CHU wijst Programcollege Zuidholland af ijmaker Terroristen Pakistan in Caïro Al onrust op arbeidsfront BOM IN BUS ELF DODEN GIJZELAARS VRIJGELATEN Ernstige bezwaren tegen optreden K.V.P. 13 kinderen in ziekenhuis door bedorven snoep „Ik heb mijn vriend gedood" „Ik heb mijn vriend gestoken" verdien 'n echte DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Kort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11. telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeurhoofdredacteur: F. J. Plug. - Chef-redacteur: H. P. M. Heruer. Advertenties (excl. B.T.W.) 0,34 per mm. Telefoontjes ƒ3,10 - Klachten bezorging: telefoon 22244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: per week ƒ2,37; kwartaal 30,66 ;jaar ƒ119,05 - Losse nummers: 40 cent. 65e JAARGANG No. 19728 MAANDAG 4 FEBRUARI 1974 TV-SELECTIE Ned. I 19.05 uur Soete Suikerbol; 21.10 uur Salon en souterrain, se rie; 22.55 Ander nieuws met be drijfsleven. Ned. II: 20.21 uur Mens van goede wil; 21.10 Televizier; 21.55 uur Cannon, serie. Weersverwachting van het KNMI tot dinsdagavond, opgemaakt te 11.15 uur: Vannacht regen. Vannacht veel bewolking met tij delijk regen, morgen opklarin gen en bijna overal droog. Mati ge tot krachtige wind tussen zuidoost en zuidwest. Minimum temperaturen circa 3 graden, maxima morgen ongeveer graden. Ere- Knoeris Simon Carmiggelt, van bijna alle markten thuis, kan sinds zaterdag ook wat beter meepra ten en meeschrij ven over Carnaval en zijn prinsen. Sinds die dag is hij namelijk ere- Knoeris van de Udense Carnavals vereniging. Hij bleef direkt al in stijl en zijn vrouw, zo te zien, nog beter. SPORT- TRiBUNE Achilles kampioen Northa kampioen Prestaties F.C. Den Haag scoorde eindelijk, maar de Deventer adelaars pik ten toch een graantje mee. 9p de schaats behaalden onze dames een Europees kampioen schap en al kunstriidend zilver. (Van een onzer verslaggevers) Den Haag/Leiden - De C.H.U. heeft ernstige bezwaren te gen de vorming van een programcollege van Gedeputeer de Staten in Zuidholland. Hierover hebben de K.V.P., de P.v.d.A., D'66, de P.P.R. en de P.S.P. in deze provincie in principe hun bereidheid getoond. De K.V.P. heeft bij het overleg voorgesteld om ook de A.R. en de C.H.U. hierbij te betrekken. De P.P.R. en de P.S.P. zijn daartegen ech ter gekant. aan niet meewerken". Dr. R. Kruisinga sprak in dit verband hoofdzakelijk als voorzitter van de Zuidhollandse C.H.U. De kritiek van dr. Kruisinga wordt gedeeld door de C.H.- kringen Delft en Dordrecht Zij delen diens nolitieke mening, dai „vóór de /erkiezingen geen afspraken gemaakt worden". Dr. R. Kruisinga stelde verder vast. dat eerst de kiezer i moet spreken en dat daarna pas j de partijen met elkaar kunnen onderhandelen. „De C.H.U. heeft tegen afspraken vooraf ernstige bezwaren. Dat tast n.l. oe rechten van de kiezer aan. Afspraken vooraf kunnen ge makkelijk uitmonden in kiezers bedrog", aldUw Jr. Kruisinga. De provinciale besturen van de A.R. en de C.H.U. zullen de •kwestie morgenavond bespre- Dc P.v.d.A.-Zuidholland heeft za terdag zijn goedkeuring gehecht aan het in principe vormen van een program college voor Zuid holland. Daartoe kan aldus de P.v.d.A. een beleidsprogram met de K.V.P. opgesteld wor- „De K.V.P. gaat haar gang maar", aldus het commentaar van dr. Rv Kruisinga, voorzitter van de C.H.-Tweede Kamerfrac tie. „De C.H.U. kan op grond van haar uitgangspunten daar- BATLEY (Engeland) (AP) - Bij Batley in Yorkshire (Eng.) heeft zich vanmorgen vroeg een ontploffing voorgedaan in een autobus die het leven heeft ge kost aan acht soldaten, twee kinderen en een vrouw. Veer tien personen werden gewond, van wie enkele ernstig. In de bus reden ongeveer vijftig soldaten, hun vrouwen en hun kinderen. De militairen behoor den tot het leger en de lucht macht en alle kwamen uit Man chester waar het weekeinde was doorgebracht. Er was een bom in het voertuig ontploft in de bus die op weg was geweest naar Catterick, de grote leger basis in het graafschap Yorkshi re. De bom, aldus de politie, was verborgen geweest in het achterste gedeelte van het voer tuig. Door de explosie was de bus finaal door midden gesple- CAIRO (AP) - De drie gemaskerde terroristen die op een Grieks vrachtschip twee opvarenden hadden gegijzeld en dreigden hen te doden door het schip in de lucht te laten vliegen, zijn van morgen per vliegtuig op het Egyptische vliegveld Cairo aangekomen. De Griekse regering had gis teren laten weten de doodstraf tegen twee Pales tijnse terroristen in Athene niet uit te voeren, waarop de terroristen hun gijzelaars vrij lieten. De Palestijnen die in Athene in de gevangenis zitten zijn leden van de Zwarte September. Op 24 januari werden zij ter dood en 27 jaar gevangenis veroordeeld wegens het doden met vuurwapens van vijf personen op het vliegveld van Athene. Bij die aanval werden 45 mensen gewond. De drie terroristen in Karatsji hadden gezegd te behoren tot een groep die wordt genoemd de Internationale Mos lim-commando's. Zaterdagmorgen waren zij aan boord gegaan van het Griekse schip Vori en namen toen de ka pitein, de eerste stuurman en de eerste machinist gevan gen. Naderhand lieten zij de gezagvoerder vrij daar deze een zwak hart had. De rest van de bemanning lieten zij met rust. Bij Singepore bevinden de vier terroristen zich nog steeds op de veerboot met enige gijzelaars, nadat zij don derdag een aanslag op de Shell-raffinaderij hadden ge pleegd die niet veel schade veroorzaakte. De regering van Singapore tracht na te gaan welk Arabisch land de vier mannen, twee Japaninefs eu U-ae Arabieren, toegang wil verLenen. Aan de wandel Officiële gebeurtenis sen ook al is dit het openen van een buurt huis vlakbij een prin selijke woning, kun nen ook zonder een officieel lintje. Zeker, wanneer de eerste da gen van februari op een zacht voorjaar lijken. Daarom bega ven prinses Beatrix, prins Claus en hun zoontjes v.r.n.lWil lem Alexander, Johax Friso en Constantijn, zich zaterdag wande lend van Drakesteiin naar het vlakbij gele gen te openen buurt huis in Baam. Nederlands schip vergaan: 9 doden CIUDADELA (AFP) Negen van dertien opvarenden van het Nederlandse schip Francina zijn zondag waarschijnlijk verdron ken toen hun schip vijf mijl bul ten Ciudadela op het Balearen- eiland Menorca ten onder ging. Vier bemanningsleden zijn ge red door een Algerijns schip, vijf mannen zijn omgekomen en vier worden vermist. Het 2000 ton metende schip, eigen dom van rederij Dammers en Van, der Heide in Rotterdam, was met een lading chemicaliën op weg van Marseille naar Al giers. Na een explosie en een daaropvolgende brand dreef het schip in slecht weer op de rot sen van Menorca en zonk. De meeste opvarenden waren over boord gesprongen. De Francina voer onder Panamese vlag en was niet in Lloyd's register op genomen. vol vertrouwen op het succes van hun machinist (r) zijn inmiddels vrijgelaten. Geweld Een lid van de natio nale garde houdt toe zicht op een van de autowegen in de staat Pennsylvania in ver band met de soms chaotische toestanden als gevolg van een sta king van de onafhan kelijke vrachtwagen chauffeurs. Deze heb ben het werk neerge legd uit protest tegen de gestegen olieprijzen en de snelheidsbeper kingen. E'genrijders die wel blijven rijden worden soms beschoten of met stenen bekogeld door hun collega's, waarbij al een dode is gevallen. HILVERSUM (ANP) - Het ligt in de lijn van de ontwikkeling dat nu het met de oliecrisis meevalt we zo snel mogelijk terugkeren naar vrije cao- In de komende weken zullen de de CNV-Ioonsccretaris H. van der Meulen vanmiddag in de NCRV-rubriek Mukro. onderhandelingen. Bij de vrije onderhandelingen gaan wij te rug naar de uitgangspunten van de vakbeweging van vorig jaar o.a. een arbeidsvoorwaardenver- betering van 2,5 procent. DU zei Boerderij afgebrand GIETHOORN Vermoedelijk als gevolg van kortsluiting is de boerderij van Rijk de Gooyer in Giethoorn de afgelopen nacht tot de grond toe afgebrand. Rijk de Gooyer, zijn vrouw en zoontje waren in de boerderij, toen de brand uitbrak. Zij konden zich bijtijds in veiligheid stellen. De schade wordt geraamd op t In Doesburg vergiftigd DOESBURG (ANP) De rijkspolitie Is op zoek naar degene, die bijna 20 honden en kat ten in Doesburg heeft vergiftigd met stukjes worst of vlees, waarin vermoedelijk thalium was verstopt. De eigenaar van één van de honden heeft een beloning van 300 in het vooruitzicht gesteld voor tips, die leiden tot de aanhouding van de dader. vakcentrales zich daarover be raden. Er moeten heel harde bewijzen kome;. om te zeggen dat die 2,5 procent naar bene den moet, en vooralsnog blijft die 2,5 procent overeind, aldus Van der Meulen. Als de situatie zich blijft verbeteren dan stel ik mij vooi dat er omstreeks april weer cao-onderhandelingen beginnen. Misschien zelfs wel met terugwerkende kracht tot 1 april. We moeten wel snel tot vriie cao-onderhandelingen ko men want er is al onrust in de haveas en op de werven, zo zei Van der Meulen. Het is niet zo dat men nu al op de barricade wil maar vanuit on-" achterban krijgen we signalen dat het min der rustig aan het arbeidsfront GRONINGEN (ANP) Dertig Groningse kinderen zijn zater dagmiddag in het Academisch Ziekenhuis opgenomen na het eten van bedorven voedsel. Het voedsel (koeken, chocola, ha gelslag en fruit) bevond zich in een container die op een afge sloten terrein bij een levensmiddelengroothandel stond. De toe stand van de kinderen is niet verontrustend. Toen de politie gewaarschuwd werd dat kinderen „lekkernijen" haalden uit de container, werd de omliggende woonwijk met een geluidswagen gealarmeerd. Verschillende ouders kwamen naar de politie met blikken, die door de kinderen waren meege nomen. De container werd verzegeld en meegenomen naar het politiebureau. Onderzocht wordt in welke mate het voedsel be dorven was. Hoeveel kinderen uit de container hebben gesnoept, is niet be kend. Waarschijnlijk waren het er enkele tientallen. Van de dertien opgenomen kinderen, in de leeftijd van 6 tot 15 jaar, konden er vier het ziekenhuis al weer snel verlaten. De ande ren worden nog in observatie gehouden. Ze belandden in het ziekenhuis na consultatie van huisartsen, die het zekere voor het onzekere wilden nemen. LAREN (ANP) De 28-Jarlgc grondwerker J. Zanoll is zater dagavond in zijn woning in het Gooise Laren neergeschoten door zijn buurman, de 32-jarige autosloper Van S. Het slachtof fer overleed op weg naar het ziekenhuis. Toen de politie enkele minuten nadat het schot was gevallen bij de woning arriveerde, kwam Van S. naar buiten met de woor den: „Ik heb mijn beste vriend doodgeschoten". Volgens de po litie was de man behoorlijk onder invloed. Er was 's middags al ruzie tussen beide mannen geweest, 's Avonds was Van S. met een flobertbuks naar de woning van zijn buurman gegaan, waar hij in de huiskamer op Zanoli bleef wachten. Deze kwam omstreeks kwart voor elf thuis. Toen hij van S. zag wilde hij weer weg gaan maar werd door zijn buur man in de rug geschoten. AMSTERDAM (ANP) In ht maatschappelijk centrum van het Leger des Hells In Amsterdam heeft een onbehuisde, die als vaste gast werkzaamheden in de keuken verrichtte, zaterdag middag en andere inwonende van dit tehuis voor mannen, met een klein tafelmes tweemaal In de hals gestoken. Het slachtoffer werd per ziekenwagen naar het Binnengasthuis gebracht, waar men door snel operatief Ingrijpen rijn leven wist te redden. De recherche arresteerde een 55-jarige man, die op het politie bureau zei in een onverklaarbare opwelling te hebben gehan deld. „Hij was mijn enige vriend", voegde hij eraan toe. Slechts de (kleine) moeite van het aanbrengen van een nieuw kwar taalabonnee kost u deze origineel verpakte set heerlijke Schotse jam. Een feestelijke verrassing bij het ontbijt, (P.S. mocht d zeil nog geen abonnee zijn, vraag dan een gratis proelabonnement aan. als nieuw kwartaal-abonnee: Adres- Woonplaats: Stuur de "Schotse jam" naar: Adres. Woonplaats: BON LEIDSE COURANT

Leidse Courant | 1974 | | pagina 1