Confessionelen houden de boot af in Hoogmade Puntgave uitvoering Imperium Vraagtekens j rond sluizen Leidsehendam j Diefstallen leken sprink hanenplaag Een kwart Katwijkers heeft geen tandarts Bouw zwembad Rijnsburg kan van start gaan De Blauwkousen zetten H wonde op zijn kop Politieke scholing vrouwen PAGINA 3 ZATERDAG 2 FEBRUARI 1974 LEIDSE COURANT CDA nog geen haalbare kaart HOOGMADE In Huize v. d. Ploeg hield gisteravond de KVP-afde- ling Hoogmade-Woubrugge haar ledenvergadering. O.a. hield men zich bezig met de kandidaatstelling voor de gemeenteraadsver kiezing. Over het getal (8) werd men het eens maar gezien de ge ringe belangstelling op deze avond besloot men de vaststelling van de kandidatenlijst te laten geschieden via een groslijststemming. De kandidaten zijn: G. v.d. Laan. Th. van Wieringen, Th. v.d. We reld, J. M. C. van Leeuwen, J. Marks, W. Bank, C. Witteman en G. van Goozen. In zijn terugblik op de afgelopen periode memoreerde voorzitter H. P. Zwetsloot dat de samenwerking met de CHU, ondanks het feit dat de teamgeest in de eigen fractie ruime tijd zoek was geweest, be vredigend. Wat betreft een eventueel samengaan van de confessio nele partijen in de C.D.A. merkte de heer Zwetsloot op dat zowel de A.R. als de CHU de tijd daarvoor nog niet rijp achten. Aan het einde van de jaarvergadering werd nog langdurig gediscus sieerd over een aantal zaken, die momenteel de gemoederen nogal bezig houden. Zo kwamen onder meer aan de orde de toenemende watervervuiling in de Hoogmadese polder (aangedrongen werd op de bouw van een waterzuiveringsinstallatie) en de opheffing van de Hoogmadese afdeling vrijwillige brandweer. Over het algemeen vond men de opheffing een moeilijk te verteren zaak hoewel begrip werd getoond voor het gemeentelijke standpunt dat vervanging van het te blusmateriaal te veel zou gaan kos ten en bovendien onnodig is omdat men in de omgeving over vol doende parate eenheden beschikt. RIJNSBURG In zijn nieuw jaarsrede heeft burgemeester Koomans meegedeeld dat tege lijk met de begroting de exploi tatie-opzet van het te bouwen zwembad is goedgekeurd. Het bestek en de tekeningen zijn klaar. Nu is er nog de kwestie van een aannemer die het bin nen het geraamde bedrag zal uitvoeren. Vaststelling van de exploitatiebe groting van de Anjelierensfraat en plan Centrum leverde meer moeite op. De raad meende over het algemeen, dat het lijkt dat het college in de kom van het dorp alleen maar mensen wil laten wonen die over een ruime beurs kunnen beschik ken: „Kom met een andere op zet", vroeg de heer Leeuwen burg. Volgens de heer Kralt wil de stichting Avondzon ter plaat se bejaardenwoningen bouwen. De burgemeester zei, dat er voor de Smidstraat nog geen plannen zijn gemaakt. Een gymzaal in de Smidstraat acht te hij op zijn plaats. Als com- BEZOEKT ZONDAG A.S. Rijpwetering- Van Nispen promls van de heer Vianen werd besloten de zaak te split- ser en het voorgestelde wat be treft de Anjelierenstraat door te laten gaan en de rest terug te nemen LEIDEN De toneelgroep Imperium neemt in het Nederland se toneelleven een waarlijk unieke plaats in. Niet alleen bren gen zij nu al jaren lang drie of zelfs vier premières per sei zoen, wat voor een amateurgezelschap al een geweldige pres tatie is, maar bovendien hebben zij het merendeel van deze voorstellingen zelf samengesteld en opgebouwd. Beroepsgezel schappen die dit proberen, zijn binnen de kortst mogelijke tijd bankroet, maar Imperium gaat het steeds beter blijkens het feit dat zij hun nieuwste stuk maar liefst zes weken op het repertoire houden. Daar komt dan nog bij dat menig beroepsgezelschap een voor beeld kan nemen aan de manier waarop deze voorstelling uit gedacht en verzorgd worden, en 't feit dat we hier met ama teurs te maken hebben verhoogt de sfeer eerder dan dat het storend werkt. Gisteravond zag ik de tweede voorstelling van hun nieuwste „stuk": „Zie - Zo - Zee", een collage over het onderwerp „zee" waar ik - gezien het vage van het onder werp - enigszins sceptisch gestemd naar toe ging. Iedere angst bleek echter volledig ongegrond. Op basis van bestaan de teksten (o.a. een groot aantal gedichten) en eigen improvi saties heeft Imperium onder leiding van Niek Pancras een voorstelling itn elkaar getimmerd, die tot het beste behoort wat ooit in de Vestestraat vertoond is. De grote kracht van deze collage ligt in het gedeelte vóór de pauze, waarin op een overrompelende en puntgave wijze ge bruik wordt gemaakt van humoristische effecten. Ieder se rieus element wordt binnen de kortst mogelijke tijd gerelati veerd door een uitmuntend getimede banaliteit, en dat alles in een tempo en met een dramatische spankracht zoals die maar zelden vertoond worden. De voorstelling is uitmuntend verzorgd, maar wie had van Im perium eigenlijk iets anders verwacht? Belichting en aankle ding zijn volkomen functioneel en de beschikbare ruimte wordt werkelijk voor de volle honderd procent benut. De ty pisch Hollandse zee-sfeer wordt nog verhoogd door het geheel geïntegreerde spel van twee accordeonisten. Tot en met 2 maart kunt u iedere vrijdag- en zaterdagavond in de Veste straat terecht voor deze voorstelling, die geen enkele Leidse toneelliefhebber zich mag laten ontgaan. Paul Korenhof LEIDSCHENDAM Ook in het bestemmingsplan Lcidschendam-zuid,1 dat as. maandag door de commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening zal worden behandeld, komt nog geen uit* spraak voor over wat er met de sluizen en de omgeving daarvan gaat gebeuren. In het bestemmingsplan wordt het grijpend worden gewijzigd, hoofdwegennet gevormd door de Even verderop wordt echter mee-i Vlietweg, Nieuwstraat, gedeelte Venestraat en de geprojecteerde weg in het verlengde van dit tracé, die gedacht wordt als ontsluiting van het gebied aan de andere zijde van de Starre- vaart waar, behalve 198 eenge zinshuizen ook twee sportvelden en een veertigtal volkstuinen komen. Deze weg zal niet kun nen dienen als ontsluitingsweg voor het gebied tussen rijksweg 4 en de Vliet, dat volgens het streekplan Haagse agglomeratie aangewezen is als recreatieland schap. Hiervoor moet een oplos sing buiten het plangebied wor den gezocht. De brug bij de Damhouderstraat kan aan het profiel van het tracé worden aangepast, ze zal voorlopig no dig zijn voor het plaatselijk ver keer en is daar geschikt voor, mits in samenhang met de an dere sluisbrug. Politie, brand weer en ambulance moeten al tijd minstens één verbinding ter I beschikking hebben. In de toe I lichting bij het bestemmings plan wordt gezegd dat het voor de verkeersafwikkeling in Leid- schendam-zuid van belang is dat de bestaande afrit van rijks weg 4 ,na aanleg van de Land- scheidingsweg. komt te verval len. Hierdoor zal het totale ver keersbeeld in de gemeente in- deeld dat men toch gepro-J beerd heeft de oprit, weLUwaaé in gewijzigde vorm, te handhaJ ven. Rijkswaterstaat is hieé echter tegen omdat de afstand tussen deze oprit en het te ma,' ken knooppunt van rijksweg 4 (Voorburg-Amsterdam) en de Landscheidlngsweg dan te klein* zou worden, wat tot onaan vaardbare verkeerssituaties zoui leiden. Valkenburg Maandag 4 fe bruari a.s. organiseert de Openbare Basisschool ..Val- kenhorst" een voorlichtings- avond in het schoolgebouw aan de Kerkweg. Aanvang 20.00 uur. Op deze avond kan tevens in schrijving van leerlingen voor het nieuwe schooljuar planlsvinden (klassen 1 t/m - 0). Alle geïnteresseerden zijn van harte welkom. Llsse Woensdag 6 febr. wordt grof huisvuil opge haald; des morgens in wijk 3 (dinsdagwijk), wijk 5 (vrij- t dagwijk) en flats in Meer en Duin; des middags in wijk 4 (donderdagwijk). Leidse bioscopen opperhoofd", 18 jr. dag. 20.00 "ermatlnee: t Indlanen- 14.00 oor stelling: juste avant la nult". za. 23.30 uur. Lido: „Live and let die". 14 jr. 14.30. 19.00 en 21.15 uur, zo. 14.30. 16.15, 19.00 en 21.15 uur. Studio: „Heartbreak Kid", 14 Jr. T1J- Lux( i Lldo. 21.30 u dag. 1.30 e r op z „Mash". 14 jr. 14.30. 19 00 en 21.15 uur; zo. 14.15, 16.15. 19.00 en 21.15 uur. Rex„Sex zonder normen". 18 Jr. Tij den zie Trianon. - Kindermatinee: „Pippi Langkous", wo. 14.30 uur. Nachtv.„Vijf gevaarlijke kerels" za. 23.30 uur. \dressenCamera. Hogewoerd. 24919: Lldo. Steenstraat 39. 24130; Luxor. Stationsweg 19. 21239; Rex. Haarlem- ALPHEN A.D. RIJN/DEN HAAG Overeenkomstig de eis heeft de Haagse rechtbank een 20-Ja- rige los-arbeider uit Alphen ver oordeeld tot 7 maanden gevan genisstraf, waarvan twee voor waardelijk, met proeftijd van 1 jaar en aftrek van voorarrest, wegens het plegen van een groot aantal inbraken en dief stallen in dc Rijnstreek. Samen met een rijksgenoot wer den in totaal 22 inbraken ge pleegd in Bodegraven, Alphen en andere plaatsen. In het alge meen was de buit niet zo groot, maar er werden aanzienlijke vernielingen aangericht. Vol gens verdachte pleegde hij de inbraken, omdat hij geen steun kreeg uitgekeerd na zijn ontslag op een scheepswerf. „Het werd gewoon een sprinkhanenplaag in de Rijnstreek", zo constateerde de Officier bij diens eis, waarbij rekening werd gehouden met de omstandigheid dat verdachte nog niet eerder is veroordeeld. HAZERSWOUDE De carnavalsvereniging „De Blauwkousen" orga niseert op zaterdag 16 febrauri een carnavalsoptocht van een uur voor kinderen door de straten van Rhyncnburch. Deze oplocht start om 11.00 uur bij de Willem Kloosslraat (achter dc winkelgalerij aan de Da Costaslngel). Het opstellen van de optocht waaraan o.m. d? majorettfi* «ea jeugdcireus Caprioie en het Tamboer- en rnmpetterskorps Hazc rs- woude medewerking verlenen, begint om 10 10 uur. Een deskundige jury zal beoordelen wie (of welke groep) met de meest originele verkleedpartij voor de dag komt. Verschillende prijzen zijn beschik baar. De prijsuitreiking vindt om 14.00 uur plaats in het Groenendijks paro chiehuis en de feesttent ernaast. Daar kunnen alle kinderen van de partij zijn op het grote carnavalsfeest. De entree is vrij! Dit jeugd carnaval duurt ongeveer twee uur lang! De Groenendijkertjes kun nen 's morgens, voor deelname aan de optocht in Rhynenburch, meerijden met de autobus, die om 10.30 uur vertrekt bij de Pius X school in Groeneslein. Na afloop van de optocht (omstreeks 12.00 uur) worden de kinderen weer terug gebracht. 's Middags, omstreeks 13.45 uur. vertrekt er een bus aan de Willem Kloosstraat voor het vervoer van de jongsle jeugd naar de Groenen dijk (en na afloop weer terug). Do heer Gé van Ooyen heeft zich bereid verklaard het vervoer in de ochtend- en middaguren gratis te verzorgen. Uiteraard stellen bestuur van „De Blauwkousen", raad van elf, Prins Benno II en Prinses Bernardine het op prijs als ouders, die in het bezit zijn van eigen vervoer, hun kroost (en dis van anderen) helpen vervoeren van de Groenendijk naar Rhynen burch en weer terug. In de avonduren, vanaf 20.30 uur: groot car naval in het Groenendijks parochiehuis (Pleyn 68) voor de ouderen. TER AAR Café 't Centrum is gisteren ternauwernood aan een ravage ontkomen. Een bloemen wagen van de kwekerij De Hoorn uit Ter Aar kwam op slechts enkele meters van voorgevel tot stilstand na botsing met een vrachtwagen met aanhanger op het kruispunt Oostkanaalweg-Kerkweg. De bloemenwagen ramde eerst een verkeersbord en schoot daarna richting café waar op dat mo ment een aantal gasten aanwe zig waren. Beide wagens liepen grote schade op. De chauffeurs kwamen er goed van af. Grot 330-230: uten middelrijn 116-149; sla zwaai elderij 45-6 Na een langdurig en moedig gedagen lijden, overleed op 67- jarige leeftijd, gestekt door het H. Sacrament der Zieken, onze lieve zogzame moeder en oma M. G. WAASDORP-VAN DEN BERG weduwe van Thomas Waasdorp A. L. J. Waasdorp E. M. Waasdorp-Bouwmeester M. E. E. Ten Dam-Waasdorp A. Ten Dam M. E. Staal-Waasdorp J. H. Staal E. Heemskerk-Waasdorp M. G. Heemskerk A. M. van Veen-Waasdorp J. F. L. van Veen en kleinkinderen. Honselersdijk: Rijswijk: Duiven: Noordwijkerhout: Lisse: Noodwijk. 31 januari 1974 Achter Zeeweg 10 Correspondentie-adres: Prof. Wenckebachstraat 5, Noordwijkerhout De Gezongen H. Mis van Requiem zal worden opgedragen op maandag 4 februari a.s. om 10.30 uur in de kapel van R.K. Kerk hof aan de Gooweg, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Op zaterdagavond zal er om 7.00 uur een Avondwake worden ge houden in de kapel, waar de overledene ligt opgebaard. Na de Avondwake is er gelegenheid tot condoleren. KATWIJK - Meer dan een kwart van de Katwijkse bevolking is verstoken van tandheelkundige hulp. Dit is gebleken uit een en quête die onlangs door de ge meente Katwijk gehouden werd. In totaal zijn 10.400 formulieren over de post uitgereikt en wer den 386 formulieren aan inrich tingen en werkgevers ter hand gesteld. Voorts zijn op het ge meentehuis 25 formulieren afge geven. De enquêteformulieren bevatten enkele vragen, die op juiste wijze beantwoord, inzicht zouden verschaffen niet alleen In de totale omvang van d« nood. maar ook in de samen stelling daarvan, nl. onderschei den naar ziekenfonds en parti culier, de gezinssamenstelling alsmede de vraag hoeveel leden van het gezin een volledige ge bitsprothese hebben. Dankzij de spontane medewerking, van de bewoners beschikt de gemeente nu over belangrijk materiaal, waarmee naar alle kanten kan worden gewerkt. Zo zullen hiermee de maatschappij voor tandheelkunde, de zieken fondsorganisaties, de raad en het provinciaal bestuur en de in oprichting zijnde stichting tand heelkundige kliniek Katwijk worden benaderd. Tevens zal er een individuele registratie ko men van ieder, die geen tand arts heeft. TER AAR Het jaarfeest van de CPJO is weer een enorm succes geworden. Hoogtepunt vormde ongetwijfeld de klucht in drie be drijven „In de vergulde os", waarbij de ene komische situatie de ander opvolgde, uiteraard tot vermaak van het vele publiek. In deze klucht van Johan Blaazer was het opvallend hoe de toneel amateurs zich in hun rol hadden ingeleefd. Bijgaande foto spreekt boekdelen. Met doefheid geven wij U kennis, dat onverwachts maar niet onvoorbereid van ons is heengegaan onze lieve moeder, oma, zuster en tante ANNA MARIA DE GROOT Moeder is thuis opgebaard. Gebed voor haar zaterdagavond 19.30 uur. Maandagavond 19.15 uur brengen wij haar naar de parochie kerk van Onze Lieve Vrouwe Onbevlekt Ontvangen te Zoeter- woude. Hoge Rijndijk, waarna een avondmis volgt. Dinsdag 5 februari te 10.30 uur is de plechtige heilige Eucharis- tievierng. waarna de begrafens volgt op het kerkhof van de bovengenoemde parochie. Gelegenheid tot condoleren zaterdag avond na het gebed thuis en maandagavond na de avondmis in de zaal van de pastorie. ALPHEN vormde ieke i LEIDEN Op woensdag 6 fe bruari gaat een politieke scho lingscursus voor vrouwen van start, die georganiseerd wordt door een werkcomité uit de be sturen van het Katholiek Vrou wengilde, de Ned. Christen Vrouwenbond, en de Ned. Vereni ging van Huisvrouwen. Het lesmateriaal werd verzorgd door een landelijk overleg tus sen vertegenwoordigsters van vrouwenorganisaties en weten schappelijke bureaux van poli tieke partijen. Aan de cursus in Leiden wordt medewerking verleend door tien politieke partijen. I)e bijeen komsten op 6 en 20 februari zijn gewijd aan provinciale- en re gionale vraagstukken. Op 6 en 20 maart worden gemeentelijke onderwerpen onder de loupe ge nomen. Alle cursussen vinden plaats in de zalen van de Zui- derkerk aan de Lammenschans- AAN DEN RIJN Een paarden-erehaag van niet minder dan tachtig amazones en ruiters I weg te Leiden. gisteren het passende decor bij het huwelijk van Mieke van Wersch en Jaap v. d. Leup. Nadere inlichtingen zijn te ver- instructrice bij de manege Avifauna, vandaar deze massale aardengroet voor de Ingang krijgen bij de werkgroep, J 4 e- \k. Pius-X kerk in Alphen aan den Rijn. toon 01710-31335.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3