Voorschoten haakt af Leids vervoerplan van Breuk in CDA Voorschoten Promenade-concert van K en O wordt Beethoven-cyclus PvdA en PPR bogen zich over provincie ^Beleggingeti 5 LEIDSE SPAARBANK stad streeknieuws GS-lid dr. Eijsink: „Kontrole op alle hefbruggen over de Gouwe Koudekerker krijgt slechts boete voor mishandeling fï" "I SGP in Oegstgeest MARKTEN PAGINA 3 ZATERDAG 23 MAART 1974 LEIDSE COURANT 00 "fsi progr. 55 Med. 2.02 (S) VOORSCHOTEN In Voorscho len dreigt al een breuk te ko men in de voor de komende raadsverkiezing gevormde CDA-fractie. In een kortgeleden gehouden vergadering heeft de vier man tellende prot. christe lijke gemeenteraadsfractie zich nader bezonnen over haar op stelling tegenover het gevormde Christelijk Democratisch Appèl in Voorschoten. De fractie betreurt de geforceerde wijze waarop het CDA tot stand is gekomen, tegen het unaniem advies vam de fractie in en met weinig animo van de zijde van de leden der prot.christelijke kiesverenigingen. Een meer ge leidelijke ontwikkeling, waarbij Alternatieve PCG-fractie wordt overwogen te denken viel aan een verdere uitbouw van de federatieve sa menwerking tussen de KVP enerzijds en de AR en CH an derzijds had haar juister geble ken. Dat had veel onrust voor komen. Nu is de gehele prot.christ.fractie buiten spel komen te staan, terwijl de KVP-fractie volledig werd ge handhaafd. De PCG-fractie ds tot de conclusie gekomen de mening te moeten delen, dat er, onder de gegeven omstandigheden, in Voorschoten vooralsnog plaats is voor een alternatieve prot.christelijke concentratie. Zij heeft echter nog geen enkele beslissing geno men en wil de verdere ontwik kelingen afwachten. Tot zover de officiële mededeling gedaan door de heren De Klerk Wolters, Uyterlinde, Zandee en Iestra, de vier prot.christelijke raadsleden, die zich thans alle vier teruggetrokken hebben van de CDA-lijst. ïlng. 8.1! i.OO Nvvs. e: gewlj NOS DE KAAG Het jacht Watanka, dat in opdracht van de Britse bankier Salomon op de werf van Van Lent in De Kaag werd gebouwd, is gisteren onder grote belangstelling van de helling gegaan. De doop geschiedde door middel van een op de boeg van het schip uit elkaar spattende fles champagne. De komende weken zal de Walanka buiten worden afgebouwd waarna de proefvaarten op de Noord zee kunnen starten. Het schip, dat van alle mogelijke technische apparatuur is voorzien, vertegen woordigt een waarde van vierenhalf miljoen gulden. Boskoop „De hefbrug in Bos koop Is Inmiddels gerepareerd, de gebroken as in het kabelwlel is vervangen en belde andere hefbruggen over de Gouwe wor den op dezelfde onderdelen ge controleerd. Bij zelfs maar een schijn van gevaar volgt zonder meer vervanging van deze on derdelen. Alle kabelwerk op de bruggen wordt opnieuw gecon troleerd", Dit antwoordt GS-lid drs. R. Eijsink op vragen van de fractievoorzitter van de P.VDA in de Provinciale Staten, drs. J. Borgman, over de deug delijkheid van de Boskoopscy Gebit ex-vrouiv in tweeën ,Ik was door het dolle heen", zo bekende een 48-jarige verkoper uit Koudekerk aan de Rijn, dit zich voor de Haagse politierechter moest verantwoorden wegens mishandeling van zijn ex-echtgenote. Na de echtscheiding was hij hertrouwd, doch zijn ex-vrouw bleef hem lastig vallen. Er werden beledigende briefjes in de bus gestopt, zag men elkac.r, dan werd er gevochten. In een cafe werd verdachte door meerdere mannen döor de ex-vrouw opgetrommeld, bedreigd, En zo ging het lange tijd door. Tot op een kwade dag de stoppen bij de verkoper door sloegen en hij er fors op los sloeg en trapte. Dat laatste ontkende hij echter. Tij dens de vechtpartij ging het kunstgebit van het slachtoffer in stuk ken. Men had elkaar op een parkeerterrein iin Koudekerk ontmoet, nadat verdachte ds vrouw een tijdje in zijn auto had gevolgd. ,,U had be ter ergens anders heen kunnen rijden", opperde de Officier, waar s J&H verdachte het mee eens was. £)e Officier had eigenlijk ae Concert verdachte nog niet eerder iSmpa1* iKiep «rilde hij nog met ei S) Hoog. ter veroordeelde tot 200 boete, waarvoor verdachte zich NOS-kooi dankbaar toonde. 00 Geretj gevangenisstraf gedacht, maar omdat veroordeeld en gezien alle omstandig- geldboete van 300 volstaan. De rech- LEIDEN - Ook het Promenade-concert van K. en O., gepresenteerd door het Rotterdams Philharmonisch Orkest, is verleden tijd; het wordt het volgend jaar vervangen door de Beethoven-cyclus. Het programma, in zijn totaal wat overladen en bont gekozen, muntte niet in alles uit door een fijnzinnige presentatie. Het begin van Richard Strauss' ,,Don Juan" op 20, overigens geen werk van een evenwichtig niveau, werd in een hoog tempo, fris en enthousiast uitgevoerd, maar zakte halverwege terug tot een weinig boeiende routine-zaak, die niet boven zijn geestarme inhoud uitkwam. niet bevorderlijk is voor een programma- evenwicht en de prestatie van de uitvoerenden degradeert. George Pieterson en Gerard Hettema, beiden gedegen geschoolde musici, Meten hoge techni sche kwaliteiten horen; beiden hebben een fraaie toon, maar toch misten we artistieke overtuigingskracht. George Pieterson, in Mo zart's Klarinet concert in A K.V.622 werd bij- i gestaan door een te hard klinkend orkest. Ge rard Hettema, hoe knap overigens het Viool concert in C van Haydn vertolkend, miste iets van de artistieke vonk die de luisteraar in vervoering kan brengen. Het heeft ons gespeten dat dit laatste concert ons zo weinig heeft kunnen boeien. B. Rijnders hefbrug, die vorige week buiten /werjing was wegens een plotse ling opgetreden delect. Drs. Eijsink zegt ook dat de hef brug in Alphen a.d Rijn (Gouw- sluis) een veiliger constructie heeft dan de bruggen in Wad- dinxveen en Boskoop. Drs. Borgman, die de vragen stel de op verzoek van de fractie voorzitter van Boskoop 2000, had gevraagd of GS een garan tie konden geven, dat dergelijke calamiteiten als die van vorige week in het vervolg achterwege zouden blijven, en en verder welke mogelijkheren er zijn om tot betere verkeersverbindingen te komen. Drs. Borgman had geconstateerd dat er onder de bevolking van Boskoop een gro te ongerustheid was ontstaan naar aanleiding van het gebeur de. ALPHEN AAN DEN RIJN - In aanwezigheid van de directie, een aantal gepensioneerden en vertegenwoordigers van de afdelingen van het bedrijf van de dakpannen- en kleiwarenfabrieken v/h D. van Oordt en Co. B.V.. heeft burgemeester mr. R. M. Gallas gister morgen aan de heer Jan Janszen wegens zijn veertig jarig arbeids- jubileum de eremedaille in bi^ns verbonden aan de Orde van Oran je Nassau uitgereikt. In zijn toespraak wees burgemeester Gallas erop, dat dergelijke jubi lea helaas in deze tijd zo langzamerhand tot de zeldzaamheden gaan behoren. Hij noemde werknemers als de heer Janszen, die bij de directie als zeer ijverig en plichtgetrouw staat aangeschreven, hoekstenen waarop een bedrijf kan steunen. De oud-directeur van het bedrijf de heer W. S. van de Meent prees namens de directie eveneens het werk van de heer Janszen die hij in elk opzicht graag ten voorbeeld wilde stellen aan de jongeren. De heer Van de Meent bood een geschenk onder couvert aan en gaf mevrouw Janszen een fraaie plantenoak. Ook namens het personeel ontving de jubilaris een geschenk onder rnuvert. Voorschoten - De commissie voor verkeer en vervoer in Voorscho ten kwam bij de behandeling van de overlast veroorzaakt door het parkeren van vracht wagencombinaties in de be bouwde kom niet verder dan het constateren dat dit probleem de grootst mogelijke aandacht heeft, staat vast dat de vrachtwagen combinaties niet via de officiële toegangen voor de J.W tereiken, zij gaan via de ver hoogde trottoirbanden. Alleen op dat punt zou de politie kunnen ingrijpen. dat een goede op- Voorschoten neemt niet meerdeel tOELOFARENDSVEEN Wethouder Riebroek rechtsopende giste ren de modelwoning van 60 woningwetwoningen aan de Pieter Brueghellaan. De overige woningen zijn gelegen aan de Breitner- laan, Jan Toroplaan, Pieter Mondriaan/aan en Lucas v. Ley den laan. De begane grond is verd~"ld in woonkamer, keuken, berging, hal en toilet, de lste verdieping bevat drie slaapkamers, een badka mer en een overloop. Op de zolderverdieping zijn nog twee slaapka mers en een ruime bergruimte. De modelwoning is enkele maanden voor belangstellenden te bezichtigen. lilllll LEIDEN De PSP afdeling Lekden organiseert maandag 25 maart een verkiezingsbij eenkomst i.v.m. de verkie- zingen voor de P.S. in socië teit Burgers, Burchtsteeg 2a. Soreker zal zijn Hans van Staenis, huidig Statenlid en lijstaanvoerder. De aanvang is 20.00 uur. LEIDEN De Part'j van de Arbeid organiseert vanm'd- dag een verkez'r.gsf e;stocht door Leiden en Leiderdorp. Aan deze tocht zal onder an dere worden deelgenomen door Mar'etje V2n der Mo len, Leendert Jonker en een groot aantal andere kandida ten. Ges.art wordt om onge veer 13.00 uur op het Schut tersveld. Er zijn geen kosten aan verbonden. ADVERTENTIE KANTOORINRICHTING^ Oegstgeest - Naar schatting eeh 250-fal belangstellenden woon den de bijeenkomst van de Staatkundig Gereformeerde Partij bij in de aula van het Rijnlands Lyceum te Oegst geest. Als sprekers traden op de heren Jongeling (SGP), Den Duik (CHU) en Roozen (AR). Het gemengd koor „Sursum Corda" bracht enkele liederen uit Valerius Gedenckklank ten gehore. Tijdens de bijeenkomst werden opnamen gemaakt door een ploegje vac AVRO's Televizier.- Jaap van Meekren maakte een serie korte 'rtcrviews. De opna men zullen meerdagavond a.s. i uitgezonden worden op Neder- land II te 21.10 uur. lossing voorlopig niet te vinden De J.W. Frisoflatcommlssie heeft cm maatregelen verzocht, om dat vooral tijdens de weekein den het parkeer- en speelterrein Ingenomen wordt door vracht wagencombinaties. Indien ter plaatse afdoende maatregelen genomen zouden worden, waar door de .vrachtwagens niet meer op dat parkeerterrein gezet kun nen worden, dan worden de moeilijkheden verplaatst. „Te veel bedrijven breiden uit zon der daarvan zelf de consequen ties te willen dragen", was de mening van de commissie. Wel kosten werden maar liefst 426.458,74. Frwfnf^nifrfp'n comm'ss'e was unaniem van Fnsoflat kunnen da( Voorschoten voldaon heeft aan zijn financiële ver plichtingen voor zover het on derzoek gedaan is volgens de eerst gemaakte afspraken en Voorschoten zal niet deelnemen aan de uitbreiding welke de stuurgroep toegestaan heeft en wat alleen al Voorschoten een extra bedrag van 118.793,67 zou gaan kosten. het verkeers- en vervoers plan voor de Leidse agglomera tie. Op verzoek van de Stuur- groep ,van dit plan zal de Voor- schotense raad nogmaals na- ten was de commissie niet en thousiast. hoewel op langere ter mijn een aantal gegevens wel nuttig kunnen zijn, Aanleiding ,vonr de commissie om deze aangelegenheid nogmaals te be- handeien was een brief van de Stuurgroep, waarin gesugge reerd werd dat Voorschoten mo reel verplicht zou zijn om deel te blijven uitmaken van de ge- 1 meenten, die aan het onderzoek meebetalen. Volgens b. en w. heeft Voorschoten nimmer toe gezegd het totale onderzoek te willen financieren. Kledingbeurs in grote zaal van de Bjurclit Leiden - De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers organiseert op 2 en 3 april tezamen met de Neder- landse Vereniging van Huis vrouwen wederom een Kinder en Damcszomcrkledingbeurs. De beurs wordt thans gehouden in de grote zaal van ,,de Burcht" (ingang Burgsteeg). Dit betekent meer ruimte, ge rieflijker kopen, snellere af werking, parkeergelegenheid). De goederen kunnen worden inge- leverd op dinsdag 2 april 's och tends van 10-12 uur en 's mid dags van 2-4 uur (vlgnrs. vanaf 9 en 1 uur). Nieuw is de avond- verkoop op 2 april van 7-9 uur (vlgnrs 6.30 uur). Maar ook woensdagochtend 3 april zullen er nog meer dan genoeg goede ren aanwezig zijn, die dan wor den verkocht van 9.30-14.00 uur (vlgnrs 9 00 uur). Er zullen in totaal 50 medewerksters in touw zijn om ook deze zomerklcding- beurs zo vlot mogelijk te luten verlopen. Nadere inl. tel. 31335, 62653, 26505, 25085. Voorwaardelijke straf voor stelende huisvrouwen LEIDEN De Haagse rechtbank heeft twee huisvrouwen uit Lel den (55 en 51), die in het afgelo pen jaar meer dan twintig in braken en diefstallen pleegden in kerken, ieder veroordeeld tot f 100,- boete en een voorwaarde lijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van twee jaar. De officier van justi tie had 15 weken geëist waar-1 van 12 voorwaardelijk met af trek van drie weken voorarrest. De stelende hulsvrouwen hadden bet vooral op antiek voorzien. In diverse Leidse kerken wer den kostbare voorwerpen weg gehaald tijdens een zogenaamd „kerkbezoek", dat overdag plaatsvond. Ook betraden zij woningen, waarvan de deuren openstonden en haalden allerlei voorwerpen weg. heeft slechts „particieel" deel te nemen. Het verkeers- en ver- vocrsplan heeft betrekking op de hoofdstructuren binnen de agglomeratie en is toegespitst op de ontsluiting van het cen trum Leiden. Het is een zeer kostbaar onderzoek en finan- ciëel volkomen uit de hand gelo pen. Zo was voor het onderdeel „analyse" geraamd een bedrag van 139.800,- en de werkelijke Velling Katwijk R 22 mnart. Waspeen p. kist: AI 7.50—9 10. AIU 3.10-7.50. Bil 10.00-13.70. Bil 2 00 —10.20, Cl 6 10—9.70. Cn 4 50—6 .80: Rabarber 89—1.54, Uien p. kist 8.10, aanvoer waspeen 300 000 kg. Permanente expositie in het ClEBA-GEBOUWte Leiden (750 m2 toonzalen) Specialisten in: DIRECTIE-EN KANTOORMEUBELEN BRANDKASTEN ORGANISATIE-EN SORTEERMIDDELEN WM. BARENTSZSTRAAT 35 Industrieterrein "De Waard" H LEIDEN Bij Zijlsingel - Trompstraat Tel. 01710-49044 (8 lijnen) Q Adviseurs 1 voor vriendelijk zakendoen! m Oegstgeest Voor de afdeling Oegstgeest van PvdA en PPR traden gisterenavond het Twee de Kamerlid D. Dolman (PvdA) en de statenkandidatenkandida- ten L. Jonker en K. van Kuyen voor het voetlicht in het ge meentecentrum aan de Lijtweg. Zo lichtte de heer K. van Nuyen een groot aantal punten uit het levendiger karakter verkreeg, provincieprogram, van de PPR waardoor de bijeenkomst een levendiger karakter verkreeg. „Men heeft de nadelige aspec ten van de economische groei ten aanzien van het welzijn niet voldoende onderkend. Dit zal de komende jaren een grote rol moeten spelen. Rijnmond zal meer de nadruk moeten leggen op de transportfunctie van de haven, o.m. het containerver voer. Wij zijn geen voorstnder van bijv. Rijnpoorthaven." De PPR is tegen het realiseren van Rijksweg nr. 6 en plaatst een groot vraagteken achter Rijksweg 11. Ook de plannen van de Leidse baan moeten „bevroren" blijven. Wij kunnen nog wel vrede hebben met de we-king van een kerncentrale op de Maasvlakte maar het ern stigste is het probleem van de afvalstoffen van ?en dergelijke centrale. Dit mogen wij een vol gende generatie niet op het dak schuiven. Pas als het afvalpro bleem is opgelost dan kunnen wij met vestiging van kerncen trales instemmen", aldus Van Kuyen, die een lans brak voor Maak het u gemakkelijk: voor alle geldzaken naar één adres ook voor (ADVERTENTIE) het behoud van het groene hart van Holland en een vraagteken plaatste achter de expansie drang van gemeenten als Woer den en Alphen. Minder lokale wegen betekent: de stadsbewoner gaat niet verhui zen naar bijv. Waddinxveen, dus afremming van leegloop van de steden. Opvang: meer recreatie in het woongebied in een straal van 4 kilometer. Met dit laatste hield de heer Jonker zich onder meer bezig. Op een vraag uit de vergadering con cludeerde de PPR dat bestem mingsplannen in <je regio Lei den u fgevcerd d'enden te wor den alleen ter. behoeve van de kwalitatieve •vningnood van Leiden: Worrgen met lage huurprijzen als inzet. Grote veiling te Nieuwe Wetering op: DINSDAGAVOND 26 MAART A.S. aanvang 19.30 uur zal In: Cultureel Centrum erkend veilinghoudersbedrijf Amstelveen, fa. M. Pijpers te Amstelveen t.o.v. gerechtsdeurwaarder K. E. v.d. Veen te Leiden een partij goederen publiek 0 contant bij opbod verkopen, waaronder nieuwe: 6- en 12-dellge cassettes zwart/wit T.V.'s platenspelers oude lampen draagbare T.V.'s stereo radiomeubelen stereo apparatuur cassetterecorders draagbare radio's Zaanse klokken wandornamenten dekenkisten commode's lade- en hoekkasten vitrine- en porceieinkastjes bijzet- en tciefoontafeltjes gouden sieraden, w.o. gouden dames- en herenhorloges en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Alle artikelen worden verkocht onder volle garantie. Gelegenheid tot bezichtigen der goederen vanaf 18.30 uur. Voor handelaren en particulieren bestaat de gelegenheid tot het inbrengen van goederen tot 18.00 uur.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3