Cruyff is nu al topscorer Trainingskamp Raak was niet voor niets Trainer Jacobs hield het bij „Utrecht is niet afgedaan" Leagueduels op zondag ONGEREGELDHEDEN Bil FC DORDRECHT NEC verloor door fouten in defensie Argentijn zonder benzine miste zege Grand Prix Tips Hilversum Tempoloos Groningen, pover MVV Spoorloos MAANDAG 14 JANUARI 1974 A3 MADRID In de Spaanse voetbalcompetitie slaagde Bar celona erin op de achttiende speeldag opnieuw een over winning aan de reeks toe te voegen. Met een overwinning van 2—0 op middenmoter Elche bleef de Catalaanse ploeg voor de dertiende maal achtereen ongeslagen en behield daardoor een voorsprong van twee punten op naaste bela ger Atletico Bilbao, dat met dezelfde cijfers van Celta won. Elche bood aanvankelijk grote tegenstand maar kon niet verhinderen dat linksbuiten Marcial het technisch overwicht van de Catalanen in de 55e minuut in een doelpunt uitdrukte. Johan Cruyff had daarna aan een korte, maar geweldige, vlaag van inspiratie voldoende om zijn club in de 83e minuut op 2—0 te brengen. De Catalaanse zege had groter kunnen uitvallen als de Peruaanse linksbinnen van Bar- encelona, Sotil, in de 53e minuut niet had gefaald toen FC Barcelona een strafschop werd toegekend. Een ander gegeven is dat Johan Cruyff door in de wedstrijd te gen Elche opnieuw te scoren, nu samen met Quini, de spits van Gijon en clubgenoot Mar cial, de topscorerslijst aanvoert met een totaal van 11 doelpun ten. De stand: Barcelona 18—26, Atle tico Bilbao 18—24, Zaragoza 18—23, Malaga 18—21, Atletico Madrid 1819, Granada 1819. Duitsland Gerd Müller, „der Bomber", gaat na zaterdag weer alleen op kop van de topscorerslijst in de Duitse Bundesliga. Müller nam zaterdag in het Olympisch Sta- IKU dion in München, waarheen ove rigens maar 18.000 toeschouwers waren gekomen voor de wed strijd tegen Fortuna Köln, drie van de vijf doelpunten van Bayern München voor zijn reke ning. Müller heeft nu 18 doel punten gescoord. Bayern München nam al in de derde minuut door Müller de leiding. Fahrian (Fortuna) kon een schot van Hansen niet on der controle krijgen en toen had „der Bomber" geen moeite: 1 —0. Fortuna maakte door Ku- charski gelijk maar daarna was het gebeurd. De thuisclub was veel sterker maar stelde het pu bliek toch teleur. Vooral defen sief maakte Bayern nogal wat fouten maar Fortuna kon er niet van profiteren. Door Schwarzen- beck en opnieuw Müller werd het 3—1 en toen kort na de her vatting Dürnberger voor 41 zorgde, was de Keulse tegen stand definitief gebroken. Een combinatie Höness-Müller lever de twintig minuten voor tijd MUllers derde treffer op. De negen wedstrijden in de Bun desliga werden zaterdag in to taal door 186.000 toeschouwers bijgewoond. De stand aan de kop: Eintracht FramKfurt 10—26, Bayern Mün chen 1025, Borussia Mönchen- Gladbach 24. Fortuna Düssel- dorf 23. België Engeland Bayern München won van Fortuna Köln met 5—1. Bomber Gerd Müller, die iedereen in de Duitse com petitie nu toch langzamerhand wel van haver tot gort moet kennen, scoorde niettemin driemaal. Op de foto kon de doelman van Fortuna hem nog net van een vierde treffer afhouden. Leeds United heeft ook zaterdag zijn zegetocht, die nu recht streeks naar de titel ljjkt te lelden, voorgezet. Leeds won op eigen terrein met 21 van Sou thampton en bleef daarmee ook Ln zijn 25e wedstrijd ongeslagen. Onderaan de ranglijst vochten degradatie-kandidaten feil* duels uil. Leeds United heeft nu acht punten voorsprong. Mick Jones gaf zijn club na 22 minuten de leiding. Kort na het begin van de twee de helft bood Jones Joe Jordan een ideale gelegenheid om te scoren. Jordan maakte geen fout: 2—0. Vier minuten voor tijd kon M:ck Channon voor 2 1 zorgen. Hij bracht zijn totaal aantal doelpunten van dit sei zoen daarmee op vijftien. Liver pool bleef op redelijke afstand volgen door thuis met 3—2 van het laag geplaatste Birmingham City te winnen. De stand aan de kop is: Leeds United 25-42, Liverpool 25-34, Bumley 24-30. Derby County 25- De ex-Feyenoordspeler Attila La- dinsky is voor zijn club Ander- lecht goud waard. De Hongaar nam in de uitwedstrijd tegen Waregem twee treffers voor zijn rekening. Anderlecht kreeg in deze wedstrijd door Van der Eist de leiding, maar de thuis club maakte gelijk door Vergote. te. Na de rust scoorde Ladinsky twee keer uit een pass van Paul van Himst. Waregem kwam nog even terug door Giba (2—3), maar twee minuten voor het einde maakte Rob Rensenbriok er 4—2 van. Landskamp:oen Club Brugge is volledig de kluts kwijt. Nu was RWD Molenbeek te sterk voor de ploeg van Jacques de Wit. Tot de rust hield Brugge nog stand. Nadat Bastijns de score voor RWDM had geopend, maakte Ruud Geels gelijk. Door doelpunten van good-old Berg- holtz en Koens bleef de winst in Brussel. Standard Luik moest thuis een punt toestaan aan Ccrkel Brugge. De meest besproken man van deze wedstrijd was de Joegoslaaf van Standard, Takac. Nadat hij eerst in zijn eigen doel had ge schoten, maakte hij zelf de ge lijkmaker. De stand aan de kop is: Ander lecht 15-23, RWDM 15-21, Ware gem 15-19, Antwerpen 15-18, Standard 15-17, Beveren Waas 15-17. Pele, die heeft aangekondigd niet naar het wereldkampioenschap in West-Duitsland te gaan omdat hij geen tijd heeft wegens studie, is voorlopig uitgeleerd. Zaterdag werd hij in de universiteit van Santos ..gekroond" tot professor. In Nederland heet zoiets gewoon leraar in de lichamelijke opvoeding, u-at Pele dan ook is. LONDEN - De 92 clubs die uitko men in de Engelse League heb ben toestemming gekregen ook hun wedstrijden voor de natio nale competitie op zondag te spelen. Eerder werd permissie verleend bekerwedstrijden van zaterdag te verplaatsen naar zondag. Alan Hardaker, secretaris van de League, heeft aangekondigd dat zolang de huidige driedaag se werkweek wordt gehand haafd dit besluit van kracht is. DEN HAAG Nog drie wedstrijden scheiden Raak-IJshoc- key van de nationale titel. De Haagse ploeg won gister avond met 60 in Geleen van Smoke Eaters, een duel dat met vrees was tegemoet gezien. Met drie punten voor sprong op Tilburg Trappers resten Raak nog deze wed strijden: vanavond op de HOKIJ tegen NN Nijmegen, waartegen in de uitwedstrijd het enige punt tot nu toe (5—5) werd verspeeld, vrijdag 18 januari in Tilburg te gen de Trappers en woensdag 23 januari op de HOKIJ te gen HIJS. Smoke Eaters, dat op eigen Ijs nog ongeslagen was - ook Til burg verloor in Geleen - ging in de tweede periode van de spor tieve strijd, in tegenstelling tot het „grote vuurwerk" dat werd verwacht, volledig door de knieën. Decloe had in de eerste speeltijd eerst na 12 minuten voor een voorsprong van Raak kunnen zorgen. Tezelfdertijd in de tweede periode scoorde Jelle- ma (2—0) en eer de speeltijd verstreken was, hadden Boyd, Crombeen en Decloe de stand tot 50 opgevoerd. Raak had het duel volkomen in handen genomen en vond het verant woord de jeugdige Albert Bos man in te zetten die in de derde periode de eindstand bepaalde op 60. Dick Decloe kreeg, na een hand gemeen. tien minuten strafbank maar de door velen voor een dergelijk duel te „licht" geachte scheidsrechters Pieters en Rie- dé hadden weinig moeite met de leiding. Dave Andrews kreeg in het doel van Raak 33 schoten, waarvan 7 in één minuut pal na het begin toen Smoke Eaters enorm fel aanviel, te verwerken. Thiesen, in het doel van Smoke Eaters, stopte 26 schoten en liet er 6 door. Het trainingskamp van Raak was niet voor niets geweest. In Heerenveen won HIJS Veroni ca zaterdag met 109 (42, 3 —2, 3—5) van Thialf. Voor de promotie-degradatiecom petitie werden gespeeld: Grasso Eagles (Den Bosch) - NN Nij megen 4—9, GIJS (Groningen) - Amsterdam 7—1. In de eerste divisie is de stand: De stand in de eerste divisie van de ijshockeycompetitie is: Raak 7 6 1 Tilb. Tr. 5 0 HIJS V #50 Smoke Eat. I 4 0 Nijmegen 6 1 1 Thialf 8 0 0 13 «3—17 10 58-28 10 54—44 8 45—55 3 24—44 0 31—96 Zo maakte Alan Ball het eerste doelpunt voor Arsenal in het duel met Norwich City. Nijmegen Met grote In zet heeft het, met jeugdi ge spelers operende, NEC getracht iets aan de peni bele positie op de rang lijst te doen. Twee blum- ders in de defensie zetten PSV echter al na twintig minuten op winst. Eerst schoof Marijnissen (NEC) de bal naar Lub- se, die Willy v.d. Kerkhof bereikte (1—0) en daarna reageerde doelman Sobc- zak te traaf op een rush van René v.d. Kerkhof (20). NEC had die ach terstand niet verdiend maar faalde in de afwer king. Door veel risico's te nemen kwam NEC in de rust in de aanval. Vooral door het falen van René v.d. Kerkhof kon PSV niet van de grote vrijheid profiteren. Nadat Van Gerven twee maal had gered op een kopbal en een schot van Kamps, werd hij een mi nuut voor tijd toch gepas seerd door een kopbal van invaller Hoevenberg. Scoreverloop3. Wltly v.d. Kerkhof 0—1, 23. Rend v.d. Kerkhof 0—2. 80. Hoevenberg NEC: Sobczak; Marijnissen. Kornelis. Jo Peeters, Mel- laard (BlIJdcrveen)Peeters, Eggenkamp. Hutting: Gerd- sen. Kamps. Delnsen (Hoe venberg). PSV: Van Gerven; Vd. Dun- gen. NordQvlst. Kraay. Deij- kers; Wllly v.d. Kerkhof. Strik. Lubs, Schmidt Hansen (Kemper). Van der Kuylen, René v.d. Kerkhof. DEN HAAG Het leidende trio in de eerste divisie, Heeren veen, Vitesse en Fortuna SC, leed puntenverlies, waardoor in de stand geen wijziging optrad. Verrassend in de laagste regionen was de forse triomf van 31 die de Volewijckers behaalde in de uitwedstrijd tegen Veendam. Maar daar het lot van deze club reeds enkele maanden geleden werd beslist schieten de Noord- Amsterdammers weinig op met dit resultaat. In de wedstrijd FC Dordrecht-Excelior liep het enigszins uit de hand. SVV—Heerenveen 1-1 (1—1). 6. Haan 0—1, 40. Groeneweg 1—1. Toeschouwers 4500. Scheidsrech ter Wellinga. FC VW—Fortuna SC 0—0. Toe schouwers 6500. Scheidsrechter Pijper. FC Dordrecht—Excelsior 3—1 (2 —0). 40. Hoogmoed 1—0, 44. Dubbeld 20. 52. Merrelaar (ei gen doel) 30. 60. Van der Hei de 3—1. Breuer (FC Dordrecht) van veld gezonden. Toeschou wers 3000. Scheidsrechter Ver voort. PEC/Zwolle—Wageningen 4—1 (1—0). 5. Heskamp 1—0. Hazel- hekke 1—1, 69. v.d. Horst 2—1. 83. Hoogendoorn 3—1. Toeschou wers 4500. Scheidsrechter De Bruin. FC Den Bosch—SC Amersfoort 0—1 (00). 66. De Neeling 0—1. Toeschouwers 3500. Scheidsrech ter Mulder. Vitesse—Helmond Sport 00. Toe schouwers 6500. Scheidsrechter Keizer. Veendam—De Volewijckers 1—3 (0—2). 27. Hogenberk 0—1, 43. Sonneveld 0—2, 54. Schoonder- woerd (eigen doel) 1—2. 87. Sonneveld 13. Toeschouwers 800. Scheidsrechter Van Gastel. SC CAMBUUR—FORTUNA VI. 1—o (0—0). P71. Pais 1—0. Toe schouwers 3500. Scheidsrechter Van Ooyen. Robbemond en Van der Bol (beiden Fortuna VI.) of ficiële waarschuwing. Willem II—Volendam 1—2 (I—;-0). 1. Ferreira 1—0. 61. Billy Bond 1—1, 86. Leeflang 1—2. Toe schouwers: 3500. Scheidsrechter Weerink. HeraclesEindhoven 00. Toe schouwers 2000. Scheidsrechter Van Dijken. Bronkers (Hera cles) uit het veld gezonden we gens slaan van tegenstander. BUENOS AIRES Denis Hulme heeft gisteren met een MacLa- ren op het circuit van Buenos Aires de grote prijs van Argen tinië gewonnen De overwinning in de eerste wed strijd tellend voor het wereld kampioenschap van Van Denis Hulme was een sensationele verrassing, aangezien de natio nale favoriet Carlos Reutemann onder de ogen van 120.000 toe schouwers, recht op de overwin ning leek af te gaan. Na vijftig van de 53 ronden op kop gele gen te hebben kwam hij in do laatste ronde tot stilstand. Reutemann verklaarde na afloop van de wedstrijd, dat hij in de laatste ronde geen benzine meer had, omdat door een defect in het koelsysteem de motor van zijn Brabham overmatig veel benzine begon te gebruiken- Uitslag van de Grote Prijs van Argen tinië Is: 1. Hulme (Nw-Z) met MacLaren. S3 ronden. 316.314 km lij 1.41.22.42, 4. Hallwood (GBr) MacLaren 1 41 33.80. 5. Bel (Fra) met BRM 1.41.53.85. HILVERSUM Op Hilversum- wordt morgenavond bij wijze van proef om de 25 minuten ge start, in plaats van om de 30. De eerste start is om zes uur. De Tips: Nachtegaalprijs: Ludwin S. Lente Boy J en Karonja; Ma- raboeprijs: Luckey Surprise A, Lindy's Fortuna en Liberia; Oe- hoeprijs: Keizer S, Lathi en Ka meraad; Fakkelingprijs I: Ka- tanja, Kid Eemshoorn en Lelie Bloemlust; Papegaaiprijs I: Ido Hanover, Iduna J en Frits W; Raafprijs: Janny P. Kaballus en Joop Hollandia; Leerlingen- winterkampioenschap II: Inca, Ida Roodnoot en Ivoor S; Pape gaaiprijs II: Jacco Buitenzorg, Hit Parade en Ideal Dear; Slob- eendprijs: Loio Buitenzorg, Kensington en Karper K; Fak- kelingsprijs (tweede afdeling) Kandy Buitenzorg, I'M Happy en Jonker Jan. Je moet tegenwoordig wat doen om publiek te trekken. FC Groningen trok een aantal hostesses aan, zoals de Groningers hen noemen. De jongedamesin keurig uniform, stelden zich gisteren voor aan de verbaasde kijkers. Wat hun taak precies is, blijft onduidelijk. Hij wordt omschreven met „supporters voor en tijdens de wedstrijden zo nodig bijstaan". Kune je vele kanten mee uit. Groningen - MW speelde po ver maar FC Groningen speelde tempoloos en zo doende werd het gelijkspel een juiste beloning. Nadat MW een voorsprong had genomen, verspeelde Gritter tweemaal een kans. Een fol aanvallend Groningen slaagde er na de rust in de uitstekende doelman Körver te passeren. Timmermans en Jensen raakten nog de paal. Gele kaart voor Elmers en Bon- frère. Scoreverloop: 13. Brokamp 0—1. 75. Timmermans 1—1. Scheids rechter: Geurens. Toeschou wers: 4.500. FC Groningen: Nordström.; Tim mermans, Oosterwold, Schipper, Eimers.; Bloemberg, Van der Heide. Hovenkamp.; Kirchhoff, Jensen, Gritter. MVV: Körver.; Braam. Pleumee- kers, La Crolx, Coiombain; Kerstges, Pot, Dijkstra.; Bon- frère, Brokamp, Kramer. WASSENAAR John Smits is van trainer Joep Dekkers en eigenaar Ger de Kroes als jockey over gestapt naar de stallen van trainer Keith Davies. Diens eerste jockey is verdwenen naar Wezepe, waar hij bij eigenaar Nuy de grootste renpaardei genaar in ons land een onderkomen heeft gevon den. Nuy heeft GerritGroos als trainer in dienst geno men. Deze was al twee jaar uit de rensport. Het is niet zeker of John Dodd de Engelse jockey op Duindigt terugkomt, hij is spoorloos op het ogenblik. Victor Raben- steiner de Oostenrijker die tweede jockey was bij trainer Bertus Riem, gaat werken bij trainer Cees van der Harst. Rabenste - ner is ook spo< rloos op het ogenblik. Wellicht is alles weer in orde voor de eerste start van 17 maart op Duindigt. ENSCHEDE - Ook FC Utrecht slaag de er niet in het ongeslagen thuisre- cord van FC Twente aan het wankelen te bengen. Zonder overmatige krachts inspanningen bleven de Enschedeërs met 20 in de meerderheid. Ondanks het verlies was de Utrechtse trai ner Bert Jacobs niet ontevreden. „We zijn hier in ieder geval niet afgegaan. Bovendien was het tweede doelpunt van FC Twente bui tenspel", wat scheidsrechter Theo Boosten ontkende. In de weinig boeiende beginfase vestigde FC Utrecht het eerst de aandacht op zich met van Olsen en een omhaal van Cabo. FC Twente pakte de zaken wat ener gieker aan. Er werd meer accuratesse in het Êpel gelegd en dit resulteerde in de openings treffer. Na een combinatie tussen Thijssen en Van der Vall. De Enschedeërs kregen nog diverse mogelijkheden om de score te verho gen, maar door te weinig raffinement in het aanvalspatroon bleef verder succes uit. Bo vendien bleek Van Maurik, die vooral als ex tra middenvelder opereerde, vaak een te groot struikelblok voor de tengerder Twentse voorwaartsen. Vlak voor de rust kon Olsen ongehinderd aanleggen, maar Schrijvers, weer terug na zijn blessure, redde bekwaam. Negen minuten voor het einde greep FC Twente definitief de zege. Notte zetten een combinatie op. kreeg via Zuidema en Schwemmle de bal op maat terug en scoorde handig. In de slotfase kregen de Utrechters enige goede uitzichten om deze stand te halveren, maar de soms paniekerig ingrijpende Twent se defensie kon de zaak telkens weer klaren. Van Maurik (wegens het maken van aan merkingen op de leiding) en Wilschut (we gens het vasthouden van Thijssen) kregen een waarschuwing van Boosten. Scoreverloop: 30. Van der Vall 1—0, 81. Notten 2-4). Scheidsrechter: Boosten. Toeschouwers: 11.500. FC Twente: Schrijvers; Notten, Van Ierssel, De Vries, Oranen, Thijssen. Van der Vall. Achterberg; Schwemmio, Zuidema, Pahl- platz. FC Utrecht: Suvee; Hildebrand, Wilschut, Van Huissteden, Van Oudenailen (Huls horst); Olsen, Cabo, Overeem; Van Veen, Van Maurik, ponsink.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13