PPR-HAZERSWOUDE: „SPORTRAAD IS EEN DOODGEBOREN KIND" Nieuwe stichting moet be jaarden werk Koudekerk sterker fundament geven Supporters NSV kunnen seizoenkaart kopen op veilingavonden Noorden Toenemende aanvoer rozen rijn- en veenstreek Iedereen werkt voon eigen, hqqJfjp WD boekt succes in Leimuiden PAGINA 5 DINSDAG 12 MAART 1974 LEIDSE COURANT HAZERSWOUDE Het PPR Aktlecentrum vindt dat de figuur Sportraad-Sportstichting in de gemeente moet veranderen. „Een werkelijke Sportraad, waarin vereni gingen en raadsleden in een bepaalde verhouding zit ting hebben. Een Sportraad met eigen bevoegdheid en budget. Met een adviserende stem, waarbij onzes In ziens deelname van de ambtenaar sportzaken onont beerlijk is". De „tussentrap" Sportstichting moet, aldus de radikalen, geheel verdwijnen. Op de mde.aozianrorlsod cmfwyp Op de manier .zoals door de PPR gesuggereerd, kan een gezamenlijk sportbeleid worden gemaakt, waarin het mogelijk worat op het juiste niveau te werken. „Dit kan tot resultaat hebben dat de afzonderlijke verenigin gen zich werkelijk verantwoordelijk voelen voor de wij ze waarop in Hazerswoude de sport wordt beleef. Men kan onterecht gekanker op de „gemeente" voorkomen door samen met de raad verantwoordelijk te zijn voor hetgeen er gebeurt". De PPR wijst erop dat de Sportraad is ontstaan uit een behoefte om een overkoepelende organisatie te hebben op sportgebied. Een organisatie waarvan de verenigin gen deel kunnen uitmaken. Waar clubs kunnen samen werken om de sport in de gemeente zo gezond mogelijk te laten functioneren. Gezond houdt in: voldoende le den, voldoende accommodaties, voldoende geldmidde len. voldoende medewerking van de gemeentelijke overheid, waarbij het subsidiebeleid een belangrijke plaats inneemt. „In die zin hebben de verenigingen, sa menwerkend in de Sportraad, niet veel bereikt, „aldus de PPR, „er is binnen de Sportraad geen gezamenlijk sportbeleid ontstaan. Ieder neemt deel voor zijn eigen hachje". De vraag is, aldus de radikalen, of dat de Sportraad is kwalijk te nemen. „Een duidelijk „nee" lijkt op zijn plaats. Want de opzet „Sportraad-Sportstichting" is nogal ongelukkig. De Sportraad is een doodgeboren kindje gebleken". Als twee uiterst belangrijke redenen voert de PPR aan dat de Sportraad geen beslissingsbe voegdheid heeft en geen eign budget (begroting) bezit. De werkelijke bevoegdheden liggen, aldus de PPR, bij de Sportstichting: een trap verder. „Daar wordt al dan niet gunstig geoordeeld, min of meer van bovenaf, over hetgeen er aan de basis leeft. Pas daarna komt onze raad eraan te pas. Dan pas wordt het beslissingsniveau bereikt. Door deze vormgeving is de weg om op beslis singsniveau te komen, te Lang: in werkwijze en in tijd. Dat dit waar moet zijn, wordt bevestigd door de werk wijze van de Sportraad: weinig vergaderingen, zonder enige regelmaat, grote absentie. Het geheel blijft een bloedeloze vertoning. De animo voor de Sportraad is, „aldus de PPR, „duidelijk gering". Overigens hebben de PPR-ers waardering voor het werk, dat door som migen in de huidige Sportraad is verricht. „We hopen dan ook dat deze mensen in een „echte" Sportraad hun inbreng zullen blijven leveren". Excelsior gaat subsidie aanvragen ALKEMADE De in het dorps huis De Alkenburcht gehouden jaarvergadering van de gym vereniging Excelsior Alkemade werd op een wel bijzonder unie ke manier afgesloten nl. met een bingo-dansavond met muzi kale medewerking van Hans Niewint en Paul Koek, Op de gehouden jaarvergadering kwamen diverse punten aan de orde. Besloten werd o.a. om de contributie te verhogen met 1,- voor kinderen tot 15 jaar en met 1,50 voor leden vanaf 16 jaar. Bij de gemeente Alke made zal een subsidie aange vraagd worden vanwege verho ging door de gemeente van de zaalhuur van de gym-zaal van 2.500,- per jaar naar 7.500,-. Bij de bestuursverkiezing wer den de aftredende bestuursleden weer voor 3 jaar gekozen. De vergadering die slechts één uur duurde, werd gevolgd door een zeer gezellige dans-bingoavond, waarbij zeer leuke prijzen aan de winnaars van het bingo-spel konden worden overhandigd KVP-voorzitter Hazerswoude wil afdeling nieuw leven inblazen HAZERSWOUDE Mr. L. H. („Bert") Remmerswaal, die on langs werd gekozen tot voorzit ter van de Hazerswoudsp KVP- afdeling, heeft de leden in een brief medegedeeld dat hij het als zijn eerste taak ziet om sa men met het bestuur wat meer „leven" in de afdeling te krij gen. De leden zullen en moeten meer betrokken worden bij allerlei zaken, meent Remmerswaal, wiens naam ook zal voorkomen op de groslijst, die de KVP-ers na 15 maart krijgen thuisbe zorgd om kenbaar te maken op welke wijze de kandidatenlijst voor de komende gemeente raadsverkiezingen eruit zal zien. Zeker is intussen ook dat de na men van de zittende raadsleden M. de Boer en J. Wesselingh (de fractieleider) on die gros! ijs' zullen voorkomen. Wethouder P. A. Th. v.d. Werf zal een dezer dagen een beslissing nemen of hij zich al dan niet kandidaat zal stellen voor een plaats op die groslijst. De KVP-ers kun nen voor 15 maart aan het se cretariaat of bij de penning meester namen van leden ken baar maken die op de kandia- c tenlijst willen vermeld worden. Intussen is nu bekend dat de lijst van de ARP zal worden aange voerd door het huidige raadslid J. D. de Wit, gevolgd door de thans als fractieleider optreden de ir. A. Kamphuis en het zit tende raadslid B. Poot. Bij de PvdA is P. Oosterhoff, de enige socialist in de raad van nu, aanvoerder. De SGP heeft L. Matze weer bovenaan staan. De debuterende PPR kent G. Nieu- wendijk als kopman. Bijeenkomst blindenbonden \EIDEN De drie samenwer kende blindenbonden van Leiden en omstreken houden a.s. zater dag weer een contactmiddag. Deze heeft plaats in de zaal speeltuinvereniging kwartier" en begint >e heer J. v.d.Berg propagandist van de NBB, zal een causerie houden. De zaal is bereikbaar met de buslijnen 13, 14, 40, 41, 42, 46. Bij vervot-.smoeilijkhe- den dient tijdig gebeld te wor den naar abonneenummers 26017, 342G6 of 92979. alle in Lei den. ■IlllllI TER AAR In het Dorpshuis in Ter Aar hebben gisteravond EHBO'ers uit Langeraar en Aar- dam de strijd met elkaar aange bonden voor de beste prestaties bij de gewondenverzorging. Aar- dam ging met de eer strijken. De groep van mevr. Bürdelmeijer behaalde het hoogste aantal pun ten. Op de foto ziet u de EHBO ers geconcenteerd bezig met hun „slachtoffer". .Avrinti gaat „weggooi- goederen" ophalen HAZERSWOUDE De tafelten nisvereniging Avanti gaat op za terdag 30 maart in Hazerswou de goederen ophalen, die in de schoonmaaktijd worden wegge gooid, terwijl ze over het alge meen nog veel waarde hebben. De tafeltennissers willen de opge haalde goederen later door mid del van een veiling of ^een markt gaan verkopen. De op brengst van deze actie is voor de financiering van het clubge bouw, waarvan de eerste paal waarschijnlijk nog dit jaar de grond in wordt geheid. Van Avanti-zijde wordt opgemerkt: „Als je voor een kraak- of vuilnis wagen uit loopt, kijk je dikwijls met een jaloerse blik naar alles wat er door de ophaaldienst wordt meegenomen. Niet alleen de mensen die het zien staan, maar ook diegenen die het weg gooien, krijgen dan een ontevre den gevoel". Herstel walmuren Oude Vest LEIDEN Over enkele weken begint de Utrechtse firma Van Hees en Zn. met werkzaamhe den aan het gedeelte van de Oude Vest ten oosten van de Janvossenbrug en wel ter hoog te van de percelen 111 tot en met 155, Het werk houdt in het herstellen van de walmuur, het aanbrengen van een riolering en de daarbij behorende werk zaamheden. In verband met de wateroverlast, die zich voordoet tijdens perio den van overvloedige regenval wordt in de Van der Werffstraat (vlak bij de Pelikaanstraat) een overstort gemaakt met een lo zing op het water van de Oude Vest. Het gehele karwei vergt een be drag van bijna 400.000 gulden, exclusief b.t.w. en zal ruim een half jaar (125 werkbare dagen) in beslag nemen. HAZERSWOUDE/BENTHUI- ZEN Na een door de Ben- thulzense PvdA-afdeling gehou den bijeenkomst, waar gemeen telijke herindeling en gewest vorming aan de orde kwamen, is besloten dat de afdelingsbe sturen van de PvdA uit Benthui zen, Moerkapelle, Hazerswoude, Zevenhuizen en wellicht ook Boskoop wat deze zaak betreft nog eens om de tafel gaan zit ten. Zoals bekend hebben de besturen van de buurgemeenten van Ben thuizen enige tijd geleden afwij zend gereageerd op ideeën die van Benthuizense en Moerkapel- se zijden waren gelanceerd om trent een niuwe sterke bestuur lijke eenheid in het Open Mid dengebied van Zuid-Holland. NOORDEN In Noorden is enige maanden geleden een aktie-comité opgericht, dat tot doel heeft het organiseren van enkele velllngavon- den, welke daar zullen worden gehouden en waarvan de opbrengst zal dienen tot het nut van het verenigingsleven in die gemeente. Er is hard gewerkt in die maanden. Dat het initiatief aansloeg bleek al spoedig toen zich in het begin vele vrijwilligers meldden om hun medewerking te verlenen. Er werd gecollecteerd, er werden prijzen opgehaald, er werd kontakt gezocht met andere gemeenten, die dergelijke aktlviteiten al vaker meemaakten en met dat alles staat Noorden nu aan de vooravond van deze veilingen, die op zaterdag 16 maart en zaterdag 23 maart a.s. zullen worden gehouden in Hotel de Leeuw te Noorden. In het afgelopen weekend hebben alle irwoners van Noorden een lijvi ge catalogus in de bus gekregen, die dankzij de medewerking van vele adverteerders kon worden samengesteld, en waarin niet min- deer dan 676 artikelen staan genoemd, welke onder de hamer zullen doorgaan. De artikelen zijn zeer gevarieerd. Men kan een schuit grond kopen en een varken of een lammetje, maar ook diverse flessen geestrijk vocht, asbakkon, een rubberboot, zelfs diverse echt antieke artike len. Origineel is het Idee van de firma Kuf te Noorden, die op het sportterrein van N.S.V. een tribune gaat plaatsen met 45 zit plaatsen en deze plaatsen aan het veilingcomité ter beschikking heeft gesteld. Iedereen, die zich wil .erzekeren van een goede zit plaats bij de thuiswedstrijden van N.S.V. kan dus een bod doen op een van deze plaatsen. VOOR EN DOOR ELKAAR, is de naam die het veilingcomité heeft gekozen. Ei is al veel wertc verricht. De organisatoren hebben nu nog slechts een grote wens: Dat velen op -en van de veilingavon den naar hotel de Leeuw zullen komen om het initiatief met elkaar en voor elkaar tot een groot succes te maken. LISSE De paardesportlief hebbers kunnen a.s. zondag weer genieten op de „Vereni gingsdag" van St. Hubertus ln de Manege „Puntenburg" aan de Spekkelaan/Looster- weg te Lisse. Deze paardes- portdag zal aanvangen om 10.30 uur met dressuurproe- ven en des middags vanaf 14.00 uur worden verschillen de Springconcoursen gehou den. Om 16.30 uur zullen de prijzen uitgereikt worden van alle onderdelen. LISSE De afd. Lisse van de Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw- en Plantkunde houdt op donderdag 14 maart om 20.00 uur een experimentele avond in de zaal van de Pauluskerk aan de Ruishorn- laan Poelpolder. Op 19 maart houdt de groep „Wilde Flora" een bijeenkomst ten huize van de heer Grimme, Heereweg 133, Lisse. KOUDEKERK AAN DEN RIJN In de Koude- kerkse raad van vanavond komt de "Nota Plaat selijk Bejaardenwerk" aan de orde. Deze nota is gemaakt in samenwerking met alle ter plaatse aanwezige maatschappelijke geledingen. Uit de besprekingen tussen deze groepen is onder ande re gebleken, dat de bekendheid met eikaars werk gering is. Om dit te verbeteren en om het hele bejaardenwerk op sterkere fundamenten te zetten zal er een Stichting Open Bejaardenwerk moeten komen. Onderwerpen, die deze nog op te richten stichting in onderlinge overleg moet gaan aanpakken zijn: ♦Er is bij de bejaarden behoefte aan gelegenheid om te kunnen winkelen in do stad. Er moet dan echter wol gezorgd worden voor eventuele zieke echtgenoot. Een verpleegste. of oud-verpleegster zou hiervoor het best geschikt zijn. ♦Er zou door een wijkverpleegster maatschappelijk werkster of arts periodiek contact moeten zijn met alleenwonende bejaarden. ♦Overleg met de "Instuif" om de mogelijkheid te bekijken de bestaande activiteiten uit te breiden. ♦Onderzoeken of er behoefte bestaat aan welfare werk. Het Roode Kruis wil graag adviserend op- ♦Onderzoek near mogelijke vervoersproblemn van treden. ♦Het samenstellen van een foldertje waarin op een voudige wijze de algemene bi island wet wordt verklaard. ♦Onderzoek naar mogelijke vervoersproblemen van steem voor alleenstaande bejaarden, die zelfstan dig wonen. ♦Onderzoek naar de mogelijkheid c- noodzaak van het verstrekken van warme maaltijden aan zelf standig wonende bejaarden. bejaarden. ♦Het inschakelen van jonge bejaarden in diverse onderzoeken en activiteiten. Dif is in eerste Instantie een aantal vragen en on derwerpen, die door de Stichting Open Bejaar denwerk op tafel gebracht moeten worden. Uit gangspunt is niet om de bejaarden kant-en-kkinr pakketjes aan te bieden. De activiteiten zullen gericht zijn op meer zelfwerkzaamheid en zinvol te tijdsbesteding. ROELOFARENDSVEEN In feite is de verzending van snijbloemen een vorm van industrie geworden. Wij bedocten daarmee dat zeer veten, vooral dames, werkzaam zijn met de verzorging van de kleinverpakklng, het maken van boeketjes, en het verzendklaar ma ken van de snijbloemen. Met bewondering kan men dan zien naar de grote hoeveelheden die dagelijks op deze manier door de handel wordt verwerkt. Gelukkig is er een vrij goede vraag zodat de bij zonder grote tulpenaanvoer vlot tegen redelijke prijzen worden af- gezet. Hieronder bevinden zich momenteel tevens veel leliebloemige tulpen zoals Aladdin, Maytime, West Point, Comét etc. Van de overige tul pen zijn Apeldoorn, Lustige Witwe, Promince, alsmede de dubbele gemengde tulpen de belangrijkste in aanvoer. Men kan gerust stel len dat het tot nu toe, vooral dank zij het milde winterweer, met de produktie en de prijs van de tulpen over het algemeen voorspoedig is verlopen. Echter niet voor alle kwekers is dit het geval geweest want er worden nogal wat partijen in blad en kortstelig aange voerd, waarvoor de prijs uiteraard laag is. Ook de kasnarcissen Zijn stabiel laag geprijsd. .Zuider- Meer aardigheid heeft men nu in een bosje narcissen van buiten, in 14 uur. handelskr.ngen wel betiteld met „poJodesT, w^i^pprjjftb bpv^fi de 50 ct. per bosje wordt gemaakt.-De rozenaanyoer begint dagelijks weer toe te nemen waardoor tevens het assortiment zich U.tbre.dt Tot nu .oe zijn de rozenpnjzen bevredigend. Voor anjers is de belangstelling iets minder terwijl de prijs mede beïnvloed wordt dóór de aanvoer van import-anjers. Dagelijks wordt eveneens de aanvoer van freesia's grWerw'aitfatidet1 dé dub bele freesia's een belangrijke plaats innemen. De hoogste notering werd gemaakt voor de freesia Catalina welke tot ruim boven vier gulden per bos kwam. 1 Wt'UBHI—IMBfl HErüimiillHil KOUDEKERK Het bestuur van de plaatselijke afdeling van hel Groene Kruis heeft plannen tol u tbre:ding van het wijkgebouw aan de iJonpsstraa tteneinde dit gdJmv. nbèoaygeoohiktl t&mbkcr, cis oqnlrum -in de^plaatseiijkt gezO-.Ahe dszorg. De verbouwing en inriahVng gaat een jon kos ten. De geldlening zal geschie den onder gemeentelijke garan- 10% PUBLIEK WORDT LID LEIMUIDEN De nieuwe afde ling van de VVD, waarvan de heer J. K. Iddlnk, de initiatief nemer Is en de heer G. van der Made tot voorlopig voorzitter is gekozen heeft zich al danig ge roerd in Leimuiden. Bij een propagandabljeenkomst. waarbij het tweede kamerlid Drs. Th. J. Joekes heeft gespro ken, was er een zeer goede op komst. De aanwezigen reageer den positief op de uitspraken van de heer Joekes, die niet al leen de doelstellingen van de VVD voorlegde om tot het the ma van die avond „Een liberale samenleving" to komen, maar ook aan de huidige regerlngspo- litiek niet voorbijging. Ondanks zijn waardering voor een aantal zeer bekwame ministers veroor deelde hij het beleid t.a.v. de oliecrisit, de inflatie en vooral ook de subsidies aan het Dog blad „De Tijd" en de verzets strijders In Afrika. Het resul taat van de bijeenkomst was, dat 10% van e aanwezigen zich als lid hebben aangemeld. NK V-j u 1 >i 1 a ri ssen in de bloemetjes Door een storing op de compute rafdeling was dit artikel giste ren in de krant niet leesbaar. Daarom volgt hier een herplaat sing met excuses aan de btrok- kenen.. TER AAR De leden van het Nederlands Katholiek Vakver bond afd. Ter Aar, w.o. da N.K.V. vrouwenbeweging en hun echtgenoten lieten de drankjes op de jaarlijkse con tactavond goed smaken. Na een Eucharistieviering vooraf in de Parochlkerk van Langeraar bouwden de vakbonders een ge zellig feestje, waarbij de „Early Birds" de inmiddels tanende carnavalsschlagers weer „nieuw leven" gaven. Voorzitter C. van Emmerik had de handen vol (bloemen) om de rij Jubilarissen te huldigen.Voor hun 25-jarig lidmaatschap wa ren dit de heren L. Slof. Jac. Fransen, J. v.d. Meer. Th. Ze venhoven. A.v.d. Zwaan, H. V.D. Zwaan, W. Versluis, P. Verlaan, Th. van Leyden en C. van Kessel. De heer J. Zwanen burg was met zijn 50-jnrlg lid maatschap een levend bewijs van een langdurige vakbondtra ditie. P!et van Veen hield tijdens dit ge beuren nog een opwekkende speech, waarin hij zei. dat hij nog best wat meer leden een gastvrij onderdak zou willen verschaffen in het „denkbeel dig" huls van de bond. dat naar zijn mening nog niet af was. De 300 leden tellende bond is van plan een ledenwerfactie te be rinnen.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5