ECHTPAAR WALT VIS VOORSCHOTENSE MUZIKANTEN OP EEN LANGSPEELPLAAT „Zeven zaligheden van Zoeterwoude'' aangevuld door auteur L. Roozen Nog niet toetreden tot gewest Leiden „Velen zien hun dorp alleen maar als slaappla Modeshow Voorschoten voor en door bejaarden Druk program voor mr. Vrolijk in Voorschoten stad en randgemeenten Winst voor Avanti- dames Nieuwe val voor brug? Voorstel B. en W. Wassenaar Jacques Hamelink te gast bij Augustinus PAGINA 6 DINSDAG 12 MAART 1974 LEIDSE COURANT VOORSCHOTEN Enige uitin gen van Voorschotense amateu ristische muziekkunst zijn ge perst op een langspeelplaat, welke volgende week officieel onder produktie van Rita en Joop Walvis uitgegeven zal wor den. De I.p. bevat het carillon van de dorpstoren, de 14-jarige hanrmondorganist Peter Tukker, de harpiste Truus Moon, het Laurentiuskoor, Benvenuto-new formation, de Laurentiusharmo- nie en het meisjeskoor „De Maskottes". In totaliteit een momentopname van mannen, vrouwen, meisjes en jongens, die plezier hebben in het zelf beoefenen van de muziekkunst. Vier jaar geleden kwam het echt paar Walvis naar Voorschoten. Het bereiken van zijn 65ste jaar was voor de bekende pianist en organist Joop Walvis (hij bege leidde zelfs nog de stomme film in het Rotterdamse Scala-thea ter) de kans om het wat rusti ger aan te gaan doen in Voor schoten. De opzet was eigenlijk om helemaal niets meer te doen en zo dat niet haalbaar was toch de bezigheid niet laten ont aarden in werken. Maar Rita en Joop Walvis zaten niet lang stil in de Remlbrandt- laan 200. Heel spoedig kwamen er wekelijks 28 meisjes repete ren o.l.v. Rita in de woonkamer en met Joop achter de piano was er het meisjeskoor „De Mascottes", dat snel succes oogstte. Rita, die met het liedje „Van Hol landsklimaat" in 1956 een zil veren plaat verwierf als compo niste, tekstdichteres en zange res, pakte haar saxofoon op en speelt zowel in Laurentius als in Benvenuto als tenor-saxofoniste. Joop begon in Voorschoten als begeleider van een gymnastiek- clubje en speelt thans „Pro Deo" voor diverse verenigingen 'en hoewel buiten-kerkelijk was hij tijdens de laatste Kerstmis de organist in de nachtmis op Huize Beresteyn. Omdat Rita en Joop al snel be kend raakten bij het vereni gingsleven, ontdekten ze zelf dat er in Voorschoten vreselijk veel gedaan werd op het gebied van de muziek door allerlei kleinere en grotere clubjes. „Wij willen met deze langspeel plaat de slapers wakker ma ken", vertellen ze. „Vele Voor schotenaren zien het dorp als een ideale s'aapplaats en weten stukje vrijwel verborgen leven", verder maar heel weinig van Met hun relaties was het hele- het dorpse leven af. Voorscho- maal geen moeite om een studio ten heeft van nature alles om te vinden voor realisatie van de een fijn dorp te zijn. Om het plaat. Studio Tony Dime uit nuto waren direkt bereid, ook de solisten maakten geen moei lijkheden evenmin de gemeente voor de opname van het caril lon. Anders lag het bij de zang- Wim fijn te houden moeten er meer Breda zou de plaat verzorgen, mensen bereid zijn iets meer te De plaat op de juiste wijze vol te doen dan alleen te komen sla- krijgen, was een moeilijker pen. Deze plaat lijkt ons een zaak. De ibeide harmoniegezel- goede kennismaking met een schappen Laurentius en Benve- koren. „De Mascottes" stonden al als een van de eersten op de plaat, maar er zou ook een groot koor op moeten en dat ging niet zo snel, totdat het Laurentiuskoor o.l.v. Schrama gevonden werd. Dit koor had tevens een ideale op name-mogelijkheid en pastoor De Munck stelde zijn kerk en pastorie een hele dag ter be schikking van de mensen met de opname belast. Financieel is „Dit *5 Voorscho ten" rond, wanneer de 500 pla ten ad 13,90 verkocht zijn, omdat alle medewerkers afge zien hebben van financiële voor delen. „Dit is Voorschoten" wil aller minst een muzikaal hoogtepunt zijn maar gewoon een weergave van de hedendaagse zang- en muziekkunst door amateurs in Voorschoten. De nlaat komt in een hoes met aan de voorzijde (hoe kan het anders) de eeuwen oude Voorstraat. De burge meester krijgt de eerste plaat en daarna zullen 499 Voorscho tenaren moeten volgen. Die zul len er wel zijn, want ongeveer 150 Voorschotenaren kunnen zichzelf al beluisteren. Rita en Joop: „Het was toch nog een moeilijk stukje werk, maar we hadden er plezier in zodat deze bezigheid niet ontaardde In echt werken, want hef )lezier voerde steeds de boventoon". VOORHOUT Indien de gemeenteraad met het voorstel akkoord gaat, zal de Volksuniversiteit Voorhout binnenkort dit pand Boekhorstlaan 50 gaan bewonen voor de duur van ongeveer 2-3 jaarj Tegen die tijd zal het huis gesloopt moeten worden in verband met de uitvoering van het plan Spoorwijk. De huidige bewoners gaarb hun woning binnenkort verlaten. De Volksuniversiteit, die tot r gebruik maakte van een ruimte in de Katholieke Technische School, moet die school binnen afzienbare tijd verlaten. Zowel de Volks universiteit als het college van b. en w. zijn van mening, dat het pand geschikt kan worden gemaakt als huisvesting van de instelling, die reeds bezig is met het opstellen van. een plan, dat de noodzake lijke wijzigingen zal bevatten. Mooiste tuinen in Zoeterwoude beloond Zoeterwoude Vorig jaar stelde de gemeenteraad een commissie tuinbeocrdeling in die spoedig daarna met zijn werkzaamhe den een aanvang maakte. De tuinen werden niet alleen het zomeseizoen beoordeeld maar ook in de winter. De com missie stelde zich namelijk op het standpunt dat de tuinen er zowel 's zomers als 's winters goed uit moeten zien. Ten be hoeve van de tuinbeoordeling werd de gemeente in verschil lende wijken verdeeld. De prijs winnaars werden in het ge meentehuis ontvangen waar zij hun prijzen, o.m. bestaande uit tuindergereedschap, in vangst konden nemen. De prijswinnaars waren: ZoeterwoudeHoge Rijndijk; le prijs P. H. Omtzigt, Nassau- straat 32, 2e prijs H. W. v. d. Hoeven, Hoge Rijndijk 37, 3e prijs A. Rotteveel, Irenestraat 5. Weipoortse weg-0 m medi j kseweg le prijs N. v. d. Meij, Weipoort- seweg 96, 2e prijs W. d. Graaf, Ommedijkseweg 7a. Zoeterwoude-dorps (oude gedeel te): le prijs P. W. Hagendijk, Jan Banningstraat 6, 2e prijs Th. J. v. Leeuwen, Zuidbuurtseweg 7a, 3e prijs G. A. Kerkvliet, Zwet- kade 9. Zoeterwoude dorp (plan Westein de 1): le prijs N. J. Stikvoort, J. A. de Gravenlaan 2, 2e prijs K. d. Kruijs, Richellestraat 18, 3e prijs A. G. Borst. Comman deurhof 5. HAZERSWOUDE Het stan- daarddamesteam van de Ha- zerswoudse tafeltennisvereni ging Avanti versloeg Irene I met 7—3. Els Vreeburg en An neke de Boer scoorden geza menlijk de zeven winstgevende punten. Avanti's tweede dames team kwam met een 46 zege bij Steeds Hoger TSB 1 weg. Liesbeth Smits, die weinig te genstand had, bleef ongeslagen, en Ineke de Ruiter een keer. Op het herenfront won Avanti de streekderby tegen TOGB met 82. Theo Louwers kwam onge slagen achter de tafel vandaan, terwijl Leo Straathof en Jan van Wetten elk een keer van TOGB-er Aad Vijverberg verlo ren. Louwers en Straathof eis ten het dubbelspel voor zich op. Avanti 2 versloeg DOCOS 3 me» 8—2, door toedoen van Wim van Steenbergen, die ongeslagen bleef, en door Gertjan de Ruiter en Aaartjan Pannebakker, die elk eenmaal het onderspit dol ven. Bij de jongens verrichtte Avanti 1 goed werk door bij Kranenburg en de Bruin me' 37 te winnen. Leon van de Werf en Peter Groot behielden hun ongeslagen status en Jos Timmermans scoorde een punt Avanti's tweede jongensteam won met 82 van Steeds Hoge TSB 1. Peter de Groot en Peter Streng waren beiden goed voor de volle winst, terwijl Paul Stol wijk een keer scoorde en het dubbel door de Peters werd ge wonnen. Voorschoten De Voorschotense U.V.V. organiseerde in samenwer king met modehuis Vosmeer en Bentley Optiek in „De WerP' een modeshow voor bejaarden door bejaarden. De zes gelegenheidsman nequins toonden heel vrij en charmant de vele japonnen, jasjes, broekpakken, deux-pièces, rokken, blouses en overgooiers, die het komende voorjaar en zomer gedragen kunnen worden. Een show voor bejaarden stelt bijzondere eisen aan de kleding o.a. tussen maten voor brede heupen. Tevens zijn japonnen met revers en knoopsluiting gemakkelijk aan te trekken. Een geheel doorge- knoopte overgooier, gecombineerd met blouse of jumper is een idea le dracht. De show bood vele mogelijkheden in dit opzicht. Een greep uit de uitgebreide col- men zoals Dior. lectie, die varieerde van maat De prijzen lagen prettig in het ge- 40 t/m 48: modellen in fijne mo- hoor. De geshowde kled'ng is derne tinten zoals groen, kobalt- betaalbaar en dat is belangrijk; blauw, grijs met zacht rose, in zeker voor een bejaarde, effen- ruit- bloem- of streepmo- tieven. ZOETERWOUDE - Morgenavond houdt de Stichting „Oud Zoeterwoude"' zijn jaar vergadering in „Ons Huis". Daarbij zijn de donateurs en belangstellenden wel kom. Het bestuur hoopt op deze bijeen komst de bekende „Zeven Zaligheden van Zoeterwoude te kunnen aanbieden. Dit boekje werd in 1946 geschreven door de heer L. C. J. Roozen, oud-hoofdredskteur van de Leidse Courant en is reeds jaren uitverkocht. Mede dankzij een gemeente lijke subsidie wordt dit nu in zijn oor spronkelijke vorm opnieuw uitgegeven, zij het dat het door de auteur is aangevuld met een achtste „Zaligheid' velen benieuwd zijn. Zo mogelijk is de heer Roozen op de jaar vergadering aanwezig om de dan gekoch te exemplaren te signeren. Op deze avond zal door de diverse commissies verslrg worden uitgebracht. Verder is de heer Tax uitgenodigd om zijn molendia's te vertonen. Het bestuur verzoekt de in gezetenen om een lijstje op te maken van de voor de geschiedenis van de streek in teressante voorwerpen, die men bezat. Dit kunnen b.v. zijn; oude huishoudelijke voorwerpen of bederfelijke artikelen, oude boeken, prenten en kaarten. Daarbij moet men niet te gauw denken: „het is maar oude rommel". De Stichting hoopt zo een beter inzicht te krijgen in wat er nog voor waardevols aanwezig is. Het bestuur is ook in het be zit gekomen van een serie artikelen wel ke door Deken Juffermans in de jaren 1959 en 1960 werden gepubliceerd in het toenmalige parochieblad „Sursum Cor- da". Zij handelden over de geschiedenis van Zoeterwoude op kerkelijk en profaan gebid. Dit werk van een beroeps-histori cus die na zijn docententijd in Zoeter woude pastoor werd, en zich daarbij bij zonder ging interesseren voor de historie van zijn nieuwe omgeving, zal in delen worden gepubliceerd in het orgaan van de stichting„Suetan". Een fijne creatie om te dragen bij de eeste lentezon was een mooie dwarsgeweven jersey-ja pon, grijs met bloemmotieven. Een prachtig voorjaarspakje met glad rokje-schuingestreept jasje met korte mouw en cein tuur even onder de taille, bracht de aanwezigen enthou siast tot applaus. Evenals voor de bejaarde, die op de hippe toer ging (en waarom ook niet?)- een vlotte geruite rok, groene spencer en roze blouse. Bijzonder mooi waren ook de overgooiers, gecombineerd met pittig gekleurde of wit gebloem de blouses. Zo nu en dan werd er ook een vlotte coat (ivoor-wit, kobalt of mandarijn) godragen. Ook in J suède kan men in de grotere i maten zeer charmant gekleed gaan. Modehuis Vosmeer heeft zich naast een grote collectie voor j de jeugd en gangbare maten ge- specialiseerd in grote en tussen- maten, waardoor de Voorscho- tense bejaarden dicht bij huis hun garderobe kunnen uitkiezen. Tijdens de show droegen de man nequins brilmonturen van de firma Bentley Optiek, die uit de nieuwste collectie fraaie exem plaren liet zien met bekende na- KOUDEKERK AAN DEN RIJN De val van de Koudekerkse brug zal waarschijnlijk toch worden ver vangen. Met dit werk is ee.i bedrag van 150.000 tot 200.000 gulden gemoeid. In juli van het vorig jaar werd besloten om de brug gesloten te verklaren voor voertuigen zwaarder dan 20 ton. Gebleken is nu, dat deze maatregel verstrelzkende gevolgen heeft voor het plaatselijke bedrijfsleven. Het is de bedoe ling, dat de val in de bouwvakvakantie wordt vervangen om zodoende het vrachtverkeer zo min moge lijk hinder te bezorgen. De vervanging van de val komt tijdens de raadsvergadering van hedenavond (aanvang 20.00 uuraan de orde. VOORSCHOTEN Voorschoten krijgt maandag 18 maart bezoek van de commissaris der koningin in Zuid-Holland, Mr. M. Vrolijk en echtgenote. Om 14 uur is de aankomst van Mr. M. Vrolijk en me vrouw G. Vrolijk-Teerink en de griffier van de Staten, Mr. P. Zeg waard op het gemeentehuis. Na de begroeting door b. en w. volgt een besloten vergadering van dit college met de commissaris. Tij dens deze vergadering gaat mevrouw Vrolijk met mevrouw Van der Haar naar het Cultureel centrum voor een gesprek met de dames van de Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening. Dit bezoek Is niet openbaar. Om 15.15 uur vertrekt het gezelschap naar „De Zilverfabriek" voor een excursie. Om 17 uur gaat men naar de sporthal „De Vliet- horst", waar op dat tijdstip tenniswedstrijden plaats vinden. Om 17.20 uur vertrekt het gezelschap naar „De Knip" voor een aperitief en een warme maaltijd. Om 20 uur begint een buitengewone openbare raadsvergadering. Daarbij zuilen de volgende onderwerpen ter sprake komen: 1. On derwijs en cultuur door mevrouw Mr. M. E. Bloembergen-Munters (VVD); 2. Welzijnszorg door L. L. Marselis (KVP); 3. Modern be stuur en inspraak van de burgerij door Mr. J. Goosens (D'66); 4. Nart/uur en Milieubeheer door Drs. J. Mennema (PvdA); 5. Voor schoten vroeger, nu en straks door de nestor van de gemeenteraad, M. de Klerk Wolters (PCG). Om 23 uur vertrekt de commissaris der koningin en zijn echtgenote. WASSENAAR Burgemeester en wethouders hebben aan de com missie voor Intergemeentelijke Zaken een ontwerp-raadsvoor- stel toegezonden, dat handelt over de definitieve regeling van het Gewest Leiden. Naar aanlei ding van het definitieve ontwerp voor dezei gewestrègelitijg moet de Wassenaarse geritèefitèraad nu de vraag beantwoorden of Wassenaar deze regeling dient te aanvaarden en dus toe te tre den tot dit nieuwe gewest. Wassenaar neemt tussen de Haag se en Leidse agglomeraties een onderhouden. Een nauwe aan sluiting op dit moment bij een van de agglomeraties zou de re latie met de andere ongunstig kunnen beïnvloeden, hetgeen niet wenselijk is. Mede op grond van deze overweging heeft de raad indertijd besloten voorlo pig niet toe te treden tot het Gewest 's-Gravenhage. Een toe treding tot het nieuwe Gewest Leiden .zou het evenwicht even eens verstoren. Bovendien kan bij nauwkeurige afweging d?r be langen' niet geconstateerd wor den, dat structureel gezien voor Wassenaar het zwaartepunt aan de Leidse kant zou -Hggen. Op grond van een en ander zijn burgemeester en wethouders van mening dat toetreding tot het nieuwe Gewest Leiden niet aan te raden is en dat de verde re ontwikkelingen op het gebied van de gewestvorming dienen te worden afgewacht. Met name denken burgemeester en wet houders aan de totstandkoming van een groot gewest Den Haag Leiden, waarvoor ook door de raad in het verleden ai een ze kere voorkeur is uitgesproken. De commissie Intergemeentelij ke Zaken zal zich op 13 maart a.s. over dit ontwerp-raadsvoor- stel uitspreken waarna het aan de gemeenteraad zal worden voorgelegd. Regisseurs ontwikkelen plannen voor Eeuwfeest '75 LEIDEN Door twee regisseurs, de heren Roel Polak en Pieter van Empelen, zijn plannen ont wikkeld voor het eeuwfeest 1 de Leidse Universiteit in 1975, waaraan een groot aantal Leid-1 se verenigingen kunnen deelne men op hun eigen specifieke manier. Met dit projekt hebben zij onder meer de bedoel'ng dat er een sterkere band gecreëerd wordt tussen de deelnemende vereni gingen onderling en tussen de-i veren-g'ngen en de stad Leiden zelf. De universiteit heeft reeds verklaard dit projekt te steunen. De manifestatie zal in principe de vorm hebben van een keten van scènes, vrolijk, ernstig, op tochten, muziek, toneel en der gelijke. Deze scènes worden verspreid over de gehele feest- week van 19 tot 24 mei 1975. Zo zal er een soort feuilleton ont-„j staan die zal inspelen op de so ciale functie van de Universiteit en de stad Leiden door de eeu wen hten met een speciale aan dacht voor het begrip „vrij heid". De plannen van de beide regisseurs worden op dit mo-^ ment uitgewerkt door een Com missie Dramatische Begeleiding Eeuwfeest 1975. LEIDEN De schrijver-dichter 1 Jacques Hamelink is vanavond te gast bij de Leidse Vereniging 1 van Studerenden „Augustinus". 1 Hij zal spreken in het kader van de schrijverscyclus, die het Syndicat d'Initiative Artistique 1 (SIA) en de activiteitencommis- 1 sie van Augustinus organiseren. 1 Op deze avond, die om 8 uur op Rapenburg 27 beg'nt, zal de na- druk komen te l'ggen op het werk van Hamelink als dichter. Daarnaas' zal hij zijn lezing wijden aan Nederlandse poëzie 1 in het algemeen. De toegangs- J prijs bedraagt voor leden 1 1 gulden voer niet-leden drie. Hamelink debuteerde in 1964 met 1 zijn verhalenbundel „Het plant- aardige bewind", waarover hij 1 de Vijverbergprijs en de Van 1 der Hoogtprijs ontving. Tot nu toe verscheen van hem 10 bun- - dels met verhalen of gedichten, 1 waaronder „De rudimentaire i mens", „Horror Vacui" en „Ra- I nonkel". Zijn laatste dichtbun- i del is uit 1973: .Windwaarts, i wortelher". ROELOFARENDSVEEN, Bloemenvei ling 11 maart 1974 Anjers 24-43. Rozen Gamette. Carol. Carina 21-32. Esther Ofarlm 27-38. PreclUa. Belln- j dn. Evergold 39-19. M Area 33-45. So- nla 50-72, Ilona 84-1.02. Gerbera's 36-37, Strclltzla 2.45—2.55. Forsythia- I takken 18-2S pst. Chrysanten-Jaar- rond 220-2.60. Iris 2.30-2,50. Freesla 1 1.20-3.95. Narcissen 65-1.00. Idem zonder blad 3S-53 Tulpen Apeldoorn i Kees Nells Micky Mouse 165-2.00. Lustige Wltwe. Prominence. Won derland. Sulpher Cloud. China Pink. OxfTd. Golden Harvest. Blng Cros by 1.45-1.85, Lucky Siike, Btcndn. v d. .Eerden Golden Triumph. Cassl- 2..~. West Point 2.SO-3.05. LeUebloe mig gemengd 2SO-2.90. Dubbel cl gemengd 1,40-1.95 p. bos.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 6