Raak/Punch buitte op juiste moment fouten BS Leiden uit Hockeytrip nog zwaarder Wij worden door KNWU in de steek gelaten" lelegatie Oranje praat mee over teammanager Speciale munt Vele Hiddink in het gips Debuut van Frans paard in Hilversum Wielercrosser Hans Steekers: 1197«RIJDAG 11 JANUARI 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 11 a Linda Esser j won slalom AAL DTSERE De Nederland- 1 se Linda Esser heeft gisteren in J Val d'Isere tijdens de skikam pioenschappen van de Lag» Landen de slalom speciaal bij de dames gewonnen. )e eindstand was; 1. Linda Esser (Ned) 71.99 seconden over 560 meter; 2. Theresa Wallis (Eng) 74.30 sec.; 3. Maria Abercrombv (Eng) 74.76 sec.; 4. Can Cauter (Belg) 76.78 sec.; 5. Claire Ver- boven (Belg) 78.10 sec.; 6. Ca- roline Buchanan-Jardine (Eng) 30 80.52 sec.; 7. Diane Feron d (Belg) 81.00 sec.; 8. Margriet "met Boswijk (Ned) 81.89 sec.; 9. Ro- paitf se-Ann Hall (Eng) 84.14 sec. i zich ■erdei|)e slalom heren werd gewonnen door de Belg Philippe Peetrons 'j* ,°P én de Nederlander Lodi Pie- onbe- ïauto ters. ►r in he 1 Leiden - Raak nam wraak. Inderdaad, de Deiftse basketballploeg maakte de indertijd geledon nederlaag tegen BS Leiden deze keer ongedaan door een zege van 89-83. De slag om de derde plaats besliste Raak/Punch vooralsnog in zijn voordeel, al moet de tijd uitwijzen welke van de twee ploegen daar uiteindelijk op zal eindigen. Het krachtverschil bleek in ieder geval weer bijzonder gering. Ook ditmaal werd het weer een close-finish, evenals in de eerste wed strijd tussen beide topclubs. Toen trok BS Leiden aan het kortste eind. De Delftenaars traden, voor een bijna uitverkochte Vijf-Meihal, zeer geconcentreerd aan. De Amerikaanse coach Bill Sheridan was naar de wedstrijd BS-EBBC komen kijken en wist dat de Leidenaars een hechte eenheid vormden, met enkele uitstekende spelers. Zijn team wist, dat men nog wat goed te maken had en wilde juist nu bewijzen, dat het vorig verlies een uitschieter geweest was. Dat laatste kon niet bewaarheid worden, want die gedachte leek, zeker in de beginfase, niet van onderschatting gevrijwaard. Van de sim pele pressing van de Delftenaars klopte niets en BS Leiden maakte keren in de ploeg) niet ingezet worden. Maar geen nood, want Hans van Roode, de zestienjarige jeugdspeler, was juist speelgerechtigd en zijn debuut was een openbaring. Weliswaar kwam hij aanvallend nog niet helemaal uit de verf, maar verdedigend speelde hij zo sterk, dat Van Woerkom de grootste moeite met hem had. Hoewel de rebound nog een aangelegenheid van Raak was. putte BS Leiden moed uit de komst van de jeugdspeler en opgestuwd door captain Bob Heuts begon het aan een verwoede achtervolging. Pe ter de Jong speelde de hoofdrol, want hij verdeelde op dat moment het spel zeer kundig, maar liet ook nog magnifiek gerichte scho ten los. Het geïnspireerde Leiden kwam terug van 41-51 tot 58-58 en leek daarna het heft volledig in handen te nemen. Via de met scherp schietende Ed Strong liep Raak nog wel uit naar 64-60 maar Leiden was op dat moment beslist de betere ploeg. De uitblin ker van de avond, Reggie Royals, zorgde met Bob Heuts voor een voorsprong van 66-64 en met balbezit voor BS Leiden kon er een gaatje gemaakt worden. Misschien wel een beslissend gat, want Raak werd, evenals in het begin, zeer nerveus. Maar tot tweemaal toe verspeelde BS (nog wel via De Jong) de bal en Har Rogers daar gretig gebruik van. pakte de taken koel aan. SEÏÏÏ BS had lijn kans gehad, maar verspeeld. Ra_ak bleek, wanneer he, er Raak. Binnen een mum van tijd stond het 16-7, aleer het Raak dui delijk werd wat nu precies de truc was. BS Leiden vergat echter door te zetten en toen het effect was uitgewerkt, kon Raak gemak kelijk terugkomen. Na tien minuten was de stand in evenwicht, voornamelijk door toedoen van Sikking die uitstekend werk ver richtte. Peter Kop had toen reeds zijn vierde fout opgelopen en wat dat, vooral verdedigend, voor een gemis betekende, bleek alras. Van Woerkom kreeg plotseling meer vrijheid en via een aantal schijnbewegingen zette hij zijn ploeg op een voorsprong: 35-38. Op dat moment lukte er niet veel meer bij BS. Plotseling was Reggie Royal - hij had al 19 punten achter zijn naam - nergens meer te bekennen en ook Rob Heuts liet het afweten in de rebound. De rust stand van 37-43 zag er voor Raak dan ook rooskleurig uit. Na de hervatting zou de wat tamme wedstrijd tot dan toe, plotseling opbloeien tot een strijd van grote allure. Kop was al vlot met 5P's uitgeschakeld en Petrici kon wegens absentie (hij gaf de voorkeur aan het trainen van een voetbalclub en zal daarom niet meer terug- echt oni ging, toch wat koeler en vooral Jan Sikking was de i die risico durfde te nemen. Met gewaagde afstandsschoten wees hij zijn team de juiste weg en met nog twee minuten te spelen, was een definitieve kloof van vier punten geschapen. Sikking was met recht de matchwinnaar, want hij zette zijn ploeg in de beginfase op voorsprong en hij was het ook die de laatste loodjes het zwaarst deed wegen. Coach Sheridan was na afloop terecht van mening, dat zijn team ge wonnen had door de fouten van BS Leiden op het juiste moment uit te buiten. De namen van de beste spelers had hij eerlijk ver deeld. Royals, Kop, Sikking, en Strong vond hij 'exceptionally good". Met Rob de Wit was hij het er over eens, dat beide teams beter konden, maar dat het een goede wedstrijd was geweest. Andere uitslagen van gisteren in de eredivisie gespeelde wedstrijden: Butch Webster heeft onverwacht gepasst naar Reggie Royals. Strong van Van Helfteren (IS) zijn ge- EBBC-Frisol/R 122-99, DED-Delta Lloyd 71-84. slagen en Royals zal scoren. Hij maakte 32 punten en was daarmee topscorer. Strong kwam tot AD VAN KAAM 30 punten. (Van onze sportredactie) JIRECHT Een spelersdelegatie gaat vandaag of morgen deelnemen aan de discussie over de benoeming van een teammanager, die de KNVB (Burgwal, Zon en Brockx) voert met de commissie van de VVCS (Jansen, Wiersma en Coster). De bond was in principe bereid alle internatio- hals te ontvangen, maar om praktische redenen werd daarvan afgezien. DEN HAAG De Neder landse herenhockeyploeg, die volgende week vertrekt voor een tournee door Au stralië en een landentoer- nooi in Christchurch (Nieuw-Zeeland), zal een nog zwaarder programma krijgen dan reeds was be paald. In het speelprogramma voor Au stralië zijn enkele wijzigingen aangebracht. Het ziet er nu als volgt uit: Vrijdag 18 januari, Perth: Avond wedstrijd tegen West-Australië; zondag 20 januari, Adelaide, eerste van de vier interlandwed strijden tegen Australië; maan dag 21 januari, Adelaide: Zuid- Australië-Nederland; woensdag 23 januari, Hobart: Tasmanië- Nederland; donderdag 24 janua ri, Melbourne: Victoria-Neder- land (tevens Australië-Paki- stan); zaterdag 26 januari, Mel bourne: Australië-Nederland; zondag 27 januari, Canberra: wedstrijd tegen plaatselijk elftal (tevens Australië-Pakistan); maandag 28 januari, Sydney: Australië-Nederland; woensdag 30 januari, Tamworth: Noord Nieuw - Zuid Wales - Nederland (tevens Australië-Pakistan); za terdag 2 februari, Brisbane: Au stralië-Nederland; zondag 3 fe bruari, Brisbane: Queensland- Nederland (tevens Australië-Pa kistan). Op 5 februari volgt de oversteek naar Nieuw-Zeeland, waar op 6 februari het Nederlands elftal te Auckland uitkomt tegen Malei sië alvorens door te reizen naar Christchurch, waar op zaterdag 9 februari het landentoernooi begint. Doordat India zich heeft teruggetrokken en het aantal deelnemende landen daarmee op zeven is gekomen (Nieuw Zeeland, Australië, Pakistan, Maleisië, Polen, Canada en Ne derland) is van het poulesys teem afgeweken en zal een hal ve competitie worden gespeeld, zodat alle landen elkaar een maal ontmoeten. Het toernooi duurt tot en met zaterdag 16 fe bruari. fecretaris van VVCS, Karei Jan sen: „De clubs hebben hun spe lers momenteel hard nodig. Dat is logisch. Daarom is het initia tief het beste". ti de vele gesprekken tussen de VVCS en de KNVB de afgelopen dager, is de indruk ontstaan, dat de interesse van de spelers voor de nieuwe sterke man voor Qrar.je op prijs wordt gesteld. Karei Jansen: „Ik weet nog steeds niet wie het wordt, maar ik heb wel enig idee gekre gen". Het ligt in de bedoeling om het komende weekeinde - en op zijn laatst begin volgende week - een einde te maken aan de tragische situatie rondom het Nederlands elftal door de benoe ming van de teammanager ein delijk bekend te maken. De sec tie betaald voetbal vergadert vanavond over deze kwestie en het bondsbestuur hakt zaterdag middag waarschijnlijk de knoop definitief door. Enerverend begin van biïjartstrijd tegen Zwalve, 150-152 in 20 beurten, een eerste klas resul taat Westenbrink-Jacobs eindig de in winst voor eerstgenoemde, 150-112/42. Kuiper verloor in 32 beurten van Breuer. 96-150. Sil- ,vius-Dieke eindigde in 144-150 (53). DEN HAAG Een enerverend De winnaars van de derde ronde begin van de biljartfinale om de voeren de ranglijst aan. Onge- Jeen v. d. Berg brak arm i DEVENTER Op de Deventer kunstijsbaan is gisteravond de eerste superlange afstandswed- strijd in een serie van tien gere den. Jeen van den Berg. in 1954 win naar van de Elfstedentocht, kwam ten val en brak een arm. In een uur werden 96 ronden af- gelegd. I De uitslag: 1. Henk Portenge fDiemen); 2. Jan-Roelof Kruit hof (Havelte); 3. Marten Hoek- I stra (Heerenveen); 4. Jos Raay. makers (Hoensbroek); 5. Benny I van der Weide (Heerenveen). SAO PAULO Ter gelegenheid I van het afscheid van de wereld- beroemde voetballer Pele zal aan het einde van dit voetbal seizoen een zilveren munt in Brazilië en andere lanen op de markt worden gebracht. Dit zal waarschijnlijk in juni, tij dens de wedstrijden om de we reldbeker in West Duitsland ge beuren. Op de ene kant van de munt slaat de afbeeld'ng van de voetballer en op de anaere kant de tekst: ,.Het feestjaar van Po le's afscheid van het voetbal 1974". Hiddink, erger dan gedacht. districtstitei 2e klas libre. Na twee ronden hadden alle acht fi nalisten een w.nst- en verlies- partij, waardoor de strijd nog geheel open was. n de derde ronde speelde Ebregts een zeer fraaie partij twijfeld zal zaterdag en zondag de spanning nog groter worden als de wedstrijden worden voortgezet in biljartzaal Samon- da ir. het Willem Dreespark, aanvang resp. 19.00 en 13.00 uur. DOETINCHEM - Guus Hiddink een van de beste spelers van de Doetinchemse eerste divisieclub De Graafschap, die zondagmid dag tijdens de wedstrijd tegen FC Den Haag na een onschuldig lijkende botsing met een enkel blessure van het veld moet wor den gedragen, is er erger aan toe dan het eerste onderzoek deed vermoeden. De enkel zit nu in het gips. Het zal zeker vijf weken duren voor Hiddink weer zal kunnen spelen. Timman brak HASTINGS Jan Timman heeft in de dertiende ronde van het Internationale schaaktoernooi in Hastings zijn partij met de Rus Mikhail Tal afgebroken. De Rus Koetsmin brak zijn partij tegen de Engelsman Miles even eens af. De ults'URen van de dertiende rond.' Szabo (Hong)— Pytel (Polen 1 1 j Ca re la (Cubu)—Koene (Eng) Vii—!i; Miles (Eng)--Koetsmin (Rus) afge broken: GUgorlc IJSl)—.Mor''in (Rong) jTlmman (Ncd)—Tal In Hastings gaat Szabo (foto) aan de leiding, maar wel enigszins geflatteerd. af tegen Tal (Ru*) afgebroken: Stonn Eng.)— Relstab (WDIdi Vj—Basman (Eng)—Suttl. s (Can) Hart- sion (Knul—Benkoo (VS) afgebroken piirlljor na dc dartiende ronde: 1 I unten. 2/3. Koetsmin en Tb afgebroken, 4/5. Gllgorl. het uitstekende pro- 'HlLVERSUM Enige Neder- De tips landse eigenaren hebben weer gramma: paarden in het buitenland aan- Patrijsprijs: Lentebode, Lex Six gekocht. Zondagmiddag maakt en Leconda; de Franse hengst Abzac P in Geaiprijs I: Locus Du Bois, Lime l Du Bois en Leo Arctic; handen van Jan van Dooye- T Kakatoeprijs I: Janny P, Kabbes Du Bois en Izmir; Hoenderprijs: Jolly Bird, Kosmos P en Jeunesse Royal; Amateurwinterkampioenschap II: John Areta, Ideal Prise en Ivan Hollandia; succes te kunnen boeken. De af- Grote Prijs der Sterrensprinters: stand is namelijk nogal kort Henri Buitenrorg, Abtac P en voor een Frans paard - 1600 me- Uricsis P* ter - en bovendien komt hij Ummer jenJrijs. Jacob Areta. Henr. Buitentori! tegen die op „,uslreE MJC Jen JuUus Caesar; het ogenblik in een glansvorm is en veruit de meeste kansen Kakatoeprijs II: Kstara Woelwa- heeft op de overwinning met da ter* Jung'e Boy en Indiana Ha- nieuwe kampioen bij de beroeps- nover. pikeurs Jan Wagenaar. De eer- Ibisprijs: Klaus Olivier, Luciano ste start van de tien draverijen e" Kwiek van Agfa; op de Hilversumse haan is om Gaaiprijs II: Kolonel, Keizer S en I Hans Steekers, bedreigd door blessures, hoopt zich morgen toch half twee. Keonos. I het gewoel van een wielercross te kunnen storten. t>e hengst doet dat in de Grote Prijs der Sterrensprinters en moet wel uit het goede dravers hout zijn gesneden om gelijk NOORDWIJKERHOUT - Hans Steekers. de talentrijke wie- Iercrosser uit Noordwijkerhout, kan zich er bepaald niet op beroemen vrouwe Fortuna aan zijn zijde te hebben. Twee weken geleden ging hij in een veldrit in Luxemburg onderuit en kwam daarbij zo ongelukkig terecht dat hij zijn fiets met een smak op zijn rechterkuitbeen kreeg. zo'n 120 kilometer afleggen. Ik ben nog zo gelukkig dat ik met «cn paar clubgenoten ga, waar door je de kosten kunt delen, maar dat ligt niet voor ieder een zo gunstig". in Italië en België. "Het crossen is eigenlijk afleeen op basis van invitatie te doen. Anders kom je niet verder dan België en dat kost je toch al veel geld". Toeval Hij vervolgde weliswaar het parcours maar tijdens zijn Net al, al rijn co'ir-m's, die z'ch HanJ steekcr, i, veldrUapecia- derde race sindsdien - in Italië - begon hij las te krijgen •*">- h" -- van een spierblessure. Hij reed die cross wel uit. eindigde zelfs in het sterk bezette veld op de zesde plaats, maar bij thuiskomst bleek de verwonding dermate ernstig, dat hij korte tijd rust moest nemen. Dat kwam Hans Steekers (23) bij- zonder slecht uit, want de ren ner uit de Bollenstreek was juist aan een sterk seizoen be zig. Tot overmaat van ramp sloeg het noodlot gisteren op nieuw toe. "Ik merkie opeens", vertelt hij ontmoedigd, "dat mijn dijbeen dik werd. Ik begon net wat minder hinder te krij gen van mijn kuit en nu weer dit.". Hans Steekers, toch al geen radde prater, doet er somber het zwij gen toe. Net in het seizoen dat JQacht hij definitief in eigen land er kenning zou verwerven, die hem „ik heb tot dusver', vertelt Hans i het buitenland al ruimschoots Steekers, in Nederland nog en aan het eind van de volgen de maand het wereldkampioen schap in Spanje. „Ik hoop dat ik morgen kan starten", zegt Hans Steekers. "Wat betreft mijn kuitblessure zou dat kun nen. Het is alleen de vraag of mijn dijbeèn op tijd in orde is". Vandaag heeft Steekers een be zoek gebracht aan een spor arts in Amsterdam, die hem klaar moet stomen voor zijn derde cross in eigen land, het Zuid Hollandse kampioenschap. ten deel is gevallen, dreigen blessures roet in het eten te gooien. Morgen wordt het pro- vinc ale kampioenschap van Zuid Holland gehouden, op 3 fe bruari vindt de nationale titel strijd in Valkenswaard plaats maar twee wee tri jee Er wordt hier veel te weinig georganiseerd. De wcin'ge cros sers die er zijn, moeten naar België om te kunnen rijden. Dat kost erg vee! geld, want je moet daarvoor in de auto toch gauw gespecialiseerd hebben in het ve'drijden, voelt Hans Steckers zich in de steek gelaten door de Wieier Unie. die naar hun smaak zich te weinig gelegen laat liggen aan de enkele tien tallen cross-specialisten. "Ik ben door de KNWU pas een keer uitgezonden", zegt Stee- kers, "Voor het overige doet de bond niet meer dan het doorstu ren van uitnodigingen aan het buitenland". Het Is een al jaren gehoorde klacht van de wielercrossers. maar de KNWU doet er weinig aan. .Desondanks heeft Hans Steekers dit seizoen al ruim een twintigtal races buiten de gren zen gereden, waarbij hij in 23 wedstrijden bij de eerste tien fi nishte. Dat buitenlandse organi satoren de naam Steekers in middels goed kennen en de Noordwijkerhouter graag bij zich zien s'arten, blijkt uit het grote aantal uitnodigingen dat de laatste maanden bij hem list bij uitstek, rlij stemt zijn hele training af op het winter seizoen en komt op de weg nau welijks mee. Vijf jaar geleden belandde hij eigenlijk bij toeval tussen liefhebbers van het rij den op moeilijk begaanbare paadjes, af en toe onderbroken door een voor wandelaars soms al stijl trappetje. Steekers ont dekte zijn capaciteiten, die bij zijn eerste optreden in een na tionaal kampioenschap al resul teerde in de negende plaats, ge volgd door een elfde "plek" en vorig jaar in de bronzen me daille. Zijn succesvolle optreden in de af gelopen maanden, die hem naast zijn vier zeges nog een viertal tweede of deruc plaatsen opleverde, bestempelde Hans S'eekers tot favoriet van velen voor provinciale en nat.onale ti tel. Of dat teerecht is, kan pas mnr -en b!!iken als d'i renners zich voor de start op de Waals- dorpervlakte opstellen. werd bezorgd. Steekers kon al "Ik hoop dat de dokter het voor keer triomferend de eind streep passeren, waarvan twee maal in Engeland en een keer elkaar krijgt", verzucht Hans Steekers slechts. FRANK WERKMAN

Leidse Courant | 1974 | | pagina 11