Wip met mannen die elkaar in evenwicht zullen moeten houden Gerard Slager: commercieel/directeur betaalt zichzelf bij een voetbalclub Michels praat (nog) niet „maar zal straks alleen de beslissingen nemen" MICHELS EN FADRHONC MOGEN ELKAAR GRAAG PAGINA 12 LEIDSE COURANT ZATERDAG 12 JANUARI 1974 Mei schone lei beginnen aan fase 2 Den Haag De machtsstrijd in de KNVB wordt op diverse fronten uitgevochten. Het sec- tiebestuur betaald voetbal staat meermalen recht tegen over het bondsbestuur, ama teur- en (semi)-profsector be loeren elkaar nauwlettend en geven geen duimbreed toe, hoewel de amateurs toch „zacht" maar vasthoudend aan de voornaamste touwtjes blij ven trekken- Op een punt is men het roerend eens: achter de schermen zaken klaarsto men en de gehele voetbalwe reld, die dit jaar tot een mil joen KNVB-leden zal oplopen, in de luren leggen. Men trekt zich op hoog niveau geen sylla be aan van de leden, ook niet van de leden die tot het profes sionele vlak behoren en groten deels het_geld in de KNVB-kas brengen. Maandagmiddag 7 januari wa ren de spelers van het Oranje team in Utrecht bijeen om te praten over de leiding en bege leiding van het Nederlands elf tal. De zaterdag ervoor had Henk Burgwal, secretaris-pen ningmeester van de KNVB, zich bij de loting in Frankfurt voor het wereldtoernooi laten ontvallen dat een teammana ger zou worden aangesteld. De spelers gaven de wens te ken nen daarin te mogen meepra ten. Er werd afgesproken dat een delegatie inderdaad in spraak zou hebben. Die delega tie is in het geheel niet ge hoord. Vóór de geplande be spreking was reeds een be slissing genomen. De namen Happel, Rijvers, Kohn waren meer genoemd dan die van Michels. Juist hij, ongetwijfeld een enorm vak man. werd de niet geringe taak aangeboden- Wanneer is dat dan geschied? Het is on aannemelijk dat op korte ter mijn tussen maandagmiddag - toen de spelers werd medege deeld dat nog niemand was be naderd - en gistermiddag deze gehele affaire (praten met Mi chels en met FC Barcelona) in kannen en kruiken kon komen. Het is veel aannemelijker dat reeds geruime tijd sprake was van een benadering van Mi chels maar dat de top in do KNVB de goegemeente dom heeft gehouden.Sterker nog: bewust heeft gelogen door steeds te verklaren dat men .doende was". Michels is dar ook volkomen uit de lucht gevallen. Uit alle reacties blijkt dat niemand iets wist. Er blijkt echter eveneens uit dat men over het algemeen uiterst tevreden is met deze oplossing. Onder meer is Rinus Michels een voortreffelijke keus. Hij is op de hoogte van het voetbal in de wereld, nie mand kan twijfelen aan zijn capaciteiten die hij eerst bij Ajax en thans weer bij Barce lona (ook het aantrekken van Cruyff behoort tot die capaci teiten) ten toon spreidt. Zijn straffe hand zullen de spe lers accepteren. Zij immers vonden Fadrhonc te „week" te zachtmoedig De Oranjeman nen beseffen zeer goed dat het grote geld alleen maar kan binnenkomen als er sterk wordt opgetreden en niet als er wordt gemarchandeerd. Rinus Michels bemoeit zich uitsluitend met de theoretische zijde, de planning van de voor bereiding. Hij zal beslissen waar de Nederlandse elftal- groep wordt gehuisvest, hij zal de selectie samenstellen, zich iiüaten met de spelersvergoe dingen, bepalen wanneer de voorbereiding begint, hoe en waar. Dat moet Michels allemaal re gelen vanuit Barcelona want de Spaanse club heeft wel alle medewerking toegezegd maar zal niet kunnen accepteren dat Michels regelmatig in Neder land verblijft. Hij zal zich on getwijfeld intensief laten voor lichten want het samenstellen van de selectie is een uiterst belangrijk punt. Fadhronc zal straks moeten werken met de spelers die door Michels zijn gekozen. Een saillant detail! In elk geval moet worden ge constateerd dat eindelijk meer klaarheid is gekomen in een veelal chaotisch beleid. Dat de keus van Rinus Michels in zo goede aarde is gevallen, wijst erop dat de spelers niet zwaar tillen aan het feit dat van de inspraak weinig of niets is te recht gekomen. Eindelijk kan worden begonnen aan fase 2 (voorbereiding voor w-k.), na dat fase 1 (bereiken van de eindronden) half november vo- j rig jaar was afgesloten. En als het juist is dat Fadrhonc en Michels elkaar zo goed liggen, kan er tussen die twee althans omtrent de bevoegdheden van supervisor en coach weinig wrijving ontstaan. Zij zullen ongetwijfeld nauw contact - veel reizen voor Fadhronc BARCELONA Het nieuws, dat Rinus Mi chels de supervisie krijgt over Oranje, is te vroeg bekendgemaakt. Tijdens de afronden de bespreking, die Michels jongstleden woens dag in Barcelona voerde met KNVB-functio- naris Henk Burgwal, bedong de Amsterdam se trainer, dat de zaak tot zaterdag strikt geheim zou worden gehouden. Gistermorgen echter kreeg Michels van het bondsbureau in Den Haag een telefoontje met het verzoek die eis te laten vallen, om dat er toch iets was uitgelekt. Rinus Michels maakte geen bezwaar. Het gevolg: sinds het moment waarop het communiqué van de KNVB op de ANP-telex verscheen, stond da telefoon bij hem thuis roodgloeiend. Het opzienbarende nieuws —want dat was het toch: de naam Michels kwam immers niet voor in het rijtje kandidaten voor de functie van teammanager, omdat werd aan genomen dat de coach van Barcelona niet vrij was —was zowel voor de Nederlands* als de Spaanse persvertegenwoordigers aan leiding tot het afvuren van talrijke vragen. De man. diie Ajax naar de top leidde en nu bij Barcelona bezig is hetzelfde te doen. hield de boot echter af. „Voor maandag geen interviews", luidde steeds het antwoord, „Ik houd me tot dan uitsluitend bezig met onz# thuiswedstrijdfci. tegen Elche. Die vind ik op dit moment verreweg het belangrijkste". Terug In Barcelona vraagt men zich af of na Mi chels' aanstelling bij de KNVB tevens het einde van diens dienstverband met Barcelo- na in zicht is. Uitsluitsel viel daarover gis teravond nog niet te verkrijgen. Theo Stols, een in Barcelona woonachtige Nederlandse journalist, die nauwe contacten met Michels onderhoudt, meent dat de toekomst vooral van het verloop van de Spaanse competitie afhangt. Stols: „Wordt Michels met Barcelona kam pioen, dan ligt voor de hand dat hij na het toernooi om het wereldkampioenschap hier terugkomt". Tegenover Stols verklaarde Michels gisteren vereerd te zijn met het verzoek van de KNVB. „Hij heeft", aldus Stols, „gezegd dat hij de zaken voorlopig vanuit Barcelona re gelt. De club blijft hij het belangrijkst vin den. Met de training van het Nederlandse elftal bemoeit hij zich de eerste maanden niet, maar Micht.s kennende twijfel ik er niet aan dat hij zijn invloed wel zal laten gelden bij de samenstelling van het Neder lands elftal voor eventuele voorbereidings wedstrijden. Hij is sinds zijn tijd bij Ajax nauwelijks veranderd, en u kunt ervan op aan dat hij straks in West-Duitsland de be slissingen ook alleen zal nemen". Voldoende Voor het Nederlanus elftal is het te hopen, dat Spanje zich via de beslissingswedstrijd tegen Joegoslavië eveneens voor het eind- toernooi kwalificeert. Dat zou inhouden, dat competitie en bekertoernooi in Spanje op 12 mei beëindigd moeten zijn, waardoor Rinus Michels ruim een maand voor het belang rijkste voetbalevenement ter wereld begint, naar Nederland zal kui-ien komen. Vier we ken, die voor de vakman Michels ongetwij feld voldoende zullen zijn om een greep te krijgen op de selectie, waarvan hij alle spe lers persoonlijk nog zeer goed kent. TON VAN DALEN inus Michels: leiding uit de verte. naar Barcelona - onderhouden. En zij zullen, eveneens onge twijfeld, scherp in het oog hou den dat hun samenwerking be slissend is voor wat Oranje in Duitsland zal gaan presteren en dat een breuk desastreuze gevolgen zal hebben- Kalme Michels en emotionele Fadr honc zitten echter wel 0? een wip, waarop zij elkaar in even wicht zullen dienen te houden. HERMAN VAN BERGEN (Van onze sportredactie) DEN HAAG - De man, die het meest ingenomen is met de benoeming van Ri nus Michels heet Fadr honc- Dat moet men opma ken uit de reactie van Henk Burgwal, degene die zich bij de loting in Frank fort liet ontvallen dat er een team-manager werd gezocht en de zaak daar mee (opnieuw) in het open baar bracht. "Fadrhonc is erg enthousiast", zei de se cretaris van de KNVB op de kalme toon die hem ei gen is. De wetenschap, dat de twee trainers zoveel van elkaar verschillen-de harde hand' van Michels en het zachte optreden van Fadr- honc-is volgens Burgwal een verklaring voor het feit dat beiden zo goed met el kaar kunnen opschieten. „Ze mogen elkaar erg graag", vervolgt Henk Burgwal, die er dan op wijst dat er veel overleg is gepleegd voordat de KNVB de beslissing nam. „Eerst hebben we contact met CF Barcelona gehad. Daar ziet men het als een eer, dat Michels was uitverkoren. Het neemt niet weg, dat de belangen van Bar celona prevaleren". De moder ne communicatiemiddelen moe ten eventueel de afstand over bruggen. „Michels is met zijn rust en ervaring, vooral buiten landse ervaring, de geschikte fi guur om als supervisor van de Nederlandse ploeg te gaan op treden". Michels krijgt de gele genheid zich overal mee te be moeien, dus met technische, ad ministratieve en medische afde ling. Burgwal: „We zijn er ons van bewust, dat de periode van nu tot de wereldkampioenschap pen de belangrijkste tijd is. We zijn er nu al mee bezig. Met het draaiboek en het wedstrijdpro gramma. Het stikt echter nog van de vragen". De secretaris voegt er nog aan 'oe, dat hij hoopt dat de spelers tevreden zijn met de keuze. Aad Mansveld, de ausputzer van FC Den Haag, behoort tot dege nen die blij is en geen woord van kritiek zal laten horen. „Michels heeft m het verleden vaak bewezen over voldoende kwaliteiten te beschikken. De resultaten spreken boekdelen. Daarbij komt dan nog het voor deel dat het Nederlands elftal vooral uit Ajacieden bestaat die hij allemaal goed kent". Mans veld denkt dan ook terug aan de tijd, dat Ajax naar hem lonkte. „Michels was degene die het bestuur opdroeg om Mans veld te kopen". Problemen zul len, volgens de 28-jarige Hage naar waarschijnlijk niet uitblij ven, "maar die zal je moeten accepteren". Wij hebben ten slotte zelf gevraagd om een sterke man en Michels was een van de kandidaten. Hij zal voor al op tactisch gebied het heft In handen moeten krijgen". Verstandig Ton Thie, de mogelijke derde doelman in West-Duitsland, beoordeelt de beslissing van de KNVB als verstandig. "Michels kent het hele elftal en kan er goed mee werken. Maar op het menselijke vlak vind ik het niet correct wat er nu met Fadrhonc gebeurt. Hij bracht Oranje naar West-Duitsland en raakt nu op de achtergrond. Dat is een pro bleem voor mij. Hetgeen niet wegneemt, dat Michels mijns inziens wel de man is, die het Nederlands elftal nu net nodig heeft". Groot gejuich ging in het Ajax- kamp op. De man, die voor elke speler een belangrijk aandeel had in zijn ontwikkeling al* voetballer, is nog steeds erg ge liefd. Zelfs Piet Keizer, die het laatste jaar van het Michelstijd- perk bij Ajax vaak ruzie had, DEN HAAG Per 1 janua ri was Gerard Slager an derhalf jaar als commer cieel directeur in dienst bij FC Den Haag. Hoewel tot voor kort niemand in ons land iets zinnigs kon zeggen over d'it nog volkomen on bekende terrein bij een be taalde club blijkt zijn zelf vertrouwen verrassend groot. Mag het? hoor je hem bi'jna zeggen, als hij rustig uüt de doeken doet welk financiële revenuen vastzaten aan zijn aanwe zigheid bij de club, het vo rige seizoen. De opbrengst van de neveninkomsten steeg met maar liefst vijf entwintig procent tot een totaalbedrag van vier ton. Bij deze prettige conclusie wil Gerard Slager (38) niet lang stil staan. Daarom merk je, dat hij liever denkt aan het motto: Re geren is vooruitzien. Steeds meer raakt hij in de ban van de overtuiging, dat FC Den Haag hoe jammer toch dat de spor tieve resultaten geen gelijke tred houden! een stap voor is op de andere betaailde clubs in federland. Zijn filosofie krach tig onder woorden brengend, zegt hij: „De totaaloiganisate van de club is klaar voor de sponsoring van het betaalde voetbal. Wij kunnen er morgen mee beginnen, als het moet.'* Als straks gebeurt wat in Ame rika reeds lang een feit is, dan houdt commercieel directeur Ge rard Slager de vinger op de pols. „Dat die ontwikkeling op gang gaat komen staat voor mij ais een paal boven water. Wat ik nu doe, is het bedrijfsleven attent maken op de enorme re clamemogelijkheid bij een voet balclub en verder is het wachten op de sponsors die loskomen voor het profvoetbal. Want dat gebeurt, onherroepelijk!" De waarschijnlijk anderhalve ton opbrengende shirtreklame. al jaren door FC Den Haag bij de KNVB gepropageerd als een extra inkomstenbron, en allerlei nuttige „zij-effecten" van het voetbal zullen dan veel meer aandacht krijgen dan nu. Gelet op de relaties van FC Dén Haag met de Amerikaanse profsport, onder andere ontstaan door de toernee van ADO enkele jaren geleden, zou de verwachting ge wekt kunnen worden van de alom bekende chaotische situatie aldaar. Alles moet opgeofferd worden aan het belang van de reklame. Zoals aangegeven wordt met een voorbeeld. Ame rika kent een soort rolhockey, rollerderby genaamd. De recette van een wedstrijd levert de club ongeveer tien procent op van de totale opbrengst. De rest zijn neveninkomsten van sponsors, geluidsboodschappen en niet te vergeten de televise. Vervelend Dat deze verdeling ook verve lend kan zijn, weet iedereen. Toen het profvoetbal enkele ja ren geleden in Amerika werd gelanceerd, kwam het voor, dat een speler aan een briljante ac tie bezig was het maken van een doelpunt bij voorbeeld en de sponsor zendtijd opeiste. De spot moest erin. Dat kan in Ne derland gelukkig niet. En of het 91 De schoonvader van de toekomst99 Waar de spelers van het Nederlands elftal zich zo druk over maken, de verdeling van de reclame- en sponsor gelden, is bij FC Den Haag allang in orde. In overleg met de spelersraad is een regeling getroffen. Betreft de reclame een gezamenlijke actie van club en speler dan bedraagt de verdeling fifty-fifty. Betreft de recla me 'n gezamenlijke actie, waarbij de prestatie van de speler maatgevend is voor het resultaat van de firma, dan is er een „sleutel" van 75 procent voor de speJer en 25 procent voor de club ontworpen. Betreft de re clame een zuiver individueie actie van de speler dan is het volle pond voor de betrokkene. Het is denk baar, dat de voetballer in ae toekomst bij de commer cieel/directeur van de club aanklopt om hem als spe cialist voor reclame-zaken te raadplegen. Grap van Slager: „Een commercieel/directeur wordt ooit mis schien wel de schoonvader voor de betaalde voetbal lers". ooit zover zal komen, gelooft ook niemand. De structuur van de televisie Is er niet op inge steld. Wel ziet Gerard Slager een steeds zakelijker wordende rela tie tussen de club en het be drijfsleven ontstaan, met een aangepaste accentverschuiving als automatisch gevolg. „In de Nederlandse dagbladpers ver scheen onlangs een advertentie van Delta Lloyd, de zo veel om vattende sportsponsor, die uit legde waarom en hoe hij het geld beschikbaar stelde. En wat de visie erachter was. Daar ben ik het in hoge mate mee eens. Het is voor de club geen kwestie van vragen om een verkapte do natie, van willekeur dus. De olub wil echt heus niet alleen maar halen bij een sponsor en hem uitmelken. Natuurlijk, elk bedrag dat er binnenkomt is mooi meegenomen, maar toch is dat de kern van de zaak niet waar het om draait. Er moet van de club uit, ook iets terugge daan worden. Er moet waar voor het geld geleverd worden. Zoals een krant dat doet en de STER ook. Elke afspraak moet de vorm van een zakelijke deal hebben, zoals het bedrijfsleven die kent. Anders krijgt iemand onherroepelijk spijt en dat is voor niemand een plezierige zaak. Kijk maar eens naar de reclame rondom ons veld. Het is helemaal geen kunst allerlei borden neer te hangen. Maar als een klein bedrijf halverwege het seizoen ineens merkt té hoog ge grepen te hebben en niet aan de financiële verplichting kan vol doen dan lijdt de club meer schade dan wanneer ze in het begin van het seizoen even met een lege plek zit." Vreemd Tot nu toe keek het Nederlandse bedrijfsleven echter altijd vreemd aan tegen dat „maar aanmodderende" betaalde voet bal, zonder een professioneel ge leid organisatie en zonder een zakelijke mentaliteit van leiders, spelers etn publiek. Wat moet je er nou mee? Werd altijd - soms bijna wanhopig - geroepen. Maar als die indruk verdwijnt, aldus ervaart FC Den Haag de laatste tijd, wordt de bereidheid tot medewerking, tot samen spraak groter. Slager: „Dat is het hele eieren eten. Het betaalde voetbal in zijn geheel en bijna alle clubs in het bijzonder zijn te zwak geor ganiseerd. De grote bedrijven weten niet wat ze aan het voet bal hebben en wat ze kunnen verwachten. FC Den Haag is er als een der eersten mee bezig dat te veranderen. Anderen niet. Er is geen tijd voor. Dat is best te begrijpen ook, want het moet volkomen duidelijk zijn dat dit werk niet meer in de avonduren odaan kan worden. Als het be drijfsleven bemerkt op een ge lijk niveau benaderd te worden, dus: zakelijk, komt er in de re gel meer uit dan verwacht wordt". Maar dat vraagt van de club véél kennis, véél begrip voor de sponsor. FC Den Haag heeft dat. Om nog duidelijker te zijn komt Slager terug op een taxatie van de effectieve recla me. Hij is er destijds in terecht gekomen en weet inmiddels hoe gevoelig deze materie bij ieder een ligt. „Denk nu niet, dat het ons uitsluitend gaat om de steun van grote bedrijven. Want zo veel heeft Den Haag er niet, het aantal ligt in ieder geval onder dat van Rotterdam en Amster- dam. Maar ook voor de regiona le bedrijven ligt een groot ter rein braak". Gerard Slager wap pert voor hen eveneens met de theorie over de doelmatigheid. Als voorbeeld schiet hem het eerst de aanleg van een nieuw scorebord te binnen. Dit plan in studie bezit zeventien reclame mogelijkheden en de tarieven zijn zodanig laag gehouden, dat ze een belangrijk aspect vormen voor de regionale adverteerders. Eén keer Het begrip „volwassen worden" gebruikt de eerste Haagse com mercieel directeur slechts 1 keer. Maar in heel zijn betoog staat dit thema centraal. Voor hem zijn de organisatie en de mentaliteit erachter een kwestie van levens belang. Daarop zijn de spelers In ellenlange gesprekken gewe zen. In het voetbal van vandaag is nief alleen het geld belang rijk, ook de vraag of het zinvol Is wat er allemaal gebeurt snij den de zich steeds zelfbewuster wordende profvoetballers aan. Initiatieven om de politiek bij de sport te betrekken, zoals recen telijk in Den Haag plaats vond, zijn er een gevolg van. Slager vat kort samen wat er nu ge beurt met: „FC Den Haag is er mee bezig om binnenkort niet uitsluitend meer afhankelijk te zijn van de 68 punten, die er uit 34 wedstrijden te halen kunnen zijn. Het applaus van het pu bliek is natuurlijk een fijne zaak en als je het krijgt moet je er blij mee zijn, maar dat blijft toch weggelegd voor maar een paar clubs per seizoen. Wie dat applaus mist moet echter ook verantwoord betaald voetbal blijven bedrijven". Om aan te getven wat er zoal bereikt kan worden op het terrein van de minder spectaculaire zaken, schudt hij enkele voorbeelden uit de mouw. Het Engelse con cern Graysim heeft een voorlo pig contract met FC Den Haag opgemaakt voor het creëren van een wekelijkse marktdag op de paden en het parkeerterrein bij de tribunes op het Zu'iderpark. B en W en de dienst haven- en marktwezen buigen zich thans over het verzoek. Een ander plan is de aanvraag voor het houden van een evangelisch con gres in 1975. Verder zijn er nog talrijket ideeën in ontwikkeling voor een zo optimaal mogelijk gebruik van het restaurant van FC Den Haag, waarover Gerard Slager de dagelijkse verantwoor ding draagt. De verdere uitbouw van de „image" als zakencen trum is in studie en daarnaast bestaat er ook veel aandacht voor de particulier „die even langs wipt"'. De aanvankelijk misschien wat hoge prijzen zijn aangepast. HANS DE BRUYN. beschouwt de komst van nieuwe teammanager als een duidelijke stap in de goede rich ting („Hij is in elk geval een kundig man".), maar beklaagl zich toch over het uitblijven van een duidelijk oefenprogramma. "Maar we weten wat we aan hem hebben en ik geloof niet dat deze vraag nog lang zal be staan. Er komt vanaf nu onher roepelijk schot in de voorberei ding". Hoewel trainer Knobel ("Met hel moment van de benoeming ben ik niet gelukkig in verband met de concentratie voor de wed strijden tegen FC Amsterdam en AC Milan") zijn pupillen ad viseerde zo min mogelijk opwin ding te veroorzaken over de re- c-nte opvarende ontwikkeling, konden enk-te spelers sr tod* niet omheen. Rep: "Ontzettend leuk. Michels is voor de ande ren een trainer, aan wie ze veel te danken hebben. Ik ben later doorgebroken en ik beschouw het als een uitdaging de erva ring met Michels ook eens me» te maken". Horst Blanken, burg: "De beste man voor dit werk. In elk geval beter dan Ernst Happel". Stuy: "Niet alleen de Ajacieden mogen in hun handen knijpen. Ook de overige Nederlandse in ternationals kunnen nu aan da weet komen hoe deze vakman werkt". Medeleven De eerste reactie van De Graaf schap-trainer Piet de Visser is er een van medeleven met dr. Fadrhonc. "Begrijp me goed", zegt hij, "Het is buiten kijf dat Rinus Michels de juiste man is om met de spelers naar de we reldkampioenschappen te gaan. Maar het is op de eerste plaat" een schandalige zaak dat er zo met de mens Fadrhonc is ge sold". „Het bestuur van de KNVB was capabel genoeg om hem als coach aan te stt.len, maar ei genlijk had hetzelfde bestuur twee jaar geleden Michels al moeten nemen. Er is gedurende een jaar aan de poten van d» stoel van Fadrhonc gezaagd en nu moet er dan een supervisor komen. Het tijdstip is veel ta 'laat". FC Twente's coach Spitz Kohn noemde Michels de juiste man op de juiste plaats "Mits er een duidelijk omschreven taak komt. Michels is een man dia weet wat hij wil en het was t» verwachten dat ze zo iemand zouden aantrekken. Ik kan niet anders zeggen dan dat het een uitstekende keus is". Doelman Piet Schrijvers oordeelde "De belangrijkste eigenschap- pen voor zo'n functie van super visor zijn: je moet zakelijk kei hard en technisch uiterst des kundig zijn. Michels is dat, du« wat dat betreft hebben ze wel de goede man gekozen". Epi Drost; ''Ik ben blij dat 't Mi chels is geworden. Hij is voor honderd procent een vakman. IJzeren dicipline? Daar ben ik wel. voor. Als er gezegd wordt dat er om zeven uur gegeten moet worden, dan moet er ook om zeven uur gegeten worden. En meer van dat soort dingen. Als nadeel van Michels zou ik willen noemen dat hij nu twee jaar uit Nederland weg is. In die periode zijn verscheidene spelers hier internationaal veel meer gerijpt en dat is toch wol terdege iets waar Michels reke ning mee zal moeten houden". Theo Pahlplatz, gezien zijn huidi ge vorm een regelrechte kandi daat voor de Oranjehrigade. reageerde uiterst kort en krach tig: "Ik ben zeer content met Rinus Michels. Het is een uitste kende regeling zo, ik viad het in een woord klasse".

Leidse Courant | 1974 | | pagina 12