MERENWIJK- BEWONERS STELLEN ULTIMATUM Wervelende show van Mar jol Flore Kamerkoor introduceert Hendrik VIII als componist rijn- stad GOED TONEELSPEL TIJDENS AVOND CULTURELE VERENIGING ZEVENHOVEN MMO onder de verf 1971 pAGINA 3 MAANDAG 21 JANUARI 1974 t l.li i.U CüUUANl ZOETERWOUDE In het Graal- huis te Zoeterwoude werd zater dag en zondag een door postdui venvereniging „De Kerkduif" georganiseerde postduiventen- toonstelling gehouden. De be langstelling hiervoor is tijdens deze dagen overweldigend ge bleken. De prijs voor de mooiste doffer werd gewonnen door J. Belt-Reuzel, die tevens de prijs won voor de mooiste jonge dof fer. De heer W. Belt sr. bleek de mooiste duivin te bezitten, ter wijl ook de hokkeshow door hem gewonnen werd. In totaal wer den er 125 duiven tentoongesteld. I LEIDEN De afdeling Meren- wijk van de BHW (Bond voor Huurders en Woningzoekenden) wil vóór 31 januari zo mogelijk in een persoonlijk gesprek van staatssecretaris Van Dam van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening weten of hij kans ziet om de huren in de Merenwijk te verlagen. Zo niet, dan is er van de afdeling op de buurtvergade- ring van 4 februari een voor stel te verwachten aan de bewo ners om een deel van de huur te gaan weigeren. Het geduld van de Merenwijkers raakt op, zo is de BHW geble ken uit de resultaten van een onlangs gehouden enquête en uit de onvrede, die naar buiten kwam op de eerste buurtverga- dering, die de afdeling Meren wijk van de bond deze maand in de wijk hield. De actie tot huurverlaging wordt ook ge steund door de buurtvereniging De Horsten. De druppel, die voor velen de emmer heeft doen overlopen is de verhoging van de stookkosten. De Gemeentelij ke Woningstichting (G.W.S.) is daar eind vorig jaar reeds toe overgegaan, de Protestants chris telijke Woningbouwvereniging (P.C.W.) die 420 woningen in beheer heeft, per 1 januari van dit jaar. De forse verhoging - van veertien naar dertig gulden per maand, is aldus de PCW het gevolg van een oorspron kelijk te lage calculatie van de gemeente en de verhogirig van de tarieven van de gemeente lijke gasfabriek. Een aantal be woners van de huizen van de PCW tot op dit moment 260 van de 420, aldus de BHW is van plan om in ieder geval deze verhoging niet te betalen. De BHW geeft daarnaast de huu-- verhoging per 1 april bitter wei nig kans. Zowel de GWS als de PCW voelt er echter weinig voor om over dit soort zaken met de BHW te gaan proten. Men ziet slechts de buurtvereniging De Horsten als geschikte gesprekspartner. In dit verband stelt de afdeling Merenwijk van de BHW er prijs op te melden dat men geheel autonoom opereert de afdeling werd pas op 13 november opge richt dus geen verantwoording schuldig is aan het stadsbestuur van de BHW en in ieder geval niets te maken heeft met maoïs tische organisaties als KEN, waarvan het bestaan de meeste leden onbekend is. „Wij doen niet aan politiek. Het gaat alleen maar om de huren ei woongenot in de Merenwijk. We wonen er zelf ook", zeggen de afdelingsleden, waarvan aantal actieve inmiddels is stegen tot dertig. Volgens de RHW verkeren tal van de zeven achthonderd gezinnen in de Merenwijk in financiële moei lijkheden en is in negentig pro cent van de gezinnen de vrouw verplicht om een baan te heb ben, anders kan ue huur niet worden opgebracht. LEIDEN Marjol Flore is in Leiden geweest. Het optreden van een nieuwe theaterpersoonlijkheid is natuurlijk altijd al een gebeurtenis op zich, maar de kennismaking met Marjol Flore kan zonder meer onder het hoofdstuk „bijzondere evenementen" gerangschikt worden. Bovendien mag het een wonder heten dat de indrukwekken de hoeveelheid stem en beweging van deze voor Nederland unieke zangeres niemand enige noe menswaardige schade heeft berokkend. Het toneel van het Rijnlands Lyceum heeft da storm met glans doorstaan, de geluidsinstallatie ook (zij het op het nippertje), standaard en snoer van de microfoon zijn net niet bezweken en noch Marjol Flore zelf, noch de bezoekers op de eerste rij hebben één of meer benen gebroken. Om misverstanden te voorkomen moet voorop ge steld worden, dat deze artistieke wervelwind géén „show" was dn de normale betekenis van het woord. Ieder woord en ieder gebaar ademde een werkelijk onweerstaanbare spontane dyna miek, die doet vermoede" dat geen enkel optre den gelijk is aan een vonge keer en men moet dan ook een geweldige bewondering hebben voor het trio van Nico van der Linden, dat alles op een grandioze wijze kon opvangen en ondersteu nen. Het repertoire van Marjol Flore bestaat groten deels uit meer extrovert getinte Engelse en Franse nummers, waarbii met name haar grote affiniteit met de Franse .aal en sfeer voor on miskenbare hoogtepunten zorgde (o.a. „Salie d'attente", „C'est Hambourg' 'en het subliem geïnterpreteerde „Les blouses blanches"). Het Kjkt echter wel interessant om-haar eens in een minder uitbundige bui mee te maken om te zien wat ze dan maakte van bijvoorbeeld „O my man", en andere nummers die zaterdag niet aan bod kwamen. Maar hoe haar programma ook ls samengesteld, het is buiten kijf dat het optreden van Marjol Flore vocaal en visueel altijd ruim schoots de moeite waard is. Paul Korenhof LEIDEN Pastoor C. Fischer van de parochie O.L.V. Hemel vaart en St. Joseph heeft zater dag de pauselijke onderschei ding Pro Ecclesia et Pontifice uitgereikt aan de heer D. H. van der Top. De heer Van der Top heeft in de jaren 1918—1955 op kerkelijk en maatschappelijk gebied een vooraanstaande plaats ingenomen, niet alleen in de Leidse gemeenschap maar ook in landelijke verbanden, zo als de ARKA, KRO, de r.k. bond voor het Grote Gezin en de vroe gere r.k. Staatspartij thans KVP). Door de hem thans leende pauselijke onderscheiding zijn de verdiensten van de heer Van der Top nogmaals en op zeer bijzondere wijze erkend en onderstreept. De uitreiking vond plaats op de 84ste verjaar dag van de Leidenonr. Aanwezig waren o.a. z'jn kinderen er aantal genodigden. ZEVENHOVEN Voorzitter Boodaert kon minder gasten in het Dorpshuis van Zeven hoven welkom heten als hij wel had gewild bij de avond van de Kulturele vereniging: Deze verdiende ook meer belangstelling. De Koninklijke vereniging Litteris Sacrum uit Leiden voerde deze avond het toneel stuk Oscar van Claude Magnier op. Dit blijspel in drie bedrijven gaf aanleiding tot hartelijk lachen zowel om de manier van spelen als om de inhoud. Het was een wirwar van toevalligheden en gebeurtenissen die tot aandachtig volgen van het sublieme spel der spelers leidden 'en die hopenliik aan het eind de ontkno ping en de oplossing zou brengen. Joop Se- gaar die het hele gehaspel op gang bracht op de vroege morgen bleek een vakman die Bram Harteveld als zijn baas en ver- moedeEjke schoonvader aan de wanhoop ten prooi deed vallen. Dat werd verergerd door de schreeuwfanfares die Ellen Zon- Aimet Pieters als de huisvrouw. Trouwens alle speelsters en spelers hadden een ge waardeerd aandeel in het geheel waarvan de toeschouwers maar nauwelijks konden vermoeden boe alle3 zou lopen en aflopen. LEIDEN - De eerste kennismaking met het Leids Kamerkoor onder leiding van Ton Beckers heeft een uitstekende indruk achtergelaten tijdens het concert in de Hartebrugkerk zondagmiddag. En dit on danks het ontbreken van enige goede tenoren die door omstandighe den verstek moesten laten gaan. Bovendien waren er mutaties bij de bas-bariton groep. Maar het geheel was toch zeer homogeen, of schoon in zekere mate bovengenoemde factoren merkbaar waren. Opvallend was de zuivrheid van dit ae capllakoor, waarvan de licht gehouden toon van het grotendeels aan Byrd gewijde programma goed tot zijn recht kwam. Ton Beckers heeft zich een bekwaam leider getoond met vooral een goed stijlbegrip, in de eerste plaats in de delen uit de 4-stemmige Missa sine nomine van Byrd. Interessant waren de twee liederen van Hndrik VIII waarvan de titels „Adieu madame" en „Pastime with a good company" voor de doordenkers enigszins op de lach- spierenmoeten hebben gewekt. Deze vrouwenverdelger had dus be tere pijlen op zijn boog dan die waarmee de geschiedschrijvers hem voor de eeuwigheid zijn kwade naam hebben bevestigd. Een goede vondst van de dirigent was zijn sopranino-begeleiding in het tweede lied. Jan Schmitz heeft hoorbaar met zijn orgel moeten worstelen dat nog al een amechtige indruk maakte. Het is inderdaad aan een noodza kelijke restauratie toe, en jujn pogingen in deze richting zijn alles zins gerechtvaardigd. Voor een organist moet het daarom ondoen lijk zijn om op dit orgel zijn capaciteiten volledig te ontplooien. Zijn programma, met werken van Byrd en Fornaby, was goed lin het ge heel aangepast. Alleen de Toccata van John Blow leek ons bepaald van latere datum dan was aangegeven. Zijn werk ligt in de tweede helft van de zeventiende, en niet in de zestiende of in het begin van de zeventiende eeuw. Volgens onze gegevens leefde John Blow van 1649 tot 1708. Over het geheel genomen was het een bijzonder waardevol en boeiend concert en het initiatief daartoe van Jan Schmitz kan niet genoeg gewaardeerd worden. Temeer omdat dit orgel na restauratie en uit breiding zeker een centrale plaats in ons Leidse muziekleven zou kunnen hebben. En daartoe organiseert hij deze concerten. B. Rijnden De grote veilinghallen van de bloemenveiling E.M.M.-Roelof- j arendsveen waren weer tot de laatsfe plaats bezet tijdens Carnavalsavond. Deze werd i geleid door de heer P. T. M. Brama, voorzitter van de mu- Nieuwkoop krijgt nieuwe voorzitter NIEUWKOOP Door vertrok van de huidige voorzitter, de Heer J. Okkinga, is tijdens de Algemene Vergadering van de Tennisvereniging Nieuwkoop als zodanig benoemd de heer M. Kreek. Tijdens deze Algemene Vergadering, welke door ca. 6® van de bijna 300 leden werd bij gewoond, werd tevens het pro gramma vastgesteld voor het tennisseizoen 1974. Behalve de gebruikelijke clubtour- nooien staat er voor 1974 ook weer een open tournooi op het programma, waarbij de in schrijving open zal staan voor de categorieën C en D. De Ten nisvereniging Nieuwkoop hoopt tegen die tijd tt» kunnen be schikken over een nieuw club huis, waarvoor de plannen reeds een eind-stadium hebben bereikt, maar waarvoor de goedkeuring van GS vooralsnog op zich laat wachten. Veel aan dacht zal er in het komende sei zoen ook worden besteïd aan de jeugd-training, terwijl de Ten nisvereniging Nieuwkoop met zes teams zal gaan deelnemen aan de landelijke competitie. Trainingsgroep Ter Aarse IJsclub was in Innsbruck Ter Aar Een trainingsgroep, bestaande uit leden van de Ter Aarse IJsclub, heeft onlangs een 12-daags bezoek gebracht aan het schaats-trainingskamp in Innsbruck (Oostenrijk). De plannen om dit eens mee te ma ken waren al jare» in de pen- Men was geheel op eigen initia tief gegaan om de persoonlijke tijden te verbeteren. Een groep Canadezen, die er op dit moment ooik trainde, was daar met financiële steun va" de overheid. Tijdens internatio nale wedstrijden, waar de plaat selijke krant de „Tiroler Tages- zeitung" speciale aandacht aan de „Hollandse gasten" besteed de. lieten de jeugdige schaatsen rijders onder minder goede weersomstandigheden en ijscon ditie hun persoonlijke tijden als volgt afdrukken: 500 m. 1500 m.; Theo Volgering, Ter Aar 44.5, 2.19.8; Piet Kok. Rijsaterwoude 45.0, 2.20.4; Ben v.d. Hoek, Leimuiden 46.4. 2.22.9; Leen v.d. Hoorn, Ter Aar 45.5, 2.29.9; Kees Vernooy, Leimuiden 46.6, 2.26.5; Ton v. Velzen, Leimuiden 45.5., 2.27.3; DAMES Lida Egberts, Ter Aar 48.6, 2.36.2; Maria T.d. Zwet, Noorden 48.9, 2.36.7. DIOK 2 HAALT VERNIETIGEND UIT: 80—0! van DIOK óók kan rugbyen, is afgelopen zondag wel geble ken. Zij speelden tegen het tweede ream van de Rotter damse studenten een gewel dige partij. Reeds na een kwartier spelen was de sta»d al opgelopen tot 18—0 voor dc Leidenaren- DIOK overklaste de Rotterdam mers volkomen. Dat gold zeker voor de voorwaartscn, die erg goed op dreef waren, vooral de linker profs van de scrum. Een van de uitblinkers was zeker Jan Dreef, die vier tries voor zijn rekening nam. Na de pauze (ruststand 360) kwamen de driekwarten er beter uit, het geen beloond werd met een 58 —0 tussenstand na 10 minuten. De eindstand werd tenslotte 80—0 in het voordeel van de Leidenaren. De tries werden ge maakt door Jan Dreef, Kluts, Rijsdam, Altink, Maden en van de Heyden. Of het eerste team van Diok dit a s.zondag in de derby tegen LSRG 2 ook zal ha len, zal nog moeten blijken. Markten ROELOFARENDSVEEN Bloemen 19 Januari 1974 —Anjers 23- 40. Ro- zen Gnrnette. Cnrul 28-32. Motrcn, Belinda. Evergold 4684. Sonlo 61— 86. Ilona 79-06. ForsytM slakken 22—42. Strelltzla 1,85-1.90 pst.. Tro- schrysanten 1.10—1.80. Anemonen 60—95 Freesla's 1.36-2,75 Nar. Is- sen 80—130. tulpen Apeldoorn. Gol den Apeldoorn. Madame Spoor. Chi na Pink, Blendo 1.56-2.20. Mlcky Mouse. Dcmeter. Prominence, Christmas Marvel Pink Supreme 1.75-1.96. V d Eerden Lustige Wit- ue. Wlldhof. Beauty of Volendam 1.45—1.70. Tommy. Cnsslnt. Paul Richter. Preludium Pink Trophy 140—1.55 per bos. LEIDERDORP —Tijdens da afjelo. m"n«"vóor de 'iwémrfploma's A ro II door de «wemvereniging De Does diploma de volgende 24 kandidaten: Dhr VV. A. Koning, mej. S. de Wit, T. KHJn, B. Hennephof, dhr, J, A. van der Blorn. dhr S. C. M. van Ge- mert, mej. S. L Nauta. dhr. J. E. Thompson, dhr. F. Schutte, dhr. R. BIJleveld, mej, J. de Tombe, dhr. M. N. van der Zwan. mej. E. var» Rijn, dhr, J I» van Oosten, dhr R. A. Boogaard, dhr. R. M P Ple'lcr- se. mej. C. Roest. mej. M van den Ilerg. mej. M I. van Gulden, rrej. S. Hoeke. dhr. R Hamm. mej. L. Mojet. mej S. V/ermcr»kcrke. dhr. M van Steln Voor het B-dlploma slaagden ook alle kandidaten <-n wel tt totaal Dhr. A Vink. dhr. D. Struys. dhr. J A. M van Gemert, dhr C C M. Vlootman, dhr. M. Vlootman, 'mej M Pol. mej. M. van Steyn. dhr. R. Heymertnk. mei C. Heymerlnk. mej. A. van de Hoogt. mej. T. Rollcma. dhr. F. van Vliet. dhr. Ph. A J. Mees. dhr. H. van dc Water. HOOGMADE. In huize v. d. nam zondagmiddag pastoor Van Vugt na een jongerenmis op zaterdagavond en een plechtige Hoogmis zondagmorgen, af scheid var de parochie O.L.V. Geboorte. Behalve vele parochia nen maakten ook vele anderen van de gelegeenheid gebruik van de pastoor, die zich voor zijn verdere levensjaren gaat vesti gen in Heiloo, afscheid te ne men. Namens de parochie werd pastoor Van Vugt enkele door hem verlangde boekwerken aan geboden. Op de tweede buurtvergadering, de eerste verliep nogal chao tisch, zo geeft de BHW zelf toe, op 4 februari zullen aan de hand van de mededeling, die staatssecretaris Van Dam gaat doën, verdere stappen bespro ken worden. Een bedrag van honderd gulden is al genoemd als deel van de huur, dat men voortaan weigert te betalen. Gehandicapte in Lisse bestolen [ee •a JlISSE Terwijl een gehandcapt ge' meisje zaterdagmiddag zwemles mï kreeg in het zwembad „De Lis" r a i heeft men van de gelegenheid uss gebruik gemaakt om haar fiets te stelen. iust Hevig ontdaan kwam zij tot de ontdekking dat na het zwemmen Kre haar fiets er niet meer was. Al- ze Ier medewerking wordt gevr- bb 1 qaagd om de dader op te spo ren. Het is een groene fiets met handrem, een pompje en een half- groen geruit tasje opzij aan de j lastdrager. ziekvereniging „Liefde voor Harmonie", de organiserende vereniging van deze Carnavals- De heer Brama gaf na zijn ope ningswoord de leiding van deze avond aan de heer H. M L. van Duijkeren, voorzitter D.O.S.R.. die zich bereid ver klaard had om op deze avond als ceremoniemeester te fun geren. Het feestelijke pro gramma werd ingeleid door het ter plaatse intussen zeer bekende show-orkest De Bou quets. afgewisseld met het Zuid-Amerikaans ensemble Los Buenos Amigo's en als uitschieter het optreden van de van radio e.i T.V. bekende jeugdige trompettist Marty. Om precies 11 min. over ne gen kwam de Carnavalsver eniging „De Knoerissen" uit het Brabantse Uden binnenge marcheerd, compleet met Prins Carnaval. De Raad van Elf, Dansmarietjes en de Hof kapel. Een hoogtepunt was daarbij de verkiezing tot ere- knoeris van C. J. van Velzen vanwege zijn verdienste voor 'de plaatselijke E.H.B.O., Jan Kerkvliet vanwege zijn ver dienste als jeugdleider bij D.O-S.R. en Th. van Haas trecht vanwege zijn verdien ste als leider voor de Vrije Jeugdrecreatie. HOOGMADE In de nacht van zaterdag op zondag hebben van dalen een bezoek gebracht aan het MMO terrein en daarbij di verse vernielingen aangericht. Met rede verf, waarvan de bussen en kwasten later werden aange troffen, was kwist:g omgespron gen op doelpalen en andere op standen, waaroij een doel op stand totaal was vernield. Gelukkig is de cantine gespaard gebleven. Met vereende krach ten, onder leiding van de heer Martens, slaagde men erin. door het overbrengen van een compleet doelstel van het twee de terrein en alles »ovee! moge lijk opnieuw wit te beschilderen, het hoofdterrein weer bespeel baar te maken voor de vastge stelde wedstrijden. Het gevolg was dat het tweede terrein moest worden afgekturd.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3