Rijwielpadenplan goed ontvangen in raad Alkemade Idee Milieuzorg lijkt veel op kinderdistributie Mgr. Simonis sprak over betekenis NT V erenigingsg ebou w Rozenlaan blijft ontspanningscentrum VEEL BEZWAREN TEGEN RECREATIESCHAP IN HET PLASSENGEBIED VREDESWERKGROEP HAZERSWOUDE STELT COLLECTEBELEID AAN DE KAAK Boskopers met 15-7 rijn- en veenstreek Samen Sterk wint damonlmoetïnof niet PAGINA 6 DINSDAG 29 JANUARI 1974 LEIDSE COURANT ALKEMADE De gemeentelijke begroting voor dit jaar is nog altijd met door G.S. goedge keurd. De reden daarvan, zo deelde burgemeester Smolders gisteravond aan de Raad mee, is de motie, die de raad bij de begrotingsbehandeling aannam. De motie waarin gewezen werd op de precaire financiële situa tie van de gemeente is in han den gesteld van de vaste com missie financiën en binnenland se zaken. De mededeling van burgemeester Smolders werd gedaan na een vraag van de heer P.C.W. van der Meer. Bij de aanvang van de vergade ring had de voorzitter Smolders medegedeeld evenals het vorige jaar geen Nieuwjaarsrede te zullen houden. Wel sprak hij de wens uit, dat alle op de Nieuw jaarsreceptie geuitte wensen voor 1974 in vervulling mogen gaan. Vanwege de komende ge meenteraadsverkiezingen noem de spr. 1974 een belangrijk jaar. De heer KI. Uit den Boogaard was dankbaar voor het gewij- zigde raadsbesluit d.d. 29 jan. 1968 inzake de overneming van de gemeente van de Veender- polderwegen. In het verleden zijn op de Zuidhoek Roelofsa- rendsveen en aan het einde van deze weg bij Rijpwetering door een boze bewoner borden ge plaatst met als opschrift „onbe gaanbaar gebied". Gelukkig zijn nu de aangebrachte verbeterin gen afgerond. Het voorstel tot samenwerking met 4 naburige gemeenten n.l. initiatiefnemer Leiderdorp, War mond, Alkemade, Woubrugge en Koudekerk, tot het vaststellen van een regionaal rijwielpaden- net, werd door de KVP fractie voorzitter P.C.W. v.d. Meer waarderend onderschreven. Het voorstel werd dan ook unaniem bekrachtigd evenals het voor stel tot beschikbaar stelling van een krediet van 137.000 voor de aanleg van een fiets-voetpad langs een gedeelte van de Oud Adese laan alsmede voor aanleg van een wandelpad aan de Noordzijde van het in West-Al- kemade geprojecteerde sport park. Akkoord ging de raad met de uit breiding van de openbare basis school met een derde lokaal, verbeteringen voor de hr. basis school te Nieuw Wetering. Vol gens de heer Nugteren is tevens dringend uitbreiding van het schoolgebouw noodzakelijk aan gezien nu zelfs een klas ge vormd is in de gang van dit schoolgebouw. De heer M.J.W.M. Nieuwint werd b e- noemd tot plaatsvervangend lid van het algemeen bestuur van de streekmuziekschool. DOSR verkreeg een subsidie van i 2.500 in de kosten "van de aan leg van een tribune. Bij de aanbieding van de gemeen tebegroting 1970 bleek de gewo ne dienst te sluiten met een ba tig saldo van ƒ79.11' 97 de kapi- taalsdienst met een batig saldo van 345.467.41; het woningbe drijf met een batig saldo van 49.299.32; terwijl het grondbe drijf een nadelig saldo had van 189.210.89. BOSKOOP Met een zucht van verlichting hoorden de kerkgan gers in de nieuwe R.K. kerk aan de A. P. van Neslaan dat het zwaard van Damocles, dat al jarenlang boven het vereni gingsgebouw aan de Rozenlaan hangt, thans definitief is verwij derd. Het pand, dat aanvankelijk dertig juni 1974 zou worden gesloten, zal worden verkocht aan de hui dige beheerder C. W. Dufais. Het R.K. kerkbestuur zag de ex ploitatie al zeer lange tijd als een verliespost. Men heeft ech ter lang geaarzeld maatregelen tot sluiting te nemen, want men was zich bewust wat het ge bouw betekent voor de Bosko pers en speciaal als recreatie en ontspanningscentrum voor de jeugd. De heer Dufais is met de koop ook gelukkig. Nadat enige mensen die anoniem wensen ALKEMADE „Het lijkt op een distributie van geboren kinde ren". Met deze woorden kraakte KVP-fractievoorzitter P.C.W. van der Meer gisteravond in de raad een brief, die de Werk groep Milieuzorg onlangs onder cylmachine. Achter de inhoud stond men echter zeker niet. Het gemeentebestuur, aldus Smolders, had zefs weten te be reiken, dat de verspreiding op een bepaald moment was ge staakt. de bevolking heeft verspreid. In De kritiek op de Werkgroep Mi- die brief werd gesteld, dat maximaal twee kinderen per ge- zin aanvaardbaar w w.erd de opname bepleit van desnoods een of twee pleegkin deren. De heer Van der Meer, die na mens alle fracties zei te spre ken Viel ook over de mededeling in de brief, dat de gemeente bij de samenstelling had meege werkt. Burgemeester Smolders zei, dat de medewerking van de gemeente niet verder was ge gaan dan het beschikbaar stel len van de gemeentelijke sten- Ruim 25 mille brtato gehaald op fancy fair ALKEMADE Het moet voor de medewerkers aan de zaterdag en zondag j.l. gehouden fancy- fair ongetwijfeld een grote vol doening zijn geweest dat na de gehouden telling van de inkom sten als bruto opbrengst uit de bus kwam het mooie bedrag van 25.427. Uiteraard moeten van dit bedrag worden afgetrokken alle onkos ten, aankopen van goederen, prijzen etc. Aangenomen mag worden dat het netto resultaat ca. ruim 50% van de totale op brengst zal zijn zodat er voor de Stichting Jeugd Alkemade een zeer mooi bedrag beschik baar zal komen. J. C. Schoorel kwarteeuw bij reservepolitie BOSKOOP Tijdens een gezelli ge ontmoetingsavond voor de Rijks- en Rijksreserve politie werd de heer J. C. Schoorel, die vijfentwintig jaar bij de reserve politie diende, gehuldigd door burgemeester G. W. Baron van Dedem. Als hoofd van de plaatselijke af deling Rijks- en reserve politie te Boskoop dankte de heer Van Dedem de jubilaris voor het vele goede dat hij deed voor de reservepolitie. De burgemeester reikte de heer Schoorel een herinneringsspeld, toegekend door de Officier van Justitie„uit alsmede een kristal len asbak als blijk van waarde ring van het gemeentebesturr. lieuzorg kwam los toen werd medegedeeld, dat G.S. geen be zwaar hebben tegen het raads besluit om de Werkgroep te subsidiëren. De formele goed keuring zal echter pas komen als de gemeentebegroting voor 1974 is goedgekeurd. ALKEMADE Het voorstel tot het nemen van een prin cipe-besluit inzake de oprich ting van een recreatieschap Noord-Zuid-Hollands Piassen- gebied werd een punt van breedvoerige bespreking. Vooral de heren G. J. v.d. Poel en v.d. Hulst hadden nogal veel bedenkingen, wel ke werden onderstreept door KVP fraktievoorzitter P. C. W. v.d. Meer. flen was vooral wantrouwend, dat de zeggenschap van de gemeente over de eigen ge bieden beknot zou worden. De heer Van Duijkeren (V.G.A.) had meer vertrou wen omreden de hierin deel nemende gemeenten over een meerderheid beschikten tegenover de betrokken re- creatiebehoevende steden. De heer KI. Uit den Bogaard had eveneens nog wel enkele bedenkingen, welke echter na een uitvoerige toelichting door burgemeester Smolders zwakt. Dit concludeerde eveneens zijn fraktiegenoot drs. W. Nugte ren. Op voorstel van de heer P. C. W. v.d. Meer bracht voorzitter burgem. Smolders het voorstel in stemming, waarna het met 9 voor en 6 tegen werd aangenomen. Te gengestemd werd door de he ren v.d. Geest, P. C. W. v.d. Meer, Th. Akerboom, v.d. Hulst en v.d. Poel en mevr. Elstgeest-Vesseur. HAZERSWOUDE Mgr. dr. A. J. Simonis was gisteravond de inleider van de laatste gespreksa- vond in de serie die in de afgelopen maanden is georganiseerd door de parochieraad van de En gelbewaardersparochie van Hazerswoude Dorp. In voorgaande avonden waren omstreden kwesties of actuele vraagstukken, zoals van de abortus en de euthanasie aan de orde geweest. De Rotter damse bisschop sprak gisteravond over het Nieu we Testament, zijn eigen „vak" dus, waarover hij eerst een inleiding hield en later veel vragen te beantwoorden kreeg. Hoewel de inleiding op bepaalde momenten wel eens te hoog ging voor het lekengezelschap werk te het debat later voldoende verduidelijkend om iedereen met een goed inzicht huiswaarts te laten Meer dan honderd belangstellenden werden door dr. Simonis onderwezen over de betekenis van het Nieuwe Testament en de wetenschap van de exegese, die de feitelijkheden van de abstracties in de Schrift scheidt en verklaart. Mgr. Simonis wekte zijn gehoor tenslotte op meer en intensie ver dan gebruikelijk is in het r.k. milieu aan Schridtlezing te doen. te blijven hebben bemiddeld tussen het kerkbestuur en de heer Dufais heeft het kerkbe stuur vijftigduizend gulden van de vraagprijs laten vallen en is de heer Dufais voor anderhalve ton informeel eigenaar van het gebouw geworden. De koop wordt nog deze week formeel gesloten. Cees Dufais, die in de loop der ja ren heeft bewezen een uitste kend gastheer te zijn, heeft gro te plannen voor de renovering van het gebouw dat nogal ver waarloosd is. Hij zal om te beginnen de brand beveiliging ter hand nemen en wil verder naast de grote dans zaal ruimten scheppen voor par tijen, vergaderingen en bijeen komsten, zodat verschillende aktiviteiten gelijkertijd kunnen plaatsvinden. Kennismakings avond van NBP TER AAR De Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen, afdeling Ter Aar houdt morgen avond een kennismakingsbijeen komst in „Het Dorpshuis" aan de Kerkweg 19 in Ter Aar. Aan vang 20.00 uur. Deze 67.000 leden tellende bond stelt zich tot hoofddoel de vor ming en ontwikkeling van de vrouw te begeleiden en betrekt hierin tevens het welzijn van de bevolking in de plattelandsge bieden. Maandelijks, behalve in de zomer houdt zij bijeenkomsten, waar diverse onderwerpen aan de orde komen zoals over wonen, opvoeding, onderwijs, muziek, reizen, huidverzorging etc. Bij eenkomsten met zang, toneel, kabaret, spel worden door de le den zelf verzorgd. Er worden ook cursussen gegeven in bloemschikken, fijne keuken, spreekvaardigheid, engels, sie raden maken, handwerken e.d. In gespreksgroepen worden on derwerpen als: milieubehoud, zelfbehoud, ontwikkelingssamen werking, verkeersveiligheid met elkaar uitgediept. Onder andere staat er een kursus „burger schapskunde" op het program ma. Iedere afdeling is vrij zijn eigen activiteiten op touw te zetten Het programma van morgen avond vermeldt o.a. een demon stratie rnacramé en hoe men dipsausjes en sieraden kan ma ken, er wordt tevens iets ver teld over een lektuurclub. Kon- taktadressen zijn: Mevroue A. Wilms-Erieling, Oost- kanaalweg 38, tel. 2304 en Me vrouw, A.A.H. v.d. Lippe-de Bruyn, P. van Schravendijk- straat 8. tel. 2382. HAZERSWOUDE De Vredes- Stolwijk, op het college af. werkgroep Hazerswoude heeft De reden van de brief is gelegen schrijven aan Burge meester en wethouders het col- lectebeleid aan de kaak gesteld. Vier vragen vuurt de werkgroep In een schrijven, waarin zij de wens uitspreekt dat daarop een antwoord wordt gegeven: „Waarmee de voor ons gerezen onduidelijkheden worden wegge nomen", aldus secretaris Cees het feit dat in oktober, vlak na het weer uitbreken van de vijandelijkheden tussen Egypte en Syrië enerzijds en Israël an derzijds, door b. en w. vergun ning werd verleend voor een onze aanvrage aangelegde maat staven beslist niet door de beu gel kon". De werkgroep wil in het schrijven overigens geen stelling nemen voor of tegen Is raël noch tegen de ten bate van de collectieve Israël Actie ge houden collecte. HOOGMADE De verkeersveiligheid in Hoogmade is de laatste tijd sterk verbeterd. Na de recon structie van de Van Klaverwei/deweg is onlangs de verbreding gereed gekomen van het wegge deelte tussen het viaduct over Rijksweg 4 en de brug over de Zuidzuidervaart. De provinciale weg is nu een behoorlijke tweebaansweg geworden. huis-aan-huis-collecte ten bate pe Vredeswerkgroep brengt in de Collectieve Israël Actie. ^et schrijven de aanvraag d.d. februari 1973 in herinnering voor toestemming van de huis- aan-huis-collecte ten bate van de Stichting Medisch Comité Ne- derland-Vietnam. Het college kon zich toen niet verenigen met de „te enge doelstelling van de betreffende stichting aangezien deze slechts gericht is op hulpverlening aan Noord- Vietnam en de Vietcong". Daarnaast werd onder meer doot b. en w. gesteld dat de beslis sing was genomen op grond van het advies van de Stichting Ar chief en inlichtingenbureau inza ke het inz"melingswezen om af wijzend te reageren. De publie ke offervaard'ghe;d zou slechts dan gerechtvaardigd zijn indien de doelstellingen uitsluitend zou den berusten op zuiver humani taire gronden en gericht zouden zijn op het verlenen van steun in het belang van alle noodlij denden, onafhankelijk van heer sende pol'it'eke s'tuaties. In de gemeenteraad, waar enkele le den vcor de col'ecte t.b.v. het Med'sch Comité Nederland-V:et- nam waren, werd onder andere opgemerkt, U: argument voor afw jz'ng van de ??nv-?3g, da het om een politiek georiënteer de groep zou gaan en dat beslis sen door het college zou ingaan tegen de neutraliteit van b. en o HAZERSWOUDE De jaarlijkse krachtmeting tussen de Hazers- woudse damvereniging Samen Sterk en de Boskoopse „schuivers" een ontmoeting die steeds twee wedstrijden beslaat is wat de eerste ronde betreft geëindigd in een 1—7 stand in het voordeel van Samen Sterk. Aan Hazerswoude zijde werd de volle winst geboekt door: Cees Stol wijk, Louis de Frankrijker, Piet Fase, Aartjan Pannebakker, Teun Bremmer, Piet van Gorkum en Henk van Wij. Aan Bosoopse zij de boekten H. van Klaveren, M. Vuyk en W. Burger de volle winst, Jan Fase forceerde tegen Boskoper H. van Klaveren remise. Op zaterdag 9 februari, vanaf 10 uur, wordt in Samen Sterks damzaal door alle leden gestreden om de A. van Oeveren-trofee. Elk lid maakt volgens een bepaald waardecijfer kans op deze wisiselprijs. Albert Huisman zal dan ook de nodige obstakels moeten opruimen voordat hij voor de tweede maal de trofee een jaar in zijn bezit mag houden. Gedetailleerde uitslag Samen Sterk-Boskoop: Jan Fase-D. van der Zij den 1-1; Leen Borsman-H. van Klaveren 0-2; Cees StoIw'jkPiet Trimp 2-0; Louis de Frankrijker-W. van Otterloo 2-0; L. Hoog- eveen-M. Vuyk 0-2; H. van Wijk-J. van Soest 2-0; Paul Bremmer-W. j Burger 0-2; Piet Fase-P. Luiten 2-0; Aartjan Pannebakker-F. van 1 Kempen 2-0; Teun Bremmer-C. Keizer 2-0; Piet van Gorkum-H. Trimp 2-0. DE ZILK In het „Van Nis- penhuis" wordt op donder dag 31 januari een voorlich tingsbijeenkomst gehouden over het grote gevaar dat „geelziek" in de hyacinthen met zich meebrengt. De he ren Kamermans en De Boer van de Voorlichtingsdienst zullen hierover Iets vertellen. Aanvang 14.00 uur. DE ZILK De voetballers van Van Nispen zullen op za terdag 2 februari hun gebrui kelijke rondgang door de Zilk doen om oud papier in te zamelen t.b.v. de clubkas. Zij beginnen om half tien. Men wordt verzocht los pa-1 pier te bundelen. DE ZILK Het bestuur van Van Nispen heeft in samen werking met de supporters club een dansavond georga- j niseerd op zaterdagavond 2 februari om 20.00 uur in het Van Nispenhuis aan de Sporilaan. De dansavond zal worden opgeluisterd door de overbekende „Japies". A ARLANDERVEEN In h-t bestuur van de LTV-:: rg Aarlrrid. rv.en heeft t T ns de laatste jaarvergndcr.ng een bestuursmutatie plaats-1 gevonden. Mevrouw Kelder werd vervangen door me-1 vrouw Helling. BOSKOOP Burgemeester G.W. baron van Dedem zal morgen als voorzitter van de Kon. Ned. Mij voor Tuin bouw en Plantkunde voor de t.v. verschijnen in het KRO- programma Studio Vrij. Dit naar aanleiding van het feit dat de vereniging voor de 100ste keer medewerking verleent aan deze vierweke- lijkse uitzending. Op vrijdag 1 februari is de heer van De dem weer te gast bij de KRO. Hij spreekt dan in de uitzending van de radio van „Moeders wil is wet" van 8.45 tot 9.30 uur. Markten idem Ja.: .d. BI nli.. Made: It 3.0C U i BI 10.00 i-.OO; C l kist 7.90—11.80, aanvoer waspren 5.105 SO: C II 3 90—4 70; bc-ren- kool 919K groene kool -vs. knolsel derij 14- 42: spruiten 59 uien per

Leidse Courant | 1974 | | pagina 6