Aanvoer Leidse veemarkt groter dan vorige week Hiltermann 24 januari in Wassenaar Leidse Baan weer in discussie Twijfels rond de dood van 14-jarige Katwijkse jongen GROENOORDHAL WINT MORGEN OOK SLAG OM NUCHTERE KALVEREN stad en randgemeenten In formatie-avond werkende jongeren PAGINA 3 MAANDAG 14 JANUARI 1974 LEIDSE COURANT -LEIDEN De tweede Leidse veemarktdag op maandag heeft nog grotere aanvoeren te zien gegeven dan vorige week. Bijna 1400 slachtrunderen werden in alle vroegte van heinde en ver re (zelfs uit Limburg) aange voerd. Bijna 300 runderen meer dan vorige week, maandag, de in eerste dag waarop Leiden in open concurrentie met Utrech een „gooi" deed naar de aan voeren van de voormalige Rot terdamse veemarkt. Nadat Leiden vorige week al dui delijk Utrecht had overtroefd, werden de verschillen vandaag nog groter. In Leiden werden vandaag zelfs dieren aange voerd waarvoor de handelaren al staangeld in Utrecht hadden betaald. Op het laatste moment besloten zij echter naar Leiden 0 te gaan. Hoewel de accommodatie in Utrecht wat beter is dan in Lei den, waar men nog met ruimte gebrek kampt, heeft de handel toch de voorkeur gegeven aan Leiden. De verwachting is, dat Utrecht zich snel van de maan- dag en dinsdag zal terugtrekken op de donderdag. Dat is ook wat de handel wil: een goede markt in het westen van het 7 land op maandagen en dinsda- gen en goede markt op donder- dag in het antrum van het land. Nu de handel de Leidse veemarkt tot een bestseller aan het ma ken is, zal er achter de ambte lijke schermen ook hard ge- werkt moeten worden aan ver schillende zaken. Zoals: goed keuring van G.S. krijgen om de capaciteit uit te breiden in de vorm van een runderhaf of de aanschaf van een groot aantal pallets waarop het vee in prac- tisch de hele hal kan worden j gestald. Om tijdsredenen schijnt men, aanschaf van nieuwe pal lets te verkiezen boven een run derhal achter de Groenoordhal. Omdat de Leidse raad midden vo rig jaar de veemarkt „op een laag pitje gezet heeft in afwach- ting van beslissingen van hoger hand over de veemarktkalender moet er nog veel voorbereidend werk voor een runderhal wor den verzet. In de gunstigste om- standigheden zou het zeker een half jaar duren voor er een een voudige runderhal staat. Tijdens de bouw zit men dan bovendien met de nodige complicaties bij het laden en lossen van het vee. Spoedige uitbreiding van de stallingsmogelijkheden is verder dringend gewenst, omdat de aanvoeren in dit jaargetijde tra ditioneel laag zijn. Als de ont wikkeling, die nu begonnen is, doorzet, moet men er rekening mee gaan houden, dat Leiden in topdagen van veermarkthandel op maandag zo'n 2000 runderen te verwerken krijgt. Naar het zich laat aanzien zal de markt ook morgen een door slaand succes voor Leiden wor den. Gingen Leiden en Utrecht vorige week met de nuchtere kalveren ongeveer gelijk met el kaar op, veel aanvoerders van nuka's, de vorige week Utrecht bezochten, komen nu naar Lei den. Onder hen is ook Cor van Vliet uit Gouda, die aanvanke-' lijk voorstander was van een nuka-markt in Utrecht. Hij komt nu morgen met 150 dieren naar de Groenoordhal. Naar het zich laat aanzien zullen morgen ook weer veel schapen in Leiden worden aangevoerd. Dit ondanks het feit, dat het mi nisterie heeft bepaald, dat scha-1 pen op dinsdagen alleen in Pur- merend mogen worden ge markt. Men hoopt, da' het mi nisterie alsnog spoedig op het besluit terug komt. zodat dan de Leidse schapenmarkt reglemen- -tair goed komt. Cursus Raad van Kerken Wassenaar vrijdag WASSENAAR In de Messias- kerk aan de Zijllaan in Wasse naar is vrijdagavond een begin gemaakt met een cursus over „De figuur van Jezus", die on der auspiciën van de Wasse naarse Raad van Kerken georga niseerd wordt. Op deze eerste avond sprak de hervormde pre dikant Dr. Th. C Frederikse over „Moderne Joodse stemmen gestart over Jezus aan de hand van Martin Buber en Sjaloom Ben Chorim". De twee volgende avonden zullen gehouden wor den op de vrijdagen 25 januari en 8 februari. Dan spreken resp. Ds. D. A. Werner over „Jezus in het eigentijdse Joodse leven" en kapelaan F. Somerwil over „De moderne virie over de his torische Jezus". Boerenkielavond De Blauwkousen in Hazerswoude HAZERSWOUDE Op zaterdag 19 januari, vanaf 20.00 uur, or ganiseert de carnavalsvereni ging De Blauwkousen in het Groenendijks parochiehuis (Pieyn 68) aan de Hazerswoud- se Rijndijk een boerenkiel avond. Prins Benno II en zijn raad van elf zorgen voor een „pittig stuk je boerenblaasmuziek". Op die zelfde avond houdt de sportver eniging Haduard een feestelijke bijeenkomst in De Crael. De sportvereniging Bernardus orga niseert op vrijdag 18 januari vanaf 20.00 uur een klaverjas- avond in de kantine. Hoewel het bezoek aan de horecabedrijven gisteren, ondanks de opheffing van het rijverbod, landelijk i middelde lag, mocht het restaurant „De Gouden Leeuw" in Voorschoten niet klagen over gebrek aan i Wassenaar Evelien Krosse, de duizendste bezoekster van de dit jaar als experiment gestarte i sport-instuif in de Wassenaarse i sporthal, ontving zaterdagmor gen uit handen van wethouder G. C. van Dijk eri jaarabonne ment. Tijdens de prijsuitreiking i (ook de nummers 999 en 1001 gingen met een prijs naar huis) zei wethouder Van Dijk, dat er plannen pijn om op dr "aterdag-1 morgen ook een recreatieve in- stuif te organiseren. LEIDEN De politieke werkwin kel van de Studenten Ekklesi organiseert woensdag een infor matieavond over de werkende jongeren en hun situatie in Lei den. Enkele jongeren uit verschillende groeperingen, waaronder bij voorbeeld Troef, zullen hierbij I aan het woord komen. Het is de j bedoeling, dat na de confronta tie een gesprek op gang komt over de problemen van de wer kende jongeren in deze tijd. De bijeenkomst wordt nu gehouden met het oog op de naderende gemeenteraadsverkiezingen. De deur van Rapenburg 100 is voor iedereen vanaf 20 uur open. WASSENAAR De bekendé politieke commentator mr. G. B. J. Hil termann zal op donderdagavond 24 januari a.s. in het Astra-theater in de Langstraat een causerie houden voor de leden van het Wasse naars? Nutsdepartement. Uiteraard komen de actuele internationale vraagstukken aan de orde. Na de pauze bestaat er gelegenheid voor <2 discussie. JLEIDEN In een schrijven aan van de Rijksstraatweg het ver- de Werkgroep Milieubeheer de Leidse Universiteit hebben Gedeputeerde Staten (weer J eens) gezegd dat zij voorstan- ders zijn van aanleg van de Leidse Baan. ^et schrijven was een antwoord op een nota van de werkgroep waarin de uitkomst van een on derzoek naar de verkeerssitua tie in het gebied tussen Den Haag en Leiden. Het provinciaal bestuur zegt dat er twee mogelijkheden zijn om - Wassenaar uit de verkeersmoei- ■!- lijkheden te helpen. Men kan de 1 Rijksstraatweg bestemmen voor t, doorgaand verkeer en dan de .-, lokale verbindingen met de weg 1 afsluiten. Het is echter ook mogelijk de ver- j bindingen met het dorp Wasse- naar te verbeteren. In het laatste geval moet echter - voor het doorgaand verkeer naar andere mogelijkheden wor den gezocht en dan komt het provinciaal bestuur weer bij de Leidse Baan terecht. Öe situatie op dt Rijksstraatweg is volgens GS langzamerhand onhoudbaar geworden. Rijkswa terstaat wil echter van de Rijksstraatweg een doorgaande route maken met alle gevolgen als de aanleg van tunnelbakken en andere kunstwerken van dien. Bedeputeerde Staten zijn van me ning dat door het verbeteren keersaanbod dat in noordelijk Den Haag terecht komt nog groter wordt. Wassenaar Paul Citroen heeft afgelopen zaterdag in de Open bare Bibliotheek aan de Wasse naarse Luifelbaan een expositie geopend van zijn oud-leerling Hans van Efferen. Er was een enorme belangstelling voor de werken van Van Efferen, hoofd zakelijk zwart-wit litho's. Meest opvallend stukje kunst op de 'tentoonstelling is wel het dubbel portret in steen waarop Van Ef feren Citroen heeft vereeuwigd en Citroen zijn oud-leerling heeft geportretteerd. Tot begin fe bruari kunnen belangstellenden op de Luifelbaan een kijkje ko men nemen. Foto: links Hans van Efferen, rechts Paul Citroen KATWIJK Vlakbij de ingang van de Colijnflat in Katwijk aan Zee is zaterdagnacht het ontziel de lichaam aangetroffen van de 14-jarige Guy Hermenet. De lu gubere vondst werd gedaan door de zoon van de huisbe waarder de heer van der Plas. Een recherchebijstandteam van de arrondissementsafdeling in Den Haag is na een uitgebreid onderzoek tot de conclusie geko men dat het jeugdige slachtoffer op het dak van het 13 verdiepin gen tellende flatgebouw moet zijn geklommen waarna hij een 2-jarige Monica dronk chloor ALPHEN AAN DEN RIJN - Hel 2-jarig meisje Monica P. uit Al phen aan den Rijn is het afgelo pen weekeind met spoed in hef ziekenhuis opgenomen nadat zij cnloor had gedronken. Doordat vrij snel kon worden ingegre pen, is haar toestand momen- tael bevredigend. val heeft gemaakt. Tot deze conclusie kwam men na het vin- den van voetsporen op het dak en de ligging van het slachtof fer. Een sectie van dr. Zelden- rust heeft uitgewezen dat het slachtoffer op slag dood moet zijn geweest. Volgens de Kat-1 wijkse politie is het praktisch j uitgesloten dat men hier met j een misdrijf te doen heeft. Het j is niet bekend waarom de scho- j lier aan de lts in Leiden het dak j is opgeklommen. Wel zeker is dat hij zaterdagavond een Kat- wijkse dancing heeft bezocht. Er wordt momenteel nog onder-1 zocht of een mogelijke overdosis aan alcohol de jongeman tot zijn daad kan hebben aangezet en ook wordt een gebruik van andere stimulerende middelen niet uitgesloten. Een buurton derzoek heeft geen bijzonderhe den opgeleverd. Wel hebben en kele mensen vlak voor het slachtoffer dood werd aangetrof- i fen een doffe klap op straat ge- hoord. De Katwijkse politie zet j het onderzoek voort omdat, al- j dus corpschef F. J. Lameris, j meen in zulke gevallen nooit 100 procent zekerheid heeft. Voor 18 mille aan apparaten gestolen in I/eidsenhage LEIDSCHENDAM - In het win kelcentrum Leidsenhage is In de nacht van vrijdag op zaterdag Ingebroken bij het elektro-tech- nisch bedrijf Maassen. Er werd voor ongeveer 18 mille aan ap paraten gestolen. De dader(s) waren via een gefor ceerde glazen voordeur de win kel binnengedrongen. Deze dief stal is de tweede in korte tijd bij het bedrijf Maassen. Enkele weken geleden werd er ook al eens ingebroken. Toen werd er voor 10.000,- ontvreemd. KVP-Stompwijk vergadert in Blesse Paard Stumpwijk Morgenavond houdt de K.V.P. afd.-Stompwijk een vergadering in café „Het Blesse Paard". Aanvang 8.00 uur. Naast mededelingen over de ver kiezing van Provinciale Staten, maakt de voorbereiding aan de nieuwe gemeenteraadverkiezing de hoofdschotel «an de avond Noodkreet van fracties over Katwijks Centmmplan KATWIJK „Er moet nu wor den gehandeld, anders missen j we de boot". Met deze nood kreet hebben de fractievoorzit ters van de CHU (J. Vink), Gem. Belangen (H. v. Mierlo), Vrije Lijst (M. A. de Vries) cn Lijst v.d Plas zich In een schrij ven tot de gemeenteraad ge wend na onderling beraad over de stand van zaken rond het Centrumplan. Zoals bekend wordt in Katwijk nu al zo n wintig jaar over dit voor Katwijl belangrjke bestem mingsplan touw getrokken maar een definitief ontwerp is er nog nooit uit de buw gekomen. Het Centrumplan is nu helemaal in een inpasse geraakt aangezien het bureau dat een alternatief schetsntwerp van het bestem mingsplan zou maken heeft la ten afweten omdat, zo beweert men. de gemeente niet voldoen de gegevens over het Centrum plan beschikbaar heeft willen stellen. De vier fractievoorzit ters stellen in hun schrijven dat juist nu de gemeenteraad wat betreft het toekomstige gezicht van de badplaats een enorme verantwoording heeft. „Het hart van de badplaats heeft momen teel een afschuwelijk aanzien. Als we nu niet beslissen dreigt het gevaar dat de plannen ten slotte financieel niet meer haal baar zijn en dat we opnieuw in een experimenteel stadium ge raken". De fractievoorzitter» willen dat de anti-stemmers in de raad hun standpunt zullen herben. NW-af deling in Wassenaar WASSENAAR Onlangs heeft de oprichting plaats gehad van een afdeling Wassenaar van het WV Voorzitter van het bestuur is de heer A. de Rooy, secreta ris is de heer G. J. Gordijn, Donker Curtiusstraat 16. tel. 2702, terwijl voorts in het be stuur zitting hebben de heren G. D. Alblas, N. J. Jonkers, J. Breddels en L. Plugge. De nieu we afdeling heeft zich als een van de belangrijkste taken ge steld het behandelen van de problemen ten aanzien van de leefbaarheid in Wassenaar. In de eerste tijd zullen de activitei ten begeleid worden door di strictsbestuurder H. Overmeij- er. Burgers als receptionisten op Wassenaars litiebureau poli binnenhof WASSENAAR Sinds enige tijd worden bezoekers van het poli tiebureau aan de Hofcampwcg aan de receptic-balie -» de hel niet meer te wourd gestaan door leden van het politiekorps, maar door twee daarvoor aan gestelde burgers. Het zijn de heren C. Mooiman, vroeger hoofdcontroleur bij de Duinwa terleiding van 's Gravenhage en J. H. W. Rust, die laatstelijk werkzaam was als portier bij de ANBW. Per 1 januari j.l. zijn benoemd tot adspiranten van gemeentepolitie de heren M. J. J. M. Hogenelst uit Noordwijk en W. Feddema uit Winterswijk. Op dezelfde datum werd de hoofd agent H. G. B. Geurts benoemd tot brigadier. Hij is nu werk- als wachtcommandant van de algemene dienst. Hij maakt sinds 1 april 1952 deel uit van het Wassenaarse politiekorps en werkte achtereenvolgens bij de algemene dienst, de recherche, de algemene dienst en de afde ling verkeer. Met ingang van 1 maart a.s. is om gezondheidsre denen eervol ontslag verleend aan de brigadier A.de Waard, die sinds oktober 1943 deel uit maakt van het Wassenaarse po litiekorps. Contactavond vereniging van huisvrouwen in Wassenaar WASSENAAR Morgenochtend om 10 uur houdt de afdeling Wassenaar van de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen 'n contactoohtend in het gebouw van de Nederlandse Protestan tenbond aan de Lange Kcrk- dam. Mevrouw Smit Goeman zal een causerie houden over het onderwerp „Woonruimte, leef ruimte". Op donderdagavond 31 januari komt dr. Paul' Julien een causerie met lichtbeelden en films houden over „Onder restvolken in zuid- en oost-A- zië". PPR-HazersM oude ontvouwt program HAZERSWOUDE A«n de de- mocratisering van het bestuur schort in Hazerswoude heel wat. Dat is de kern van het pro gramma van het actiecentrum van de PPR- Hazerswoude voor de komende gemeenteraadsver kiezingen. Volgende week donderdag 17 ja nuari, om 20.00 uur, organi seert het Actiecentrum van de PPR een openbare ledenverga dering in de woning van de heer P. Roelands aan de Rijndijk 278. Dan wordt het programma, dat na de eergisteren gehouden vergadering nagenoeg gereed is. ontvouwd. Veiling Katwijk R 12 jan. waspeen p. kist: A I 6.70-8,60; A II 2.60-6.70; B I 5.80-9,70; B II 2.00-3,30; C I 4.20-5.50; C II 3,10-4,30; boerenkool 65; prei 93; anpvoer waspeen: 97.000 kg. j

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3