Ministeriële hoofden waren grote mikpunt Roelofarendsveen m Marcel van Dam opende serviceflat De Driehoorn Peuterspeelplaats onder dak bij gastvrij TAVV Aktiviteiten voor de Yeense bejaarden rijn- en veenstreek SU- i BURGEMEESTER SMOLDERS BELDE FANCY FAIR OPEN Geen Zoeterwouds geld meer voor verkeers- en vervoersplan Damescommissie vraagt aller medewerking ZEVENHOVEN BLIJFT MET MOEITE OP KOP Noordwijkerhouts reinigingsrecht minder hoog? PAGINA 5 r-4 MAANDAG 28 JANUARI 1974 LE1DSE COURANT ROELOFARENDSVEEN Niet minder dian drie muziekkorpsen, gestart op drie verschillende ver trekpunten, marcheerden door de Veense contreien naar de hallen van bloemenveiling E.M.M. waar zij zaterdagmid dag te 4 uur gelijktijdig arri veerden. Hier stond burgemees ter Smolders, omringd door het organiserend comité, genodig den en belangstellenden alsme de de jeugd in groten getale gereed om het openingsceremo- nieel van de fancy fair ten bate van de Stichting Jeugd Al kemade te verrichten. Met net luiden van de bel was deze opening een feit waarna de jeugd naar binnen stormde om bezit te gaan nemen van de zeer vele attracties die in de veilinghal waren opgesteld. Ui teraard trok de diggelenkraam met de afbeeldingen van minis terpresident Den Uyl en minis ter v.d. Stoel veel belangstel ling, maar ook de attributen meer gericht op het gokelement hadden veel aftrek. Minder bezoek. Tevens was aan deze fancy fair een zakenbeurs ver bonden, waarop diverse zaken uit Leiden, Roelofarendsveen en omgeving aanwezig waren om reklame te maken voor de door hen te verkopen produkten. Men k, x voelde zich uiteraard nog geluk- kiger als er een ordertje kon worden geplaatst. Een gezellig zitje bood gelegenheid tot het nuttigen van het bekende „natje en droogje" terwijl disc-jockey Kerkvliet in de discotheek de muziek verzorgde. Het finan cieel resultaat zal pas in de loop van vandaag bekend wor- Burgemeester Smolders opende de fancy fair met een flinke ruk den. aan de bel. ZOETERWOUDE Het gemeen tebestuur is niet bereid, verdere financiële bijdragen beschikbaar te stellen voor het verkeers en vervoersplan voor de Leidse agr glomeratie. Daartoe werd reeds besloten in de raadsvergadering van 7 december 1972. De com missie voor de financiën is van mening, dat er geen nieuwe ar gumenten zijn aangedragen om op deze besliwsint terug te ko men en stelt dan ook voor slechts ambtelijke medewerking te verlenen. De stuurgroep van het plan heeft een brief met bijlagen aan de raad gericht waarin de ontwik keling van het verkeers- en ver voersplan wordt geschetst. Voorts wordt een klemmend be roep gedaan op de raad om de in gezamenlijke verantwoorde lijkheid aangevangen arbeid voort te zetten en deze niet voortijdig te beëindigen. De oor spronkelijke verdeling van de kosten was gebaseerd op het- Markten Anjers £>7 - 40, Rozen Gamette. Carol 37 - 35. Esther Ofarlm. Motrea 48 - 51, Ever-gold, Belinda 56 - 67. Sonla 75 - 84, Hon a S3 - 1.04, Forsythiatak- ken 27 - 52. Seringen 70 - SO p.sl. Troschrysanten 1,85 - 2.85, Freesla'S 1.10 - 3.25. -Anemonen 50 - 80. Nar cissen 90 - 1,25. Tulpen Apeldoorn. Madame Spoor. Mickey Mouse, Le vant. Christmas Marvel, Pink Su preme 1,65 - 2,20. Tommy, Lustige Wltwe, Casslni, Paul Richter, v.d. Eerden. Preludium. Ralph 1,30 - L60, Blenda, Prominence, Lucky Strike, Beauty of Volendam, Christ mas Marvel 1,60 - 1.90. Snow-star. Demeter 2.50 - 2,55, gemengde tul pen 1,80 - 2,15 p.bos. Veiling Katwijk Rijn 28 Jan.t Wasppen p. kist: A I 4,80 - 6.40, A II 2.90 - 6.40, B I 7.90 - 10.90. B H 5.30 - Ter Aar „De Stichting heeft ten doel om onder deskundige leiding kontakt tussen leeftijdge nootjes te bevorderen en zelf standigheid etn zelfontplooiing te stimuleren". Met deze fraaie doelstelling als uitgangspunt zal binnenkort ook in Amsterdam- west een peuterspeelzaal van start gaan. Tenminste aan de inspanning van de initiatief neemsters Wilma de Koning, Corry Dijkstra en Corrie Scher- penzeel zal het zeker niet lig" gen. Het iidee van een peuterspeelzaal in deze nieuwbouwwijk is onge veer in augustus van het vorig jaar ontstaan en Corrie van Scherpenzeel die ervaring had opgedaan in de kinderverzor ging bij gezinnen vond al spoe dig steun bij haar buurtgenoten. Een enquete onder de buurtbe woners rond eind november bracht 86 aanmeldingen binnen, waarmede de behoefte aan zo'n peuterspeelzaal een duidelijke gestalte kreg. Inmiddels was er kontakt geweest met het gemeentebestuur om te informeren naar een geschikte ruimte. In de kennissenkring van Wilma wist men te vertel len, dat er in Langeraar rmeeds een stichting ,.De Rakkertjes" met hetzelfde doel was opgericht en het drievrouw schap besloot een samenwer- king aan te gaan. Gewapend met het resultaat van de enquê te en versterkt enthousiasme vond op 22 november (Wilma houdt dit precies bij) een be spreking plaats met burgemees ter Van de Poel. die voor het ruimteprobleem een oplossing zou proberen te vinden. 10 januari kwam als resultaat uit de bus, dat de plaatselijke voet balvereniging TAVV zijn spik splinternieuwe clubgebouw be schikbaar wilde stellen voor dit doel. 's Avonds werd er met de voorzitter van TAVV, de heer Cor Verzaal en penningmeester, de heer C. W. F. Spek contrac tueel met de dames onderhan deld. Er komt versterking in de dames-gelederen en Elies Hof stede, Ans de Vrey, Anita Goudsbloem, en Camille Helling completaren de commissie tot 7 leden. Een taakverdeling waarbij Wil als voorzitter fungeert, Corry de „penningen" beheert, Elies het secretariaat runt en de andere Corrie zich belast met z.g. huis houdelijke zaken, is uitgestip peld. „Met eigengemaakte raambiljetten startten we op donderdag 17 januari een speel goedactie waarvan de resultaten tot nog toe niet meevallen" zegt Corrie heel eerlijk, „maar weet u wat we ook nodig hebben?. Nou, u weet wel van die tafel tjes en stoeltjes voor kinderen van 24 jaar". „Ja, daar zitten we om te springen" zegt Corry Dijkstra. „Och, misschien willen handige vaders of hobbyclubs of zo maar iemand een handje hel pen". Corrie van Scherpenzeel vertelt dat sommige moeder er gewoon tegen op zien om hun kinderen fn huis te laten schil deren of kleien. „Nou, bij ons kan dat straks allemaal. Ze kunnen rustig kliederen en de poppen in bad doen. Twee ochtenden in de week van 9.00 uur tot 11.30 uur. We zijn beslist geen crèche, opvangcen trum of nchool. De doelstelling wijst duidelijk in een andere richting" aldus Wilma. Op onze vraag naar de kosten van zo'n festijn, klinkt er char mant: 5,- inschrijfgeld en ƒ3.50 per ochtend. Toch een redelijk bedrag nietwaar" vindt Wilma. Zelfs aan een subsi dieaanvraag is gedacht. Aan het slot van ons gesprek komt er nog een oproep voor vloerkleden, kussens, en weer 'n beroep op die handige vaders, die toch eigenlijk zo'n enthou siast drietal niet kunnen laten versukkelen! 18 Februari zal er een voorlich tingsavond worden gehouden in het clubgebouw van TAVV, in hel sportcomplex in Aardam- west waar alle belanghebbenden hartelijk welkom zijn en kennis kunnen maken met dit nieuwe fenomeen. Voor toezeggingen en inlichtingen zijn de volgende nummers beschikbaar. Wilma de Koning, Weerensbraat 23, tel. 2739. Corrie van Scherpenzeel, Weerenstraat 15, tel. 3917. geen naar belang van de desbe treffende gemeente redelijk was. De ten laste van Zoeter- woude komende kosten bleken dermate gering te zijn dat daar mee in de raming geen reke ning werd gehouden. Op grond daarvan besloot de raad in sep tember 1969 deel te nemen aan het opstellen van het plan. In een later stadium werd voor dat plan ln de jaren 1971, 1972 en 1973 7.300 per jaar beschik baar gesteld. Daarbij werd uit drukkelijk bepaald dat verho ging of aanvulling beslist onaan vaardbaar is. Lichtpuntjes voor Wassenaar WASSENAAR Zoal. bekend li het door de minister ven Econo mische Zaken verboden 's a- vonds en 's nachts licht te leten branden in etalages en winkels. Dit veribod geldt niet wanneer de burgemeester verklaard heeft dat de verlichting nodig is voor de beveiliging van winkels en etalages. De burgemeester van Wassenaar heeft van deze mogelijkheid gebruik gemaakt. Dat betekent dat in geheel Was senaar in etalages en winkels veiligheidsverlichting mag bran den. Volgens de richtlijnen van de minister moet deze veilig- heidsverllchting gedurende de gehele nacht blijven branden en moet de verlichting tot het ui terste worden beperkt. In de praktijk komt dit er op neer dat slechts één lichtpunt mag blij ven branden. Rijksweg centraal oj) PvdA- vergadering Hazerswoude HAZERSWOUDE Tijdens een op 13 februari, vanaf 20.00 uur. te houden openbare bijeen komst, die de Hazerswoudse PvdA-afdeling in Het Anker be legt, staat de eventueel door het polderlandschap aan te leggen rijksweg (oost-wcstvcrblnding, Leiden-Bodegrnvcn) centraal. Een voor- en een tegenstander van deze plannen komen dan aan het woord. De Leidse wet houder Kret zal zijn pro-vlsio geven en Udo de Haas. een van de medewerkers van de werk groep milieubeheer van de Leid se universiteit, die omtrent do rijksweg een rapport uitbracht, zijn „tegen". Na hun inleidin gen bestaat gelegenheid tot dis cussiëren. De PvdA-afdeling heeft voor 12 maart professor dr. A. J. Rasker uit Ocgstgeest uitgenodigd voor de dan in het Michelshuis te houden openbare bijeenkomst. Onderwerp van ge sprek: Kan een christen socia list zijn?/ ALPHEN A.D. RIJN Drs. Marcel van Dam, staatssecretaris van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening heeft zaterdag de serviceflat De Driehoorn (met 277 tweekamer, 27. eenkamer- en 6 driekamerwoningen) voor zelfstandige bejaar den geopend. Marcel van Dam wees er bij deze gelegenheid op, dat dit alles „wel mooi is, maar dat wil niet zeggen dat men hierdoor per se ge lukkig is. Men wordt wel gelukkig, als er een goede verstandhouding onderling is." Na de ope ningswoorden van de staatssecretaris verschenen drie hoornblaasters die de officiële openstelling van het flatgebouw aankondigden. Muziekvereni ging Crescendo bracht nog een aubade. De heer Van Dam noemde het bouwen van service flats bovendien van groot belang voor de door stroming. De Driehoorn is ontworpen door archi tect K. Landers. De belangstelling voor de flats is zeer groot; er is al een wachtlijst met 75 gega digden. Bij de serviceflats zijn o.a. ook nog aan wezig een kapsalon en winkels. Er is zelfs een verloskundige. Juist door deze uiteenlopende voorzieningen zullen oud en jong elkaar hier ont moeten. Kleuters en leerlingen van de basis school maakten ter gelegenheid van de opening tekeningen, met als onderwerp „opa en oma". Burgemeester R. M. Gallas sprak in een toe spraakje over de contactmogelijkheden „om zo doende te trachten iets voor elkaar te beteke nen.'" Leerlingen van de streekmuziekschool voerden enkele klassieke werkjes en spirituals uit. Ds. Vos bood een Rembrandtbijbel aan voor de bezinningsruimte en een van de bewoners kwam namens de gehele bejaardengemeenschap vissen voor voor de vijver, vogels voor de volière en twee in keramiek uitgevoerde fonteintjes aan bieden. 's Middags zongen nog de Lenteklokjes. Alle buurtbewoners kregen een persoonlijke uit nodiging om het gebouw tijdens een „open huis" te komen bezichtigen. Alle bewoners van De Driehoorn, die vijf maanden eerder dan was ge pland opgeleverd kon worden konden de openings plechtigheid via een gesloten tv-circuit volgen. Gouda In de eerste klasse van de zaterdagafdeling Gouda heeft Zevenhoven niet zonder moeite bij Rijnstreek met 1—2 gewon nen. De thuisclub kwam dankzij een penalty aan de leiding maar de volgende minuut al mocht Zevenhoven eveneens een penal ty nemen die door Gerard Lek werd benut 1—1. Na de pauze nam Zevenhoven het spel in haafden al wist men 't verschil toch ln slechts een doelpunt tot uitdrukking te brengen. Het was Koos Verlaan die de beslissende treffer voor zijn rekening nam 1—2. Floreant zag bij Bergambacht kans met 0—2 de baas te blij ven dank zij doelpunten van Ad Smit en John Geers die beiden in de tweede helft scoorden: 0 —2. Aarlanderveen kwam door een doelpunt van Piet van Leeu wen voor de thee aan de leiding 1—0, waarna de gasten nog vóór de rust gelijk te maken 1-1. Jos Wijfjes wist na de rust Aarlanderveen opnieuw op wttist te zetten 2—1, maar nog voor het eindsignaal was de stand weer gelijk 2—2. Waddinxveen won met 2—1 van Oudewater en Gouda won met 1—0 van Spor tief. De ontmoeting Bodegra- ven-WDS werd niet gespeeld op verzoek van WDS. Stand: Zevenhoven 1427; Flo reant 14—23; Bodegraven 12— 19; Gouda 1418; Rijnstreek 1312; Sportief 1312; Oudewa- ter 12—11; WDS 13—10; Aarlan derveen 129; Waddinxveen 13 —6; Bergambacht 13—5; Siveo 13-4. In de eerste klasse van de zon dagcompetitie heeft Bergam bacht kans gezien Waddinxveen van de troon te stoten door met 21 van de exleiders te winnen. Nic. Boys verloor op eigen terrein met 1 van Haastrecht. De Boys hebben zich lange tijd te gen de fel aanvallende Haa strechtse voorhoede overeind weten te houden maar halver wege de tweede helft werd doel man Theo Lelieveld tóch nstrr het net gestuurd na een inzet van de Haastrechtse aanvals- spits. 01. Floreant liet het thuis tegen het fel op winst spe lende Nieuwkoop lelijk zitten, score opende toen hij een penal ty mocht nemen. Vijfhuizen was de man die voor het tweede doelpunt zorgde, waarna binnen enkele minuten Nieuwkoop de voorsprong tot 04 had uitge bouwd. Halverwege de tweede helft wist Sloreant-veteraan Kees van der Veer de eer voor zijn ploeg te redden: 14. Schoonhoven won met 51 van het onderaan staande RVC en Oudewater en Ammerstol deel den de winst met 1—1. Goude rak klopte het bezoekende Soc cer Boys met 2—1. Stand: Bergambacht 11—20; Wad- dnxveen 12—19; Haastrecht 1217; Oudewater 1116; Nieuwkoop 1215; Gouderak 12—13; Ammerstol 12—10; Schoonhoven 128; Soccer Boys 10—6; Floreant 11—6; Nic. Boys 12—5; TVC 11—3. Marcel van Dam heeft zijn openingswoord gesproken. Met een serenade De Driehoorn muzikaal geopend. drie waldhoorns werd NOORDWIJKERHOUT leder huishouden zou in 1974 ƒ75, moeten betalen om er voor te zorgen, dat de gemeentelijke vuilnisophaaldienst wekelijks het vuilnis weg komt halen en éénmaal per week het grotere vuil. Tot nu toe wordt het vuil per emmer opgehaald en "klei nere" gebruikers met 1 emmer betalen nu 45,-. Do KVP-frac- tie vindt de sprong van 30,- te hoog. Vooral de groep alleen staanden dikwijls bejaarden worden dan te zwaar belast. En dat in een tijd dat de kos ten van levensonderhoud toch al onrustbarend stijgen! B. en W. zijn niet ongevoelig voor de ingebrachte bezwaren. Er is een week lang binnenskamers druk gecijferd. De omzetting van het ophaal systeem, nu em mers en eerstdaags plastic zak ken, gaat met hoge kosten ge paard. Een nieuwe wagen komt op rond 125.000,- en verder is er het herplaatsen van overtol lig geworden personeel. Toch fonds, dat in enkele jaren ge- ■'-ren, stellen B. en W. de raad voor de reinigingsrechten terug te schroeven tot 60,- per huis houden. Als de gemeenteraad daarmede akkoord gaat, wordt het tekort zo'n 52.000,- gedekt uit het vormd is uit de geslegen reini gingsrechten en de opbrengst van de gemeentelijke belt. Be halve de particuliere huishou dingen zullen ook de bedrijven en de grotere vervuilers van het verlaagde tarief gaan profite- ROELOFARENDSVEEN Door het plaatselijk comité voor de be jaarden zijn alreeds weer diverse aktiviteiten voorbereid. Zo is er donderdagmiddag 21 februari a.s. voor alle 65-plusscr8 met echt- of huisgenote een kaartmiddag in „De Vier Heemskinderen" Men kan klaverjassen, kruisjassen en dominospelen. Deze middag wordt aan geboden door de leden van de Middenstandsvereniging St. Maarten ln samenwerking met het comité bejaarden. Na afloop van die middag is er een broodtafel waarna zoals al jaren gebruikelijk, dia's vertoond zullen worden van de laatste uitgaans dag. Voor dit jaar is de jaarlijkse uitgaansdag van de bojaarden gepland op donderdag 13 juni a.s. waarbij dan dé bejaarden evenals de laatste jaren weer een boottocht gaan maken. Gebleken is n.l. dat men hiervan meer geniet dan van de lange bustochten. Hiervoor is echter geld nodig en men hoopt hiervoor een gedeelte bij een te krijgen middels het organiseren van een loterij. Door de me dewerksters van het bejaardencomité worden dezer dagen loten huis aan huis te koop aangeboden. Hiervoor zijn mooie prijzen be schikbaar gesteld met als le pr. een draagbare T.V.-toestel, 2e pr. een dames- of herenrijwiel naar keuze, 3e t.m. 5e pr. waardebonnen. Men vertrouwt hierbij weer op de inwoners ter plaatse opdat deze 26e uitgaansdag voor de bejaarden weer te kunnen laten welslagen. Een andere bron van inkomsten hoopt men te verkrijgen uit de ba ten van een ten gunste van de bejaarden te organiseren klaverjas- wedstrijd op dinsdagmiddag 26 febr. a.s. (laatste dinsdag) eveneens in café De Vier Heemskinderen. Zowel dames als heren, jong en oud, iedereen is welkom bij deze kaartwedstrijd met royale prijzen. ALPHEN A.L. RIJN Vermoe- delijk doordat er sluiting optrad in de bedrading ontstond zondag brand in de auto van de h^er J. de H. uit Assendelft. De brand weer rukte uit en verleend© hulp De auto werd 'bij deze nrand op de Oranje Nassausin- gel zwaar beschadigd. SASSENHEJM Door het weg vallen van de olieboUcnactie moet de drumband „Adest Mu- sica" belangrijke inkdrrisldn' missen, reden waarom het beJ' stuur van de band uitzieT naar -andere bronnen van inkomsten. Als één daarvan gaat men be ginnen met een oud-papier acl- te, die aanvangt zaterdag 2 fe bruari a». 's morge/u en 's middags. De datum Waarop de volgende rondgang voor dit doel wordt gehouden zul nader wor den bekend gemaakt. HAZERSWOUDE Op-24 januari J.l. is in Qroningen overleden ir. Ti. Wanschers, ro de Hazers woudse Poèlzoom. De heer Wanschers was 'bij zijn levende plaatselijke afdeling__ van de

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5