VRAAGTEKENS ROND PERSONEELSBELEID IN NOORDWIJKERHOUT Noord wijk gaat door met glas ophalen Trots STY opende nieuw clubgebouw Plandoelen geven N'hout weinig ruimte Woubrugge moet zwaar betalen voor uitbreiding gemeentehuis Nauwelijks promotie ambtenaren Opheffing brandweer Hoogmade N'hout gaat 70 woningen verkopen Wassenaarse0 jC raad duikt L in verkeer Zilveren staf voor erg trouwe padvinder PAGINA 4 MAANDAG 21 JANUARI 1974 LEIDSE COURANT Rijnstreek Bollenstreek Bij de afdelingsgeijze behandeling van de begroting 1974 heeft de KVP-fractie ernstige bezwaren geuit tegen het personeelsbeleid van b. en w. Mevr. R. M. W. v. d. Geest-Lucassen had uit de begrotingen van de afgelopen 5 jaren moeten constateren, dat in die tijd slechts 7 mensen in rangA bevorderd waren en zij vroeg zich af in hoeveel geval len dit aan het behalen van eèn diploma was te danken. Zij twijfelde aan de werksfeer, die er op de secretarie is en toonde met cijfers aan, dat be schikbare kredieten voor perso neelskosten aan het fonds zwembad waren toegevoegd. Zij vroeg om gegevens omtrent hel aantal ambtenaren, dat bij ge brek aan promotiekansen ver trokken is en de gevolgen daar- van voor de steeds zwaardef belaste staf. De overbelasting van het ambtenarenkorps blijkt uit de onmogelijkheid om tijdig aangekondigde nota's bij de raad in te dienen. Burgemeester Bosma, houder van de portefeuille personeelsbeleid, wees op de moeilijkheid om enigszins onderlegd personeel aante trekken, daarmede de feitelijkheid van de overbelas ting van de staf onderstrepend. Mr. J. P. van de Bosch vroeg of uit de lage raming van de post reiskosten personeel moet wor den afgeleid, dat te weinig aan de ambtenaren wordt gedele geerd en of wijziging van dit Wat gebeurde er met het beschikbare geld? uitgangspunt de afdoening van zaken en de werksfeer niet ten goede zou komen. Op deze en andere opmerkingen omtrent het personeelsbeleid in Noord- wijkerhout zullen b. en w, schriftelijk antwoorden. De KVP-fractie heeft zijn twij fels over de noodzakelijke hoog. te van het nieuwe tarief voor het ophalen van vuilnis. B. en w. zeggen van de gewone huis. houdingen 75,— per jaar nodig te hebben. Dat is een slag voor de huishoudingen, die tot nu toe voor 45,— per jaar hun vuil kwijtraakten. Daaronder zijn er nogal wat bejaarden. De gevonden oplossing van da KVP-fractie om het huidige ta rief nog één jaar te laten voort duren om te zien hoe het loopt, lijkt belasting-technisch niet haalbaar. De KVP-fractie zal in dat geval niet akkoord gaan met een heffing van 75,—. Dat moet voor het jaar 1974 lager. De heer G. J. Maarseveen (PCG) vroeg b. en w. met de meeste klem te zoeken naar de inbouw van een sociale factor in het reinigingsrecht. Een overgrote meerdereid van de gemeenteraad bepleit een ex tra subsidie voor de Openbare Bibliotheek. Vorig jaar is 12.500,— gegeven om het boe kenbezit uit te breiden. Dat be drag was alleen al nodig om schulden wegens uitbreiding van het boekenbezit betalen en aan de hand van nog aan te bieden gegevens zou blijken, dat een extra subsidie van 12.500, opnieuw hard nodig zal zijn. B. en w. lijken weinig kans te ma ken om hieronder uit te komen.- NOORDWIJK In maart 1973 werd te Noordwijk begonnen met een inzamelingsaktie van gebruikte flessen en ander glaswerk. In de Maarten Kruytstraat en op het Rederijkers plein werden daartoe oranjekleurige containers, elk met een inhoud van 1000 liter geplaatst. Eind juni kwam in de Kerk straat er nog zo'n container bij. Tot half november jl. was de oogst aan het Rederijkersplein het grootst, namelijk 25 ton. Aan de Maarten Kruytstraat werd 14 ton ingezameld en aan de Kerkstraat 2 ton, in totaal dus 41.000 kg. Ofschoon het resultaat niet optimaal genoemd kan worden, wil het gemeentebestuur toch medewerking aan de inzamelings aktie blijven verlenen. Men hoopt dat het publiek dit ook in toenemende mate zal doen. Een handelsonderneming uit Rotterdam haalt het glas in hoe veelheden van 10 ton tegelijk op. Op elke ton ingezameld glas legt de gemeente 33,- toe. Daartegenover staat dat bij het ophalen van grof huisvuil het aanbod van dozen en zakken met leeg glas, dat vaak door de jeugd wordt stuk gegooid, aanzienlijk minder is. Ten behoeve van de bewoners van Noordwijk aan Zee-Noord zal ook bij het winkelcentrum aan de Albert Verweystraat een container worden geplaatst. HOOGMADE Reeds eerder kwam in de raad ter sprake de opheffing van de gemeentelijke vrijwillige brandweer te Hoog- made. De voorgestelde oplos sing van de raad om een draag bare spuit van 40.000 aan te schaffen is door het adviescolle ge van de regionale brandweer Rijnland als onjuist afgewezen. Opheffing van het onderdeel Hoogmade wordt door dit colle ge onder de huidige omstandig heden de enige juiste oplossing genoemd. Gezien de snelheid, waarmee de brandweer op grond van nieuwe waarschu wingsmethoden kan uitrukken en de aanwezigheid van de goéd geoutilleerde korpsen van Wou- brugge en Leiderdorp, blijft de veiligheid voor Hoogmade ge- Reden waarom de raad wordt voorgesteld de eenheid Hoogma de op te heffen tn hetpersoneel eervol ontslèg te verlenen. Te vens dient gezorgd te worden voor optimale functionering van alarmering en brandbestrijding in Hoogmade. Raadslid wil de boom in NOORDWIJKERHOUT Al eni ge studeren b. e" w. van Noord- wijkerhout op een plan om de gronden onder én rond de oude St. Victorschool te bestemmen. Als de leerlingen eiders een (nieuw) onderdak hebben ge vonden en ook „De Mast" uit het complex is en. als de ge meente het gehele complex wil en mag kopen, dan moet, na af braak van het gebouw, iets met de grond gebeuren. Wethouder P. C. Heemskerk zei alleen, dat slechts dan een plan gemaakt kan worden, als het Kerkbestuur van de St. Victor- parochie een stuk van de (over grote) pastorietuin wil afstaan. Over het plan zelf liet hij geen woord los. Mevr. Desain, op een steenworp afstand wonend, vreest het erg ste, namelijk dat daar dan en kele woningen en straten wor den gepland. Als dat er uit komt, zal zij in een boom klim men om te voorkomen dat die daarvor wordt omgehakt. L1SSE Ruim achthonderd trim- enthousiasten gingen gistermid dag op het sportpark Lisse van start in de 5e Keukenhofbosloop, een prestatietocht over de af standen 4,8 en 12 kilometer. De rennende meute had soms de grootste moeite om zich op de glibberige bospaden staande te houden, maar niets kon de pret drukken tijdens deze wezellige loop. Uitslag 4 km: 1 Coo Koo- men (N'hout) 16.18 min., 2 S. Strijk (Rijpwetering) 16.25 min., 3 Leo Verbeek (Noordwijker- hout) 16.30 min., 4 Cor Verboom (Oude Wetering) 16.53 min., 5 Ruud Zonneveld (Noordwijk) 16.55 min. 8 km: 1 Ad Vlijm (Noordwijkerhout) 29.30 min., 2 Gerard v. d. Meer (R'veen) 30.55 min., 3 L. de Winter (N'hout) 31.16 min., 4 Joke van Gerwen 31.17 min., 5 J. Bochar- ding 31.35 min. 12 km: 1 Arie Meeuwissen (Lisse) 39 min., 2 Bert Smit (S'heim) 40.40 min., 3 Louis v. Trigt 41.30 min., 4 Jim Koster (Alphen) 42.17 min., 5 Jan Piet Tensen (Nieuw Ven nep) 42.25. SASSENHEIM Trompetgeschal van ruiters van „St. Hubertus" uit Lisse, bij de komst van het bestuur en openen van een deur met een tekening waarop het oude gebouw, vormden zater dagmiddag de ouverture van de feestelijke opening van het fraaie nieuwe clubgebouw van de Sassenheimse Tennisvereni ging. In z'n welkomstwoorden zei voorz. v. Overbeeke, met ge- ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 19-jarige inwoner van Alphen is zaterdagavond tij dens het motorcrossen op het industrieterrein aan de Be- drijfsweg gevallen en heeft daarbij zijn enkel gebroken. KOUDEKERK AAN DEN RIJN - Ter gelegnheid van het 55-jarige bestaan van de Christelijke Gemengde Zang vereniging Soli Deo Gloria werd zaterdag in de Ned. Herv. Kerk een uitvoering door dit koor gegevn. De di rigent was Bram Zaalberg. SASSENHEIM - Bij „Cees en Ineke" werd zaterdag een geslaagde ontspanningsmid dag gehouden door de Kath. Bejaardenbond. Voor de pau ze was er een optreden van het accordeongezelgschap. DSVP, dat enkele potpourri's en walsen ten gehore gaf. Na de pauze zorgde een kwintet uit DSVP voor de nodige muziek. Er werd bo vendien een kwis gehouden met vragen over oud-Sassen- heim. De heer A. Langelaan werd de winnaar. SASSENHEIM - In jeugdsocië- teit ,,De Stormbal" wordt vanaf maandagavond 28 ja nuari gedurende enige weken een cursus leerbewerken ge houden. Kosten voor niet- soosleden 2 gulden. Aanvang 20.00 uur. paste trots dit te kunnen doen. De heer v. Overbeeke sprak dan kwoorden aan het adres van het gem. bestuur, de leden van de bouwcommissie Thakur en Her- meling (die beiden een attentie kregen) en als laatste de voor zitter van de commissie Hans Petit. Een moeilijke opgaaf was het de laatste te danken. Zonder zijn hulp had het bestuur in z'n hemd komen te staan. Honder den vrije uren werden door hem besteed .Grote bewondering had hij voor het technisch en artis tiek inzicht en de tactvolle wijze waarop vele leden werden inge schakeld door hem Tot slot deed hij een autoradio cadeau. Voordat hij het gebouw aan de voorzitter overdroeg ging do heer Petit uitvoerig in op het tot stand komen van het werk. Hij begon te zeggen dat hij niet de enige was, maar dat het ge heel een resultaat was van overleg en samenspel. Ontzaglijk veel is door de leden gedaan, waardoor circa 30.000 kon worden uitespaard. In dit verband noemde hij een groot aantal jeugdleden, van hen kreeg Mark Jonkheer, die er al tijd was een attentie. Tot slot droeg de heer Petit, symbolisch het gebouw over, door de sleu tels aan de voorzitter te over handigen, waarna deze het ge- bowu voor geopend verklaarde. Nadat het glas was geheven, sprak Loco eWsterbeek, die wees op het spreekwoord „be zint eer ge begint". District voorzitter F. v. Straaten sprak van een uniek clubhu's. Hij had grote bewondering voor wat was gepresteerd. Ter Leede's voorzitter v. Biezen feliciteerde namens de voetbalverenigingen. Hij hoopte over enkele maanden ook zover te zijn. De heer A. Dros zei dat de jeugdleden be zig waren met een actie voor een nieuwe geluidsinstallatie. Veel deputaties van plaatselijke sportverenigingen kwamen het STV-bestuur hierna de hand drukken. NOORDWIJKERHOUT De KVP-fractie wijst de presslmlstische denkwijze van b. en w. van Noordwijkerhout omtrent omtrent de verdere uitbouw van de gemeente af en nodigt het college uit om plannen voor verdere woningbouw onmiddellijk ter hand te nemen. Het pessimisme omtrent de toekomst van Noordwijkerhout is vooral ingegeven door het provinciale plna „Plandoelen Zuid-Holland West." De heer G.J. Maarseveen (PCG) deelt het realistische pessimisme van b. en w. De ideeèn van de Zuid-Hollandse planologische dienst zijn bloed-serieus te nemen, meent mevr. A.E.M. Dessain (D'66). De inspraak in deze zó belangrijke aangelegenheid is volledig zoek. Vóór half februari a.s. dienen de gementen -via het Samenwerkings orgaan Bollenstreek- hun reacties op het soms bijna onleesbare soms in de conclusies onnavolgbare plan uit te brengen. B. en w .overwegen om in 1974 een 70-tal gemeente woningen te verkopen. Wethouder P.C. Heemskerk overweegt, dat meerdere woningen eigenlijk te goedkoop worden be woond en dat de gemeen te de eventuele opbrengst goed als financieringsmid delen kan gebruiken. De heer J.J. Duivenvoorde (KVP) wees erop, dat dit argument alleen kan slaan op het complex 12 woningen Boekhorst. WOUBRUGGE De huisvesting van het gemeentebestuur en het administratieve apparaat vol doet al lang niet meer aan rede lijk te stellen eisen. Een raad huiscommissie bezocht onlangs een aantal raadhuizen om zich te oriënteren. Een en ander werd in een advies voor de raad neergelegd. Hierin werd una niem gekozen voor een aanbouw van semi-permanente aard en in aansluiting daarop een „op knappen" van het bestaande raadhuis. De hiermede gemoeid gaande kos ten worden globaal geraamd op J 300.000, samen dus 60.000. enigszins te beperken wordt voorgesteld te beschikken over 200.000 uit hef fonds Dorp?uit leg. Dit fonds als reserve in de begroting opgenomen, zal eind 1974 bedragen circa 350.000. Globaal kan gesteld worden, dat de gemeentebegroting door be schikbaar stelling van het voor uitbreiding benodigde krediet in het eerste jaar zal worden be last met 9% "an 500.000 en met 5% afschrijving van f 3000.000, samen dus 60.000. De voor 1974 opgestelde begro ting laat een dergelijke last niet toe. zodat de door het college gedachte belastingverhoging praktisch geheel voor dit doel moet dienen. Ook wordt voorgesteld de Raad huiscommissie te ontbinden en te vervangen dot.' een begelei dingscommissie. Voorts dienen de percelen Raadhuisstraat 3, 5, 7 en 9 te worden gesloopt en 2 vervangende schuurtjes te wor den gebouwd voor L. C. Liever- se en A. Vermaas. Met de kos ten voor egaisering van een an and/r is een krediet nodig van 10.000, wat al door GS is goed gekeurd. Verder wordt de raad gevraagd een bedrag beschik baar te stellen van #">0.000, ter dekking hiervan te beschikken over 200.000 uit het fonds Dorpsuitleg. JM; WASSENAAR Op de agenda van de gemeenteraadsvergade- ring van hedenavond staan een drietal verkeerskwesties, waar over in de afgelopen maanden gediscussieerd is in diverse raadscommissies, zonder dat een duidelijk standpunt bepaald werd. Daar is in de eerste plaats hel voorstel van burgemeester en wethouders om in enkele stra ten in de buurtschap Kerkehou eenrichtingverkeer in te voeren en het aantal parkeerplaatsen ti vergroten door het opofferei van gedeelten van voortuintje: of groenstroken. Een tweede punt, dat aan de ord< komt in de raad is het geslo verklaren van de Lijsterlaan de Koekoekslaan voor zwaai vrachtverkeer. Tenslotte stellen burgemeester en wethouders de raad voor een eenvoudige voorziening te tref fen op het kruispunt Stoeplaan, Bloemcamplaan en Kerkebos- laan. De voorgestelde maatrege komt er op neer het enorr me kruispunt te verkleinen Overigens is het college n eenstemmig over dit voorstel. De Blauwkousen lieten wederom van zich spreken HAZERSWOUDE De carna valsvereniging ,De Blauwkou- sen" uit Hazerswoude liet zaten dagavond weer van zich spre ken, getuige de organisatie vat het „boerenkielenbal" in Groenendijks parochiehuis Prins Benno II en zijn bemlnne lijke prinses Bernardine zorg den ervoor dat alle gekh Het Pleyn (zondagse naam vooi genoemde lokaliteit) tot in dl kleine uurtjes hoogtij vierde, (een week voor het echte carna val houden de Blauwkousen hui carnaval in Het Pleyn. Het be stuur heeft daarnaast verrassingen in petto voor d bejaarden uit Hazerswoude e Koudekerk aan den Rijn voor de kinderen. Getracht worden om ook Koudekerk c naval min ded te m aken door organisatie van een carnaval feest in „Hotel van Egmond (bij Ron Steensma), Geplan staan voorts een bezoek aa Leythenrode in Leiderdorp e (eventueel) en grote carnaval; optocht door de straten va Hazerswoude-Rijndijk. BOLLENSTREEK. Ter verdere onderlinge kennismaking var alle leidinggevende personen ir het district Bollenstreek organi seerde „Scouting Bollenstreek' dit weekeinde een ontmoetings- feest in de K.T.S. te Voorhout. Reeds enkele jaren werkt men op bestuurlijk niveau nauw samen in Scouting verband. De stool tot deze samenwerking is gege ven door de heer L. Simons, dis trictscommissaris van de ver kenners, die op deze avond af scheid nam van Scouting. Voor 28 jaar trouwe padvindersdiensi werd hem de zilveren Jacobs- staf uitgereikt. Na deze ceremo nie genoten 150 jonge mensen van het cabaretgezelschap „Jojo" uit Maarsen, dat ik teksl en muziek de padvinderij vaat op de korrel nam. Om de leiders en de leidsters ge legenheid te geven met iedereen kenni9 te maken werd men voor een letterspel van zijn plaats gehaald met als aangenaam slol het samendrinken van een fles wijn. Leidse bioscopen Kindermatinee: Aster Nachtvoorstelling: ,ido: „Live and let 1-1.30, 10.00 en 21 16.15, 19.00 en 21.' 19 CM „Hap kl do" 18 jr. dag. 14-31 1.16 z l 16.4 „Mash" 14 Jr dag. 14.3j ty.uu en 21.15 uur zo 14.15, 16." 19.00 en 21.15 uur. Rex: „Pak me dan, als Je kan" 18 J1 Tijden zie Trianon. Kindermatinee: „Plppl Langkous" 14.30. Nachtvoorstelling: „Sex School" 18 jr. vr, za 23.30 uur.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4