Subliem Ajax vond juiste wapen en kleineerde verdediging AC Milan „Chorsov is een ploeg, die ik niet had willen hebben" WIEL COERVER NA LOTING Wij moeten volgende ronde kunnen halen Amsterdammers schitterden, maar Europees avontuur voorbij Knobel: Unicum Udo Lattek ontevreden r> PAGINA 15 AMSTERDAM De meest opvallende voetballer in het won- derelftal" zoals Ajax zich gisteren weer eens in het grandioze duel tegen AC Milan manifesteerde. Johnny Rep vertaalde de gevoelens van de Amsterdamse spelers nog het best. „Het be langrijkste is", zo zei Rep, ,,dat we weer wat hebben goed gemaakt bij het publiek. Als we waren blijven voetballen zoals in de laatste twee wedstrijden, dan was er geen hond meer gekomen. En als we zo blijven spelen als gisteren, dan komen ze vanzelf weer". Johnny Rep vervolgde: „En finan cieel is het ook altijd lekker. Het is dan wel geen Europacup, maar er zit toch een lekker sommetje aan vast". Ook trainer George Knobel toonde zich een meer dan tevreden man. De oefenmeester, die na Ajax' uitscnakeling in Sofia vertelde een beetje genoeg te hebben van voetbal, was niet meer te her kennen. Gniffelde hij: „De totale beweging was er weer. Va riaties in de aanval, iedereen bleef lopen. Dat is de enige ma nier waarop je zo'n statisch verdedigende ploeg als die van Milan kan pakken. Nou. je hebt het gezien. Dit was toch een geweldig kijkspel?" Het komt dan ook niet al te veel voor, dat er tegen een Ita liaanse ploeg zes doelpunten worden gescoord. Volgens mij is dat bijna een unicum. Maar behalve de voorhoede wil ik ook mijn achterhoede een compliment geven. Zij hebben zeer op lettend gevoetbald, op een paar kleine foutjes na". maakte geen reclame voor het laten zien, maar koelbloedig voetbalspel. Hardnekkig werd rukte Rep op naar doelman op eigen grondgebied verdedigd. Vecchi en liet hem met eea Zelfs de komst van Tresoldi in hoog schot volkomen kansloos, de ploeg van Biasiolo, bracht Dat de verdedigers van Ajax nauwelijks enige verbetering in mochten opkomen, etaleerde het spel van de Italianen, waar- Ruud Krol vijf minuten voor het van Benetti door Glöckner de einde. Met de bal aan de voet gele kaart kreeg gepresenteerd. stoof hij het Italiaanse straf- omdat hij Arie Haan fors tegen schopgebied binnen, waar de benen schopte. Ajax trnk Schnellinger hem in het gras zich van die intimidatie nauwe- liet happen. Glöckner legde da lijks iets aan. Speelde rustig bal onmiddellijk op de stip en verder en bouwde de ene aan- Gerry MUhren had geen enkele val na de andere op. Milan moeite om de stand op 5—0 te kwam nog één keer in het doel- bepalen. Nog had Ajax niet ge- gebied van Stuy. kwam zelfs in noeg. Een Ajax dat zich op een positie om te scoren, toen nieuw wilde bewijzen. Het halve Rivera Johan Neeskens kon ont- dozijn werd dan ook nog in de wijken en vervolgens Blanken- laatste minuut volgemaakt. Een burg wist te omspelen. Zijn doorbraak van Neeskens werd schot werd echter schitterend in het centrum door een aantal gekeerd door Stuy, die in de verdedigers slecht onderschept, tweede helft op de eerdere door- waarna Arie Haan zich vrij- braak van Chiarugi niet* meer maakte en beheerst Intikte: 6— te doen had gehad. 0. Ajax had geschitterd, maar het Europese avontuur was defi- AJax counterde direct, bouwdo nitief voorbij. r*kem r cn Keizer. AC MILAN: Vecrhl. Anquiletti dacht de Amsterdams# aanval te onderbreken, maar scheidsrechter: Glöckner. Aantal toe- verkeek zich op Johnny Rep, schouwen 30.000. die zich tot dan toe weinig had TON DE WIT AMSTERDAM Ajax bezit nog klasse. In het door stortregens geteisterde Olympische Stadion te Am sterdam toonde Ajax wel degelijk te kunnen scoren. Gingen de Ajaxieden in de eerste botsing om de su percup in Milaan met 1—0 de boot in en verloren Kno- bels mannen in de derby van FC-Amsterdam, giste ren liet Ajax zien dat dit duidelijke vergissingen waren geweest. De super cup, belangrijk of niet, de partij voetbal die Ajax de 30.000 toeschouwers voor schotelde, was wel degelijk het aankijken waard. Met maar lieist 6—0 werd de AC Milan van de grasmat geveegd en kon Ajax de traditionele rondgang ma ken met de loodzware cup. „Onze beste wedstrijd die we het laatste jaar hebben gespeeld", aldus Gerry Mühren. Ajax was uit op wraak tegen de Milanese formatie die in de eerste con frontatie met eeh gelukkige zege konden opstappen door een misverstand in de defensie van Ajax. Ajax had toen het wapen nog niet gevonden om de hechte Italiaanse defensie te doorbo ren. Gisteravond bezat Ajax dat wapen wel. In een razendsnel tempo werd van begin af aan druk uitgeoefend op het doel en dat bracht direct al zoveel pa niek in de verdediging van Mi lan teweeg, dat Ajax kort na het begin al dicht bij een doel punt was. Na een combinatie tussen Haan en Mulder was het de spits van Ajax, die rakelings naast schoot. Jan Mulder was uiterst actief, bleef lastig en trok zich ditmaal niets aan van zijn vaste bewaker Maldera. Het was al snel duidelijk dat Milan onder een dergelijke druk.. moest bezwijken. Nadat Nees kens met Keizer, de beste spe lers in de ploeg van Ajax, nog eens uit een hoekschop over hadden geschoten en doelman Vecchi een gevaarlijke terug speelbal van Anquiletti nog net onder controle "had weten te krijgen, gelukte het Ajax in de 20e minuut de score te openen. Maldera had Jan Mulder onder uit gehaald en Ajax mocht een vrije trap gaan nemen. Piet Keizer legde de bal een meter Met een schitterende omhaal scoort Johan Neeskens het derde doelpunt voor Ajax, doelman Vecchi strekt in een vertwijfeld gebaar nog zijn hand. Tevergeefs. Ajax is definitief opzij en Jan Mulder zelf haalde hard uit. Via de binnenkant van de paal caramboleerde de bal in doel: 1^0. Laf Ajax stoomde door tegen de laf- spelende Italiaanse formatie, die opnieuw meer aandacht aan de defensie besteedde dan de aanval. Maar die defensie bleek toch niet zo best te sluiten als in Milaan. Toen Ajax het minder vaak in de diepte zocht. De druk die Ajax gisteren in zijn laatste in ternationale wedstrijd van dit seizoen uitoefende, was Milan toeh echt te veel. Spelers raak ten ook geïrriteerd, zoals Schnellinger, die Haan opzij zet te. Dit de door scheidsrechter Glöckner toegekende vrije trap door Rep genomen, opzij van het strafschopgebied, kopte Ger ry Mühren de bal door naar het centrum, waar Keizer klaar stond om er z'n voet achter te zetten: 20. Milan voelde dat zijn rol was uitgespeeld en pro beerde na Ajax' tweede treffer wel de aanval op te zoeken, maar met het enige schot dat Milan via de voet van Rivera op Stuy, had de Amsterdamse doelman niet de minste moeite. Ook in de tweede helft heeft Mi lan nauwelijks kansen gehad, o( het moest de doorbraak zijn ge weest van de snelle Chiarugi na ruim een kwartier. Chiarugi, de maker van het doelpunt in Mi laan, snelde bij de achterlijn langs Blankenburg en speelde de bal vervolgens naar de be nen van Hulshoff, maar vond toch Heinz Stuy op zijn weg, die in belangrijke wedstrijden toch altijd weer een belangrijke sluitpost blijkt te zijn. Het venijn om de tweede botsing van de Supercup zat hem gister avond in de start. In het laatste kwartier walste Ajax over de ploeg Nereo Rocco heen. Volkomen kapotgespeeld lieten de Italianen met zich sollen, van voet naar voet ging de bal bij Ajax. Steeds weer was er een mannetje aanspeelbaar. Ook in de voorhoede, waar de vaste be wakers van de Ajax-aanvallers het niet meer konden volgen. Dertig minuten was de wed strijd oud in de tweede periode, toen Johan Neeskens Ajax defi nitief in veiligheid bracht. Uit een hoekschop van Suurbier kopte Hulshoff door en het was Neeskens die raak schoot: 3—0. Milan, vierde plaats momenteel in de Italiaanse competitie, DEN HAAG De kans bestaat dat het toernooi om de Europe se beker voor landskampioenen in de halve finales voor 75 pro cent een Oosteuropese aangele genheid zal zijn. CSKA Sofia, de Ajax-doder, mag zich bewijzen tegen Bayern München, de Westduitse kampioen, die in Eu ropa een enigszins overtrokken faam geniet. De uitschakeling van Dynamo Dresden in de vorige ronde was overigens een uitstekende pres tatie, die Bayern in de duels met de harde Bulgaren toch wel licht favoriet maakte. Trainer Udo Lattek toonde zich met de loting uiterst ontevreden. Hij herinnert zich vermoedelijk de roemloze uitschakeling van zijn equipe door Ajax, vorig jaar, en gaat ervan uit dat de ploeg die de Nederlandse cupverzame laars bedwingt nog weer veel sterker is. Rode Ster Belgrado neemt het op tegen Atletico Madrid, een vol ledig open strijd. De derde kwartfinale levert in elk geval een Oosteuropese winnaar: Spartak Trnava of Uipest Doz- sa. Wellicht de sterkste ploeg van achter het ijzeren gordijn Celtic Glasgow, de enige voor- malige winnaar bij de laatste acht, zal het wel klaren tegen FC Basel, hoewel de resultaten van de Schotten op internatio naal niveau, de laatste maan den allesbehalve imponerend zijn. Bij de bekerwinnaars heeft de Oostduitse vertegenwoordiger 1. FC Magdeburg, die in de eerste ronde NAC de baas bleef, een goede kans de halve finales te bereiken ten koste van Beroe Stara Zagora (Bulgarije). Een zekere halve-finalist is Borussia Mönchengladbach. Tegen Glen- toran Belfast zijn slechts de cij fers waarmee dit felbegeerde doel wordt bereikt, interessant AC Milan blijft na de duels om de supercup nog op het interna tionale toneel. Tegen Paok Salo- niki wordt het ongetwijfeld geen bijrol, zodat behoud van de Eu ropacup II tot de mogelijkheden blijft behoren. De vierde kwart finale g. a' tussen Sporting Lis sabon en FC Zürich. Zwitser land, met twee clubs in de belang tste toernooien toch al goed vertegenwoordigd, is met e kwartfinalist zeker De ploeg van Ruch Chorsov, tegenstander van Feyenoord Sterspeler Joachim Marx CHORZOV Ruch Chorzov, Feyenoords te genstander in de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-cup, ziet de duels met de Rotterdammers met optimisme tegemoet. An toni Krawczyk, de vice-voor- zitter van de club: „Natuurlijk is Feyen- oord een sterke ploeg maar wanneer wij spelen zoals tegen Honved dan moet Ruch de halve finale bereiken. Laat ik zeggen gematigd optimistisch te zijn. Ons grote probleem is natuurlijk dat de competitie vanwege de winterstop itil ligt. Wij zullen de komende weken dan ook verschillende oefenwedstrijden gaan spelen in West Duitsland en Spanje. Joachim Marx, een van de vooraanstaande spelers van Ruch: „Ik geloof dat het spel van Feyenoord wat te schematisch is. Wij hebben dat gezien in de wedstrijd tegen Gwardia. Met een gedegen voorbereiding en een beetje geluk moeten wij de volgende ronde kunne., halen Diezelfde mening is ook Zyrrfunt Maxczyk, evenals Marx international, toegedaan. „Snelheid en een goede lichamelijke conditie zijn de sterke punten van Nederlandse clubs. Toevallig zijn dat echter ook onze troeven, zodat het een interessant» krachtmeting kan worden. Het is moeilijk te zeg gen wie de volgende haalt maar ik ben optimis tisch. De Poolse voetbalcompetitie kent een winterstop Tot nu toe zijn er vijftien wedstrijden gespeeld, daarvan verloor Ruch er slechts één (tegen Szombierski met 3—1) en speelde viermaal ge lijk tegen Gornik Zabrze (22), Pogon Szczecin (2—2), Stal Mielec (0—0) en Legia Warschau (0—0). in de vijftien wedstrijden verzameld# Ruch 24 punten, scoorde 33 doelpunten en kreeg er 11 tegen. Evenals Feyenoord in Nederland is Ruch nog de enige Poolse club in een van de drie Europese bekertoernooien. Ruch bereikte de kwartfinales van het UEFA-cup toernooi door het uitschakelen van Wuppertaler SV (41 en 45), Carl Zeiss Jena (3—0 en 0—1) en Honved Boedapest (0—2 en 50). Algemeen wordt Ruch Chorzov, dat getraind wordt door de Tsjech Vican, beschouwd als de beste Poolse ploeg ondanks het ?*it dat het elftal geen echte topspelers heeft. De grote kracht van hef team is conditie en snelheid. Ruch kan 90 minu ten „gaan" en menige tegenstander is aan het tempo kapot gegaan. De vaste kern van de ploeg bestaat uit de keepers Piotr Czaja en Jacek Kurowski, de verdedigers Konrad Bajger, Jerzy Wirobek, Mnrian Ostafins- ki. Piotr Drzewiecki. Ireneusz Malcher. de mid denvelders en aanvallers: Zygmunt Maszczyk. Bronislaw Gula, Joachim Marx. Jan Beniger. J» zef Kopicera en Stefan Herisz. Ostafinski. Maszczyk. Marx, Beniger en Kopicera zijn opgenomen in de selecte voor het Poolse elf tal, die zich momenteel voorbereidt op het we reldkampioenschap voetbal. ROTTERDAM „Weer naar Polen", zei trainer Wiel Coer- ver toen hij gisteren kort na het middaguur hoorde dat Feyenoord voor de kwartfinales in het toernooi om de UEFA-cup tegen Ruch Chorzov had geloot. „Het is nu precies de ploeg, die ik niet had willen hebben". „Het Poolse voetbal is de laatste jaren sterk opgekomen. Wij hebben in elk geval het geluk dat wij eerst uit spelen. Hoewel dat ook maar betrekkelijk is want je moet toch meestal in de tweede wedstrijd het spel ma ken en een eventuele achter stand wegwerken". Liever Wie had Coerver dan liever willen hebben? „Ik had voor mijzelf een lijstje gemaakt. Bovenaan stond Stuttgart, daarna kwamen Lokomotive, FC Köln, Ipswich Financiële moei lij klieden voor NAC BREDA De Bredase eredivisie club NAC verkeert in financiële moeilijkheden. Dinsdag is be" kend geworden dat men op de begroting van dit seizoen al een tekort heeft van ongeveer 400.000 gulden. De gemeenteraad voelt er onder deze omstandigheden weinig voor subsidie uit te keren. Een 6tructuurcommissie, bestaand# uit bekende Bredanaars. zal aan het eind van de maand rapport uitbrengen over de toekomstmo gelijkheden. Aan de hand van dit lapoart zal de raad bekijken of het toekennen van een subsi die nog verantwoord is. Town, Tottenham Hotspur en dan Setubal". Ruch Chorzov is voor de Limburger toch geen onbekende. „Toen wij vorig jaar in Warschau waren voor de wedstrijd tegen Gwardia hebben we Ruch op de televisie zien spelen tegen rarl Zeiss Jena. Ik vond het toen een ster ke, atletische ploeg met uitste kende vleugels en een formida bele ausputzer". Die mening werd door Jörgen Kristensen gedeeld. De Deen vond dat Feyenoord het niet zo best had getroffen. „Het is naar mijn idee de sterkste van de ploegen die de kwartfinales hebben ge haald". Plan Wiel Coerver is vast van plan, wanneer de winterstop in Polen voorbij is, Ruch te gaan bekij ken. „Ik heb ze toen wel op de tejevisie gezien maar ik heb niet zitten kijken met het idee dat ik een nieuwe tegenstander zat te observeren". Wanneer Feyenoord op 6 maart tegen Ruch speelt, hoopt Coerver weer te beschikken over Henk Wery. De Rotterdamse vleugel speler, die in Warschau tegen Gwardia een zeer ernstige lies blessure opliep, die operatief werd verholpen, trainde giste ren weer voor het eerst met de bal. „Het ging goed", aldus Coerver. die binnen korte tijd ook weer kan beschikken over de aan een meniscus geopereer de Dick Schneider, die over en kele dagen weer een wedstrijd in het c-team speelt. Coerver: „Deze tegenstander was wel de laatste die ik wilde" Resultaat van loting De loting voor de kwartfinale» van het toernooi om de UEFA-cup had het volgende resuUnat VKB Stuttgart (WDD-Vltorla Setubal (Port.), Iptwtch Town (GB>—Lokomotive Leipzig (ODD. 1 FC Köln (WDD— Tottenham Hotspur (GBi, Kuch Chorzov Pol.1—Feyenoord 'Ned.) Europai-up bekerwinnaar» (kwartfinales)AC Milan (It.)-Paok Salonlkl (Griek.). 1 FC Magdeburg (ODD—Beroe Stara Zagora (Bul Sporting LUiabon (Port.)—FC Zurich (Zwl 1, Uoru»&la Mönchengladbach cWDD -Glentoran Belfast (N.-Ierl

Leidse Courant | 1974 | | pagina 15