BS Leiden diep weggezonken Laatste loodjes wegen nog zwaar Kampioenschap voor Koetsotheek De Zijl/LGB moet zijn zesde plaats verdedigen Koudekerk nu al zeker van de titel sa sport PAGn Heuts uit veld gestuurd Waterpolo PAGINA 4 LEIDSE COURANT LEIDEN BS Leiden— Raak/Punch Is een bedroevend slechte aangelegenheid gewor den. Maar alles zat dan ook te gen, dus zo verwonderlijk was dat dan ook weer niet. Om maar eens wat op te noemen. BS speelde zonder zijn Ameri kanen, die, zoals eerder ver meld, naar huls zijn gestuurd. Webster was dan nog wel in le vende lijve aanwezijg, maar hij is nog steeds herstellende van zijn meniscusoperatie. Vervol gens werd Bob Heuts al na en kele minuten het veld uitge stuurd, omdat hij Van Woerkom een slag in het gelaat toediende. Dan waren ook Har Stol en Rob Wallaart door ziekten geveld, zodat Leiden in zijn totaliteit niet veel meer voorstelde. Maar het allerergste komt nog. De twee aangewezen scheidsrech ters de heren Brakel en Re- nout maakten er zo potje van, dat het waarlijk de spui gaten uitliep. Als het maar even kon floten zij tegen BS Leiden en als het niet kon ook nog eens. En eveneens een behoor lijk minpunt was de opkomst van het publiek. Normaliter kwamen toch, wanneer het een wedstrijd tegen Raak betrof, zo'n dikke duizend mensen naar de Vijf Meihal. Nu waren het er niet meer dan theehonderd, zo dat van en|ge sfeer nauwelijks sprake was. Resten dan nog twee pluspuntjes. De BS Lei- den-spelers hebben gedaan wat zij konden en coach Sheridan van Raak betoonde zich een sportief tegenstander. Nadat zijn ploeg twintig punten af stand had genomen, zette hij zijn reserveteam in, zodat de uitslag nog enigszins draaglijk bleef. Het werd tenslotte 80-106. Redelijk nietwaar?? Bill Sheridan zette, om even' weg te komen, eerst nog zijn basis in. Uiteraard gebeurde er toen precies wat daar van verwacht werd, want na een luttel minu ten al, stond BS Leiden met 8-18 en 12-30 achter. Raak liet toen al Rogers en Sikking naar de kant komen, terwijl nauwelijks een minuut later Strong, Van Woerkom en Van Tuyll volgden. Daaraan vooraf gebeurde iets wat dat wel duidelijk beïnvloed de. Na een rebound van BS haalde Bob Heuts plotseling uit en wel midden in het gezicht van Eric van Woerkom. Een on beheerste charge en dat nog wel vlak voor de scheidsrechter. Die verwees de BS-captain dan ook onmiddellijk naar de kant. De opgewonden Heuts wilde daarna ook nog de referee te lijf, maar gelukkig voor hem hielden zijn ploeggenoten hem in bedwang. Erg jammer, want van Bob Heuts had niemand dit ver wacht. Hij is impulsief en had in Van Woerkom bepaald geen .lekkere' tegenstander, (deze loopt maar te trekken, te knij pen en al wat dies meer zij) maar dit kan je natuurlijk niet maken. Ongetwijfeld komt hem dit op een aantal wedstrijden te staan. Enfin, daarna was de zaak wel bekeken, voor zover dat het al niet was. In plaats van Heuts trad de iunior De Jong aan en hoewel hij actief ge noeg was kwam hij wel het een en ander aan ervaring tekort. Ook al had Sheridan nu zijn .tweede' team ingezet; de ach terstand bleef hoe die was, na melijk zo'n 25 punten. Rust kwam nog bij 40-59. Na de hervatting zette Raak toch nog een paar basisspelers in. maar die waren al vlot weer verdwenen. Van Woerkom Verhoeckx en De Jong gaan omhoog voor de rebound. Siderus kijkt kwam snel op 4P's terwijl Strong zijn directe tegenstander De Jong zo aanpakte dat hij al spoedig met hef grootste aantal fouten naar de kant moest. BS Leiden inmiddels herstelde zich iets, al liepen de combinaties bepaald niet vlekkeloos. Hans van Rooden en Chris Verhoek met name deden soms aardige dingen, terwijl Petrici uit alle standen de bal door de basket liet glijden. Peter de Jong vocht hard, schoot goed, maar liep toch veelal de verkeerde kant uit. BS Leiden kon dan ook niet veel meer doen, dan op twintig punten afstand blijven, vooral omdat Van Helfteren en Sideris regelmatig bleven scoren. Van allure was de partij in ieder ge val niet, daarvoor hadden beide teams veel te weinig routine en inzicht. Het einde betekende dan ook een hele opluchting. Topbasketbal moet bepaald wat anders zijn. AD VAN KAAM LEIDEN Nog een klein aantal wedstrijden dan is het ook voor het zaterdagvoetbal dit seizoen bekeken. De laatste wedstrijden kunnen, naar het zich Iaat aan zien, tijdens fraai weer worden verspeeld en wie weet komt het spelpeil daaraan ten goede. Spannend is het ook hier, want er zijn nog maar weinig beslis singen gevallen. De laaltste lood jes kunnen nog zwaar wegen, hetgeen met name geldt voor een stuk of wat „Leidse" ploe gen. Om er eens een paar te noemen: Noordwijk, Ter Leede, Quick Boys (misschien) en ver der r»aar onderen Woubrugge en Oegstgeest. Ook de Afdeling wacht nog een spannende apo theose. Zowel in de top als on der aan de ladder is de strijd nog volledig open. In het rijtje hierboven zijn ook alle Eersteklassers genoemd. Twee daarvan verkeren nog in degradatiegevaar, terwijl Quick Boys daarentegen een goede klassering op de hoogste spor ten linneemt. Toch moet gezegd worden, dat de kans op het kampioenschap voor de Katwij- kers welhaast verkeken lis. Zelf speelden zij tweemaal gelijk, terwijl concurrent Spakenburg de volle winst binnen haalde. De mannen van trainer Van der Kuil hebben nog wel een wed strijd tegoed, maar zelfs als ze die in winst omzetten, staan ze nog vier punten achter. Spaken burg zou, met de titel in zicht wel erg moeten blunderen. Quick Boys zelf mag in ieder geval geen fout meer maken. Dat betekent bijvoorbeeld, dat men de lastige uitwedstrijd te gen Heerjansdam in winst moet omzetten. Noordwijk versloeg deze ploeg gedecideerd, maar Quick Boys moet „uit". Gezien de laatste resultaten rekenen we op een gelijkspel. Noordwijk speelt ditmaal thuis en kan bij winst volledig uit de ge varenzone stijgen. Wél is de te genstander ditmaal het sterk opgeklommen Zwart Wit, dus of het allemaal zo gemakkelijk zal gaan valt te bezien, Noordwijk heeft natuurlijk wel kans, want het „gaat" de laatste tijd weer. Jaap van Kesteren blijkt als spits de nodige energie te kun nen opwekken en dat leverde te gen Heerjansdam de volle winst op. Verwachting voor zaterdag 'is dan ook een één. Ter Leede zit veel meer dan Noordwijk in de hoek waar straks de slagen gaan vallen. Weliswaar speelden de Sassen- heimers meer dan verdienstelijk gelijk tegen koploper Huizen, maar ook de concurrentie Is druk doende om punten te ver zamelen. Het wordt nu dan ook hoo gtijd voor een paar eclatan te zeges, want anders wordt straks het vonnis geveld. Tegenstander zaterdag das Actief Amstelveen, een ploeg die zich al eerder door Ter Leede liet verrassen. Ze zullen nu (jan ook mgri Duideli lenst heeft LEIDEN Koetsotheek mag een plaatsje gaan zoeken in de iij der zaalvoetbalkam pioenen. Na een vooral in de tweede helft enerverende strijd met de nummer twee van de ranglijst Radio Plein 16, wist men door een 1—0 overwinning de voorsprong te vergroten tot drie punten en daarmee was Koetsotheek Algeheel Kampioen in de Studenten-Zaal-voetbalcom. petitie. Deze als finalewed strijd van de eredivisie te bestempelen ontmoeting wist overigens maar zelden aan de term finale gestalte te ge ven. Met name in de eerste helft was er door veelvuldig balverlies en vele slechte combinaties zelden sprake van hoogtepunten. Schoten van Theo van Seggelen en Bram Ruys voor R^dlo Plein en John van Koeveringen voor Koetsotheek rondden de weinige geslaagde offensieve daden van beide ploegen af. Het vauit een behoudende stel ling opererende Koetsotheek wist zich wel een klein over wicht te verschaffen, hetgeen vooral veroorzaaakt werd door het betere ploegver- band. Na de doelwisseling was het vooral de verdienste van Radio Plein, dat er meer leven in de „brouwerij" kwam. Koetsotheek moest meer gedwongen dan vrijwil lig de verdedigende stellin gen opzoeken, om daar ove rigens met snelle counters rap uit te schieten. De beste kansen waren echter voor Radio Plein, dat Rein van Charldorp en Hubert Dank- meyer vrijwel oog in oog met Koetsotheek-doelman Andre Vonk manoevreerde. Zelfs toen Radio Plein gedu rende 5 minuten werd gecon fronteerd met een numerie ke minderheid, hield men het beste van het spel. Een pe riode ook, waarin een schot van Bram Ruys op de paal afstuitte. Koetsotheek had toen overi gens toe moeten slaan, maar tweemaal binnen een mi nuut, wist men doordat Ra dio Plein te gretig ten aan val trok, een drie-tegen-een situatie niet uit te buiten. Vijf minuten voor tijd echter maakte Eric Lazet aan alle onzekerheid voor Koetso theek toch een einde, toen hii met een strak schot Koet sotheek de leiding gaf. De ban voor Koetsotheek was toen gebroken, gezien de uit stekende kansen die men zich nog verwierf. Erci Lanzet faalde echter alleen voor de keeper en Peter Franke was net te laat om een voorzet van Peter Kuin af te ronden. Andre Vonk moest daarente gen eerst nog een kannonade van drie Plein-spelers ver werken, alvorens het kam pioenschap van Koetsotheek een feit was en de heer Koen Nuis, hoofd van het Univer sitair Sportcentrum, de „wis selschoen" mocht uitreiken aan Koetsotheek-aanvoerder Willem van Dijk. PIET VAN DAM op hun hoede zijn, al was hq. alleen maar omdat ze zelf noj niet helemaal veilig zijn. Speel; Ter Leede zó als tegen Huizen dan moeten de punten dn Sa& senheim blijven. Het is hard eii hard nodig. In de tweede klav heeft RCL zijn rooskleurige po sitie moeten prijsgeven, al ziji er nog mogelijkheden om wa, op te klimmen. Thuis speel; men tegen CJVV, een team da; op gekjke hoogte staat. Na dty nederlagen wordt het tijd, daj. RCL zijn tanden weer eens laat zien. Op de Bloemert kan in iel der geval een interessant due} ontbranden. In de derde klas blijkt Koudekert plots nog een theoretische kt op het kampioenschap te hel ben, al is de concurrentie gi Vier clubs komen nog in marking voor promotie en Koudekerk blijft winnen hort de Rijnstrekers daar in iedt geval bij. Thuis tegen DUN( moet dat geen problemen gevt en wie weet verspelen de re gegadigden wel één of meej punten. Koudekerk moet maaj eens alles op alles zetten. Rijns burgse Boys heeft nog een puni_ of wat nodig om zich een goedt middenmoter te mogen noemen De Boys spelen uit en wel tegel DSVP. Deze club is duidelijk dt zwakste van de afdeling en is a1' praktisch gedegradeerd. Rijns burg moet dan ook winnen. In de vierde klas is het pleit be W 1 slecht. Katwijk is kampioen Voor de Oranjehemden is hel W verder nog een kwestie van uitf spelen en met hun nonchalanct kan het twee kanten op. Of z< gaan freewhelend nog beter spe 'len, of ze gaan nog een aanta punten verliezen. Het maakt al lemaal niets meer uit. De wed strijd tegen ARC is dan ook niej. meecvan belang. Onderaar staan de zaken er anders voori Zoals het er nu uitziet heef! Woubrugge nog een goede ontfARMON snappingskans, omdat men éérstellen punt meer heeft dan Ornas week g maar bovendien een wedstrijfing wa nog te goed heeft. Wordt darden en zaterdag ook nog eens gewoife^1 de nen van het lastige Schevenimzjin ®j& gen, dan staan de zaken er goedje zijn voor. Ornas zelf moet tegeft®'ndigei1 Oegstgeest, dat op de goed«»voor d< weg is. De streekgenoten kun-van b®s nen elkaar dus nog een handje lr00t helpen. TAW en SVOW hebben! nog een paar puntjes nodig omi in de veilige middenmoot te verze'len (trouwens Oegstgeest óók) en dat kan gerealiseerd worden dn hun respectievelijke ontmcet'ngen met Lisser Boys en D:e Haghei Ploegen overi gens die op papiwr beslist ster ker ziin, maar inmiddels toch kansloos geworden zijn door het vroegtijdig kampioenschap van Katwijk. Ter Leede (hier tegen RVVH) moet in de laatste wedstrijden zijn slag slaan. Anders is het afgelopen De waterpolocompetitie in de hoofd- en eerste klasse loopt t.n einde. Er moeten nog vier wed strijden worden gespeeld. De ploegen in de tweede klasse spe len aanstaande weekend ,de laatste ontmoeting van de eer ste helft van de competitie. De ZIJL/LGB zal in de laatste vier duels de zesde plaats moe ten verdedigen. De Leidenaars hebben 16 punten veroverd en hebben 2 punten voorsprong op VZC-Ritmeester en Nereus. De ZIJL/LGB heeft nog een be- hoorlijk zwaar programma en het zal in ieder geval niet ge makkelijk worden om de mooie In de eerste klas heren van de jaarcompetitie is het voor de eerste plaats wel bekeken. Kou dekerk heeft al zo'n voorsprong dat het zeker is van promotie. Opvallend is de prestatie van Boskoop de laatste weken dat van een degradatieplaats opge schoven is naar de vijfde plaats. In de tweede klas heren liep de Zijl/LGB 5 nog wat verder uit door de Gouwe 4 met 7—3 te verslaan. De Leidse formatie vormt met SVO de dominerende teams en de andere zullen er weinig meer aan kunnen doen om hen van promotie af te hou den. In de derde klas heren spitst de strijd zich toe tussen Vivax 2 en BZPC 6. Vivax 2 versloeg de Boezem met 4—1 en de Bode gravers zegevierden met 51 over BZC 3, waardoor deze ploegen gelijk aan de leiding gaan. De Baanders is de enige ploeg die hen nog in het vaar water kunnen dwarszitten. OZV 3 werd met 6—3 verslagen, waardoor zij in de buurt van de leiders bleven. DKD 2 laat het de laatste weken er bij zitten. Deze keer verloren ze van Bos koop 2 met 3—2. De Gouwe 7 deed het weer goed door tegen ZPS 2 met 3—3 gelijk te spelen. In de eerste klas dames kroop Woerden weer naar de tweede plaats ZPS 2 met 2—1 te ver slaan. Jammer dat de Woerden- se dames twee strafpunten kre gen wegens het verstek laten gaan, maar toch zien we voor de Woerdenaren nog wel een mogelijkheid voor promotie, daar ze laatste tijd steeds meer oprukken. BZPC 2 haalde het sterke stukje uit door AZC met 2—1 te verslaan. In de tweede klas liep DONK 2 weer verder uit omdat het Baracuda 2 met 3—1 versloeg, terwijl de Gouwe, met 4—3 van de Baandere ver loor. De Baanders hebben daar door de tweede plaats overgeno men van de Waddinxveense da- zesde plaats vast te houden. Zondag treden de roodwitten In zwembad „Den Hommel" om 20.00 uur aan 'tegen Zwem- lust/Den Hommel. Het zal een lastige wedstrijd worden voor de spelers van de ZIJL/LGB. Zwemhist staat op de vijfde plaats in de hoofdklasse en in het eerste treffen in zwembad „De Does" verloren de Leide naars met 32. Toch zal de ZIJL/LGB beslist niet kansloos zijn, want in de strijd om de KNZB-breker werden de Utrech tenaren ook verslagen. Ook AZC speelt zondag in zwem bad „Den Hommel". Om 19.15 uur moeten de Alphenaren uit komen tegen UZSC. De promo tie kan de AZC-ers bijna niet meer ontlopen. Op nummer .2 en 3, respectievelijk Het IJ en DZV heeft AZC maar liefst 4 en 5 punten voorsprong. Omdat er bovendien 2 promoveren moet het wel erg raar lopen als AZC COUTURE EXCLUSIEF MAARSMANSTEEG 2 LEIDEN - TEL. 40800 voor exclusieve kleding Zojuist ontvangen de nieuwste kollektie ZOMERJAPONNEN, kort en lang. volgend jaar niet in de hoofd klasse uitkomt. Ondanks deze prachtige positie zou het tegen UZSC wel eens een moeilijke wedstrijd kunnen worden. Het team uit Utrecht staat wel niet in de kopgroep van de eerste klasse, maar de formatie van UZSC blijft toch altijd een tegenstander waar re kening mee gehouden moet wor den. In de tweede klasse A staat LZ'86 nu alleen op kop. De IJsel volgt op 1 punt en BZPC is derde met 3 punten achterstand. Zaterdag komt LZ'86 om 20.00 uur in zwembad „De Does" uit tegen ZPA. De ploeg uit Almelo staat op de laatste plaats en het moet voor de Leidenaars niet zo moeilijk zijn om een overwin ning te behalen'. BZPC speelt zaterdag om 20.00 uur in zwem bad „De Sniep" tegen de Gou we. De Waddinxveners staan maar 2 punten achter BZPC Het belooft zaterdag dus een spannende streekderby te wor den. Katwijk treft zaterdag om 19.00 uur in zwembad „De Mierewei- de" het team van Pluvius. Plu- vius uit Nijmegen is evenals Katwijk debutant in de tweede klasse B. Als de Katwijkers net zo goed in vorm zijn als vorige week tegen Die Haghe -dan zijn er zeker winstkansen voor de thuisclub. In de Afdeling ditmaal weer een half programma. Een aantal ploegen hebben nog wedstrijden tegoed en die worden nu ver speeld om zodoende een helder overzicht te verkrijgen. Tweè wedstrijden, maar wel belang' rijke. Alle ploegen die namelijk aan de meet komen verkeren in de onderste reg'onen en spelen nu dus tegen elkaar om uit t? maken wie daar blijven en i naar een betere posit'e ontsnapj pen. Valken bijvoorbeeld moetmensen uitkomen tegen dorpsgenoofoingmee MVKV en dat zal een keihardeden kap confrontatie worden. Valken iade conti licht favoriet, alleen al omdatmet 1, men afgelopen zaterdag ^jdens góede indruk achteriet tegenJ Hazerswoudse Boys. VWSKRVnog evi lijkt «en gelijkspel en daarrneemen pl: zouden beide teams gedlentVgri^g zijn. Ook hier zal het enornt spannen. r geducht In de tweede klas ontvangt LSV\*wam c de Boys uit Stompwijk en denedag t< studenten zullen zich niet laten^ wa, verrassen. Unitas krijgt het lasj,ezamer tige Kickers op bezoek en za# moeten oppassen, anders gaan^rilden de punten naar Leimuiden. VNivoor d speelt ook thuis, iïJ tegen SJZ jeugd. De Leidenaars moeten iets ster^Qgg^jj ker worden geacht. fioyj. Qr fiooi en ig be gel (ADVERTENTIE) iers voi fnenwer ie ver komt op Koop 'n occasion dantoekookbü 'n UW-deaLer!

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4