Er zit schot in de zwembaden ONDERWATER BLIJFT Ambtenaar Standaert 25 jaar in Voorhout Riante woning moet verdwijnen bollen Bonden gaan samen feest vieren Overvaller stonk er bij na m Wat u OOK moet weten LE1DSE COURANT Noordwijk De afdelingen Noordwijk en Noordwijkerhout van de Hout. en Bouwbond CNV, de CV AT (Chr. Bond van werknemers in de Voedings- Agrarische-, Recreatie, Genot middelen en Tabaksverwerken- de Bedrijven) en de afdeling Noordwijk van de Industriebond CNV gaan voor de eerste maal gezamenlijk hu n jaarfeest vie- ren. Tot nog toe vierden de bon den hun afdelingsverjaardag elk op eigen wijze. De feestavond vindit plaats op vrijdag, 15 februari a.s. in De Rank aan de Golfbaan en begint om half acht. Hoofdbestuurder K Zuidema van de Hout en Bouwbond CNV houdt een toe spraak, terwijl het feestelijk ge deelte van de avond zal worden verzorgd door het gezelschap „Sempre Avanti" uit Leiden. Het ledental van Hout en Bouw blijkt gestadig te zijn gegroeid en thans is het de 200 gepas seerd. Onder het motto „Voor jou, ook voor je maat" wekt men de leden op ongeorgani seerden te bewegen lid van Hout en Bouw CNV te worden. De trouw aan de afdeling is bij zonder groot. Vice-voorzitter B. M. Waal en secretaris G. seling vervulden hun functie meer dan 25 jaar en traden te rug om plaats te maken voor de jonge garde. Aan de heren C. Bedijn, J. Plug en A. van der Wiel werd het gouden insigne wegens het 25-jarig lidmaat schap uitgereikt. In de afdeling ging voor een bedrag van meer dan 600.000,- om, hoofdzakelijk als gevolg van de uitkeringen aan vakantiezegels en de werk loosheidsverzekering. De afde lingsboekhouding over 1973 werd afgesloten met een ruim voorde lig saldo. Dank zij de zieken- en jubileumkas had men veel goed werk kunnen doen. 3t hel tldver tiecen- LISSE Onderwater blijft. Het grote bloembollenbedrijf langs de Heereweg in Lisse gaat niet over in andere handen. Hardnekkige geruch ten als zou het voormalige Sassenheimse bedrijf Bakker van Vorst B.V. een bod hebben gedaan op Onderwater, worden door de directie tegengesproken. Adjunct-directeur J. Ruigrok: „We vermoeden wel hoe het gerucht in de wereld is gekomen. Het is een publiek geheim dat Bakker van Vorst ook op de Amerikaanse toer wil gaan met de export. Daarvoor heeft hij een bedrijf van een dergelijke omvank nodig. Het mooist is natuurlijk een heel complez opkopen. In de Bollenstreek komen daar zo'n vijf bedrijven eventueel voor in aan merking. Wij zijn daar een vn. Maar men gelooft toch niet dat wij Onderwater kwijt willen. We hebben nauwelijk de nieuwbouwopening achter de rug en bovendien we zijn financieel kerngezond". F. de Boer vertrekt uit Leidsehendam LEIDSCHENDAM - De heer F. de Boer, projectleider van de Stichting Bejaardenwerk Leidsehendam, zal per 1 mei Leidsehendam verlaten voor een betrekking bij het Minis terie van Culturele Zaken, Recreatie en Maatschappe lijk Werk. De heer de Boer is vanaf 1 au gustus 1970 bij het bejaar denwerk betrokken geweest en heeft een groot aandeel gehad in de planning en or ganisatie van die stichting. Tot zijn vertrek zal de heer De Boer zich bezighouden met het opzetten van het bejaar denwerk in de wijk zuid en in Stompwijk. Tot leidster van het Dienstencentrum Duivenvoorde zal worden be noemd mevrouw M. Heme- rik-Smeels. Zij neemt de da gelijkse leiding van het cen trum over, het spreekuur en de kontakten met en over de bejaarden in de wijk noord. Voor de administratieve ta ken van de stichting zal een nieuwe functionaris worden aangetrokken die mevrouw Hemerik zal assisteren o.a. bij de „open eettafel". De raad van Advies van de Stichting zal dinsdag 23 april van de heer de Boer af scheid nemen. Zoeterwoude Zoeterwoudenaar K. Merbis kreeg gisteravond de schrik van zij leven toen een onbekende zonder te kloppen zijn toilet binnenstapte en bru taal geld eiste. De indringer, een rode nylonkous over het hoofd getrokken, kreeg echter niet waar hij om vroeg. Vanuit een zittende positie namelijk trapte de heer Merbis naar de overvaller waarna deze met een van pijn vertrokken gezicht door dc openstaande toiletdeur naar buiten vluchtte. De toilet overvaller verdween ijlings in een lichtblauwe auto voordat de haastig aangeklede Zoeterwou denaar de achtervolginh in kon zetten. Ook de politie is de over valler nog niet op het spoor ge komen. VOORHOUT Vrijdag 15 februari hoopt de heer L. P. H. Standaert, hoofdcommies van financiën en plaats vervangend secretaris der gemeente Voorhout, te ge denken dat hij 25 jaren geleden in het gemeentehuls van Voorhout zijn intrede deed als commies-schef van financiën-onderwijs en personeelszaken. Dit feit zal op 15 februari aanstaande 's middags vier uur ten gemeentehuize worden herdacht, waarna in be sloten kring voor de gemeenteraadsleden, het perso neels- en ambtenarenkorps van Voorhout een receptie zal worden gehouden. De heer Standaert is in Ooster hout geboren, waar hij ook zijn ambtenarenloopbaan begon als volontair. Na het behalen van de graad ad junctcommies A, was hij als zodanig werkzaam te Was pik en Oud- en nieuw Gastel. Voorhout was de volgende gemeente waar hij naar toe kwam. De jubilaris is ie mand waarvan men niet kan zeggen dat hij uit zichzelf op de voorgrond treedt. Een ieder echter welke hem van nabij kent weet, dat hij zich in de loop der jaren in Voorhout op velerlei terreinen zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Iedereen vindt bij hem ook steeds een welgemeend en aandachtig gehoor en vooral op het so ciale vlak is hij velen van dienst geweest. Een eerlijk en plichtsgetrouw iemand die bij velen in de gemeente in hoog aanzien is komen te staan Hij is ai 13 jaar lang secretaris-penningmeester van de Wo ningbouwvereniging Voorhout, 18 jaar lang reeds secre taris-penningmeester van de „Mottige Polder", 14 jaar van de „Boekhorstpolder". Ingewijden weten dat de verificatierapporten op deze instanties van de meeste accuratesse getuigen. In zijn loopbaan was hij ook 10 jaar lang penningmeester van het W. G. Kruis. Het is zeker dat het deze in Voorhout zeer geziene ambtenaar deze dagen aan belangstelling niet zal ont breken. Een huis waar menigeen in zou willen wonen. Toch zal de slopers hamer er binnenkort voor gaan zorgen dat deze pas ruim dertig jaar oude woning met de grond gelijk zal worden gemaakt. LISSE De riante woning van oud-notaris Hogervorst, aan de Hee reweg zal door de gemeente worden aangekocht. Op deze plaats zal in de toekomst de grote omleidingsweg ten westen van Lisse op de Heereweg uitmonden en tevens aansluiting geven op de Laan van Rijckevorsel, waardoor een randweg om heel Lisse heen tot stand zal komen. De aanleg van de westelijke omleidingsweg zal nog wel enkele jaren tijd nodig hebben, doch het huis komt eerstdaags ter beschikking omdat oud-notaris Hogervorst Lisse gaat verlaten en el ders zal gaan wonen. Velen zullen het betreuren dat dit uiterst soli de gebouwde huis, gebouwd in 1938 door de firma Horsman in op dracht van wijlen de heer C. J. Segers, onder de slopershamer zal gaan vallen. Het gemeentebestuur echter meent deze gelegenheid om het huis in eigendom te krijgen, niet voorbij te moeten laten gaan. Kruisinga komt naar Leidsehendam LEIDSCHENDAM Dr. R. J. H. Kruisinga, voorzitter van de tweede Kamerfractie van de CHU zal dinsdag 19 felbruari om 20.30 uur in de Kruisheuvelkerk aan de Burg. Roeringlaan spre ken voor de Leldschendamse CH-kiesvereniging. Hij zal daar bij vooral ingaan op de houding van de CHU-fractie in de Ka mer ten aanzien van de huidige politieke ontwikkelingen. De bij eenkomst is voor iedereen toe gankelijk. NOORDWIJKERHOUT De bouw van het overdekte zwembad in plan Guldemond vordert gestaag. Er is een kleine achterstand in de voortgang, maar aannemer fa. Rebel van Schiphol is er van overtuigd, dat de opleve ringsdatum 1 augustus 1974 gehaald wordt. De directie, het Adviesbureau Arnhem B.V. (lees: Ned. Helde Maat- Noordwijkerhoutse Machinefabriek een bijzonder aandeel het zwembad betaald. heeft met de levering en installatie van een beweegbare NOORDWIJK Alles zit mee wat de bouw van het zwem- vloer. De waterzuiveringsinstallatie ls dezer dagen opgele verd en de basis voor de vloer is Rereed. De totale kosten, geraamd op 1.856.000,-, zullen - als alles goed blijt gaan - niet worden overschreden. schappij) coördineert de werkzaamheden, waarin ook do In 1973 is uit de gemeentelijke kas ongeveer 700.000,- voor bad in Noordwijk betreft. In december j.l. sloeg wethou der Jansen de eerste paal en, door het uitblijven van win terweer, heeft men sindsdien met de grondwerkzaamheden onafgebroken kunnen doorgaan. Op de foto ziet men hoe er met man en macht wordt gewerkt om het zwembad ste vig te funderen. Naar de wethouder mededeelde, verloopt de uitvoering van het miljoenenproject geheel volgens de plannen. Het zwembad is een der meest geambieerde voorzieningen van de badplaats geworden. Naar de voltooiing ziet de Noord- wijkse bevolking reikhalzend uit. In het begin van 1975 hoopt men zover te zijn. IUW LISSE Donderdagmiddag houdt de afd. Lisse van de R.K. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden een gezelli ge klaverjasmiddag in het Trefpunt. Medewerking wordt verleend door de „Bollenknakkers" van Canite Tuba en de dames van het Toneelclubje en niet te ver geten: Jan de Bru'n m?: z'n gezellige praatjes en grap pen! Aanvang 2 uur. LISSE Zaterdag wordt in het Trefpunt een feestavond ge houden met de Carnavalsver eniging "De Spekb jters". Tevens zullen ere-medailles u: gereikt worden. LISSE De bekende Wandel- sportvereniging D.J.O. te Lisse gaat a.s. zaterdag de derde wandeltocht houden in de serie Winterseriewandei- tochten. Start van 13.00 13 30 uur vanaf Trefpunt Lis- LISSE De afd. Lisse van het N.K.V. houdt a.s. vrijdag een grote k'.averjasavond om grot. prij'en :n het Trefpunt. Aanvang 8 uur. Nordw jkerhout Op de, naar het zich laat aanzien, vier verk esbare plaa.sen voor de VVD in de Noordwij- kerhoutse gemeenteraad zul len in september 1974 komen te zitten: de heer P. C. Heemskerk, thans wethouder van openbare werken, de heer S. W. Ruigrok uit De Zilk, politiek een nog onbe- reven blad, de heer J. W. van Leeuwen van de Leidse- vaart en de eveneens kers verse heer Mr. J. C. F. Knapp, Mgr. Westerwoudt- iaan 5. DE KAAG Onder het motto „de Kaag in de olie" wordt er cp zaterdag 16 februari in het Kompas een gekostu meerd carnavalsbal gehou den. Een jury o.l.v. Joop Do de re r zal uitmaken wie zich in de meest originele kledng vertoont. De toegangis gra tis. WASSENAAR Mej. J. C. van Diemen, hoofdleidster van de chr. kleuterschool „Prinses Margriet" aan de Bremhorstlaan gaat afsche.d nemen. Op 28 februari a.s. zal haar n de school een af- sche ids recept e worden aan geboden van 16 18 uur De cudercomm'ssie voert een act e om de sche den de hoofdle:dster een geschenk aan te b eden. HAZERSWOUDE Uit een geparkeerde auto werd in Hazerswoude in het weekend °en r jbew js, kentekenbe wijs, paspoort, perskaart en girobetaa'pas gestolen. De auto stond op slot maar werd opengebroken. De por- tefeu.lle werd later terugge vonden alsmede het rij- en kentekenbewijs. ALPHEN Op het Goudse r jpad z'jn b j de spoorvvego- v?-gang acht gazen kn pp r- lichten veield. De glazen werden stukgegoo d. ALPHEN A/D RIJN Bij de Bron zijn er tjdens een kerk dienst acht jassen gestolen,, waarvan enkele suëde jas- ALPHEN A/D RIJN k Op een parkeerplaats in De Hora is een vrachtauto tegen de deur van een geparkderd staande auto gereden. De chauffeur reed vervolgens door. De be stuurder van de personenau to, d e zijn wagen juist ge parkeerd had, opende op 1 meter van de r jbaan) z jn porter De vrachtauto, de aan kwam rijden, zwenkte plotsel'ng naar rechts. Getui gen worden verzoht zh te melden. Jongelui bekennen 35 inbraken Sassenheim Een nader on derzoek van de politie heeft uitgewezen dat het aantal in braken, in scholen en bedrij ven te Sassenheim, Voor hout, Noordwijkerhout en Lisse gepleegd door een achttal jongens (13—17 jaar) niet 22 bedraagt maar 35. De Kooihaven Op vrijdag 8 februari kwamen een aantal booteigenaren bijeen. Besloten werd tot oprichting van een Recratie en Water sportvereniging „De Kooiha ven" 45 belangstellenden gaven zich als lid op. In feite bestaat het kantakt al jaren. Het zijn de booteigenaren die tot op heden ligpalats hebben in het bekende haventje gepacht door de heer J. Baart. De heer Baart is de huur van de haven en het om liggende terrein opgezegd, het geen betekent, dat de booteige naren hun ligplaats en terrein waarop de opknapbeurt gegeven kan worden verliezen. De doelstelling van de vereniging is, dat de bootbezitters naar een nieuwe zomer en winterberging omzien, waarbij zij rekenen op de medewerking van het ge meentebestuur. Door het mogelijk verdwijnen van de berging aan de Sumatra- straat zijn de bootbezitters zwaar gedupeerd. Op genoemde vergadering werd een bestuur gevormd bestaande uit de he ren: J. Kromhout tel 60721 Voorzitter, waarbij de volgende leden J. Michael tel. 070-555363, H. Visser, W. v. d. Hoogt, P. Dreef tel. 34723, J. Turenhout tel. 46055 en P. Bakl(er. Als adviseur is toegevoegd de heer P. Erades. Op de komende bestuursvergade ring zullen de functies wordern verdeeld. Begonnen zal worden met de overheidsinstanties te benaderen. H. Visser. Bachstraat 496. Spanning bij klaverjassers LISSE In de competitie Be- drijfsklaverjassen Bollenstreek wist Van Zanten Kroon-West te kloppen met 1359913159, waar door zij nog aan de leiding blij ven, al wordt het verschil steeds kleiner. Zowel Van Stein als Draka heb ben nog géén 400 punten achter stand. Van Stein leek veel moei te te hebben met G.W.B. doch uiteindel'jk behaalden zij nog een knappe overwinning: 14331—13286. Draka deed het nog het beste tegen Langeveld: 1439312920. De Vlinder en Slaapkamercentrum deelden de punten met 13810—13708. Mogel jk kan er vrijdagavond a.s. enige tekening komen in de stand, dan spelen Van Zanten en Draka :n "De Beurs" tegen el kaar en Van Stein tegen hekke- slu ter Slaapkamercentrum. De stand met nog 6 wedstrijden voor de boeg lu dt als volgt: 1. Van Zanten 210855; 2. Van Sen 210493; 3. Draka 210483; 4. Krooa-West 201921; 5. G. W. B. 200820; 6. De Vlinder 198043; 7 Langeveld 197630; 8. Slaapka mercentrum 196244.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5