Salo Muller heeft blauwdruk al klaar PFROMMER HOUDT REKENING MET DOORBRAAK RUSSEN Timman nog ver verwijderd van de grootmeestertitel SPANNING IS TERUG Kees Broekman: 10 GDE F* BARCELONA MISGREEP VAN REE Sportwereld Jan Remmers nu al Vijf punten moet mogelijk zijn weg bij L Bosch (Van onze sportredactie) AMSTERDAM - De kans dat Salo Muller fysiotherapeut van het Nederlands elftal wordt, wordt steeds groter. Zijn naam werd deze week genoemd in verband met deze functie en eergisteren is hij gebeld door Johan Cruyff die poolshoogte kwam nemen omtrent de be reidwilligheid van Muller. Hij is in principe bereid de uit nodiging te aanvaarden, "maar", stelt hij "er is nog niets zeker". Gisteren is Dr. Fadrhonc naar Barcelona ge vlogen om de zaak daar sa men met Johan Cruyff en Ri- nus Michels door te praten. Maandag of dinsdag komt Cruyff weer naar Amsterdam en dan weten we misschien meer". Salo Muller, die veer tien jaar lang in dienst was van Ajax staat erg positief te genover het feit dat de KNVB hem voordraagt bij Michels. Muller: "Het is voor mij ech ter moeilijk om de praktijk zo maar vier weken in de steek te laten. Maar daar is hoogst waarschijnlijk wel een oplos sing voor te vinden. Het trai ningskamp is niet zo ver weg en wanneer ik me niet hele maal vrij kan maken is het wellicht mogelijk dat ik drie of misschien vier dagen per week naar Duitsland ga. Dat neemt niet weg dat ik hier in Amster dam toch vervangers moet vinden en dan moeten er bo vendien in Duitsland twee fy siotherapeuten beschikbaar zijn. Je kunt die jongens nu eenmaal niet drie of vier da gen per week behandelen. Voor mezelf heb ik de blauw druk al klaar. Ik beschik over alle spullen, die ik nodig zou kunnen hebben. Wat dat be treft zijn er geen problemen. Voor mij is het alleen nog de zaak dat het financieel in orde komt maar daar zal ongetwij feld rekening mee zijn gehou den". Kees Broekman en zijn pupil, waar alles om draait: Goeran Claesson. Hij voelt zich geen favoriet". Sneek kreeg met sponsor nieuwe naam SNEEK - De amateurvoetbalver eniging Sneek, uitkomend in de landelijke eerste klasse, heeft een sponsor. Het is de machine fabriek W. Hubert en Co, die zich met terugwerkende kracht van 1 januari j.l. voor drie jaar aan Sneek heeft verbonden. De vereniging stelt zich voor uit te komen onder de naam Hubert Sneek. Verder zal «p da trainingspakken reclame rmrdec gevoerd. Voor zitter Doevendans van Sneek lid van de studiecommissie recla me en sponsoring van de KNVB: ,.Wat de nieuwe naam betreft, dat is wel een novum in de amateurvoetballerij. Maar wij dachten niet dat het proble men zou opleveren. Wij hebben het geheel trachten op te stellen in de geest van de principevoor- stellen die vorig jaar door de KNVB op dit punt zijn gedaan. We hebben het contract opge stuurd, dus dan zien we wel". Jan hein Donner speelde een du bieuze finale. Was het voor zijn eindspelboek? Wit: M Matulovic «Z. SI). Zwart: H Rrc (Ned) (iroutmeeitcrgroep 8e runde Spaande poriij 1. e2-M e7-c3, 2 Pgl-f3 Pb8-c«, 8. Lfl-b5 a7-a$, I Pg*-f«. 6. OO I.fS-e7 6. Ttl-ei b7-b5. 7 U4-b3 (17. dC. 8. C2-C8 00 9 h2-h3 De tijd. dat men de penning Ltf4 toeliet, la al lang voorbij 1 32 Psróxh? Lf6xb2 Indien 22 kh7 dan 23. ef. met vernletlglnx 23 Ph7xf8 dbXxfg. 24. Tal-bi Lb2-c3. 20 Ddl-cl t»0-b4. 36 a3xb4 Lc*3xb4. 27 Ld3-hf. Dwingt tol liquidatie, jvaarna de winsl I eenvoudig 974 VRIJDAG 25 JANUARI 1974LEIDSE COURANT oor de wedstrijd werd Thea Hendrix gehuldigd voor het spe len van haar vijftigste inter landwedstrijd. De „gouden" in ternational werd ongewild de aanleiding voor een door Neder land slecht gespeeld duel. In de openingsfase van de wedstrijd miste zij een strafworp. ie tegenslag heeft het spel van de Nederlandse dames, die op nieuw kort voor de wedstrijd bij elkaar kwamen nadelig beïn vloed. De (kleine) Nederlandse productie van drie treffers kwam op naam van Suzanne Geerdink, Hannie de Kok en Nel Martens. Kruize schutter van hockeyers MELBOURNE - Het Nederland, se hockeyelftal heeft gister avond in Melbourne met 3-2 ge wonnen van een vertegenwoor digend elftal van de Staat Victo ria. Het Nederlands elftal was duide- lijk sterker dan zijn tegenstan- der. De Nederlandse doelpunten 1 werden gemaakt door Kruize I (twee) en Steens.» CHRISTCHURCH - Prins Philip, de Hertog van Edinburgh, heeft gisteren in Christchurch de Spe len van het Britse Gemenebest officieel geopend. PARIJS - Voor de eerste keer zul len er Poolse amateurrem deelneme -an de wielerklassie ker voor i essionals Parijs- Nice. (Van een onzer verslaggevers) ESKTLSTUNA —Terwijl Goeran Claesson nog thuis zit is zijn trainer Kees Broekman al in Eskilstuna gearriveerd. De Zweedse ploeg zal zich in de loop van vandaag in Eskilstuna melden. Broekman: „Daar doen we praktisch nooit aan, aan trainingskampen. We kennen de baan hier in Eskilstuna trou wens ook, want daar hebben we in de herfst erg veel getraind." Voor Kees Broekman staat Goeran Claesson voor een moeilijke opgave. Sinds 1960 is geen schaatsenrijder er meer in geslaagd twee Europese titels op rij te bemachtigen. En met die weten schap stappen ook Broekman en Claesson minder gerust de baan op morgen. Broekman: „De kloof is bovendien kleiner geworden. De Russen komen er volgens mij bij en wat dacht je van Sjoebrend?" Voor de coach van Zweden draait alles om Claesson die er mis schien na dit jaar een punt achter zet. Naast Claesson telt de Zweedse ploeg nog nauwelijks vedetten. Broekman: „Fransson begint "net een trainingsachterstand. Voor dat zich nieuwe talenten zullen aandienen zijn we alweer twee jaar verder. Ja er zijn wel jongens die het aardig doen, maar het topschaatsen is nog te hard voor ze. Schaatsen is hier ook niet zo populair." Volgens de Zweedse coach is het amateurschaatsen nog lang niet uitgestorven. „De spanning is terug. Er zijn geen echte favorieten meer. Dat willen de mensen weer zien. Er moet geknokt worden. De No ren komen volgens mij ook wel het best voorbereid aan de start. Claesson voelt zich dan ook geen favoriet." ESKILSTUNA Eskilstuna warmt zich maar langzaam op voor het Europees schaatskampioenschap voor amateurs. In het 90.000 inwoners tellende Zweedse plaatsje is nog wei nig te bespeuren van de echte schaatssfeer. Hier en daar maakt een aanplakbiljet duidelijk, dat een toernooi nade rend is. De Zweden lopen nog niet zo hard voor de schaatssport. Ijshockey staat ver bovenaan de lijst van favoriete sporten. Toch zullen er dagelijks 4.000 mensen de tribunes moeten beklimmen, wil de organisatie quitte spelen met dit toernooi dat zo'n 100.000 kronen (rond 60.000 gulden) kost. Twee jaar geleden, toen Eskilstu na het wereldkampioenschap sprint mocht organiseren, woon den 15.000 mensen het spektakel bij. Maar nu de oliecrisis ook in Zweden hard heeft toegeslagen, gelooft men niet in een grote trek van buiten Eskilstuna waar de Nederlandse ploag gisteren laat in de namiddag neerstreek. Evenals de Noren. De Zweden arriveerden eerst vandaag in Eskilstuna. Toch lijkt het toer nooi om de Europese schaatsti- tel voor amateurs -en interes sant toernooi te worden. Bij voorbeeld de tijden die de Rus sen in de interland met Noorwe gen onlangs hebben gereali seerd, spreken de nationale coach Leen Pfrommer aan. Pfrommer heeft met de Neder landse ploeg de verrichtingen van de Noorse en Russische rij ders tijdens het trainingskamp in Gol met argusogen gadege slagen. Pfrommer: „We hebben op de televisie alle ritten ge zien, op mij heeft naast de Noor Sjoebrend vooral de Rus Tsi- gankov veel indruk gemaakt. Met name op de vijf kilometer reed hij erg sterk". De Nederlandse coach houdt er dan ook rekening mee dat de Russen zich ditmaal zoals ei genlijk al vele jaren werd ver wacht, wel hoog in het klasse ment zullen rijden. Pfrommer: „Vorig jaar waren Claesson en Stensen de uitgesproken favorie ten. Nu zijn er voor mij meer. Vladimirov bijvoorbeeld reed erg goed ook. En wij als Neder landers zijn dichter bij Claesson en Stensen gekomen. Harm Kui pers en Piet Kleine reken ik dan ook bij de favorieten met Hans van Helden voor wie het van de sprint zal afhangen en Jan Derksen als goede outsider. Maar een echte favoriet zou ik dit jaar niet durven aanwijzen, terwijl dat vorig jaar in Greno ble wel het geval was". Maar toen stond de Nederlandse ploeg die door het wegvallen van de vedetten ijlings op de been was gebracht ook nog voor de vuurdoop. De drempelvrees is nu voorbij. Het neemt niet weg, dat wedstrijden een deel van het gemis aan internationa le ervaring sneller kunnen weg nemen. Pfrommer: „Waarom hadden wij er met Noorwegen en Rusland bijvoorbeeld niet bij kunnen zijn? Dat is een gebrek in schaatsen. Er zijn te weinig ternationale wedstrijden. Dat moet de commissie die daarmee belast is in de internationale schaatsunie al voor het seizoen vaststellen". Nederland heeft één internationa le ontmoeting achter de rug, de interland tegen Noorwegen. De Noren die toen verloren hebben naar aanleiding van de resulta ten in Heerenveen toch weer angst voor de Nederlanders. Pfrommer: „Ze proberen ons nu de favorietenrol op te drin gen en praten over echte Hol landse omstandigheden. Zij heb ben net zoals wij ook op kunst ijsbanen moeten trainen. Van Hollandse omstandigheden kan geen sprake zijn. Voor mij hoeft het overigens niet dat we v de tweede tot en met de vierde plaats bezetten. Dan wordt er weer gezegd: wat is het schaat senrijden toch arm. Natuurlijk wil ik wel een winnaar hebben, dat is belangrijk voor het natio naal chauvinisme. Maar voor het topschaatsen is het belang rijk dat we straks als we met een trainingskamp in Davos zit ten, iemand eens 7.14 rijdt op de vijf kilometer bijvoorbeeld. Dat is eigenlijk belangrijker dan een goede plaats". TON DE WIT strafte Tirnshow van Japanse ploeg in Rotterdam otterdam Een groep Japanse turnsters en turners zal 31 janua ri in het Sportpaleis Ahoy' in Rotterdam een demonstratie ge ven. Het is de eerste keer dat sen complete dames- en heren- ploeg in Nederland zijn kunnen komt tonen. je Japanse herenploeg wordt aangevoerd door de 26-jarige Eizo Kenmotsu, die tijdens de Olympische Spelen in München deel uitmaakte van de ploeg, die beslag legde op de gouden ju medaille. Kenmotsu eindigde in ar de twaalfkamp als tweede ach ter zijn landgenoot Sawao Kato. De Japanner was voorts verte genwoordigd in alle zes de toe stelfinales. Op de onderdelen paardvoltige en brug veroverde hij de bronzen medaille, it de ploeg behoort ook Teruichi Okamura (25), die in München eveneens tot de gouden Japanse ploeg behoorde. Slecht spel van landbaldames na inissen strafworp Iburg De Nederlandse da- meszaalhandbalploeg heeft gis teravond in de Tilburgse sport hal De Drieburcht met 8-3 van Zweden verloren. De ruststand was 1-5. Woensdagavond had Nederland in Amsterdam met U-10 van de Zweedse ploeg ge wonnen. Pfrommer: ,,Een echte favoriet zou ik dit jaar niet durven aanwijzen". bestuurslid 1 HAAG De tuchtcommis- sie van de KNVB heeft gisteren in het betaald voetbal de vol gende straffen uitgesproken: Den Bosch: L. Ouwens: lopen de voorwaardelijke straf van een wedstrijd omgezet in vaardelijk; fcyenoord: A. P. Nanlohy: schorst voor een bindende wed strijd en een boete van 75.-; jarta: E. W. M. Van der Veen: (boete van 150,-; p Ahead Eagles: T. Hendriks: ,een wedstrijd voorwaardelijk (geschorst; prtuna VI.: D. Verburgh: een wedstrijd geschorst plus een boete van f 75,-. A. M. Vonk: wedstrijd geschorst, ^obbemond: voorwaardelijke ühorsing van een wedstrijd om gezet in een onvoorwaardelijke; |EC: A. Prudon: twee wedstrij den geschorst; illem II: J. Bekers: een wed strijd geschorst plus een boete van 100,-; |elmond Sport: M. G. A. Deelen: twee wedstrijden voorwaardelijk geschorst; prtuna SC: W. J. E. Brasse: i wedstrijd geschorst en een boete van f 75,-; joda JC: bestuurslid J. L. Ku- pers: ten maand het recht ont zegd om zijn functie te bekle den. WIJK AAN ZEE - De Australi sche grootmeester Walter Brow ne heeft een punt voorsprong genomen in de grootmeester- groep. Hij versloeg in de giste ren gespeelde achtste ronde de Roemeen Ghitescu, terwijl zijn concurrent Planinc tegen Don ner na een langdurig over wicht - toch in remise moest be rusten. De laatste dagen krijgt men af en toe het gevoel, dat de Nederlandse grootmeester met opzet dubieuze finales speelt. Hij is namelijk doende een eindspelboek te schrijven, er van uitgaand dat de litera tuur op dit punt in ons land on toereikend is. Hoe dit zij, hij heeft enkele bijzondere bijdra gen geleverd. Timman maakte met Sosonko re mise, hetgeen hem maar matig behaagde, want de negen pun ten, die hij voor de grootmees tertitel behoeft. lijken wel erg ver weg. Desondanks zei Tim man: "Vijf punten uit zeven partijen moet mogelijk zijn.". Sosonko kan geruster zijn. Hij deelt met Radoelov de tweede plaats en zijn score van vijf punten staat er borg voor, dal hij de resterende 2 1/2 punten, benodigd voor de titel interna tionaal meester, zal kunnen ver werven. De Westberlijnse grootmeester Hecht won een pikant slotspel tegen Pomar, wiens ster toch wel dalende is. De nederlaag van Ree tegen Ma tulovic was het gevolg van een blunder in een stand, die nog vol leven zat. Van de puntende- lingen beviel Langeweg-Quinte- ros het meest. Grootmeestergroep achtste ronde Matu lovic <J SI.) Ree (Ned) 1-0. Radoe- Bulg) - Adorjan (Hong) V4. Mohrlok (W-Dld)-Popov (Buig) Pytcl Pol.)-BalJon (Ned) 1-'); Clocaltea (Rocm)-Kurajlcn iJxl i 9-1 Keene (eng)JHortoch (Ned) 'i-Mi Tarjan (V.S.)-Dleks (Ned) 0-1: Stand: vierde rond 1: Popov 6Vi2/3: Keene. Kurajlca 5'j; 4/.V Glocalton. Kuljpers 46/11 Antunac, Pytel. Hurtodh, V. Scheltlnga. Mohrlok. Garcia 4; ,12/14: Tarjnn, Buchtlar. Dleks 3',; 15: Elilng 2>.t; 16: Bal- Jon >i. Dameigroep vierde ronde Relcher (Roem)-Lltmanowlct (Polen) 1 Ferrer (Spa)-Karnkas (Hong) 1 Laakman (W.Dld.),Ivanku (Hong.) afgebr; Knlchbrenner (J.Sl.)-Vok- Urn lecslengroep. achtste ronde Garcia (Ned)-Nlcolau (Roem) 0-1; v/d (Cuba)-Bachtlar (Ind.) ty-H; KulJ- Glessen (Ned)- Timmer (Ned) af pers (Ncd)-Antunac (J.SI) l-O; El- gebr. slng (W-Dld)-v. Scheltlnga (Ned) 'i- Uit de 3e ronde; Karakas (Hong)-Ltt- Op steenworp afstand van zijn draversstallen werd gisteren Willem Geersen in Oud Valke veen begraven. Zijn laatste tocht herinnerde aan de grootste pres tatie, die hij in zijn succesvolle carrière behaalde. Op het paard met op de sulky de verzorger Wim Runhaar van Hairos II dat aan de lijkkoets voorafging, lag een kampioensdeken. Het bewijsstuk van het wereldkam pioenschap, drt Geersen in i960 met Hairos II haalde. De be langstelling bij de begrafenis, vooral van de zijde van de paardesportwereld, was bijzon der groot. DEN BOSCH - Jan Remmers, die aanvankelijk aan het eind van dit seizoen zijn werkzaamheden als trainer bij FC Den Bosch zou beëindigen, heeft de vereni ging verzocht reeds nu ?ijn werkzaamheden te mogen sta ken. FC Den Bosch heeft positief ge reageerd op het verzoek van zijn semi-prof trainer en beslo ten assistent Nol de Ruiter het werk van Remmers te laten overnemen. De Ruiter, die door Remmers naar Den Bosch is gehaald zou met ingang van het volgende seizoen hoofdtrainer worden bij de Bossche eerste-di- visieclub. Voorzitter Ir. F. J. Suijkerbuijk benadrukte dat het vervroegde afscheid van Jan Remmers in de meest prettige verstandhou- ding een feit is geworden, het geen wordt onderstreept door het verzoek van het bestuur aan Remmers om zitting te nemen in de leiding van de stichting die FC Den Bosch beheert. PARIJS - De Europest atletiek- kampioenschappen vaq 1978 zul len in Praag of in DUsseidorf worden gehouden. Lausanne heeft zich als kandidaat terug getrokken. NIIGATA - Een Japanse badmin- tonselectie heeft gisteren in Nii- gata een Europese ploeg versla gen met 3—2. Van het Europese team maakt ook het Nederland se paar Marjan Leusken/Joke van Beusekom deel uit. Zij ver loren van de Japanse combina tie Aizawa/Takenaka met 3—15 en 3—15. Bij Hans van Helden zal het van de sprint afhangen, hoe ver hü het in Eskilstuna brengt.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13