Gave show van Doobie Brothers NevedaM Advertenties op deze pagina vallen hoegenaamd niet op. LEIDSE COURANT Dit was een advertentie. Dank u Wij vragen voor ons kantoor ie Leiden EEN AANKOMEND VR. EMPLOYE in de leeftijd van 18-20 jaar, met MAVO-diploma, enige kennis van frans, duits en engels en vlot kunnende typen, ter opleiding voor de exportafdeling' en ter assistentie bij telefoon-en telexverkeer. Gunstige condities, met o.m, winstdelingsregeling en ruime vakantierechten. Sollicitaties met duidelijke inlichtingen aan: LEIDSCHE WOLSPINNERIJ N.V. afd. Directie-Secretariaat, 'zoeterwoudseweg 3, Leiden. In het kader van een toernee door diverse Europese landen heeft de Amerikaanse vijf-mans for matie „The Doobie Brothers" het afgelopen weekeinde, voor het eerst in haar bestaan, een bezoek gebracht aan ons land. Vrijdagnacht concerteerden The Doobles in het Amsterdamse Concertgebouw, terwijl de Doe len in Rotterdam in de nacht van zaterdag op zondag het middelpunt was voor muzikale acties. Het zoals de Doobie-fans in Rotterdam ervaren hebben een bezoek geweest dat z'n weerga nauwelijks kent. Zo wervelend, fascinerend en adembenemend was het techn h volmaakt ver zorgde en me. een gigantische lichtshow omgeven programma dat The Doobie Brothers op de Bühne uitvoerden. De passieve stemming die in de bijna uitver kochte Doelen was ontstaan doordat het concert ruim een uur later startte dan was aange kondigd en waarin ook de in het voor-programma optredende groep Snafu geen verandering kon brengen werd echter di rect bij de eerste klanken van het Doobie-succes-nummer Lis ten to the Music weggevaagd. Via nummers als „Donna is gon'na sing" en „Where are you going" waarin met name beide gitaristen Tom Johnston en Pat Simmons tot erg grote hoogte stegen bereikte het op treden een hoogtepunt in de uit voering van het Byrds-nummer „Jesus is just all right". Hoewel iets minder zwierig en roman tisch heeft de stijl van de Doo bie Brothers toch erg veel van die van de Byrds weg. Absoluut onvergeeflijk was echter wel het slotnummer dat de Amerikanen 1 met knallend vuurwerk, mystie ke licht-effecten en een over het podium uitwaaierende „ne vel" en met een stampend mu ziek geweld bijna achteloos de zaal inslingerde. AFLEVERING 33 l Maar de baron was niet In 't minst beledigd en zei: „U hebt gelijk, maar Ik heb helaas maar heel weinig vrienden in Londen, en ik moet be kennen dat ik mij nogal eenzaam voelde, en toen bedacht ik mij, dat onder die enkele woor den die ik met een charmante, mooie Fraulein Bellamy wisselde, de namen van Schubert en Goethe waren, die samen enkele van de mooi ste liederen hebben gemaakt". Elizabeth realiseerde zich te laat, dat ze in de val was gelopen en ze deed geen mond meer open. Pas aan het eind van de middag toen de baron terloops zei dat hij de zangeres van die middag persoonlijk kende en les van haar had gehad, begon ze een beetje te ontdooien. Mr. Hudson had de hele theeceremonie verzorgd en liet nu het afruimen aan Alfred over om zelf beneden een opkikkertje te gaan nemen. Rose had het programma op de schoorsteen laten liggen. Hij nam het op en be keek het met afgrijzen.,,Je denkt toch zeker niet. dat dit nu je dat was, hé", zei hij tegen haar. „Ik heb mijn eigen mening". „Ik hoop. dat dat zo blijft". Mr. Hudson keek haar over de rand van zijn gouden brilletje aan. „Er zijn veel ge varen verbonden aan kamenier te zijn bij zo'n eigenzin nig meisje als miss Elizabeth". „Wat heeft ze nu weer gedaan?" „Niets, niets bijzonders. Ik heb het over eerbied. Dat moet van twee kanten komen..." „Dat weet ik ook wel", zei Rose voorzichtig. „Het is allemaal goed en wel om jonge meisjes naar vreemde landen te sturen voor hun opvoeding, maar ik ben het daar niet helemaal mee eens. Daar wordt mis bruik van gemaakt". „Op wat voor manier?" Mr. Hudson wreef bedachtzaam zijn handen. „Ach, alle maal boordevol nieuwetre ideeën, slechte manieren, twijfelachtige politieke betrouwbaarheid. Denk maar niet, dat vreemde leerkrachten zo iets niet uitdragen. Ze hebben daar een naam voor". Hij boog zich voor over en zei zacht, maar zeer duidelijk: „Ondermijning. Als je het weten wilt, dat is opzettelijk de wortels van een land uit laten rooien door zijn jonge mannen en vrouwen, hun denken te vertroebelen, zodat in tijden van nood...'. Hij hield op en liet Rose het ergste den ken. Maar het was te dwaas, ze moest erom lachen en zei: „Kom, mr. Hudson, u denkt toch niet dat onze miss Liz zy..." „Ik denk niets. Ik waarschuw alleen maar. Alles duidt erop. God geve, dat ik ongelijk heb". Alfred kwam binnen met het theeblad. „Wat is er aan de hand?" „Mr. Hudson heeft angstige voorgevoelens". „Zeker weer over die vuile buitenlanders", Alfred knip oogde tegen Rose. „Zo is het wel genoeg, Alfred". „Ja, voor u wel mr. Hudson, maar mevrouw vraagt u te zeggen, dat de baron blijft dineren". Mr. Bellamy was tijdens het eten niet aanwezig, maarf baron had zijn gastvrouw tijdens de maaltijd zo f charmeerd door zijn geestigheid en goede manieih dat zij hem vroeg de resterende tijd dat hij in Lor* was bij haar te komen logeren. Het feit dat de baroci de verte aan de koninklijke familie was geparented zoals hij verlegen toegaf, droeg wel tot dit besluit bij. Zoals gebruikelijk wanneer er mannelijke gasten in Ea* Place logeerden, nam Alfred de taak van knecht baron Von Rimmer over. Hij was diep onder de >ndi van de kwaliteit van zijn kleren, vooral van zijn o* hemden en ondergoed, die allemaal in Parijs warenj- maakt. Van het fijnste materiaal en met een kroc4 erop geborduurd. Mr. Hudson vond de gast zo trf! Kerstmis bijzonder lastig en vervelend, maar de vre# deling verwierf een bewonderaarster in mrs. Brid# Op een dag had hij erop gestaan naar de keuken! gaan en haar te complimenteren met haar „patrijj in bladerdeeg', iets wat een Engelsman nooit zou 1» ben gedaan. Daarna mocht niemand meer zeggen buiteinlanders geen goede manieren hadden. In de society maakte de baron direct een zeer goede druk met zijn onberispelijke manieren en afstammi die in de Almanak De Gotha (adelboek) geverifie kon worden. Gelukkig lieten zijn plichten op de b hem vrij om zijn gastvrouw en haar dochter op feesten te vergezellen en al spoedig ging het gen dat lady Marjorie een fantastisch goudhaantje haar dochter had gestrikt. Lady Marjorie dacht er natuurlijk niet over zich 1 Prudence Fairfax, haar beste vriendin, haar op de ri af vroeg of de baron verliefd was op Elizabeth, zei! dat het nog veel te vroeg was om hierover te prat „Het tegendeel is waar. Elizabeth Is helemaal niet* der de Indruk". „In dat geval moet je hem bij ons mee te dineren b gen. Agatha is thuis en ziet er bijzonder goed uit".

Leidse Courant | 1974 | | pagina 6