moest gedaan worden, en wel op korte termijn. LISSE In de veilinghallen te Lisse wordt al hard gewerkt aan de opbouw van het grote corso dat op zaterdag 27 april door de bollenstreek zal rijden. De ijze ren geraamten van de voorstel lingen op de grote wagens met aanhangwagens worden momen teel met rietmatten bekleed, waarop in de laatste week van april duizenden en duizenden bloemen gestoken zullen worden. Het bloemencorso 1974 zal weer vanuit Haarlem vertrekken. Aan de vooravond van het corso zal in de veilinghallen het gehele corso te bezichtigen zijn. Voorhout Het zal ongeveer een half jaar geleden zijn dat ie mand aan Hans Kerkvliet vroeg: „Ik zoek voor een vriend een schilderij met een voorstel ling van een paardekop, weet jij soms iets"? Hans slaagde er niet in iets in die richting te vinden en dacht, laat ik het zelf maar eens gaan proberen. Hij kocht een eenvoudige verfkist en wat schildersmateriaal en, hoewel hij nog nooit een penseel had gehanteerd, begon hij te ex perimenteren. Vrienden, kennissen en Hans zelf stonden min of meer versteld van het eindresultaat. E?h zo is het eigenlijk allemaal begonnen en werd de basis gelegd voor een fijne hobby. Hans is nu aan zijn zesde schilderstuk bezig, een portret van zijn buurman. Hj probeert uiteraard een eigen stijl te ontwikkelen maar weet nog niet precies welke richting hij wil uitgaan. Hij houdt zich voornamelijk bezig op het ro mantische vlak. Wij zagen o.a. een winters tafereeltje van een 16e-eeuws Voorhoutse boerderij aan de Jac. van Beierenweg. Het geheel ziet er tot in de kleinste details bijzonder na tuurgetrouw uit. Ook een portret van de verloofde van de nu 28- jarige Hans ziet er qua kleur en techniek heel aantrekkelijk uit. Zijn favoriete schilders zjn o.a. STOMPWIJK Het bekende t.v. programma „Van Gewest tot Gewest" komt maandag a.s. op namen maken in Stompwijk. Achtergrond van het program ma is het geven van een totaal beeld van Stompwijk; een klein groen plekje temidden van het betonnen hart van de randstad. In het dorp zullen o.n. T.V. beel den worden gemaakt van het voormalige zusterhuis, dat met grote steun van de inwoners is omgetoverd tot een dorpshuis. Voorts komen natuurlijk de 3 molens weer aan de beurt, de 100-jarige kerk wordt niet over geslagen en het eigen kenmerk van het dorp. de vaart met de vele bruggen daarover wordt uitvoerig belicht. Iedereen wordt verzocht om de vlaggen uit te steken, ten teken van saamhorigheid en dorpszin. De filmploeg denkt vanaf 5 uur tot ongeveer 7 uur te filmen. Hope lijk werken alle Stompwijkers mee, opdat de buitenwereld van ons dorpje een prettige indruk zal overhouden. Kleuter (3) balanceert op balkonrand NOORDWIJK Het ruim drieja. rig zoontje van een Duitse fami lie heeft aan de opmerkzaam heid an een paar Noordwijksa politi mannen waarschijnlijk zijn leven te danken. Tijdens hun surveillance zagen zij het ventje, balancerend op da balkonrand van een apparte ment op de tweede etage van do flat „Seehorst" aan de Koningin Astrid Boulevard. Elk moment kon hij van een hoogte van zo'n tien meter naar beneden tuime len. De pojiilemannen stapten zo onop vallend mogelijk uit hun wagen om de kleuter niet te laten schrikken en, zich onderwijl zo opstellend om een eventuele val te kunnen breken, gebuarden toen naar hem dat hij van de balkonrand moest gaan. Wonder boven wonder liep allej goed af. Het ventje klom naar het balkon terug en ging naar binnen. Bij Informatie bleek, dat de moe der het kind enkele ogenblikken alleen had moeten laten en van deze gelegenheid maakte de on dernemende zoon gebruik naar de rand te klauteren. Rembrandt, Ruysdael en meer kunstenaars van dit formaat. Als Hans even de tijd heeft, is hij met het schilderen bezig, en dat varieert soms maar van 5 tot 15 minuten, want de zaak gaat voor. Hij doet dit puur voor hobby en beleeft er, uit zijn gezellige gesprekje waar te nemen, verschrikkelijk veel ple zier van. „Ik vind het een enor me fijne bezigheid, vooral voor de toekomst als je wat ouder gaat worden", aldus Hans. Ook houdt hij zich nog bezig met het verzamelen van antieke tegel tjes uit de middeleeuwen. Met een vriend gaat hij soms op pad naar oude boerderijen e.d. om deze op te snorren. En vaak met succes. Verschillende van deze bijzonder fraaie exemplaren hangen nu ingelijst in de sfeer volle zaal van restaurant Boer- haave, waar Hans ook nog de leiding van het bedrijf in han den heeft. SASSENHEJM - Het bezoeken van de jaarlijkse uitvoering van het Christelijk Harmoniekorps „Crescendo", gisteravond in de Geref. Kerk, was alleszins de moeite waard. Het korps gaf weer een kostelijke uitvoering, waarbij begonnen en besloten werd met een koraal. Het concert bestond uit acht nummers o.a. een ouverture van Rossini ,,l' Ita- liana in Algherie", een Slavische Dans van Dvorak, de Valerius Suite van Meindert Boekei. ter wijl in het bijzonder genoemd moeten worden het Klarinet-con cert van Jan v. d. Waart, duide lijk geïnspireerd door Mozart, waarbij mevrouw J. Duym-Ver- couteren als soliste optrad en de ..Baroque Trumpet Suite van Handel, met Remco als solist. Beide solisten leverden knap spel. De verschillende nummers werden door dirigent van Ossen bruggen vooraf v tn een korte toe- l'.chting voorz en. Er waren vijf leerlingen, allen klarinettisten, die voor het eerst meespeelden. LF.IMUIDEN In zaal Key- zer heeft 9 april een fractie verkiezing plaats voor "Lei- muiden 20000", de nieuwe partij. Kandidaat-farctiele- den kunnen tot en met 6 april zich schriftelijk melden bij de secretaris van het be stuur, Drechtlaan 32, Leimui- den. Aanvang van de verga dering: 20.30 uur. TER AAR Het Ter Aarse motorduo Wil van der Laan en Huig Vonk komen a.s. zondag uit in de strijd om het Nederlands kampioen schap. De supportersc.ub heeft al een bus voor dit eve nement besteld. TER AAR De IJsclub orga niseert a.s. zondag de vijfde Prestatie Plasser.loop. Ge start worden op de Ter Aar- se Ijsbaan om 12.15 uur. De afstanden, die galopen wor den zijn 5 en 8 km. Voor verdere inlichtingen: tel. 01722-2519, de heer Sassen. RIJ PW ETER ING - Zaterdag middag wordt in het dorps huis een uitvoering gegeven door de volksdansgroepen van de Jeugd- en sport'ver. "De Rippers". Aanvang 14.30 uur. De uit vijf dames be staande leiding van deze groepen heeft de gehele win ter me veej enthousiasme en intensief met de leden gc-oc- fend om de uitvoering terde ge voor te bereiden. Zowel een aantal oude als nieuwe dansen staan op het pro- gramme. HAZERSWOUDE - Het Hazers- woudse openluchtzwembad De Hazelaar wordt op maan dag 29 april weer voor het publiek opgengesteld. KATWIJK Een horeca enplol- tant in Katwijk heeft bezwaar gemankt, dat hem de vergun ning is geweigerd voor het op zondag gelegenheid geven tot dansen in twee door hem geëx ploiteerde horeca-lnrichtlngen De Katwijkse gemeenteraad kreeg gisteravond te beslissen of dit bezwaarschrift gegrond of ongegrond was. Het op zondag gelegenheid ge ven tot dansen was n.l. door de burgemeester verboden onder de motivering dat deze hande ling niet zou passen in do alge mene structuur van het patroon van de inwoners. De exploitant had hierna een bezwaorschrift ingediend en er op gewezen dat onder meer als gevolg van de in de gemeente gegeven dans-cur- sussen, waarvoor een grote be langstelling bestaat vele leerlin gen en oud-leerlingen ook zon dags in de gelegenheid worden gesteld zich in eigen kring te vermaken. Ook vlndi hij het moeilijk aan zijn vele buiten landse zomergasten het zondag se dansverbod duidelijk ver klaarbaar te maken. Het voorstel om het bezwaar schrift van de exploitant onge grond te verklaren, werd na ruim een uur discussie aangeno men met 15 tegen 9 stemmen zodat er voorlopig in Katwijk op zondag niet gedanst sal worden. ROEI/JKARKNIXSVEKN, Bloei maart: Anjm 14 Roten te. Carol, Spanish Sun. Carl ROELOFARENDSVEEN Vanavond om 7 uur is er in de bovenzaal van de Alke burcht een filmavond voor de jeugd van 11 t/m 15 jaar gepresenteerd door de Vrije Jeugd Recreatie. Vertoond zal o.n. wordenden de tijdens het laatste Carnaval opgeno- menfilm. De te vertonen hoofdfilm gaat over de avon turen van Tarzan. De en tree-prijs bedraagt slechts 1.-. Bacci 45-61 Sir. -U. 2,06-2.15. Al.tr- l.vt 3665, Gerbern'. 26-31 p »l Chysont<-n-)i.nrrond 1 90 2.7:.. 1-n e en 60—2.30. IrU.rn 1.66-1,78. Ane monen 70-7.-,. Niir.U.en 63-1,00. Ulini zonder bind "16—29. Tulpen Apeldoorn 83—1.45. Lu.Uge Wllwe, l.ucky Strike. I'r ruinen. Pnrli. v. d Eerdon. Preludium, Goldei doorn 65—1.60, Blendu, Bellona, Gol den KddjKmii.ii 35-90. Dubbel Kemengd 95—1,25. Tulpen Ki-menud 1.35—1.40. I.ellcbl<>eml|ce tulpen I 8 1,65 par 10. Bil 3.30- II Ml. I I 8.10-9.40. ('II I 30-6.40. Rabiirber 80-82; witlof 30-116. Aanvoer wu.peon 282.000 k«.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5