Nieuwe jacht haven Bollen streek vóór Hemelvaarts dag geopend VERKOOP BOUWGROND BIJ DE PRINCEHAVEN KAN BEGINNEN Zevenhoven in carnavalssfeer Fioretti-jeugd verdiepte zich in Poelpolder Concert en ballet voor Warmondse schooljeugd bollen OOK Wat u moet weten PAGINA 6 DINSDAG 19 FEBRUARI 1974 LEIDSE COURANT LISSE Het bestuur van de Jachthaven ,,Uitermeer" voor de Bollenstreek en wijde omge ving heeft de laatste twee jaar bij de uitvoering van de op dracht tot stichting van een jachthaven vele moeilijkheden te trotseren gehad, maar men is de moeilijkheden en zorgen glansrijk te boven gekomen! De jachthaven wordt vóór 1 april a.s. geheel kant en klaar afgele verd en de gehele Bollenstreek en de vele bezitters van jacht- schepen uit Den Haag en het Westland mogen er met recht trots op zijn, dat een dergelijke unieke jachthaven voor rond 150 schepen in Lisse mogelijk is ge worden. Op de algemene jaarvergadering in het ,,Hof van Lisse" deed gisteravond de voorzitter, de 'heer G. Spaargaren, een drin gend beroep op alle aanwezigen om door daadwerkelijke zelf werkzaamheid aan het welzijn van de jachthaven mede te wer ken en tevens de financiën daardoor in goede banen te hou den. De heer Tisseur. secretaris, had vanaf maart 1973 behalve het zeer omvangrijke secretariaat ook nog het financieel beheer waargenomen, totdat in novem ber de heer A. Mulders, uit Noordwijk, de afgetreden pen ningmeester dhr. Klopper, op volgde, waarvoor men eveneens grote waardering uitsprak. De heer Spaargaren deelde mee, dat men tegen billijke voor waarden een jachthavenmeester had kunnen benoemen, voorts is .er een clubhuis tot stand geko men, een clubblad is in voorbe reiding en de clubvlag was ter vergadering voor iedereen te bestellen. Zo tegen Hemel vaartsdag hoopt men de jacht haven officieel te openen. In 1973 was met 52 nieuwe leden 'het aantal leden op 145 geko- 'men. Wat de jachthaven betreft werd medegedeeld, dat de totale ■Investeringskosten 369.314,12 bedragen, waarvan een tekort •van 15.698,17 nog weg te wer ken valt doordat nog 306 m2 f verhuurd kan worden tegen 80,- per m2. Besloten werd, dat vanaf heden nieuwe leden een bedrag van 25,— voor het .lidmaatschap betalen plus 75,— .entreegeld éénmalig. Bij de be stuursverkiezing werden de he ren G. Spaargaren (voorzitter) en G. van Werkhoven herkozen. M. Nieuwint jubileert op ïgnatiusschool ROELOFARENDSVEEN Het hoofd van de R.K. Basisschool St. Ignatius te Roelofarendsveen de heer M. Nieuwint herdenkt op 1 maart, dat hij 25 jaar gele den bij deze school als hoofdon derwijzer in dienst trad. Op deze dag wordt dan ook dit zil veren jubileum op school ge- rvierd, waarna zondag 3 maart de officiële viering is. Om 10.45 is er 'n plechtige eucharistievie ring in de parochiekerk van St. Petrus Banden. In deze zelfde kerk kan men dan zondagmid dag van 16.30 tot 18.00 de jubila ris komen gelukwensen. ADVERTENTIE S HEBT U EEN GOEDESMAAK? DE KUYPER HEEFT EEN GOEDE BORREL de Jonge Jenever met Kwaliteits-Certificaal ZEVENHOVEN De zeer actieve carnavalsvereniging van Zevenho ven heeft zaterdag j.l., zoals wij reeds eerder mededeelden, een optocht georganiseerd voor cle kinderen uit Zevenhoven. Vele kleine en minder kleine kinderen namen aan deze zeer geslaagde optocht deel, die vanaf het „Noordeinde" door het dorp trok. Mede door het goede weer trok dit evenement zeer veel belangstellen den aan. Het mest oeriginel verklede kind kreeg van de carnavals vereniging een geldprijs aangeboden. De gelukkige winnaar werd Ronnie Helder. Aansluitend werd des avonds in het dorpshuis 't Trefpunt voor de volwassenen een carnavalsfeest gehouden. Muzika le medewerking verleenden de Boerenblaaskapel en de group All Rounders. Ook hier werd voor het meest origineel verklede echt paar een geldprijs uitgeloofd. Met dop en schoudrse stak de fam. P.J. Vianen de overige carnavalisten de loef af. LISSE De Engel Met man en imacht zijn de bestuursleden van de speeltuinvereniging „Kindervreugd" momnteel be zig geld bijeen te schrapen voor een nieuwe aanbous. De huidige ruimte is weliswaar voldoende om de Engel-jeugd tijdens de zomermaanden te herbergen maarh et gaat juist om de winter als het spelen door sneeu wval oj reg en on- door sneeuwval of regen on mogelijk is geworden. Tot toemoesten de kinderen weer de vrije middaguurtjes doorbrachtenhet toegangshek tot de speeltuin bleef dan ge sloten. Het bestuur van Kin der vreugd" wil daar iets aan gaan doen. Deplannen zijn om een vijf meter lange aanbouw een vijf meter lange aanbouw neer te zetten waar de kinde ren kunnen biljarten, sjoelen en een beetje creatief bezig kunnen zijn. De gemeente Lisse is een subsi die gevraagd van f 9000 en men heeft goede hoop daar een fors deel van toegewezen te krijgen. Bollenexporteur Piet Bakker heeft inmiddels de speeltuinvereniging een eind op de goede weg gehol pen door f ["PW beschikbaar te stellen. Het resterende bedrag zla Kin dervreugdzelf op tafel moetn brengen. Men denkt er aan de bouwkosten te drukken door waar mogelijk zelf de hamer en zaag ter hand te nemen en bovendien wil men met het or ganiseren van kien- en dansa vonden ook nog wat geld bin nenhalen. Burgemeester Vermeulen (rechts) heeft gisteren een oorkonde en verzilverde asbak, beschikbaar gsteld door het Carnegie Helden fonds, uitgereikt aan de 31-jarige Katwijkse plantsoen-arbeider M. F. Schaap. De heer Schaap redde op 6 augustus van het vorige jaar de drie-jarige Flora Tuasela uit Woerden van de verdrinkingsdood toen het meisje in het Prins Hendnkkanaal len. In het midden mevrouw Schaap. LISSE In het kader van het Project „Poelpolder" waren ilOO leer lingen van het Fioretti-College, die deze hele week druk doende zijn met hun „scriptie" over de Poelpolder, in het Fioretti-College bij een om te luisteren naar de heer A. J. A. L. Bruggeman, Chef Al gemene Zaken van het Gemeentehuis, die een interessante lezing hield over het ontstaan van de nieuwe woonwijk Poelpolder en de gehele ontwikkeling ervan tot op heden. Direct na de lezing over de ontwikkeling van de Poelpolder, waar de 100 leerlingen deze week ook 100 huismoeders een intervieuw gaan afnemen. - waarvoor door de huisvrouwen van de Poelpolder zeer royale medewerking werd verleend - werd door biologieleraar Van der Bosch, een inleiding over de Rioolwaterzuiveringsinstallatie in de Poelpolder. Zulk een insiallatie in de vrij dichte nabijheid van de woonwiiken in de Poelpolder levert tegenwoordig geen bezwaren meer op. Door het toepassen van de nieuwste ,,afbiaak"-methoden van de lucht van het rioolwater, kan een dergelijke installatie zon der bezwaar zijn werking doen. De heer v.d. Bosch gaf van het ge hele proces een duidelijk schematisch overzicht. Om dit alles zelf te kunnen zien en beleven, maakten de 100 leerlin gen een excursie naar de installatie waar een nadere practische uit leg van het geheel werd gegeven. In de loop van deze week moeten de leerlingen met alles in een verslag op tafel komen en zullen hun bevindingen gebundeld worden, waarna ook op ouderavonden van de resultaten blijk zal worden gegeven. LEIDEN Bij een alcoholac tie van de Leidse politie vrij dagavond zijn in totaal 215 auto's, 4 motoren, 3 brom fietsen en 12 fietsen aange houden. Vijf automobilisten hadden „iets" gedronken: een „veel te veel". Hier naast werden nog 34 andere overtredingen geconstateerd, zoals papieren niet in orde. gladden banden, e.d. LEIDEN Uit woningen aan de Meyerskade en de Van Vollenhovenkade zijn in de nacht van zaterdag op zon dag Friese staartklokken ontvreemd. De twee klokken hebben een gezamenlijke waarde van ruim 7000 gul den. LEIDEN Deze week tot en met zaterdag 23 februari or ganiseert de Leidse studen tenroeivereniging „Njord" een skiffweek. Donderdag 21 februari om half zes wordt er een grote fuifroeiborrel gehouden. Op de laatste dag wordt er een grote carnaval- stocht gehouden; de best uit gedoste boot komt in aan merking voor een prijs. LEIDEN In het theater van het Leids Academisch Kunst centrum, Levendaal 150, wordt op vrijdag 22 febr. in samenwerking met het BZZToH-theater wederom een schrijversavond georga niseerd. Spreker deze avond zal zijn de schrijver-dichter J. Bernlef (pseudoniem voo- H. J. Marsman). Aanvang 20.15 uur. Toegangsprijs 2.50 gulden. LEIDEN De Welzijnsraad belegt vanavond een openba re vergadering met als agen dapunt ,,het functioneren van de Welzijnsraad". Aanvang 20.00 uur, Stationsweg 28. LEIDEN De heer P. A. Rueck, sedert 1959 medewer ker bij het bureau bouwvoor- bereiding van de Leidse Uni versiteit, zal donderdag 28 februari zijn werkzaamheden beëindigen wegens het berei ken van de pensioengerech tigde leeftijd. De afscheids bijeenkomst wordt gehouden in de kantine van het Bureau van de Universiteit van 16.30 tot 18.00 uur. WARMOND Gistermiddag or ganiseerde het gemeentebestuur een schoolconcert/ballet voor de 5e en 6e klassen van de School met de Bijbel en de basisschool „De Leerhoeve". Dit con cert/ballet werd verzorgd door het Gewestelijk Orkest voor Zuid Holland m.m.v. de Scapino Dansakademie en werd in de N.H. Kerk gehouden. Het pro gramma begon mer een vrolijke Roemeense dans, gevolgd door een dans, die tweemaal werd uitgevoerd, nl. door personen van het „hof" en door het hof aangestelde dansers en danse ressen. Bijzonder prettig was het dat de kinderen bij ieder nieuw stuk een voorwoordje kregen van de he^r G. L. Mou- rik. Bij de dans van De Schild padden uit Carnaval des Animaux bracht het Scapinoballet een goede dans naar voren met een sterke mimiek. Ook kregen de Na een jazz-ballet tot slot sprak muziek en de danseressen een Cees Neefjes namens de ge- hartelijk applaus van het jeug dige publiek voor de kleine zwaantjes uit het Zwanenmeer van P. I. Tjsaikovski. meente zijn dank uit voor de prima middag die hier gegeven was. Op de vraag of de scholie ren nogmaals zo'n ballet en or kest wilden zien en horen werd dan ook volmondig met „ja" geantwoord. WASSENAAR Drie punten van de agenda van de gemeente raadsvergadering van gister avond hebben vrij v«el stof tot discussie opgeleverd: de verho ging van de gemeentelijke ga rantie aan de Stichting Zomer land, de bebouwing van een ter rein nabij Princehaven en de verpachting van de parkeer plaats bij de Wassenaarse Slag. Wat de slicht ng „Zomerland" be tref;, d e aan de R jksstraatweg een serv'ce-flat voor bejaarden bouwt: de st'cht ngs- en inrich tingskosten van dit gebouw zui len 1,5 m ljoen hoger z jn dan eerder geraamd werd. De ver schillende raadsfracties bleken daar welwillend tegenover te staan, maar er waren toch wel enige wensen wat het toelaten van toekomstige bewoners voor de service-flat betreft. Van ver schillende zjden werd er op aangedrongen te bevorderen, dat zoveel mogelijk ingezetenen van Wassenaar een plaats in de flat zullen krijgen. De heer E. H. Schuyer (Open Appèl) vond de norm, die het bestuur aan legt wel bijzonder hoog. Ge vraagd wordt namerjk van kan- d'daat-bewcners, dat z'j een in komen hebben dat tweemaal de pensionprijs vaen 1000 1100 bedraagt. De raad g'ng akkoord met de ver hoging van de gemeentelijke ga rantie. Verleden jaar toen de raad besloten had dat de woon schepen uit de Princehaven naar het Havenkanaal ver plaatst zouden worden, hebben 18 gegad'gden voor de bouw van een e:gen wening op een terrein bij Princehaven, het ge meentebestuur verzocht hun met spoed de benod'gde bouw grond te verkopen. Een besl's- s'ng over verkoop van bouw grond was voorden steeds uit gesteld in afwachting van een besl:ss;ng over de toekomst van de woonscheoen, die daar gele gen rijn. D t verzoek van de 8 gegad gden kwrm nu 'n de raad ter sprake en b er. w achtten het redel'jk. nu een aanvang te maken met de procedure inzake de verkoop van de grond en het bouwrijp maken van het bouwterrein. In de discussie over dit punt ver wees mr. A. vari Vuure (VVD) naar een vertrouwelijk stuk, dat b en w intussen aan de raad hebben toegezonden over de kwestie van de woonschepen. De heer Van Vuure pleitte er voor de raad de gelegenheid te geven de kwestie van de bebou- w'ng van het terrein b j Prince haven en de suggest'e, die in dit vertrouwerjke stuk gedaan wordt, grond'g te bek'jken. Daarom zou hij graag zien dat het voorstel over de bebouw ng aangehouden zou worden. Ook de heer E. H. Schuyer (Open Appèl) stlde zich op dit stand punt. Wethouder mr. N. W. A. Brink antwoordde, dat de raad beslo ten heeft dat de woonschepen uit de Princehaven verwijderd zullen worden. De 18 gegadig den voor bouwgrond in dit ge bied, die al zo lang op een be- sliss ng hebben gewacht moeten nu zo snel mogel'ik geholpen worden. Zelfs als de woonsche pen niet op korte termijn uit de Princehaven verwijderd zouden kunnen worden, dan nog kunnen de 18 gegad:gden met bouwen beginnen, z:j het dan dat zij achter hun won'nger voor!op:g geen schuren en garages kun nen bouwen. Het voorstel van de heer Van Vuure cm da kwest e aan te houden werd in stemming ge bracht en verworpen met 11 te gen 9 stemmen. Voor stemden 4 leden van de VVD-fractie. de 4 leden van de Open Appèl-fractie Gediscussieerd werd er tenslotle over de verpachting van het parkeerterrein bij de Wasse naarse Slag. Omdat de tot nu toe optredende pachter niet ak koord is gegaan met de door de raad vastgestelde pachtsom van 20.000 per jaar, stelden b en w de raad voor over te gaan tot het houden van een openbare inschrijving. Er werd vrij lang durig over deze aangelegenheid ged'scuss eerd, waarb j o.m. ook werd opgemerkt, dat de huidige pachter geman puleerd zou hebben met parkeerkaart jes. Besloten werd tenslotte dat er een openbare inschrijving zal worden gehouden. Reddingbrigade maakt propaganda met thriller NOORDWIJK De Noordwijkse Reddingbrigade heeft zaterdag in Lido een begin gemaakt met de jaarlijkse reeks feestavon- den. Met de avonden wil de NRB zich in de belangstelling plaatsen van het Noordwijkse publiek; wat, zo hoopt men, zal resulte ren in meer leden en meer in komsten. De NRB-leden brachten ditmaal de komische thriller „Het lijk is zoek" van Raymond Dayer. Na afloop van de succesvolle uit voering werden Ineke Kortekaas en Jacq. v. d. Est in het zonne tje gezet voor hun medewerking (voor de vijftiende maal) aan de NRB-avonden. Oudercom missie voor Peuterburg VALKENBURG De Stichting j Peuterburg heeft op de jaarver gadering besloten een ouder commissie in te stellen. De commissie is bedoeld als een commissie van bijstand en ad vies voor het bestuur en de lei ding van Peuterburg. Daarnaast kan de commissie het nodige werk verrichten bij het opknap pen van speelgoed. Peuterburg, dat nu de beschik king heeft over twee lokalen in de oude kleuterschool, is in Val kenburg bijzonder goed aange slagen. Niet minder dan 50 peu ters komen wekelijks naar Peu terburg. Gouden jubilaris D. A. Groenewegen de L.O.V. LEIDSCHENDAM Gisteravond is tijdens de feestelijke jaarver gadering van de Leidschendam- se Ondernemers Vereniging in restaurant De Gouden Leeuw het bestuurslid D. A. Groenewe gen gehuldigd vanwege het feit dat hij 50 jaar deel uitmaakt van de Leidschendamse midden- standsvereniging. De LOV is in 1967 ontstaan door de fusie van de RK midden standsvereniging en de christe lijke middenstanders. De gou den jubilaris, die 75 jaar werd in 1924 meteen bestuurslid van de Leidschendamse Midden standsvereniging „De Hanze". bij

Leidse Courant | 1974 | | pagina 6