ALKEMADE WIL DOOR STROMING BEVORDEREN „Kleutervreugd" viert koperen feest Klorisband zorgde voor sfeer op carnavalsfeest Haydnmis in jScheppingskerk rijn- en veenstreek Vl -f\ Gezellig jaarfeest voor JOVAC mm JWS ~>AGINA 5 DINSDAG 26 FEBRUARI 1974 LEIDSE COURANT ligert» nhed< ardei agd Stichting len vraaj ereid zi; Morskw 1. 61196, ai, Drif ienstenc* erenstraj ïncentrutelofarendsveen Het zag er 10, tel. aanvankelijk naar uit dat de im Nooitnaandagavond gehouden raads- 16, tel. 4vergadering niet al te lang zou duren want voor 9 uur was de agenda afgewerkt, behoudens lan het punt rondvraag. Men laakte van de gelegenheid ge bruik om hieraan in den brede iikserndacht te besteden* Dan be~ J 'kruipt je wel de vraag of het noodzakelijk is dat al deze vra- !5cll(]f>en via een r0ndvraag "n een raadsvergadering gevraagd moeten worden. De heer G. v.d. VeiijPoel was o.a. bevreesd dat als de 69 woningwet-woningen wel- rwee kke bijna gereed zijn worden toe- school gewezen de aspirant huurder kleuterïal schrikken van de huurprijs 5 „Klavvan 280 per maand en zich sen vinddan als gegadigde terugtrekken. Ie oude iMen moet ephter ook doorstro- ïweg en ming propageren, aldus burge- school aimeester P. M. F. Smolders, zo- it. dat voor hen goedkopere ge meentelijke woningen kunnen is Hrrij komen. otc3 heer P" W' C" v d" Meer wecs izên naj°P de bestaande gebreken In en- ïplex in;kele gedeelten van de bejaar- r.k. kidenwoningen in de Arendshorst, k reeds was uiteraard de voorzitter 1 de protvan bet Stichtingsbestuur, zijn- ;vakantiide burgemeester Smolders, /erlaten.eveueens bekend. Het bestuur is chool ir doorlopend bezig met het zoe- let een ben naar een oplossing, echter zonder succes. Men is voorne mens nu de TNO in te schake len. De heer Versteege infor meerde naar het tijdstip van het in gebruik stellen van de kaartjes automaten bij het Ka- gerpont, alsmede of er aandacht T| besteed kan worden schilderen van dit pont. De heer zonder ^Th. v.d. Meer (VGA) informeer- ig. 19.0 de naar de mogelijkheid tot wij- na, di, ziging van de busroute en deze u en Oil te laten lopen via het St. Elisa- di, wo. bethziekenhuis. Dit was door 16.15 voorzitter bij de autobus Mij 18 jr. v Centraal Nederland reeds aan hangig gemaakt, maar daar werd dit als onmogelijk afgewe- SupersIen< '1.15 uui 21.15. Kamperen die" i|anwe8e B en W was de Raad toegezonden een nota met be- trekking tot het kamperen in de Killer", gemeente Alkemade. De Raad en 21.301 kon zich in grote lijnen met de ir. inhoud verenigen, waarbij de in 1973 vastgestelde regeling ge en van handhaafd blijft, hetwelk neer- 30, 19.0 op maximaal drie kam- 15, 19.0 peergelegenheden per boerderij. De heer G. J. v.d. Poel was van sleutel! menin8 dat biet nimmer de be doeling is geweest dat reeds be- Hartstofstaande bouwsels hierbij meege- 5n teld zouden worden. ets wat door de heer Patist en voorzitter werd bestreden. De 24919 heer P. C. W. v.d. Meer onder- 130 schreef de mogelijkheid voor 21239 vele ingezetenen om hun inko- 25414 men hiermede te vergroten en 532 1 0 informeerde of ontheffing moge- - 23875. lijk is van 3 naar 5 kampeerge- legenheden als dit uit oogpunt I van het natuurschoon geen be zwaar zou zijn. De heer Th. v.d. Meer bepleitte om in bestem- I mingsplannen goed georgani seerde kampeerterreinen te i doen opnemen. RI: Mi Accoord ging de Raad met het be schikbaar stellen van een kre diet van 51.000 bestemd voor luchtkartering van de gemeente Alkemade. Het gedeeltelijk dele geren van de bevoegdheid aan B en W voor het geven van ga meentelijke garantie inzake hy pothecaire geldleningen ten be hoeve van de bouw van eigen bezitswoningen. Voorts werd be sloten tot aankoop van een per ceel grond met de daarop be vindende schuur nabij Kerk- Tenslotte ging de Raad nog ac- weg/Noordeinde hetwelk beno- coord met de herziening van de door de heren van Hees en P W. C. v.d. Meer voor de wijze waarop B en W met het voor stel tot vaststelling van het be drag per leerling ingevolge art. 101 der Lager-onderwijswet op 218,- per leerling waren geko men, omreden gebleken was dat hiervoor allereerst overleg was gepleegd met de betrokken schoolbesturen. digd is voor de hier toekomstige scholenbouw. De gevraagde me dewerking werd verleend voor vernieuwing van de tegelvloeren en zonwering in de Gerardus- school I te Oude Wetering. Waardering werd uitgesproken tarieven voor het gebruik van de sport- en jeugdaccommoda- ties, hetwelk voor vele vereni gingen een verhoging betekent. Wel verkreeg de heer P. C. W. v.d. Meer de toezegging dat hiervoor een uitzonderingsclau sule mogelijk blijft. ZWAMMERDAM Voor het zo secuur mogelijk uitgraven van het bij Zwammerdam gevonden Romeinse schip, dat daar rond 2000 jaar goed geconserveerd in de bodem heeft gelegen, is men begonnen met het slaan van een stalen damwand. Hierdoor wordt h mogelijk het bijna 40 meter lange schip geheel droog te krijgen. Bij gedeelten kan het dan worden uitgegraven. Momenteel is toekomstige werkput nog gevuld met een behoorlijke hoeveelheid water. Op de foto: Een overzicht van de put waarin het schip vi borgen ligt. ^oiUglnifUn de lijst van ingekomen stuk ken was toegevoegd de goedkeu- ring van GS op de gemeentebe- I^P 'groting 1974. Tevens was hier bijgevoegd een antwoord van LING G'S- op de door de raad van AI- SVEEN Remade ben toegezonden motie Bloem* Per 29 oktober 1973, waarin zij 22-38. 1 als haar mening te kennen ge ven niet de indruk te hebben ge kregen dat de saldireserve van 4ris de gemeente zo spoedig zal zijn Werf uitgeput als door de istige W Alkemade wordt verondersteld. Preiu rs 22-3! Cara Motret l 54-67 HAZERSWOUDE In september terschool Kleutervreugd" (óók 1971 bij het tienjarig bestaan, bekend als Theresiakleuter- liepen er door de Hazerswoudse school) een aflopende zaak zijn. buurtschap de Groenendijk al Zó ver is het nu, 2l/2 jaar later geruchten, als zou de rk kleu- »og niet, want op 1 maart gaat zuster Amatrix met haar 24 kleuters dit 12V^-jarig bestaan vieren. En daarbij zal dan echt wel worden vergeten dat het met de school wat het aantal kleuters betreft mét het jaar bergafwaarts gaat. Immers, er zit hoegenaamd geen groei in de buurtschap de Groenendijk. In tegendeel, in deze gemeenschap BODEGRAVEN Binnenkort wordt in Bodegraven aangevan- gn met de werkzaamheden aan het rioleringsstelsel. Een voor stel hiertoe komt vanavond in de raad aan de orde. De eerste fase van het werk omvat aan passing van de riolering in de Spoorlaan (vanaf de Prinses Beatrixstraat), Stationsplein, de Stationsweg en het gedeelte van de Oude Bodegraafseweg tot en met de Willemstraat. Met de uitvoering van het werk hangt de reconstructie van de Spoor laan samen. De rijbaan van deze weg zal worden verbreed tot zes meter. Dit geldt voor het deel van de Prinses Beatrix straat tot de Burgemeester Le Coultrestraat. Aan de zuidkant van de nieuwe laan komen een groenstrook en twee parkeer- stroken. Aan de noordkant wor den de bochten van de Spoor straten verbreed terwijl verder laan met de daarop aangesloten twee parkeerstroken zijn gepro jecteerd. De aansluiting van de Burgemeester Le Coultrestraat en van de spoorwegovergang worden verruimd met als ge volg dat de kop van de Goud- sevaart voor ongeveer tien me ter moet worden gedempt. BOSKOOP De allereerste dreun ter opening van het car naval van de „Instuif Jong Bos koop" in bet verenigingsgebouw aan de Rozenlaan werd gegeven door de Jorisband voor deze gelegenheid de „Klorisband" genoemd. De jonge muzikanten tot en met de dirigent J. Hoek stra gehuld in boerenkielen. EIDERDORP/HAZERSWOUDE Van de Hazerswoudse Scheepjes- ke.rd waaide zaterdagavond naar de Leiderdorpse Scheppingskerk een Haydnmis over. Deze mis was ingepast in een dienst voor de parochie „De Menswording", gecelebreerd door de fransciscaan pa ter De Ridder. bijgedachte van deze kerkelijke samenwerk:ng is het streven naar het behoud van de klassieke liturgie. De directie van deze mis was in handen van de Koudekerker Jan Koet. die talloze malen in de streek bij feest en rouw en zelfs in Bach-Passionen zijn tenor-solo's ten gehore gaf. Als proef had hij het dirigentenstokje in handen .genomen, hetgeen een zeer reële en geslaagde zaak gebleken is. De verrasing van deze avond was de zeer goede uitvoering van de Mis door het amateuristische Bernardus dames- en herenkoor. Di:, on danks het zeer korte tijdsbestek van 2 maanden. Het geheel kan .voor Leiderdorp in de toekomst een stimulans zijn het enthousias me van het koor over te nemen. Een kleine groep is reeds voldoen de: een organist, in de persoon van Wesselingh, en een dirigent zijn reeds aanwezig. brachten de eivolle zaal op de juiste temperatuur (bloedheet) om Prins Carnaval, Nells do eerste (Kees Straver) te ontvan gen. De gezellige dikke „koninklijke hoogheid" met zijn raad van elf ook niet bepaald kleine jon gens huldigde na de eerste daverende polonaise, de groot ste „zot van het jaar Leo van Lint, die met nog enkele andere wijze mannen het verenigingsge bouw redde van de ondergang en aldus Boskoops Instuifcarna- val voor hopelijk zeer vele ja ren veilig stelde. De schone donkere natuurgetrouwe op het „lijf" geklede „indiaanse", die bij de burgerlijke stand staat ingeschreven als Annie de Dood, veroverde de titel Miss Carnaval 1974. De Jorisband werd na enkele uren afgelost, zodat het toch al respectabele aantal boerenkie len in de zaal aanmerkelijk aangevuld werd. Boerinnekes in originele klederdracht waren praktisch niet aanwezig, zodat de ufters" met modem vrouw volk moest hossen, hetgeen ze uiteraard met volle over gave deden. De groep Toby Collar liet de „zot ten en zottinnekes" tot diep in de nacht dansen. Het aller nieuwste op carnavalsgebied: met plm. vijfhonderd mensen polonaise lopen op een wals. Alaaf!I Deze kreet weer klonk ook in de Beurshal aan de A. P. van Neslaan, waar prins Ali Boycot (Reinier van Kem pen uit Aarlanderveen) op een bakfiets, omringd door elf ha remdames, de feestvreugde bin nenreed. Hiermede had het re gionale carnaval van de KPJ de primeur van een geheel vrouwe lijke raad van elf. Prins Alie Boycot trof het bijzonder goed met zijn elf Olie (b) uilen. De dames wisten van wanten. is er duidelijk sprake van ver grijzing. En hoe kan het anders, nu „hoger gezag" enkele jaren geleden heeft besloten om wo ningbouw ter plaatse niet toe te staan. Feest dus voor de kleuters en hoofdleidster zuster Amatrix, die in 1972 de tweede zuster met pijn zag vertrekken omdat het kleuteraantal dusdanig was dat de wet een tweede kleuter juf op deze school niet toestond. De leerlingen van de vierde en de vijfde klas van de Pius X-basis- school zullen er in niet weinige mate debet aan zijn dat het een groot feest wordt op die eerste maart. Via een oud-papieractie is f 600 bijeengebracht. Een 300 voor de aanschaf van een filmapparaat en nog eens f 300, die 's morgens om 10.30 uur zul len worden aangeboden aan zuster Amatrix. Van dat geld wordt het feest betaald (er wordt onder meer een bezoek gebracht aan het poppentheater van Onderwater tc Leiden) en zullen speelattributen worden aangeschaft. Duidelijk is dat het rk-kleuteron- derwijs in de Groenendijk lan ger meedraait dan 12'A jaar. De kleintjes vieren gewoon het feit dat wijlen burgemeester A. Smit het gebouw, dat architect J. Dekker ontwierp, op 21 sep tember 1961 overdroeg aan het bestuur. In 1903 immers startten de zusters Ursulinen in de Groe nendijk al met kleuteronderwijs aanvankelijk in een lokaal van de lagere St. Jozefschool. Kleuters in de Groenendijk heb ben al heel wat verschillende daken in die 70 jaar boven het hoofd gehad: In een houten ge bouwtje in de tuin achter het voormalige zustershuis en in een „varkensschuur* van de fa milie Van de Voort bijvoor beeld. BOSKOOP Het jaarfeest van JOVAC is weer een gezellige aangelegenheid geworden. De jeugd had een „volle bak" in het Hervormd Verenigingsge bouw aan de Voorkade. Na een serieuze opening van de avond kwam Jovac voor het voetlicht met „Gevaarlijk snoepgoed", een blijspel in drie bedrijven door Max Andreas. De in dit stuk voorkomende dwaze vergissingen na een bal masqué deed de zaal regelmatig uitbundig lachen. Vooral „opa", verkleed als Napoleon, had veel Vooraf werd in het cabaret „On der Ons" het wel en wee van JOVAC in het afgelopen jaar uitgebreid op geestige wijze „genotuleerd". Onder de vele aanwezigen waren dominee A. de Leeuw, ds. W. L. Heijmans en ds. T. H. Oostenbrug, wet houder P. van den Dool en de directeur van de gemeentebe drijven A. van der Kaay. LEIDEN Het Toonkunstkoor Lelden geeft op woensdag 13 maart een concert in de Zul- derkerk aan de Lammen- schansweg, aanvang 20.15 uur. Uitgevoerd zullen o.a. worden werken van Bach. Als solisten werken mee Christine Harvey (sopraan), Sylvia Schlüter (alt) Roland Bufkens (tenor) en Henk Smit (bas). De orgel- en cia- vecimbelpartijen worden ver zorgd door Tijn van Eyk. De orkestrale leiding is in han den van het Rotterdams Philharmonisch Orkest; het geheel staat onder leiding van Gerard Akkerhuis. LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag zijn ver scheidene kleine en grote winkelruiten gesneuveld. Bij de politie werden o.a. de vol gende gevallen gemeld: houtwinkel an de Heren straat, een boetiek aan de Zijlsingel, een groentewinkel aan de Morsstraat, een Turks restaurant aan de Jan Vossensteeg en een super markt aan de Aaltje Noor- derwierlaan. Uit deze laat te winkel werd een aanzienlijk bedrag aan rookartikelen ontvreemd. ARP-TWEEDE KAMERFRACTIE BEZOEKT HAZERSWOUDE HAZERSWOUDE Vijf leden van de Tweede Kamerfractie van de Antle Revolutionaire Partij, mevrouw v. Leeuwen en I de heren De Boer, Van Houwe- lingen, Roolvlnk en Scholten, brengen op vrijdag 1 maart in het kader van de actie „Wij ko men terug" de gemeente Ha- zerswoude. In het gemeentehuis wordt die dag om 12.00 uur een hearing gehouden, die in het bij zonder in het teken zal staan van de agrarische problemen in de Randstad. Ir. J. Wind, secre taris van het landbouwschap, zal hierbij eveneens aanwezig zijn. Om 13.00 uur krijgen de ARP-ers een lunch aangeboden door het college van b. en w., zoals al eerder werd vermeld i-» de mid daguren gastheer is van de rijkspolitie. Om 14.30 uur wordt stalleerd tot commandant van het district Den Haag van de rijkspolitie. Gewonde inbreker t rok sokken aan had niet veel geluk toen hij in het afgelopen weekeinde binnen drong in een villa in de „Zuid". Hij verschafte zich toegang door het stukslaan van een ruit, doch verwondde zich daarbij dusda nig, dat zijn pad door het pand gemarkeerd werd door bloed sporen. Om daaraan een eind te maken trok hij, bij het ontbre ken van handschoenen, de sok ken aan van de heer des huizes. In de villa haalde man verschil lende kasten overhoop. Blijk baar heeft hij alleen naar geld gezocht. Behalve enkele zilveren tientjes, werden een paar flesjes bier vermist. De inbraak ge beurde tijdens de afwezigheid van de bewoners. Zij hadden verszuimd licht in de villa te la ten branden. Alpheuse school houdt 5 lokalen ALPHEN AAN DEN RIJN Als het aan burgemeester en wet houders van Alphen aan den Rijn ligt zal de bijzondere school voor gewoon lager onder wijs aan de Zaalbergstraat het komende schooljaar niet worden uitgebreid met een lokaal. Blij kens de van het schoolbestuur verkregen inlichtingen bedraagt het aantal leerlingen nu 121 ter wijl het gemiddelde over 1973 110 bedroeg. De school telt 5 lokalen, terwijl er vier leerkrachten werkzaam zijn. Een lokaal wordt namelijk als handenarbeidlokaal ge bruikt. Het schoolbestuur ver wacht, dat het aantal leerlingen in 1974/75 tot 139 ft 155 zal toe nemen. Met het oog hierop acht ten B. et w. het nietnoodzake- lijk een nieuw lokaal te laten bouwen, zodra de vijfde leer kracht aan de school wordt be noemd is het mogelijk in de hal een handenarbeidhoek in te ridhten. De benoeming van een zesde leerkracht op de school valt volgens b. en w. zeker voorlopig niet te verwachten en een uitbreiding is dat ook zin loos. Geslaagden LEIDEN Geslaagd aan het Academisch Ziekenhuis Leiden voor het diploma Ziekeverple- ging A zijn de volgende perso nen: M. L. van Hemsbergen- Wagener, L. Y. van Hoven, J. E. S. Huisman. J. G. de Jong- Verhagen, E. J. Verbeek-v.d. Linden, C. Oppelaar. E. van Meeteren-Roest, S. M. Speel man, N. J. van Rijnswou, Y. T. del Prado, M. K. Beltman, W. J. M. Brouwers, C. van Duijn, N. E. van Dam, S. L. Chen, A. Ha ze noot, J. W. Ouwerkerk- Hegnauer, J. P. M. Hoogeveen, M. W. Middelburg, L. E. Lug- thart, E. W. J. van Schie. ALPHEN AAN DEN RIJN - fraaie boerderij „Dwarsveld" aan het Rietveldsepad In Alphen aan den Rijn zal binnenkort niet meer zijn. De gemeente heeft het bouwsel, samen met weide erf. kade en water opgekocht om op die plaats een nieuw bouwwijkje te laten verschijnen. De koopsom bedraagt driekwart miljoen gulden. De boerderij ligt In het gebied, dat volgens het streekplan „Rijn en Gouwe" in de toekomst kan worden ge bruikt voor het stichten van woonwijk. Met de pachter, heer J. G. Garritsen heeft de gemeente overeenstemming be reikt over het beëindigen v< pachtovereenkomst. Hiermee is nog eens een bedrag gemoeid van bijna drie ton. De boerderij en de 25.10.78 ha. grond waren eigendom van de dames G. C. H. van der Steur-Oudshoorn uit Heemstede en G. J. Scheepers Oudshoorn uit Leiden. Geen Allendeweg in Bodegraven BODEGRAVEN De „Wereld winkel Bodegraven" heeft een verzoek tot het gemeentebestuur van Bodegraven gericht om de omleidingsweg van Rijksweg 11 voortaan te noemen naar wijlen Salvador Allende leider van het Zuidamerikaanse Chili. B. en w. antwoordden op het ver zoek, dat het betreffende wegge deelte in beheer en onderhoud is bij het Rijk, waorbij een eigen aanduiding wordt gebruikt. Het antwoord gaat verder: „Temeer daar aan de wg geen bebouwing aanwezig of geprojecteerd is, achten wij aanduidling met een plaatselijke straatnaam niet no dig". Toch hoeft de Wereldwin kel niet zonder hoop te zitten, blijkens het slot van het ant woord: „Het verdien* ons in ziens aanbeveling om het ver zoek nader te bezien bij de naamgeving van nieuwe stra ten".

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5