Aspiraties Raak Punch werden niet verstoord Ook Korevaar op verlanglijst van PSV Slot ijshockey seizoen regelrechte anticlimax Indra Shadow leidde van begin tot einde in schimmenspel Nootdorp NUTTIGE „OEFENPARTIJ" VAN AMATEURELFTAL Leman sprintte als vanouds Osgood naar Southampton TRANSOL KANSRIJK DOOR LATE TREFFERS Sportwereld Sporttoto LEIDSE COURANT PAGINA 17 GOUDA PSV heeft ook Joop Korevaar benaderd. De Goudse vleugelverdediger van FC Den Haag is eerst aangesproken op de snoepkraam op de markt, waarvan hij standhouder is en daarna heeft een onbe kend gebleven persoon de besprekingen bij hem thuis voortgezet. Verdergaande onderhandelingen zijn uitge steld om het verloop van de competitie niet nadelig te beïnvloeden. Maar als prof heeft Korevaar er wel oren naar om meer te verdienen. BINNENHOF FC Twente heeft eerder PSV beschuldigd van het openen van te vroege onderhandelingen met Kees van Ierssel en Rene Not- ten. heftige kritiek op Burger, Berny Gould kon ver trekken omdat hij Piet Burger in het gezicht sloeg, Tilburg Trappers speelde ook gisteravond uiterst professioneel. Keer op keer wist men overtredingen van de zijde van Raak uit te lokken en toonde meo zelf een ijzeren zelfbeheersing. Mede door de ge prikkelde houding van de spelers was de wedstrijd in tegenstelling tot een haast briljante eerste perio de de laaitste twee delen bijna niet om aan te zien. Bovendien bjeek na afloop dat ook de door de heer Swegerijnen beschikbaar gestelde Beneluxcup niet op de Hoky aanwezig was. waardoor er van een prijsuitreiking aan Tilburg niets terecht kwam. Het «lot van het ij shoekeyseizoen '73-'74 kan maar be ter snel vergeten werden. De echte Ijshockeyliefhebber kan morgen nog wel terecht bij de oefenwedstrijd van het nationale teeam, tegen Quebec, eveneens op de Hokij. Dick Decloe is in een meningsverschil geraakt met Tilburg-speler Van Dun. Het incident i 't van het ijs sturen van Decloe. (Van onze sportredactie) HAAG De wedstrijd tussen Raak en Til burg Trappers had een fraaie afsluiting van het kunnen zijn, het werd een regel- Direct nadat de zoemer voor do maal was gegaan, werden scheidsrechter Burger en de spelers van Tilburg Trappers met blikjes bekogeld door een publiek, dat qua mentaliteit nog veel moet leren. Nu werden de Haagse supporters gisteravond ook wel erg diep in hun chauvinistische hart geraakt. Want niet alleen verloor Raak met 40, een score die door Vier doelpunten vain Hutchison in de twee de periode tot stand kwam, maar bovendien zag het zowöj Dick Decloe als Berny Gould door scheidsrechter Burger van het ijs gestuurd worden. met Dick Decloe wegens zijn weigering in de strafbank plaats te nemen, en de daarmee gepaand gaande NOOTDORP Ondanks de prachtige draverijen met spanning aan het slot en ondanks de zeer behoorlijke toto-omzet is Nootdorp bij de opening gisteravond toch nog de mist ingegaan. Tijdens de zesde draverij om de Abcoudeprijs het hoofdnummer kwam er plot seling zeer zware mist opzetten. Het werd voor publiek en comitéle den onmogelijk de draverijen te volgen maar de wedstrijden gingen door. Het sdhimimenspel maakte de spanning nog groter voor het publiek omdat men steeds voor een verrassing stond wie als koploper uit de mist kwam. In- dra Shadow an et de 19-jarige Jopie Verihoeve is !in de Abcou deprijs, een draverij met auto start over tweeduizend meter steeds aan de leiding geweest. Jopie Verfibeve bouwde een be hoorlijke voorsprong op en had geen enikele moeite om Isidore met Wim Duivenvoorden voor te blijven. Isidore was wellicht verder gekomen, als het paard niet zo'n slechte start had ge had. Uit de tweede band geko men maakte de ruin van de Amsterdamse zakenman Maup Garansa eerst nog een fout en moest toen het veld achterna om aan een moeilijke opmars te beginnen. Nog nimmer waren de koersen zo goed bezet als gisteravond op Nootdorp. Een goede start in een voor de Nootdorpse Hard draverij en Renvereniging zeer moeilijk jaar. Oude stijl Het publiek kan op het kleine en gezellige Nootdorp nog wedden schappen „oude stijl" afsluiten, hetgeen erop neer komt dat nog groepskoppels gespeeld kun nen worden. Óp de „computer- banen" Hilversum en Duindigt is alleen het spelen van keer- koppels veel moeilijker mogelijk. De kansen zijn kleiner geworden. Immers bij een keer- koppel Is men verplicht de eer ste twee aankomende paarden goed te voorspellen. De openingsdraverij kwam op vnaam van Cees Imming, de Noordhollandse pikeur die Louis Hadie keurig over de eindstreep bracht in de goede kilometertijd van 1.28.9. Dat is een prestatie van paarden die nog geen duizend gulden hebben gewonnen. Want een koers later in de draverij van paarden met een winsom van 3000 gulden liet winnaar Landina met de eige- Aadorpprijs n over 2000 m: 1. Louis Hadle (C. Immtag) 1.2S.9, 2. MasseJ T. 3. Lady Royal. Toto wlnp. 5.10. pl. 2.00, 2,10, 1.80. kopp. 10.80, trio 234.10. Auldenprljs II over 2000 m (le afd.): Landina (A. v.d. Blonk) 1.81.5. 2. Leltha, 3. Lion Victory. Wlnn. 13.10, pl. 1.40. 1.70, 1.10, kopp. 30.10. trio 77.80. Aalstprljs Roem 2. Klmon Heather. 3. Kor vier. Wlnn. 2,10 pl. 1.60. 1,50, 2.60 kopp. 5.40. Aaltenprijs over 2400 m: 1. Isls du Coq d'Or (P. de Haan) 1.29.3. 2. Kind Buitenzorg, 3. Kathe Victoria. Wlnn. 4,50, pl. 2.20. 2.20. 2.70. kopp. 12.90, trio 384.70. Acbterveldprijs over 2000 m: 1 Icarus (W. Duivenvoorden) 1.25.6. 2 Iwan Mac H 3. Impereur. Wlnn. 2.30. pL 1.40, 1.60. 1.30 kopp. 7.90. trio 64.00. Aerdonhoutprijs over 2400 m 1. Kltty H (P. Zandt) 1.27.5, 2. Hans HoMan- dla, 3. Lelie Bloemlust. Wlnn. 3.50, pl. 2.30, 7.40, kopp. 25.40. Abbekerkprljs over 1680 m: 1. Klans Olivier (W. Duivenvoorden) 1.24.5, 2. Joris Hagheweyde, 3. Iwan. Wlnn. 1.50, pl. 1.20, 1.80. 2.10. kopp. 4.50, trio 149.20. Aaldenprljs over 2000 m (afd.): 1. Lord Hollandia (H. van Ooyen) 1.27.7, 2. Le Moulin, 3. Karei de De totalisatoromzet bedroeg 165.631.00 LONDEN Peter Osgood, de aanvaller, die twee maanden geleden door Chelsea op de transferlijst werd gezet, heeft een nieuwe werkgever. Hij te kende gisteren voor Southamp ton dat daarvoor 1.650.000,- moest betalen. Osgood, die 143 doelpunten scoor de in de 369 wedstrijden, die hij voor Chelsea speelde, verklaar de verleden week dat hij liever zou stoppen met voetballen dan nog een wedstrijd voor Chelsea te spelen. Door de transfer is Osgood op de een na duurste Britse speler geworden. De duurste speler van Groot-Brit- tannië is nog steeds Bob Latch- ford, die voor 2.100.000,- van Birmingham naar Everton ging. RIJSWIJK Het is met het Nederlands amateurelftal gister avond op het veld van RVC in Rijswijk precies zo gelopen zoals trainer Arie de Vroet vorige week tijdens een persconfe rentie in Den Haag al zei: „De kaarten in onze poules zijn al geschud, dus maken we er tegen Frankrijk maar een oefenpar- tijtje van." Zonder zich overmatig te behoeven in te spannen heeft het Nederlands elftal een regelmatige overwinning van 2—0 op de Franse amateurs behaald, in een wedstrijd waarvan alleen de eerste helft nog enigszins het aankijken waard was en de tweede helft, mede door de steeds meer toenemende ne vel een verblijf op het veld van RVC niet bepaald veraange naamde. Al snel was duidelijk waarom Nederland in poule I van het Europees kampioenschap voor amateurs landenteams na drie wedstrijden nog on geslagen was en derhalve al zeker van een plaats in de fi nale poule die in april er gens in Europa zal wordep gehouden. Conditioneel en positioneel sta ken de Nederlanders met kop en schouder boven hun opponenten uit. Het is dat de Franse ausputzer Lavocat een grandioze wedstrijd speelde hij was het grote struikelblok van vele Neder landse aanvallen de over winning zou ongetwijfeld bui ten normale proporties zijn gevallen. Frankrijk verloor de slag al op het middenveld waar de ka lende spelers Koppendraaijer (DWV) en Splinter (De Spar taan) met de teruggetrokken aanvoerder Meertens (Em- men) een niet te nemen ob stakel bleken. Vooral Splin ter bleek een speler die enorm anticipeerde, brak en bekwaam opbouwde. Hoewel hij ongelukkig was met zijn schoten hij hielp enkele kansen bekwaam om zeep smaakte hij toch het genoe gen Nederland net voor rust op 2—0 te zetten, nadat in de twintigste minuut Hansen (Veritas) een door scheids rechter Dubois (Duitsland) geschonken stratschop had verzilverd. Het waren de eni ge hoogtepunten uit deze over het algemeen tegenval lende wedstrijd. Modern Hoewel, Nederland had in de eerste helft wel even aange toond dat het dit in tegen stelling tot de orthodox spe lende Fransen zich ook de moderne methodes van het voetbalspel had eigen ge maakt. „Het was toch een leuke eerste helft," zei Arie de Vroet. „Het was modern, met snel opkomende vleugelverdedi gers. Maar inderdaad, ik geef toe dat de tweede helft wat rommeliger was." Een van die opkomende vleu gelverdedigers waar De Vroet over sprak was Van Dullemen van RVC, die re gelmatig als een extra aan valler gold, omdat de Fran sen er kennelijk van uitgin gen dat een verdediger ook alleen maar verdedigen moet en hem zowel als zijn col lega Van Buuren (Hermes DVS) bij aanvallen van Ne derland de nodige vrijheid schonken. Na die eerste helft met. enkele knappe Nederlandse acties zakte het niveau in de twee de helft naar de middelmaat. /„Het was een nuttige oefen partij, heus. Ik hou me maar aan wat ik in de eerste helft heb gezien en dat was klas se." aldus Arie de Vroet, die zich nog haastte te zeggen: „We kunnen een veel sterker elftal op de been brengen." Dat zal dan bij de finales in april ook zeker nodig zijn, BART HOOGDUIN -s: 750. Scheidsrechter Dubois. Nederland: Mlchelsen (Nunspeet) v Du Ui-men (RVC). v.rl LenV (Xerxes), Bolten (Muntendam), v. Buuren (HDVS): Koppen draaijer (DWV). Meertens (Em. men). Splinter (De Spartaan). Jansen (Heer), v.d Broek (RKC), Hanssen (Veritas). Frankrijk: Alejnlk; Domenech, Delplerre, Lavocat, Clezelski Rublo, Smereckl, Francois (Pol- not). Delestre, Mesones. Bonnec Eindstand poule I Nederland 4 1 0 0 8 9-1 Frankrijk 4 1 1 2 3 4-5 schotland 4 0 13 12-9 DIEMEN Zoals min of meer verwacht heeft Raak Punch vrij weinig moeite gehad om Gerard de Lange in het eerste duel voor de halve finale van het be kertoernooi op afstand te zetten. In de sfeerloze sporthal in Die- men konden de Delftenaars we- men konden de Delftenaars wel iswaar niet terug zien op een op een vertrouwenwekkend ver schil van dertilen punten: 110-97. Deze marge had beduidend gro ter kunnen uitvalen als Bill Sheridan in de tweede periode niet de voorkeur had gegeven aan zijn tweede keus, die er dan ook prompt in slaagde een voorsprong van drieëntwintig punten uit handen te geven. Dit zal echter niemand hebben verontrust, want de manier waarop de Delftse basis zich distantieerde van Gerard de Lange liet weinig twijfel be staan over de kansen van Raak Punch om de finale te bereiken, waarin zal moeten worden opge tornd tegen Levi's Flamingo's of Transol. Een gunstige ontwikkeling voor de ploeg van Bill Sheridan is de redelijke uitgangspositie die Transol, dat In de competitie op de titel lijkt af te stevenen, gis teravond tegen Levi's in de an dere halve finale realiseerde. Het behoort thans tot de reële mogelijkheden dat Transol het kampioenschap behaalt en de „cupfinal" bereikt. De Rotter dammers zijn in dit seizoen slechts eenmaal door Raak Punch verslagen en zijn ook in verdediging de aanvalspogingen van Raak Punch te ontregelen, maar vooral de sterk schietende Harry Rogers had daar geen enkele moeite mee. Hij scoorde •in de eerste periode niet minder dan twintig punten. Toch kon Gerard de Lange zijn opponent in de eerste helft redelijk vol gen dankzij een uitstekend op dreef zijnde Rowland, die voor zestien punten zorgde. Te veel passfouten beletten de Amster dammers dichter in de buurt te komen dan 52-47 bij de rust. Stempel de eindstrijd favoriet. Indien Transol Levi's in de return in bedwang houdt is zelfs een ne derlaag voor Raak Punch in de finale voldoende voor Europa Cupdeelname. Niet dwarsbomen Gerard de Lange heeft de aspira ties van de Delftse formatie «n die richting niet kunnen dwars bomen. Bulten de Amerikanen Mike Rowland en Steve Turner heeft de Amsterdamse ploeg slechts in Cees Smit een figuur van kaliber. De overige Nederlandse inbreng is te gering om met succes een greep te doen naar een hogere positie. Gerard de Lange tracht te aanvankelijk met een zone- Scheidsrechter Dishocck heeft op de tweede periode nadrukkelijk zijn stempel gedrukt. De klein ste basketbalarbiter van ons land stuurde eerst Valkenburg uit het veld wegens aanmerkin gen op de leiding en diskwalifi ceerde vervolgens Rowland, die na zijn vierde „pee" een techni sche fout opliep. De door de Amerikaan quasi hartelijk uit gestoken hand werd door Dis- hoeck niet geschud. Met het wegvallen van Rowland was ook het laatste potentiële gevaar uit de Amsterdamse ploeg verdwenen. Hoewel Steve Turner Rowlands rol in de pro- duktie overnam met veertien punten kon dat het lakonieke Raak Punch niet meer in ge vaar brengen: 110-97. Topscorers: GDL: Rowland 16-0; Smit 8-16; Turner 10-14; Raak: Rogers 20-8; Strong 5-15, FRANK WERKMAN ROTTERDAM Dank zij produktieve daden in do laatste dertig seconden, waarin nog zes punten werden gescoord, heeft Transol zich ccn tamelijk solide basis van tien pun ten voorsprong verschaft in het eerste halve finale bekerduel tegen Levi's. In een rommelige wed strijd, die door Renoud en Onrust niet in handen werd gehouden, bereikte Transol daardoor de sco re van 78-68. Tijdens het hele duel waren beido ploegen dicht bij elkaar in de buurt gebleven, zo dat die zes punten nog van vitale betekenis kun nen zijn. Levi's verloor al in de achtste minuut Hank Smith door een oog verwonding, terwijl Tran sol in de derde minuut van de tweede periode Ri chardson met vijf „pees" zag vertrekken. Boedapest De Hongaarse voet baller Florian Albert speelt zon dag in het Nepstadion van Boe dapest met zijn club Ferencva- ros zijn laatste competitiewed strijd. MUnchen West-Duitsland krijgt na Inzeil een tweede 400 meter kunstijsbaan. De baan komt in het Olympische ruiterstadion van MUnchen/Riem. Sofia Het Poolse voetbal onder de 23 jaar heeft gisteravond in Sofia jong Bulgarije verslagen met 2—1. Londen Voor de eerste divisie van de Engelse voetbalcompeti tie zijn gisteren twee wedstrij den gespeeld Chelsea won op eigen terrein met 3—0 van Burnley. Manchester City en Manchester United speelden ge lijk met 00. Parijs De uitslagen van de gis teren voor de eerste divisie van de Franse voetbalcompetitie ge speelde wedstrijden zijn: Saint EtienneNimes 21, Nantes— Nancy 0—0, Marseille—Lyon I —1, Angers—Nice 4—1, Bastia —Lens 00, Reims—Sochaux 1—0, Paris—Troyes 0—2, Metz Rennes 40, Monaco—Sedan 30, Strasbourg—Bordeaux 0— 0. Glasgow De uitslagen van de gisteren voor de vijfde ronde van de Schotse voetbalbeker ge speelde wedstrijden zijn: Ayr United—Hearts 1—2 (na verlen ging), Motherwell—Celtic Glas gow 0—1. Oost-Berlijn Het Oostduitse voetbalelftal heeft gisteravond in het Jahnstadion van Oost- Berlijn een zege van 1—0 be haald op België. Het doelpunt kwam op naam van Streich. Hengelo De Overijsselse Dam- bond zal een officieel protest in dienen tegen de beslissing van de K.N.D.B. om Sjoerd Visser (Damwoude) aan te wijzen als vervanger van Ton Sijbrands in het Nederlands kampioenschap dammen. Visser kreeg de uitno diging omdat hij: a. behoort tot de door Ton Sijbrands getrainde topselectie en, b. omdat de Fries kandidaat-meester is. Eric Leman sprintte weer eens als vanouds. Het betekende zijn eerste belangrijke zege sinds april vorig jaar. ORANGE Een festival voor de sprinters: de vierde etappe van de wegwedstrijd Parijs—Nice. Winnaar werd de Belg Eric Leman. De overwinning van Leman kwam min of meer als een verrassing, omdat de eertijds zo rappe Belg na zijn derde succes in de Ron de van Vlaarderen in april van het vorig jaar, nog slechts een ritzege had behaald: in de ker- miskoers van Gistel. den (Bel#) 20.47.3C. 3. Bruyoro (Belg) z.t 4. Swerlx (Belui 20.47.42 5. Alaln Santy (Fr) 20.47.44 7 Zoete tslag: 6 33.09 Sclg) i 5.33.06| 3 Ryszard Szurkowxkl (Polei (5.33.08), .4 Gerbon Kar«ton« (Ned) 5.33.09 5. Ruphael Hooybergh» (Belg) z.t 15 Kuiper Ncd.) De eerste 102 renners werden alleen genoteerd In dezelfde tijd 5.33 09. Onder hen bevonden zich alle Neder landse deelnemers. Zege AC Milan MILAAN AC Milan heeft gis teravond in het Sari Slro Stadion in Milaan de eerste wedstrijd in de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup II (beker winnaars) tegen het Griekse Paok Salonlki met 3—0 gewon nen. Bij de rust was de stand 2—0. DEN HAAG De uitslag van toto no 35 is: deelnemers: 434.854; bruto inleg: 1.001.380,-; prijzenbedrag: 423.583,74. Eerste, tweede, derde prijs en de premie elk 105.895,94. Eerste prijs: zeven winnaars, die elk bruto 15.127,90 ontvangen. Tweede prijs: 115 winnaars, die elk per kolom 920,80 ontvan gen. Derde prijs: 1.510 win naars, die elk per kolom 70,10 ontvangen. De premie wordt na het verstrij ken van de reclametermijn woensdag 3 april a.s. bij loting toegewezen aan een van do prijswinnaars. De premie van toto 31 ten bedra« ge van bruto 112.459.09 is ge vallen op formuiiernummei b.3509638. De houder ontvangt nu aan Jtfijs en premig,,totaal bruto 117.300,59.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 17