Bayern München staat met een been in halve finale NA RUIME ZEGE VAN 4-1 OP CSKA Kreuz wil naar Feyenoord maar sprak met Real Madrid VERRASSENDE OVERWINNING RAAK/PUNCH HERCULES HOOPT OP TWEEDE PLAATS IN HANDBALEINDSTRIJD U wilt geld lenen, maar u houdt niet van wachten en wachten? Wij evenmin* Finata Bank. De bank om geld van te lenen. DINSDAG 5 MAART 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 13 München - Ajax-bedwinger CSKA Sofia heeft gisteravond tegen Bayern München bijzonder wei nig kans gekregen zfich opnieuw te onderscheiden. In de eerste helft konden de Bulgaren de schade nog beperkt houden tot een achterstand van 2-1. Na de pauze waren de Duitsers echter niet meer te houden. Het was voornamelijk aan doelman Siml- jonov te danken dat de score uiteindelijk niet verder opliep dan tot 4-1 en dan miste Gerd MUHer - zoals de laatste tijd wel meer voorgekomen is - nog een strafschop. De schade voor de Bulgaren was nog groter dan de nadelige marge van drie treffers alleen. Na 83 mfinuten werd Jankov uit het veld ge stuurd. Hij viel de Spaanse scheidsrechter Sanchez Ibanez aan, toen deze de strafschop toekende nadat Höness binnen het strafschopgebied door Zafi- rov ten val was gebracht. Bondstrainer Helmut Schön ver tolkte aller mening in Mün chen: „Bayern heeft zeker aan die 4-1 voldoende, om de halve finales te bereiken". De grote man bij Bayern München was de uit Zweden geïmporteerde Conny Torstensson, die in de 8e minuut het eerste en in de 88e minuut het laatste doelpunt maakte. De toen nog onzekere doelman Simionov bleef bij een hoge voorzet van Zobel op de lijn staan en was kansloos bij de kopbal van Tors.cnsson (1- 0). Overigens waren er voor de wedstrijd reeds heftige debatten geweest over het al dan niet speelgerechtigd zijn van Simio nov, die pas dat jaar bij CSKA Sofia onder contract gekomen is. Manager Robert Schwan dreigde al:,,We zullen alle mo gelijkheden bij de UEFA benut ten". Maar de Duitsers zullen geen protest nodig hebben om een ronde verder te komen. Er kwamen talrijke kansen voor Bayern, die voorlopig alle verlo ren gingen tot teleurstelling van de 70.000 toeschouwers. De Bui- Gelijkmaker In de 23e minuut ontstond de ge lijkmaker. Michaflov snelde langs zijn bewaker Schwarzen- beck, passte vlak voor het doel van Sepp Maier, waar Marasji- lev geheel vrij stond en daar ook dankbaar gebruik van maakte (1-1). Bayern liet zich er niet door uit het veld slaan. In de 33e minuut drong Breitner ver door in het Bulgaarse strafschopgebied. Si mionov kon het eerste schot nog afweren, maar tegen de in volle vaart afgevuurde kogel van Bec- Na de pauze bleef Bayern het meest in de aanval. In de 52e minuut moest Simionov alles geven na een schot \~n de tot dan toe tegenvallende Höness. Het spel werd intussen steeds harder en de onderbrekingen voor blessures waren talrijk. In de 65e minuut ontstond een echt müllerdoelpunt. Zobel speelde de bal tot ongeveer vijf meter voor het Bulgaarse doel en vol uit sprintend passeerde MUller de vertwijfeld uitvallende Simio- nov(3-l). De Zweed Torstensson brengt al in de achtste minuut Bayern München op 1—0 in de Europacup- wedstrijd tegen CSKA Sofia. Maler steeds meer last van kou de voeten begon te krijgen groeide Simionov naar grote hoogte. De slotfase werd rumoerig. In de 81e minuut schoot Hansen bij een verdedigende actie tegen de Meer paa' van z'^n ei8en d°e' en in valler Simov plaatste de terug- Bayern wilde meer. Terwijl Sepp springende bal precies tegen de zelfde ;lek op het houtwerk. Twee minuten later werd Hö ness binnen het strafschopge bied door Zafirov ten val ge bracht en deelde de Spaanse ar biter Sanchez Ibanez een straf schop uit. Jankov rende als een wildeman op de Spanjaard af en werd prompt uit het veld ge zonden. MUller, die momenteel een strafschopcomplex heeft, schoot van elf meter over het doel, maar de vierde treffer zou toch nog komen. Twee minuten voor tijd zette Torstensson met een schuiver Bayern München op 4-1. „Ik ben altijd optimis tisch. Nog is niet alles verlo ren. In Sofia zal Bayern een an dere ploeg voor zich krijgen". (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De wens van trainer Wiel Coerver om de Spartaspits Willy Kreuz het volgend seizoen bij Feyenoord in te lijven zal waarschijnlijk niet vervuld worden. Net als bij eerdere transferzaken aarzelt het be stuur van de stadionclub waarschijnlijk weer te lang en daardoor heeft de Oostenrijker, die zelf erg graag naar Feyenoord wil, giste ren toch onderhandeld met een Spaanse club, volgens insiders met Real Madrid. De bespreking lijkt nog ver van een defini tief stadium af. Dat zegt Kreuz tenminste: „Alles droeg nog een oriënterend karakter. De Spaanse onderhandelaar wilde weten wel ke financiële verlangesns ik had en of ik eventueel bereid zou zijn in Spanje te komen voetballen. Een moeilijkheid voor het echt in Kreuz geïnteresseerde Feyenoord is de wed strijd tegen Sparta binnenkort. Het bestuur van de Stadionclub wil nog geen contact met de Oostenrijker om het spelverloop in dat duel niet nadelig voor Sparta te beïnvloeden. Dat is aan de ene kant natuurlijk een prij zenswaardige houding van Feyenoord maar aan de andere kant mag het weer niet het risico lopen te laat toe te slaan. Tenslotte gaat Lex Schoenmaker vrijwel ze- 52 ker naar FC Nantes, de Franse club, die hem een droomcontract heeft aangeboden. Lex Schoenmaker gaat zijn naam Feyenoord zal daardoor definitief zonder veranderen in Alex Cordonnier spits komen te zitten. te Nantes. Cisteren zei Dave Andrews de befaamde doelman van Raak- ijshockey „ja" toen de ambtenaar van de burgerlijke stand vroeg of hij Marleen Steinmeier tot zijn wettige echtgenote wilde nemen. Ook Marleen gaf een bevestigend antwoord zodat er voor het vormen van het echtpaar Andrews niets meer in de weg stond. Sinds zijn komst naar Nederland (vijf jaar geleden) is Dave zo tuk op ons landje geworden dat hij een aanvraag heeft ingediend om genaturaliseerd te worden. Voorlopig heeft de minister nog geen „ja" gezegd, maar David wacht dus aan de zijde van Marleen rustig af. HILVERSUM - De eerste uitslagen van de koersen van Hilversum zijn: lollundno herderprljs 2040 meter :1. Leconda (T. Kooyman) 1.27,0, 2. Koly b. 3. Llnda Volo. 'oto: VV. 2.50. pl. 2,30 7.10 1,70 kop. 159,10 trio 553.40. BotweUerpriJs 2000 meter: 1. La Vlc- tolre (J. van Dooyeweerd) 1.29.0, 2- Marcel Regina, 3. Lara Wlemsel- bach. oto: W. 2.10. pl. 1.30 1,40 1.30 kop roenendaclerprij* 2000 meter: 1. Koncorde (B. Leeuwenkamp) 1.25,2, 2. Jour Buitenzorg, 3. Llme du Bols. 1 Toto:W. 1.90 pl. 1.20 1,70 1.90 kop. 12,10 trio 101,80 (Van onze basketbalmedewerker) f DEN HAAG Raak/Punch heeft gisteravond op verrassende maar zeker verdiende wijze Transol een nederlaag toege bracht. De*Delftenaren wonnen het duel met 98-93. Afgezien van de eerste twee mi nuten heeft Raak/Punch de ge hele wedstrijd een voorsprong ghad. Na tien minuten leidden zj met 20-19, vijf minuten later Stickers voor FC Groningen in om loop (van onze sportredactie DEN HAAG Bij de Centrale Directie van de PTT in Den Haag zijn stickers van de FC Groningen in omloop gebracht met de tekst „Bent u al Dona teur?" Zoals bekend wil de regering 8300 rijksambtenaren verplaat- naar het Noorden des lands. Bij de Centrale Directie steken de ambtenaren er nog een beetje de gek mee, gezien zlf gemaakte stickers was de stand 32-29 om te gaan rustten bij 46-42. In de tweede helft kon Raak/Punch uitlopen tot een voorsprong van punten (71-16), maarvlak voor tijd kregen zij het toch be nauwd. Transol wist de achter stand tot een punt terug brengen (90-89), waarna de Rot terdammers tot pressing. Dit werd hen noodlottig. Jantje Dekker maakte twee persoonlij ke fouten, waardoor Rogers uit vrije worpen vier punten kon scoren. Met 98-93 kwam het ein de van deze zeker van de kant van Raak/Punch zeer aantrek kelijk gespeelde basketbal wed strijd. KOERSEN HILVERSUM hart) 1.34.3. 2. Enterprise Hollandia. 8 H. Bond. Toto: w 1,80 pl. 1,30 2.10 2.10 3.00 kop. S.3Q trio 131,70 M. Verhoev Lente, 3. Ixlaan. Toto: W. 8,50 pl. 2,80 2,10 3,20 den) 1.23.2-2.48,2 2. Kitty H. 3 Je- Toto: 4.10 pl. 1 502.90-2.10 ndaelerprljn (2e aldrline- 2000 meter 1. LantonI (H(P. Zandt) ".1 2. Kasper Mac 3. Jeanne enneliondprljs. 2040 meter 1. Jeroli- mo (VV. van Buytene) 1.28.7—2.49.2, 2. Isl's Juweel 3. Impala, toto w: 3.60 pl. 1.70-1,90-2.40 kop 9 50 (Van onze sportredactie) DEN HAAG Trainer Frans Ruiter, de bescheiden trainer van Her cules' damesjunioren kan tevreden zijn. In de sfcerrijke Marimba hal plaatste zijn Haagse handbalploeg zich voor de finales vnn het kampioenschap van Nederland, die zondag in Amsterdam worden gespeeld. En stelde tegelijkertijd de kandidatuur voor dat toernooi. In de drie wedstrijden tegen de kampioensteams van Noord-Brabant (Heerle), Rotterdam (Snelwiek) en Olympus (Zeeland) bleek Hercu les niet alleen over de meeste talenten maar ook over de sterkste zenuwen te beschikken. Met ruime cijfers (respectievelijk 5-0. 10-3, en 7-1) werd de tegenstand van de concurrenten gebroken. Het is voor Frans Ruiter geen reden om zoals altijd voorzichtig te blijven. „Laten we voorlopig maar blij zijn met een eventuele tweede plaats. Ik ben ai blij, dat we naar Amsterdam mogen". Sportwereld Moskou De 54-jarige Konstan- tin Beskow is gisteren aange steld tot hoofdtrainer van het nationale Russische voetbal team. Hij volgt daarmee Jewge- ni Gorjanski op. Beskow speelde gedurende dertien jaar in de voorhoede van Dynamo Moskou en trainde daarna verscheidene clubs uit Moskou en Zarja Vo- rosjilovgrad. Londen De 27-jarige Peter Os good heeft bekendgemaakt met zijn voetbalcarrière te stoppen. Osgood had reeds lang onenig heid met het bestuur van zijn vereniging, Chelsea. Twee maanden geleden werd de spits- speler op de transferlijst ge plaatst. Zijn waarde werd op onge veer 300.000 pond sterling ge schat (ongeveer 2 miljoen gul den). Alleen Derby County toon de interesse voor de als lastig bekend staande Osgood, maar men kwam niet tot overeen stemming. Nu verklaart Osgood met voetbal te willen stoppen om „rust te kunnen vinden na wa ken van ergernis". Siracuse Een Zweeds bondself- tal heeft gisteravond in Siracuse een vriendschappelijke voetbal wedstrijd tegen de Italiaanse derde divisieclub Siracuse met 41 gewonnen. Bij de rust was de stand 11. Zweden is bij Ne derland ingedeeld voor het we reldkampioenschap. Als u een bepaald bedrag nodig hebt of goed kunt gebruiken, moet u eens contact opnemen met de Finata Bank. Een bank met meer dan 35 kantoren in Nederland (vast wel eentje in uw omgeving] en met tot nu toe al meer dan 250.000 tevreden klanten. Een bank die zich onder andere heeft toegelegd op het verstrekken van leningen voor privédoeleinden. Daarom wordt u bij de Finata Bank zo prettig geholpen. Zonder paperasserij, op een begrijpelijke en eerlijke manier en vooral: snel. Dank zij onze ervaring kunnen wij ervoor zorgen dat ook uw persoonlijke lening snel voor elkaar komt. Uw persoonlijke lening, die is voorzien van een ingebouwde garantie. Komt u namelijk tijdens de lening te overlijden, dan wordt het bedrag dat nog openstaat zonder meer kwijtgescholden. In principe kunt u lenen van 1.000 tot 10.000 gulden. Aflossen kunt u in 6 tot 24 maandtermijnen, vanaf 2.500,- ook in 30 of 36 maanden. En waarvoor u het geld gebruikt bepaalt u zelf. Een voorbeeld tot slot. Stel u leent f 3.000,- en u lost af in 36 maanden. U betaalt dan per maand f 102,62, inclusief rente en kosten. (Dat maakt totaal; f3.694,32). Rente en kosten bedragen dus f694,32 totaal, oftewel precies f 19,29 per maand. Let wel: u mag deze rente en kosten aftrekken voor de belasting! De Finata Bank maakt graag vrij blijvend een dergelijke berekening voor het bedrag dat u nodig hebt. Loopt u maar eens binnen. Of bel. Of schrijf. En vergeet in elk geval niet dat wij als het om uw lening gaat evenveel haast hebben als u. U bent hartelijk welkom (ook op vrijdagavond van 6.30 tot 8.00 uur). Lelden, Steenstraat 33, (01710) 3 43 47 - Haarlem. Dreef 18, (023) 3119 50 's-Gravenhage, Prins Hendrikplein 18,(070)651804, Zeestraat 71, (070) 18 0720

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13