Recreatiegebied „De Does" met puinheuvels? Dagverblijf moet meer Oude Post bekendheid krijgen in Bollenstreek Kraaierlaan wordt grondig verbeterd Mej. Ploeger verliet de Rijnstroom Inbrakenserie onder invloed van de drugs Feest Damclub Lisse stad en streeknieuws Herziening van pachtvoorwaarden Dorpshuis OOK Wat u moet weten R en W geven raad meer studietijd voor de stukken U 191 PAGINA 3 ZATERDAG 19 JANUARI 1974 LEIDSE COURANT LEIDERDORP De stede- bouwkundige adviseur van de gemeente Leiderdorp heeft een ideeënschets ver- j vaardigd voor het recrea- tiegebied De Does, be- Van de aldus verkregen heuvels i grensd OSvr rijweg 4, de dienen de hoogste aan de zijde suggestie gedaan om het niet tot water te vergraven gebied van „De Does" te accidenteren door middel van puinstort. ui Dwarswaterlug, de Does en een lijn langs de bebou wing aan de oostzijde van de Mauritssingel. Tijdens een bespreking van de schets met Ben W werd de van de autosnelweg te liggen teneinde het verkeersgeluid voor de recreanten te verminde ren. Tevens kunnen, aldus B en W aan de raad, uit een geregu leerde puinstort gelden worden verkregen voor de financiering van het project. Enkele raads commissies hebben reeds in stemmend gereageerd op het plan, evenals de provinciale pla nologische dienst. Als de raad op maandag 21 januari met het plan akkoord gaat kunnen ver dere voorbereidende werkzaam heden worden uitgevoerd. Zo moet worden nagegaan of de bodemgesteldheid ter plaatse het storten van puin toestaat en hoe het terrein bij de aanvoer van puin te ontsluiten valt. Hiervoor wordt een krediet van 23.500 gulden gevraagd. 17 00 (S) 1 =K LEIDERDORP B en W stellen de raad voor m.i.v. 1 jan. 1973 de exploitatie van het buffet en de garderobe van het Dorpshuis voor de tijd van 5 jaar over te dragen aan mevrouw J. I. Dise- raad-Bakhuizen reeds sinds eind 1972 pachtster. Ook het schoon houden van het gebouw is dan in de overeenkomst begrepen. De jaarlijkse vergoeding dient volgens B en W te worden vast gesteld op 50 pet van de in dat jaar verkregen opbrengst we gens het verhuren van de zalen van het gebouw, met dien ver stande dat deze vergoeding min stens 3250 gulden per jaar be draagt. In het verleden was door de pachtster het bezwaar w voren gebracht, dat tin be- Laudi paalde gevallen, zoals een bal- ietschool een jeugdschaakclub en verschillende cursussen, aan een verhuurde zaal geen inkom sten uit het buffet zijn verbon den^ Als vrij frequent voor der gelijke doeleinden zalen zouden worden gereserveerd, zouden de inkomsten voor de pachtster ui teraard minder worden. Van daar de nieuwe opstelling. LEIDERDORP Dinsdagmid dag zal in de nieuwe wijk Binnenhof de eerste paal worden geslagen voor de r.k. kleuter- en basisschool „De Schakel". De 8-klassige school, die gebouwd wordt door Noorlander wil men voor september klaar hebben. mm Alphen aan den Rijn Gistermiddag, heeft in de zaal van het „Trefpunt" de hoofdleidster van het Zuiderpark in de Martha-Stichting „Rijnstroom" mejuffrouw J. Ploeger na een periode van zeventien jaar werken voor en met de kinderen van Rijnstroom officieel afscheid genomen. Mejuffrouw Ploeger, die een leidende functie heeft aanvaard in een bejaardencentrum in Apeldoorn werd allereerst hartelijk toegesproken door directeur W. Vogel, die haar prees om haar grote kwaliteiten en nimmer aflatende ijver voor het kind. Hij bood haar een keus uit enkele boekwerken aan. De heer B. Hoving sprak namens het personeel waarderende woorden vooral om de prettige samenwerking, ook hij bood een geschenk aan, waarna tenslotte nog de naaste medewerk ster mejuffrouw Buurman enkele woorden ten afscheid sprak. LEIDEN/DEN HAAG Het viel een 22-jarige koopman uit Voorburg beslist mee, dat de offi cier van justitie bij de Haagse politierechter wil de volstaan met een week voorwaardelijke ge vangenisstraf. „Ik had op meer gerekend, „bekende verdachte. Hij stond terecht wegens poging tot inbraak in een modemagazijn aan de Breestraat te Leiden. Toen hij daarmee bezig was, verscheen de politie na dat iemand die verdachte aan het werk had ge zien. alarm had geslagen. Nu heeft verdachte enige tijd geleden terecht gestaan, vanwege een groot aantal inbraken en diefstallen in Leiden en omgeving, waarvoor hij toen tot tien maanden gevangenisstraf werd veroordeeld De genoemde Leidse inbraak was daar niet bij inbegrepen, doch of Officier wilde wel rekening houden met de eerder opgelegde straf en ook, dat er nog vier maanden voorwaardelijke gevangenisstraf verdachte boven het hoofd hangen. Verdachte had de beste beloften voor de toekomst, de do rugs had hem lelijk parten gespeeld, doch dat was nu af gelopen. Daarom veroordeelde de rechter over eenkomstig de eis van de Officier. LISSE - De Damclub Lisse vierde gisteravond feest in gebouw "Het Baken' te Lisse om twee redenen: het behaalde Alge meen Kampioenschap District Leiden/Gouda en het 10-jarlg bestaan. De heren dammers hadden allen hun dames mee gebracht om aan de feestvreug de glans bij te zetten. De heer Van der Putten competi tieleider van 't district, reikte de door de Damclub Lisse fel be geerde trofee uit. De heer Van der Putten wees er op, dat we een bewogen jaar achter de rug hebben, niet alleen nationaal, maar ook plaatselijk in Lisse. Er waren grote spanningen en- hij bracht een erewoord aan de voorzitter, de heer G. van der Stelt, die, zeide hdj, niet altijd ten volle begrepen wordt, maar ervan bezield is om de Damclub Lisse op een steeds hoger ni veau te brengen. c\ LEIDEN De Kynologenver- eaiging Rijnland houdt op donderdag 24 januari een nieuwjaarsbijeenkomst in de zaal van de Lidwinaschool, Lammenschansweg 6. Aan vang 20.D0 uur. Dr. J. G. Ojeman, dierenarts te Am sterdam zal op deze avond 'n causerie houden over de voe ding van de hond. ALKEMADE Door B en W is voor 1974 een schema voor de te houden raadsvergade ringen vastgesteld. De data zijn 28 januari, 25 februari, 25 maart; 29 april; 27 mei; 24 juni; 7 augustus (onderzoek geloofsbrieven van op 29 mei gekozen raadsleden); 3 sep tember (beëdiging raadsle den en benoeming wethou ders en commissieleden); 30 september (aanbieding (be groting); 21 en 28 oktober (behandeling begroting); 25 november en 16 december. SASSENHEIM Dezer dagen is het Goldfusz-orgel, dat aangekocht was door de Her vormde kerkvoogdij, en op geslagen was in de Kompas- school overgebracht naar het bedrijf van de orgelbouwer Blank te Herwijnen. De noodzakelijke goedkeuringen om tot restauratie van het orgel over Uj gaan, werden ontvangen van de Rijks dienst vof* Monumentenzorg en van het Provinciaal Colle ge van Toezicht, één en ander na advies van de Orgelcom missie. ALKEMADE Degene die vorig jaar aanwezig geweest zijn bij de lezing van de heer N. Kortenoever uit 's Grave- land over „De Zwerver klopt aan" zullen ongetwijfeld weer van de partij zijn nu de heer Kortenoever volgende week donderdag 24 januari het vervolg op deze lezing houdt n.l. „De Zwerver klopt aan II". Deze avond wordt georganiseerd door de Kon Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde" afd. Alkemade op donderdag 24 januari in de Alketourcht des avonds te 8 uur. WARMOND/LEIDEN Procuratiehouder-bedrijfsleider K. W. van Hamburg en hoofduitvoerder-project leider J. J. Jansen hebben gisteren wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd officieel afscheid ge nomen van de Aannemingsmaatschappij Panagro BV. Het dienstverband van de heer Van Hamburg heeft ruim 25 jaar geduurd, dat van de heer Jansen 45 jaar. Gistermiddag werd op een receptie in res taurant In den Vergulden Turk te Leiden dit afscheid ge\'ierd. Links op de foto het echtpaar Van Ham burg; rechts de heer en mevrouw Jansen. NOORDWIJK - De Kraaierslaan in het Langeveld zal binnen af zienbare tijd grondig worden verbeterd. Van 1965 af bestond reeds het plan van deze laan een verharde openbare weg te maken met een rijbaan van 4,50 meter, maar tot voor kort zag het er niet naar uit, dat dit plan op korte termijn zou kunnen worden uitgevoerd. Enerzijds bestond bij een aantal grondeigenaren weinig bereid heid om de benodigde grond- stroken op aanvaardbare condi ties aan de gemeente over te dragen en anderzijds was het de financieringspositie van de ge meente, die het niet mogelijk maakte dit werk in uitvoering te gaan nemen. Niettemin begon een grondige verbetering van deze zeer smal le, slechts gebrekkig verharde en in een slechte staat van on derhoud verkerende landweg van jaar tot jaar meer urgent te worden, in hoofzaak als ge volg van de voortgaande bebou wing en de vestiging van een tweetal - in het a.s. voorjaar drie - grotere kampeerbedrijven. In het afgelopen najaar kwam er plotseling schot in de zaak, toeen bleek dat de Cultuurtechni sche dienst in principe bereid bleek in de aanlegkosten van de nieuwe weg een belangrijke bij drage te verstrekken. Ook voor de grondoverdracht kwam er 'n bereikbare oplossing. Men denkt bij de reconstructie Het behoeft aan een 4,50 meter brede rij- Het geheel vraagt een investering baan van asfaltbeton, met aan van 363.830,-, Men verwacht weerszijden bermen ter breed- dat van de zijde van de Cultuur- te van 2 meter. Verder komt er technische Dienst een bijdrage een beperkte straatverlichting zal komen van 70% van de tota- (één lantaarnpaal op 50 meter). Ie kosten. SASSENHEIM - Het dagverblijf de Oude Post is per se geen be waarschool, zoals vaak ten on rechte wordt gedacht. Het Is een verblijf waar de gehandi capte pupillen, vanuit een be schermd milieu, zoveel mogelijk wordt bijgebracht om voor hen het leven leefbaar te maken. Dit zegt directeur Kuiper die se dert begin september vorig jaar de leiding heeft van het Dagver blijf voor Oudere geestelijk ge handicapten, waar nu circa 30 pupillen uit de hele Bollenstreek (incl. Noordwijk), dagelijks be zig zijn. Hen wordt op een speciale wijzo geleerd zich aan het dagelijks leven, niet alleen thuis, maar ook buitenshuis aan te passen, met andere woorden sociale en zelfwerkzaamheid aanleren. Zo wordt de pupillen huishoudelijk werk aangeleerd, zichzelf kle den en wassen, boodschappen doen en zoveel mogelijk zich verder aanpassen aan de maat schappij. want zegt directeur Kuiper "Zij moeten niet apart staan, maar opgenomen worden tn het geheel, waar zij net ze veel recht op hebben als anderen die niet gehandicapt zijn". Gedurende de circa 4 maanden dat het dagverblijf nu functio- onbegrip heerst, reden hij het dagverblijf, dat tot 40 bewoners gaat uitgroeien, meer onder de aandacht van de be volking van de Bollenstreek wil brengen. Hiermee wil hij ook helpen voorkomen dat kinderen de pupillen naroepen, wat nogal eens voorkomt en hen veel ver driet doet. Daarom wordt op dinsdag 29 januari een "open dag" gehouden, waarvoor de beevolking welkom Is om kennis te nemen hoe het leven in "de Oude Postreilt en zeilt, en ok kennis te maken met directeur Kujper en z'n staf medewerk sters, die uiteraard het publiek van allelei informatie voorzien. Gerekend wordt op een flinke opkomst uit Sassenhelm en om geving. NOORDWIJK In de raadsver gaderingen is reeds herhaalde lijk geklaagd, dat men te weinig tijd kreeg om de raadsvoorstel len te bestuderen. In een uitvoe rige nota gaan b. en w. op die klachten in. Men vindt ze ge rechtvaardigd, doch anderzijds wijst men op het vele werk dat aan de voorbereiding van de stukken is verbonden. Aan het eerder toezenden van de stukken zit de consequentie, dat de afdoening van een aantal za ken zal worden vertraagd. B. en w. stellen de raad thans voor als uitgangspunt te nemen, dat de stukken als regel 11 dagen voor de vergadering bij de raadsleden zullen worden be zorgd. Hiermede wordt bereikt dat voor de bestudering in elk geval twee week-ends ter be schikking zijn. Om te voorko men, dat afdoening van sommi- ge zaken wordt vertraagd, wordt verder voorgesteld de raadsvergaderingen niet op de derde, maar op de vierde dins dag van de maand te houden. Men wil met deze proef in fe bruari a.s. starten. elijks betoog, dat de slechte Kraaierlaan onder handen moet worden genomen Nieuw kantoor van NEMJBA in Voorschoten VOORSCHOTEN Burgemeester dr J. van der Haar opende gis termiddag de nieuwe vestiging van de Nederlandse Middcn- standsbank te Voorschoten*. De 4I8c vestiging van deze bankin stelling is in de Schoolstraat en tevens de eerste winkel in het nieuwe pand, die in gebruik ge nomen wordt. De eerste bank was de Amster damse Wisselbank en deze werd beheerd door de burgemeester van Amsterdam. De bank heeft ais beginjaar 1609 en als laatste jaar 1819. Thans kan een burge meester een bank alleen nog maar openen", ldus dr. J. van der Haar, die vervolgde met: „De gemeentelijke overheid heeft veelal meer bemoeienis met plantsoenbanken, hoewel niet ontkend kan worden dat zo wel plantsoen- als handelsban- ke voorzien in een behoefte en een sociale functie hebben". Tij dens de opening werd het woord gevoerd o.a. door de heren Westhof (Leiden) en Van der Drift (Den Haag). De burge meester kreeg een geschenk ten algemenen nutte voor de burge dat de bankluis geforceerd werd van de zukeren maquette van het Voorschotense bankgebouw. Een dorpsomroeper maakte daarna de nieuwe vestiging be kend in het centrum.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3