SLUITENDE BEGROTING GEMEENTE NIEUWKOOP LJMOE 1 RIOOL-PERS GEMAAL IN ZOETER- WOUDSE LOETHE Damtoernooi voor 65- plussers in Hazerswoude Veilinghallen bieden 19 januari weer plaats aan carnavalvierders rijn- en veenstreek Bouw activiteiten Herenteam Haduard verstevigde positie bij ,,Our House'- WERKLOOSHEID NEEMT TOE IN ALPHEN U "ook. d-o-L Het dreigt weer bende te worden met het huisvuil ram Oude Hazerswoiidse boerderij gedeelte]ijk uitgebrand PAGINA 4 DONDERDAG 10 JANUARI 1974 LEIDSE COURANT TER AAR Naar het zich Iaat aanzien verloopt de bouw van de nieuwe R.K. basisschool te Langeraar voorspoedig. De enigszins opgelopen vertraging alvorens men met de bouw kon beginnen, heeft toch nog een gunstig effect gehad. Men kon hierdoor in het huidige plan de allernieuwste vernieuwingen inbouwen. Door minder goede weersomstandigheden in de maand november is de achter stand op het bouwschema mo menteel nu nog beperkt geble ven tot één week. Naar men verwacht zal de opleverings datum van de 12-klassige ba sisschool rond eind mei ge haald kunnen worden. ROELOFARENDSVEEN De uitbreiding van jongerensociëteit ,,Our House" heeft een aanvang genomen. De werkzaamheden zullen onder deskundige leiding door de leden van de soos ver richt worden. Ondanks de bouwactiviteiten zal de sociëteit zo lang mogelijk open blijven. Zo zal a.s. zondag de folkzanger Hans Willëmsen op tre den. Aanvang 20.00 uur. Hazerswoude Het eerste herenteam van de Hazerwoudse volley balvereniging Haduard heeft haar positie aan de top van de ranglijst van de tweede klasse B in de afdeling Leiden van de Nevobo verstevigd. Haduard versloeg Leython/AC 5 met 3-0. Ook het tweede damesteam van Haduard bleef onbedreigd aan kop van 2B van diezelfde Leddse afdeling door een 3-0 winst op Ley- thon Ac 9. ALPHEN Als gevolg van seizoensinvloe- In vergelijking met- de overeenkomstige grote rol. de mannelijke arbeidsreserve de maand december met 68 toegenomen. In het bijzonder is de werkloosheid in de bouwnijverheid gestegen. De olieboycot heeft vrijwel nog geen invloed gehad op de werkloosheid. maand van 1972 is het aanbod nog iets Ook bij de vrouwen is het aanbod gestegen lager en de vraag duidelijk groter. Een en wel met 18. De vraag is nagenoeg ge- prognose voor de naaste toekomst is lijk gebleven. Bij de part-time krachten moeilijk te maken. Wel zal de werkloos- is het aanbod gestegen van 66 tot 95 en heid in januari 1974 toenemen doch daar- de vraag is teruggelopen. Ook hierbij bij spelen de seizoensinvloeden weer een spelen de seizc.ensinvloeden een rol. NIEUWKOOP De begroting - 1974 van de gemeente Nieuw- koop sluit op een bedrag van 6.763.000 en dat betekent ruim 1.300.000 méér dan in het vori- 1 ge jaar. De realisering van vele j kapitaalswerken in het afgelo pen jaar, zoals de renovatie van het zwembad, de stichting van de Van Velzenschool, aan koop en in aanleg nemen van een groot sportveldencomplex en nog enkele andere kapitale in vesteringen drukken bun stem pel op deze begroting. Ook aan de inwoners van Nieuw koop zullen de verbeterde om standigheden in het nieuwe jaar niet onopgemerkt voorbijgaan omdat o.a. de zwembad- en campingtarieven vrij fors zullen worden verhoogd. Een andere merkbare verhoging zullen dit jaar de reinigings rechten ondergaan. Maar liefst 35% zullen deze stijgen. Waar schijnlijk is in deze verhoging reeds een deel der extra kosten ingecalculeerd, welke in de toe komst zullen ontstaan als ook Nieuwkoop gebruik zal gaan maken van een gemeenschappe lijke vuilverbrandingsinstalla tie. Epn onlangs verrichte meting heeft aangetoond dat per jaar gemiddeld 2,8 duizend ton aan huisvuil, grofvuil en vuil uit het plassengebied dient te worden afgevoerd. In zijn nota van aanbieding wijst het gemeentebestuur reeds op de waarschijnlijkheid dat de reini gingsrechten in de toekomst nog aanzienlijk zullen stijgen. Het beginsel ,,de vervuiler betaalt" komt aan deze tariefverhogin gen steeds meer ten grondslag te liggen. Op donderdag 17 en vrijdag 18 ja nuari a.s. zal de begroting van Nieuwkoop worden behandeld. Evenals de voorafgaande jaren worden alle inwoners door het gemeentebestuur via een popu laire folder uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. Gezien het feit dat de vergadering in de afgelo pen jaren vaak uitliep tot in de kleine uurtjes, zal deze nu over twee avonden worden verdeeld. De vergaderingen worden ge houden in de aula van de Dr. Ariens-Mavo-School en beginnen om half acht. -rf! HAZERSWOUDE De damvereniging Samen Sterk uit Ha zerswoude gaat evenals vorig jaar weer een damtoernooi voor vijfenzesbigplussers organiseren. Degene die tijdens de dammiddagen, met ingang van 5 februari op iedere dinsdag middag vanaf 14.30 uur in de daimzaal, de meeste punten ver gaart, mag zich „kampioen 65plus van Hazerswoude" noe men. Voor 22 januari kan men zich aanmelden bij mevrouw C. Rietveld-de Boer of bij de receptie van bejaardencentrum Driehof. Een damtoernooi voor vijftallen van de basisscholen uit Hazers- woudedorp is gewonnen door de openbare school De Spring plank. Dit team haalde uit zes wedstrijden de volle winst, ter wijl de Michaelschool en de Johannes Postschool, vorig jaar winnaar, respectievelijk tweede en derde werden. Genoemde drie scholen deden elk met drie vijftallen aan deze door Sa men Sterk georganiseerde damstrijd deel Albert Huisman, Md van Samen Sterk, is voor de Vierde maal in successie kampioen van de Leddse Districts Dam Bond ge worden. Huisman speelde in de laatste ronde remise tegen de Bodegraver J. Vrolijk. G. de Brudjn, ook uit Bodegraven, stond voor de laatste ronde op gelijke puntenvoet met Huis man, maar zag zijn kansen tenietgedaan door Jan Fase, lid van Samen Sterk, die daarmee zijn clubgenoot Huisman dus een geweldige dienst bewees. Jan Fase werd overigens win naar van de eerste ronde van de onderlinge competitie van Samen Sterk, op twee punten gevolgd door Albert Huisman. Henk van Wijk en Ron Fase degraderen na de resultaten van de „onderlinge" uit het eerste team en zien hun plaatsen inge nomen door Piet Fase en L. Hoogeveen. Oranj evereniging stapt af van feestavonden NOORDWIJK - De Oranjevereni ging Noordwijk aan Zee is afge stapt van haar traditie om aan het eind van januari een of meer propagandafeestavonden te organiseren ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Beatrix. In het verleden plachten deze avonden stampvolle zalen te trekken, doch de laatste jaren liep de belangstelling zozeer te rug dat de vergadering besloot ze niet meer te houden. Uiter aard speelden ook de kosten een a, rol bij het nemen van het be sluit. De O.V. Noordwijk aan Zee telt thans ongeveer 500 leden. De af tredende bestuurders, de heren C. van Rooyen, W. Spaander man, R. van Duyn en J. van der Zwart, zagen zich herbe noemd. In het bestuur ds nog een vakature, ontstaan door het bedanken van de heer J. van Woersem. De komende feestelijkheden wor den gehouden op vrijdag, 26 april, zaterdag, 27 april, maan dag, 29 april en dinsdag 30 april a.s. Op Koninginnedag vinden de volksfeesten plaats, terwijl op de andere dagen 's middags kinderspelen worden georgani seerd. L1SSE Niet iedereen in Lisse— is blij met de sluiting van de belt aan de Achterweg. Vooral de bollenkwekers zouden dupe van deze maatregel wor den. Zij stellen dat zij door het slechte weer in november nog niet aan opruimen zijn toege komen en dat het onhandig is om voor elk klein vrachtje r het nieuwe afvalbedrijf in Noord- wijkerhout te rijden, vooral i de benzine op de bon is. Het bestuur van de LTB afd. Lisse zal b. en w. vragen de belt dag per week open te houden voor het afvoeren van het be- drijfsvuil, dus niet voor huisvuil. ZOETERWOUDE In het open gebied van de Loethe worden mo menteel door het Aannemingsbedrijf v.d. Zwet uit Lisse voorberei dingen getroffen voor de bouw van een riool-persgemaal. Zij heeft hiertoe opdracht gekregen van het Hoogheemraadschap Rijnland dat met de kwaliteitsbewaking van het oppervlaktewater is belast. Dat wil overigens nog niet zeggen dat de Zoeterwoudse bevolking en met name de bewoners van Huize Emmaus nu snel van de *tank- overlast, welke zich vooral in de zomermaanden demonstreert, verlost zal zijn. Daarvoor moet eerst nog de transportleiding van het persgemaal naar de zuiveringsinstallatie aan de Voorschoterweg in Leiden wor den aangelegd. Dit niet geringe karwei waarin men te maken krijgt met hindernissen als de Meerburgerwatering, rijksweg 4 en de Vliet, moet nog worden aanbesteed. Het gemeentebestuur is in afwachting van de goedkeuring van G.S. van het raadsbesluit waarin een krediet is gevoteerd voor de herin deling van het Loethegebied waar S.J.Z. tot voor enkele jaren roem trachtte te vergaren. Aanvankelijk zou hier ook een oefengelegen heid komen voor de landelijke ruiters. Nu wordt bezien of de voor malige speeltuin achter de Jan van Banningstraat hiervoor geschikt is. Als dit doorgang vindt dan is het niet uitgesloten dat in de Loethe een bescheiden hertekamp zal worden gerealiseerd. Het college heeft deze mogelijkheid momenteel in studie. Het blijkt nog verschillende mensen te ontgaan dat het verboden is vanuit de Loethe de provinciale weg (Dr. Kortmannstraat) per fiets op te rijden in de richting van de Dorpsstraat. Dit kan wel via Ijet Kwterspad bij „Ons Huis". HAZERSWOUDE - Enkele maan den geleden deelde burgemees ter J. 't Heuvelhof in de ge meenteraad mee dat de in een zeer vervallen staat verkeren de boerderij aan de Rijndijk (schuin tegenover Nieuw Werk lust) door de eigenaar zou wor den opgeknapt. Nu de „i er nóg staat, hebben oud- en nieuw-vierders er vorige week nog eens de fik ingestoken. Met recht vraagt menige om wonende of passant van deze bouwval zich af, hoe lang het nog zal duren, vooral eer er de sloper deze destijds zo fraaie boerenhofstede nu definitief met de grond zal gelijk ken ROELOFARENDSVEEN - Mu ziekvereniging „Liefde voor Harmonie" organiseert zaterdag 19 januari in de veilinghallen het jaarlijkse carnavalsfeest. Evenals vorig jaar verwacht men ook nu weer een uitver kocht huis. Voor deze avond is een aantrek kelijk programma samenge steld. Het muziek- en amuse mentsgezelschap ,,De Bouquets" zal de avond inleiden. Verder werken een Zuid-Amerikaans ensemble „Los Buenos Ami go's" en de bekende Marty met de gouden trompet mee. Om precies elf over elf arriveert de carnavalsvereniging uit het Brabantse Uden. De Prins van deze vereniging zal vergezeld worden door zijn raad van elf, enkele Dansmarietjes en de hof kapel. De carnavalsavond is bedoeld voor ouderen vanaf 18 jaar tot en met 65-plussers. Toegangsbe wijzen zijn verkrijgbaar bij J. Bakker, Noordeinde 165, K. van Gerwen. Iepenstraat 10, J. Hoogenboom, Mimosastraat 4, C. de Jong, Floreaweg 67 en J. de Jong, Van Veenstraat 6 llDliiliilIillilliJ NOORDWIJK Evenals in het begin van vorig jaar, bestaat er weer onzekerheid over het ophalen van grof vuil in Noordwijk. Voordien was het gebruik, dat huis-aan-huis een kaart werd bezorgd, waarop de perioden van het ophalen van grof huisvuil stonden aan gegeven. In januari 1973 werd de kaart te laat bezorgd en het gevolg was, dat in verschillende woonwijken bergen vuil werden neergezet, dat eerst na veel strubbelingen werd opgehaald. Inmiddels was het in het dorp wel een bende geworden. Een zelfde toestand dreigt weer te ontstaan. Aan velen in Noordwijk zal het berichtje zijn ontgaan, verwerkt in een publicatie aangaande het op halen van huisvuil in verband met nieuwjaarsdag, dat het ophalen van grof huisvuil zal plaatsvinden in de week van 14 tot en met 18 januari a.s. De gebruikelijke kaart is er weer niet en de kans dat de burgerij zelf weer een datum gaat vaststellen, zit er dan ook levensgroot in. yet is te hopen, dat het gemeen tebestuur nu eindelijk eens komt tot een vaste maande lijkse ophaalperiode, bijv. de eerste of laatste week van de maand. Het drukken en bezor gen van kaarten kan dan ver vallen en voor iedere burger staat dan de ophaalperiode vast. In de gemeenteraad is dit vorig jaar reeds een punt van bespreking geweest. Ieder bleek overtuigd van de nood zaak, maar wie bepaalt nu eens die vaste datum? HAZERSWOUDE De brand, die gisteravond woedde ln het bedrijf van Nedairco B.V. te Hazerswoude-Rijndijk, heeft voor zo'n 350.000 gulden schade aangericht. Van administratie- en video-apparatuur werd voor anderhalve ton vernield, aan het gebouw zélf voor een even groot bedrag, terwijl de inrichting voor ongeveer 50.000 scha de leed. Verzekering dekt de schade voor Nedairco, Importeur van aircondltioning-apparatuur, waar overigens vandaag de werkzaam heden door iedereen, zij het door sommigen in andere afdelingen dan ze gewend zijn te werkei» normaal werden voortgezet. Omstreeks 18.45 uur werd de brand op de boekhoudafdeling, op de eerste verdieping van het gebouw aan de Rijndijk (vroeger een boerderij), ontdekt door de schoonmaakdienst. De vrijwillige brandweerlieden bestreden het vuur met zes stralen, maar konden niet voorkomen dat een gedeelte van de verdieping uitbrandde (ook de zolder had intussen vlam gevat). Om 21.00 uur was de brand weer, geleid door de heer W. R. Soefters. de brand meester. A.S. ZATERDAG DANSEN IN „DE MEERH0EVE" met medewerking van Quintet Peter de Vries Toegang boven de 20 jaar. Leidse agenda zaaltje „Japanse pi een bezit". Bljksmuseum v.d. Geschiedenl» der NatuurwetenschappenSteenstraat la, tel. 230S1 Tentoonstelling van de Psychotechniek der PTT uit do ja- lulcRooseveltstraat 2 t/m vr. 8-07 u. za. Plet Heidoorn met 19-22 u. en zo 12r32 u„ Ernst van Apeldoorn met teke ningen in houtskool en krijt ln z wart/wit. Galerie v.d. VUst: Botermarkt 3. tel 22806. dl. t/m za. 10-18 uur. Aquarel len en tekeningen. Kabinet Gaper: Joh. de Witstraat 40. tel. 55179. dl. t/m za. 14--17.30 u„ Tentoonstelling Fotografie. Atelier do Scherft: Nassanlaan 41, Oegstgeost tel. 50220. ma t/m za. 9- 18 uur Ans v.d Hclde-Kort met el- gen werk o.a. glasbulgen. Nederlands Legermuseum: Pesthuls- laan 7. tel. 34241, Kleine expositie gehouden van tekeningen, vervaar- d lgd door de Jeugdige bezoekers. De Burcht: antiekmarkt za. 9-17 u. Leidse bioscopen CAMERA „Lawrence o: jr. dag. 20.00 u. do. vr.. ma. en ui, 14.00 kindermat.„Schat in het zll- n wo. 14.30 en 14.00 zo nachtv.: „Dell- n 18 Jr. vr. en za. LIDo" „Live and let die" dag. 14.30, 1900 en 21.15 uur zo. 14.30 16 15. 19.00 en 21.15 u. 14 jr. LUXOR - „The thief wh came to dinner" 14 jr. das. 14.30 19.00 en 21.15 uur zo. ook ont 16.45 uur. STUDIO ..The Getaway" 14 jr. tij den nis Lido. TRIANON „Op de Hollandse toer 14 jr dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur zo 14.15. 16.15. 19 00 en 31.15 uqr. REX - ..Josephine" IS jr. tijden als Arabia" 14 i 16,15 t „josepnine 10 ji. ujuai rlanon, kindermat.: „Plppl^zet de Parijs 18 boel op stelten nachtv.: „De nonr jr. vr. en za. 23.30 Burgerlijke Stand WASSENAAR Geboren: Mari nas, zv A- Schrijver en J. H. M. van Kempen. Ondertrouwd: Van Ofwegen, Ger- rit en Schut, Hendrika, Amster dam; Van Leeuwen, Gerardus Petrus Gregorius en Swikker Chr'sFna Catharina, 's-Graven- hage; Jansen. Paul, Oegstgeest cn Berk?nf:ld, Louise Mathilda Hubertina Hendrika; van de Loo. Frank Emile Norbert, Delft, Binnenv.atersloot 3 en Kruger Lous. Gehliwd: W. van Weelden en J. Rietkerk. Overleden: Blokpoel, Willem Ni- k&Iaas; Vermeulen, Boudewijn.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4