GELIJK SPEL VOOR TER LEEDE Gedegen uitvoering van Toonkunstkoor sport streeknieuws BS Leiden weer tegen Levi's CH-kringen Leiden en Gouda met lijst een Belangrijke wedstrijd voor AZC Zuidhollandse wielerronde doet Zoeterwoude aan Uw mening Hoofdklasse op het spel voor Blauw Wit JWS PAGINA 5 DONDERDAG 14 MAART 1974 LEIDSE COURANT van dt reengeko. ten. Door enke- t het on. op is de om- eden, dit el i LEIDEN Het aanstaande weekeinde gaan wij wat geleden voetbalschade in halen en dat middels een inhaalprogramma, dat eni ge bijzonder interessante voetbalduels voorschotelt. Beginnen wij met de zater dagamateurs, dan zien wij daar allereerst Ter Leede- RVVH op het programma staan. Onze grote vraag: weet Ter Leede wederom voor een verrassing te zor gen - want dat was de 20 overwinning op 's-Graven- sande toch wel? Ter Leede is het eigenlijk wel aan de traditie verplicht, want de graderen, daar schijnt Ter Leede niet van te willen weten. En gelukkig maar: daarom verwachten wij dan ook minstens een ge lijkspel. Laten wij ons twee voetbalklasse zakken, dan treffen wij daar Riins- burgse Boys. lij Rijnsburgse Boys willen wij niet te lang blijven stil-staan, gewoon omdat, wij verwachten dat Rijns burgse Boys zich niet zal laten verrassen door Loos duinen. Koudekerk krijgt het daarentegen heel -.vat -moeilijker tegen Spirit, dat met twee punten meer dan Koudekerk de derde plaats inneemt. Het zal een pittig duel worden, en een gelijk- I spel zou dan ook al een goede prestatie zijn. Zo'n goede prestatie zou ook Wou- I brugge kunnen leveren als men I die Haghe een of meerdere pun- ten weet af te snoepen. De Wou- Ibruggenaren verkeren nog steeeds in degradatiegevaar en misschien zal deze gedachte een 8—»WM dubbele inspiratiebron zijn. Wij wachten het maar af. Heel wat minder belangrijk is de strijd tussen ARC en SVOW. Voor bei de ploegen valt eigenlijk nog maar weinig eer te behalen in deze competitie en onze ver wachting is dan ook dat beide ploegen de punten eerlijk zullen delen. Verlaten wij de KNVB- regionen en storten wij ons in het afdelingsgeweld. Beginnen wij met de koploper van de eer ste klas Sleutels. Sleutels moet aantreden tegen Spel. Lisse, dat zich middenmotor mag noemen. Onze verwachting luidt, dat de Sleutels geen misstap zal ma ken. Achtervolger Hazerswoudse Boys zal dat eveneens niet doen tegen Leiden. Hoewel de Lei- den-spelers zeker belust zullen zijn op een revanche voor de eerder dit seizoen geleden grote nederlaag tegen de Hazerswoud se Boys. Een ploeg, die ook geen gemakkelijke wedstrijd te gemoet gaat is WSB. Zelf de gradatiekandidaat moet men uitgerekend spelen tegen run- ner-up Randstad Sport, dat hele goede papieren voor de afde lingstitel in handen heeft. Logischerwijs moet Rand stad Sport winnen, maar ja, Randstad Sport had vo rige week met rode lan taarn-drager Valken ook da grootste moeite. De wed strijden GWS-MVKV en Valken-KRV zullen hoogst waarschijnlijk meer duide lijkheid brengen over de verdeling van de laatste plaatsen. Winnen echter de grootste degradatiekandi daten Valken en MVKV dan is die verdeling alles LEIDEN Het Toonkunstkoor afd. Leiden presenteerde in de Zuiderkerk gister avond een Bach-programma met een ge deeltelijk uitgevoerde Hohe Messe en de wereldlijke cantate nr. 205 '„Der zufrie- dengestelden Aeolus". Vooropgesteld dat alles vlot en gedegen is verlopen. Het koor was bijzonder zeker. De inzetten waren gelijk, de articulatie was voortreffelijk. De vier solisten waren van een heel goed niveau. De leden van het Rotterdams Philharmonisch orkest hebben „goed partij gegeven". En toch plaatsen wij bij dit alles enige kantteke ningen. Wij hadden verwacht nog meer te horen dan een gedegen uitvoering. En daarin werden we enigszins teleurgesteld Dirigent Gerard Akkerhuis heeft zich naar onze mening te veel toegelegd op een „objectieve Bach", anders gezegd: de nuanceringen, lineair wel aanwezig, ontbraken echter in karakter. In het deel ,Qui tollis peccata mundi" misten wij in troverte dramatiek. Totaliter leek het te veel gedacht uit instrumentaal standpunt. Ook de Cantate, die mogelijk met een kleinere koorbezetting beter tot haar recht was gekomen, kwam te massief door, mede door het orkest, dat evenzeer te ongenuanceerd bleef. Maar het koor had hierin ook maar een klein aandeel Van de solisten hebben wij alle lof voor de sopraan Christine Harvey, die in beide werken heel goed voldeed. Sylvia Schlüter heeft eveneens een mooie. warme mezzo-sopraan, en behoudens een paar kleine onzekerheden in de Hohe Messe, was ook haar aandeel zeer muzi kaal. Het hoge, lichte timbre van de te nor Roland Bufkens voldeed vooral in de Cantate. Daarentegen kwam de fraaie bas van Henk Smit meer tot zijn recht in de Mis. Voor de uitermate moeilijk gefi gureerde partijen in de Cantate miste zijn stem een zekere beweeglijkheid, waardoor hij te veel accentueerde. Een woord van lof voor de continuopartijen van Tijn van Eyk (cembalo) en de obli gate vioolsoli o.a. in het Laudamus, van de violist, wiens naam ons ":et bekend is In zijn totaal was het een goede uitvoe ring. B. Rijnders LEIDEN De strijd in de kam pioenspoule van de basketball competitie is, op de uitgestelde wedstrijd Nationale Nederlan den Donar-Levi's na, tot op de helft gevorderd en is het inte ressant om te zien wat de diver se ploegen daarin gepresteerd hebben. Uitgaande van een overwinning van Levi's in Gro ningen,. hebben van de 6 ge speelde wedstrijden Transo] én Levi's én Raak er ieder 5 ge wonnen; dan komt Typsoos met 3 overwinningen, EBBC met 2, NN Donar met 1 en B.S. Leiden met geen enkele. Dit laatste is op zich niet zo verwonderlijk wanneer men de Immense bles- surelijst ziet, waarmee B.S. Lei den de laatste weken heeft moe ten werken. En zeker de strijd in de kampioenspoule is een survival of the fittest! Het bete- •EIDEN Zoals bij de vorige Provinciale Staten-verkiezingen hebben de C.H.-statenkringen Leiden en Gouda wederom be sloten met één gemeenschappe lijke lijst de verkiezingen inte gaan, met één lijsttrekker t.w. Ir. N. Buijsert te Alphen aan den Rijn, statenlid en lid van het kollege van Gedeputeerde Staten. De Statenkring Gouda bemant de oneven nummers op lijke lijst de verkiezingen in te deze lijst en de statenkring Leiden de even nummers. De eerste 5 kandidaten op de ge- kombineerde lijst zijn gewor den: Ir. N. Buijsert te Alphen aan den Rijn. 2. Mevrouw Ir. N. C. de Ruiter, Voorschoten, lid prov. staten; 3. Drs. J. van Hel leman, Krimpen aan den IJssel. docent Erasmus-Universiteit; 4. C. M. van der Linden, Koude kerk aan den Rijn, burgemees ter; 5. Jac. Booy Boskoop, fis- kaal adviseur-gemeenteraadslid. kent echter wel, dat B.S. Leiden zijn met Raak gedeelde derde plaats heeft moeten opgeven en nu met 2 punten achterstand op Typsoos de vijfde plaats bezet. De vierde plaats kan recht ge ven op deelname aan Europa cup 3, de zogenaamde Korac-be- ker; de kansen dat B.S. Leiden die vierde plaats alsnog gaat pakken, zijn zeker nog niet ver keken, al zal dat niet meeval len. Het komend weekeinde worden de returnwedstrijden van afgelopen zaterdag gespeeld. Transol zal evenals in Groningen weinig moeite hebben met Nationale Nederlanden Donar. Voor Raak/Punch liggen de zaken iets moeilijker in Den Bosch, doch ook daar zal EBBC wel het onderspit moeten delven. B.S. Leiden tenslotte moet het in de Kennemersporthal in Haarlem opnemen tegen Levi's Flamingo's. De bestudering van de video-opnamen van de wed strijd van afgelopen zaterdag in de 5-meihal heeft wel geleerd, dat de Leidse formatie een unie ke kans heeft laten liggen om de landskampioenen te ver slaan. Door het missen van ge makkelijke doelpogingen en het te gehaast en geforceerd schie ten deed B.S. Leiden zichzelf de das om. Het koelbloedige en de zelfbeheersing om het goede moment af te wachten ontbreekt nog te vaak bij het team van Rob de Wit. Kan het daar wat verbetering in brengen, dan zul len de resultaten ook beter wor den, wellicht zaterdag tegen Le vi's al. De aanvang is 21.00 uur. i de wedstrijd tegen Levi LEIDEN In de hoofd- en eerste klasse zijn cr nog 6 wedstrij den te gaan. De ZIJL/LGB moet zaterdag om 19.15 uur in het Valleibad te Veenendaal aantreden tegen VZC-Ritmeester. Het zal voor de Leidenaars moeilijk worden in Veenendaal. De Veenendalers hebben 3 punten minder dan de spelers van de ZIJL/LGB en zullen dus proberen om de ZIJL/LGB nog van dc zesde plaats te verdringen. Voor eigen publiek kan VZC- Ritmeester erg sterk spelen. Het belooft zaterdag voor de ZIJL/LGB waarschijnlijk weer met Jacob Spijker in de gelederen dus een lastig duel worden. Voor AZC staat er zaterdag een erg belangrijke wed strijd op het programma. De Alphenaren spelen in het Gemeentelijk zwembad Rotterdam „West" tegen DZV. Samen met Het IJ staat DZV op de twee de plaats met maar liefst 5 punten achterstand op ranglijst aanvoerder AZC. Als de Alphenaren er dus in slagen om te winnen dan zijn ze vrijwel verzekerd van 1 van de twee pro motieplaatsen voor de overwinning in deze topper. Niet alleen draaien de spelers van coach Sjors Geurtsen de laatste weken goed maar bovendien zijn de Alphenaren in de eerste klasse nog steeds ongeslagen. Het duel begint om 19.30 uur. Zondag speelt LZ'86 om 13.00 uur in het Sportfondsenbad te Amersfoort tegen Brandenburg. Deze wedstrijd moet voor de spelers van LZ'86 weinig problemen opleveren. Katwijk ontmoet zaterdag om 19.00 uur in zwembad „De Miere- weide" de ploeg van Sedna. De Katwijkers staan nu op een gedeelde vierde plaats in de tweede klasse B. Het moet mo gelijk zijn om door een overwinning deze positie te verstevl- ZOETERWOUDE De wielerronde van Zuid-Holland voor profs welke zaterdagmorgen om half elf op de Haagse Loy- weg start passeert 'n half uur later Zoeterwoude. De kara vaan komt het dorp binnen vanuit Sompwijk over de Dokter Kortmannstraat en volgt de route Dorpsstraat—Noordbuurtsc- weg—Miening en verlaat de gemeente via de Europaweg. De belangstellenden wacht een intressane passage omdat men mag aannemen dat het rennersveld zo vlak na de start nog vrijwel compleet zal zijn. Aan de start verschijnt o.m. de nieuwe formatie van ex-zesdagenkoning Peter Post in wiens Raleighploeg o.m. zijn opgenomen René Pijnen. Tino Tabak en Bas Hordijk. De politie verzoekt de inwoners om rond het tijdstip van de doorkomst om 11 uur geen auto's langs de route parkeren te letten op kleine kinderen en geen honden te laten loslopen, wato verigens toch al bij politieverordening verboden is College- vorming In september van het vorig jaar bepleitte R. J. in 't Veld in deze krant alvast om de tafel te gaan zitten met diverse politie ke partijen om een college van B. en W. in elkaar te gaan zet ten. Hij achtte het echter uiterst gevaarlijk als de KVP zou wil len praten met de AR en de CHU. Een hoogst merkwaardige stelling, want de uitnodiging, als eerste fase van uitvoering, was gericht aan alle politieke partijen in Leiden. Waarom dan de KVP als aparte club er uit gelicht moest worden is een hoogstandje van politieke ver deeldheid zaaien. Uiteraard is de KVP daar niet op ingegaan. Nadien zijn in den lande vele commentaren gegeven over wel of niet een program-college. De hoofdredactie van deze krant schreef in een artikel over een program-college in Den Haag, dat een Burgemeester in zulk een college als een vreemde eend in een bijt wordt en dat hij homogeniteit van de helft plus een zulk een college zich van een grote minderheid niets zal aantrekken. Festen heeft in „De Tijd" ook al eens de vraag op geworpen wat voor nut het heeft zo verpolitiekt-te gaan werken, dat het besturen in een zo groot mogelijke eenheid van een ge meenteraad moet gaan plaats maken voor partij-politiek stunt werk. En hij voegde er aan toe, dat, hoe zelfstandig (eigenlijk hoe weinig zelfstandig) een ge meenteraad ook moge zijn, haar besluiten zijn onderworpen aan hoger gezag en haar investerin gen moeten komen van de cen trale overheid. Men moet dus echt niet doen alsof men het voor het zeggen heeft. Bi het naslaan van oude gegevens van voor 1940 stoot men op het In praktijk brengen van deze din- gn, welke men nu voorstaat. In dat opzicht dus weinig nieuws on der de politieke zon. Toen kende men, ook in Leiden, het spel van rechts en links. Zelfs voor de raadsvergaderingen stonden de meeste stemuitslagen al vast. Knuttel en van Eek (de toenma lige voormannen van de CPN en de SDAP) mochten praten wat ze maar wilden, het gaf al lemaal niets. Het duurde tot in de jaren 30, dat het college van B. en W. juister en redelijker werd samengesteld, door de op name van twee socialistische wethouders. Na de oorlog is het stelsel van een college uit de Raad en echt gedragen door de Raad, met gezonde en geen langdradige kritiek, gemeen goed geworden in Nederland. En partijen niet In het college vertegenwoordigd, konden nor maal meefunctioneren in de raadscommissies. Zo hoort het ook. Niet een paar politieke par tijen besturen de stad, de Raad bestuurt de stad. En die raad kiest uit zijn midden een college van B. en W. waarover na de verkiezingen ln een zo groot mogelijk verband overeenstem ming is bereikt. Een program college heeft in zich de (onheb belijkheid tot terugval naar par tijpolitiek, die we dachten een achterhaalde zaak te zijn. S. Menken, lid van de KVP, behalve duidelijk. Wij van onze kant houden het op winst voor GWS en een ge lijkspel tussen KRV en Valken. Verdere progno ses: Meerburg-Kagia 2; Al- phia-VNL 1; SJZ-Stomp- wijkse Boys 1; SVLV-Kic- kers 1; LSVV-Unitas 3. LEIDEN Voor sommige clubs staan komende speeldagen de belangrijke partijen op het pro gramma. De Danaïden, dat in de hoogste gorfbal- afdeling alweer een vaste plek in de midden moot heeft opgezocht, is de derde uitwedstrijd in successie en wel tegen Blauw Wit geen duel van importantie. Voor Blauw Wit staat de Hoofdklas se op het spel. Veel belangrijker is de wedstrijd tussen de hekkesluiters in de Overgangsklasse B, want De Algemene gaat Koog Zaandijk opzoeken. De blauw witten mogen in de komende weken geen wedstrijd meer verliezen, zeker van K.Z. niet. De Algemene heeft het in eigen hand. Fides Pacta kent dergelijke problemen niet door een veel betere start. Allen Weerbaar zal o.i. te sterk zijn voor de Leidenaars. Allen Weerbaar heeft thuis nog geen punt verspeeld sinds twee jaar. Pernix moet revanche gaan nemen op ZKV, dat de oranje kragen destijds on Leiden duidelijk kloote. Ook Zuiderkwartier komt weer in actie en krijgt meteen een zware jongen. Spangen, dat in Rotterdam ZKW een gelijkspel moest toestaan, zal die uitslag hier proberen te evenaren. ZUIDERKWARTIER - SPANGEN. MONTGOMME- RYSTRAAT. 14.00 UUR. In de eerste klasse gaat het sterk begonnen KNS naar hekkesluiter DEVD, dat na de zaalcompeti tie eveneens sterk en verrassend begonnen is. Op het Amstelveense gravel mag de Oegstgeestse ploeg de „mannen" van Co Vavier zeker niet on derschatten. In de 2e klasse is Crescendo vrij, maar Ons Eiland niet. De zaterdagclub uit Zuid West ontvangt Veo uit Voorburg, dat een behoor-, lijk team heeft. Een gelijkspel zit' er minimaal voor O. E. in. ONS EILAND - VEO, Brahmslaan, zat. 16.00 uur. Top krijgt het Dordtse Quick op vi site in Sassenheim en dat duel zal wel geen re vanche worden voor de uitslag destijds in Dor drecht. De Sassenheimers kampen met enkele in vallers. In de derde klasse ontvangt Tempo de intussen alom bekende tegenstander Nieuwer- kerk, berucht van de indertijd gestaakte micro wedstrijd. Tempo zal kunnen zegevieren en moet dat ook wil het de fraaie positie consolideren. Fiks gaat ook een kapitale zaterdag tegemoet, want de Oegstgeestenaren gaan naar ON DO, dat op de laatste, plaats bivakkdert. Fiks heeft de goede 'vottn te pakken en gaat o.i. winnen. Fluks krijgt het wat moeilijker bij Oranje Wit en mag geen punten meer verspelen als het wil blijven meedoen in de strijd om de titel, waarvoor Velo- citas en Snel de grootste kandidaten zijn. Zater dag ontmoeten de clubs elkaar in Leiderdorp en dat wordt zonder meer een lopducl. 3 Oktober De 3 Octoberdag zal dit jaar een andere dag zijn dan voorgaande jaren. Uit de pers hebben wij reeds vernomen dat op 3 Octo ber 1974 het 400 jarig herden kingsfeest wordt gevierd. Het bestuur heeft grootse plannen. Een week lang zal Leiden een ander aanzien krijgen. Maar wat doen wij als bevolking van Leiden Het bestuur vraagt geen financiële offers of feest gave van U. Ondanks stijging van vele kosten en zeker dit jaar, is de contributie nog steeds 175 en 2.50 terwijl U voor het bedrag van 2.50 ook nog gratis de feestwijzer krijgt toegezonden. Zelfs heeft U gra tis toegang op de kermis op vertoon van uw lidmaatschaps kaart. Wij, bewoners van de Morsstraat zijn allen lid van de 3 Oct. Ver. Zou het niet een mooie feestga ve zijn voor het bestuur als ve len in Leiden en omgeving dit voorbeeld zouden volgen. Welnu Leidenaren, denk daar eens over na. De 2e Secretaris van de Ver. die tevens de ledenad ministratie verzorgt de heer J. van Harteveld de Sitterlaan 90 zal met deze feestgave zeer In genomen zijn en zeker het gehe le bestuur. Het gironummer van de Penningmeester is 192733 t/v 3 Oct. Ver. Leiden. Ook onder getekende is gaarne bereid U in te schrijven als lid. Op deze wijze leeft U.iipede in dit. mooie feest en zal' het tevekw een waardige viering worden.' De redactie hartelijk dankend voor de plaatsing, jQ 1. IA if MeVr. M. Simons-Leget- Mors straat ,43.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5