dóe SouAotit Prijsbeleid zal scherper worden Belgische regering uit over ijmaker KABINET BESLUIT: E5M3 C£T BABY TE KOOP VOOR 3000 GLD Wim Kan kreeg platina VREDESMACHT WORDT OVER GEVLOGEN v.d.wiel dansles? v.d.wiel henny boes verdien 'n echte 974] 65e JAARGANG No. 19715 ZATERDAG 19 JANUARI 1974 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND TV-SELECTIE Zaterdag Ned. I: 19.05 uur Weg naar Hameien; 20.21 uur Berend Boudewijn kwis; 22.10 uur Brandpunt. Ned. II: 19.05 uur Coronation Street; 22.10 uur Man over de vloer, serie. Zondag Ned. I: 20.45 uur Hond in de regen, spel; 21.30 uur Theo Olof, portret. Ned. II: 19.00 uur Vloek van Woestewolf; 20.45 uur Koning of president, doe.; 22.15 uur Werkwinkel, doe. VRIJ DROOG Op de meeste plaatsen droog weer met vrij veel bewolking, maar in het midden en zuiden van het land ook nu en dan zon. Matige tot krachtige wind uit west tot zuidwest. Maximum temperaturen omstreeks 10 gra den. Morgen zon op 08.37, zon onder 17.06, Scheveningen hoogwater 01.11 en 13.29, laagwater 09.03 en 21.24. TiM GENEVE (ANP) Wlm Kan heeft gisteren tijdens een openluchtbijeenkomst aan het meer van Geneve uit han den van de directeur van de platenmaatschappij Polydor de platina plaat in ontvangst genomen voor de 200.000 langspeelplaten die inmiddels al verkocht zijn van zijn te levisieconference op oudejaarsavond. De plantendirecteur zei geen superlatieven genoeg te kunnen vinden voor de prestatie van Wim Kan, wiens show, zoals inmiddels gebleken is, de hoogste kijkdicht heid heeft gehaald die ooit voor een televisieprogramma in Nederland gemeten is. Hij betrok ook Kans vrouw Conry in de hulde vanwege de steun die zij de conferen cier heeft gegeven bij de voorbereiding. ,,Ik heb altijd gezegd dat iik niet voor de televisie wil op treden, omdat ik niet zonder zaal kan, maar Nico Knap pert heeft bewezen dat het wel kan", aldus Wim Kan, die de regisseur hiervoor nog eens extra bedankte. JERUZALEM (AP) „Deze overeenkomst wordt door Egyp te en Israël niet beschouwd als een definitieve vredesovereen komst. Zij houdt een eerste stap in op de weg naar een uiteinde lijke, rechtvaardige en duurza me vrede". Zo luidt het laatste artikel van de historische over eenkomst die gistermiddag bij kilometerpaal 101 ondertekend werd door generaal Gamasy voor Egypte en generaal E'azar voor Israël. Een plechtigheid van twee minu ten. resultaat van het onver moeibare pendelen van de Ame rikaanse minister Kissinger. In middels zijn ruim twintig trans portvliegtuigen van de Westduit- se luchtmacht begonnen aan een luchtbrug op het Midden-Oosten om daar de duizend soldaten uit len vormen. Volgens de overeenkomst moe ten binnen 48 uur na onderteke ning vertegenwoordigers van Is raël en Egypte bijeen komen om, binnen vijf dagen, de schei ding der strijdkrachten voor te bereiden. Voor die scheiding zelf is maximaal 40 dagen gepland. Volgens officiële zegslieden zou den premier Meir en president Sadat nog een gehïim akkoord hebben ondertekend waarin pre cies bepaald is hoe groot de troepenmachten in de Sinai mo gen zijn. President Sadat is inmiddels aan een reis langs andere Arabi sche landen begonnen om uitleg aan het akkoord te geven. Met name hoopt hij Syrië tot mede werking te bewegen. MET MIS! Miss-verkiezingen gaan gewoon door, energiecrisis of niet. De kandidaten voor de verkiezing van Miss-Europa 1974 poseerden alvast in een zwembad in München met allemaal dezelfde bi kini aan. Op 23 januari wordt, in het Oostenrijkse Kitzbilhel, de allermooiste uit dit gezel schap gekozen. in r i Tifiwiii - - bbu ADVERTENTIE ^vakantie-genieters^ Bent U nog niet in het bezit van da allernieuwste reisgids van STER- reizen met de vele prijsvoordelen en buitengewoon aantrekkelijke aanbiedingen? VERRASSINGSRElZbri _20%vo™JJ£yVLUGGERTJES 1°'/. korting. GETROUWD I BRUIOS- 10% kortina. I PAARTJES GARANTI* 1Q'Afc°1'"8 Ga hem dan gauw halen bij Uw ANVR reisburo of... stuur onder staande bon inl Adres:_ i Plaats isteren vond overleg plaats tussen regering, werk gevers en werknemers. Op de foto links de werk geversdelegatie met op de voorgrond de heren Van Bovein (VNO), Van Veen (voorzitter VNO) en Pruyt (VNO). Rechts minister Lubbers, premier Den Uyl en minister Boersma. (Van een onzer verslaggevers) RUSSEL De Belgische regering is vannacht gevallen over „Ter- naaien". Het Ibramco-project, de Iraans-Beigiscbe olieraffinaderij «lie bij Ternaaien moest komen, leidde gisteravond tot een rege ringscrisis, nadat Iran had laten weten zich definitief uit de onder neming terug te trekken. Premier Leburton en alle socialistische ministers besloten om middernacht koning Boudewijn hun ontslag aan te bieden. eerder deze week had Ibramco voor grote politieke spanningen in Brussel gezorgd. Christen-de mocraten en liberalen weiger den voetstoots hun toestemming te geven voor de bouw van de raffinaderij. De socialisten wil den echter koste wat kost de vestiging doorzetten. Besloten werd. dat nog een gesprek zou plaatsvinden met de Iraanse re gering en de nationale oliemaat schappij. Woensdag kwam er een telegram uit Iran dat de maatschappij daar zich niet meer aan het contract achtte. Brussel besloot niek snel een delegatie (Van onze parlementaire redactie). DEN HAAG Het kabinet zal vanmiddag een scherper prijsbeleid vaststellen. De re gering wil alles doen om de greep op de prijsontwikkeling te verstevigen. Minister Lubbers (Economische Zaken) zal maan dag een nota over het prijsbeleid aan de Tweede Kamer sturen. Vermoedelijk zal de Kamer dinsdagavond daarover al een debat houden. Hoewel door de regering gis teren na het overleg met werknemers en werkgevers geen mededelingen werden ge daan, werd toch wel duidelijk, dat aan een steviger aanpak van de prijzen niet is te ontkomen. Een delegatie uit het kabinet (de premier en de mi nisters Lubbers en Boersma) heeft gistermiddag de wensen van de vakcentrales en van de indusr striële werkgevers aangehoord. Vandaag worden de beslissingen genomen. De vakcentrales heb ben gepleit voor de invoering van een rustperiode aan het prijzenfront. Eén maand lang zouden de prijzen bevroren moe ten worden door een prijsstop of doordat de aanmeldingster mijn voor prijsverhogingen met een maand wordt verlengd en ook voor kleinere ondernemin- j gen gaat gelden. Volgens de vakbeweging ontstaan er allerlei onnodige prijsverho gingen, teveel wordt gekeken naar de bedrijven die het moei lijk hebben, waarop dan de prijsstijgingen worden afge stemd. Bedrijven die goed flore ren profiteren dan van dergelij ke prijsverhogingen. Onderne mingen die voor één produkt een prijsverhoging nodig heb ben, proberen alle andere pro- dukten ook meteen in prijs te verhogen. „De prijzen gaan op een geweldige manier de hoogte in'', zei Wim Kok, voorzitter van het NW. Er wordt geprofi teerd van prijsverhogingen op de internationale grondstoffen- markt. Allerlei prijzen gaan de hoogte in, die later misschien best weer omlaag zouden kun nen. zei Kok. Hij meent dat het vertrouwen in de effectiviteit van het prijsbeleid danig is aan getast. Om dat vertrouwen te herstellen zou een afkoelingspe riode van een maand goed kun nen ziijn. Duidelijk is aan de re gering gezegd, dat als de prij zen niet in bedwang worden ge houden, de vakbeweging op het gebied vn de lonen niet langer de pas inhouden. Een delegatie van de industriële werkgevers heeft zich in een be raad met de ministers ten sterkste gakant tegen verscher ping van het prijsbeleid. Als het prijsbeleid moet worden veran derd, dan moet er eerder een verzachting komen. Het huidige prijsbeleid is al bijzonder scherp. Voor vele ondernemin- i gen een slechte zaak. aldus mr. Ch. Van Veen, voorzitter van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen. De werkgevers noemen een stijging van de grondstoffenprijzen op de inter nationale markt zorgwekkend, j Daarna gebeurden er gisteren in Brussel verwarrende dingen. Leburton ging naar de koning, evenals de vice-premier, en er was overal koortsachtig overleg. Om middernacht besloten de so cialisten een einde aan de rege ring te maken. En vanmorgén is Edmond Leburton de koning zijn ontslag wezen aanbieden. De Belgische regering is daar mee gevallen over een project waartegen met name in Neder land (vanwege de milieu-hygië nische bezwaren) veel verzet nuto Officieel Datsun-dealer voor Lelden c.o. Herengracht 79, tel. 33861-20f Roelofarendsveen c.o. Alkemadelaan 1, tel. 01713—2866 kijkt in de poppetjes van uw ogen I Kijkt naar de kleur. Kijkt naar da lichtgevoeligheid. En gaat dèn pa» naar z'n werkplaats. Om maatwerk te maken. Om u 'n vrolijke kijk op de wereld te geven, en er goed uit te zien! weet er het fijne yan ...yen brillen i Nltuwe Rijn BZ KVP-Leidcn t Leiden Het bestuur van de kring Leiden van de KVP is van mening, dat de verzorging van en de verantwoordelijkheid voor de radionlcuw.sdicnst bij het ANP moet blijven. Dit standpunt is neergelegd in een brief aan de vaste Tweede-Ka mercommissie voor CRM. AANVANG VOLGENDE WEEK I Inschrijving a.s. zondag van 15.00 tot 19.00 uur. Verder iedere evond van 19.00 tot 21.00 uur. dansontmoetingscentrum hogewoerd 87 - leiden - tel. 53139' Tankwagen omgeslagen Op rijksweg 9 bij de afslag Santpoort is gisteravond een tankwagen met 24 ton salpeterzuur omgeslagen, waarschijnlijk door een te hoge snelheid. Men heeft diverse pogingen ondernomen de lekkende tankwa gen leeg te pompen. Een van de manieren was de tank met inhoud van de gekantelde wagen los te ta kelen, met het gevaar dat scheuren in de tankwand ontstonden. (Van onze correspondent, Ro ger Simons) LONDEN In Groot-Brittan- nië zijn vandaag de dag op de zwarte markt baby's te koop. Ze kosten 3500 tot 6500 gulden. Dit is onthuld door mevr. Hila ry Help n, secretaresse van de nationale verenging voor de adoptie van kinderen. Me vrouw Halp n heeft persoonlijk het geval meegemaakt van een pasgeboren zu geling, die ver- kocat werd aan de hoogste bie der. De laatste t'jd worden in Groot-Brittannië steeds minder kinderen geboren, waardoor er veel te weinig baby's beschik baar zijn voor adoptie. De zorgen in kraaminrichtin gen van de Britse nationale gezondheidsdienst zijn koste loos, In luxueuze privéklinie- ken kost de verpleging veel geld. Jonge ongehuwde moe ders blijken vaak te bezwijken voor het verleidelijke aanbod van kosteloze verzorging in privé-klinieken, plus een royale f nanciële beloning, in ruil voor hun baby's. Aan dit gesjacher zal echter een e nde gemaakt worden door een nieuwe wet. d.e op 8 februari in tweede lezing be handeld wordt doo-. et Britse parlement. Al», die vet een maal van kr' At is, n men in Groot-Brittannië geen kinde ren meer adopteren dan door bemiddeling van gespeciali seerde liefdadige instellingen of de plaatselijke overheid. Privé-adopties onder familie leden blijven echter wel moge- Ijk. Ieder jaar worden naar schat ting 1500 tot 2000 baby's privé geadopteerd, waarb'j de moe der het kind aanbiedt aan vreemden. In Londen is het geval bekend van de hoofdver pleegster van een pr ivé-kraam- inrichting, die zich schuldig gemaak; heeft aan de verkoop van zuigelingen. Deze zaak wordt nu gerechtelijk onder zocht. Voor het aanbrengen van een nieuw kwartaal-abonnement bieden wij u in samenwerking met 'Fleurop' - Nederlands grootste bloe misten-organisatie (garantie voor kwaliteit) - een bijzondergeurige 'blijmaker' aan: een (raat boeket bloemen. Verras uzelf ot een an der ermee. Stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel, naar antwoordnummer 349, Lelden. Stuur een boeket bloemen naar. s-: leidse Woonplaats: courant

Leidse Courant | 1974 | | pagina 1