Roodenburg geeft winst zomaar weg Randstad zuinig Gavere techniek VVSB geeft door slag nBHHKansia Bam UDO vindt zijn Waterloo UYS vergat te scoren LEIDEN Alsof ze met 3-0 verloren hadden, 70 zaten de spelers van Roodenburg er bij na afloop van de wed strijd tegen het hoogge plaatste Unitas. Niet geheel onterecht, hoewel de wed strijd toch in een puntende- ling was geëindigd. Maar de manier waarop: Daarover sppraken de gezichten van de spelers boekdelen. Na een vlekkeloos eerste helft die deed denken aan de betere wedstrijden van verleden jaar, liet men zich weer te rugzakken tot middelmatig peil en had men een zekere winst op onbenullige manier uit handen gegeven. Ditmaal niet door in eigen doel te schieten, doch simpelr-eg door het Initiatief nodeloos uit handen te geven. Unitas, me* enkele invallers, nam niet alleen genoegen met dai ene punt, neen, men was e' zeer blij mee. Dat bleek al vlot n» hun snel gescoorde doelpunt, want de Rood Wit te équipe trok zich ijlings in de verdediging terug. Omdat de fut er bij Roodenburg uit was, verzandde de tot dan *-3 .«ar*-V'VHijke wedstrijd - e s'ïr*. ongeïnteres- sc-'F- >rtoi Daarom, en om hv. falen, was de stem ming >ij Roodenburg bene den peil. nits's team had er, na het succesie van verleden week tegen VUL, best zin. Unitas zoals gezegd moest men enkele vaste spelrs missen werd daar duidelijk door verrast. De jonge ploeg werd door Roodenburg meteen in de verdediging gedrukt en kon daar die eerste helft ook helemaal niet meer uitko men. Het doel van Peter Boom werd geen enkele maal onder schot genomen, maar aan de andere kant was dat wel anders. Daar kreeg Stamkot zijn handen vol, voora' wanneer de ul- te-st ac .1 Dubbeldeman Zir'i me. de zaken begon te ber.ioe:3" "oc-alsnog hield de Unitas-keeper zijn doel schoon, maar Roodenburg voetbalde op dat moment zo goed en direct, dat een goal niet kon uitblijven. De ui terst actieve De Klerk zou voor de inleiding zorgen. Hij nam de bal ineens mee en verraste behalve zijn bewa ker, ook nog twee andere spelers die hun opponenten Den Os en Dubbeldeman verlieten om hem aan te pakken. De Klerk kon kie zen, passte naar Dubbelde man, die op de rand van het strafschopgebied de bal met een magiiifieke beweging de „andere" hoek in „kapte". Stamkot bleef als versteend staan, 1-0. Na dit doelpunt gingen de gas ten bepaald niet beter spe len. Hadden zij het al erg moeilijk met het directe, snelle spel van de tegenstan der; na deze tegenslag zag men er helemaal geen gat meer in. Zo kon het gebeu ren, dat Roodenburg opeens alle vrijheid van spel kreeg en deze rol gaarne op zich nam. Vloeiende atnvallen rolden er op Stamkot's doel af en meer dan eens kroop Unitas door het oog van de naald. Bijvoorbeeld toen Ooyendijk net over knalde en zeker toen Verkuylen zijn lis tig schot door de paal gestuit Het. allerlaat' nog -h Rooden- igge Geen ri "v m. rust zou het k 1 iipfcjn:.akt worden. Het Lep K- jk weer hele maal ai de s. Zoals verwacht toog Unitas dan toch einde lijk ten aanval, hoewel Rood enburg daar beslist niet van onder de indruk kwam. En terecht niet, want vooralsnog was er niets aan de hand en leek deze speelwijze juist in de kaart van Den Os c.s. te spelen. Maar niets was ren der waar. Roodenburg 'jet zich het initiatief geheel en al ontfutselen en het duurde niet eens lang oi de beslis sende fout was gemaakt. Ooyendijk nam met veel risi co een vrije trap op het mid denveld en werd, toen hij slecht afspeelde, onmiddel lijk afgestraft. Waar hij be hoorde te staan stonden in eens twee Unitassers en voor men het wis* had de uitste kende en beweeglijke spits- aanvaller Peters, de hal ach ter de verbijsterende Boom gedeponeerd. Een klap die Roodenburg niet te boven kwam en waarvan Unitas niet wilde profiteren. De res terende speeltijd was dan het aankijken ook niet waard, vooral ook, omdat de scheidsrechter er een one- manshow van wilde maken. Dat ging hem net zo slecht af, als de krampachtige po gingen van Roodenburg om het verloren terrein goed te maken. Een desillusie na een schitterend gespeelde eerste helft. -iVi - «if c - rsy- - - I. - c" -«Sr-..«as!. Henk van de Zwan heeft voor HVV funest uitgehaald. Het betekende 1—0. VOORSCHOTEN Randstad Sport—HVV was eigenlijk te vergelijken met het verhaal van een beginnend schrijver, die de intrige reeds op papier had staan, maar vergeten was het voorspel te beschrij ven. Uiteindelijk vond hij toch een Inleiding voor zijn verhaal, maar dat was wel povertjes. Randstad Sport en HVV maakten in do eerste helit hun hoge noteringen op de ranglijst namelijk geens zins waar. In de tweede helft waren echter opeens wel de ingrediënten aanwezig voor een spannend» en enerveren de wedstrijd, in de 11e mi nuut na rust namelijk had Rob van Zijp mogen profite ren van een verdedlgingsfout van Vermeulen, waardoor Randstad Sport op 2-1 kwam, hetgeen de inleiding vormde voor een groot offensief van VOORHOUT Dat een grote inzet zelfs In de vierde klas se niet altijd garant staat voor een overwinning onder vond Foreholte in de boiien- derby tegen het Noordwijkse WSB. De Voorhouters, die met verbetenheid vechten om elke meter grond, de meeste persoonlijke duels in hun voordeel beslisten en dien tengevolge ook het meest in de aanval waren, konden het echter niet klaren tegen de betere spelopvatting en de gavere techniek van de VVSB-ploeg. Terwijl Forehol te het middenveld oversloeg en met hoge ballen richting penaltystip de voorhoede aan het werk trachtte te zetten, waren de aanvallen van VVSB beter van opbouw en met name in de tweede helft veel gevaarlijker. Na tien minuten spelen in de eerste helft was het WSB, dat via een knap opgpzette aanval vanuit de verdediging de leiding nam. Koos Oost- dam stuurde H. Heemskerk de diepte in, die gedecideerd doelman Boudewijn Willemse geen kans gaf. Op dat mo ment weliswaar tegen de verhouding in, maar het maakte toch duidelijk, dat Foreholte een moeilijke mid dag te wachten stond. Toch zou de gelijkmaker niet lang op zich laten wachten. Nadat eerst Leo van Resteren na een slechte uitworp van kee per Baader rakelings naast had geschoten, werd dezelfde speler toen hij even later al leen voor Baader verscheen door twee WSB-spelers van de bal gezet, waarna de toe gekende strafschop voor schutter John van Dijk wei nig problemen opleverde: 1 —1. Reëlere scoringsmogelijkheden kregen de Voorhouters niet. De WSB-defensie sloot goed en daar kwam nog bij, dat Cor van Steyn weinig geluk had met zijn afstandsscho ten. In de 6e minuut nam VVSB definitief een voor sprong. Leo van Wouw gaf een bekeken voorzet aan middenvelder Brama die weer Willemse van dichtbij het nakijken gaf. Toen Wil lemse, die aan beide treffers geen schuld had, 'n kwartier later een schot van rama liet glippen en Theo v.d. Broek de hieruit volgende in zet van Kees Oostdam in ei gen doel werkte, was het pleit beslist. Foreholte wist het spel wel te verplaatsen, maar men had te weinig ge luk bij de kleine kansje:, die zich nog voordeden. Cor van Steyn kreeg geen ruimte om een goed gericht afstands schot af te vuren en John van Dijk kon met het hoofd de juiste richting niet vin den. Al met al een goede sportieve wedstrijd, die door scheidsrechter Van Dijk ech ter niet altijd even overtui gend werd geleid. Ron Polane Peter van Kampen kopt de bal weg. voordat VVSB gevaarlijk kan worden. de Voorschotenaren, die met snel en gevarieerd ranvala- spel de Hagenaren met de rug tegen de welbekende muur zetten. Vreemd genoeg ebde dit offen sief weer snel weg. De nauwkeurigheid was opeens weer weg, de dekking en de organisatie van de verdedi ging werd verwaarloosd, waardoor HW de ruimte kreeg om «ïeller dan ver wacht terug te komen. En dat het geen Haagse bluf was wat de Voor schoten a ren kregen voorgeschoteld, bleek al spoedig. Vaak moest voor het doel van de zwak ingrij pende doelman Puliga het sein „Vrouwen en kinderen eerst" gegeven worden, om in de laatste fase van de wedstrijd maar zelden plaats te maken voor „Brand mees ter." Vreemd genoeg e gen- lijk die terugval van Rand stad Sport. Hoe wisselvallig en nonchalant Randstad Sport echter kan spelen bewees men tegen HVV. Vooral in de eerste helft werden weinig uitge speelde kansen verkregen door te nonchalant combina tiespel, waarbij men te vaak meende elkaar blindelings te kunnen vinden. hetgeen maar al te vaak niet waar was. Dat blindelings elkaar vinden geschiedde echter wel in de 10e minuut, toen een vrije trap van Wlm van Luyk door Jan Wed-u wer werd verlengd naar Henk van der Zwam, die zijn schotvaardigheid mocht to nen. Het net trilde ervan. HW had op deze openings zet geen antwoord klaar; daarvoor speelde men te ste riel, teveel naar niet be staande mensen In de diepte <tn was men veel minder aanspeelbaar dan hun Voor scholende collega's. Toch vormde een van de onge- vaarl jke HVV-passes de ge lijkmaker. In de 30e minuut liepen Sieval en Puliga el kaar om onduidelijke rede nen in de weg bij het onder scheppen van zo'n pass en Auke Smits was de lachende derde: 1-1. Ook dit doelpunt inspireerde Randstad Sport tot een felle tussensprint, dat echter niets opbracht, zoals HVV hetzelfde lot in de slot fase van de wedstriid onder ging. PIET VAN DAM DE ZILK - Dankzij een kort stondige, doch hevige bevlie ging in de beginfase van de wedstrijd tegen UDO heeft Van Nispen de zeer belang rijke winstpunten in eigen huis weten te houden. In het resterende gedeelte van deze „topper" heeft de ZUker ploeg het peil van dit ope ningsoffensief, dat resulteer de In de twee beslissende treffers, niet meer kunnen bereiken. Het snelle en gevarieerde aan- valsspel bracht allereerst een doeltreffende kopstoot van Henk von Harts voort en toen vlak hierop Henk Witteman na een through- pass van Gijs Geerlings drie man passeerde en de bal in het net plaatste, leek Van Nispen op een regelrechte monsteroverwinning af te stevenen. Het zou echter an ders uitpakken. De zege kwam uiteindelijk toch nog bij de Zilkenaren terecht, maar de kwaliteit van het UDO-elftal stond er borg voor, dat menig Van Nispen supporter zijn hart nog meermalen zou vasthouden. Toen de stormlopen van Van Nispen waren geluwd namen de geelzwarten het heft in handen en het Zilker doel ontsnapte dan ook meerma len aan een doorboring. Zo moesten Gerard Glas, Louis v.d. Linden en keeper de Boer op de doellijn redding brengen. De Oegstgeestena- ren zouden echter niet sco ren, zodat de laatste kans op een van de ereplaatsen voot hen wel is bekeken. ROTTERDAM UVS heeft voor het eerst sinds lange tijd weer eens een nederlaag geleden. Op zich een teleur stellend feit, maar nog te leurstellender was de ma nier, waarop de blauwwltten vele doelrijpo kansen om zeep brachten. Waarbij dan nog kwam, dat ook vrouw Fortuna een flinke duit in bet zakje deed, In het DRL- zakje wel te verstaan, want de meest vreemde ballen ca ramboleerden op de meest wonderlijke wijze uit het Rotterdamse heiligdom. Reeds binnen 60 seconden had UVS de tegengoal te pakken. Na een Inworp op de linker-, vleugel werd de bal hard voorgetrokken, kwam bij do rechtsbuiten, die via de paal Van Galen wist te bereiken, welke laatste al glijdend la- konlek 1—0 deed aantekenen. Hierna nam UVS het initia tief in handen en In tegen stelling tot voorgaande wed strijden werden er ook nog heel wat doelrijpe kansen ge creëerd, maar het oude eu vel der schotloosheid had zich weer eens over de blauwwltten ontfermd. Zo kopte Gerard Désar de bal een keer op een voorzet van Jan Verver ouderwets in maar op miraculeuze wijze ontsnapte de Rotterdamse goal aan een doorboring. Ook een scherp genomen corner van Jan Leget zaaide de nodige paniek, maar weer kon de resoluut ingrijpende DRL-defensie redding bren gen. Na rust eenzelfde spel- beeld. De strijd was echter volstrekt niet eenzijdig, want DRL wist af en toe gevaar lijk uit de verdediging te ko men, maar Bart Lardé en Koos Hannaart hadden steeds het juiste antwoord op de enthousiaste en opportu nistische Rotterdamse aanval len. Alleen Kees Duprie viel op het middenveld wat uit de toon In vergelijking met zijn geslaagdere optredens in voorgaande wedstrijden. Mis schien dat de dwang om zich waar te maken nu het herop treden van Arie Lagendijk, die herstellende is van een neusoperatie, voor de deur staat, hier niet vreemd aan is. Kwam DRL zoals gezegd af en toe goed uit de verde diging, de beste kansen wa ren ook na rust weer voor UVS. Een kopbal van Jan Verver werd in de 20e mi nuut gestuit door een Rotter damse rug en ook paal en lat stonden Leidse successen In de weg. In ieder geval zullen de blauwwitten vol gende week uit een schot- vaardiger vaatje moeten tap pen als men de champagne weer eens wil proeven

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13