KRUISVERENIGINGSWERK IN BOLLENSTREEK KOMT DOOR BUNDELING TOT UITING CARNAVAL DRUKT BLOEM- PRIJZEN B. EN W. PROJECTEREN FIETSPAD LANGS PAPE GAAIENLAAN bollen- en duinstreek Instelling Sportraad in Voorhout? Voorhoutse bakker kon Gemeentebelang dit jaar met andere koploper niet slapen 100- jarige in Sassen heim LEIDSE COURANT VOORHOUT In Voorhout zjL~i op zo kort mogelijke termijn djl instelling van een sportraaiL worden overwogen. Vorige weel F.1* werd door mevrouw Wijlii^p (PPR) het idee gelanceerd onHj de Voorhoutse sportverenigin) K| nauwer te laten samenwerken T Speciaal wat betreft de onderling! B contacten want daar ontbreek J het volgens het Voorhoutsi jj raadslid nogal eens aan. ,,Ve< besturen van sportverenigingei kennen elkaar niet eens. Er ii nauwelijks contact. Als dat zi blijft zou het weieens kunnei zijn dat in de toekomst inge diende aanvragen voor sportfa J< ciliteiten zoals kleedkamers o' velden, elkaar overlappen. Zo't sportraad voorkomt dergelijkt gevallen". Of er in Voorhout ook inderdaad een overkoepelende sportraaij zal komen blijft voorlopig no( een open vraag. Wethouder var| sportzaken Huigsloot heeft toe gezegd de zaak te zullen over denken. De gebruikelijke ganf van zaken is nu dat de instel! ling van zo'n raad binnen B ei W besproken zal worden. Mochl het college er geen been in ziet dan is mevrouw Wijling vat plan de raad als zelfstandig or gaan van stapel te laten lopen „Maar we laten voorlopig di eer aan wethouder Huigsloot" aldus mevr. Wijling. D BOLLENSTREEK De „Vereniging Gezondheidszorg Bollenstreek" is vanaf januari 1974 officieel van start gegaan. Daaraan is echter veel voorbereidende arbeid vooraf gegaan. Reeds in 1969 was men al bezig de ge zondheidszorg in nóg betere banen te leiden. Districts vorming werd de juiste mogelijkheid geacht en dienten gevolge werd ook de districtsvorming Bollenstreek overwogen. Men ging daarbij voorzichtig te werk en na zorgvuldige oriëntatie werden in oktober 1969 de eerste besprekingen gevoerd met de besturen van de Kruis verenigingen in Hillegom, Lisse, Noordwijk, Noordwij- kerhout, Voorhout, Sassenheim en Warmond, in welke gemeenten in totaal 14 kruisverenigingen werkzaam waren, n.l. 9 van het Wit-Gele Kruis, 4 van het Groene Kruis en 1 van het Oran e-Groene Kruis. Het is een onmiskenbaar feit, dat veel misverstanden in zake de doelstelling en de werking van een District Bollenstreek op het terrein van de gezondheidszorg overwonnen moest worden. Het „baas in eigen huis" willen blijven zat er op het eerste moment nog tè diep ingeworteld om zich-direct ten volle enthousiast te to nen voor werken in districtsverband. Er was aanvanke lijk ongetwijfeld een zekere reserve, welke geheel te begrijpen was. Het ging immers plaatselijk goed? Maar toch heeft men zich er in kunnen voegen, om tot de vorming van een district te komen en verheugend was het te noemen, dat de plaatselijke besturen zich in april 1970 bereid verklaarden aan het experiment van streeksamenwerking op het gebied van de gezondheids zorg medewerking te verlenen. Dankbaar werd gecon stateerd, dat niet alleen de besturen, doch ook de wijk verpleegkundigen (voorheen wijkzusters genaamd) zich bereid verklaarden aan het experiment medewerking te verlenen. Men bleef dan ook ten volle het recht behou den geheel zelfstandig te blijven. Het district stelt zich ten doel door overleg te komen tot nog verdergaande verbetering van de zorgverlening. Om dit doel te kunnen bereiken ging men over tot op richting van een samenwerkingsorgaan als „overlegor gaan", waarin elk der deelnemende verenigingen verte genwoordigd was. Door het overlegorgaan werden dl- strictsfunctionarissen aangesteld, n.l. 2 hoofdwijkver pleegkundigen voor begeleiding en leiding van het werk van de (plaatselijke) wijkverpleegkundigen, terwijl een administrateur benoemd werd voor de financiële en andere administratieve arbeid ten behoeve van het overlegorgaan en voor de plaatselijke verenigingen. In de periode van het „experiment" is het vertrouwen in elkaar gegroeid. Men leerde elkaar kennen en on danks meningsverschillen ook waarderen. Dat heeft ook zijn terugslag in de goede zin gehad bij de wijkver pleegkundigen plaatselijk. Zij kregen steeds meer on derling contact door gehouden werkbesprekingen en uit wisseling van gedachten. Momenteel, nu het experi ment als zodanig ten einde is, kan gezegd worden dat vrijwel alle 29 verpleegkundigen van het district de klok niet graag meer zouden willen terugdraaien om weer geheel zelfstandig, solistisch, te gaan werken! Het genoemde „overlegorgaan" werd de „Vereniging Ge zondheidszorg Bollenstreek" met een gevestigd bureau op het adres Heereweg 280, te Lisse als centrum van de samenwerking. Op dit bureau zijn werkzaam de Hoofdwijkverpleegkundige zuster A. van der Voort, die naar men hoopt spoedig een nieuwe collega er bij zal krijgen. Tevens is op dit bureau werkzaam de heer P. Nagtegaal, administrateur, die met zijn assistenten de financiële administratie van een steeds groter aantal van de samenwerkende verenigingen verzorgt, inclusief alle werkzaamheden welke daaraan verbonden zijn. Met dankbaarheid kan worden geconstateerd dat bestu ren, staf en wijkverpleegkundigen zich allen volledig Inzetten om de samenwerking dn de Bollenstreek tot een succes te maken in de overir.iging in deze weg de gezondheidszorg in de bollensteek de beste kansen te geven. En dkkr gaat het toch ten slotte om bij alle ar beid welke men tót heil van de naaste verrichten wil. Het dagelijks bestuur van de „Vereniging Gezondheids zorg Bollenstreek" is als volgt samengesteld: Th. G. Martijn, Sassemheim, voorzitter: A. de Greef, Lisse, se cretaris: L. C. van der Kwaak, Sassêuhei"*., penning meester, mevr. M. J. J. Th. v<ui Boheemerv-Kanss'ens, Lisse; J. A. Roghair, Voorhoutf Y. R. Wielinga, Sas senheim, adviseur. NOORDWIJK Voor het eerst na vele jaren zal de Noordwijk* se kiesvereniging „Gemeentebelang" het bij de gemeente raadsverkiezingen het zonder koploper Jhr. A. W. G van Riemsdijk moeten doen. Hij heeft gemeend plaats te moeten maken voor een jongere garde. Ontstemd is het thans 64 jaar oude Gemeentebelang over het feit dat een bericht werd gelanceerd alsof de wijziging in hel lijsttrekkerschap een gevolg zou zijn van een soort paleisre volutie in de kiesvereniging. Dit wordt ten stelligste ontkend. Op de ledenvergadering is de volgende kandidatenlijst vastge steld. Lijsttrekker is nu de heer A. E. Admiraal. Op de twee de plaats staat mevr. J. Ebeling-v. d. Vugt, derde is dr. Th. W. Crul en vierde Jhr. A. W. G. van Riemsdijk. De andere kandidaten zijn: 5. dr. J. van Nes, 6. A. W. Blok, 7a mevr. I. J. J. Verdoes-van der Loo 8. D. Kleyn 9. Th. A. Saat en 10. dr. H. Kruyt Hoofdthema's van het verkiezingsprogramma zijn o.a. de ver betering van het leefklimaat in Noordwijk, de milieubescher ming, een verantwoorde bestemming van de gronden in het middengebied tussen Noordwijk-Binnen en Noordwijk aan Zee; bevordering van het woningbezit, ook voor de minder- draagkrachtigen, de dorpsverfraaiing en de definitieve open stelling van de kop van de Hoofdst-aat voor het verkeer. Opbrengst „Family-Inn ƒ2.500,- LEIMUIDEN De „Family-In" heeft tot nu toe 2.500,- opge bracht. De totale opbrengst zal naar schatting 4.500,- zijn. Deze zal gebruikt worden om een nieuw soosgebouw voor de jeugd in te richten. et afgelopen weekend liep het storm in de „IN". De verschil lende attracties vielen stuk voor stuk erg in de smaak. Met name de stroopwafel- en panne- koekenkraam overtrof elke ver- I wachting. De jongelui konden de vraag niet aangebakken krij gen en zo ontstond een hele rij smulpapen, die hun wachttijd bekorten met scherpschieten. CHU en ARP-Lisse in een lijst bij verkiezingen j m 'VOORHOUT Bakker Ammer d( laan uit Voorhout werd dil 21 weekeinde luidruchtig in ziji A< slaap gestoord toen diep in dt ni nacht Prins Carnaval en eei groot aantal muzikanten vooi het raam van de bakkerij enke le liederen inzette. Toen de bakker met de slaap ir zijn ogen de deur van de bak kerswinkel opende kreeg hi geen kans vragen te steller i want prompt stapte het feesten1 l de gezelschap de bakkerij bin Tl nen om daar tussen brood ei banket de polonaise te lopen Toen de gemoederen iets be daarden kreeg bakker Ammer- laan eindelijk antwoord op ziji vraag wat dat allemaal moesi tv zo diep in de nacht. Inzet var het muzikale onthaal bleek d« carnavalsfoto in de etalage, dit de bakker per ongeluk omge keerd tussen zijn knapperige broodjes had neergezet. Tweede Kamer fractie ARP op bezoek in Bollenstreek - LISSE De Tweede kamer-frac tie van de ARP bezoekt vrijdag 1 maart de bollenstreek. Op hel programma staat o.a. een rond leiding door de HBG-veiling, een bezoek aan het bejaarden centrum Parkwijk in Hillegom en een bezoek aan het bloem- bollenbedrijf Moolenaar en Zn in Sassenheim. De tweede-ka merfractie zal naar alle waar schijnlijkheid vertegenwoordigd worden door de heren Schouten, Schakel, de Koning en Roolvink. Het programma wordt afgeslo ten met een openbare hearing in de Pauluskerk aan de Ruys- hornlaan in Lisse. Tevens zulien II daar milieu en verkeersprojec* S ten tentoongesteld worden die gemaakt zijn door scholieren. Kringwedstrij d EHBO Leiden SASSENHEIM Dit jaar zal de Kringwedstrijd van de EHBO* kring Lelden, in Sassenheim worden gehouden op vrijdag 1 E maart a.s. in de grote zaal bij „Cees en Ineke", Hoofdstraat 191, dit ter gelegenheid van de 40ste verjaardag van de afde ling Sassenheim, waarvan de viering op 11 mei zal plaats vin* den. De leiding is in handen van Dr. A. Vielvoye-Kerkmeer uit War mond. Aan de wedstrijd doen mee de volgende afdelingen die bij de kring-Leiden zijn aange sloten t.w. Hillegom, Katwijk, Leiderdorp. Leiden, Lisse, Noordwijkerhout, Oegstgeest, Sassenheim, Valkenburg en Voorschoten. Het bestuur ver wacht een grote belangstelling' voor dit jaarlijks EHBO-evene- ment, zowel van leden en cur sisten als van anderen die zich voor het EHBO-werk interesse ren Het boeiende van dergelij ke wedririjden is dat de te be handelen o» gevallen zo natuur-; get.-ouw mogelijk worden nage bootst. 7 L S-r arisen zullen als slachtoffei optraden. LOTUS; betekent: Landelijke opleiding; tot uitbeelding van slachtoffers. ■wiwiMmiiiiwtioi'iii ROELOFARENDSVEEN Rondom de Carnavalsdagen was de vraag en de prijs voor vele bloemsoorten aan de ma tige kant. Blijkbaar zijn deze jolige festiviteiten niet van gunstige invloed op het bloemenverbruik want van een vlotte afzet kon be paald niet worden gesproken. Daarbij mag niet vergeten worden dat de uitzonderlijke zachte weersomstandigheden zorgen voor top- aanvoeren van de bolgewassen. Zelfs buiten-narcissen worden reeds in flinke partijen aangevoerd hetwelk ongekend vroeg ge noemd mag worden. Een groot aandeel van de tulpenaanvoer bestaat uit de soorten Apel doorn, Lustige Witwe en Prominence. Daarnaast is er een belang rijk aanbod van dubbele gemengde tulpen alsmede van de lelie-ach- tige soorten. Overigens kan er nu gesproken van een zeer uitge breid assortiment en kleuren. Een belangrijk gedeelte komt nu uil de voUegrondskassen hetwelk ook bij de narcissen het geval is. Mede doordat er reeds aanvoer van narois sen van buiten is koml men hierdoor tot geen hoge prijzen. Tevens begint er weer aanbod van Irissen en Anemonen te komen, maar ook hiervoor heeft men wat de prijs betreft wel eens betere tijden gekend. De aanvoer van freesia's neemt dagelijks weer toe, terwijl deze Id prijs belangrijk beter vewaardeerd worden. Bij de Forsythiatakken is nogal sprake van afwijkende kwaliteit zodat de finanoiële uitkom sten in vele gevaiien teleurstellend zullen zijn. Anjers ondervinden nogal concurrentie van de import uit de zuidelijke landen. Mede hierdoor was er een daling van de "rijs. Meer stabiliteit in prijs kent men momenteel bij de rozen, al moeten de grote aanvoeren hiervan nog beginnen. Chrysanten-jaarrond, mits van goede kwali teit, worden vlot afgenomen. Ook hier echter nogal wat slappe tak ken en dan moet men met een veel lagere prijs genoegen nemen. IIIMIIII llllll III III I li IIMMWMWBBIMBMWMWK' SASSENHEIM In het Prot. Be jaardencentrum „de Schutse" was het gisteren groot feest. En daar was alle reden voor, want mevrouw G. Blinde-v.d. Woerd, die sinds 1 juni 1970 in het cen trum vehblijft, vierde haar hon derdste verjaardag. Ze was hiermee niet alleen de oudste inwoonster van „de Schutse" maar ook van Sassenheim. Ver leden jaar vierde ze haar ver jaardag in bed, maar ze knapte weer op en maakte de eeuw vo! in goede gezondheid. Het feest werd 's morgens met de bewo ners van „de Schutse", plus 11 familieleden w.o. de twee doch ters, en een aantal genodigden in de recreatiezaal gevierd. Vooraf werd mevrouw Blinde in het directievertrek door direc trice Verhoef ontvangen, die haar een corsage opspeldde en begeleidde, door een haag van personeelsleden, naar haar plaats in de recreatiezaal. Daarvan was de ingang met een bloemstuk getooid, evenals de ingang van „de Schutse" en de deur van de vertrekken van de jarige. Na welkomstwoorden en felicitaties van de directrice, werd door allen gezongen „Vas te rots van mijn behoud", het lievelingslied van de jarige. Hierna sprak loco-burgemeester P. Westerbedk namens het ge meentebestuur. Deze zei in z'n gelukwensen o.a. nog nooit een honderd-jarige de hand te heb ben gedrukt. Het deed hem ple- HAZERSWOUDE De instal latie van de nieuwe com mandant van het d'strict Den Haag van de Rijkspoli tie, de heer P. Paul zal op 1 maart om half drie plaats vinden in het gemeentehuis van Hazerswoude. De nieuwe commandant wordt dan geïn stalleerd door zijn voorgan ger, de heer W. M. Rehorst, die nu als algemeen inspec teur de leiding heeft van het gehele corps Rijkspolitie. HAZERSWOUDE Zaterdag 9 maart om 10.30 uur zal tij dens een bijeenkomst in de raadzaal van het gemeente huis van Hazerswoude de symbolische overdracht plaatshebben van de nieuwe ambulance-wagen. TER AAR De VVD-afdeling Ter Aar heeft vijf mensen gekozen, die tijdens de ko mende gemeenteraadsverkie- zier dit in de burgemeesterloze periode te mogen doen. Verder memoreerde hij 28 januari 1904, toen, mevrouw Blinde, uit Lei den afkomstig, in het huwelijk trad. Haar echtgenoot, had a's echte Sassemer een b'.oembol- lenhandel, en wel op Enge'and. Op zakenreis over'eed hij te Londen. Vervo'gens spraken ds. A. Westra en het bestuurslid van „de Schutse", de heer Hul- zenga, gelukwensen. De laatste deed hierbij een bloemstuk ca deau. Van de medebewoners waren er twee fraaie handwerk- krjssens, vervaardigd door de dames Koolmees en de Graaf. Mej. K. van Nieuwkoop, die de kamer van de jarige verzorgt, deed namens het personeel een fruitmand cadeau, terwijl de koks zich met een grote taart (met het getal 100) niet onbe tuigd lieten. Als laatste kwam mevrouw de Jong van „de Zon nebloem" met een bloemstuk. Dit officieel gedeelte werd be sloten met dankwoorden door de schoonzoon, maar mevrouw Blinde maakte ook nog geschie denis door zelf nog voor de mi crofoon te komen om een per soonlijk dankwoord te spreken. Hierna bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen, waarbij de koffie met gebak en een geest rijk drankje zich goed lieten smaken, 's Middags werd het feest in de intieme familiekring met een dineetje gevierd! Op de foto: tweede van links me vrouw G. Blinde-v.d. Woerd, de 100-jarige. LISSE Naar wij uit betrouwba re bron vernemen is er overeen stemming bereikt tussen de Chr. Hist. Unie en de Anti-Rev. Partij te Lisse om bij de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen met een gecombineerde candidaten- Hjst uit te komen onder de naam „Protestan's Christelijke Groepering" (C.H.U en A.R.P) tien kwam óók overeen, dat d? huidige fractielijder van de Prot. Chr. Partij, de heer Har ry Smith, als lijsttrekker zal fungeren. Als nr. 2 is gesteld do heer A. de Kort (Wethouder); voorts zal de 3e op de lijst een C.H.U, zijn, nr. 4 een A.R.P. eir. zo vervo'gens. De verdere na men zijn momenteel nog niet ge heel vastgesteld. WASSENAAR Burgemeester en wethouders hebben aan de leden van het Verkeeroverleg een plan voorgelegd voor de reconstructie van de Papegaaienlaan en een eenvoudige verbetering van het kruis punt van deze laan met de Schouwweg en de Groot Haesebroekse- weg. Langs de Papegaaienlaan is een eenzijdig rijwielpad geprojecteerd op de voormalige trambaan. B. en w merken op, dat in het algemeen een tweezijdig rijwielpad de voorkeur verdient boven een eenzijdig pad voor verkeer in beide richtingen, maar in dit geval is een een zijdig pad aanvaardbaar omdat zo'n pad zich ook langs de Groot Haesebroekseweg bevindt. Aan de andere kant van de Papegaaien laan is een parkeerstrook geprojecteerd. Daarvoor behoeven geen bomen onderlinge afstanden van 25 me te worden gerooid. Tenslotte is ter in zig-zag-opsteliing. Wat het er in het plan een verhard wan- kruispunt met de Schouwweg delpad opgenomen vanaf de betreft zal het verbindngsweg- Backershagenlaan naar de aan getje tussen Papegaaienlaan en de zuidzijde gelegen bedienlngs- Schouwweg geslo en worden en weg zal verplaatst worden van zal de bochtverbinding tussen de Schouwweg naar een punt beide wegen vergroot worden ongeveer halverwege de Pape- Hiervoor zal één boom moeten gaaienlaan. sneuvelen. De kosten van een De wegbreedte van de Papegaaien- en ander worden geraamd op laan wordt inclusief de par- f 175.000.-. De commissie Open- keerstrook 7,50 meter. In ver- bare Werken, die verschillende band daarmede dient de open- keren gesproken heeft over bare verlichting van dit wegge- plannen voor de Papegaaien- deelte te worden aangepast. laan, heeft zich, na bezichtig'ng Voorgesteld wordt kwiklampen ter plaatse, met het nu ontwor- van 6,5 m hoogte te plaatsen op pen plan akkoord verklaard. ALPHEN Door 500 narren en narrinnen is gisteren in „Avi fauna" weer uitbundig feest ge vierd. De boerenhofkapel met de muzikale groep „The dutch comets" zorgden voor de bege leiding van de heerlijke meezin gers. Het Cocktail Trio wist de stemming in de zaal ook dil keer weer tot grote hoogte te brengen. Voor de fraaiste en origineelste kostuums werden de prijzen als volgt toegekend: bij de dames kreeg de schoon maakster de eerste prijs. Bij de heren de oliesjeik. Het bede- laarspaar haalde de eerste prijs voor de paren. De groepsorijs werd toegekend aan de Coeberg- groep. Op de foto: de eerste prijswinnaars. ziing de lijst zullen vormen. Het zijn in volgorde: A. J. Groeneveld, F. H. Hooger- vorst, F. L. M. Bocxe, J. Voortman en P. M. Lang- hout. HAZERSWOUDE Het twee de damesteam van „Avanti" heeft uit de wedstrijd tegen ATTC Boot I een gelijkspel kunnen slepen (5-5). Het tweede herenteam won met 6-4 van Steeds Vooruit I. Bij de jongens speelde Avanti 2 met 5-5 gelijk bij DHC 2. HAZERSWOUDE Het ko mend weekend vaardigt „Avanti" zes spelers af voor de Nederlandse tafeltennis kampioenschappen. Bij de dames zijn dat Els Vree burg, Miriam van de Poel, Anneke de Boer en Liesbeth Smits. Bij de heren doen Jan van Weteten en Theo Lou- wers mee.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 6