fblijmaker V erzoek aan eer te bemiddelen Echtpaar Hilversum gegijzeld Weekeinde vol Belastingverlaging kost zeker 725 min. ONFLICT GOLAN Goede zaken in zwartekaarten Sporttribune Koffie 5 cent duurder Libië dreigt Sadat met geluidsbanden verdien 'n echte 1974' DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Leiden, postbus 11. telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeurhoofdredacteur: F. J. Plug. - Chef-redacteur: H. P. M. Heruer. I. B.T.W.) 0,34 per mm. Telefoontjes ƒ3,10 - Klachten bezorging: telefoon 22244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: per week 2,37; kwartaal 30,66 .-Jaar ƒ119,05 - Losse nummers: 40 cent. 65e JAARGANG No. 19740 MAANDAG 18 FEBRUARI 1974 TV-SELECTIE VEEL BEWOLKING. Ned. I: 19.05 uur Soete Suikerbol; 19.10 uur Hillbillies; 20.21 uur Muziek in uw straatje; 21.10 uur Salon en souterrain. Ned. II: 19.30 uur Toekomsttips; 20.21 uur Mens van goede wil (slot); 21.15 uur Televizier met Israëlische krijgsgevangenen, zilverstroom en Scheveningen; 22.00 uur Cannon. In het algemeen nevelig weer met veel bewolking maar op de meeste plaatsen droog. Zwakke tot matige wind tussen noord en oost. Min. temp. omstreeks 2 graden. Max. temp. roT\£ 5 graden. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De zwarthandelaren hebben goede zaken gedaan bij FeyenoordAjax. Een uur voor het begin betaalde men grif het viervoudige voor een staan- en zitplaats. Toch bleek het aanbod van kaarten groot genoeg, want 's middags tegen twee uur werden er nog plaatsbewijzen verkocht voor de normale prijs. Sporttribune vergelijkt de grillige topper Feyenoord- Ajax met een boeiend schaakduel waarin Feyenoord opening en efoidspel beheerste maar Ajax een knap middenspel opvoerde. Madrid bejubelt Cruyff Ada raakt record kwijt Sprintkampioen op souplesse UVS verloor slag om de top De Spartaan ongelukkig auto te stappen. igerichL- y -wê '21-KenM Een bijzonder hartelijke ontmoeting tussen de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Kissinger en zijn Egyptische ambtgenoot Ismail Fahmi. Beide ministers bespreken in Washington olieproblemen. glfl Calypst •548532 AMSTERDAM (ANP) Met ingang van aanstaande woensdag, 20 februari zal de consumentenprijs van koffie met vijf cent per pak van 250 gram worden verhoogd. De prijs van op- loskoffie wordt vijf cent per 50-gram pot duurder. 50-gram pot duurder. De prijsverhoging houdt verband met de prijsstij ging op de wereldkoffie- markt. Met deze correctie Komen de koffieprijzen weer op het niveau van voor 10 oktober 1973 te lig gen. Veroordeling Mexicaanse terroristen CAPULCO (AFP) - Zevenender tig guerrillastrijders van de Mexicaanse staat Guerrero, die ervan beschuldigd worden ver scheidene militairen gedood te hebben, zijn veroordeeld tot ge vangenisstraffen van tien tot vijfentwintig jaar. P 4 februari hadden ,,de Revolu tionaire strijdkrachten" de in vrijheidstelling geëist van alle politieke gevangenen in de ge vangenis van Acapulco, onder wie de 37 guerrillastrijders. In ruil daarvoor zou een waarne mend afgevaardigde, Rueda, die 29 januari werd ontvoerd, bevrijd worden. lueda werd vrijgelaten tegen be taling van een lossom van 3 miljoen peso. Maar de plaatse lijke autoriteiten weigerden de guerrillastrijders in kwestie vrij te laten. WASHINGTON (AP) De Ame rikaanse minister van buiten landse zaken, dr. Kissinger, heeft gisteren in Washington af zonderlijke gesprekken gevoerd met zijn Egyptische- en Saoedi- Arabische ambtgenoten, Ismail Fahmy en Omar Sakkaf, over een Syrisch-Israëlische troepen scheiding in de vlakte van Go lan. Ook sprak dr. Kissinger met de Syrische diplomaat Sa- bah Kabani. De drie Arabieren zouden Kissinger gevraagd heb ben naar het Midden Oosten te komenom zijn goede diensten te bewijzen bij de oplossing van de geschillen tussen Israël en Syrië. Gisteren verklaarden Amerikaanse functionarissen dat het Arabische olie-embargo tegen de Verenigde Staten pas wordt opgeheven als het conflict over de ontruiming van de Go lan vlakte door Israël heeft hel pen oplossen. Volgende week vrijdag wordt in de Pakistaanse hoofdstad Laho re een grote Islamitische top conferentie gehouden over de resultaten van het bezoek van de ministers van buitenlandse zaken van Egypte en Saoedie-A- rabië aan Washington. De Ara bieren zijn verdeeld over de ei sen van Syrië dat er een begin moet worden gemaakt met een troepenscheiding in de vlak te van Golan voor er kan wor den gesproken over het opheffen van het olie-embargo tegen de VS. Saoedi-Arabië en Egypte vinden dat het embargo moet worden opgeheven omdat langs het Suezkanaaal de troepen scheiding al is begonnen. Ma rokko, Algerije, Libië en Syrië verzetten zich er tegen. Ongeveer 2500 studenten, soldaten en oorlogsinyaliden hebben gis teren in een demonstratie uit Jeruzalem geëist dat de Israëli sche minister van defensie, Da- jan moet aftreden. Da jan wordt verweten Israël niet voldoende te hebben voorbereid op de ok- tober-oorlog. Terug in P.P.R. DEN HAAG (ANP) De heren C. V. Lafeber uit Tilburg en A. Q. C. van Ruiten uit Gouda,' bei den oud-KVP'ers, die in 1970 uit dè PPR stapten, zijn thans op nieuw tot de partij toegetreden. In 1970 verlieten zij de partij, omdat deze zich volgens hen te veel bezig hield met een weinig constructief activisme. Sinds dien waren zij politiek dakloos. BEIROET (UPI) De Libische regering heeft geluidsbandjes die vernietigend kunnen zijn voor de vredespolitiek van presi dent Sadat van Egypte in het Midden-Oosten, aldus het Libi sche blad al Fajr al Jadid. Op de bandjes staan „hoogst belangrijke politieke zaken over de Egyptische leiding". Zij zijn in het bezit van het Libische ministerie van cultuur en voorlichting, dat wacht met publika- tie op toestemming van kolonel Gaddafi. Gaddafi voert momen teel een campagne tegen de vredespolitiek van Sadat. Het blad zegt dat de huidige politiek van „bepaalde Arabische regerin gen verraad betekent van het edele Arabische bloed dat in de oktober-oorlog is gevloeid. Het aanvaarden van Amerikaanse beloften heeft deze wantoestand geschapen, de onmacht en de vicieuze cirkel waarin de Arabische regeringen ronddraaien en die tot herstel van de toestand van geen oorlog en geen vrede heeft geleid." (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM Het Hllversumse echtpaar J. Labrouye- re is zaterdag door de 40-jarlge autozwendelaar L. van S. gegijzeld in hun flat.De autohandelaar werd gezocht door de politie wegens inbraak en heling. Toen men de man wilde aanhouden kwam het tot een vuurgevecht, vlak voor da flat van het echtpaar. De man vluchtte het flat gebouw binnen en ontdekte een sleutel in een voordeur waarna hij de woning van het echtpaar binnenkwam. Terwijl het echtpaar Laborouyerè koffie zat te drinken met aen buurvrouw en een metselaar, riep een buur meisje naar binnen, dat er geschoten werd. Mevrouw La- brouyere ging daarop in de slaapkamer kijken en vond L. van S. onder het bed. „Hij zei: ik zal jullie niets doen, maar ze zoeken me. Ik wil hier niet uit. Als de politie schiet, schiet ik ook" vertelde mevrouw Labrouyere la te*- Drie uur lang hield de man met een revolver in de hand het echtpaar in hun eigen huiskamer gevangen. De buur- vrouw en de metselaar mochten gaan. Onderhandelingen met de politie buiten de flat leidde ertoe dat de heer La brouyere uiteindelijk de (gestolen) rode Fiat van Van S. mocht gaan halen. Daarmee vertrok de man met zijn gij zelaars De wagen werd in de gaten gehouden door een helicopter en een vliegtuigje van de politie. Ingrijpen wilde men met dn verband met de vellighedid van het gegijzelde echtpaar. Van Hilversum reed men naar Amsterdam waar de man in de zaterdagdrukte ongezien uit de auto wist te komen. Het echtpaar moest vervolgens doorrijden en werd even later door de politie opgevangen. De Amsterdamse politie heeft Van S. nog niet kunnen aanhouden, maar weet wel ongeveer waar hij zich op houdt. Van S. is bij de politie vooral bekend door interna tionale autozwendel met gestolen auto's. (Van i onzer verslaggevers) AMSTERDAM Het afgelopen weekeinde werd In verschillende plaat sen in ons land gekenmerkt door geweld, waarbij verschillende schoten 'vielen. Na een vechtpartij bij een Amsterdams jeugdhotel moesten drie Ame rikanen met schotwonden in het ziekenhuis worden opgenomen. Van een van hen was de toestand zorgwekkend. Nadat zaterdagmiddag een onbe- Het slachtoffer is buiten levens- kende Surinamer uit het jeugd- gevaar. De dader is aangohou- hotel was verwijderd, kwam hij den en heeft bekend. 's avonds met enkele vrienden Een Utrechtse politieman heeft in terug om verhaal te halen. Een de nacht van zaterdag op zon- van hen trok een pistool maar werd door een Amerikaanse ho telgast vastgegrepen. Deza kreeg een schampwond aan het hoofd. Toen de leider van het ho tel, de 28-jarige Amerikaan Ja mes Meijer, de kleurlingen ach terna liep werd hij ernstig mis handeld en kreeg de slaap. Hierna sloegen de overvallers definitief op de vlucht. Even later strompelde een hevig bloedende Amerikaan een café binnen. De vele steekwonden aan hoofd en armen had hij ook bij de vechtpartij opgelopen. Er werd eerj groot aantal recher cheurs op de zaak gezet, die voor tal van raadsels kwamen te staan. Zo zou er ook een Ier se jongen gewond zijn, maar hij bleef onvindbaar. Inmiddels is één arrestatie verricht. Bij een vechtpartij in Hoogeveen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mannen uit Bei- len geraakt door gerichte scho ten van twee politiemannen. Drie agenten werden gewond. De politiemannen werden aange vallen tijdens het verhoor na vernielingen in een bar. Na een waarschuwingsschot schoten zij op hun aanvallers. Een 27-jarige man in Uden heeft zaterdag geprobeerd zijn 30-jarl- ge buurman te doden. Hij sloeg hem met een bijl op het hoofd. dag een inbreker in de benen geschoten die zich aan aanhou ding wilde onttrekken. Eveneens in Utrecht werd door een poli tieman een Amsterdammer overmeesterd op het mojnent dat hij probeerde op de agent te schieten. schot in In Rotterdam beroofden twee mannen, met nylonkousen over het hoofd, een benzinestation van 3700 gulden. De twee pompbedienden werden met een vuurwapen bedreigd. Schepper Dick Bos overleden Londen - Alfred Mazure, de schepper van Dick Bos, is vrij dag op 59-jarige leeftijd in Lon den aan een hartaanval overle den. Mazure, voor de tweede wereldoorlog een bekende Haag se figuur, maakte carrière met een serie strip-boekjes over de judo-ende detective Dick Bos. Na de oorlog vertrok hij naar Londen waar hij stripverhalen voor diverse Engelse bladen ie- verde. Dit stelde hem in de ge legenheid zich op de Canarischo eilanden en daarna op Majorca te vestigen. Later keerde hij naar Londen terug om zich op schilderen toe te leggen. Hij was juist van plan om een ten toonstelling van zijn schilderijen in Nederland te organiseren- OUDERS GAAN ZICH INZETTEN VOOR MILIEU BODEGRAVEN (ANP) Op 23 februari vindt in Bodegraven de openingsmanifestatie plaats van het „oroject millehuhyglene in Bodegraven". Dit experimentele project richt zich op de ouders van leerlingen van de lagere scolen. Het project wordt gesub sidieerd door het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygië ne, en zal drie maanden duren. Doel van de actie is dat de ouders zich „wanner zij doordrongen zijn van de ernst van de milieu problematiek", daadwerkelijk gaan inzitten voor het leefmi lieu. Om dit te bereiken wil men discussiegroepen vormen, waarin de naar schatting 2100 ouders eens per veertien dagen praten over het milleupro- bleem.up Jonge moeder doodgestoken ROTTERDAM (ANP) Een 28- jarige vrouw uit Rotterdam is gisteravond door haar ex-echt genoot met messteken om het leven gebracht. De man is door de politie aangehouden. Hij heeft bekend. De man, die eind vorig jaar van zijn vrouw was gescheiden, bracht gisteravond een bezoek aan zijn voormalige echtgenote. Hij was volgens zijn zeggen woedend op haar vanwe ge het feit, dat hij de kinderen (6 en 8 jaar) niet meer mocht zien. Op een gegeven ogenblik haalde hij een mes te voor schijn en stak de vrouw op di verse plaatsen in hot lichaam. MINISTER DUISENBERG MOEDIGE REDDING BRAND WEER IN V.S. Brandweerman Ed Rylicki poogt met mond-op- mond-beademing het leven te red den van de 18 maanden oude Tiffany Ashton die hij juist uit een brandend huis in St.-Paul (Minnesota, VS) gehaald had. Hij slaagde er in de levensgeesten weer op te wek ken, maar de toe stand van het kind is nog ernstig (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Minister Duisen- berg van Financiën ziet moge lijkheden de belasting met 1 punt te verlagen ten gunste van de gemiddelde inkomens tot maximaal 18.000 gulden. Dit be tekent, aldus de minister, voor deze loontrekkers een reëele ver betering van een half procent van het beschikbare inkomen, Zoiets gaat het rijk echter 725 miljoen gulden kosten, omdat minder belastüng binnenkomt. De V. V. D. zal de regering aan tonen, dat een verlaging van één punt voor iedereen het rijk 1300 miljoen gulden zal kosten. Dit kan volgens de V. V. D. ge makkelijk met enkele overheids bezuinigingen. Dit te meer, om dat de regering eind vorige week gezegd heeft een meeval ler van één miljard te hebben. Behalve het ene punt belasting verlaging voor de gemiddelde inkomens kan de regering ook dé wiebeltax met 5 procent ver lagen. Dat kost het rijk echter 2 miljard aan belastingverlies. Door de verlaging van de wie beltax gaat het prijspeil 0,4 tot 0,5 procent omlaag, terwijl de gemiddelde werknemer er 0,6 procent beter op zou worden. Maar een verlaging van deze wiebeltax met 5 procent be tekent behalve het belasting- verlies ook nog een extra verho ging van de rijksuitgaven van ruim 400 miljoen gulden. TURNHOUT - Gert Wildeboer heeft zaterdag ,in Herselt-Varen- wiinkel bij Turnhout een veldrit over 25 kilometer gewonnen. Slechts de (kleine) moeite van het aanbrengen van een nieuw kwar taalabonnee kost u deze origineel verpakte set heerlijke Schotse jam, Een leestelijke verrassing bij het ontbijt. (P.S mocht u zelf nog geen abonnee zijn, vraag dan een gratis proefabonnement Noteer m.i.vRflN als nieuw kwartaal-abonnee: DUI1 Stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel, naar: ®8'antwoordnummer 349. Leiden. Woonplaats: Stuur de "Schotse jam" naar: Naam: LtlUoL Woonplaats: COURANT

Leidse Courant | 1974 | | pagina 1