16.- Gesprek van commissie pluriformiteit met kerk van onderop" opruiming in platen Ruitjesblouse 10 dagen voor Episcopaat publiceert actieplan roepingen OFFICIËLE PUBLIKATIE J 795 13.95 5.95 6.95 6.95 p.uk 6.95 9.95/795 5.95 795 VROOM DREESMANN VERLOVEN? VERHEUL OFFICIËLE PUBLIKATIE Het prijsverschil^ de Bijenkorf] AUTO INRUILEN TELEFOONTJE J9VNDERDAG 17 JANUARI 1974 LEIDSE COURANT De Op het secretariaat van de r.k. kerkprovincie in Utrecht heeft deze week een bespreking plaatsgevonden tussen vijf ver tegenwoordigers van het ver schijnsel „kerk van onderop" en de subcommissie voor de zo- De vijf afgevaardigden waren: H. genaamde kritische gemeenten, Ooslerhuis van de Amsterdamse die een werkgroep is van de bisschoppelijke commissie pluri formiteit (zie ook krant van dinsdag). Dit meldt de pers dienst van de rk kerkprovincie. studentenecclesia, J. Ruijter van de kritische gemeente IJ- mond, pastor L. Brueren van de jongerenkerk in Venlo, me vrouw Lies van der Hagen- Scherjan van de Werkplaats Kritische Gemeente Gooi en ds. K. Bouhuijs van de studentenpa rochie Leiden. De laatste was uitgenodigd, omdat de subcom missie zich beijvert ook de oe cumenische aspecten van de „kerk van onderop" in haar studie te betrekken. subcommissie bestaat uit: mgr. dr. H. Kuipers, vicaris-ge neraal van het Bisdom Haarlem, dr. F. Haarsma en dr. W. Ber ger, beiden te Nijmegen, dr. P. var. Hooijdonk, Amsterdam, me vrouw J. Mourits-Van Assen delft, Hilversum en dr. F. Ding jan, Vleuten. Bij het gesprek werd als uitgangs punt onder meer de taakom schrijving van de subcommissie genomen. Deze taakomschrij ving luidt: l. Inzicht krijgen in de beweegre denen die leiden tot de vorming van gemeenten en/of groeperin gen die als zodanig niet terug te voeren zijn op het initiatief en het ordenende handelen van de lokale bisschop. 2. Inzicht krijgen in het ontwikke lingsproces van deze gemeenten en/of groeperingen binnen de Nederlandse kerkprovincie en 3. ertoe bijdragen dat zowel de Nederlandse kerkprovincie als deze gemeenten en/of groepe ringen voor wederzijdse ver vreemding en isolement behoed worden. De kritische gemeenten zullen niet alleen voorwerp maar ook onderwerp van het onderzoek zijn. Ter vergadering brachten verte genwoordigers van de kritische gemeenten de noodzaak naar voren dat de leden van de sub commissie ter plaatse de kriti sche gemeenten en soortgelijke groeperingen gaan benaderen. De Interdiocesane Stichting voor Kerkelijke roeping zal een brochure samenstellen, waarin alle mogèlijkheden ver meld worden om te werken in dienst van de kerk. Dit staat in Ket actieplan, dat de Neder landse bisschoppen hebben voorgelegd aan het internatio nale roepingencongres dat van 20 tot 24 november in Rome is gehouden. Het plan is gepubli ceerd in het januari-npmmer van het informatiebulletin van de Nederlandse Kerkprovincie. Het rapport stelt, dat roepin gen zoveel mogelijk moeten voortkomen uit de basis. Dit houdt in, dat de gelovigen zich meer bewust moeten worden van hun mede-verantwoorde lijkheid voor de pastorale taakvervulling in de kerk. Daarnaast moeten er nieuwe mogelijkheden worden gescha pen om de gelovigen in het pastorale handelen in te scha kelen. Goec onderwijs acht het rap port zeer belangrijk, evenals cursussen voor volwassen kate- chese en het versterken van de geloofwaardigheid van de kerk. Ook wordt het belang ge noemd van voorlichting aan abituriënten van de middelba re school. Het actieplan wil in het bijzonder de vorming tot celibatair priester stimuleren. Er zal gezocht moeten worden naar nieuwe en meer aanspre kende argumenten voor het niet-gehuwd zijn van de pries ter. Tevens zal aandacht wor den besteed aan aangepaste leefvormen, waarin de keuze tot de celibataire levensstaat kan rijpen. Duitse synode: ook diaconaat voor vrouwen Indien de Westduitse Synode zijn instemming daarmee zal betuigen zal te zijner tijd de paus gevraagd worden ook vrouwen tot het diakonaat toe te laten. Dit staat in een voor stel, dat voor de nieuwe Syno dezitting die in mei in Wuerz- burg wordt gehouden, ter tafel gebracht is. In het Synodestuk, dat handelt over ambt en pastorale dien sten in de kerk wordt voorge steld ook de schaal van func ties in de zielzorg, zoals die vele eeuwen gegolden heeft nieuw en modern op te stellen. Daarbij komt het verzoek aan de paus om de leeftijdsgrens voor diakens te bepalen op dertig in plaats van vijfender tig jaar en eenmaal diaken ge wijde personen, die tenslotte geen priester willen worden, vrijheid te geven om te huwen. Voorts wil men de Synode voorstellen een beroep op de paus te doen, teneinde het ge huwde mannen mogelijk te maken de priesterwijding te ontvangen. De paus zou ook volgens de ingediende voorstel len de normen moeten veran deren, die staan voor de laici- sering van priesters. Deze zou den ook normale lekendiensten in de kerk moeten kunnen ver richten en zeker bij uittreding meer sociale bijstand van de kerk, die zij hebben gediend, moeten ontvangen. In maart of april zullen de opnamen beginnen voor de veelomstreden film over Jezus van de Deense regisseur Jens Ttiorsen. Uit een bericht van het blad „Actueel" in Kopen hagen blijkt, dat een oliesjeik in het midden oosten aan Thorsen toestemming zou heb ben gegeven opnamen in zijn land te maken. Enige maan den geleden heeft Frankrijk aan de Deense regisseur goed keuring onthouden vanwege de vele protesten. Met ingang van 1 januari is dr. Th. G. Kerstiëns (46) be noemd tot directeur buitenland van het Centraal Missie Com missariaat en Cebemo. Hij was secretaris-generaal van Unia- pac, de internationale van christelijke werkgevers. In zijn nieuwe functie is hij verant KORTE METTEN woordelijk voor de selectie en beoordeling van alle verzoeken tot financiering van ontwikke lingsprojecten. Onder de titel „Kerken on derweg in een marxistische sa menleving" heeft het gerefor meerde deputaatschap voor al gemene diakonale arbeid een rapport aangeboden aan de ge nerale synode van de gerefor meerde kerken over de kerke lijke situatie in Oost Europa. Het geeft suggesties om gestal te te geven aan het meeleven met de christenen in Oost Eu ropa, zoals persoonlijke be moediging, hulp aan kerken, het door plaatselijke gemeenten overnemen van contacten en interkerkelijke diaconale actie. Paus Paulus heeft in zijn wekelijkse toespraakje tot de mensen op het plein voor de St.-Pieter verteld, dat hij vori ge week op een avond de ko meet Kohoutec had waargeno men door een kijker vanaf een terras in het Vaticaans paleis. Het zien van de komeet had KERK EN WERELD hem „een gevoel van het kos misch mysterie" gegeven- De waarneming had hen veel ge noegen geauan, maar hem ook een gevoel gegeven van de „tot ontzag en ueemoed bren gende conirontatie tussen de dimensies ,van de mensen en die van het heelal". Het niet deiinuie benoemen van pater A. van Dam tot pas toor in het Limourgse iviuien- hoek door mgr. Gijsen blijtt de gemoederen in het piaatsje in oeroering houuen. i\u iieeic het gemengue Koor uit ivioienDeek besioten vooriopig geen mede werking te verlenen aan de eu charistieviering. Dit uit protest legen de handelwijze van mgr. Giisen. Het kerkbestuur uit Molenhoek zegt dit zeer te be treuren, maar vindt anderzijds dit besluit wel begrijpelijk. Draaiboek pastoraal beleidsplan De commissie pastoraal be leidsplan van het bisdom Rot terdam heeft ten behoeve van een tussentijdse peiling aan de dekenale raden gevraagd per eind februari mee te delen welke werkwijze wordt gevolgd bij het formuleren van prakti sche beleidsvoorstellen en hoe ver men daarmee is gevor derd. Het uiteindelijke resul taat van dit beraad moet op 15 In totaal levert dit dan veer tien dekenale inzendingen op, die door de commissie zullen worden verwerkt tot een to taal-verslag. Op basis daarvan gaat de commissie een ont- werp-pastoraal beleidsplan schrijven. Dit wordt dan weer besproken in de vergaderingen van de hoofden van dienst van het bisdom, de dekens en het dagelijks bestuur van de Dio cesane Pastorale Raad. Het resultaat daarvan wordt be handeld in het Diocesaan Be stuurscollege. waarna D.P.R. ter discussie zal voorleggen. De gedachten hierbij gaan uit naar het organiseren van een diocesane dag. F amilieberichten Bedroefd, maar dankbaar, voor alles wat hij voor ons is geweest, geven wij kennis, dat na gesterkt te zijn door de H. Sacramenten der Zieken, is overleden, onze dierbare vader en opa, Cornelis Petrus Beuk weduwnaar van Jacoba Elisabeth Bartels in de leeftijd van 77 Jaar. Heemstede: W. M. du Pau-Beuk G. du Pau Bodegraven: Th. J. Beuk M. L. Beuk-Biekman Leimuiden: C. P. Beuk A. M. Beuk-van Lammeren Badhoevedorp: J. P. Dekker-Beuk G. W. Dekker Krommenie: C. M. Claassens-Beuk H;M. Claassens Hasselt: C. N. Beuk L. Beuk-van Muyden Leimuiden; N. C. Beuk P. J. Beuk-van Lammeren P. J. Beuk en kleinkinderen Mevr. A. v.d. Schouw-van Dijk. Leimuiden, 16 januari 1974 Dr. Stapenseastraat 19. Wij vieren de H. Eucharistie voor zijn zielerust op zaterdag 19 januari a s. om 10.30 uur in de kerk van St. Jan de Doper te Leimuiden, waarna bijzetting in het familiegraf op het R.K. Kerkhof. In de kerk is er donderdag om 19.30 uur Rozenkrans gebed en vrijdag om 19.30 uur een avondmis. Hiermede vervullen wij de droeve plicht u het over lijden te berichten van onze oudste firmant Cornelis Petrus Beuk Hij bereikte de leeftijd van 77 jaar. Dankbaar zullen wij blijven gedenken zijn aandeel en blijvende belangstelling in de groei van ons be drijf. Leimuiden, 16 januari 1974 Directie Beuk Banket Beuk Supermarkt Na een kortstondig, blijmoedig gedragen lijden, overleed toch nog onverwacht gesterkt door het H. Sacrament der zieken onze lieve lieve man, vader en opa. WILHELMUS JOSEPHUS VAN LEEUWEN In de leeftijd van 78 jaar. Hazerswoude Jac. van Leeuwen-van Meurs Hoorn Wim MHM. Hazerswoude Koos en Nel Mien en Adri Oeganda Piet MHM. Andijk Gooi en Ria Bodegraven KeesenGerda én klein kinderen Hazerswoude 15 januari 1974. Dorpsstraat 208 Voor zijn zielerust zal in de Parochiekerk van van de H.H. Engelbewaarders te Hazerswoude - Dorp vrijdagavond een avondwake gehouden worden om 19.30 uur en zaterdag morgen om 10.30 uur de H. Mis van Requim en de begrafenis. Gelegenheid tot condoleren na de Avondwake in het Michelshuis. VERPLICHTE INLEVERING BENZINEBONNEN Het Rijksbureau voor Aardolieprodukten vestigt er de aandacht op dat de nog niet geldig verklaarde bonnen die voor een motorrijtuig zijn uitgereikt, bij de plaat selijke distributiedienst behoren te worden ingeleverd zodra voor dat motorrijtuig geen motorrijtuigenbelas ting meer wordt betaald (o.a. doordat teruggave van motorrijtuigenbelasting is verleend). Dit volgt uit de Distributiebeschikking Aardolieprodukten 1973 (art. 9). Degene die met betrekking tot een motorrijtuig deze verplichting niet nakomt zal bij de eerstvolgende algemene verstrekking van machtigingskaarten niet in aanmerking komen voor een machtigingskaart voor dat motorrijtuig. De verplichting tot inlevering geldt niet voor degenen die vrijstelling van motorrijtuigenbelasting genieten (zoals bv. invaliden). Vivaldi-album Op liet merk Philips, met 3 komplete werken: Dc 4 Jaar getijden - koncert in C voor man doline en strijkers en het Trompet- koncert door Maurice André. Nu slechts Verdi/Troubadour 3 LP's met tekst boek in cassette. In het Italiaans gezongen en uitge voerd door solisten, koor en orkest van de Staatsopera van Boekarest o.l.v. Egizio Massini. 3 Elpees van 39.-voor ean-Pierre Rampal, jegeleid door be roemde kamermu- ziekensembles, ver tolkt 20 komplete fluitkoncerten uit het barok- roman tische tijdperk. Deze geweldige cassette met 7 stereo-clpccs kost nu slechts Spotkoopje Dubbelalbum met de twee bekendste symfonieën van Johannes Brahms: de le en de 4e. Voor deze geweldige stereo-elpees betaalt u nu geen 25.- maar slechts (2 elpees) Een vrolijke stereo- demons tra ticplaat. Op kunt 1 hoort u hoe u uw stereo-ap- paratuur kunt testen. Het Alnxandrov Ensemble Do meest gevraagde elpee van dit be- ïmde Russische Kant 2 een spectacu- koor. Met befaamde laire show van beken- toppers als: Slcnka dc artiesten. Nu van Rasin, Kozakken- 8.90 voor slechts patrouille ra g~±mm Kalinka. Nu geen /L 16.95 maar slechts Aantreden voor de polonaise met Sjakic Schram! Een feest-elpco met maarliefst 31 nummers zoals: Glaasje op Zustor, oh zuster, Over 25 jaar enz. Nu van 14.90 voor slechts The Rock People 3-Dubbelalbum met popartiesten als: Redbonc, Santana, Poco, Blood Sweat Tears. The Byrds, Bob Dylan e.v.a. 3 Elpees nu geen 22.50 maar Verzamelelpee met 16 Popkrakers door popartiesten zoals Poco, Titanic, Argent, The Byrds, Janis Joplin, Santana. Nu van 10.- voor slechts Hammond-organist Klaus VVunderlich speelt 28 wereldbc- kende melodieën be geleid door zijn rit- megroep. Deze Super- Sterco-Sound-op- name kost nu geen 16.90 maar Party-plaat met het beroemde orkest van Kai Warner. 28 Speciaal gearrangeerde Nederlandse liedjes. Normale prijs 21.- Vier koncerten op 2 Bespeelde elpees: het le en 2e musicassctles en pianokoncert van 8-tracks resp. Tchaikovsky en met grote namen op Rachmaninov. Viool- de bekende labels, koncerten van Beet- zoals: Philips, EMI, hoven en Mendels- CNR en Telcfunkcn. sohn, door Svialislay Nu van 22.- en 17.90 Richter en David voor Oistrakh. Een voorbeeld: Vol met Super 20 Originele hits door Mouth MacNeal, Cornelis Vreeswijk, Boudcwiin de Croot, Jonn Woodhouse, Marly, Wim Sonneveld, Sandra Andres en anderen. Normaal 17.90 nu slechts Uw WO ren hu is, óók mul openbaar vervoer, steeds dichtbij. J. L. SCHAEFER arts afwezig van 22 januari tot 10 februari. De aanwezige artsen zijn bereid waar te nemen. AUTO INRUILEN SUCCES 000R EEN TELEFOONTJE vraagt secretaresses typistes N/Mt leiden n. rijn 44 01710—44841 alphen liszthof 18 01720—91873 katwijk parsstraat 19 01718-71215 -v randstad utzendtxxeau GEMEENTE ZOETERWOUDE De burgemeester van Zoeterwoude maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, zesde lid. van de Wet op de Ruimtelijke Órdening bekend, dat Gedeputeerde Staten 1973, G S. nr. 186. goedkeuring hebben verleend aan het bij raadsbesluit d.d. 26 oktober 1972. nr. 2211, vastgestelde bestemmingsplan „Barrepolder, 1e herziening", bestaande uit de van hot plan deel uitmakende plankaart, voorschrif ten en toelichting. Hel besluit van Gedeputeerde Staten, alsmede het daarbij goedgekeurde bestemmingsplan, ligt met ingang van vrij dag 18 januari 1974 gedurende een maand voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter Inza ge. Aangezien noch bij de gemeenteraad, noch bij Gedeputeer de. Staten tegen het ondefwerpelijke bestemmingsplan bezwaren zijn ingediend, is ten deze niemand bevoegd beroep in te stellen bij de Kroon. Zoeterwoude. 17 jani De burgemeester Detmers. GEMEENTE ZOETERWOUDE De burgemeester van Zoeterwoude maakt ingevolge het bepaalde in artikel 26 van de wei op oe KuimieiijKe Ordening bekend, dat vanaf vrijdag 18 januari 1974 gedu rende een maand Ier gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad in zijn vergade ring van 20 december 1973 vastgestelde bestemmingsplan „Hoge Rijndijk Noord (1973)". Bij de vaststelling van bovenbedoeld bestemmingsplan is atgeweken van het ontwerp, zoals dit ter inzage heeft gelegen. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de raad hebben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn bij Gedeputeerde Staten bestemmingsplan t Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heelt tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan In het ontwerp zijn aangebracht. Zoeterwoude, 17 januari 1974. b Zuid-Holland tegen het uw Juwelier - Adviseur Is Gemeente Noordwijk Op de admin is plaats vooreen boekhoudkundig medewerker met de mogelijkheid tot aanwijzing van plaatsvervangend chef, Taak: De werkzaamheden zullen bestaan uit: 1. medewerking verlenen bij de opstelling van jaarrekeningen en begrotingen 2. periodieke informatie t.b.v. financiële be leid 3. kostenbewaking en interne controle 4. bewaking van en bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de administratieve organisatie. Eisen: ruime ervaring en een behoorlijke opleiding, bij voorkeur met een S P D -diploma ot daar voor studerend, met goede contactuele ei genschappen, kunnen werken in teamver- uimte wordt verleend. Sollicitaties met opgave van referentieadressen binnen dagen na het verschijnen van dii blad te richten burgemeester en wethouders van Noordwijk, Voorstraat Noordwijk. AANWIJZING BONNEN VOOR BENZINE EN LPG; TOEWIJZING HERBEVOORRADING TANKSTATIONS Het Ministerie van Economische Zaken deelt mede dat voor de eerste distributieperiode die tot en met 3 februari loopt, de volgende bonnen zijn aangewe- A 01 t/m A 08 3 liter autobenzine B 01 t/m B 04 10 liter autobenzine E 01 t/m E 04 15 liter autobenzine H 01 t/m H 04 15 liter autobenzine K 01 t/m K 04 15 liter autobenzine M 01 t/m M 04 25 liter autobenzine G 01 t/m G 04 18 liter autobenzine(LPG) of 15 liter autobenzine Voorts zijn aangewezen de volgende bonnen, die zijn verstrekt als aanvullende rantsoenen: „A vijf liter vloeibaar gas" (voor 5 liter LPG of 4 liter autobenzine) ,,A twintig liter vloeibaar gas" (voor 20 liter LPG of 16 liter autobenzine) „A één liter autobenzine" ,,A vijf liter autobenzine" „A twintig liter autobenzine" Al deze bonnen zijn geldig van 12 januari tot en met 21 juli 1974. Garages, servicestations en andere kleinhandelaren die benzine en LPG verkopen zullen voor hun herbe voorrading met benzine en LPG van de distributie- diensten toewijzingen ontvangen voor eenzeltde hoe veelheid benzine en LPG als waarvoor bonnen zijn ingeleverd Geldig zullen zijn toewijzingen mei het opschrift K 001 voor benzine en K 002 voor LPG Om het in omloop brengen van zeer grote aantallen kleine coupures tegen te gaan zullen deze toewijzingen recht geven op het kopen van het tienvoud van het erop aangegeven aantal eenheden. 16,-^ Diverse modellen met of zonder borstzakjes. Met mooie grote kraag en knopenpas. Is goed af gewerkt en zit perfekt. Van polyester/katoen. In de maten 36-42. Wit met groen of geel of zwart of lichtblauw of bruin of rood of rose of navy. Normaal 24, 95. 10 Dagen als Prijswinner Afd. Kleine Konfektie. SUCCES DOOR EEN

Leidse Courant | 1974 | | pagina 11