Sippie Tigchelaar wil haar seizoen nog goed maken Tulpenrally in nieuwe stijl „Ik kan me niet meer leegrijden Straf Sparta gehandhaafd Ondernemingsraad bij FC Groningen - c In toto 31 geen met dertien goed ZEGE MERCKX Pools elftal niet best Zmdhoiiandse boks- |R B-categorie te weinig talent voor A-klasse kampioenschappen: 1974 DONDERDAG 21 FEBRUARI 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 11 Van onze sportredactie EMMELOORD Voor Sip pie Tigchelaar moet het ko mende weekeinde de we- reldstrijd damesschaatsen in Heerenveen de revanche van dit seizoen gaan wor den. „Ik heb het gevoel nog iets goed te moeten maken en te rijden voor wat ik waard ben. Twee zulke seizoenen en de pret zou er voor mij af zijn". De op 11 juli 1952 in Frane- ker geboren Sippie Tigche laar heeft met het echec van het afgelopen weekein de in Innsbruck een enorme dreun gekregen. Maar de kentering is juist op tijd gekomen, lik heb het gevoel dat ik deze week weer helemaal opnieuw jben begonnen. Als het nog zo was als in InnsbrUck, had er Jeen ander voor mij moeten rij den. Ik bekijk dat heel reëel. Als er een snellere is, dan moet jdie rijden. Maar het gaat nu weer lekker en ik heb goede 'hoop". jippie Tigchelaar, die aan het eind van dit jaar klaar hoopt te zijn met haar opleiding voor be zigheidstherapie is een realiste. In jaren mag ze de jongste van de huidige kernploeg zijn, in er varing is ze de kroonprinses achter de aftredende vorstin 1 Atje Keulen-Deelstra. Maar zo voelt Sippie Tigchelaar, die op de Olympische Spelen van 1972 ■in Sappora als kernploeglid de- 'buteerde, zich in het geheel Jniet. Ilje-plus |,0nze schema's waren berekend Sippie Tigchelaar: niet tevreden over seizoen. Maar op wat Atje reed. Het was voor cheren. ons altijd „Atje plus zoveel". aummmmmm^m wil zich het aanstaande weekeinde 1 Sippie Tigchelaar kent nu haar eigen mogelijkheden voldoende en heeft dat schema niet meer nodig. Toen zij aan het begin van deze week met de kernploeg in Hee renveen kwam, zag ze het alle maal somber in. „Het loopt dit seizoen niet zo lekker. Bij de Nederlandse kampioenschappen wilde het al niet zo best Alma Ata en Innsbruck hebben dat gevoel niet kunnen wegne men. Tot dusver ben ik dan ook erg teleurgesteld. Maar ik ben deze week opnieuw begonnen wil niet meer aan het andere denken. Ik train stevig. Meer kan ik er niet aan doen". Serieus Zij heeft geen verklaring voor de terugval. „In het voorseizoen ging het allemaal prima. Ik ben vroeg begonnen met hard trai nen. Dit jaar, in tegenstelling tot het vorige seizoen heb ik se rieus gewerkt. Vorig jaar ging ik lachend van start. Dat lag nu heel anders. Maar steeds hield ik het gevoel dat ik me niet meer kan leegrijden. Die ge spannenheid wil maar niet weg. In het begin van het seizoen reed ik met gemak de 500 me ter binnen de 47 seconden en het eerste jaar als a-junior reed ik al 46.6. Dat is me nooit meer gelukt". Sippie Tigchelaar ziet toch wel reikhalzend uit naar maandag, als het seizoen is afgelopen. „Ik heb enorm veel zin om weer naar school te gaan. Schaatsen is mijn grote hobby en ik doe het nog steeds met plezier, maar het moet een keer afgelo pen zijn, vooral als je zo'n sei zoen achter de rug hebt. Ik denk dat ik nog langer op tech niek zal moeten trainen. Ik wil te hard en dan ga je geforceerd rijden". Sportwereld eFrdinand [onaco De Bracke won gisteren de Grote Prijs van Monaco. Hij legde de j 175 km. af in 4 uur 39 min., 50 sec. Roger Delisle (Fr) werd tweede op 40 sec. Op 4 min. werd Kneteman (Ned) tiende en Karstens werd elfde. (>nden De Britse regering iheeft het verbod tot het houden van autorallys ingetrokken. GRONINGEN Als eerste voet balorganisatie in Nederland krijgt de stichting FC Gronin gen een ondernemingsraad. De betaalde spelers zullen hierin .V EN HAAG - Van de wedstrijden, die voorkwamen op sporttoto nummer 31 (16 en 17 februari '74) blijkt geen van de deelnemers er dertien goed te hebben voorspeld. tardoor wordt het voor de eerste prijs beschikbare bedrag (f 112.459,-) gelijkelijk verdeeld over de tweede en derde prijs. De 31 totoïsten die twaalf wedstrijden goed voorspelden, ontvangen elk f 5.441,50. Na het verstrijken van de reclametermijn wordt de pre mie ten bedrage van f 112.459,- bij loting toegewezen aan een der tweede prijswinnaars. cijfers van sporttoto no 31 zijn: ntal deelnemers 455.927; inleg 1.063.443; prijzenbedrag 449.836; irste prijs: geen winnaars; het voor deze prijs bestemde bedrag Wordt gelijkelijk verdeeld over de tweede - en derde prijs; tweede )rijs: 31 winnaars, die elk bruto 5.441,50 ontvangen; derde prijs: '18 winnaars, die elk 403.50 ontvangen, premie ten bedrage van 112.459 wordt na het verstrijken van de 'eclametermijn op woensdag 13 maart bij loting toegewezen aan en der tweede prijswinnaars. premie van snorttcto no 28 is ten deel gevallen aan de houder van brmulier t. 3232981. Hij ontvangt aan prijs en premie een bedrag van bruto 114.841,52. met drie leden vertegenwoordigd zijn, het overige personeel van dfe stichting met een, terwijl het stichtingsbestuur hieraan uit zijn midden een voorzitter zal toevoegen. Voorts zijn nieuwe bestuursleden gekozen. Het zijn: mir. H. van der Vlugt en mr. W.F. van den Berg (gemeente), A.M. Seeit en G. Steen (Kamer van Koophan del), M. Boon (personeel), en C.H. Kammeijer, T. Teenstra en H. Nijhof (bestuur. Volgende week zullen de functies worden verdeeld. Op 4 maart beslist de gemeente raad van Groningen opnieuw over de toekomst van de eredi visieclub. Het college van b en w heeft voorgesteld de reke- ningcourantschuld van 515.000 die FC Groningen bij de ge meente heeft lopen, kwijt te schelden. Het college is verder bereid FC Groningen gedurende drie seizoenen een minimum subsidie te verlenen van 220.000 per jaar onder voor waarde dat een andere schuld van 460.000 voor 1 juli a.s. is weggewerkt. Om dit te kunnen realiseren zullen FC Groningen en b en w aankloppen bij de provincie (die jaarlijks al 750.00 aan subsidie beschik baar stelt) en het bedrijfsleven, waarvan de respons tot op he den vrijwel nihil ds geweest. Daar begint Eddy Merckx weer. Voor het eerst in dit seizoen heeft hij zijn arm zegevierend opgeheven. Dat deed hij gisteren in de wegrace over 173 km om de Trofee van Laigueglia aan de Ita liaanse Rivièra. Merkx deed er 4 uur en 24 minuten over. Achter hem de Italiaan Paolini, die tweede werd. Wereldkampioen Felice Gimondi werd derde op 56 seconden. Moment uit de strijd tussen Schalke 04 en het Poolse elftal. Aan de bal de Duitser Russmann, links de Pool Kasperzack. GELSENKIRCHEN - Het Poolse voetbalelftal heeft gis teravond in een vriendschappe lijke wedstrijd de Bundesliga- club Schalke '04 verslagen met 2—1. Bij de rust was de stand 1—1. Het was voor de 1.5000 toe schouwers een slecht duel. Po len nam in de 15e minuut een voorsprong door een doelpunt van Deyna. Zeven minuten la ter maakte Fischer gelijk. In de tweede helft hadden de Po len, die hun sterspeler Lubans- ki nog steeds missen, een voortdurend overwicht. Inval ler Gut zorgde voor het tweede doelpunt van de ploeg, die in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voor een sensatie zorgde door Engeland uit te schakelen. Er waren geen spelers van Ruch Chorzov opgesteld in ver band met een oefentrip van de ploeg, die op 6 en 20 maart de tegenstander is van Feyenoord in de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-cup. De opstelling van Polen was: Tomaszewski; Szymanovski, Bulzacki. Gorgon, Musial; Kasperzack, Cmiekiewicz (Gut), Deyna; Lato, Kapka, Gadocha. DEN HAAG De Tulpenrally zal toch doorgang vinden, zij het dat de opzet geheel afwijkt van die van voorgaande jaren. De rit zal voor het eerst geheel in Nederland worden gehouden. De onlangs opgerichte Nederlandse Rallystichting heeft in samenwerking met het Tulpenrallycoml- té hiervoor de mogelijkheden onderzocht. Daarbij bleek dat zowel de autoriteiten als de sponsors en officials positief tegenover het initiatief staan. Ook de horeca toonden zich verheugd over het streven de rit naar Nederland te halen. Toen bleek dat binnen een week een bedrag van rond de veertigduizend gulden door sponsors werd toe gezegd is besloten de Tulpenrally alsnog eind april te laten starten. Na de moeilijkheden van het verkrijgen van de noodzakelijke vergunnin gen in Frankrijk en Polen hopen de organisato ren met deze nieuwe opzet de toekomst van het Nederlandse evenement, tellend voor het Euro pees kampioenschap, voor enige jaren te waar borgen De laatste jaren is er een tendens bij de toonaan gevende internationale rally's het wedstrijdele ment geheel van de openbare weg te halen en de werkelijke rally te laten plaatsvinden op voor het overige verkeer afgesloten klassementsproeven. Ook bij de organisatoren van de Tulpenrally leeft deze gedacntengang waarbij de overlast voor het normale wegverkeer geheel wegvalt, terwijl tevens tegemoet wordt gekomen aan het internationale streven de rally's zo kort mogelijk te houden. De Tulpenrally nieuwe stijl levert een bespaning van vijfenzeventig procent op ten op zichte van het in Polen geplande evenement. V er ekers deelnemers Er Is een route uitgezet van ongeveer 1200 km. Op deze route zullen de rijders zich als „normale verkeersdeelnemers" moeten gedragen. Verkeers overtredingen hebben diskwalificatie tot gevolg. In de route, waarbij voor de deelnemers een ge middelde snelheid van rond de 25 km/uur geldt en een maximumsnelheid van 80 km/uur, zijn een aantal klassementsproeven op afgesloten weggedeelten en circuits opgenomen. Enige er van zijn voor het publiek toegankelijk. Aan de hand van de tijden, gemaakt in de proeven, zal het algemeen klassement worden opgemaakt. Deelgenomen kan worden in een internationale klasse voor houders van een internationale rally- licentie, waarvoor in het buitenland grote belang stelling is getoond en o.a. fabrieksteams reeds toezeggingen hebben gedaan. Er zal ook een klasse zijn voor Nederlandse rijders met een na tionale licentie. Vermoedelijk zal de rit op 26, 27 en 28 april wor den gehouden. Rotterdam De straf die de tuchtcommissie van de KNVB Sparta heeft opgelegd naar aanleiding van de gebeurte nissen na afloop van de wedstrijd tegen Telstar sup porter trof scheidsrechter Bart Ram met een bierflesje tegen het hoofd blijft gehandhaafd. De commissie van beroep heeft het door Sparta aangetekende beroep tegen de opgelegde straf van 7500 gulden naast zich neergelegd. De Rotterdamse eredivisieclub moet nu ook de kosten van het monde linge onderzoek betalen (500 gulden). Bovendien blijft de voorwaar delijke straf van het spelen van een thuiswedstrijd zonder publiek van kracht tot januari 1975. Sparta ondervindt overigens geen cent je pijn van de opgelegde boete, omdat supporters het benodigde be drag bijeen hebben gebracht. Raak tegen en Luik Australië DEN HAAG Raak-ijshockey speelt vrijdagavond op de HO- KIJ in het toernooi op de Bene- lux-Supercup tegen Luik, dat kan beschikken over de Canade zen die bij Brussel speelden en over de Tsjechen Anton en Vo- satko en de Canadezen Free man en Cowley die bij Gleen onder contract hebben gestaan. Volgende week woensdag komt Raak-Hjshockey niet, zoals aan gekondigd, uit tegen DUsseidorf maar tegen het nationale team van Australië dat een toernee maakt door Europ^ als voorbe reiding op het wereldtoernooi In maart in Ljubljana. Dordrecht Er is een tijd geweest dat het district Zuid-Holland ettelijke weken nodig had om de bokskam pioenschappen te verwerken. Het aantal inschrijvingen is echter terug gelopen en gisteravond kon in de fraaie sporthal „Wielwijk" in Dor drecht het gehele programma in de I B-klasse en een deel van de A-klasse worden afgehandeld. Er is armoe in de B-klasse. Er was zelfs een partij waarin voor beide boksers een titel was te verdienen. I Er kan helaas ook moeilijk worden gespro ken van pertinente aanwinsten voor cle A- klasse, waarin de kampioenen van de B-ca- i tegorie gerechtigd zijn uit te komen. Even heeft het erop geleken dait weltergewicht Croin (De Haan, Schiedam) een revelatie zou worden. Gisteravond werd hij tot de werkelijkheid geroepen. In de halve finale trof hij in Leo v.d. Hoogenband (Hoogen- band, Den Haag) een tegenstander die pre cies deed wat Croin graag heeft. V. d. Hoogenband trachtte uit de handen van Croin te blijven maar vroeg of Iaat loop je dan toch tegen zo'n flitsende linkse of rechtse hoek aan. Dat gebeurde in de eer ste ronde (acht tellen rust) met een linkse hoek, gevolgd door een rechtse. In de rust tussen eerste en tweede ronde gaf de Hage naar op. Laier op de avond ontmoette Croin in de fi nale Nico de Rooy van de organiserende verenging Bouwlust uit Dordrecht. De Rooy deed het uitstekend. Hij ging in de aanval, was steeds de eerste en toonde daarmee de beperktheid van Croin die zelf de partij niet kan maken. Croin trachtte in de tweede ronde te forceren, ging „vech ten" en kwam prompt in moeilijkheden door een knappe react e van De Rooy, die zijn voorsprong in de derde ronde consoli deerde en de titel veroverde. Bijgeleerd Dat deed tot ieders verwondering ook Fa- sani (Te Pas, Den Haag) die heel wat bleek te hebben bijgeleerd. Rustig, be heerst bedwong hij stadgenoot-zwaarge wicht Wareman (Kris'.alijn, Den Haag) die geen kans zag de langere reach van Fasani te doorbreken, zelfs op een links-rechtse combinat;e acht tellen rust moest nemen en toen een bombardement van Fasani moest doorstaan, wat voor zijn instructeur reden was om in de derde ronde de hand doek e werpen ten teken van opgave. Den Haag kreeg nog een kampioen, zwaar- welter Ros (Te Pas), die weliswaar zijn prestatiepartij van Bergmans (Tilburg) op punten verloor maar niettemin door de di stricts technische commissie waardig werd bevonden de titel te ontvangen. Een wat wonderlijke zaak want Ros stoot wel aardig maar heeft totaal geen dekking waardoor hij veel moest incasseren. Gen bokser om in de A-klasse terecht te komen indien hij die dekking niet drastisch verbetert. Kampioen middengewicht werd Radings (De Haan, Schiedam). Eveneens een won derlijk geval. In een rommelige halve fina le tegen Van Duren (Hoogenband), die ook mank gaat aan een zwakke dekking, begon Radings in de tweede ronde aan een furieu ze serie die eerst werd ges aaikt toen de scheidsrechter ingreep en Van Duren tot verliezer verklaarde. In de eindstrijd tegen Okkerse (Gouda) die kampioen C-klasse was geworden en de overstap had ge waagd, ging Radings twee ronden lang re gelrecht op een nederlaag af. Tot hij in de derde ronde eensklaps begon te „roffe len", Okkerse op de rand van de afgrond bracht. Doordat hij in de derde ronde een groter verschil in puntenwaardering behaal de dan Okkerse in de voorgaande werd Ra dings toch nog kampioen. Professioneel Hij is er nog niet maar in de A-klasse lijkt een titel weggelegd voor halfzwaargewicht Johan Tabben (Hoogenband), die tegen Puck dc Regt (Bouwlust) een „professione le" kwartfinale bokste. Simpel blokkeerde Tabben met de handschoenen de schaarse aanvallen van De Regt, ging in de tweede ronde met fraaie, gevarieerde stoten over tot het toedienen van een afstraffing en vervolmaakte die in de derde. De Regt was totaal kansloos. Dick Westhof (Westland) wou in dezelfde gwlchtsklasse de kwartfina le van Luc van Schaik (Huizenaar, Rotter dam) die ontelbare malen werd getroffen door de linkse van Westhof, die daar af en toe ook nog een rechtse achteraan gaf. On gelooflijk dat Van Schalk geen toonbeeld van durf geen dekking toepaste voor die steeds doorkomende linkse. Westhof uiter aard royaal puntenwinnaar. Andere uitslagen: A-klasse halve flnole zwaar- welter: Maglelse (Bouwlust) w.o.p. van Marlnusse (DOS. Vllsslngon,. zege op c I a :i< ii". I Croo-.wljk I, R'dam): lot 46 kg: Sloof (CrooswIJk) kampioen door puntenzege op J. Okkerse (Gouda); tot 05 kg: Van Eyk (Bouwlust) kampioen door punten zege op EndevoeU (Helmond) ria prestntlepartlj; tot 74 kg: De Waard (Bouwlust) kampioen on danks, puntenncdcrlaag tegen Snijders (MTS Maastricht) In prestallepartlj, Maundag 25 februari worden In de sporthal^ „Wiel-

Leidse Courant | 1974 | | pagina 11