Knappe zege van Jong Ade Nog acht voor maar vier gegadigden plaatsen BS kansloos bij Donar Gelijkspel Crescendo is al een goede prestatie n Veldcompetitie-handbal gaat weer van start sport Teylingen bij winst op rozen ge< VRIJDAG 29 MAART 1974 LEIDSE COURANT Het Stompwijkse HVS kon woensdagavond ineens weer alles. Trainer Scheelbeek had 2 talentvolle junioren in de basis, Ank v.d. Bos in het doel en Leni v.d. Bosch in het veld. Dat bleek een goede keus. Er werd vlot gecombineerd, breed en snel gespeeld en, wat het be langrijkste was, de daardoor ontstane kansen werden ook benut! Ria v.d.d Salm opende vanaf de zijkant met een schitterend doel punt en toen een minuut later de jonge Leni v.ti. Bosch hetzelfde presteerde vanuit de andere hoek (2-0) kreeg HVS zoveel zelfver trouwen dat zij het spel volledig kon dicteren. MMO verdedigde nerveus en moest, geschrokken door de beide treffers uit de hoeken, in het centrum nogal eens een gat laten vallen. En weer sloeg HVS toe. Nu door het centrum. Sjanie v.d. Bosch en Ria Loosen vonden ieder tweemaal een opening in de Hoogmade defensie en dat was 6-0. Toen pas kon MMO tegenscoren door Cobi v.d. Salm die een bal onderschepte en er in een break-out vandoor ging: 6-1. Trees v. Santen deed echter in de zelfde minuut hetzelfde voor HVS en vol trok ook het vonnis toen Sjanie v.d. Bosch in de lucht werd wegge duwd: 8-1. Door Adrie v. Leijden en de zeer goed spelende Cobi v.d. Salm kwam MMO tot 8-1 terug bij de rust. In de tweede helft begon HVS op- niouw met een offensief. Weer had Ria v.d. Salm succes vanaf de zijkant en door schoten uit de tweede lijn van Sjanie v.d. Bosch, Mieke Waayer, Wil v. Rijn en Connie Lelieveld werd de score snel opgevoerd nadr 13-3. Hierbij moet echter worden aangetekend dat doelvrouwe Riki Borst van MMO bepaald iniet haar beste dag had. Zij tastte enkele malen finaal mis bij afstandschoten. Cobi v.d. Salm gaf MMO weer wat moed door drie fraaie doel punten die echter door Connie Lelieveld en Sjanie v.d. Bosch weer bijna werden tenietge daan: 15-6. Twee minuten voor het einde had dan eindelijk Co- bia Elstgeest succes, na vele vergeefse pogingen, terwijl Leni v.d. Bosch haar debuut besloot met een vallend schot dat de eindstand op 16-7 bracht in het voordeel van HVS. Een niets aan duidelijkheid te wensen .overlatende verdiende zege die het moreel in de Stomp wijkse ploeg zeker ten goe- zde kwam. MMO heeft gedu rende de hele wedstrijd tegen een flinke achterstand opge tornd en dat heeft hen al snel gebroken. Zonder Margré Eist- geest en Mieke Rijkelijkhuizen toch al sterk verzwakt, kon al leen Cobi v.d. Salm deze druk goed verwerken. Zij speelde een grandioze wedstrijd. JONG ADE NORTHA Jong Ade heeft in haar eigen trai ningshal revanche genomen op het Noordwijkerhoutse Northa dat hen in de zaalcompetitie steeds op het tweede plan wist te houden. Zoals verwacht kreeg het Oud Adese idool Hei- ma v. d. Geest vanaf het b&gin- signaal een persoonlijke bewa king. Thea Klaverw-.de deed dat voortreffelijk en tot nu toe was dat in de derby's tussen beide rivalen doorslaggevend. Woensdagavond echter had vooral Gonnie v.d. Geest een uitste kend richtingsgevoel. Plonie Olijerhoek had al na 1 minuut spelen succes met een verras send laag schot dat Jong Ade aan de leiding bracht. Hilda v.d. Berg ook goed op schot deze avond, nivelleerde echter al spoedig door vanaf de cirkel in te schieten: 1-1. Via Trees v. Zoen en Thea ter Heide werd het 2-2 waarna jong Ade door Riki Peer en Gonnie Ade door een voorsprong van 4-2 nam. Dit was tegen verwachtingen in en het betekende een enorme sti mulans voor Jong Ade. Er ont spon zich een zeer spannende strijd waarbij Jong Ade steeds 'n kleine voorsprong wist te be houden. Hilda v.d. Berg was zeer attent op een terugsprin gende bal (4-3), Gonnie v.d. Geest sprong hoog op en schoot raak (5-3) waarna Ineke Streng keihard inkogelde: 5-4. En zo bleef de strijd goed op en neer gaan. Jong Ade behield de voor sprong van 2 punten tot aan de rust. Trees v. Zoen voor Jong Ade weer Hilda v.d. Berg en tenslotte Lijda Poel zorgden voor 7-5 bij het wisselen. Wel had Northa in de laatste minuut nog een spetter op de paal. In de tweede helft bracht Lijdy Vo gels met een onderhands schot de spanning weer helemaal te rug (7-6) maar toen liet Northa de persoonlijke bewaking van Helma v.d. Geest los en dat gaf Jong Ade de kans om een definitieve voorsprong te ne men. Niet alleen scoorde zij zelf 8-6 maar vooral in de aanval kreeg zij alle ruimte om haar teamgenoten op maat te bedie nen. Tweemaal joeg Gonnie v.d. Geest de bal keihard ach ter Mieke Bader in de touwen: 10-6. Toen geloofde Northa er niet meer in. Et werd nerveus gespeeld en te geforceerd ge schoten. Mary v.d. Berg had daarbij eenmaal succes (10-7) en even voor het eindsignaal kwam een schot van Ada Balk dn het doel terecht, die waar schijnlijk door een gat in de zij kant van het net was gekomen. De doelrechter kon niets met zekerheid zeggen en- scheids rechter Bakker kende ee.i doel punt toe (10-8). Het was niet meer van invloed op de over winning van Jong Ade die zon der meer verdiend was. Northa speelde wat mat en schoten niet zuiver. Bovendien groeide voor al in de tweede helft keepster Wil v.d. Geest naar een glan zende vorm. NIO BAX/FOREHOLTE Dat Bax/Foreholte een grote overwinning zou behalen op het Ripse Nio kan van tevoren wor den voorspeld. De twee teams in deze bekercompetitie zijn in de normale competitie het verst in klasse van elkaar verwijderd. Toch had Nio kennelijk plannen om voor een stunt te zorgen want in de eerste 10 minuten vielen zij zeer onstuimig aan. Daarbij had vooral Son ja v. Emmerik weinig oog voor haar tegenstanders en knalde onbe suisd hard in de Voorhoutse de fensie. Nadat driemaal een speelster was neergegaan door een bal in het gelaat of in de maagstreek, besloot coach Bonte deze onvoorzichtige schutster een persoonlijke bewaking te geven om haar te beletten nog meer schade aan te richten. An ders lag het met Riia Weenink de wel degelijk tot goede acties kwam en tweemaal fraai wist te scoren. Doordat ook Gerrie Baak met een onverwacht afstand schot succes had, kon Nio na deze stormachtige 10 minuten een verdienstelijke 3-5 achter stand noteren. Ondanks het feit dat de Voorhoutsen van coach Bonte volgens een bepaald pa troon moesten spelen, gaf het de dames van Bax wel een prik kel om er eens flink tegenaan te gaan. Met flitsende combinaties werd de Ripse ploeg toen volko men overspeeld en kwam de rust met 3-11 in 't voordeel van Bax/Foreholte. In de tweede helft mocht de 15-jarige Marlies v.d. Nieuwendijk in het doel van Bax/Foreholte de eerste stormlopen van Nio opvangen om wat ervaring op te doen. Zij deed dat verdienstelijk en moest bij 3-14 voor het eerst capitule ren op een magnifiek schot van Ria Weenink al was haar reac tie uitstekend: 4-14. Toch hebben de Voorhoutsen er een goede oefening aan gehad. Met name de nieuwe aanwinst Marga Ruisch scoorde 3 fraaie doelpunten en begint steeds be ter op haar medespeelsters in te spelen. COR BAKKER Leiden. De klap, die Bob Heuts aan Eric van Woerkom uitdeelde it de wedstrijd van B.S. Leiden tegen Raak/Punch, zal voorlopig nog geen gevolgen hebbn. De strafzaak zal pas volgende week zaterdag voorkomen en de straf, die volgens de richtlijnen voor straftoeme ting zo'n 4 tot 6 wedstrijden onvoorwaardelijke schorsing zal bedra gen, zal de daaropvolgende dinsdag pas ingaan. Heuts kan dus én tegen NN Donar morgen én volgende week tegen Typsoos Lions de partij zijn. Wanneer B.S. Leiden tegen de 'straf in beroep gaat, is het zelfs mogelijk, dat Heuts ook de laatste 2 competitieduels mee speelt: dit in verband met de tijd, die het behandelen van het beroep in beslag neemt Na het drukke programma afgelo pen week hebben sommige korf balclubs het komende weekein de rust. Van de Leidse ploegen, die wel in het veld moeten, spe len de topclubs allemaal uit. De Danaiden ontmoet in Den Haag landskampioen Ons Eibernest en dat wordt extra moeilijk voor de Leidenaars, want de Haagse ooievaars zullen getergd aan de start verschijnen. Het Zuiden haalde vorige week im mers een punt uit het Haagse „nest,, en dat zal de momenteel weer duidelijk regerende forma tie van coach Herman Snijder willen wreken. De Danaiden willen wreken. De Danaiden kan echter vrij uit spelen en treedt weer aan met Casper van Nierop. Meer spanning is verborgen in do Overgangsklasse B, waarin niet alleen de resultaten van de Al gemene belangrijk blijven, maar nu ook die van Pernix. De oran je kragen brachten er zaterdag j.l., totaal niets van terecht, al ontbrak „schutter,, v.d. Kooy. Allen Weerbaar zal dan ook niet veel moeite hebben met Pernix als dezelfde instelling binnen de Leidse ploeg leeft. Hèt kapitale duel dit weekeinde is ongetwij feld ZKV - De Algemene. De blauw witten, eerstejaars in de Overgangsklasse en aanvanke lijk kampend met weinig geluk en aanpassingsmoeilijkheden. Boot van de Danaiden waagt een schot in de wedstrijd van afgelopen zondag. Ditmaal speelt men tegen Ons Eibernest en wordt het alle maal wat moeilijker. zijn hard op weg te bewijzen dat ze nog een jaar willen blij ven in dit milieu. 6 punten uit de laatste 4 wedstrijden is een duidelijk bewijs, dat Dé Alge mene thuishoort in de sterkst bezette Overgangsklasse. De Al gemene is echter nog lang niet zeker van het predikaat „blij ver,, en dus moet ZKV in Zaan dam geklopt worden. In ieder geval mag er op het Zaanse gravel niet verloren worden. Fi des Pacta had een veel betere start en plukt daarvan nu de vruchten. De zwart witten zijn weliswaar wat minder geworden maar vergaren links en rechts wat puntjes, die hen wel uit de gevarenzone zullen houden. Fi des gaat naar Samos, dat best nog wat aanvulling kan gebrui ken. De eerste klassers KNS en ZKW hebben zondag vrij. Cres cendo ook, want de groen witten ontvangen zaterdag koploper Tjoba. De Zeeuwèn maken een sterke indruk, en hoewel Cres cendo thuis speelt, betwijfelen we of Tjoba hier één of meer punten zal verliezen. Een gelijk spel zal voor Cresendo in ieder geval al een knappe uitslag be tekenen. CRESENDO - TJOBA, zaterdag 30 maart, Boshuizerlaan (achter 5 Meihal), 16.00 uur Het tegen vallende Ons Eiland ontvangt zaterdag aan de Brahmslaan KOAG, dat één punt meer ver gaarde. Een verdeling lijkt ons een redelijke Uitslag. Top kan ondanks een groot aantal bles sures zaterdag opnieuw winst innen, want tegenstander is hek- kesluiter Bolnes. De Sassenhei- mers spelen uit. In de derde klasse is in Oegtgeest de twee de opvoering van Fiks tegen Fluks. Het Oegstgeestse Fiks moet geacht worden opnieuw een punt te pakken van Fluks, dat eigenlijk niet meer mag verliezen om kans te houden op de titel, waarvoor Velocitas af gelopen zaterdag misschien een beslissende slag sloeg. De Lei derdorpers gaan zelf naar het niet kinderachtige Vitesse, maar zal nog belangstellender uitkijken naar de ontmoeting tussen de volgers t.w. ODI - Snel. RUUD VAN VLIET. .S. Leiden moet het morgen dus in Groningen opnemen tegen Nationale Nederlanden Donar, dat in de kampioenspoule de ze vende en laatste plaats inneemt. De Groningers waren dit sei zoen al tweemaal de meerdere van B.S. Leiden en nu de Leidse formatie zo gehandicapt naar het verre noorden moet, ziet het er dus niet zo zonnig uit. Coach Hans Perrier van NN Donar was afgelopen woensdag zelfs in de 5-meihal aanwezig om zijn komende tegenstander aan het werk te zien. Niettemin moet de ontmoeting tegen Donar voor B.S. Leiden de beste mogelijk heid zijn om tot winst te kunnen komen, ook al zal de zieke Rob Wallaart wederom niet van de partij zijn. De belangrijkste ont moeting in de kampioenspoule wordt in Zandvoort gespeeld, waar Typsoos Lions Levi's op bezoek krijgt. De Zandvoortena- ren versloegen er vorige week Transol en nu zullen de Haar lemmers er aan moeten gelo ven. Transol speelt thuis tegen EBBS. In de tweede divisie D heeft het Leidse Essor zijn laatste wed strijd winnend afgesloten. De overwinning op Forcial betekent voor Essor behoud van het tweede divisieschap, mits er geen heel rare dingen gebeuren. Het succesvolle jeugdteam van B.S. Leiden blijft azen op de eerste plaats; daartoe zal de huidige leider Tetra Devils in Haarlem verslagen moeten wor- In de districts eerste klasse wordt gespeeld: DAS-Forwodians, TRK-Ariston en BVO-MSV. LEIDEN Met nog drie wed strijden te spelen gaan de eer- Rotterdam zullen de punten wel steklassers een competitieslot gedeeld worden, tegemoet, dat nog nooit zo span- En dan de tweede klas. Ook hier nend is geweest als deze keer. is het dringen geblazen, al zijn zelden van gekomen. Ook in Hillegom. De Bollenstrekers be haalden laatstelijk opvallend resultaten en willen dat Zeven plaatsen zijn er beschik baar; elf gegadigden komen er voor in aanmerking. Nemen we aan, dat Hermes, Unitas en UV er al zijn en dat DRL af valt, dan moeten de overige acht clubs de rest van de buit verdelen. Die buit bestaat dan uit vier tickets hoofdklas, dus reken maar dat de nervositeit een belangrijk gegeven zal zijn voor de laatste wedstrijden. Om een zo compleet mogelijk over zicht te geven, zullen we even alle te spelen wedstrijden van dit weekend langslopen. Allereerst natuurlijk de beslom meringen van de Leidse clubs. UVS staat, zoals gezegd, prak tisch veilig. Verleden week nog behaalde men een nuttige over winning op VUC en nu mag men thuis aantreden tegen me dekanshebber Unitas. Van be lang toch nog, want wie gaat er straks met het kampioenschap pronken. Door alle drukte om die zeven plaatsen zou men dat voor die vier plaatsen wat minder gegadigden. Wilhelmus is er al, maar wie zullen er vol gen? Ook DHL lijkt welhaast zeker van een plaatsje in de eerste klas en voor de twee an dere kaartjes zijn LFC en fcKAW favoriet. Zekerheid heb ben zij nog niet, want Verburch, LENS en Blauw Zwart doen nog uiteraard continueren. Een ge lijkspel. SJZ—Foreholte is een onbelangrijk duel uit de mid denmoot. Waarschijnlijk deien beide ploegen in de winst: SJC heeft nog een paar punten no dig, alleen is het de vraag of Docos zich als Slachtoffer daar voor leent. Docos zal zich willen revancheren op de nederlaag van afgelopen zondag, dus de Noordwijkers moeten oppassen. imee. LFC kan zich in een wel In de Afdeling geen schokkende zeer goede positie manoeuvre ren, wanneer men wint van het zwakke Velo. Als de zenuwen hen maar geen parten spelen. RKAW moet afrekenen met een directe belager, namelijk LENS. Het zal een zware strijd worden en we hopen er het bes te van. Eerlijk gezegd ziqn we het nog niet zitten. Blauw Zwart ontmoet eveneens een medekan didaat en wel Verburch. Ook al „uit", dus niet minder moeilijk. Een gelijkspel is zeker haal baar. Alles is pure winst, want dan gaat men de Westlanders voorbij. Lugdunum tenslotte zaken. SVLV moet naar Stomp- wijk, maar zal daar ongetwij feld de Boys onder de duim houden. MMO ontvangt Alphia en ook dat zal niet veel moei lijkheden opleveren. Bernardus lijkt ons sterker dan Weteringse Boys, hoewel met name in deze wedstrijd de bal nog wel vreemd kan rollen. DOSR krijgt het in de Veen erg zwaar tegen het hooggeplaatste Alphense Boys. Eens kijken of de Veners voor een verrassing kunnen zor gen. Op papier niet, maar je weet het nooit. In II is de wed strijd MeerburgZLC van het grootste belang. De ontmoeting een tijdje terug werd door de Zoeterwoudenaars gewonnen, maar er zaten nog wel wat ha ken en ogen aan. De strijd is nog volledig open. Een uit spraak doen is veel te moeilijk. VNL krijgt Leidse Boys op siste en dat zal weinig progle men opleveren. VNA—Kicker: betekent voordeel voor de be zoekers en Unitas—KRV won een puntendeling. WARMON kend ge accomm gehoude: ciaal Of burgemt Het Wam Warmon titatief 1 volstaan van dit 1 Om op de het Pro zoek in Neefjes Eerst wer sociaal-< ken op Vervolgen hiervan 84 de ei gebruiki conclusi pagina's toegestu Binnenkoi sprake De vereni ke klac ruimtes overigei gebruik gemis tot „n aan spe De vraag is voor werd d vestige: groeper voor je hoeften Ruimte sleutele peerrui en ru maar inderdaad is het natuur lijk in waarde gedaald. Maar zoals gezegd, Unitas en UVS kunnen zich daar met gerust hart op richten. We verwachten dan ook een spannende en goe de wedstrijd, waarin UVS, als thuisclub, de beste papieren heeft. Trainer Wally van Schooten heeft al eerder laten doorschemeren, die titel erg be langrijk te vinden. UVS moet dan winnen, arders gaat Her mes er met de lauweren van door. En dan Roodenburg. Dat zit nog volop in de strijd en mag daarom niet meer verlie zen. De laatste vier uitslagen geven daartoe geen aanleiding, maar alleen met gelijkspelen kom je er niet. Er moét gewon nen worden, vopral van CVV. Deze ploeg heeft een wedstrijd minder gespeeld en staat rela tief dus twee punten voor. Een medekandidaat een nederlaag toebrengen, betekent in dit sta dium vier punten. Roodenburg: „Let op Uw saeok". Koploper Hermes krijgt een lasti ge tegenstander op bezoek. RVC heeft zich inmiddels hersteld van de 'langdurige inzinking en is nu vast van plan om er ook bij te komen. Hermes zal het niet eenvoudig krijgen. Een ge lijkspel. Datzelfde althans de uitslag geldt voor Gouda— Papendrecht. We zien hier een voudigweg geen winnaar. Vuc heeft kansen. Weliswaar verlo ren de Hagenaars, maar Zwijn- drecht blijkt in het slop te zit ten. De Good-Old" kan daar van profiteren. DRL—Xerxes wordt een moeilijke zaak. Onte genzeggelijk zijn hier de zwak ste ploegen van de klas ge noemd, al lijkt Xerxes de kans in eigen hand te hebben. Veel eerder had men hun zwaktes moeten blootleggen, maar dat is er op de een of andere manier ontmoet het gepromoveerde Wil helmus en kan misschien profi teren van een licht gebrek aan concentratie van de opponent. Een verrassing lijkt net uitge- In de derde klas liet Randstad Sport een behoorlijke steek val len door van ASC te verliezen. Tegen koploper Hillegersberg moet dat goedgemaakt worden. Als dat niet lukt, staat men vier punten achter en kan men het wel veiigeten. Winst (en waar om niet?) levert een nieuwe kans op. Teylingen kan van dit treffen zonder meer profiteren. Als men zelf wint van ASC wanneer men de oprukkende Oegstgeestenaren niet onder schat gebeurt dat loopt men in ieder geval uit. Promotie is dan haast een vaststaand feit. Lisse ontmoet ditmaal Quick H. en gezien de vorm moet van de Hagenaars gewonnen worden. Lisse kan nog wat plaatsjes stij gen, Bodegraven tenslotte ont vangt VCS, dat tegen Lisse zeer mat(g voor de dag kwam. Ook Bodegraven kan daarvan profi teren. De strijd aan kop in 4a spitst zich toe. LDWS heeft alleen de lei ding, maar de Leidenaars kun nen zich niet de geringste mis stap permitteren. Dan slaat de achtervolging meteen toe, want het puntenverschil is bijzonder klein. De ploeg van Joop de Wolf moet deze keer naar Ter Aar om daar Altior te bestrij den. Geen gemakkelijke opgave, want Altior won pas nog van Docos. Toch rekenen we op een „twee". Rijpwetering en Van Nispen zullen wel geen fouten maken tegen respectievelijk Warmunda en VVS B. UDO daarentegen ontmoet een lasti ger opponent in de vorm van - Peter Dubbeldeman geknipt tijdens een stijlvolle omhaal. Roodenburg behoort bij de acht clubs die vech ten voor vier plaatsen. Vorige week werd reeds ge start met een klein inhaal programma van de veldkom- petitie. A.s. zondag gaan alle teams weer in het strijdperk. De beide landelijke eerste klassers, Bax/Foreholte by de dames en Apollo bij de heren, spelen thuis tegen het Haagse AHC 28. De Voor houtse dames zijn duidelijk favoriet terwijl de heren van Zwarte Wolf het heel moei lijk zullen krijgen. Een winstpunt voor de Oegstgees tenaren is wel dat ze nu op hun eigen verharde veld kun nen spélen. In de Tweede klas weer een rechtstreekse confrontatie van Jong Ade en Northa, die elkaar ook in de zaal het kampioenschap betwistten. Er is weinig krachtsverschil te bespeuren maar wellicht kan Jong Ade een licht voordeel hebben op het eigen veld. MMO kan de slechte start goed maken tegen HMSH. Voor hen geldt zeker voor deel van eigen veld omdat ze verhard spelen. De Stomp wijkse dames trekken naar Rotterdam om tegen Ato- mium haar schotvaardigheid terug te krijgen. De Rotter- damsen zijn nogal defensief ingésteld en dus verwachten we een kleine overwinning voor HVS. De dames van San/HVL gaan op bezoek bij het altijd lastige Odis maar hebben toch goede winstkan sen, evenals de dames van Nio die bij SOS op bezoek gaan. Bij de heren verwachten we een spannende strijd in De Lier waar Northa het moet opnemen tegen Odis. In de afdeling een interessante derby tussen San/HVL en het Voorschotense HVV, waarbij de Leidenaren op e'i- gen veld favoriet zijn. Warmunda krijgt het zwaar in Leidschendam bij de reser ves van EHC maar MMO moet kunnen winnen van Kwiek Sport 2 in Den Haag. PROGRAMMA DAMES LAN DELIJKE IE KL. Land!. 2 kl.A 12.45 u. Bax/Fo reholte I—AHC I. 9.30 uur Jong Ade—Northa. 14.00 uur MMO—HMSH. Lande!2e kl. B 14.30 uur Ato- mium—HVS. Afd. Ie kl.A 13.00 uur Odis— San/HVL. 13.00 uur SOS— NIO. HEREN: Landel. Ie kl. 14.00 uur Apollo —AHC. Landel. 2e kl.B: 14.00 uur Odis—Northa. Afd. Ie. kl.A: 14.00 uur San/HVL—HVV. Afd. Ie kl. A 14.00 uur San/HVL—HVV. Afd. Ie kl.B: 12.00 uur EHC 2Warmunda. afd. 2e kl. A 13.00 uur Kwiek Sp. 2—MMO. KATWIJ jeugd I geeft c moet t maakt. In elk gi port de ten gej sociale, manier Ook wor geweze jeugdle kosten, (in tej jeugdw eniging pen). de g dit alle algeme com mi deke ligt toek gaai

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4