£«idae(2owuvnt Werkgevers nog niet overtuigd van herstel economie 1dI ij maker KANS OP VREDE OP DENNENDAL Rechter roept Nixontochop als getuige Vakbeweging optimistisch Programcollege nog onzeker Bijna goud voor zingende Koekoek Tankersectie zat uren vast in brug Rijksweg 4 Morgen maximum minimum snelheid Haarlemse verplaatst naar Leiden verdien 'n echte 65e JAARGANG No. 19729 DINSDAG 5 FEBRUARI 1974 TV-SELECTIE Ned. I: 19.05 uur Anna en de ko ning van Siam; 19.30 uur Tis te doen; 20.21 uur Wittekwis: 21.10 uur Oorlog en Vrede; 21.55 uur Waar gebeurd. Ned. II: 19.05 uur Pipo; 20.21 uur Merijntje Gijzen; 21.10 uur Zoen van de Juf; 21.55 uur Achter het nieuws. i HILVERSUM Het zingende Tweede Kamerlid Koekoek krijgt dan weliswaar nog geen ridderorde, maar wel een gouden plaat. Met zijn hit „Den Uyl is in den olie" heb ben hij en zijn compagnon Vader Abraham nu al een verkoopcijfer van 75.000 platen. Voor het einde van deze week zijn het er volgens zijn promotors zeker 100.000 ge worden. LEIDERDORP Zeer lange ver- ralgingen en kilometerslange fi les tijdens het spitsuur waren gisteren een gevolg vaii het feit, dat de Rijnbrug in Rijksweg 4 bij Leiderdorp niet dicht kon. Omxtreeks 3 uur gistermiddag kwam een sleeptboot, die een sectie voor een tanker vervoer de vast te zitten in de brugope- ning toen een deel van de sectie in. aanaking kwam met de klap en het gevaarte kantelde. De 55 ton wegende tankersectie bestond voor Verolme op Rozen burg kon pas na uren door een kraanwagen worden gelicht en opnieuw goed r? het dek van het schip geplaatr worden waar na de brug kon worden geslo ten. Dat stremming werd het verkeer bij Alberts Corner en bij de Hoge Rijndijk van de rijksweg gediri geerd en door Leiderdorp ge leid. De tankersectie was afkomstig van de Grofsmederij. Het ge vaarte dat bij de kanteling ver boog is nu terug vervoerd naar de Grof. Een geluk bij alles was, dat de sleepboot in de Ibru- gopening zat toen de sectie om viel. Als het schip iets meer ruimte zou hebben gehad was het scheepje zeker gekapseist. Steun onze Jaarlijkse geldinzameling Voor 3,- legt u een pleister op de wond 10,- drinkt een ondervoed kindje 1 maand lang melk 25.- wordt bij een melaatse de ziekte tot staan gebracht 300,- geeft u een huisapotheek 750,- schenkt u een invalide wagen GIR051360 Memisa mum Rotterdam ij Cendrachtsweg 49, Tel. 010-144888 Menswording wil toch kerkcentrum LEIDERDORP De r.k. paro chie De Menswording bestu deert weer de mogelijkheden om een permanent kerkelijk cen trum te bouwen. De bouw van een definitieve kerk leek tot voor kort niet meer denkbaar. Men was voor een aantal dien sten in het weekeinde gebruik gaan maken van de gerefor meerde Scheppingskerk en werd algemeen beschouwd als de eerste stap naar een toe komst waarin alle r.k. diensten in de Scheppingskerk zouden worden gehouden. Binnen afzienbare tijd krijgt men namelijk de nodige financiële problemen met het houten nood- kerkje aan de Gaarmeester- straat. De staat waarin dit se- mi-permanente gebouw verkeert loopt hard achteruit. Op het ogenblik denkt men in de rich ting van een eigen permanent kerkelijk centrum met multi functionele toepassingen. Om de parochianen te informeren en te horen organiseert het kerkbestuur twee avonden t.w. op 12 februari in het Binnenhof (Hobbitschool, 20.15 uur) en 14 februari in de Meijegaarde- schooi. Vliegen voor 10.— PARAMARIBO De Amerikaan se luchtvaartmaatschappij ..Pa- nam" heeft haar kantoor in Su riname gesloten. De viiftien personeelsleden zijn ontslagen. Zij krijgen een uitkering van 9 maanden salaris. Zij hebben ook het recht om levenslang te gen een symbolische som van tien gulden met Panam te rei zen. Op 8 januari deed een vliegtuig van Panam voor de laatste keer Paramaribo aan. (Van een onzer verslaggevers) Oen Haag Een gesprek over de loonont wikkeling in 1974 tussen kabinet en be drijfsleven is slechts zinvol als er nieuwe gegevens beschikbaar zijn die een andere kijk geven op de economische situatie van ons land. Het initiatief tot een dergelijke gesprek zou dan moeten uitgaan van het kabinet. Drs. Geerkens, algemeen secreta ris van het Nederlands Christelijk Werkge versverbond, zegt dit naar aanleiding van de nieuwe aandrang van de zijde van de vakbeweging om het loongesprek te hervat ten omdat de economie bij nader inzien er minder somber voor zou staan dan enige tijd geleden werd ge vreesd. In tegenstelling tot de vakbewe ging, die vorige week bij monde van NV V-voorzitter W. Kok aan drong op hervatting van het loonoverleg en gisteren, zoals gemeld, bij monde van CNV- loonsecretaris Van der Meulen zelfs al een datum noemde (rond 1 april) is de heer Geer kens er nog niet zo van over tuigd dat de economische situa tie al zoveel verbeterd is. „In dien de overheid het initiatief neemt tot een gesprek is mijn organisatie uiteraard graag be reid daaraan deel te nemen". Aandacht voor het nieuwe loon overleg ook in Ruim Zicht, het officiële orgaan van het NKV, dat van mening is, dat er maat regelen moeten worden getrof fen, in het bijzonder om de koopkracht van de laagst be- saalden op peil te houden. „An ders komt er niets terecht van de ontroerende verhalen over sterke schouders en zware las ten", aldus Ruim Zicht. Het blad doet de suggestie de prijscompensatie te „versnel len" in plaats van de prijsont wikkeling pas na een half jaar met de lonen te volgen. Minister Boersma (Sociale Zaken) Bedrog Deze man is geen grondwerker die herstelwerkzaamheden verricht aan een riool, maar een klokkenmaker. Hij repareert de klok van een kerk in het Hongaarse plaatsje Kecksmet, Het uurwerk werd in 1889 vervaardigd door (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De situatie rond d0 zwakzinnigenin richting Dennendal in Den Dolder lijkt sinds gister middag weer aanzienlijk gunstiger. De algemene bond van ambtenaren ABVA heeft bij monde van districtsbestuurder J. Trappel bemiddelingsvoor stellen gedaan inzake het ontslag van zeven stafle den. Volgens staatssecretaris Hendriks zijn deze voorstellen „zeer positief' ontvangen, ook door het bestuur, dat ze met alle betrokkenen zal bespre ken. De ABVA stelde voor, dat de zeven ontslagen staf leden weer aan het werk kunnen (of aan het werk kunnen blijven) zonder eerst opnieuw te hoeven solliciteren. Over de positie van de ontslagen direc teur Carel Muller zal niet maer worden gesproken zolang niet zeker ds of nij in beroep gaat tegen zijn ontslag en zolang een eventuele beroepsprocedure duurt. Gedurende die tijd zal voor hem geen opvol ger worden benoemd. Persoonlijk ziet de staatssecretaris nu wel kansen voor een oplossing in het conflict-Dennendal. Het bestuur van de Willem Arntz-stichting heeft na een bespreking, gisteravond, meegedeeld „noch posi tief, noch negatief" te staan tegenover de voorstel len van de ABVA. LOS ANGELES (RTR) Rechter Gordon Ringer van de rechtbank in de staat Call- fornië heeft de dagvaarding ondertekend waarbij president Nixon wordt opgeroepen als getuige te verschijnen in de zaak tegen John Ehrllchman. Deze voormalige presi dentiële adviseur moet samen met Gordon Liddy en David Young terecht staan we gens een inbraak in september 1971 in hei kantoor van de psychiater van Daniel Ella- berg, die in die tijd vervolgd werd wegens het publiceren van ontvreemde geheime documenten van het Pentagon. De rechtbank in Los Angeles heeft het gerechtelijk vooron derzoek in de zaak tegen de „loodgieters" van het Witte Huis vastgesteld op 25 februari. Het eigenlijke proces zal op 15 april zijn. Beide keren zai Nixon aanwezig dienen te zijn. Enkele uren voordat vorige week dinsdag rechter Ringer besloot Nixon te dagvaarden, maakte een woordvoerder van het Witte Huis al bekend dat de president zou weigeren vrijwillige getui genverklaringen af te leggen. ANGST VOORBIJ De eerste stuurman en de eerste machinist van het Griek se schip Vori kunnen weer op gewekt kijken. Zondagavond, werden zij in de Pakistaanse hoofdstad Karachi, na een gij zeling van twee dagen, vrijge laten door drie commando's. De Griekse regering had toe gezegd dat twee Arab she ter roristen die in Athene ter dood waren veroordeeld niet zullen worden geëxecuteerd. De drie terrorisen, vermoedelijk Filip pino's met een Arabisch pas poort, zijn vanmiddag in Libië aangekomen. heeft laten weten, dat hij de uit latingen van de bakbeweging over een gunstiger economische situatie wat voorbarig vindt. Niettemin komt er binnenkort een gesprek met de sociale partners over de lonen. Jeskwidigen van het museum voor mineralogie in Ko penhagen zijn erin geslaagd het fossiel van een meer dan 10 miljoen jaar oude mossel te reconstrueren. De schelp, die ongeveer 2 meter lang is, werd twintig jaar geleden in Groenland gevonden. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG/Leiden - De KVP-Zuidholland is nog lang niet zover, dat zij met de Pv.d.A., D.66, de P- P- R- en de P- S. P. tot een Programcollege van gedeputeerden voor Zuid-Holland wil komen. Steedis meer bromfietsers met valhelm VOORBURG ANP Het aantal bromfietsers, dat een helm draagt is sinds begin 1972 ruim schoots verdubbeld, zodat thans ongeveer 50 procent van alle bromfietsrijders in ons land een valhelm draagt. Dit blijkt uit een onderzoek, van de stichting Wetenschappelijk onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV). Bij steekproeven, die de SWOV nam in Den Haag, Enschede en Groningen bleek, dat het percentage helmdragers onder scholieren zelfs tot onge veer 75 procent was opgelopen. LEIDEN De Broek en Sl- montjespolder krijgt waar schijnlijk weer een molen. De Rijnlandse Molenstlchtiqg heeft met de gemeente Haarlem over eenstemming bereikt over de verplaatsing van de molen in de Waarderpolder naar Warmond. De molen in de Waarderpolder finctroneert niet meer (alleen de achtkantige onderbouw staat er nog) en moet bovendien wijken voor uitbreiding van het indu strieterrein. De Broek- en Simontjespolder, achter de Merenwijk, heeft sinds de novemberstorm van 1972 geen molen meer, de wie ken sloegen toen op hol waarna door de oververhitting van het eraaiwerk brand ontstond. De overbrenging van de molen naar Leiden en de bouw van een nieuwe kap met wieken worden gesubsidieert; boven dien Is er geld beschl'ktba&r om dat de Broek- en Simtonfjespol- <!er irrzeVerd wss. De "Hairlemee en de Leklte fcota» zijn vrijwel gelijk aan elkaar. Ook de Haarlemse molen is een achtkandige bovenkruier en werd nagenoeg in dezelfde tijd gebouwd als de Leidse molen, n.l. midden vorige eeuw. Politieman omgekomen APELDOORN (ANP) - Een personenauto met drie rijkspolitiemannen Is giste ren op de rijksweg E-8 in de buurt van Kootwijk tij dens een inhaalmanoeuvre geslipt en van de weg ge raakt. De 20-jarige Hage naar M. Clavan, die nog in opleiding was, kwam onder het kantelende voertuig te recht en was op slag dood. Zijn twee collega's, een 24- jarige Sassenheimer en een veneens 24-jarige Rijswij- ker, kwamen met wat schaafwonden en de schrik vrij. De wagen met de drie agenten was onderweg naar de rijkspolitieopleidings- school in Apeldoorn. Het ongeluk gebeurde toen de bestuurder. de 20-jarige Clavan, een legerjeep wilde inhalen. Een wet bijzondere 'blijmaker' die u kunt verdienen door bet aan brengen van een nieuw kwartaal-abonnement is wel deze 'zelfden kende', matstalen 4-kleuren-ballpoint. De heer H.J.A.M. Vrouwenvelder fractievoorzitter van de K. V. P. in de Zuidhollandse Staten heeft op verklaringen van de P. v.d. A. medegedeeld, dat de K. V. P. nog niet zover gegaan is om zich vast te leggen op het maken van afspraken nog vóór de verkiezingen. „Het is welis waar niet uitgesloten, maar het staat hog lang niet vast", aldus zijn commentaar op verklarin gen van de P. v.d. A. zoals wij gisteren gemeld hebben. De afdeling Leiden van de K. V. P. betreurt de wijze, waarop de P.v.d.A. de nog oriënterende besprekingen openbaar gemaakt i heeft, zoals dat zaterdag in Rot- terdam gebeurde op een bijeen-NEW YORK Vier mensen rijn komst van deze partij. K V.P. gedood en een persoon were voorzitter J. Werter van de K. zwaar gewond toen gisteravond V. P. afdeling Leiden noemde i vijf gewapende negers een mn- dit gisteren een „slechte" start kee in Brooklyn binnenkwamen voor een eventuele samenwer- en het vuur op de verzamelde king. I gemeente openden. Kennedy jr. uit ziekenhuis De 12-jarige Edward Kennedy jr. is gisteren uit het kinderzieken huis in Boston ontslagen waar hij een behandeling heeft onder gaan tegen een eventueel weer optreden van beenkanker. In no vember werd wegens een kan kergezwel zijn rechterbeen tot boven de knie afgezet. Schietpartij Noteer m.i.vRMI als nieuw kwartaal-abonnee: DUH Stuur deze bon in open envelop, Naam zonder postzegel, naar Adres antwoordnummer 349, Lelden. Woonplaats: Stuur een 4-kleurenballpoint naar: ££|Q^£ COURANT Woonplaats:

Leidse Courant | 1974 | | pagina 1