BREEKT KLAVERJASRECORD f-= SASSENHEIMS KWARTET Jong en oud kwamen naar receptie van scheidende burgemeester streeknieuws stuit op liters hamsterbenzine Commissie oraat over ïnilieuagent Agenda raad Lisse Betere verbinding Ter Aar-Leiden? Koren sluiten kersttijd af met een samenzang Wat u moet weten Tennisclub winnaar van vijfkamp Hogere kwaliteit bij De Witpen en De Luchtsport Voorhoutse politie PAGINA 5M A AND AG 7 JANUARI 1974 SASSENHEIM - Het kwartet Huub Luyk, H. Wijntjes, Joh. Verloop en Cees Daatselaar, hebben het gered en het werelduur-record klaverjassen, met 40 uur en 17 minuten op hun naam gebracht. Het vorige record van 37 u. 12 minuten, op naam van het A'damse kwartet, R. ter Riet, Th. de Blieck, C. Laterveld en W.v. Dijk, werd dus zeer royaal gebroken zaterdagavond in het Bruine Paard, 's Middags om 13 minuten over half vier toen het vorige record gebroken was, werd voor 10 minuten gepau zeerd, waarbij de kampioenen, naast gelukwensen bloemen kre gen van hun resp. meisjes. Deze toegestane rust werd tevens be nut voor overleg tussen de wed strijdleiders van de Ned. Kla verfederatie, coach Wijntjes en de jongelui, waarbij gezien de goede conditie besloten werd voort te gaan, om de 40 uur, die hun steeds voor ogen stond, vol te maken. Daarna gingen ze rustig verder want de spanning was gebroken. Om 7 uur, 2 mi nuten was het zover .dat het laatste van de 106 partijen was gespeeld, en de heer Wijntjes de kampioenen verzocht op te staan, waarna ze een minuten lange ovatie van de stampvolle zaal in ontvangst konden ne men, terwijl buiten vuurwerk knalde. Als eerste sprak voorzitter Wijn tjes van Supportersjver. Rood- Geel. die als sponsor fungeerde. Deze sprak z'n grote bewonde ring uit over de prestaties. Hierna gaf hij eerst de vier moeders, waarvan er één de hele afgelopen nacht en dag aanwezig was, de gelegenheid hun zoons geluk te wensen, waarbij ook weer bloemen. Ver der zei de heer Wijntjes dat er voor de kampioenen, en hun maakt. Voorzitter Stelma van meisjes en de wedstrijdleiders, de SAMA-winkeliers, deed elk een dinertje gereed werd ge- een waardebon van 25,- ca deau, van gebroers Perfors kre gen ze een kratje bier en van de Gymnastiekvereniging DOS, ieder een taart. De heer^Hack- stein. tevens voorzitter van het district Den Haag van het N.K.F. zei ook dat het nergens zo goed was gegaan als in Sas- senheim. Ongelooflijk wat was gepresteerd. Hij prees het be stuur van "Rood-Geel", dat als lid van het NKF was genoteerd. De kampioenen vertelden dat ze wel wat (Vermoeid waren, maar tot het eind in goede conditie. De afgelopen nacht was het wel wat moeilijk geweest, maar zei Cees Daatselaar "we vingen el kaar goed op, en tegen de mor gen ging het weer beter." Van vrijdagmorgen 2 u. tot zaterdag avond 7 u. 2 min. werden er 106 partijen gespeeld, in een onder linge wedstrijd Ferste was Joh. Verloop met 74.o43 punten (16 maats), tweede Kees Daatse laar, 70.448 (10 maats), derde Huub Luyk, 69.519 (17 maats), Vierde Hans Wijntjes 67.634 (17 maats). Overigens zijn er al weer kapers op de kust. Onder het grote aantal belangstellen den (w.o. loco-burg. Wester beek), uit Sassenheim en omge ving, maar ook uit Leiden en Den Haag, waren ook liefhebbers uit Leimuiden van de voetbal club "de Kikkers'. Deze gaven zich bij de heer Hackstein op voor een volgende poging om het record te breken, waarbij ze in de cantine van de club met twee viertallen zullen uitkomen. Ook enkele jongelui uit Noord- wijkerhout vertelden dat ze plannen hadden. SASSENHEIM Jong en oud namen zaterdag afscheid van gemeester Van Knobelsdorff en zijn vrouw. In een feestelijk ver sierde raadszaal werd het echtpaar bloemstukken en een reus achtige fruitmand overhandigd. Het geheel was in handen de heer Kooymans terwijl de heer Koenen zorgde voor de versie ring. Aanwezig waren de 2-jarige Olaf Bierman, die bij zijn geboorte de 13 duizendste inwoner van Sassenheim was. Ook Freddy Beyk, die enkele jaren geleden als 5-jarige zijn vriendje van de ver drinkingsdood redde, was er om de burgervader de hand te schudden. Enkele uren tevoren hadden vele relaties op ambtelijk en bestuur lijk niveau van baron van Knobelsdorff afscheid genomen. Bur gemeester Stolwijk van Voorhout sprak namens allen toen hij zei dat de benoeming tot dijkgraaf met grote vreugde was ontvan gen. Spijtig vond hij het de heer Van Knobelsdorff als collega te moeten missen. Voorts memoreerde hij zijn ambtsperiode van vijf jaar in Sassenheim, in samenwerking met de scheidende burgemeester, waarbij hij sprak van de wijze lessen. Hij besloot met een uitnodiging voor een intieme afscheidsviering. dams viertal TER AAR Afgelopen weekend hielden de postduivenverenigin gen „De Witpen" uit Nieuwveen en „De Luchtsport" uit Lange- raar een gezamenlijke tentcon- steeling van hun beste duiven in bet Parochiehuis te Langeraar. „De Luchtsport", die in haar 9 jarig bestaan, voortgekomen uit de ruim 17 jaar oudere vereni ging „De Witpen" beschouwt dit gezamenlijk exposeren als een unicum, aldus de heer D. Mank (Langeraar), een actieve helper bij dit tentoonstellingsgebeuren. „De onderlinge rivaliteit tussen verenigingen Iaat dit meestal niet toe", vult de heer B. Bo- gert uit Rijnsaterwoude aan, „maar zoals u ziet Kan het wèl. De kwaliteit van de inzendingen vertoont jaarlijks een vooruit gang. waardoor deze plaatselij ke verenigingen. aardig meeko men met het landelijk op dit sportgdbied". De heer W. Wijfjes uit De Kwa- kel. die als tentoonstellings-se- cretaris fungeert, vertelt dat de jury het niet makkelijk heeft 1" De prijzen werden als volgt ver- Hokkampioenschap; 1. G. Epping, deeld: 2. Th. Wijfjes, 3. H. Snodk. deeld: Oude Doffers: 1. J. van Hameren. 2. Th. Wijfjes 3. B. Wassenburg, gehad uil zo'n aanbod de prij- Jonge Doffers: 1. G. Epping, 2. B. Jonge Duivinnen: 1. G. Epping, 2. zen toe te kennen, v.d. Bogert, 3. G. Epping. G. Epping, 3. H. Heemskerk. i HAZERSWOUDE - Tijdens de dinsdag 8 januari, om 20.00 uur aanvan gende openbare vergadering van de Commissie Milieuhygiëne Ha- zerswoude in het gemeentehuis wordt een aantal onderwerpen die de afgelopen drie jaar zijn "blijven liggen", behandeld. Zo zal aandacht worden besteed aan de voorlichting betreffende het houden.van huisdieren. Ook wordt de schijnwerper nog eens gericht op het aanstellen van een daartoe geschikt geacht persoon als mi- lieupolitie. Het rapport van het Rode Kruis over drugs komt ook al aan de orde, eveneens de milieukaart van Hazerswoude, de aanslui ting van de snuffelpaal op het landelijke meetnet, de trapveldjes voor de jeugd, het lozen van afval op polderwater door een kippen slachterij, het bezoek van scholieren aan bedrijven ter plaatse en een wachlverbod voor de parallelweg langs de Rijndijk. Lisse De Raad van Lisse komt in Openbare zitting bijeen op woensdag 9 jan. a.s. ter behandeling van o.m. de volgende punten: vaststelling exploitatievergoedingen onderwijs; verlenen voorschot ten op vergoedingen onderwijs; verlenen voorschotten exploitatie vergoedingen bijzonder lagei -inderwijs en b.l.o.-onderwijs; aan schaf nieuwe vuilniswagen; beëindiging subsidiëring kinderuitzen- I ding; idem medisch opvoedkundige bureaus; verkoop consort ge- j deelde grona; garantie geldlening particuliere woningbouw; verho- j ging garantie Stichting Huisvesting Bejaarden; verdaging vaststel- ling bestemmingsplannen Berkhout en Landelijk Gebied; bespreking plandoelen Streekplan Zuid Holland West. TER AAR De autobusonderneming N.A.L. streeft er ernstig naar de dienst Ter Aar via Wuubniggc naar Leiden bij de kruising He renweg-Kruisweg aan te laten sluiten op de lijn Leimuiden-Alphen van Centraal-Nederland. En wel met een wachttijd van vijf tot tien minuten. Daarmede zouden de inwoners van Woubrugge een vrijwel directe verbinding krijgen met Alphen. Een dergelijke wijziging zou kunnen ingaan bij de nieuwe dienstregeling, die in mei van kracht wordt. Thans is het reizen via NAL en Centraal Nederland ook mogelijk maar dan is er bij de kruising Kruisweg-Herenweg een wachttijd van drie kwartier. Een andere NAM-verbinding Woubrugge-Alphen gaat via Ter Aar maar dan toch altijd ook nog met een wachttijd van een half uur in Ter Aar. LEIMUIDEN De jaarlijkse Drechfloop in Leimuiden heeft gisteren - ondanks het rijver bod - toch 265 lopers getrok ken. Bij de senioren was Zui derduin het snelst met een tijd van 23.03 min. over de 75 ki lometer. Herry Grimberg be reikte bij de dames als eerste de finish. De jeugd tot 14 jaai en de dames liepen een af stand van 4 kilometer. Het evenement werd georganiseerd door sportvereniging Kickers "69 en werd na afloop zeei geslaagd genoemd. Vooral het fraaie parcours was bij de deel nemers in de esmaak gevallen. sv KICKERS 69 MM - Utoi. SASSENHEIM Gisteravond had In de Pancratius-kerk de afsluiting plaats van de kersttijd, met koor- en samenzang, met aan het orgel mevrouw v.d. Zalm-Langezaal. Begonnen werd met samenzang, waarna het dames- en herenkoor een drietal liederen zong. w.o. een Franse melodie bewerkt door Charles Wood. Het jongens- en heren koor zong vervolgens o.a. „Resonet in laudibus" van Handel (Gal lus). Ook het bejaardenkoor o.l.v. B. Ruygrok verleende medewerking met enkele kerstliederen, waarna het kleinkoor o.l.v. kapelaan Kuypers Engelse carrols en een Italiaanse hymne zongen. Na een grego riaans „Alleluia" van het herenkoor zongen zij een lied bewerkt door Martin Koekelkoren. Na een lie<i van Jan Mul door het dames koor, werd door alle koren samen magistraal een Engelse carrol en „Hoort, hoe in stille dalen" ten gehore gebracht, waarvan het laat ste couplet gezamenlijk werd gezongen. Onder de aanwezigen was oa. loco-burgemeester Westerbeek. ROELOFARENDSVEEN De uitslag van de gehouden kaartwedstr jd ten bate van net jeugdwerk was als volgt: 1. The.) l'Am jj45 p., 2. Bert Voiwater 53U2 p., 3, Jan Rietbroek 5166 p. 4. Mevr. v.d. Burg 4966 p.. 5. Leo Ho- gervorst 4899 p.. 6. Mevr. van Egmond-van Haastregt 4850 p. Volgende week is de kaartavond weer op dinsdag in de Alkebrucht. HAZERSWOUDE - Abortus en euthanasie staan centraal op de gespreksavond, die de raad van (maandag)avond 7 januari, vanaf 19.45 uur, houdt in het Michelshuis. Pa ter Spee van de RK theologi sche hogeschool te Heeerlen- zal deze onderwerpen bij de belangstellenden inleiden. AARLANDERVEEN In een vrij harde wedstrijd, die vele malen onderbroken moest worden om spelers te laten oplappen, is Aarlanderveen tenonder gegaan tegen WDS. De eindstand was 4—0. In de tweede helft (voor de rust was het al 2—0) heeft Aar landerveen wel even gepro beerd de bakens te verzet ten, maar na een derde doel punt en een penalty was het uitzicht hopeloos. ALPHEN AAN DEN RIJN - Zondag zijn er veertig klach- ten bij de politie binnen ge komen over stankoverlast. De sterke gaslucht bleek veroorzaakt te zijn door een lekkage in een raffinaderij in Pernis. HAZERSWOUDE/KOUDE- KERK AAN DEN RIJN De clubkarapioenschappen van de zwem- poloclub „Koudekerk" w orden op 9. 16. 23 en 30 januari gehouden in het overdekte z wembad „De Dolfijn" 'e Hazerswou de. De wedstrijden (achter eenvolgens schoolslag, vlin derslag, rugslag en vrije slag) beginnen telkens om 18.30 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN - Op de kruising Bruins Slotsn- gel Pres. Kennedylaan werd in het weekend een automo bilist gewond Kij een botsing door een voorrangsfout. De twee betrokkenen auto's wer den zwaar beschadigd. ALPHEN AAN DEN RIJN De heer P.G. Verkley is za terdagmorgen bij de Beton- fabriek Van Dijk Jr gehul digd vanwege zijn 25-jarige dienstverband. Tijdens de bijeenkomst namen directie en personeel ook officieel af scheid van de heren A. Ver- kaik en K. van Randeraat, die met pensioen gaan. VOORHOUT In de afgelopen dagen is door de plaatselijke po litie een behoorlijke hoeveelheid gehamsterde benzine aangetrof fen. Op een plaats trof men drie vaten aan van elk 200 liter cn een vat van 60 liter. Enkele dagen later zius er op ees andere plaati twee -at«n van eik 2M Iker bezine. Dagelijks wordt men geconfronteerd met dergelijke gevaarlijke toestan den. De politie verzoekt bewo ners die een sterke benzinelucht ruiken, haar onmiddellijk te waarschuwen. AI.KEMADE - Tijdens de kerst vakantie hebben een aantal sportverenigingen uit Roeloia- rendsveen deelgenomen aan een vijfkamp bestaande uit zaal voetbal, volleybal, badminton, tafeltennis en zwemmen. De voetbalvereniging D. O. S. R- heeft de bekers voor de dagprij zen van zaal voetbal en volley bal gewonnen, de tennisverenl* ging Alkemade de bekers voor badminton en tafeltennis, terwijl de zwemclub de zwembcker in de wacht sleepte, j De tennisclub heefl de beker voor 1 het totaalklassement gewonnen, waarvan de uitslag is gewor den: 1. Tennisver. Alkemade 195 p., 2. Voetbalver. DOSR 190 p., 3 voerbalver. Wet. Boys 115p., 4 volleybalver. In-Up-Go 110 p., 5 Zwemclub Alkemade 100 p., 6 Apollo-bad mint on 40 p. Door de zwemclub Alkemade werd bij de zwemwedstrijden op de 4 x 50m. vrije estafette een nieuw officieus record geves tigd. Clubs Ter Aar willen meer samenwerken TER AAR Tijdens de bestuurs vergadering van de Sportraad Ter Aar is de heer A. J. Groe- neveld bij acclamatie herkozen als voorzitter van deze raad. De samenwerkei.Je verenigingen, die van de raad deel uitmaken gaan door middel van uitwisse- lingswedstrijden hun specifieke sport aan elkaar meer bekend heid geven. Op initiatief van de biljartvereniging HARAGO uit Ter Aar wordt het eerste toer nooi reeds georganiseerd op donderdag 7, vrijdag 8 en zater dag 9 februari a.s. in het Café Het Centrum te Ter Aar. De heer S. Hoogervorst zal ook in de toekomst zich met de organi satie van deze u'.twissclingsacti- viteiten bezig houden. Er zullen verdere contacten gelegd wor den om te komen tot een geza menlijke schoolsportdag voor geheel Ter Aar. In het verleden is er plaatselijk ervaring opge daan met een gunstig resultaat. De samenwerking tussen scho len en sportverenigingen zal zo'n sportdag zeker mogelijk kunnen maken.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5