KONINGIN ENTHOUSIAST OVER 25ste KEUKENHOF Tweede computer voor Leidschendam stad V.D.KLUGT Wees slim. Stap op de NZH-bus. Dat gaat vlot, veilig en voordelig. Goedkoper uit met abonnement of rittenkaart Leidschendam starteen ontwikkelings project in Opper Volta Honden aan de lijn in „De Paauw h I WOENSDAG 27 MAART 1974 LEIDSE COURANT LISSE - Fraaier had de 25e Keukenhof gisteren niet van start kunnen gaan. Een prachtige lentedag, kleurvolle bloemkassen met 600 verschillende soor ten tulpen en volop genie tende gasten waaronder een zeer enthousiaste ko ningin Juliana. "Jullie heb ben er dit jaar wel iets heel bijzonders van ge maakt", liet ze Keuken hof-directeur Van der Lee en Lisses burgemeester Berends weten en gelijk had ze. De openingsdag van Neer- lands grootste bloementuin klonk inderdaad als een klok. Een perfecte show, die misschien alleen de vele persfotografen iets te ver ging doordat de Bin nenlandse Veiligheidsdienst het draaiboek voor deze dag erg nauwkeurig volg de. Elke stap van de foto grafen werd oplettend ga degeslagen door kritische BVD-blikken wat tot enkele morrende opmerkingen- leidde dat de bezorgdheid van de BVD over de veilig heid van de koningin wel iets te overdreven aan deed. Uiteraard werd gisteren in Lisse door heel wat sprekers terugge blikt in het kleurrijke verleden van Keukenhof. Zo spraken Lis ses burgemeester Berends en diens voorganger mr. de Graaf, thans burgemeester van Nijme gen, over hoe Keukenhof is ge groeid van een bloementuintje waar af en toe een bus met toe- De koningin bewondert, met burgemeester Berends en Keukenhof-directeur Van der Lee, de zee van bloemen in de verwarmde kas. ten voor het publiek open) in dit jubileumjaar alle records wil gaan breken. Wat is er dit jaar nieuw in de Keukenhof? Op de eerste plaats een prachtig nieuw paviljoen dat gisteren door ko ningin Juliana werd geopend. Het "Koningin Juliana Pavil joen", zoals de nieuwe aanwinst werd gedoopt, heeft een vloer oppervlakte van 500 m2. In deze ruimte staan onder meer een enorm grote mode-spoor weg opgesteld met niet minder dan 35 treintjes, bergliften, sky- hellingen etc. In het paviljoen is nok ruimte ,voor bloemschikcur sussen en bloemsierdemonstra- ties en mogelijkheden voor wis selende binnen-exposities. Mo menteel kan men er prachtige inzendingen bewonderen van de "Porseleynen Fles" uit Delft en een fraaie en dure collectie zil- En dan natuurlijk het "buiten-ge beuren" in Keukenhof. Tussen de honderden lappen perken bloemen is ook dit jaar kwistig gestrooid met beeld houwwerken, een selectie van de mooiste beelden, die in het verleden de Keukenhof hebben gesierd. De vorig jaar als expe riment gestarte mini-dierentuin wordt "geprolongeerd". LEIDEN De Stichting Dien stencentrum Leiden vraagt vrijwilligers om tuinen van bejaarden op te knappen, die daartoe zelf niet in staat zijn. Men kan zich opgeven bij het dienstencentrum in de buurt. Het adres van de Stichting is: Noordeindse- plein 2b, Tel. 01710-40483. ADVERTENTIE intermeubel (ADVERTENTIE) Voor het woon-werkverkeer Om te winkelen Voor schouwburg- en concertbezoek Vraag de speciale tarieven aan de buschauffeur, of bel naar Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij N.V. Leidsevaart 396, Haarlem. Tel. 023 - 319227. openbaar vervoer... reken maar! Hoofdagent P. Werkman met pensioen Wassenaar Aan het einde van deze maand gaat de hoofdagent P. Werkman van de Wassenaar- se politie met functioneel leef tijdsontslag. De heer Werkman is bijna 27 jaar bij het Wasse- naarse korps werkzaam ge weest. Op 15 april 1947 werd hij in deze gemeente aangesteld, na 7 jaar in Rotterdam bij de poli tie en de politieke recherche-af deling te hebben gewerkt. Voor dat hij In 1940 in Rotterdam zijn politieloopbaan begon had de heer Werkman 12 jaren bij een andere overheidsdienst gewerkt: de gemeentelijke gasfabriek In zijn geboorteplaats Klundert. Niet alleen in de politiedienst is de heer Werkman actief ge weest. Met raad en daad heeft hij altijd klaar gestaan voor de Buurtvereniging Kerkehout en voor het plaatselijke Anjer fondscomité. Zijn belangrijkste hobby was en zal ongetwij feld blijven de hengelsport. Hij is al vele jaren bestuurslid en sinds kort voorzitter van de Wassenaarse Hengelvereniging WHSV. Voorts is hij secretaris van de Federatie van Hengel sportverenigingen in Zuid-Hol land, terwijl hij ook een functie vervult in de Stichting Landelij ke Hengelsportorganisaties. Op vrijdag 29 maart a.s. wordt af scheid van hem genomen op het politiebureau. Van half 5 tot half 6 die middag is iedereen die de heer Werkman de hand wil komen drukken, van harte welkom. (ADVERTENTIE) Zoveel namen onder één dak? Moet wel 'n bizonder modehuis zijn Wahls, Elvi, Bashan, Betty Barclay. Namen die 'n blik van verstandhouding ontlokken. Namen die seizoen-in- seizoen-uit 'n mode-festival van schoonheid doen ont luiken. Namen die na zorgvuldige selektie hun plaatsje vonden in de rekken van uw eigen modehuis. Namen die wonderwel passen bij het karakter van dat modehuis. Waar de blouses, debardeurs, pantalons, rokjes, man tels, japonnen en deux-pièces stuk voor stuk 'n „lintje" verdienen. Waar u in vrijheid-blijheid ongestoord rond wandelt, waar u, op 't moment dat dat wilt, 'n advise rende begeleiding kunt verwachten. Dat is modern mode proeven in 'n modern-degelijke mentaliteit. En dat in deze tijd Met dc hand op 't hart, ons modenieuws is uw moeite waard ''Waals itjode LEIDSCHENDAM Het gemeentebestuur heeft het initiatief genomen vnor hulp aan een ontwikkelingsproject in Torna in Opper Volta waarbij zoveel mogelijk Leidschendamse organi saties en instellingen zouden moeten worden ingeschakeld. Wethouder P. C. Boone heeft het plan voor het eerst bekend gemaakt op de gezamenlijke vergadering van de commissie onderwijs en de Stuurraad Onderwijs omdat ook medewer king van de schoolbesturen, en vanzelf de scholen, op prijs wordt gesteld. Naar aanleiding van vragen in de gemeenteraad heeft de wet houder kontakt opgenomen met de Ned. Organisatie voor Ont wikkelingssamenwerking die een landbouwontwikkelingspro- oktober vorig jaar een bedrag van bijna 337.000 gulden be- ject heeft aanbevolen waarvoor de Nederlandse regering in schikbaar heeft gesteld. Voor dit bedrag worden 8 model boerderijen gebouwd en uitgerust, ossen en ezels en trans portmiddelen aangeschaft en onder meer een dressagecen- Êrum met lui «bouwprogramma opgezet. Van Leidschendam zou een jaarlijks bedrag van 64.625 gulden versnippering in tal van kleine akties. De scholen moeten wel met een gezamenlijk project starten in tegenstelling met de voor exploitatiekosten worden verwacht. Leidschendam wil meewerken maar het zou een aktie moeten zijn van en in de hele gemeente. Het hele project is gericht op een integrale ontwikkeling van de boerenbevolking in het district. In 1969 is er een landbouwpraktijkschool opgericht waar jaarlijks 20 boerengezinnen worden opgeleid. Het initiatief voor het pro ject is omstreeks 1966 tot stand gekomen door de in het gebied aanwezige witte paters. Er werken nu jonge Neder landers van de Stichting Nederlandse Vrijwilligers bijgestaan door 'n projectleider. De NOVIB betaalde al 110.000 gulden voor exploitatiekosten. 1- rj Om broedplaatset 1 te beschermen WASSENAAR In de gemeeutij lijke buitenplaatsen Harte» kamp Wiltzanck en De Witte» burg geldt al vele jaren de 1 paling, dat in de periode vanjl april tot 1 juli honden alle) aangelijnd mogen worden me» genomen. Deze maatregel v genomen ter bescherming de broedplaatsen van vogell Voor het park De Paauw en I aangrenzende bospark „Ruys|| gold deze bepaling niet omdf deze terreinen niet van zo grol betekenis werden geacht de vogelstand. Bij het gen tebestuur is echter de vraag g»"1 rezen of de situatie intussen ni* is gewijzigd en of er geen aan leiding is, het los laten lope» van honden in de drie genoerc de maanden ook daar te verbi» den. WASSENAAR Op 20 maart heeft de heer Dahmen, op zichter A van de afdeling gas- en waterdistributie de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. In de kantine van de gemeentebedrijven aan de Haven wordt a.s. vrijdag een afscheidsreceptie te zijner ere gehouden. ROELOFARENDSVEEN, Bloemen, 26 Maart 1974 Anjers 18—27, Rozen Garnette. Carol. Carina, Spanish Sun 16—21, Esther Ofarlm, Evergold 19—25, Belinda, Motrea 19—28, So. a, Super Star 2S—42, Ilona 40--1S, 33. Lelies 32—70 p.St., Chrysanten- Jaarrond 1.60—2,55, Trosanjers 1.95 —2,00, Irissen 1.60—2,15, Freesla's 60—2,70, Narcissen 40—95, Idem zon der blud 16—26, Tulpon Apeldoorn, China Pink 751,30, Lustige Wltwc, Blenda, Lucky Strike, v. d. Eerden, Casslnl, Preludium, Thule 65—1,05, Kees Nells, Karei Doorman, Golden Apeldoorn 1,05—1,45, Prominence, Kansas, Gudoshnlck 60—1,15, Bonan- Attlal 1.55—1.S0. Dubbele tulpen n!ge tulpen WASSENAAR Het ontwerp- bestemmingsplan voor het centrum van het dorp is op het gemeentehuis verkrijg baar voor 250. Het plan zal binnenkort besproken worden door de middenstanders. Op 14 mei a.s. volgt in het raad huis een algemene informa tie- en discussie-avond over het plan. EIDSCHENDAM Het RODE 3Kruis erganiseert volgende week drie bloedplasma-avon- den: woensdag 3 en donder dag 4 april tussen 19.00 en 21.30 uur in de Andreaskerk. Vrijdag 5 april in het Ont moetingscentrum. Nieuwe donors kunnen zich aanmel den bij de heer Paro tel. 277240. EIDSCHENDAM DERAAD OMT A.S. MAANDAG BIJ EE komt a.s. maandag bijeen, om 20.00 uur. Op de agenda staat o.a. subsidie voor her- WASSENAAR De Histori sche Verneiging „Oud Was senaar" houdt a.s. zaterdag een excursie naar Voorburg. Daar zal een bezoek ge bracht worden aan „Hof- wijck", Swaensteyn, en de Hervormde kerk. De heren Kruger en Basart zullen als gidsen optreden. WASSENAAR In het raad huis wordt a.s. dinsdag een vergadering van de commis sie openbare werken gehou den. Op de agenda staat o.a. schadevergoeding aan het pand Schoolstraat en aan koop van een driehoekig stuk terrein tussen Pieter Twent- iaan en Raadhuislaan. Aan vang 17.15 uur. EIDSCHENDAM De raad wordt een krediet van 9.580 gevraagd als bijdrage in het herstel van de panden Delft- sekade 14, 15 en 16. De pan den staan op de monumen tenlijst. Dit betekent dat ge meente en rijk eerder 30% van de subsidiabele kosten zullen bedragen. LEIDSCHENDAM Een speciaal daarvoor Ingestelde ambtelijke werkgroep heeft burgemeester en wethou ders rapport uitgebracht over een centralisatie van de administraties van alle gemeentelijke diensten. In het rapport wordt geadviseerd daarvoor een office computer met randapparatuur aan te schaffen waar voor B en W de raad nu een krediet van 225.000 gulden vragen. Verder wordt het advies gegeven toe te treden tot de Gemeenschappelijke Regeling voor Automatise ring Midden West Nederland. De hieraan verbonden kosten zijn voor 1974 5 duizend gulden. Via de Rijkskantoormachinecentrale is de keus gevallen op een Philips office-computer. Ze zal op het kantoor van het lichtbedrijf worden opgesteld omdat het perso neel daar de meeste ervaring beeft met gebruik en be diening van de bestaande computer, die echter over en kele jaren aan vervanging toe is. Voor de automatisering van de bevolkingsadministratie wordt geadviseerd over te gaan op de gemeenschappe lijke regeling. De apparatuur in Leidschendam is 15a20 jaar oud en nagenoeg versletm. Automatisering van de bevolkingsadministratie kan alleen gebeuren via de groot-computer op grondslag van het landelijk basis plan. De totale kosten van de automatisering van de bevol kingsadministratie worden geraamd op bijna 43.000 gul den per jaar. Het gemeentebestuur heeft in vei band daarmede aan de Verei ging voor Vogelbescherming Gravenhage en omstreken zocht, gedurende het komend) broedseizoen een onderzoek ii te stellen naar de broedplaatsej in De Paauw en in park Ruy^ Voor het welslagen van dit on derzoek is het nodig dat gedu rende het broedseizoen het lc| laten lopen van honden in dezi twee buitenplaatsen verbodet wordt. Ruim zes ton voor lichtbedrijf in Leidschendam LEIDSCHENDAM De gemeen teraad wordt voor het gasbfr drijf een krediet van 118.751 gulden en voor het electriciteits bedrijf kredieten tot een totaal van 483.845 gulden gevraagd Voor het gasbedrijf gaat he; voornamelijk om maatregeiei voor de lekbestrijding aan he gietijzeren buizennet. De lekver liezen zijn, aldus B. en W. wel iswaar al flink teruggelopei maar de stalen dienstleidinget van vóór 1945 moeten ook noj worden vernieuwd omdat au ders daar de lekverliezen weei zullen toenemen. Het bedrag i verder o.a. bestemd voor lii geisers, 104 voor de bejaarden) 1 stel monumenten Delftseka- de, verhuur van grond aan de St. Maartensstichting, huurverhoging gemeenteljke woningen en toetreding tot gemeenschappelijke regeling Midden-West-Nederland. Het krediet voor het electriciteits- bedrijf is nodig voor de wijz gingen in de kabelnetten, hel 10kV-net moet van Den Haag er, Voorburg worden afgesloten er worden aangesloten op het nieu' we 25 kV-station aan de Noord singel. ACTIEGROEP WIL EEN COMMUNICATIE- w CENTRUM LEIDSCHENDAM De Aktie groep "Behoud Sluisplein" heefl in een adres aan de gemeente raad gepleit voor een communi- catiecentrum waar alles wat Or gaande is, waaraan gewerkl wordt, wat klaar is voor presen- tatie en waarvoor oplossingen worden gezocht bijeen kan wor den gebracht. Het op gang brengen van het cenj trum zou naar de mening van de aktiegroep het best gereali- 4 seerd kunnen worden door hel inrichten van 'n historische ten- 4 toonstelling over ontstaan en ge- p' schiedenis van Leidschendam. De Aktiegroep, die zelf aan he( inrichten van een dergelijk een- trum wil meewerken, zegt dat de communicatie van gemeentebej stuur en bevolking hierdoor nog j, beter kan worden uitgewerkl j dan door de wekelijkse pagina c in het plaatselijke advertentie» blad. Vanuit de historische ten j: toonstelling zou verder moeten worden gegaan met de situatie 0 van morgen. Exposities Over de geheimhouding en de privacy van de bevolking bij automatisering zeggen B en W dat doorlopend toe zicht zal worden gehouden bij het overbrengen van da gegevens van de persoonskaarten op de magneet banden. Alle medewerkers zullen een schriftelijke ver klaring tot gehemhouding moeten tekenen en al he materiaal zal in de kluis worde., bewaard. P:j de automatisering zullen allé wijzigingen van gebo:r ten, overlijden, huwelijken e.d. door een ponsband aar het centrum worden doorgegeven. De SOAG wil neg di: jaar overgaan op apparatuur waarbij gegevens dooi een beeldscherm naar het gemeen'ehuis kunnen worden overgebracht. Via een gekoppeld schrijfapparaat kun nen de gegevens dan weer worden afgedrukt. ïst: Boisotka t/m vr 9.00— iur. za 9.00- 12.00 uur. 21 en 28 maart 19.30-» 21.30 uur. 18/3—12/4 Tentoonstellini ..Lelden als industriestad". Sted. Museum de Lakenhal: Oudt Kei 28. tel. 44044. ma t/m za 10-1 uur. zo 13—16 uur. Verzameling schilderijen, beeldhouwkunst, kunst nijverheid. Stijlkamers uit de 17e- 19e eeuw: historische afdeling. GAlerJe Heuff: Hoflaan 7, Wass tel. 01751—2185. 9/3—30/3. Oxydlu met schilderijen en tekeningen Melndert Zaalberg met polterie. DrnkkerU de Bink: Rooseveltstraat :e' 2284!. ma t/m vr 8—17 uur. 3015.30 uur. Theo Koomen m abstracte schilderijen. -lerle v.d. VUst: Botermarkt 3. b 'JSC6 dl t/m zn 10—18 uur. El Tertoolen met schilderijen, en Ke t Hoekje bij de Pomp: Dorp at 38. Wai t/m za Peter ond. tel. 01711—3501 22 uur. zo 12—2 Dyke met krljttcke

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4