'LEEUWENHORST BLIKT WEE- MOEDIG TERUG BIJ JUBILEUM Raadslid Vogelaar: Planologen weten er geen fluit van Onjuiste informatie over gids J van Lisse Reconstructie Hoofdstraat gaat beginnen Bestemmingsplan badcentrum komt van de grond „Geen manege in Noordduinen55 GROTE FANCY FAIR IN ZILKSE SCHOOL PAGINA 6 WOENSDAG 27 FEBRUARI 1974 LEIDSE COURANT Bollenstreek LISSE Het is gebleken, dat ht Bedrijf N.U.H.A. te Amsterdai een informatiegids van bedril ven en overheidsinstanties vtfEP Lisse aan het samenstellen ii stl onder mededeling, dat deze gid gi; In samenwerking met de Gi ni: meente Lisse wordt opgestelc _c Ook wordt hierbij de indruk g{ wekt, dat het bedrijf de uitgawdA van de firma Teerhuis en Klinzicl kenberg te Amstelveen heelgar overgenomen. eni| tooi Van Gemeentewege wordt gewezen, dat bij de samensti ling van deze gids de Gemeen» Lisse niet betrokken is en bli, kens informatie bij de firm; Teerhuis van overname van he bedrijf geen sprake is. De firmJar Teerhuis en Klinkenberg blijf normaal de om de 2 jaar uit t V geven Gemeentegids verzorgea ^et In dit verband is het goed belang der hebbenden erop te wijzen da het van een uitgave of herzienin/an van een gids in samenwerkln| lee: met de Gemeente Lisse steed! dei tevoren een bericht in de plaat W selijke weekbladen wordt opge zer, nomen. Adverteerders zijn dui kei gewaarschuwd. bet me Voor eventuele Inlichtingen te:de zake kan men zich overigens al "SC tijd wenden tot de afdeling M voc gemene Zaken ter Gemeentese cretarie. let de Peuterspeelzaal Beekbrug kan deü! deur opengooien Zi Van onze correspondent H LISSE/SASSENHEIM Hel voorlopig bestuur van de Peu terspeelzaal Beekbrug te Lissel 1 bestaande uit de dames (J- Terpstra-Sterk, F. Dirks-Pijpei en M. van der Zon-Bouhuis is eHf in geslaagd de Organisatie er de middelen voor de peuterKAA speelzaal met gunstig gevolg a af,, te sluiten. Deze speelzaal zal al «3£ 3e speelzaal onder de Stichtinj ta; Peuterspeelzaal Sassenheim oj en maandag 4 maart a.s. geopent mj worden in „Huis ter Beek", m» Heereweg 469. Ond< Vele ouders in De Engel en Sat ka senheim-Noord hebben reikhai jOT zend naar dit moment uitgef tw zien, omdat een peuterspeelzaa ra; voor vele peuters van 2-4 jaa en een uitstekende mogelijkhei «c biedt om naar hartelust te klad deren en te knoeien, maar t« vens om met andere peuters I spelen, een aspect dat voor vt, len helaas thuis niet is wegge legd. 1 De leiding van de speelzaal as ii vertrouwde handen van Mevr F. Franssen-v.d. Braak (21) di per 4 maart door het Bestuu als leidster is benoemd. Ouders, die hun peuters aan dt speelzaal toevertrouwen, zij- door het bestuur uitgenodigd oit1 vanavond de unieke zaal te be zichtigen en kennis te komei maken met de leidster. Dat de peuterspeelzaal tot stand is gekomen is mede te danker aan de sympathieke medewef king van het Bestuur van Hui ter Beek en diens directeur, d< heer J. Jong en aan de prettige manier waarop tallozen in De Engel en in Sassenheim hu- hulp hebben verschaft me name het bestuur van de Stick ting Peuterspeelzaal Sassen heim, aan wiens leiding de peu terspeelzaal door het voorlopig bestuur inmiddels is overgedra gen. Ouders of belangstellenden kun-' nen de peuterspeelzaal enigszins tegemoet komen door speelgoed, waaraan geen waarde meer wordt gehecht, af te staan. - wordt gedacht aan groot klein materiaal (van 3-wielers tot boekjes), constructiemate riaal, zoals blokken en diverse spelletjes of puzzels. Men kat daar de peuters en de speelzaal leiding een enorm groot plezier mee doen. Bellen naar nummer 02522-12816. Pedicures in Dienstencentrum LISSE Vanaf vrijdag 1 maart starten in het Dienstencentrum aan de Eikenlaan te Lisse twef, Pedicures met hun werk, te we ten Mevr. Busman en Mevr Nmarn. Zij zullen Alle bejaarden van Lis» se hun deskundige diensten ven lenen tegen uiterst billijke prij zen. Over het algemeen zal d' eerste tijd Iedere morgen een pedicure aanwezig zijn. Afspra ken voor een ped cure-behande ling kunnen worden gemaakt bil de heer Booijen, le:der van hel Dienstencentrum, telefoon 12667.1 Op woensdag 13 maart zullen bei- de dames 's middags om half Ij iets vertellen over voetverzon g ng in het Dienstencentrum- Zij zullen dan ook een demon stratie geven van moderne voet- verzorging. Vooral voor bejaar den is deze middag zeer interes,1 sant. het college Leeuwenhorstuitgegroeid van een „internaats-gymnasium" tot een open Programmaschool voor jongens en meisjes met een Havo en een ongedeeld Atheneum NOORDWIJK De gemeenteraad heeft gisteravond sijn fiat gegeven aan een voorstel om over te gaan tot reconstructie van een gedeelte van de Hoofdstraat. Het gaat hier om de zo genaamde „kop" tussen het Palaceplein en de Bomsuaat, die vorig jaar na een felle discussie in de raad gedurende >de zo mermaanden voor het verkeer gesloten werd. Jhr. Van Riemsdijk (gem-bel.) miste de voorgeschiedenis dn het voorstel en tradhtte een debat op gang te brengen of het Hoofdstraat-gedèelte het komende seizoen al dan niet gesloten zou worden. „Wij hebben altijd gezego, dat de Hoofdstraat niet dicht moest." Burgemeester mr. J. M. Bonnike wilde van geen discussie over de openstelling weten. Dit komt in een volgende raadsverga dering aan de orde. Ter verbetering van het voorstel deelde hij mede, dat de reconstructiewerkzaamheden niet voor het «eizoen 1974, maar v»oor de zomer van 1975 gereed zouden zijn. Met uitzondering van de PPR spraken al ie raadsleden zich uit voor de variant IV, waarbij in de „kop" nog elf parkeerplaat- se gehandhaafd zouden blijven. De Ridder (PPR) aeelde mede, dat zijn fractie de voorkeur gaf aan variant V, waarin In het geheel geen parkeerplaatsen waren gecreëerd. SASSENHEIM - Ook de Katho lieke Bejaardenbond hield car naval. 't Was gistermiddag voor de tweede maal dat bij „Cees en Ineke" in een stampvolle zaal, de carnavalsleut hoogtij vierde. Loek Klinkhamer zorgde met z'n accordeon ervoor dat de stemming erin bleef. Vijf dames leden zongen de hit „de Uyl zat 'm de olie" en de andere oliehit „Kiele, kiele. Koeweit". Verder haalde Jan Kipping herinnerin gen op uit z'n diensttijd. De jeugdbond „Adest Musica" zorg de met hun optreden voor een grote verrassing. Drie dames en heren kregen voor hun originele costuums een prijsje. Voorzitter v. d. Nouland merkte nog op dat het voor de jeugd van Sassen heim tijd werd om ook eens met carnavalsplannen te komen. KATWIJK Het Katwijkse colle- dracht aan een ander bureau ge van B. en W. heeft de leden (dat achteraf weugerde) name- van de gemeenteraad laten we- lijk binnen 3 maanden voor ten dat het contact heeft opgeno- 20.000 gulden- men met het derde architecten bureau dat dn aanmerking komt Het bureau kan over dezelfde ge- voor het maken van een be- gevens beschikken als gegeven stemmingsplan voor het badcen- aan de allereerste ontwerper, trum. Hiertoe was besloten tij- Na het afleveren van het ont- dens de speciale raadsvergade- werp is het woord aan de vaste ring van 14 februari j.l. Indiien stedebouwkundige adviseur van het bureau accoord gaat kan de gemeente. Wel wordt de eis naderhand een keuze gemaakt gesteld, dat wanneer het plan worden uit drie plannen. wordt aangenomen, onder har.r Het bureau met wie de gemeente supervisie een nadere uitwer- in contact is getreden is een king wordt gemaakt, het z.g. zelfstandige eenheid binnen het bebouw'ngspl an. Indien na de raam van een aannemers-com- raadsvergadering van morge- - binatie, welke zich beweegt op avond de opdracht onmiddellijk het gebied van stadsorjtwikke- gegeven kan worden, zal he ling, doch nog te jong is om toch zeker 2 jarem duren voor- zichtbare resultaten te tonen. dat men aan de bouw kan be- Dit derde bureau wil de op- ginnen, daar de ontwerp?n eerv. dracht aanvaarden op dezelfde diverse instanties moeten pas condities als gesteld bij de op- seren. 1 .''I 111 111 1 1.U 1 1 i- I een paar hectare grond zijn be drijf rendabel tracht te maken. De prot. chr.-fractievoorzitter Vo gelaar trok al de registers van zijl gramschap open. Volgens hem zat de nota vol tegenstel lingen en veel wijzer was hij uit dit boekje niet geworden. Noordwijk was, wat zijn be- staansbronnen betreft in het stuk stiefmoederlijk bedeeld en de in- USSE/LISSERBROEK - In Lisse- Engel hebben gistermiddag niet minder dan 240 kinderen uitbun dig genoten va nhet carnavals feest dat door de Speeltuinver eniging Kindervreugdwerd georganiseerd in 't Verenigings gebouw. In een grote optocht ging het vanaf de speeltuin naar het gebouw, al zingende; een maal in het gebouw aangeko men gooiden ze alle remmen van hun kelen los en zongen en sprongen bij het horen van de carnavalsliederen, welke in een vlot tempo afgedraaid werden. Ze werden allemaal ook nog royaal getracteerd hetgeen de feestmiddag vervolmaakte! In de LISSERBROEK werden alle bejaarden op een feestmiddag verrast door de Carnavalsver eniging „De Rampenstampers", die de bejaarden twee uur lang •n hun ban h'elden op een wijze, dat ze niet eens naar hu's wil den. Er was een h'izondere vro- 'ijkc stemm'ng. Alten ontv'ngen troctnt'e en kregen bloemen mee naar huis! houd vatte hij same** als een hoop duur voer voor planologen, sociologen, en nog veel -logen meer. „Ik heb zo'n idee", aldus Vogelaar, „dat zij er geen fluit van weten". Hij vond het maar een bizarre situatie, dat een ge meente afhankelijk is van onwe zenlijk geredeneer. Over dezelf de materie valt nog een oriënta tie-nota van de regering te ver wachten, die wel weer tegenstel lingen zal oproepen met het pro vinciale stuk. Vogelaar wenste het college en het streekorgaan, dat de conclusies van de bollen- gemeenten gaat samenvatten, sterkte toe. Bedijn (PvdA) bezag de nota met wat meer optimisme". Men kan het met de inhoud geheel of ten dele oneens zijn, want de nota is immers bedoeld als discus sie-stuk. Daarom behoeft het nog geen slechte nota te zijn", meende Bedijn. Hij bekritiseer de het college, dat naar zijn oordeel haar standpunt niet juist had gerubriceerd en niet tot de kern van de zaak was doorgedrongen. KVP-fractievoorzitter Alkemade zei het enthousiasme van Bedijn niet te delen. Naar zijn mening was de nota een moeilijk te le zen stuk en als voorbeeld citeer de hij onder meer de term „ge bundelde deconcentratie". De Ridder (PPR) daarentegen on derschreef het standpunt van Bedijn. Hij vond de nota be langrijk genoeg om er een apar te raadsvergadering aan te wij- den. Die kans zit er in, zo bleek uit het antwoord van burgemeester mr. J. M. Bonnike. als de slotcon clusie van het streekorgaan aan de orde komt. Wethouder Van Duyn zette het standpunt van het college uiteen ten aanzien van de te volgen procedure. Een deel van de opmerkingen van Bedijn kon hij onderschrij ven. In tegenstelling met andere gemeenten, was door het Noord- wijkse college bij het geyjen van haar opvatting juist grote zorg vuldigheid betracht. NOORDWIJK In de gister avond gehouden vergadering van de Noordwijkse raad werd forse kritiek geleverd op de Nota Plandoelen Streekplan Zuid-Holland West, die Ged. Sta ten aan de raad had toegezon den met het doel de discussie op gang te brengen over de meest gewenste ontwikkeling van het Westen van de provin- horst van een „Internaatsgym nasium" uitgegroeid tot een open Programma-school voor jongens en meisjes, met een HAVO en een ongedeeld Athe neum, waar Latijn als eindexa menvak gekozen kan worden. cie. Er stonden in de nota ver schillende dingen, die de KVP- er Faase hogelijk irriteerden. Zo was de opmerking in de nota, dat agrariërs Jaag-waardi- ge arbeid zouden verrichten, bijzonder verkeerd gevallen. Ook de aanduiding kassen-indu- strie zat hem niet lekker, daar dit nooit van toepassing kon zijn op de kleine ondernemer, die op NOORDWIJKERHOUT Nog maar nauwelijks zijn in „Leeu wenhorst" in Noordwijkerhout de laatste serpentines en glasscher ven van het 14e Kokkerhoutse carnaval van de vloeren ge veegd of er kondigt zich alweer een nieuw feest aan. Vandaag bestaat „Leeuwenhorst" twaalf en een half jaar. Een gedenk waardige periode waar enorm veel in is gebeurd. In 1961 wer den in Noordwijkerhout de plan nen rond gemaakt om een klein-seminarie van het bisdom Rotterdam te bouwen. Er was nog een vrij grote toeloop van seminaristen en op die gegevens baseerde men de plannen voor een forse nieuwbouw. Oud-se cretaris van het schoolbestuur P. Angevaare weet zich die pe riode nog precies te herinneren. Hij zegt: „Er werd gebouwd, er werd gesolliciteerd, plannen werden opgesteld, voorbereidin gen getroffen, benoemingen ge daan alsof er anno 1961 geen l wolkje aan de hemel was. Het - zal zo hebben moeten zijn en trouwens, wie van ons, zou deze episode in z'n bestaan hebben willen missen?" Angevaare herinnert zich die lera ren van het eerste uur nog als de dag van vandaag. Frans Jansen, Ton Hertogh, Ben Korstjens, pater Jansen. Jan Bergen, Reuvers, Piet Roos, - Theo Buurman: allen met hun typische trekjes en hun be- kwaamheden. Een heel aparte sfeer, die Angevaare nog dik- wijls aan die beginperiode doet terugdenken. 'Op 17 maart 1973 schrijft Ange vaare in zijn dagboek: „Lopend over het Westeinde in de rich- I ting van Leeuwenhorst zag ik de dode gevels van het semina rie. Hier en daar een eenzaam licht, verder alleen maar een silhouet in de vallende duister- nis: toren, kapel, flats. Ik voelde mij verdrietig. Met hoeveel en thousiasme begonnen we hier ons werk, ondanks de bestaande twijfels. Het aantal aanmeldin- gen was groot en bleef groot in de eerste jaren. In de week- einds ruiste het leven heel de dag over terreinen en door be huizing. Nu staat het plein, eer- tijds speelterrein bij uitstek, ge- regeld vol auto's van congres gangers. Op zaterdag en zondag geeft Leeuwenhorst zijn ware karakter bloot: „ruïne van een verleden tijd". 4n de afgelopen twaalfenhalfjaar heeft het college Leeuwenhorst een onstuimig leven geleid. In september 1961 werden de eer ste lessen gegeven. De school bestond toen uit de eerste vier klassen van het gymnasium. De leerlingen waren gedeeltelijk overgestapt van Hageveld (Klein-Seminarie van het bis dom Haarlem) en gedeeltelijk nieuw gekomen. Vanouds was een school, verbon den aan een Klein-Seminarie, een gymnasium. Toen Latijn en Grieks minder noodzakelijk wer den voor de studie van wijsbe geerte en theologie kwam het verlangen op over m^er school typen te kunnen beschikken. In 1965 werd toestemming ge vraagd het gyirnasium om te bouwen tot een programma- school VWO-HAVO. Men kreeg echter geen toestemming om het gymnasium af te staan aan het Fioretti-college in Lisse en van Leeuwenhorst een open school te maken. Nu in 1974 is het college Leeuwen- CCP-er aan b. en w. Katwijk: KATWIJK De heer van Raalte, raadslid voor de CCP, heeft In een brief aan B. en W. van Kat wijk ernstig bezwaren gemaakt tegen de vestiging van een ma nege in de noordduinen. Deze brief prijkt op de lijst van inge komen stukken voor de raads vergadering van morgenavond. Bekend is dat ook het college deze plaats niet ideaal vindt, maar het is de enige die hier voor in aanmerking komt. In januari 1973 ging de commissie voor Openbare Werken accoord met het college een voorstel te doen aan de Domeinen om een gebied groot 3520 m2 in erfpacht te krijgen ten behoeve van de vestiging van een manege. De Domeinen verleenden hun toe stemming en stemden tevens in met de afgraving van dit ter rein waardoor 1800 m3 zand vrijkwam. De bouwvergunning, die inmiddels door de exploitant van de manege ingediend is, is echter geweigerd, daar de plaats van vestiging afwijkt van de door de gemeente Katwijk gedachte plaats. De mogelijkheid bestaat dat het oefenenterrein voorlopig toch in de zuidduinen zal komen te lig gen zodat in de bebouwde kom van Katwijk af en toe paarden te zien zullen zijn. In de laatste gehouden raadscommissieverga dering werd hieromtrent de vraag gesteld of deze ruiters geen gevaar op zouden leveren voor het verkeer, doch de bur gemeester gaf hierop te kennen dat de ruiters behoren bij het toeristisch verkeer en meestal met belangstelling worden beke ken. DE ZILK In de aula van de Mariaschoo] aan de Beukenlaan wordt a.s. weekeinde een grote fancy fair gehouden. De op brengst is bestemd voor de verzending van kleding die on langs tijdens een actie voor de plaatselijke missionarissen en missiezusters werd opgehaald. den gezorgd dat een zes tot zeven ton kleding werd dngeza- Een klein legertje meisjes en jongens heeft enige weken gele- meld. De volle zakken en dozen kon soms maar met moeite gedragen worden. Het vervoer van de kleding naar de missielanden kost ongeveer zijn natuurlijk prsoonilijk giften ook welkom in de aula van een gulden per kilo. Behalve de opbrengst uit de fancy fair de Mariaschool.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 6