Weer coureur verongelukt Nootdorp wacht op steun ONGEKENDE WEELDE VOOR IJSHOCKEYERS Jan Jongbloed: „Leuk versierd H Timman greep de macht in Leeuwarden Revson op weg naar ziekenhuis overleden Rob Olthoff komt ook r>r> Makkelijke zege Raak Opmars voortgezet met zege op Noren Sportwereld Weer krachtproef Elder Statesman ZATERDAG 23 MAART 1974 LEIDSE COURANT JOHANNESBURG De 35-jarige Amerikaanse autocoureur Peter Rev son is bij een oefenrit son is bij een oefenrit als voorbereiding op de grote prijs van Zuid-A- frika uit de bocht gevlo gen. Hij is op weg naar het ziekenhuis aan zijn verwondingen bezweken. Peter Revson was de 44e grand Prix-rijder die na de tweede wereldoorlog verongelukte. De 35-ja- rige miljonairszoon vloog uit de bocht tij dens de training voor de Grand Prix van Zuid Afrika in de z.g. barbe cuebocht op het Kyala micircuit in de omge ving van Johannesburg Reddingspogingen door de twee vroegere we reldkampioenen Gra ham Hill en. Emerson Fittipaldi bleven zonder succes. Een toegescho ten brandweerman kon Revson uit de brandende .Shadow" sleuren en hem naar 'n ziekenwa gen brengen. Op weg naar het ziekenhuis overleed de Amerikaan echter onder hevige pij nen aan zijn verwondi- gen. Revson behoorde evenals de op 6 oktober van het vorig jaar in Watkins Glen dodelijk veronge lukte Fransman Fran cois Cevert tot de abso lute wereldtop van de formule eenrijders. In 1971 won de op 27 fe bruari 1939 in New York geboren Revson als eer ste Amerikaan de Can- Cam-serie in een Mcla- ren. Twee jaar later ze gevierde de inmiddels naar de formule één overgestapte Amerikaan de grote prijs van Enge land in Brands Hatch, de grote prijs van Cana da in Mosport en eindig de als vijfde in de rang schikking voor het we reldkampioenschap voor formule eenrijders. In het begin van dit jaar ging Revson, die nauwe bindingen had met de vroegere miss wereld, Majorie Wallace en be kend stond als een van de best geklede mannen ter wereld bijnaam .champagne Peter" - van Mclaren over naar Shadow. AMSTERDAM „Mijn selectie voor nei ivedenaims tmai legen Oostenrijk is voor ixuj, een oude man van oó ja-af, na.uuri.jK een eervone zaan, maar wakker lig ik er met van Zo stijivoi ais de aanvoerder van ae rt Am sterdam Zijn gronugeoied weet ie verdedigen, zo sooer is hij in zijn Uitspraken, jan „«ngu.oeu stond deze week sums range njd van de Deiangsiemng, nauai oe- kend was geworden nat n.j voi- geuoe wetk woensuag fiet scnrijvers' stana-,n i z.jn. Jongbloeds' UitverK.ezing mag -naar ou.ien Wfeiwcnv uevrecu»- ü.ng wekken, m-ec net roeiujoi aaerw-egen betere vorm -teu won gespreid zeif wei een verkiarmg voor: „Amsterdam doet het dit se.- zoen leuk. Het hangt -tegen oe sub-top aan -en zoiets werkt in spirerend. Ton Thie van Den Haag was -destijds ook een po tentiële kandidaat voor het Ne derlands elftal, maar toen de clubsuccessen begonnen te ta nen, maakte hij een vormcrisis •door, tengevolge waarvan hij zich ineens uit de kijker speel de". Jaren geleden zat de gevatte Am sterdammer al zeven keer op de reservebank van Oranje. Dat was toen 'het Nederlands elftal een trip door Mexico en Surina me maakte. De naam van Jong bloed, die over slechts één paar voetbalschoenen zegt te beschik ken, verdween geruisloos nadat hij door een maagbloeding werd getroffen. „De concurrentie was in die tijd zeer groot". Het moet Jongbloed dan ook blij stemmen zijn rentree op de re- rebank te maken, want ook Jan Jongbloed blijft sober i uitspraken. (van onze sportredactie) Den HAAG Rob Olthoff, de Nederlandse toprolhockeyer die ook nu weer in Italië speelt hoopt, op 29, 30 en 31 maart in Den Haag van de partij te zi.in met de nationale ploeg die in de Sporthal de Houtzagerij zal deel nemen aan een driedaags inter nationaal rolhockeytoernooi van de vereniging Residentie. Het toernooi is ter nagedachtenis van Rob's vader, de helaas te jong overleden oud-bestuurder van Residentie. Aan de strijd om de „Han Olthoff Herinnerigsbeker ne men deel: Fresnoy (Frankrijk), Ober/Ramstad (Duitsland) Rol- ta-Leuven (België) de nationa le bondsploeg en Residentie zelf. Bij Residentie hoopt Wim de Haas zijn heroptreden te ma ken in dit toernooi. Deze oud-spe ler komt de Haagse ploeg uit de nood helpen, nu Ger Slootweg zijn been heeft gebroken. Van de gemeente krijgt Residentie de volle medewerking. Alleen de boarding in de sporthal zal met het toernooi nog niet klaar zijn. Volgens Residentie voorzitter Taal zal deze er komen, maar hij wordt pas aangebracht tij dens de zomermaanden als de sporthallen van De Houtzagerij niet in vol gebruik zijn. nu nog grossiert het betaalde voetbal in -gedegen, veel jonge re, doelverdedigers. Stuy van Ajax en Treytel van Feyenoord, welke l-aatste een „bereseizoen" heeft, schijnen vooralsnog niet in de plannen van de stoïcijnse Michels te passen. ,De uitverkiezing heeft mij niet overvallen. Ik had er in mijn hart wel een beetje op gere kend, maar als je dan hoort dat je er bi; bent, denk je even: hè, Jan, leuk versierd". Jongbloed, die zich geen al te grote illusies over een heldenrol tijdens het we re id toernooi maakt, komt an derzijds wel tot de conclusie, dat zijn voorlopige selectie per spectieven voor West-Duitsland opent. Het zou inderdaad ridi cuul zijn indien de vrij rechtlij nig denkende supervisor Mi chels de doelman in zijn con cept op langere termijn niet in past, al zullen gevestigde groot heden als Stuy en Treytel met de huidige gang van zaken al lerminst ingenomen zijn. KLATT NIET AMSTERDAM Ellen Klatt gaat niet mee naar de Europese tafeltennis kampioenschappen die van 4 tot en met 13 april a.s. in Novi Sad worden gehouden. De Haagse speelster heeft te elfder une laten weten dat zij van deelneming afzag in verband met haar studie. In ha-ar plaats is niu aange wezen Marjan van der Vliet. De ploeg die uit ze ven man bestaat ziet er verder als volgt uit: Nora Bakker en Marjan Wage- makers bij de dames en Bert van der Helm, Hams Lingen, Nico van Slobbe en Carel Deken bij de he ren. De ploeg staat onder leiding van de coaches Dusan Tigerman (heren) en Frans Schoofs (da mes). (van onze basketbalmedewerkeri DEN HAAG De ontmoeting tussen Raak Punch en Levis Flamingo-s, gisteravond in Delft, was In dubbel opzicht in teressant. Ten eerste was Levi's bij verlies vrijwel kansloos voor het Nederlands kampioenschap en ten tweede ontmoeten belde ploegen elkaar begin april nog maals in de finale om de Neder landse beker. Het werd een rui me en makkelijke zege voor Raak en dt geeft goede vooruit zichten op een overwinning in de bekerstrijd, hetgeen zou in houden dat er volgend jaar weer Europa cup basketball In Delft gespeeld zou worden. Transol uit Rotterdam heeft nu met vier punten voorsprong goede kans op het kampioen schap. De wedstrijd zelf was erg boeiend en technisch op hoog peil. In de eerste minuten maakte Punch zijn bedoeling duidelijk (11-4). Vooral Van Woerkom en de Amerikaan Ro gers speelden een zeer opvallen de wedstrijd. De ruststand was al bijna uitzichtloos voor de Haarlemmers (5638). Een fel le start in de tweede periode bracht Levi's tot op acht punten (60—52). Maar darna was het kruit verschoten. Bij 72—57 zette coach Sheridan zelfs zijn gehele tweede ploeg in het veld. Levi's was gedemorali seerd en kon geen vuist meer maken. Alleen Cees Akerboom (14) hield het hoofd koel. Het laatste fluitsingnaal kwam bij 10081. Topscorers voor Punch: Rogers (27), Van Woerkom (17) Strong (16). De beker is voor Punch in deze vorm binnen handbereik en dat zal veel van dit minder goede competitiesei zoen kunnen vergoeden. J (van onze paardesportmedewerker) NOOTDORP - Secretaris Starmans van Nootdorp zat gisteravond even op de praatstoel. „Jammer dat velen negatief staan tegenover Nootdorp. Ik begrijp dat niet. We doen ons best maar wo worden steeds maar negatief door iedereen bekeken". Larry van Wieren scoort voor Nederland; de Noor Lines (21) wil dit met een body-check voorkomen. LJUBLJANA De Nederlandse ijs- hockeyploeg is na twee wedstrijden reeds de grote verrasèin-g van het toernooi om het wereldkampioen schap B-groep, dat in de Joegoslavi sche stad Ljubljana wordt gehou den. Gisteren leverde de ontmoeting tegen Noor wegen, dat vorig jaar mede uit de C-afde- ling promoveerde, winst op met de supe rieur aandoende cijfers van 70 (40 20 1—0), zodat Nederland in elk geval voorlo pig ongeslagen aan kop gaat. De Noorse coach Jan Molberg toonde zich na de ver nedering van zijn ploeg verbijsterd over de vooruitgang, die de Oranjeploeg in korte tijd heeft geboekt. De afgelopen maanden won zijn ploeg twee keer moeiteloos: 12—0 en 3—0. De veel belangrijker confrontatie in Ljublja- pakte echter heel anders uit. Zonder de aan zijn rug geblesseerde John Mcdonald (coach Jastremski gunde hem rust) lever de de ploeg een voortreffelijke prestatie, waarvoor de basis in de eerste periode werd gelegd. Nederland speelde vrijuit, aanzienlijk minder nerveus dan in de eer ste wedstrijd tegen Roemenië. Na dertig seconden was het al raak: uit een pass van De Graauw scoorde Dick Decloe, die na de eerste dag op de vierde plaats van de topscorerslijst stond. De Noren, die in de eerste periode wel meer schoten (12 te gen 7), konden in teite weinig terug doen. De goed sluitende Nederlandse defensie noodzaakte Thoegersen en Mikkelsen zij waren het gevaarlijkst steeds van af stand te schieten Doelman Goebel. ook ditmaal uiterst be trouwbaar. verwerkte alles bekwaam. Aan het eind van de eerste periode stond Ne derland met 40 voor en hoewel in de twee volgende speeltijden de produktie tel kens werd gehalveerd, was het duidelijk dat de Noren er niet aan te pas zouden ko men. Sterker nog, de nul werd zelfs vast gehouden. in een ijshockeywedstrijd toch een betrekkelijk weinig voorkomend ver schijnsel. In de laatste periode hebben de Noren nog het uiterste gedaan de kansen te doen ke ren, waarbij de harde middelen niet wer den geschuwd. Zo maaide Thoegersen wild De Graauw bijna de oren van het hoofd, wat hem op vijf minuten straf kwam te staan. De Nederlandse doelpunten kwamen op naam van Decloe (2), Brand. Van Wieren. Simons, Hunting en Jellema. De mooiste treffer was die van Larry van Wieren. De man van Raak begon achter het eigen doel aan een solo, die hem langs vijf tegenstan ders en de Noorse doelman voerde. Tijdens het vorig jaar in Nederland gehou den C-toernooi verloor Oranje van Noorwe gen met 24, Vandaag heeft de Oranje- ploeg in Ljubljana een rustdag, zondag is Japan de tegenstander. „Wij stellen het programma niet samen, dat doet de program ma-commissie van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport. Het prijzengeld is laag - het wordt hoger - maar dat is niet de belangrijkste reden van de soms matige aanvoer van paar den. De nummers moeten aan trekkelijk worden. Vraag het ean Jan van Dooyeweerd, hij wil hier dolgraag koersen. Vraag het aan Peter Koppejan, hij komt helemaal uit Limburg om hier te koersen". Na de succesvolle start van tien dagen geleden met een zeer sterke toto-omzet, was gister avond een terugval in de aan voer van paarden, publiek en toto-omzet waar te nemen. Oor zaak de vrijdagavond. Nootdorp moest ,van de woensdag weer uitwijken naar de vrijdag. De kleine gezellige baan onder de rook van Delft moet door de Stichting NDR de helpende hand worden geboden. Sterkere programma's en vooral spon sors moeten de baan nieuw le ver. inblazen. Maar ondanks alles was er weer van prima sport te genieten op Nootdorp met spanning tot de pindstreep. Het hoofdnummer werd gewonnen door Ivonne Ha nover met de Beverwijker Har- rv Pools. Isidore, de favoriet had de start gemist, kwam hard terug maar kon niet verder ko men dan een vierde plaats. Goudvos Heny was verrassend tweedè voor Don Camilo. Laat ste had uitzicht op een betere plaats, als de ruin bij het in gaan van de laatste bocht niet in een fout was gesprongen. De uitslagen van de vrijdagavond in Nootdorp gehouden koersen zijn: BafloprIJv Afstond _,80, koppel 10,- trio 154.20 Bnnmbruggeprlji. AfsUuid 2000 meter: (Autostart) 1. Merita H (.T. v.d. Loo 1 iet.4 3.06.7. 2. Lucas Victory, a. Monte S, Toto wlnn 2,70. pl. 2.30 2.10 1,60. koppel 8.30. -Idprljs, Afstand 231» r" Innel Plu <J llnejrr 1.37.4 2. Joris Six. 3. Joop Hollt Kris Spencer (J. Roe- lofsen) 1.23 -2 .65,9, 2. Knllf Hn«he. weydo. 8, Jaeobn II Toto wlnn. 10,10. pl 1.80 2,30 2,10, koppel 20,40. arendrechtprtj». Afslar - GIJS hijst het niet (van onze sportredactie) DEN HAAG Hijs Veronica 538 heeft het ijshockeyseizoen giste ren besloten met een overwin ning van 43 op GIJS uit Gro ningen. De Haagse treffers kwa men van Dietz Wielheesen, Ros kam en Ten Berge. John Visser kreeg de beker voor de beste junior en doelman Cor Hoogen- doorn de beker voor de meesf vooruitgegane speler van het afgelopen seizoen. De tussen standen waren 1—1, 2—1 en 1— 1. LEEUWARDEN - In de 5e ronde ,om het nederlands kampioenschap heeft Jan Timman zich steviger op de eerste plaats genesteld. Hij won zelf een stevige partij van Eddie Scholl, terwijl Van Dop, die de eerste plaats met hem deelde door een overigens verdienstelijke remise tegen Sosonko naar de tweede plaats terugviel. Zowel Don- ner als Ree kunnen nog steeds hun draai niet vinden en ook Soson ko loopt niet op volle toeren. Verrassend is dat zowel Van Dop ais Vogel het tempo tot dusver uitstekend volgen. TIFLIS Het kandidatentoernooi voor het wereldkampioenschap dammen, wordt van 1 tot en met 17 november in Tiflis ge houden. De winnaar mag in 1975 tegen Ton Sijbrands uitko men. DEN HAAG Op het veld van de voetbalvereniging GONA aan de Berensteinlaan wordt zater dag 30 maart een interland voetbalwedstrijd gespeeld tus sen de elftallen van 'e Neder landse en de Engelse jstche- que- en girodienst. Aanvang 14.30 uur. NICE Met nog twee dagen te spelen in het wereldkampioen schap vijfkamp,dat wordt ge houden in Nice, heeft Raymond Ceulemans de leiding in de al gemene rangschikking. De Belg boekte tot dusver vijftien zeges en verloor vier keer. ["imman was ook in de 5e ronde de grote man. Hij ging tegen Scholl in op een moeilijke va riant van de siciliaanse verdedi ging, maar behandelde die zo superieur dat de stelling van d» Fries.e vertegenwoordiger na 32 zetten als een pudding in elkaar zakte. Inmiddels was de partij Van Dop - Sosonko na 16 zetten in remise geëindigd en had En klaar in 19 zetten een nederlaag geleden tegen Vogel. Vooral deze partij trok nogal de aan dacht omdat het de 2e snelle ne derlaag van Enklaar is. Hij is kennelijk niet op dreef waarmee overigens niets ten nadele van Vogel gezegd wil worden, want hij maakte een uitstekend ge bruik van de kansen die de in- Nielt Fleury geplaatst ROTTERDAM Niek Fleury heeft in de finale van het kwali ficatietoernooi tennis van Fred Hemmes gewonnen met 6—2 en 7—6 en heeft zich hierdoor als nog geplaatst. ternationale meester hem gaf Hoe Ree zich ook inspande, he' gelukte hem niet de jonge Ligte rink in gevaar te brengen. Een tijdlang was het zelfs andersom en was het de jonge Groninge» die de lakens uitdeelde. In hei eindspel probeerde Ree het nog even maar toen bleek dat Ligte rink niet van plan was te wi| ken, volgde op de 33e zet hei verlossende remise-aanbod. De uitslagen van het kampioen schap van Nederland luiden al9 volgt: Scholl-Tlmman 0-1 Hartoch-Donner Vi-H Van Dop-Sosonko 'A-tt Ligterlnk-Ree Vi-V4 Langc-weg-BalJon ï-0 Enklaar.Vogel 0-1 De stand Is nu: 1. Timman 4, 2-3. Van Dop en Vogel 3-)6, 4. Sosonko 3, 5-8. Donner, Har toch, Ree, Langeweg 2-V4. 9-10 Scholl, Llgterlnk 2, 11. Enklaar 1-tt. 12. Bal Jon *a. güü Zet tot zet Het verloop van de belangrijke partij Schol) - Tlmmnn Wit - E C. Scholl: Zwart - J. H. Tlm- Ddl-d2, o"-a6 8, 0-0-0. Lc8-d7 f4. LfS-eT. LO. Pd4-f3, b7-bS 11. Lgöxfö. g7xf6, 12 Kacl-bl, D«-bS. 13. g2-g3, Pc6-aó. 14. Tdl-el. Ta8-c8. 10. f4-fó, b5-b4. 16. Pc3.dl. Pa5-c4, 17. Lflxc4. TcKxc l 18. b2-b3. Tcl-c7. 19 Pdl-c3, DbG-r-j, 20. Pf3-d4, Ke8-d8 21 Tel-dl. Kd8-c8. 22 Thl-c-1, ThS-d8. 23. Dd2.e2, Kc8-b7. 24. Tdl-d2, a«-a5. 25. De2-h5. Ld7-e8. 26. Dh5-f3, e6-«5. 27. Pd4-e2. Lt-8-c6. 28. Pe3-dó, Lcfixdó. 29. e4xdS. Le7-f8. 30. Pe2-cl. LCB.hS. 31. Pcl-d3, Dc5-c3. 3ö. Td2- e2, Lh6-42. 1. Ivonne Hnnover (H. Pools) 1.27 - 2 04 - 2. Goudvos Heny, 9 Don Camtllo. Toto. wlnn 2,90. pl. 1,60 2,70 2,30. koppel 0,40. trio 214.,VI. BavelprIJs Afstand 2000 1 Impuls W (J. von a M 9 47.6. Jacob 2.30. pl. 1.70 l.tó. koppel 3,30. Bedumprljs Afstand 2000 meter: (Au tostart) 1. Jose Hnllnndla (J Hod. denhach) 1.28.6 2 57.- 2. Haroldlna, 3. Joyce HoUandia. Toto. v pl. 1.90 1W... Baarnprlji. Afstand 2000 meter tristart) 1. Mission C. Gro gen131,9 3.03.6. 2. Kllfl Fort (Van onze paardesportmedewer ker) DEN HAAG Dulndigt heeft zon dagmiddag het publiek een aan trekkelijk programma te bie den. Zeven draverijen zeer goed bezet en drie rennen met als uitschieter de Generaal G. J. A. A. Baron van HeemstraprlJ», waarin Elder Statesman de win naar van de hordenren van af gelopen- woensdag mag gnan be wijzen ook snel over de vlak- kenbaan te kunnen gaan. Stormklee. Rosebud en Honey's Rocket kunnen het de schim melruin moeilijk maken. De fa vorieten en outsiders voor Duin- digt: DlllXllORSTPRI.IS: Autostart 2040 meter met trio: 1 Karei Bond. X Marcel Rcglna en 3. La Vlctolra. outsider Lukle B. STOHMKLKEPRIJHG): ren over 1900 meier: 1 Ebeltoft (56 kilo). 2 Mono (56.5 kilo) en 3. Bcarly (61 kilo). 2040 onderhoudt telefonisch veel communicatie met de VOORMNDENPRI-TS meier mot trio: 1. Monty Buiten zorg, 2 K'»by Ecmshorn en 3 Lowt- nn K outsiders: Lnnce Areta en Leen D'Asier. DUINDALPBMS (1600 meter mol «u- GRORA'F.NDAAf.PBMA mot autostart 2040 meter met trio: 1. Lex Areta. 2 Jodnev B en 8. Karper K. ouliL lle-mstrnprljs: Ren 18O0 meter: 1 E.Ier Stu t> nnn (64'klld). 2. Stormklee (Mtfc kilo). 3 Honeyr Rocket (61 Mi kilo» outsider! Fllx (53 iNi.MKKSTPRIJS hnndenstnrt met trio 2140 meter: 1 Jnnuska D. Kin- Ren 1900 meter: 1. Tudor Rounsl S (59 klim. 2 Ronald (59',i kilo), en 3. Jnmh.rdern (62 kllol. n.VlPHORKTPRMX t*M0 meter met iiutosUiri en trio): 1. Leconda, 2. Korn Marijke en 3. Leo Arctic. MKYKNUBLPRUS bandensuirt 2520 meterQ l Ko.Ja T. 2 H. Bond en 3.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 9