KAMPEERDERS OP DE BRES VOOR DE WULP CDA van de grond in Leidschendam Dokter Goudriaan een kwart eeuw in Noordwijk Geen verdere uitbouw van Noordwijkerhout KVP-Stompwijk breekt zich het hoofd over bevoegdheid wijkraad bollen- duin- en vlietstreek „Geen spionage55 Programma Bestemmingsplan Stompwijk van groot belang Wedstrijd- avond van Noordwijkse Filmclub Bromfiets reed door na ongeluk PAGINA 5 DONDERDAG 17 JANUARI 1974 LEIDSE COURANT Noordwijkerhout Begin decem ber van het vorige jaar plaats ten wij een artikel waarin een aantal onbekenden opzienbaren de onthullingen deden over de campig „De Wulp" in Noord wijkerhout. In dit artikel deden zij een boekje open over het geen er mis was op „De Wulp" en hun beschuldigingen logen er niet om. Niets deugde er op de camping, kortom het was er een grote puinhoop. Naar aanleiding van deze beschuldigingen kwa men kortgeleden ruim tachtig verontwaardigde campingbewo ners bijeen om de zaken recht te zetten. Wat zij van „De Wulp" vinden en hoe zij hun verblijf op de camping hebben ervaren, leest U in het onder staande artikel. ,De Wulp is geen puinhoop". Dat wordt wel duidelijk als je de brief leest, die, een groot aantal bewoners van deze camping geschoven. Op de camping re geerde hij als een despoot, zijn kinderen fungeerden als spion nen, het drinkwater voldeed niet stuurde naar onze krant. Om nog even Uw geheugen op te frissen vatten we even in het kort samen welke beschuldigin- aan de eisen, de toiletten en douches waren niet in orde en de lozing van riool- en grondwa ter was bijzonder slecht. bewoners er zelf van? Over het optreden van de heer v.d. Burg schrijven zij: „Wij hebben zijn gedrag niet ervaren als dictatoriaal. Op een cam ping hoort orde en regel te heersen. Op „De Wulp" was dat het geval." Over de spionage: „De vier kin deren van de familie V.d. Burg zijn en worden in de camping gemeenschap opgenomen; het woord spionage is daarmee ont leed." Camping De Wulp: „hulp" van kampeerders Over het slechte drinkwater: „De bevoegde instantie (Gem. Wa- Over het onderhoud van de loilet- halve dient te worden vermeld terbedrijf Noordwijk) heeft het ten en douches: „In het hoogsei- dat de kinderen de zaak wel water geanalyseerd en in eerste zoen worden de toiletten, dou- weer bevuilen." instantie geschikt bevonden ches en wasplaatsen viermaal Over de lozing van riool- en voor consumptie." per dag gereinigd. Eerlijkheids- grondwater: „Hiervoor is nog geen ideale oplossing gevonden; in samenwerking met de ge meente Noordwijk wordt hier aan de nodige aandacht be steed." LEIDSCHENDAM In een gecombineerde ledenvergadering van KVP, AR en CHU is gisteravond besloten om onder de naam „Christen-Democratisch Appèl" in de gemeenteraad als een eenheid op te trekken „in dé overtuiging dat hierdoor een belangrijke bij drage kan worden gegeven aan de harmonieuze ontwikkeling van de Leidschendamse gemeenschap". De ledenvergadering ging, na een discussie over een aantal punten, voorlopig akkoord met het werk programma voor de raadsfractie. Het bestuur zal beoordelen of eventuele schriftelijke reacties nog in het programma moeten wor den verwerkt. Indien het programma hierdoor principieel zal wor den gewijzigd zal nog een ledenvergadering worden uitgeschreven. Op de CDA-lijst komen de eerste drie plaatsen aan resp. 'n KVP-er, 'n AR- en vervolgens 'n CHU-lid. Op de volgende vier plaatsen komen weer KVP-ers en vervolgens AR, KVP en CHU. Voorzitter drs. Post zei dat de sa menwerking van KVP en prot. christelijken nu culmineerde in de vorming van één fractie, 'n Enquête onder de drie partijen heeft uitgewezen dat er een groot aantal voorstanders was voor deze samenwerking. Bij de bespreking van het pro gramma vroeg een van de aan wezigen aandacht voor het be vorderen van meer inspraak en invloed van bejaarden op hun eigen omstandigheden, „in de bijstand, maatschappelijke in stellingen en bejaardeninrichtin gen gaat het veelal voor en over ons, maar meestal zonder Vanuit de vergadering werd ook gevraagd besprekingen te ope nen met de Progressieven Leid schendam over een soort sa menwerkingsverband. Een van de aanwezige raadsleden, dr. mr. P. de Waart, zei er sympa thiek tegenover te staan maar dit op gemeenteraadsniveau niet te willen aanraden. „Er is al een samenspel tussen de frac ties en bovendien stemmen de fracties veelal verdeeld. Op de opmerking „dan kom je op een programcollege en ga je polari seren" antwoordde de heer de Waart dat hij een programcolle ge alleen afwees „in de Leid- v schendamse verhoudingen." Het CDA is verder van mening dat een trendmatige aanpassing moet plaats hebben van de be staande subsidieregelingen voor het jeugd- en jongerenwerk en de jeugdsport. Ten behoeve van de algemene recreatie moet de ontsluiting van de Duivenvoord- se- en Veenzijdse polder door de aanleg van wandel- en fietspa den worden bevorderd. Boven dien moet het toekomstige re creatiegebied „De Vlietlanden", zonder aantasting door intern autoverkeer van de oeverwegen van de Vliet, vanuit Leidschen dam bereikbaar worden ge maakt. Het CDA acht de spoedige tot standkoming van een bestem mingsplan voor Stompwijk van groot belang. Hierdoor zal de bouw van verschillende soorten woningen kunnen worden gerea liseerd en krijgen de gevestigde plaatselijke bedrijven meer uit breidingsmogelijkheden. C CDA ziet De Vliet primair als recreatieve vaarroute LEIDSCHENDAM In het programma van het Chris ten-Democratisch Appèl, wordt evenals in dat van d® Progressieven Leidschen dam, aangedrongen op be houd van de sluizen en van de omgeving. De Vliet dient primair als recreatieve vaar route te worden aangemerkt. Plannen om de Vliet ge schikt te maken voor 1000- tonners worden door alle Leidschendamse partijen af gewezen. Onverwacht was daarom de reactie van een der aanwezi gen op de gezamenlijke le denvergadering waarbij ge pleit werd voor het toelaten van de duizend-tonners en het verbeteren van de scheepvaartroute voor vrachtschepen. „Leidschen dam heeft zijn bestaansmo gelijkheden gekregen door de sluizen, nu komt er een mu seum, de schepen brengen juist leven. De scheepvaart heeft hier werkgelegenheid gebracht, nu zijn er geen scheepswerven meer. Chris- tiani en Nielsen is hierdoor verdwenen en er zijn ook geen loodsen meer." De vergadering was lichtelijk verbaasd en de spreker kreeg dan ook geen mede standers. WARMOND Gisteren vierde- Warmonds dominéé zijn 25-jarige jubileum met twee zeer geslaag de recepties in 't Trefpunt. Ds. den Tonkelaar, die sinds 1972 in Warmond gevestigd is als pre dikant en hiervoor zijn plaats had in Bussum, heeft zich in een zeer korte tijd bijzonder popu lair gemaakt, niet alleen in eigen gemeente maar bij de gehele Warmondse bevolking. Dat komt door de zeer goede samenwer king die de dominee heeft opge bouwd met de katholieke paro chie. De belangstelling was enorm groot. Ca. 350 mensen maakten gebruik van de receptie en verschillende cadeaus werden er aangeboden waaronder een zeer mooi batik kleed. Burgemeester Vreeze haal de in zijn speech nog even aan dat in zeer korte tijd drie opvol gers in Warmond intrede deden. Pastoor Musser, dominee Den Tonkelaar en hijzelf. Namens de gemeente Bussum wa ren mej. Keynen en ds. Tamme- ling aanwezig die veel lovende woorden spraken over de jubila ris. De heer P. van Leeuwen sprak namens de Warmondse ge meente en de heer Morling na mens de gemeente Buurmalsen waar ds. Den Tonkelaar indertijd begonnen is. NOORDWIJKERHOUT De ge meente Noordwijkerhout zal in 1974 om en nabij de tien miljoen gulden uitgeven. Dit blijkt uit de begroting voor dit jaar, die vanavond en morgenavond door de raad zal worden behandeld. De aanvang is op beide dagen om 20 uur. Op de eerste plaats wordt het laatste gedeelte van de Zee straat van riolering voorzien terwijl begonnen wordt met het eerste deel van de Schulpweg. Dat betekent voor 51 gezinnen de oplossing voor een langlo pend probleem. Zo gauw het Hoogheemraadschap van R in land het tracee heeft bepaald van de nieuwe persleiding kan De Zilk van de rioollozing in de stinkende Beek verlost worden. De burgemeester en wethouders hebben deze zaak de grootste urgentie meegegeven. Als het eenmaal zover is, kan een groot deel van de Zilkerduinweg" met 49 huizen, van riolering worden voorzien. Ds persleid ng van Ruigenhoek naar De Zilk brengt dan weer verbetering van de toestand in Ruigenhoek. Een ander belangrijk punt in de begroting is de bouw van de zes-klassige basisschool in De Zilk. Daarnaast wordt in het plan Guldemond een drie-klassi- ge openbars school gebouwd. Wat betreft de volksgezondheid zal men zich inspannen om ie dereen te voorzien van deugde lijk leidingwater. De gereedko ming van he: overdekte zwem bad wordt in augustus ver wacht. B en w van Noordwij kerhout hebben verder een bp- drag van 3">.00Il gulden in de bp- groting gebouwd om de prijs stijgingen te kunnen opvan gen. Wat de woningbouw b®- treft, stellen b en w, dat de ge meente „vol zit" en dat men niet op verdere uitbouw hoeft te rekenen. NOORDWIJK Het is de zer dagen 25 jaar gele den, dat de heer C.H.G. Goudriaan zich als arts te Noordwijk vestigde. In de afgelopen kwart eeuw heeft hij zich in de Noord wij kse gemeenschap doen kennen als de man, die dag en nacht klaar staat voor zijn patiënten. In zijn grote prak tijk is dit in de voorbije jaren ten koste gegaan van heel wat gestoorde en slapeloze nachten. Naast de medische hulp, doet de sociale begeleiding van zeer velen, die met persoon lijke- en gezinsmoeilijkheden te kampen hebben, een groeiend beroep op de inzet van de meeste artsen. Dok ter Goudriaan is één van hen. die altijd weer het ge duld en de wijsheid weten op te brengen om in vaak lang durige gesprekken te luiste ren naar de problemen van de medemens, opi deze, put tend uit een grote dosis wijs heid en ervaring, met raad en daad bij te staan. Door deze inzet heeft hij zich de vriendschap en sympathie van een schare patiënten en medeburgers verworven. In het maatschappelijk leven vervulde en vervult hij vele functies ter bevordering van het welzijn van anderen, zoals het voorzitterschap van het Wit-Gele Kruis, het Zie kenfonds Noordwijk, de voet balvereniging SJC; voorts bestuursfuncties in het Kraamcentrum Bollenstreek, het Ned. Rode Kruis, de EHBO, de sportkeuring en de Noordwijkse Sportraad. Bij deze opsomming zullen wij Dokter Goudriaan: 25 jaar inzet het laten, overigens geheel in de geest van de jubilaris, want dr. Goudriaan is een man, wars van ophef en lof tuitingen. Zijn inzet voor de patiënten en de Noordwijkse gemeenschap is voor hem een vanzelfsprekende zaak. Uit de patiënten heeft zich een comité gevormd, dat het ju bileum niet ongemerkt wil laten passeren. Een rond schrijven onder hen riep bij zonder prettige en spontane reacties op en daarvan wenst men blijk te geven. Op zaterdag, 26 januari a.s. is er van 17 tot 19 uur in het „Hof van Holland" voor ie dereen gelegenheid om de dokter persoonlijk geluk te wensen. Ongetwijfeld zullen zeer vele patiënten, vrienden en bekenden op deze receptie van hun hulde en waardering blijk geven. NOORDWIJK Maandag. 21 ja nuari a.s. houdt de Noordwijkse Filmclub haar wedstrijdavond met het verplichte onderwerp: „De Hobbyist". Een jury uit de Leidse Filmliga zal een en an der komen jureren. De dag daarop gaan een aantal NFC-ers weer naar Hillegom, waar men kritiek heeft ge vraagd op de reeds eerder ver toonde films. Op 28 januari ko men de Hagenaars met een aanvullend programma naar Noordwijk. Belangstellenden zijn steeds welkom op de cluba vonden van de N.F.C. Andere filmavonden zijn 4 en 18 februa- ir, 4 en 18 maart a.s. Op 1 april a.s. vindt de jaarlijkse wed strijd plaats met de wisselbeker als inzet. Het onderwerp is vrij. Het secretariaat van de Noord wijkse Filmclub is gevestigd aan de Marijkestraat 9, tel. 2807. Fietser gewond SASSENHEIM Dinsdagmorgen circa 8 uur werd een fletser, die op het fietspad van de Haarlem merstraatweg, richting Sassen- heim reed, aangereden door een bromfietser die uit tegenoverge stelde richting kwam. De fiets (27) afkomstig uit Oegstgeest, kwam te vallen en werd vrij ernstig aan het gelaat gewond. Hij liep een gescheurde lip en een gescheurd gehemelte op. Na eerste hulp van de bedrljfs-EH- BO van Slkkens, werd hij over- gebracht naar het Acad. Zieken huis te Lelden. De politie ver zoekt getuigen van het ongeval, waarbij de bromfietser door reed, zich te melden op het bu reau aan de Menneweg, of tele fonisch nr. 02522-1902», of bij de politie in de woonplaats. F.lckerlvek speelde het voor Nieuw weekblad voor Katwijk KATWIJK —De Katwijkse Post, uitgave van de drukkerij Wou- da, krijgt er een concurrent bij. Het Hillegomse drukkerijbedrijf Veldhuys-Hamberg B.V.. uit geefster van het Nieuwsblad Bloembollenstreek, heeft deze week besloten in de badplaats met „De Katwijker" van start te gaan. Het ligt in de bedoeling dit gratis huis-aan-huis blad in een oplage van 10.000 te gaan versprijden. Commercieel en re dactioneel zal de inhoud van „De Katwijker" grricht zijn op de plaatselijke ma.Kt. STOMPWIJK Onder leiding van voorzitter V.d. Bosch hield de K.V.P. afd. Stompwijk (de enige politieke partij ter plaatse) een vergadering. Ge sproken werd voornamelijk over het concept werkprogram voor dB komende gemeenteraouls- periode. Over het aflgemeen hadden de aanwezi gen op dit werkstuk niet veel commentaar. Het hete hangijzer van de woningbouw en die voor de bejaardon in het bijzonder, werd keurig netjes af geschoven, wegens het feit dat het bestemmings plan nog niet gerred si. De voortgang van dat plan nou n'et g«roed is. De voortgang van dat ber komt de gemeente pas half februari haar eerste plannen aan de Stompwijkers ontvouwen. Hoe spijtig ook, Stompwijk moet wachten. Het punt van de gekozen wijkraad, welke tegelijk met de gemeenteraad gekozen dient te worden, leverde ook nog aardig wat discussie op. Nage noeg niemand schijnt precies te weten welke de bevoegdheden van zo'n raad zijn. Van achter de bestuurstafel werd het verlossende woord ook niet gesproken hoewel men er blijkens het werk program wel achter staat. Dat wordt dus enig puzzelwerk voor de doe-het-zelvers onder de Stompwijkers. Grote aandacht werd wel besteed aan het wegvallen van de ambtelijke begeleiding vocu zo'n gekozen wijkraad. Vooral de ouderen en de voorzitter stonden hier bepaald huiverig te genover. Positieve punten werden slechts door enkele leden naar voren gebracht. Tenslotte wil men er toch wel aan, maar dan wel een wijk raad, die geënt is op de gemeentewet. De kwestie van 't verkeer, liep regelrecht naar de vraag om meer snelheidscontroles. In de praktijk blijkt dat echter onuitvoerbaar vanwege het vele schrijfwerk dat hier voor de politie aan vast zit, zodat andere belangrijke politietaken dan weer in het gedrang komen. Meest puntige uitspraak was wel om nabij de borden 50 km een bord te plaat sen met de tekst „Welkom in Stompwijk, matig uw snelheid". Snel kon men overgaan tot het punt kandidaatstel ling Zittend raadslid tevens voorzitter K.V.P. de heer Van den Bosch deelde mee dat hij zich niet meer ter beschikking stelt. Het 2e raadslid uit Stompwijk, de heer C. Boer zei zeker niet te staan dringen voor nog een zittingsperiode, maar als er wederom 'n beroep op hem wordt gedaan, zal hij toestemmen. Meer kandidaten waren er nog niet voorradig. Via L.T.B. en N.K.V. en an dere verenigingen hoopt het bestuur nog een drietal geschikte mensen te vinden. Wel is het zo dat Stompwijk hoogst waarschijnlijk de komende raadsperiode door slechts één man vertegenwoor- d'gd zal zijn. Zorgenkind en Philadelfia Sassenheim Gisteravond was er bij „Cees en Ineke" een ont spanningsavond die uitging van de verenigingen „het Zorgen kind" en „Philadelfia". Voorzit ter C. v.d. Vlugt van „het Zor genkind" sprak een welkomst woord, waarin hij o.a. opmerkte heel blij te zijn met de grote opkomst. Hij sprak extra dankwoorden aan het adres van de bestuursleden van beide verenigingen voor al hun activiteiten op allerlei ge bied. Hierna werd door de To neelgroep „Elckerlvck" de klucht „Levensrariteiten" van Johan Blaaser opgevoerd. Men genoot prima van het mooie spel, een daverend applaus was de welverdiende beloning voor de twaalf dames en heren. De voorzitter van „Philadelfia", J. Dijkstra, dankte „Elckerlyck" voor de mooie prestatie, en ook mevr. Baak voor de organisatie van de avond, en niet in het minst „Cees en Ineke" die de grote zaal weer belangeloos be schikbaar stelde voor de vereni gingen. In de pauze werd een gezellige verloting gehouden. Winter- concerten- Jeanne d'Arc Noordwijkerhout De Harmonie "St. Jeanne d'Arc" geeft ondet leiding van haar dirigent de heef André Glotbzback op 25 en 2i januari a.s. haar gerenommeer* de winterconccrtcn. Na de opening door de drumbanl en de majorettes speelt de har monie werken van Gottfried Rod. Joh. Wichers, Pi Scheffer, Ted Huggens en A. Javaloyea Tijdens de korte pauze concer teren de leerlinge- van de mu ziekschool onder leiding van di heer Fred Boelhouwer. Na d, pauze gaat de harmonie op d lichtere toer. De Boranies zoi gen met hun gezellige dansmu ziek voor een feestelijk slot.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5