RECONSTRUCTIE DEEL RIJNDIJK BEGINT SNEL Noordwijkerhout komt optimaal aan start van veertiende carnaval FILIPPO BLIIFT IN RIIPWETERING KVP OUD ADE BEZORGD OVER WONINGBOUW IN ALKEMADE Hazerswoudse ARP steeds voor CDA rijn- en veenstreek Vrijspraak voor Alpheuse monteur PAGINA 3 ZATERDAG 16 FEBRUARI 1974 is begonnen met de voorberei dende werkzaamheden in ver- i band met de reconstructie die enkele miljoenen gaat kosten, van het gedeelte van de Rijn- 33.0 dijk tussen Zonneveldstraat en l prog} de Gemeneweg (in totaal 1800 kb- 20.3 meter) te Hazerswoude. Begin Bodegraver 1,leende" aulo voor een zondagsritje Bodegraven De auto van een I 19-jarige slager verkeerde in geen al te beste staat en toen hij op zondag een tochtje wilde gaan maken, haalde hij van het parkeerterrein Wilgeoord in zijn woonplaats Bodegraven een auto weg, welk feit ham nu voor de Haagse rechtbank bracht. Want het bleek, dat de jongeman vaker dergelijke stuk- - jes uithaalde en soms ook wel een auto had verkocht, herdachte bleek in het bezit te zijn van diverse autosleuteltjes die het gemakkelijker maakten in een gewenste auto te komen. „Wanneer zoiets gebeurde met uw eigen auto, dan zou u dat ook'niet leuk vinden," meende de Officier van Justitie te mo gen vaststellen. Wanneer ver dachte de motor niét op de nor male manier aan de praat kreeg, voerde hij het bekende trucje uit middels doorverbin den van de bedrading. ,0p die manier wordt er aan de auto ook nogal wat schade aan gericht", aldus de Officier, die tegen verdachte die reeds eer der is veroordeeld, zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest eiste., )e rechtbank zal over 14 dagen vonnis wijzen. Slager viel smaak r»n Hoogmade j°N^100GMADE De in hujze v.d. komr Ploeg, met medewerking van de plaatselijke slager de heer A. G. v.d. Berg, door het bedrijf schap voor de plaatselijke NKV en Ned. Hervormde vrou- z. CVI wenverenigingen en belangstel- Inranw 'enden gehouden voorlichting, bedacht over vlees en vleeswaren, is )S: 19.( niet alleen een groot succes maar ook een zeer leerzame ilederei avond geworden. niemaiMeesterslager, de heer Jansen antatej geassisteerd door zijn echtgeno- 12.30 (S te, toonde hierbij dat hij met al- 2?ï leen een zeer bekwaam vak man, maar met zijn vele grol len en grappen ook, een uitste kend standwerker was. Met een filmvertoning werd erop gewe zen hoe de huisvrouw zich steeds weer voor de moelijkheid ge plaatst ziet een aantrekkelijk en lij smakelijk menu op tafel te brengen. ager Jansen gaf de demonstra- 12.5| tie van het vervaardigen var VrUesti een keur van diverse vlees- 3 snacks en borrelhapjes, van dit meesterwerk, werd aan allen een proefje gegeven. 3: 22. ing. 8.1 1 cle :.M Ambtenaar Standaert jubileerde 'VOORHOUT Gisterenmiddag I werd ten gemeentehuize van Voorhout het feit herdacht dat de heer L. P. Standaert, hoofd commies van financiën en I plaatsvervangend secretaris der gemeente, 25 jaar geleden zijn intrede deed in het gemeente- huis van Voorhout als commies chef van financiën-onderwijs 9.5 en personeelszaken. '(Tijdens een drukbezochte receptie sprak de burgemeester de jubi laris toe namens het gemeente- r bestuur. Namens het personeel werden woorden van waarde ring gesproken door de gemeen tesecretaris, deze bood hem een fraaie bureaulamp aan. De voorzitter van woningbouwver eniging „Voorhout" bood de ju bilaris een tuinparasol aan. Ook werden hem gelukwensen aan geboden door afgevaardigden van diverse polderbesturen, waarvan de heer Standaert ook zitting heeft in het bestuur Discussie over oecumene in Nieuwkoop fjjnieuwkoop op woensdag 20 februari a.s. zal in de Gerefor meerde Kerk aan de Achterweg te Nieuwkoop een discussie avond worden gehouden naar aanleiding van de Kerkenconfe- rentie 1974. sjDeze plaatselijke openingsavond zal worden ingeleid door pater Looman uit Rotterdam, een des kundige op het gebied van het werk der eucumene. Het thema der Kerkconferentie, „Bevrij ding", zal door pater Loom an worden toegelicht, waarna men hoopt te komen tot discussie. maart wordt begonnen met de werkelijke reconstructie-activi teiten door de NMB, met als voornaamste onderaannemer (lees: uitvoerend bedrijf) Heij- mans uit Brabant. De voorbereidende werkzaamhe den bestaan hoofdzakelijk uit het dempen van slootgedeelten, daar een groot aantal kabels en leidingen moet worden verlegd. De Rijndijk wordt immers ver breed bij de reconstructie om dat er in- en uitvoegstroken, evenals voorsorteerstroken zul len ,worden aangelegd. Boven dien zullen er drie verkeerlich- teninstallaties worden geplaatst Kosten enkele miljoenen (bij het kruispunt met de Geme neweg, bij dat met het Frederik van Eedenplein en bij dat met de bruggestraat). De reeds op het punt Frederik van Eeden plein-Rijndijk geplaatste stop lichten hebben een „voorlopig karakter". Van Rijkswaterstaat- wege wordt medegedeeld dat de bomeii, die plaats moeten ma ken voor het verkeer, voorzover mogelijk worden verplant naar elders door de gemeente Ha zerswoude. Allereerst wordt ge keken of de bomen inderddad voor verplanting geschikt zijn; er zijn namelijk enkele bomen die zó met de wortels in kabels verstrengeld zitten dat ze niet meer verplaatst kunnen worden, omdat er geen levensvatbaar heid meer in zit. Er wordt nog naar een verdeelsleutel gezocht betreffende de financiering van de verkeerslichten op genoemde drie kruispunten. Vaststaat dat Waterstaat de reconstructie werkzaamheden volkomen voor haar rekening neemt. De ver keerslichtenfinanciering zal voor rekening komen van het minis- 'erie van Verkeer en Waterstaat en de gemeente Hazerswoude welke er, zoals bekend, niet voor is geld daarvoor op tafel te leggen gezien het feit dat men ervan uitgaat dat er sprake is van een rijksweg. Bij de aanbe steding, enkele weken geleden, werd gesteld dat het werk voor het eind van dit jaar geheel klaar moet zijn. Noordwijkerhout Nog maar nauwelijks een week en dan gaan de Kokkerhouters weer feestvieren. Wie het omvangrij ke boekje van de Noordwijker- houtse carnavalsvereniging „Kaninefaat" doorbladert kan geen andere conclusie trekken dan dat het dit jaar kost wat kost grootser moet gaan worden dan alle voorgaande jaren. Stilstand Is achteruitgang ls de slogan van feestend Noordwij kerhout en daarom zijn kosten nog moeite gespaard om vijf dagen lang de loltrein door dit bollendorp te laten snellen. On derleiding van Prins Blauw baard de Eerste zullen de Noordwijkerhouters en ook gast- feesters nauwelijks moeite heb ben om de stemming erin te houden. Een van de hoogtepun ten dit jaar zal ongetwijfeld weer de optocht worden. Vol gens voorzitter Martin Kanters zal het aantal deelnemers dit jaar groter zijn dan ooit tevoren en de verklaring daarvoor is vrij simpel: „Langzamerhand" zegt hij, „worden we een echt carnavalsdorp. Vroeger schaam de men zich nog wel eens om doldwaas verkleed over straat te gaan maar de Noordwijker houters zijn wat dat- betreft rij per geworden. Steeds meer groepen en verenigingen vinden het nu de normaalste zaak van de wereld dat ze zich feestelijk uitdossen." Kanters wil de car navalsoptocht van dit jaar ver gelijken met de enorme stoet zoals die elk jaar op 3 oktober door Leiden schuifelt. „Mis schien zijn wij wel beter", zegt hij. Er gaat dit jaar voor het eerst feest gevierd worden in het con grescentrum Leeuwenhorst. Een vrij groot complex waar ruim acht honderd, zo rekenden de organisatoren uit, feestgangers hun gang kunnen gaan. Daar naast heeft men nog de beschik king over zaal Brama en d'e re sidentie hotel V.d Geest. In bei de laatste gelegenheden kunnen elk ruim tweehonderd feestneu zen worden ondergebracht. ALPHEN A/Drijn. „Het is jammer dat u geen lucifers gebruikte, dan had u mogelijk uw vingers verbrand bij het karweitje", aldus de Haagse politierechter. De op merking gold een 20-jarige monteur uit Alphen aan den Rijn, die terecht stond wegens diefstal van een auto. die in de Saffierstraat geparkeerd stond. Verdachte had de molor van de auto weten te starten d.m.v. het doorbranden van verbindingsdraden. Hij had daarvoor zijn sigarettenaansteker benut. Hij ging ermee vandoor om in het nachtelijk uur elders vertier te zoeken. „In Alphen sluiten de zaken al zo vroeg," klaagde hij. ..Maar iemand die zijn auto in goed vertrouwen op straat moet achterlaten, zal ook niet blij zijn wanneer u 'zijn auto gebruikt, „veronderstelde de Officier, die in het midden wilde laten, of verdachte de auto van plan was te stelen. Al was het dan niet helemaal van harte, de Officier zag het laatste niet bewezen en wilde daarom volstaan met een geldboete van 200 en voorwaardelijk een week gevangenisstraf met proeftijd van 2 jaar. Maar de rechter moest echter tot een ander oordeel komen om juridische redenen. Verdachte bleek namelijk niet de auto te hebben bestuurd, dat had een kennis gedaan en om die redenen sprak de rechter verdachte vrij. RIJPWETERING De heer F. A. Filippo uit Leiden, al twee seizoenen als oefenmeester ver bonden aan de rksv „Rijpwete- ring", heeft ook voor het derde seizoen, dat per 1 juli a.s. in gaat, weer getekend. Dit gebeurde in overleg met voor zitter A. M. v.d. Geest en na beraad van het gehele bestuur. Maar ook. en zeker niet op de laatste plaats, gebeurde het met volle instemming en inspraak vari praktisch alle werkende le den, want de Ripse voetballers dragen hun trainer een warm hart toe en de verstandhouding is bijzonder goed. Onder de tak- tisch en technisch zeer bekwa me leiding van-de heer Filippo, komt men graag en veelvuldig naar de training. Dat dit vruch ten afwerpt, bewijst de competi tie wel, waarin het eerste elftal een goede plaats op de ranglijst inneemt, terwijl bok de lagere elftallen behoarlijk meedraaien. Oud Ade Onder een matige be langstelling en in het bijzijn van de heren N. A. J. Rietbroek (loco-burgemeester) en N. J. Verhaar (wethouder) en J. P. v. d. Hulst als raadslid van Oude Ade werd in café 't Lage Land gisteravond een jaarver gadering gehouden van de KVP. In zijn openingswoord kenschets te de voorzitter de huidige poli tieke situatie. Na voorlezen van de vorige notulen en het jaar verslag en het financieel over zicht werd vrij uitvoerig inge gaan op diverse vragen omtrent de woningbouw. Voor aleerst zijn er in de gemeen te Alkemade ong. 200 woning zoekenden en omdat de Centrale Overheid terughoudend is t.a.v. de bouw van woningen in onze dorpen, blijven ze zoeken of vertrekken noodgedwongen naar elders. Bovendien wordt nu de klacht gehoord dat de woningen die nu gebouwd worden voor ve len onbetaalbaar worden. Voor Oud Ade zien de toekomstplan nen er wat woningbouw betreft wat rooskleuriger uit. Nieuw is dat de oorspronkelijk geplande 10 bejaarden-woningen er nu 20 gaan worden in 2 woonlagen. Dit brengt geen extra kosten met zich mee Over de riolering en de zuiveringsinstallatie het volgende, voorlopig kan de zuive ring nog op de installatie van Rijpwetering aangesloten wor den. In de toekomst een geheel nieuwe install, in Rijpwetering die door 'Rijnland' zelf bekostigd wordt maar dat wel verhoging van de rioolbelasting met zich meebrengt. Diverse andere pun ten werden aangehaald zoals b.v. rondom het trapveld van de nieuwbouw een beplanting te maken ter bescherming van de aldaar spelende jeugd. Er moe ten meer trottoirs komen van wege het veilig kunnen wande len. Boekhorsterweg wordt in dit verband vernoemd. Voorzit ter C. N. v.d. Geest zei als re- serve-candidaat te willen optre de gemeenteraad. De heer J. P. v. d. Hulst stelde zich weer voor de volgende 4 jaar beschikbaar als raadslid. De Hazerswoudse kiesvereni ging van de ARP doet ook mee aan de activiteiten, die diverse politieke partijen ter plaatse ontplooien nu er gemeenteraads verkiezingen voor de deur staan. Tijdens een laatst gehou den bljeenkomtsl werd speciale aandacht besteed aan de chris ten-democratische samenwer king. Ir. W Prlnk uit Schoonhoven gaf de leden daarover, wat wordt genoemd, „prettige informatie". De stemming op de vergade ring, vooral na de pauze, vees uit dat de samen werkingsge- dachte (ARP, CHU en KVP tot CDA) in Hazerswoudse AR-krin- gen groeit, en dat men da lan delijk gezien ook wil. De pretti ge teamgeest in de drie ge noemde fracties van de gemeen teraad heeft daaraan zeker meegewerkt, aldus was de alge mene opinie op de vergadering. Het is daarentegen moeilijk vast te stellen hoe alle AR-leden op dit ogenblik denken over de verschillende vormen van sa menwerking met f HL' en KVP. De enige cijfers, waarover thans kan worden beschikt, zijn die van de in het najaar van 19"3 gehouden erquete (waaruit bleek dat de gro'e meerderheid nog 'egen een CDA,gedachte is, rpii Bezoek aan de vergade ringen. aldus meent men in A «P-kringen, doet (misschien we' heel) veranderde meningen kennen Op vrijdag 22 februari gaan de AKP-ers de kandidaten lijst voor de komende gemeente raadsverkiezingen samenstellen. Markten LEIDERDORP Op 16 februari a.s. is de heer J. J. van Vliet, adjunct-directeur der gemeentebedrijven, 25 jaar werkzaam in gemeente diens:. Ter geiegenhe d van dit ambtsjubileum heeft op vrijdag 15 februari ven 16.30 tot JS.00 uur In de au'a van de Scheppingskerh een re ceptie plaa s gevonden. Vooraf was er een bijeenkomst met personeel, een vertegenwoordiging van het gemeentebestuur en een aantal genodigden. Deze bijeenkomst begon om 14.30 uur eveneens in de Schepp'.ngckerk. De lieer Van Vliet be on op 16 februari als opzichter- tekenaar bij de gemeente Leiderdorp en werd in de eerste jaren onder meer belast met het gemeentelijke toezicht bij de uitvoering van de Oranjewijk. Sinds oktober 1964 is de heer Van Vliet chef van de afdeling grondbeheer van gemeentebedrijven, sinds 1 januari 1970 tevens adjuncl<lirecteur. De heer Van Vliet is voorts ondercommandant van de brandweer, commissaris van de algemene Woningbouw vereniging Leiderdorp, heeft namens het gemeentebestuur zitting in polderbesturen (Zijllaan en Mijepolder en Munnikenpolder). Roelofarendsveen, Bloemen, 15 fe bruari, 1974. Anjers 2845, Rozen Carol, Carina 30—34, Evergold 3948, Sonia 7177, Belinda 63—65, Seringen 70—90, Strelitzia 2.00—2.65, Alstroeme- ria 4145, Forsythiatakken 30 37 p. st. Chrysanten-jaarrond 2.80—3.05; Blauwe druifjes 27— 37, Anemonen 50—65, Freesia's 1.25—3.05, Narcissen 70—1.45, Tulpen Apeldoorn, Kees Nelis, Dubbele Tulpen 1.201.75; Lus tige Witwe, Lucky Strike, Cas- sini, Paul Richter, Ralph, Gol den Eddy, Preludium 1.001.30; Blenda v.d. Eerden, Bellona, Prominence, Coriolan, Pax Whi te, Bing Crosby, Charles 1.20— 1.55, Golden Apeldoorn, Mada me Spoor, Mickey Mouse, Ox ford. China Pink 1.25—1.85; Aladdin 3.10—3.70; West Point 4.85—5.10, Comet 2.55—2.80, tul pen gemengd 1.451.65 p. bos. Elf duizend kinderen op Kom ook 73 LEIDSCHENDAM Bijna elfdui zend bezoeken hebben Leid- schendamse (en Stompwljkse) kinderen gebracht aan de 17 ak- tiviteiten die de afdeling jeugd zaken vorig jaar voor het Va kantiefestival „Kom ook 1973" heeft georganiseerd. Organisator Witkamp zegt in het verslag van het festival dat het gebruik van paspoorten, voor de eerste, de tweede of voor beide weken samen, een belangrijke verbetering is geweest. De opzet zal dit jaar ongeveer hetzelfde blijven. De deelne mers moeten op vaste tijden op bijna dezelfde aktiviteiten kun nen rekenen. Met experimente ren, zoals sommige gemeenten doen, loopt de belangstelling misschien terug. Ook de ouders moeten naar een basisprogram ma kunnen uitzien, waarop steeds weer gerekend kan wor den. Ook de periode, dit jaar vat} maandag 29 juli tot en met vrij dag 9 augustus, moet hetzelfde blijven, veelal is de vakantie met de ouders dan voorbij en neemt de graad van verveling bij de kinderen toe. GS akkoord met kosten Rijnsburgs zwembad RIJNSBURG Het zwembad-ko- mité Het Watcrbos hoopt eind april alle plannen voor het nieu we zwembad in Rijnsburg rond te hebben, zodat er aan de bouw begonnen kan worden. Dit zei de voorzitter van het komi- té, wethouder H. de Mooy, op een vergadering van Het Water- bos. Op de vergadering waren ook wethouder v.d. Mey en de heer J. Post, vertegenwoordiger van Valkenburg, aanwezig. Intussen bleek, dat GS van Zuid-Holland akkoord zijn gegaan met de stichtingskosten van 2.960.000 en met het te verwachten ex ploitatietekort. Het komité hield zich verder be zig met enkele randproblemen, zoals aanpassende voorzieningen voor gehandicapten, het school zwemmen en de verpachting van het restaurant. De sauna, die aan het zwembad verbonden zal worden zal zo'n 2000 baden per jaar aan kunnen. Een bad in de sauna zal 5 gaaji kosten.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3