Met zege op Leeds zette Liverpool achtervolging in Heerenveen twee plaatsen verlies Bij vlagen geniaal Ajax sloopte angstig Utrecht Wereldrecords Puttemans Miljanic trainer Real Club geroyeerd Luipaarden van Zaire GeliiM; 168-168 LONDEN - Dankzij een overwin ning van 1—0 op leider Leeds Uni ted heeft Liverpool er voor ge zorgd dat de strijd om het Engel se kampioenschap weer volledig open is. Liverpool, aangemoedigd door 56.000 wil enthousiaste sup porters, versloeg Leeds United, dat rechtstreeks op de titel leek af te gaan, door een doelpunt van Steve Heighway zeven minuten voor het eindsignaal. Leeds Uni ted staat nu op 52 punten. Liver pool heeft weliswaar een achter stand van acht punten maar heeft twee wedstrijden minder ge speeld. Wanneer Liverpool had verloren was de strijd om de titel waarschijnlijk beslist geweest. Liverpool, dat dn het restant van de competitie een aanmerkelijk lichter programma heeft af te werken, moet in staat worden geacht om Leeds te achter halen. Dit temeer omdat de club dit jaar nog geen 'enkele wedstrijd heeft verloren en een veel betere indruk heeft gemaakt dan Leeds in de afgelopen weken. Vóór het doelpunt van Heighway was een verbeten strijd gevoerd met kansen voor beide ploegen. In de 54e minuut redde Norman Hunter voor Leeds op de doellijn en enkele minuten later werkte Emlyn Hughes voor Liverpool de bal net onder de lat weg. Peter Osgood, die onlangs voor 275.000 pond van Chelsea overging naar Sou thampton, maakte een weinig gelukkig debuut bij zijn nieuwe club Southampton. Stoke City bleek met 4—1 veel te sterk. John Ritchie scoorde drie doelpunten voor Stoke. De stand aan de kop in de eerste divisie: 1. Leeds United 34—52; 2. Liverpool 32— 44; 3. Derby County 34—39; 4. Queens Park Rangers 3236 Duitsland De achtervolgers van Bayern München hebben de hoop op de Westdultse voetbal- titel nog niet opgegeven. Bayern kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt in het met 62.000 toeschouwers uitver kochte Waldstadion niet verder dan een gelijkspel van 1—1 en zag daarmee zijn voorsprong op Borussia Mönchen Glad- bach dat met 1—0 over FC Köln zegevier de teruggebracht tot twee punten. Bayern had het ene punt te danken aan topscorer Gerd Méller, die elf minuten voor tijd een pass van de absolute uitblin ker Franz Beckenbauer in een doelpunt omzette. Eintracht had reeds na 16 minu ten de leading genomen door een straf schop van Jórgen Grabowski, die even te voren door Paul Breitner in een kansrijke positie was "neergelegd". Eintracht was ondanks het formidabele spel van Beckenbauer sterker maar de thuisclub benutte de kansen niet. Zo ver zuimde het twee kansen, die door fouten van doelman Sepp Maier ontstonden, te benutten. Na ruim een uur zakte Frank furt terug en kon Bayern toch nog hopen op de gelijkmaker. Die kwam in de 79e minuut toen Kliemann de immer gevaar lijke Müller even teveel vrijheid liet. Doelman Sepp Maier was overigens ook in een andere tak van sport weinig suc cesvol. Maier, die als een uitstekend tennisser bekend staat, speelde enkele uren na af loop van de derby tussen Bayern en Ein tracht een tenniswedstrijd tegen Helga Masthoff—Niessen, die tot de tien beste speelsters ter wereld behoort. Maier was niet zo lichtvoetig als gewoonlijk en ver loor met 5—7, 46. Een grap was het al lemaal niet. De prijs voor de winnaar was 10.000 Mark. Er waren 4000 toeschou wers in de Gruga-hal te Essen. De stand aan de kop: 1. Bayern München 37 pnt.; 2. Borussia MG 35; 3. Fortuna Düsseldorf 33; 4. Eintracht Frankfurt 33;. Spanje Barcelona deed het in de thuiswedstrijd tegen Murcia rustig aan. De ploeg nam met de kleinste overwinning genoegen. Het doelpunt werd reeds in de vierde mi nuut gescoord door rechtsbinnen Asensi. Atletioo Madrid, dat op de tweede plaats staat, zag de achterstand op Barcelona met twee punten vergroot door een neder laag van 2—0 in de derby tegen Real Ma drid. Atletico heeft nu negen punten min der dan Barcelona. Door deze tegenslag schijnt voor Atletico, de kampioen, de kans verkeken om de ti tel te prolongeren, want het ziet er niet naar uit dat Barcelona het kampioen schap in de resterende negen ronden nog kan ontgaan. De wedstrijd tussen de twee "eeuwige ri valen" uit Madrid was een weinig opwin dend d/uel dat zonder veel inzet gespeeld werd. Real spande zich in de twejde helft wat meer in en wist Atletico enigszins on der druk te zetten, dat leidde tot doelpun ten van middenvoor Maranon (70ste mi nuut) en linksbuiten Macanas (79ste). De stand aan de kop: Barcelona 2640, Atletico Madrid 26—31 Zaragoza 26—31, Malaga 26—30. België Rob Rensenbrlnk was de grote man op de De stand aan de kop: Lazio 2130, Ju- Doelman David Harvey van Leeds had de bal bijna vast. De aanvallers van Liverpool belaagden hem ventus 21—28, Napoli 21—27, Inter 21—25, echter zo dat hij de hulp nodig had van ploeggenoot Gordon McQueen (links) om erger te voor- Fiorentina 21—25. komen. 24e speeldag in de hoogste afdeling van de Belgische competitie. Met vier doelpunten had hij een groot aandeel in de overwinning van 6—2, die Anderledit behaalde op Beerschot. Denul en Van der Eist maakten de andere tref fers. Attila Ladinsky zag een doelpunt wegens buitenspel afgekeurd. De formatie ut Brussel speelde een uitstekende wed strijd en de score had veel hoger kunnen uitvallen als Van Himst en Ladinsky wat zorgvuldiger met de kansen waren omge gaan. Club Brugge heeft de hele tweede helft de tijd gehad een achterstand tegen Diest weg te werken, maar slaagde daarin niet. Lefevre opende de score, maar de thuis club kwam enkele minuten voor het rust- signaal terug door Van Casteren en Hou- ben. De stand aan de kop: Anderlecht 24—36, Antwerpen 23—31. RWDM 24—31. Italië Inter Milan heeft met de sinds weken weer opgestelde Mazzola met 31 van koploper Lazio gewonnen. Een onver wacht grote uitslag, waardoor de span ning in de Italiaanse voetbalcompetitie op slag enorm is gestegen. Ju vent us won namelijk thuis met 2—0 van AC Milan en concurrent Napoli moest in de ultweds^ijd tegen Vicenza met 2—1 de vlag strijken. De verschillen tussen de koplopers van de ranglijst zijn daardoor teruggebracht op slechts enkele puntjes. Ook Fiorentina en het herboren Inter ver kleinden hun achterstand. MADRID De Joegoslaaf Mil jan Miljanic is sinds gisteren de nieuwe trainer van Real Madrid. Hij volgt interim-trainer Luis Mo- lowny op, die destijds de plaats van de na jaren op non-actief gestelde Miguel Munoz innam. Miljanic heeft een contract van twee jaar afgesloten met een basissalaris van 180.000. Hij was verantwoordelijk vaor de plaatsing van het Joegoslavi sche elftal voor de eindronde van het toernooi om het wereld kampioenschap. KINS JAS A De tweeëntwintig spelers en de officials van het voetbalelftal van Zaire, dat Afrika vertegenwoordigt in de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap in West-Duitsland, hebben gisteren de hoogste onderscheiding van hun republiek gekregen. Allen werden benoemd tot ridder in de nationale orde van de lui paard. De ceremonie in het sta dion van de 20e mei in Kinsjasa vond plaats omdat Zaire deze week in Kairo het toernooi om het Afrikaanse voetbalkam pioenschap had gewonnen. DUNEDIN Twee Nieuwzee- landse elftallen beweren het we reldrecord duur-voetbal te heb ben verbeterd. Ploegen van de Club Roslyn Wakari uit Dunedin (Nieuw Zeeland) stonden gedu rende eenendertig en een half uur in het veld. Het vorige re cord zou met dertig uur op naam staan van enkele Britse jeugdploegen. Het duel van 1890 minuten in Dunedin (gelijk aan 21 volledige wedstrijden) eindig de in een gelijkspel: 168—168. Motorrenner omgekomen ALBI De 21-jarige Franse mo torrijder Alain Renouf is giste ren om het leven gekomen tij dens een training op het circuit Paul Ricard in de buurt van Albi. Renouf winnaar van de Ronde van Frankrijk 1973 op een Kawasaki 900, kwam op een 350 cc Yamaha in een bocht van het circuit In botsing met een andere rijder. DEN HAAG - Excelsior heeft dankzij een winst van 20 in de confrontatie tegen Heerenveen de lei- ding in de eerste divisie weeer overgenomen van de noorderlingen. Vitesse pro fiteerde ook van deze uit slag en kwam weer op een punt van de leider. On danks een krappe overwin ning op FC VVV (4—3) kan dat de angst in Arnhem om ook dit jaar weer alles net te missen wellicht niet te rugdringen. wers: 1500. Gele kaart voor Al berts en Zonneveld (beiden Vo- lewijkers). Willem II-Fortuna SC 0—0. Scheidsrechter: Van Dijken. Toeschouwers: 2000. liet laaggeklasseerde Veendam mag zich na een overwinning van 30 thuis op SW leider noemen in de vierde periode na een wedstrijd. Of de ploeg die plaats in de resterende negen wedstrijden weet te handhaven valt te betwijfelen. PEC boekte na vijftien wedstrijden achter eenvolgens ongeslagen te zijn geweest zijn eerste nederlaag: 0—2 bij FC Dordrecht. Trainer Jan Mulder fel in de aanval. Zijn kopbal zal het doel niet halen hoewel het lijkt dat doelman Hen riksen mistast. V.l.n.r. Adriaanse, Mulder, Henriksen, Van Oudenallen, Van Huisstede. DORDRECHT In afwachting van de uitspraak van het bonds- bestuur heeft het bestuur van de afdeling Dordrecht van de KNVB het bestuur van de zater dagclub DGSC uit Zwijndrecht met onmiddellijke ingang ge- rchorst. Het afdelingsbestuur heeft tevens besloten de gehele verenging DGSC (tweede klas se afdeling Dordrecht) voor royement voor te dragen. George Kessler kan nu eindelijk ,Ie, bestuur van de .(deling Dordl is tot dit besluit gekomen omdat het bestuur van DGSC totaal geen aandacht besteedde aan de aanmelding van nieuwe leden waardoor niet voor DGSC speel gerechtigde spelers voor de club zijn uitgekomen. Ook werden spelers niet op het wedstrijdfor mulier vermeld. Het afdelings bestuur heeft reeds maatregelen genomen tegen de niet gerech tigde spelers, die voor DGSC zijn uitgekomen. Amsterdam Een bij vlagen weer geniaal spelend Ajax, waarin Arnold Mühren een hoofdrol verlokte, heeft weing moeilijkhden ondervonden van FC Utrecht. De Ploeg van Bert Jacobs speelde zonder animo, angstig en toonde vrij wel geen enkel initiatief. Wanneer er werd aangevallen kregen de Utrechters direct kansen, omdat de Amsterdamse defensie vooral Blankenburg, nogal nonchalant optrad. Ja cob» „Wij kregen inderdaad kansen, maar die buitten we niet uit. Ajax deed dat wel. Er werden achter bij ons fouten ge maakt die door Ajax werden af gestraft. We hadden natuurlijk wel met zijn allen voor het hok kunnen gaan hangen, maar dan biedt je het publiek ook niets." Reeds in de vierde minuut kreeg aanvoerder Keizer, soms bril jant, soms nergens, een unieke kans door uitstekend werk yan Suurbier. Keizer miste op enke le meters. Ajax bleef echter ko men, gestuwd door een in groot se vorm verkerende Arnold I Mühren.Hij deed Johan Nees- kens, die rust had, helemaal I vergeten. Ernstig Toch moest Ajax eerst een ach terstand oplopen voordat er ern stig werd gedacht over de winst. Een misser van Blanken burg werd door Stuy weliswaar opgevangen, maar hij maakte daarbij hands buiten het straf schopgebied en Leo van Veen knalde langs het onoordeelkun dig opgestelde muurtje (0-1). Een minuut later was het ech ter weer gelijk. Varga kopte na een combinatie tussen Suurbier en Keizer de bal onhoudbaar langs Henriksen (1-1). Ajax explodeerde nog niet. De druk werd wel steeds groter. Er kwamen kansen maar Henrik sen voorkwam voorlopig doel punten. Tot in de 19e minuut Cabo geheel onnodig Arnold Mühren opzij zette en broer Gerrie de strafschop feilloos in schoot. Het gejuich was nog niet teerde van een fout van Ajax joeg in hoog tempo steeds weer in de richting van het j Utrechtse doel. FC Utrecht werd murw gedraaid. Kijkspel Het sloperswerk werd in de twee de helft voortgezet en reeds in de derde minuut rondde Arnold Mühren een actie van Neeskens (voor Ger Mühren ingezet.) af. Ajax imponeerde nog enkele mi nuten, maar nam toen gas te rug. Dat Olsen er 4-2 van maak te en Neeskens later nog 5-2 was alleen interessant voor de statistiek, hoewel het duel tot het eind wel interessant bleef als kijkspel. Scoreverloop: 7. Van Veen 0-1. 8. Var ga 1-1. 19. Ger Mühr.n 2-1 (straf schop). 20. Mulder 3-1. 48. Arnold Mühren 4-1. B5. Olsen 4-2, 70. Neeskens 5-2 Schelds- weer naar de kapper; Eindhoven-Helmond Sport 1—1 (1—1). 23. Renswouw 1—0, 37. Van Lint 11. Scheidsrechter: Vervoort. Toeschouwers: 2500. Warnar, de Haan en van de Steijn (allen Helmond Sport) opgeschreven. Volendam-Wagenlngen 2—0 (0—0). 61. B. Bond 1—0, 87. D. Bond 20. Scheidsrechter: Hoppen brouwer. Toeschouwers: 3100. Gele kaart voor Vijfeijcken (Wageningen) wegens spelbe derf. FC Dordrecht-PEC Zwolle 2—0 (1-0). 38. Dubbeld 1-0. 52. Breuer 2—0. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers 4250. Vecndam-SW 3-0 (2-0). 2. Wie- ringa 1—0, 25. Zwikker 2—0. 85. Brouwer Draaismi SC CambuurSC Amersfoort 0—1 (0-1). 33. Peters 0-1. Scheids rechter: De Bruin. Toeschou wers: 2500. Excelsior-Heerenveen 2—0 (1—0). 10. Bassant 1—0, 65. Roggeveen 2—0. Scheidsrechter: Berre- voets. Toeschouwers: 3000. Vitesse-FC VVV 4—3 (0—2). 20. en 31. Hilkes 0-1 en 0-2, 49. Bosveld 1-2, 54. V.d. Weijde 1—3, Veenstra 2—3, 83. Veenen- daal 3—3, 89. Bosveld 4—3. Scheidsrechter: Pijper. Toe schouwers 4000. Heracles-FC Den Bosch 2—0 (1— Theun'ssen 1—0, 77. Van Voetballer overleden 19.0< Derkj. Ajox.' Stuy; Suurbier, Blankenburg. Van Dor'd. Kr 1; Haan, A. Mühren G. Mühren (Neeskens): Varga. Mul. der. Keizer. FC Ctrecht; Henriksen; Van Oudenal len. Adriaanse, Cubo, Van Hulsstc- wedstrijd van de voetbalvereni ging EV in Doorn is zaterdag- j middag een van de spelers, de 19-jarige H. Bouman uit Doorn, onwel geworden en per ambu lance naar een ziekenhuis Utrecht gebracht. Bij aankomst j bleek hij te zijn overleden. Wereldrecord EREWAN - De Hongaarse ge- wichtheffer Istvan Kesegi heeft zaterdag bij internationale wed strijden in Erewan (Rusland) het wereldrekord trekken in het de Berg 20. Scheidsrechter: vlieggewicht verbeterd en ge- Weerink. Toesehmiwers: 2200. bracbt „p 106 kilogram. HIJ FC Den Bosch bedlndigde de bracbl ee„ baive kilo meer wedstrijd met tien man. Zestien hoog da„ d, oudt wereldrecord- minuten voor tijd kwam doel- houder Horitoshl (Japan). man Hans van der Pluym bij een redding ongelukkig ten val en moest naar het ziekenhuis LEIPZIG SC Leipzig heeft de worden vervoerd. Op dat mo- fianel van het toernooi ment had FC Den Bosch reeds Graaumans en Donkers uitge wisseld. Bij van der Pluym zijn vermoedelijk de kniebanden ge scheurd. Fortuna-Volewljkers 1—2 (0—1). 43. Van Haren 0—1, 76. Zonne veld 0—2, 81. Reygersberg 1—2. Scheidsrechter: Booy. Toeschou- Europese zaalhandbalbeker dames bereikt door met 22-8 te winnen van de Westduitse kam pioen Minden. De Oostduitse da mes hadden de eerste wedstrijd met 9-8 gewonnen. Leipzig ont moet in de finale de winnaar van de wedstrijd Spartak Kiev (Rus) - Radnicki (7-S1). PARIJS Emlel Puttemans heeft gisteren In Parijs twee ln- doorwercldrecords verbeterd. De Belg liep do drie mijl ln 12.58.9 en de 5 km ln 13.24.6. Puttemans was hiermee sneller dan z'n eigen tijden van resp. 13.05.2 en 13.30.8. In 't Pan tinstadion, waar Puttemans zijn prestaties bereikte, waren nauwelijks toeschouwers, omdat hiervoor geen accommodatie aanwezig Is. Bram Wassenaar was met een vierendertigste plaats de beste Nederlander in de Cross des Nations in Monza. waar de Belg Eric de Beek eerste werd in 35.23.8. De afstand was twaalf k lom -ter Scharn (35). Nijstad (63) en John van de Wansem (74) eindigden in de achterhoede. Bij de dames won Paola Cacchi voor Nina Holem en Rita Ridley. (74) eindigden in de achterhoed.e Bij de dames won Poola Cacchi voor Nina Holem en Rita Ridley.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 9