Vorig jaar: 116 nieuw© woningen in Zoeterwoude Zoeterwoudse parochieavond trekt veel bezoekers Progressief Akkoord Ter Aar een feit Afstandsschoten Lakers overdonderen Essor stad en streeknieuws Hoofdleidster kruimeltjesfonds neemt afscheid Goed solo-werk in laatste concert uit Bach-cyclus ..Arti ontvouwt programma Wat u OOK moet weten PAGINA 3 MAANDAG 4 FEBRUARI 1974 LEIDSE COURANT ZOETERWOUDE De uitbrei ding van het inwonerïal vorig jaar is voor een aanzienlijk deel toe te schrijven aan de verrui ming van de woningvoorraad. Ook in 1973 vond de meeste wo ningbouw nog in het bestem mingsplan „Westeinde 1" plaats. Daar werden vorig jaar 109 woningen gerealiseerd, a-an de Nassaustraat 3, alsmede een viertal over de gemeente ver- WARMOND - Op een door het bestuur van jeugdhuis de Burcht geor ganiseerde avond is vrijdag afscheid genomen van mevr. Flint-de Wolf als hoofdleidster van het Kruimeltjesfonds. In aanwezigheid van bijna alle collectrices, het parochiebestuur en het bestuur van de stichting de Burcht werd zij gehuldigd voor het feit dat zij 20 jaar geleden het fonds oprichtte en sindsdien heeft zorggedragen voor de organisatie van de maandelijkse collectes. Dhr. Willemsen, penningmeester van de Burcht dankte in zijn ope ningswoord alle collectanten, waaronder een zestal die met mevr. Flint al vanaf het begin aktief zijn geweest voor het fonds. Het Warmondse Kruimeltjesfonds werd in 1954 opgericht, naar voor beeld van de parochie van Purmerend, waar een zus van mevr. de Flint-de Wolf hetzelfde werk deed. Het opgehaalde geld werd be steed aan het eeuwfeest van de Matthiaskerk en later aan het kerk- orgel. In 1960 werd besloten dat de opbrengst voortaan ten goede zou komen aan het jeugdhuis De Burcht. Dhr. Willemsen bracht dit alles nog even in herinnering en bood mevr. Flint een prachtige oorkonde en een elektrische klok aan. In de twintig jaar dat mevr. Flint dit werk deed werd een bedrag van rond de 86.000,- opgehaald. Mevr. Bonnet-Schavemaker (v. Matthe- nessestraat 44) zal de nieuwe hoofdleidster van het kruimeltjes fonds worden. ZOETERWOUDE De eerste z.g. parochieavond welke in de parochie van Sint Jans Onthoof ding werd gehouden, heeft zeer zeker aan de verwachtingen beantwoord. Het Don Boscohuis was tot op de laatste plaats be zet, en wat nog belangrijker was, velen van de aanwezigen waren bereid mee te denken en te spreken over het reilen en zeilen van de parochie. Het lag in 'de bedoeling om in het ge deelte vóór de pauze de finan ciën te behandelen om daarna de pastoraal aan de orde te stellen. De bespreking van de financiën bleek echter zoveel tijd te vra gen dat op voorstel van één van de aanwezigen werd besloten om voor de pastorale zaken nog 'n tweede keer bijeen te komen. Een ieder was er van overtuigd dat deze te belangrijk waren om ze aan het einde van de avond nog even snel af te wer ken. Om het tekort van de begroting te verkleinen werd op voorstel van het kerkbestuur bpsloten om de stipendia te vernogen. Ook zal de benadering van nieuwe paro chianen i.v.m. de Algemene kerkbijdrage meer aandacht krijgen. Daar blijkt nogal wat aan te mankeren, zo bleek uit opmerkingen van enkele van hen die op deze avond aanwezig waren. spreide woningen. Daardoor be reikte de woningvoorraad een aantal van 1793. De bouwaktivi- teiten komen ook tot uitdruk king in de totale bouwsom van 11.857.993,-. In aanbouw zijn een 42-tweekamerflat in West einde I, 14 bejaardenwoningen achter Huize Emmaus, 45 wo ningen in de Zonnegaarde w.o. 16 woningwet, vijf woningen aan het Watertje en een zestal ver spreide huizen. In het jaaroverzicht dat de voor zitter de gemeenteraad gaf werd ook de grote aandacht voor de uitbreiding van de straatverlichting genoemd. Dat geldt met name voor het indu striegebied de Burgemeester Smeetsweg en de Ambachtshe renweg. Over het wegenbestand in zijn algemeenheid zei wethou der Duindam: „Hopelijk kan de secundaire weg tóch sneller worden aangelegd dan de bij de provinciale overheid bestaande laaggespannen verwachtin gen". Het beroep bij de Kroon tegen het beleid van G.S. inzake de verminderde financiering van het Smeetswegproject, ver keert in een vergevorderd sta dium van behandeling. Het ma teriaal voor de verkeerslichten installatie bij de Oranjelaan is besteld en spoedige plaatsing is te verwachten. Het overdekte instructiebad is sinds oktober in gebruik en op 27 april a.s. om 11 uur zal de Commissa ris van de Koningin de officiële opening van het totale zwem badcomplex verrichten. Van groot belang vorig jaar is ook geweest de start van het (vijfja- LEIDEN Op de Plantagelaan ren)-beplantingsplan. De uitslag heeft vannacht omstreeks 1.15 wedstrijd inzake de mooist uitgevoerde particuliere tuin zal binnenkort bekend wor den gemaakt. een, overigens verdwenen, automobilist voor de nodige schade en politionele hoofdbre kens gezorgd. Vermoedelijk ge plaagd door het snelheidsduivel tje is de automobilist, komende vanaf het Levendaal, uit de bocht gevlogen. Hij reed het trottoir op en kwam, na een boom en een verkeersbord ge ramd en vernield te hebben, tot stilstand tegen een lichtmast. Vervolgens is de man, met ach terlating van zijn aanzienlijk be schadigde vervoersmiddel, vandoor gegaan. LEIDERDORP Een deze keer door zon en niet door kaarslicht overgoten Dorpskerk in Leider dorp was zondagmiddag vrijwel geheel gevuld met belangstel lenden voor het laatste concert uit de Bachcyclus, verzorgd door Rien de Reede (fluit), Hugo Sanders (viool). Peter Do- beritz (cello) en Bob van Aspe- ren (clavecimbel). Dit viertal dat slechts gevieren optrad in de Trio-sonate in c kl.t. voor fluit, viool en b.c. liet zich afzonderlijk horen in twee soli van Peter Doberitz (Suite nr. 4 in És gr. t. voor cello) en van Bob van Asperen (Ricerca- re A IV voor cembalo) alsmede in de Sonate in b kl. t. voor fluit en obligaat cembalo, uitge voerd door Rien de Reede en Bob van Asperen. Wanneer wij deze cyclus in zijn geheel overdenken dan vinden wij dit concert toch wel een cli max. Naar programmakeuze, maar ook naar uitvoering. Een Presto bijvoorbeeld uit de Sona te in b kl. t. met een tintelend lijnenspel was adembenemend. Een zonder meer grootse pres tatie van Rien de Reede en Bob van Asperen. Prachtig samenspel in de Trio-so nate in c kl. t. van het gehele kwartet met duidelijk aangege ven themaverhoudingen en bij zonder verfijnde detail-trekjes. Een uitvoering van grote klas se. Dit laatste geldt ook voor de cembalo-solo van Bob van Aspe ren, die naar stijl en analyse een fraaie Ricercare liet horen. En dit op een instrument dat in een grote ruimte moeilijk tot zijn recht komt. Maar de akoes tiek in de goed bezette Dorps kerk. waar de galm nagenoeg verdwenen was, kon nu ideaal genoemd worden. Peter Dobe ritz moest in dit programma met zijn cello-solo in Suite nr. 4 in Es gr. t. de spits afbijten. Ook nu weer was zijn monu mentale toon het meest opval lende in zijn interpretatie, zij het dan ook, dat z'jn tempi iets strakker hadden gekond. Al met al was dit concert een boeiende afsluiting van de Bach-cyclus. Wat ons beraeft mag dit viertal zich hier weer laten horen. 8. Rijnders. TER AAR De nieuwe politieke beweging Progressief Akkoord Ter Aar heeft in haar oprich tingsvergadering onlangs de of- ciële status verkregen. Twee endertig stemgerechtigden ko zen hun bestuur, dat bestaat uit: Hans van der Meulen, voor zitter Elise Hofstede, secreta ris Ruud van der Spek, pen ningmeester en Ton van Dcude- kor.i en Wim Paalman als le den. In zijn openingswoord kenschetste voorzitter Jan Snelleman de ontwikkelingsperiode van het PAK als een tijd waarin fouten werden gemaakt en yond het feit, dat hier sprake was van amateurs, een begripvol excuus hiervoor. In de voorbereidehde periode was door weinig men sen veel werk verzet en hij ver hulde niet dat onduidelijkheid over de structuur in het begin, tot onduidelijkheid over 't ge heel naar buiten, een oorzaak was gelegen. Er werd op deze avond uitvoerig aandacht be steed aan de samenstelling van de statuten en huishoudelijk re glement, waarbij door. interrup ties van de vergadering deze tenslotte de vereiste goedkeurin gen kregen. In de eerste helft van maart zal men tot de defi nitieve vaststelling van de kan didatenlijst voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing komen, waarbij dan tevens hot pro gramma van het PAK bekend zal worden gemaakt. HAZERSWOUDE Burge meester J. ten Heuvelhof heeft in hotel „Groenendijk" elf diploma's uitgereikt aan leden van de vrijwillige brandweer. Het diploma 'brandwacht le klas werd be haald door A. v.d. Werf, C. Hortensius, A. Bogerman, Jac. Bogerman, G. Kouwen- hoven, J. Schouten, C. Schouten, R. v.d. Haven, H. v.d. Voort, E. v. Bennekom. Het diploma 2e klasse be haalde T. Goedhart. Goed blijspel van Ayekborn met sterke rolbezetting Lelden Het merendeel van do zogenaamde „vrije produkiies'' is opgezet om munt te slaan uit de lachlust en de weinig kriti sche instelling van het grote pu bliek. Het aantal goede blijspe len is echter vrij klein, het aan tal goede blijspelacteurs nog veel kleiner en het resultaat w dan ook meestal een ongege neerd lachof-ik-schictavondje door een bij elkaar geraapt schmlere-gezelschap. Ge 1 uk 1;c, bezit ook deze regel zeer duidelijke uitzonderingen, en één daarvan is volgende week vrijdag (8 februari) in het Rijn lands Lycei m te zen. Het stuk in kwestie is „Slippers" van Alan Ayckbourn. dat enige tijd geleden al met veel succes door de toneelgroep Centrum ge speeld werd, en de hoofdrollen worden vertolkt door Mary Dresselhuys en Guus Hermus (tevens regisseur). Gehoorzamend aan de beste blij speltradities heeft Ayckbourn tegenóver dit oudere „stel" twee jonge mensen geplaatst, die in deze voorstelling gespeeld worden door Willeke Alberti en Jeroen Krabbé. TER AAR De R.K. Muziekver eniging „Arti et Religioni" uit Ter Aar heeft 't vervolg van het actieprogramma „Arti 1975" sa mengesteld. Hierin komen de volgende activiteiten voor. Zaterdag 9 februari a.s. zal er voor de leden en vrienden van „Arti" een feestavond gehouden worden. Het „Uniform-comité", dat vorig jaar startte met een succesvolle goederenveiling en een netto-bedrag van ƒ7.124.50 toucheerde, komt in november terug met zo'n evenement. Filmmiddagen voor de jeugd in' het Parochiehuis te Langeraar te beginnen op zondag 17 fe bruari a.s. om 14.30 uur (Pietje Bell) en vervolgens één keer per maand, eveneens op 'n zon dag. Tussen half mei en half juni, als de weersomstandighe den dit toelaten, een muzikale rondgang door de gemeente waarbij d.m.v. een collecte de aandacht voor de actie „ARTI 1975" wordt gevraagd. Verder zal een „poster-verkoop-actie" ook de visuele bekendheid van „Arti" nog vergroten. Op 30 april zal er een grote feesta- j vond met de Boerenkapel in het, Parochiehuis de banden met „Arti" weer verstevigen. In het najaar zal een bloembol lenverkoop-actie da kas extra 1 moeten spekken. Buiten dit ka der staan er voor het komend i seizoen nog veel optredens te wachten van Arti, zoals de mu- j zikale medewerking an de car- 1 navalsavond op maandag 25 fe- j bruari, die in sameuwerking met de carnavalsvereniging „De Piasduikers" in het Parochie' huis zal worden gehouden. LEIDEN - Tegen concurrent Lakers startte hel eerste basketbalteam van Essor overdonderend met een 82 voorsprong in de eerste minuten. Daarna kwam Lakers terug en profiteerde van Essors grootste zwakte: haar mentaliteit. Essor speelde een zone-verdediging en een 131 aan val, die tot aan de rust voorlopig een 3430 voordeelstand opleverde. De zone voldeed in zo verre dat de verdedigingsrebound redelijk ging, maar schijn bedriegt, want met afstandsschoten bleef Lakers goed bij. In de aanval kwam het al leen van afstandschutters Van Rooyen en Van Slingerland. Die twee en vooral eerstgenoemde bezegelden Es sors nederlaag in de tweede helft. De ene m andere misser waarvan in de eerste minuten 6 op rij van Van Rooyen deden de balverliescurve !1 hoog oplopen. Tactisch klopte liet ook niet altijd en toen de hele ploeg, daarna zijn heil zocht in het afreageren van zijn onvermogen op de scheidsrechters was de nederlaag een feit. Wel kwam de ploeg via een pressing nog tot 62 62 OEGSTGEEST Ru m v u honderd feestgangers hadden zich zaterdagavond verzameld in de kant r.e van het MI.B ca d b straatweg voor het jaarljkse prinsessebal. Het werd een avond met vele hoogtepunten. Het zangduo „Yhe Luckbf e- uit de hitparade en het trio Marcello vermaakte het publiek met een originele u tvoering van het liedje „C'est si ton". het optreden van de tien leden lellende Surinaamse steelband The Invaders". terug, maar via twee gen iste st ra'worpen 1 Van Rooyen en koelbloedig eindspel van de La-! kers verloren de Leidenaars de strijd met 72—65 Erg jammer, dat hiermee het verwachte herstel na vorige week tegen Matador niet werd doorge- j gnu Nieuwkoop De groep van Kerk en Rekreatie wil, waar schijnlijk in juli, ook voor de zomer van 1974 weer een uit gebreid vakantiefeest voor jong en oud organiseren. De genen die hieraan willen meewerken (vorig jaar wa ren het er heel wat) kunnen zich liefst zo spoedig moge lijk. melden bij Z. de Baat (Julianalaan 100, tel. 2193) voor nadere bespreking. De heren hebben de beschik king over drie trainingsgele genheden, n.l. dinsdag van 20.00—21.00 uur in de zaal Frans Halsstraat (Poelpol der) donderdag van 19.00 20.00 uur op de sintelbaan in het Gem. Sportpark en zon dag van 9.30—11.30 uur met vertrek vanaf HBG-plein naar de duinen en bossen te Noordwijkerhout. Dit alles o.l.v. Henk Elfering. Lisse Mej. C. Y. Veenis, Bartokstraat Poelpolder, slaagde in de Janskliniek te Haarlem voor het examen ziekenverzorgster. LEIDEN Woensdag 6 fe bruari belegt de Politieke Werkwinkel van de Studen ten Ekklesia met het oog op de naderende gemeente raadsverkiezingen een avond over de Leid.se verkeerssi tuatie. Aan het woord komen wethouder Kret (ARP) van verkeer en stadsontwikke ling. de heren van Reek (PPR), Jonker (PvdA) en Oosterman (D'66), terwijl ook de VVD een woordvoer der stuurt. Verder zal o.a. de actiegroep FIETSweg! uit genodigd worden. De avond begint om 20.00 en vanaf dan staat Papenburg 100, .wa genwijd open!. NOORDWIJK De Noord- wijkse Reddingsbrigade geeft op 15, 16, 22 en 25 februari a.s. in het Lido-theater haar traditionele propaganda-feest- avonden. Opgevoerd zal worden de komische thriller „Het lijk is zoek" van Ray mond Dyer. Het stuk ging in Londen in première en werd daarna vele malen in vele landen gespeeld. Het werd ook door de BBC-televisie uitgezonden. De toneelgroep van de NRB staat garant voor een perfecte uitvoering. Évenals voorgaande jaren worden de bejuarden van Noordwijkerhout in de gele genheid gesteld de generale repetitie mee te maken op donderdag. 14 februari a.s. De feestavonden beginner om 20.00 uur. NOORDWIJK - Het RK Fan farecorps „Excelsior" uit Nnordwijk geeft op dinsdag 5 februari in het Royul-theutor huur jaarlijkse uitvoering. De aanvang is bepaald op 20.00 uur. Dirigent zal zijn de heer G. H. Weijers. Na het concert is er een optre den vun de drumband en een show van de majorettes, on der leiding van de heer J.H. Groen en mevrouw G. v.d. Berg-Verkade. Na de pauze voert de toneelgroep van „Excelsior" een klucht op getiteld: „Dolle Mlnu's". Dit stuk is geschreven door me vrouw Hoekstra-Kloosterhuis. LEIDEN In de aula van het Scholencomplex aan het Val kenpad in de Merenwijk wordt vanavond om 20.00 uur een door de BMW georgani seerde buurtvergadering be legd. ALPHEN AAN DEN RIJN - Uit de krijtfabriek aan de Raadhuisstraat is in het weekend een bedrag van 200 gulden gestolen. Men ver schafte zich de toegang door het inslaan van een ruitje aan de achterzijde. SASSENHEIM Wachtmees ter v.d. Vlakkert van do groep Sassenheim van de Rijkspolitie is met ingang van 1 februari benoemd tot postcommandant te Limmen (NH) met gelijktijdige be vordering tot opperwacht meester. De heer v.d. Vlek- kert was in Sassenheim spe ciaal belast met het recher chewerk. SASSENHEIM Uit het ma- gazijn van het aannemersbe drijf Panagro aan de Veer- polder werd in de nacht van zaterdag op zondag 1000 kilo lood gestolen. De dieven werden echter dezelfde nacht door een patrouille van de Wassenaarse politie aunge- houden aangezien hun auto zo zwaar op de weg lag. De beide dieven, twee glazen wassers uit Den Haag (23 en 24 jaar), bleken goede be kenden van de politie. VOORHOUT Ter gelegen heid van het 25-jarig jubi leum van de Vrouwenbewe ging Voorhout wordt op woensdag 6 februari een feestavond gehouden in het Parochiehuis, 's Avonds om hilf acht zal er een eucharis- t.eviering zijn voor alle le den van de beweging.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3