WEINIG K ANS OP VERBETERING BUSLIJN VAN ALKEMADE NAAR HET ELISABETH-ZIEKENHUIS Reconstruktie Spoorlaan wordt nog nader bekeken Voorschotense weekmarkt viert koperen feest rijn- en veenstreek Rotteveel schaats kampioen Alkemade Samenwerking sportstichting en sportraad goed in Hazerswoude" DO Vagina a woensdag 27 februari 1974 leidse courant 5tan< ■op en KEMADE/LEIMUIDEN Dat het openbaar Jim' Will ervoer in de Rijn- en Veenstreek niet bepaald londerd procent is zal door ledereen, die er wel ens gebruik van maakt, vast en zeker kunnen Kees-i rorden bevestigd. En zolang de auto nog de we- M, en regeert zal niet gauw verandering komen in p| eze situatie. Dat is vooral vervelend voor de in- Jousle iTftoners van Alkemade en Leimuiden, die bijvoor- een ziek familielid in het Elisabeth zieken- Hogen'bi uis in Leiderdorp willen bezoeken. Het is name- WiM weI 66113 voor8ekomen» een busritje van v. loelofarendsveen naar het ziekenhuis langer dan c Spree. uur duurde. Dit betreft weliswaar een ex- reem voorbeeld maar de (kleine) kans blijft iwezig, dat een dergelijke lange rijtijd In de janv oek. ;omst weer voorkomt. fijns verbinding met het ziekenhuis in Leiderdorp is w 0 onregelmatig omdat er een overstapje inzit. 'lderman :n C. H, 1 Brugg s,h; De route van de bus van Centraal Nederland (voorheen Maarse en Kroon) gaat vanuit Lei muiden over Oude Wetering, Roelofarendsveen, Rijpwetering, Oud Ade over de Provinciale weg naar het station in Leiden. Mensen, die naar het ziekenhuis willen, moeten bij het gebouw van het LOI in Leiderdorp overstappen op een NZH-bus. Als alles gaat zoals het eigenlijk zou horen is een wachttijd van tienminuten normaal maar als het tegenzit, dan kan dat behoorlijk uitlopen. Al voordat het ziekenhuis er stond is het gemeente bestuur van Alkemade actief geweest om een rechtstreekse verbinding te realiseren. Er wer den verschillende brieven geschreven naar de bus onderneming, die aanvankelijk echter niet veel haast bleek te hebben. Later werden gesprekken gevoerd maar steeds sprong de zaak af op het feit, dat de lijn bij een eventuele omlegging langs het ziekenhuis onrendabel zou worden. Bo vendien zou de rijtijd van de lijn te lang worden, waardoor de chauffeurs niet aan de nodige rust zouden toekomen. Tot vorige maand toe is tussen de gemeente en de busmaatschappij onderhan deld, echter zonder resultaat. In de gemeenteraadsvergadering van afgelopen maandag stelde het VGA-raadslid T. van der traaf Nederland verklaarde gisteren, dat lelfs dat niet mogelijk is. Alleen een extra bus zou volgens hem uitkomst kunnen brengen. Aange zien een bus jaarlijks tussen de anderhalve en twee ton kost, kan wel worden aangenomen dat ook dit tot de onmogelijkheden behoort. Meer vragen over deze zaak en het antwoord Het laten wachten van een Centraal Nederland-bus de burgemeester was dan ook weinig hoop gevend. Dat de situatie dient te veranderen, daar is men in de raad wel van doordrongen. Een „spoedbrief" naar de busonderneming met een afschrift naar het ministerie van verkeer en waterstaat zou mogelijk wonderen kunnen doen. Maar dat is een zaak, die alleen op langere ter mijn zijn vruchten kan afwerpen. In de wandel gangen van de raad werden overigens nog ande re plannen geopperd. Bijvoorbeeld zou het al een grote stap in de goede richting zijn als de bus al leen tijdens de bezoekuren langs het ziekenhuis zou omrijden. Maar een woordvoerder van Cen 1 een NZH-bus bij de overstapplaats bij het LOI in Leiderdorp is volgens de woordvoerder van Centraal Nederland al evenmin mogelijk omdat de rijtijdenschema's zijn aangepast aan de spoor wegen en daar kan dan niet ook nog eens een tweede aanpassing tussen in. AJ met al een uit zichtloze situatie dus voor de mensen uit Alkema de en Leimuiden, die naar het Elisabeth moeten. Het enige lapmiddel zou misschien zijn, dat men sen met auto's anderen op gezette tijden en op vaste plaatsen meenemen. Maar de ervaringen tijdens de benzinedistributie-perdode laat wat dat betreft weinig ruimte voor optimisme. 'V. d. Drift mag ^•werkplaats niet uitbreiden ëlle LIni BIJli S. I. 1 J. Frajj- ZOETERWOUDE De heer P.C. v.d. Drift, Schenkelweg ah. ?!»!l heeft zich in een beroep schrift tot de raad gewend i.v.m. een afwijzende be schikking op zijn verzoek om een bouwvergunning. Hij is voornemens zijn werkplaats voor machinale houtbewer king waarin kozijnen ramen en trappen worden gemaakt te vergroten. an^ Ren«B. n W. stellen de raad voor <k. z.v. z'°h aan het door hen inge- van Let, nomen standpunt te confor- sv- meren. De destijds gebouwde uwissen t -Doe het zelf" winkel welke thans als werkplaats inge richt heeft de maximale^ op- Berg. l| pervlakte van 40 m2 reeds met 24 m2 overschreden. Aangezien met de door de heer V.d. Drift beoogde 1 en houw een nog grotere over- en schrijding van de planvoor- 1 G. i schriften zal plaats vinden jj.0SJ kan deze nog daargelaten, dat de gronden met bestem ming „tuin" noch mogen worden overdekt, noch be bouwd op grond van het bestaande bestemmingsplan niet worden verwezenlijkt. Ingevolge de in voorberei ding zijnde planvoorschriften is de beoogde bouw op grond van de bestemmingen ,^„an -berm" en „verkeer" niet ";V m06e,iik- Old s 14.! Beukei ALPHEN In Avifauna werd gisteravond een feestelijke bijeenkomst gehouden voor leden van de vrijwillige brandweer en hun dames. Er werd afscheid genomen van de heren Kroon en Breeveld, die de 55-jarige leeftijd hebben bereikt. Uit handen van burgemeester Gallas ontvingen zij een geschenk. Tevens werden de heren Boer, A. Haverkamp, J. Haverkamp, Vink, Verheul en Thomas gehuldigd in verband met hun 12'/2-jarig lidmaatschap. Burgemeester Gallas reikte aan ieder de ge bruikelijke oorkonde en een medaille uit. Op de foto v.l.n.r.: J. Kroon, A. Breeveld, A. Boer, A. Haverkamp, J. Haverkamp, L. Vink, C. Verheul en G. Thomas. NIEUWKOOP Op initiatief van de heer Cor Sanne, een groot voorvechter voor het introduceren van de Country- en Westernmuziek in Nederland, zal op vrijdag 1 maart a.s. de bekende Amerikaanse country- and folkzanger Bill Clifton een optreden verzorgen in de zaal van recreatiecentrum ,,De Roerdomp" aan het Zuideinde te Nieuwkoop. Bill Clifton, in 1969 uitgeroepen als blue-grass zanger nummer 1 in Amerika en Engeland, opent met dit optreden in Nieuw koop een 10-daagse toernee door ons land, waarbij o.a. door de AVRO radio-opnamen zullen worden gemaakt. In het voorprogramma zullen 1 n Nieuwkoop tevens optreden The Cumberland Mountain Ramblers uit Gouda. De aanvang van de voorstelling is 8.15 uur en in de voorverkoop zijn kaarten te reserveren bij de redaktie van het blad Country Gazette te Nieuwkoop onder tel. nr. 01725-2961. ALKEMADE Sjors Rotteveel is op de Jaap Edenbann In Am sterdam schaatskampioen van Alkemade geworden. HIJ reed de afstanden 500 en 1500 m in respectievelijk 44.4 en 2.18.-. Bij dc dames werd Annle Klein kampioen. Zij had 54.3 en 1.53.4 nodig om de 500 en 1000 meter af te leggen. Overige uitslagen heren senioren: 2. Ton Oudshoorn 44.7 en 2.20.4, 3. Theo de Koning 47.6 en 2.30.3. 4. Gerard v. d. Geest 49.5 en 2.32.6, 5. Frans Koek 49.4 en 2.33.1. Junioren B: 1. Kees Roos 52,9 en 2.49.4, 2. Ben van Haastrecht 51.4 en 3.15.6. Dames senio ren: 2. Plonie Klein 55.3 en 1.57.6, 3. Plonie Rotteveel 57.1 en 1.58.3, 4. Petra v. d. Geest 62.9 en 2.07.6. Idem junioren B: 1. Marian Klerks 53.7 en 1.53, 2. Karin Kerkvliet 60.8 en 2.13.2. De heer C. W. Mertens, voorzitter van de reclamecommissie van de Voorschotense warenmarkt windt er geen doekjes om en noemt de vrijdagse weekmarkt in Voorschoten een van de betere markten. De kooplieden doen goede za ken en het publiek komt ook van buiten Voor schoten. Een eenvoudige steekproef, jaarlijks mogelijk bij de gratis loterij, leert dat onder de winnaars Hagenaars, Wassenaarders en inwoners van de randgemeenten zijn. „Die mensen komen niet speciaal om in Voorschoten groenten, fruit of vis te kopen, maar zij komen wel speciaal om dat de markt romantisch onder de lindebomen staat op de Voorstraat. Verplaatsing van de weekmarkt b.v. naar het terrein van het voorma lige Marine Opkomst Centrum wordt daarom door de straathandel gezien als een verbanning". De Voorschotense weekmarkt gaat op 1 maart het koperen feest vieren. De gemeenteraad van Voorschoten besloot op 29 maart 1961 tot het in stellen van een weekmarkt, die eind van dat jaar ging draaien als middag- en avondmarkt. Enige jaren geleden werd de avondmarkt afgeschaft en thans is de weekmarkt van 10 u. tot 18 uur. In de loop van die twaalf en een half jaar is het levens patroon veranderd. Met de-vrije zaterdag begon vooral in de laatste jaren de trek op vrijdag avond naar het recreatiegebied. Voordat de Voor- meenschap geen geld zou mogen kosten", aldus de heer Mertens, „wij halen de mensen naai Voorschoten en dat brengt geld in het laatje zo- wel van de gevestigde middenstand als de straat- In november 1951 kwam de eerste poging, maar de handel" weerstand vooral van de middenstand was te groot. Eerst in 1961 werd de stap gewaagd en De marktcommissie wij dit jaar wel weer mede- thans as er een goede samenwerking tussen markt en middenstand. De 35 marktkooplieden vertegenwoordigen 25 branches. Hoewel er ruim te voor is, ontbreken nog te veel de standwer kers. Ze komen wel eens naar Voorschoten, maar dan meer om hun praatje en produkt even uit te proberen. „Iedereen is gebaat met een goed florerende markt en daarom is het dwaas heid te veronderstellen dat een weekmarkt de ge werking verlenen om te komen tot een standwer kersconcours tijdens de jaarlijkse paardenmarkt. Vorig jaar werd dat een groot succes. De feeste lijkheden ter gelegenheid van het 12'^ jarig be staan beginnen vrijdag met o.a. een gratis loterij en worden volgende week vrijdag voortgezet, ter wijl dan ook de winnaars van de 105 prijzen be kend gemaakt worden en er een ontvangst zal zijn voor genodigden. uur, zt. uui Sportraadvoorzitter Windhorst: utelgatj tstocht'fIAZERD e voorzitter van de Over de huurprijs, die de vereni- Op de Sportraadvergadering werd In de sportweek (oftewel Sportraad Hazerswoude, de heer gingen bij het gebruik van de mevrouw M. E. van Oers-Brock periode"), tussen 20 m sporthal zal worden opgelegd, herkozen als secretaresse/pen- '"~1 u~* moet men zich in de kringen van de Sportstichting (met wet houder P. A. Th. v.d. Werf als voorzitter) nog beraden. In deze zelfde kringen schijnt men er het meest voor te zijn, om de bij de hal behorende kantine te verpachten. Voor de zaalsport verenigingen zal een nieuwe subsidieregeling door de ge meenteraad worden vastgesteld, nadat de Sportstichting hierover advies heeft uitgebracht. Over de in de hal te plaatsen vloer zal de stichting nog worden ge sproken. G. J. Windhorst, heeft tijdens de algemene openbare vergade ring in het clubhuis van HTC duidelijk gesteld dat de samen werking tussen de Sportstichting en de Sportraad goed is. Hij ontzenuwde daarmee een anders uitgevallen „kreet" in een pro paganda-brochure, die het PPR laatste wc hier- a'< oor C.p iel van' tei meente verspreidde. Uiteraard ging Windhorst, die, samen met ronde de Sportraad-vertegenwoordi- gers H. v.d. Dries, H. Engel en van C. B. de Jong, in de Sportstichting t ver- zitting heeft, in op de te bouwen it door sporthal. „Het is nog maar een kwestie van weken, voordat er wordt begonnen met de bouw", aldus Windhorst, wordt momenteel van gemeen- van tewege „getrokken" aan een v. d. aanvullende subsidie bij de be neder- voegde „Haagse" instanties, en P, Ook wordt nog onderhandeld met de eigenaar van de grond, raad waarop het derde voetbalveld ag. Op voor Hazerswoudse Boys zal ko- let ne- men te liggen. Een oplossing idings- wordt gezocht om deze eigenaar an een geen problemen in de weg te basis- leggen voor het uitoefenen van zijn bedrijf. Bedoeling is altijd van de geweest dat de bouw van de ol, het sporthal en de aanleg van het erking derde sportveld tegelijkertijd een zullen lopen". kleu-[Gymnastiekvereniging Hou Vast, 'an de volleybalverenigingen De Haze- e" en laars en Haduard worden de voor „vaste" gebruikerrs van de hal. isie in In het gebruiksschema zullen I enkele garantie-uren worden op- genomen voor eventueel op te ilWilUfw r'c^ten verenigingen (badmin- llllllilllilifl ton en basketball?). ningmeesteresse. De IJssport- vereniging „Hazerswoude-Rijn- dijk" wordt beschouwd als zijn de géén lid meer van de Spor traad, gezien de ervaringen tot nu toe (geen belangstelling voor vergaderingen noch betaling van de contributie van 25,- per jaar). Hazerswoudse Boys voorzitter Jac. Vos bracht nog eens onder woorden dat er voor de velsportverenigingen in Ha- zerswoude óók een nieuwe sub sidieregeling nodig is; Bernar- dus-voorzitter Jacques Straver was het met zijn collega eens. Sport- mei en 9 juni, zullen op het programma Gtaan: dammen, zeskamp senio ren en jeugd (8 tot en met 13 jaar), polsstokverspringen, atle tiek, volleybal, trimmen, hand bal, roeien en tennis. Het gaat in dit verband om de „meest all-round sportvereniging 1974". De sporttak, die door een ver eniging zélf wordt beoefend, mag door deze in die periode in het toernooi niet worden beoe fend. Op 8 juni wordt de door de verenigingen zelf te organi seren „sportweek" besloten met een barbecue in het Groenen- dijks parochiehuis. BODEGRAVEN De raad is gis- Uitvoerig werd teravond niet tot overeenstem ming gekomen over de uitvoe ring eerste faste nieuw riole- ringsstels en bijbehorende re constructie. Met name mevrouw Bilderbeek en de heer Overbee- ke zagen in de reconstuctie geen verbetering en vroegen de zaak nog eens tebekijken. d t verband ge- heer Hagendoorn op ontoelaat bare practjken van de groep voor het miFeuproject, die o.a. een bepaald bedrijf als boosdoe ner aanwees. spraken over de situatie bij de kruising Spoorlaan en de naast liggende spoorwegovergang, waar volgens het plan het rij wielpad gaat verdwijnen. Te vens zal de Goudse Vaart over De nieuwe legesverordening ont- een lengte van 10 m worden ge- lokte vele operkingen van de dempt. Bij interpellatie wees de voor gratis gebrnk van de ge- meen:earchi?ven De eerste stelde voor 10,- te nemen voor elk onderzoek korter dan twee uur. De heer Van Doom was voor het voorstel van B en W 5,- per kwartier te rekenen. Dit werd aanvaard. heren Praalden, Hamoen en Het voorstel van de wereldwinkel Van Doorn. De tweede pleitte om de omleidingsweg de naam Allendeweg te geven kon geen genade vnden in de ogen van de raad. Bovendien vonden B en W het ongebruikelijk, een stuk rijksweg een naam te geven. De presentiegelden voor raadsleden werden vastgesteld op 65,- en voor commissievergadering op f 45.-. ALPHEN Prins Cascar X heeft gisteren onder ceremonieel de sleutel van de gemeente terug gegeven aan burgemeester Gal las. Deze sleutel heeft carna valsvereniging „De Cascarive- ten" sinds november in beheer gehad als symbool van de rege ring van prins Carnavol. Tijdens deze bijeenkomst dankte de bur gemeester de prins hartelijk voor de vele activiteiten die de carnavalsvereniging de afgelo pen maanden ontplooid heeft. Stagnatie ontwerp- bestenimings- plannen in Zoeterwoude ZOETF.RWOUDE In At verg», dering van 29 maart van het vo rig jaar nam de gemeenteraad een Voorbereidingsbesluit voor het gebied, omvattende de vige rende bestemmingsplannen „Noordbuurt-Watertje" en „Kern". Dit geschiedde om on gewenste bebouwing langs het Watertje te voorkomen en an derzijds op grond van de om standigheid dat de voorschriften van deze bestemmingsplannen aan een herziening toe waren. Een voorbereidingsbesluit heeft tot gevolg, dat enerzijds formeel mogelijke, doch ongewenste be bouwing wordt tegengegaan, terwijl anderzijds formeel on mogelijke, doch In verband met de toekomstige bestemming aanvaardbare bouwwerken wel kunnen worden toegestaan. Dit vervalt Indien niet binnen één Jaar een ontwerp-bestemmlngs- plan ter inzage is gelegd. Het is niet mogelijk gebleken dit tijdig gereed te hebben. Wél wordt momenteel bij de afdeling gemeentewerken beoordeeld of de inmiddels door Stad en Landschap vervaardigde plan kaart voor het nieuwe ontwerp- bestemmingsplan i.e. het plan „Dorp-Zuid" in overeenstem ming is met de in werkelijkheid bestaande toestand. Op grond daarvan wordt aan de raad voorgesteld wederom een Voor bereidingsbesluit te nemen voor dit gebied. Ook aan de Hoge Rijndijk speelt deze kwestie. Voor dat gebied werd reeds op 31 augustus 1972 een Voorbereidingsbesluit geno men. Verschillende oorzaken zijn er de reden van. dat ook hier nog geen ontwerp-bestem- mingsplan ter visie kon worden gelegd. In het betrokken gebied is ook de plaats opgenomen waar men voornemens is een nieuwe basisschool te bouwen ter vervanging van de Bernar- dusschool. In verband met de urgentie hiervan is het niet ge wenst om te wachten op de ter visielegging. B. en w. willen de beoogde scholenbouw realiseren door de toepassing van artikel 19, waarvoor de raad voor het te bebouwen gebied wederom een Voorbereidingsbesluit dient te nemen.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5