Trainer Knobel: „Vlak over grens van briljante ligt de domme fout' Lento Queen H of paard Roses van het jaar renpaard '73 Timman naar vierde plaats Molenaar (AZ) wel of niet gepolst voor teammanager Jaap van Praag „zakelijk blij" met nederlaag Johan Miihren Sunderland beker kwijt Voorlopig geen aetie spelers Fortuna VI. Sporttoto en premies DONDERDAG 10 JANUARI 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 13 MILAAN Het was een schitterend optreden. In het regen achtige Milaan leed Ajax in de eerste wedstrijd voor de Supercup dan wel een nederlaag, maar gevoetbald werd er door de nog altijd Europese kampioen. Ajax speelde goed, bij vlagen zelfs briljant voetbal, maar moest door een slordigheid ver in de tweede helft een zeer defensief AC Milan toch langs zich heen laten gaan. ,,Door zo'n on gelukkig moment ga je dan toch nog de boot in", ver zuchtte een toch niet terneergeslagen trainer George Kno bel, want daarvoor speelde zijn ploeg te clever voetbal. .-V ■- Een spectaculaire kopbal van. Johan Neeskens. Ook Barry Hulshoff SS3BSBtSaBL alle activiteiten leverden Ajax geen treffer op. Bijna de gehele wedstrijd impo neerde Ajax voor slechts 15.000 toeschouwers, die halverwege de tweede helft partij kozen voor de Amsterdammers. Toen ook stond AC Milan ook op het punt definitief door de knieën te gaan. Tot Hulshoff en Blanken burg een ver door doelman Vecchi uitgetrapte bal te slordig behandelden. Chiarugi snelde langs Blankenburg en met een hard schot manoeuvreerde hij zijn ploeg in een redelijke uit- die Milan niet kon verzilveren. De defensie van Ajax groeide in de beginfase naar grote hoogte. Suurbier en Blankenburg ontra felden met gemak de Italiaanse aanvallen. Ajax zocht welover wogen in laag tempo naar een opening. In die eerste periode speelde Knobels ploeg taktisch zeer sterk. Helaas floot Scheurer herhaaldelijk in het nadeel van de Ajacieden als een Italiaan zich met veel bombarie ter aar de stortte. Foto: champagne voor Gerrie (links) en broer Arnold. Ook op de terugreis kampte Ajax met moeili/kheden. Met de bus moest naar het vliegveld van Genua worden gereden maar de sneeuw had de weg op een bepaald punt onbegaanbaar ge maakt en er moest gewacht worden tot de route sneeuwvrij was gemaakt. In plaats van om half acht keerde het gezelschap gisteravond rondom het middernachtelijk uur op Schiphol terug. Er was er een, die het oponthoud vooral verdroot. Dat was Ger- rie Mühren die op het vliegveld van Genua vernam dat hij va der was geworden van een zoon, die de naam Johan heeft ge kregen. Hé Johan HASTINGS De Nederland se meester Jan Timman heeft gisteravond in de twaalfde ronde van 'het in ternationale schaaktoer- taat af ïs, maakte in zijn partij tegen de Hongaar Adorjan een fout in het middenspel en moest na 30 zetten opgeven. De eerste plaats wordt gedeeld door de Russen Koezmin en Tal. nooi te Hastings een neder- Tajt de vroegere wereldkampioen, laag geleden. versloeg de Engelsman Stean in 34 zetten en kwam daarmee op Timman, die slechts 1V$ punt van 8punt, evenveel als Koezmin v^' ronde had. Theoretisch kan Koezmin, wiens partij tegen de Joegoslaaf Gligoric werd afge broken, dus nog alleen de lei ding nemen. Maar die kans is erg klein, want bij het afbreken was de stelling van Gligoric be langrijk beter. tel (Polen)—Garcia (Cuba) >4; Rellstab (West-Dultsland)— Basman (Eng) O—l; Suttles (Canada)—Hart- i (Eng) %-H. Afgebroken partijen uit de 11e ronde Gligoric—Keene. 1—0; Rellstab. 1-0, iMtslagen 13e rondo: Sza zijn tweede grootmeesterresul- er" bij het ingaan van de 12e SeMHsSi-MilêwEngV^fïf'- LONDEN De uitslagen van de gisteren gespeelde replays uit de derde ronde van het toernooi om de Engelse voetbalbeker (FA Cup) zijn: Boston United Derby County 1—6, Hendon Newcastle United 04, Here ford United West Ham Uni ted 2—1, Leeds United Wol verhampton Wanderers 1—0, Luton Town Port Vale 4—2, Sunderland Carlisle United 0—1, Swindon Town Ports mouth 0—1. Bekerhouder Sunderland heeft de derde ronde voor de Engelse voetbalbeker dus niet over leefd. West Ham United werd eveneens door een lager geklas seerde ploeg uitgeschakeld. -pmaoaaq aapjo.u jez jein3 aspuci-iapoM jaq uca j»3 -BUEiuuib-31 spj ouoqjpej qoeosspuoq jsbbu 'jui-ioa l%,z\ 3ui3;uaJaA 3|SIA|pdJ9 osjbbu15jiv 9p uba onp 9>|jajS |30pUBUJJ Jaq SBBIH JbOjq ufiz j3ui 9ip «jbbu9iow s393 )bp 'ucjqoruaé ubb8 J3 HVVIAIM1V (3j)0Cp3JJJOds 3ZU0 uba) Volgens Molenaar zelf zijn er ech ter geen officiële contacten ge weest. Wel zegt hij voor de functie te voelen. „Ze hebben mij destijds al gepolst of ik Ne derland zou willen helpen in West-Duitsland. Daar voel ik best voor, maar officieel is mij nog niets gevraagd. Ik ben nog niet benaderd", aldus Cees Mo lenaar. De secretarispenning meester van de KNVB Henk Burgwal, zegt dat er van con tracten met Cees Molenaar geen sprake is geweest. Burg wal: „De heer Molenaar is mij zeer sympathiek, maar ik kan u de verzekering geven, dat Hc, of wie ook, pertinent geen contac ten met hem heb gehad", aldus een zeer nadrukkelijke Burgwal. Schiedam In een wedstrijd dat in het geheel niet op korf bal leèk heeft „Schiedam" een overwinning weten te be halen. Tegenstander Hoogvliet kwam om te beginnen al met 7 mensen in plaats van 8 het veld in. Gezien die nu merieke meerderheid moest het toch voor Schiedam mo gelijk zijn om Hoogvliet op zijn slofjes te verslaan. Maar dit was niet het geval. In een verklaring zeggen de spe lers begrip te hebben voor de moeilijke financiële situatie, waar het bestuur mee te maken heeft. Tevens spreken zij wel hun teleurstelling uit over de gebrekkige communicatie in deze kwestie. Inmiddels hebben de spelers een wen in het welslagen van de ac tiviteiten van de nieuwe groep zal voor de spelers een stimu lans zijn tot het continueren van prestaties zoals die van afgelo pen zondag (winst van 2—1 op Heracles)", aldus een passage In de door de spelers uitgegeven verklaring. gesprek gehad met een groep Het bestuur van Fortuna Vlaar- zogenoemde „bekende Vlaardin- gers", die bezig is een nieuwe opzet voor het betaalde voetbal in Vlaardingen realiseren en heeft toegezegd over twee maanden met een concreet plan op tafel te komen. „Het vertrou- dingen heeft een gesprek met het college van burgemeester en wethouders aangevraagd. De meerderheid van de raad heeft o nnngggtsgestelddat passen van de huidige tekorten met de gemeente te praten viel. Na twaalf ronden ls de stand: 1. Koezmin 8'; plus 1 afg.2. Tal 8U. 8. Szabo 7'4 en 1 afg 4. Timmor- 7'i: 5. Adorjan 6; 6,Keene en Gllrorlc 6'a en 1 afg.; 8. Ba «man t> 9/10. Hartston en Suttles 5>i; 11. Benkoe 5 en 1 afg.; 12. Pytel 5: 13 Stean 4'^; 14. Garcia 4: 15. Miles 3 en l afg 10. Rellstab 2>j. DEN HAAG De cijfers van sparttote 25 van 5 en 6 januari Aan'al deelnemers 428.709, inleg 976.456, prijzenbedrag 413.040. 2e prijs, 149 winnaars die elk 693 ontvangen, 3e prijs, 1008 winnaars, die elk 54,10 ontvangen. De premie ten bedrage van 103.260 wordt na het verstrij ken van de reclameterm'jn op woensdag 30 januari a.s. b'j lo ting toegewezen aan een der eerste prijswinnaars. Jenny Turrall, het dertienjarige De trekk ng voor de prem e van Vooral Jan Mulder maak.e rich er nogal kwaad over. Terecht, want hij werd in de spits veel getorpedeerd. Mulder die slechts een keer een vrije trap meekreeg: „Ik zei tegen die scheidsrechter: je moet een beetje meer gaan lopen, of kun Austral sche zwemwondertje, heeft gisteravond het reeds in j haar bezit zijnde wereldrecord op de 1500 meter vrije slag op- j nieuw scherper gsteld. Zij zege vierde tijdens de kampioen schappen van Nieuw Zuid-Walcs in de recordtijd van 16 min. 48.2 sec., 1.7 sec. sneller dan de tijd die zij op 9 december zwom. Jenny Turrall (rechts) wordt ge lukgewenst door tegenstandster Narelle Moras. Coach voor Uraeuav BUENOS AIRES De voetbal bond van Uruguay heeft Rober to Porta aangesteld als coach van het nationale elftal, dat voor de eindronde om het we reldkampioenschap is ingedeeld In een groep met Bulgarije, Zweden en Nederland. Porta heeft in zijn actieve carrière ge speeld in clubs uit Uruguay, Ar gentinië en Italië. toto no 21 had :ot resultaat, dat deze ten deel viel aan de houder van formulier no f 1465086. Deze winnaar ontvangt thans aan prijs en premie bruto 130.468.80. De premie van toto no. 22 ging naar de houder van formulier no. o 1640517. Deze. krijgt totaal 119.174.79. Supercup. Want moeilijk zal het in Amsterdam volgende week wel worden. Karl Heinz Schnellinger. laatste man in de ploeg van trainer Rocco: „Het verdedigende spel ligt ons nu eenmaal beter dan de aanval". Vendaar ook. dat AC Milan Ajax rustig liet komen. Ook de aanvallers Rivera, Bia- siolo en Chiarugi staken geen been uit als Ajax uit de defensie aan de aanval u®gon te bouwen. Eerst halverwege de Milanese helft stuitten de Ajacieden op een hecht bolwerk. Het werd Oude spelletje dan ook zoeken naar de juiste Sabadini vloerde Plet Keizer in opening, die vooralsnog niet te vinden was. De drie aanvallers kregen niet de geringste ruimte Rep had voortdurend Anquilietti aan zijn zijde. Jan Mulder kreeg geen centimeter van Mal- dera en Keizer botste af en toe met Sabadini. was in de eerste helft zijn we ons oude spelletje gaan spelen. We hebben eerst even afge wacht omdat Milan met drie spitsen speelde. Na de rust is Neeskens weer in de kop gaan spelen zoals we dat ook zondag tegen Groningen hebben ge daan. Miihren en Haan konden het middenveld verzorgen", je het tempo niet bijhouden. Ik Nadat Blankenburg Benetti had raakte een beetje geïrriteerd omdat ik ateeds werd vastge houden en toen ik dat tegen hem zei, antwoordde hij dat ik het maar terug moest doen." afgestopt na een pass van Rive ra In de elfde minuut, is Milan niet meer gevaarlijk geweest. Ajax heerste en bivakkeerde bijna zonder onderbreking op de Slechts onderschepte de bal wel maar speelde te zacht terug. Chiarugi, die praktisch de gehele tweede helft had staan wachten op een bal, startte razendsnel. Blanken burg probeerde hem nog aan zijn shirt te trekken maar Chia rugi was niet meer te houden en met een daverend schot pas seerde hij Stuy,, die na de rust nauwelijks wat te doen had ge had. AC Milan was eensklaps weer de gevierde ploeg na een wedstrijd waarin net geen mo- had geïmponeerd. helft van Milan, dat in de twee de helft bovendien nog de actie ve Turini miste die met een blessure aan de kant bleef. Ber- gamacchi verving hem schop niets weten en legde de bal Niets had AC M>'an meer in te net buiten de 16-m. lijn. Anquil- brengen tegen tie briljant spe- letti (bleek het er nog niet mee lende formatie van George Kno- eens te zijn en dat leverde hem bel. Zelfs het publiek koos de een gele kaart op. Het was in- zijde van Ajax. gelukkig met de nederlaag van Ajax: voorzitter Jaap van Praag. Glunderend wreef hij zich in de handen in de catacomben van het San Sirostadion. „Jammer voor de jongens maar voor ons is dit toch e?n prachtige ui'.slag. Zakelijk gezien is dit een gun stig resultaat. Dat belooft nog wat in Amsterdam. middels duidelijk geworden dat Ajax zat inmiddels nog wel altijd De Supercup is nog niet \let gemak De eerste kans was voor AC Milan. Suurbier had drie meter van het doel Rivera onderuit gehaald en scheidsrechter Scheurer floot voor een indirecte vrije trap, Milan toch kapot te spelen Het verhoogde na de rust dan ook het tempo, wisselde steeds van positie waardoor de Milane se defensie de consequente dek king moest loslaten. Kno bel: „Toen het offensief voorbij zonder doelpunt. Vecchi pro beerde met een verre uittrap lucht te brengen en waar nie mand op gerekend had. gebeur de toen. Barry Hulshoff liet de dalende bal stuiten en kon er toen niet meer bij. Blankenburg speeld. Daarvoor was Ajax te goed. Knobel: „Al gaat het goed, het is toch de zaak ook dan weloverwogen te blijven spelen. Want vlak over de grens van het briljante ligt de domme fout". TON DE WIT Chiarugi, de linkerspits van AC Milan heeft uitgehaald. Blankenburg (achter hem) kon de Italiaan niet meer bereiken en stortte neer na een mislukte poging Chiarugi aan het shirt te pakken. AC Milan had de zege binnen. Sportwereld AMSTERDAM Het biljarttoer- nooi om de wereldtitel 47/2, waarin Vultink zijn titel zou moeten verdedigen, is uitge steld. Het zou in mei in Buenos Aires worden gehouden maar de Zuidamerikanen hebben bericht dat het half augustus wordt, zonder opgaaf van redenen. AMSTERDAM Van 17 tot en met 20 januari wordt in DUssel- dorf gebiljard om de Europese titel 47/1 met deelneming van Vultink (Ned.), Ceulemans (Belg). Galvez (Spanje, titelver dediger), Espona (Sp.), MUller en Siebert (beiden W.-Duitsl.), Dufetelle Fr.) en Stenzel (Oost.). (Van onze paardesportmedewerker) MAASBRACHT Onverwacht is de thans 4-jarige harddraver Lento H. van eigenaar Houben te Maasbracht uitgeroepen tot het „paard van het jaar" in de Nederlandse drafsport. Het publiek koos de der bywinnaar met een totaal aantal stemmen van 213. Voor de pers prijs van de paardesportjournalisten kwam Lento H. echter niet in aanmerking. Deze titel ging naarse eigenaar Piet Schoonheim. Jojo Buitenzorg van de Wasse- ten te brengen. Per slot van re kening verdiende hij 61.740 gul den met de draver. Het is een best paard, Lento H. Voor mij De eigenaar GRONINGEN Voor de eredivi sie heren basketball won Levi's gisteravond in Groningen met 80-71 van NN Donar. ASSEN Voor de Nederlandse kampioenschappen schaatsen die het komende weekeinde in Assen worden gehouden, zijn voor beide dagen tezamen in de voorverkoop 1180 kaarten aan de man gebracht. Eigenaar S. H. J. Houben: „We hadden er op gehoopt maar denkt natuurlijk ook: zal het publiek niet de voorkeur geven aan reeds gevestigde namen in de drafsport, Henry of Jojo Bui tenzorg?", aldus de directeur van een machinefabriek in Maasbracht, die eigenaar is van nog vele andere dravers. Trainer van het paard is de jonge beroepstrainer Wim Velis die Lento H. pas enkele dagen in training had voor hij in augus tus met de hengst de Derby op Wim Velis was gisteren niet zijn naam bracht. In totaal ze- commentaar te bereiken, gevierde Lento H. zevenmaal in 1973. Viermaal nam Wim Velis achter Lento H. op de sulky plaats. Driemaal mocht de Utrechter Gerard van der Eyke- lenborg de draver uit evenzo veel starts als eerste over de fi nish brengen. In de rennen werd het paard ge reden door jockey Rober Wete- mans, de zoon van oud-bokspro- motor Toon Wetemans uit Den Haag. Geen ogenblik twijfelde Wetemans dat Queen of Roses S. de volbloed van het jaar zou worden. „Het is een geweldige merrie, en ik hoop er dit jaar nog veel mee te kunnen winnen. Zo'n goede krijg je niet in elke Derby te rijden". i Queen of Roses stond het vast dat hij werd ge kozen door het publiek. Ik mocht het paard driemaal van Wim rijden. De eerste maal was hij aan zijn handen gebles seerd en kon hij de teugels niet hanteren. De twee andere keren had hij nog een paard in dezelf de draverij en liet hij Lento H. graag aan mij over". Hij de superslager Ger de Kroes, die vorig Jaar zo'n veer tig renpaarden op stal had staan en dit aantal nu met de helft heeft verminderd. De Was senaarder kon, zo vertelde hij. in zijn eigen stal tussen de bo men het bos niet meer zien. Overigens was hij er ook van overtuigd dat Queen of Roses S. voor de prijs in aanmerking kwam. was met rijn v rouw op de Velu- ook de perapri)! ging naar Queen we aan het zwerven en op zoek naar nieuw bloed voor de eige naar, de heer Houben. Zondag middag komt Lento H. even'in actie op de Hilversumse baan. Door de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport wordt het paard dan gehuldigd. Best paard Ongeslagen Eykelenborg. ook beroepstra'ner. zwager van Wim Velis. Maar niet alleen de draver van Heinz Schilcher, of Roses S. De merrie wordt zondag ook te Hilversum gehul digd. gelijk met de kampioen bij de jockey's. Herk van der Kraats uit Wassenaar en de kampioen bij de pikeurs, Jan Wagenaar uit Otterloo. ARTHUR VAN RIJSWIJK. In zijn woning in Wateringen vertelt hij: „Het is erg leuk voor Wim. Ik denk dat zijn col lega's hem de titel allemaa' gunnen. Hij werkt hard en heeft zijn paard nog steeds in uitste kende conditie aan de start we- ook het renpaard (vol bloed) van het jaar. Daarvoor is de keus niet moeilijk ge weest. De titel ging naar Queen of Roses S. het paard dat de Derby won en tevens dit jaar na zes starts ongeslagen bleef. Ajacied, speelt momenteel In Parijs. Twee da gen geleden werd het gezin Schilcher uitgebreid met deze zoon, die Mikis Patrick werd ge noemd. Trots toont Schilcher het kind. terwijl moeder Elin voor alle zekerheid een handje helpt.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13