Leiden wint slag met Utrecht: 800 runderen meer dan anders Handel heeft woord gehouden Aanvoer overtreft de hoogste verwachtingen Onderzoek naar recreatie-gedrag in Voorschoten n PAGINA 3 MAANDAG 7 JANUARI 1974 i de /irma Volwater uit Zoeterwoude wordt gelost bij de Groenoordhal. LEIDEN „De handel heeft woord gehouden. Dat vind ik heel belangrijk", aldus bracht vanmorgen vroeg wethouder Lijten van Economische Zaken zijn tevredenheid onder woorden over de overstelpende aanvoer van runderen in de Leidse Groenoord hal. Hoewel er toen nog niets bekend was over de aanvoer in Utrecht leek het er Inderdaad op, dat Leiden voorlopig winst heeft behaald in „de slag om Rotterdam". Ondanks zijn vreugde bleef wethouder Lijten, die vanmorgen al om half vijf op de vee markt verscheen, realist: „We moeten echter nog een paar maanden afwachten, hce de zaak zich ontwikkelt. Maar dit is in ieder geval meer dan we verwacht hadden". Op dat moment, omstreeks half acht, waren er al aanzienlijk meer dan 900 runderen uitgestald in de Groenoordhal en kondigde de speaker aan, dat de deuren van de hal voorlopig gesloten moesten worden, omdat er gewoonweg geen plaats meer was. De runder- aanvoer in Leiden was met ipeer dan 200% toegenomen: een „gewone" vrijdag, zoals voorheen, leverde normaliter niet meer diao 300 k 350 stuks op. Reeds om 3 uur vanmorgen was het voorlossen bij de Groenoord hal begonnen. De eerste aanvoerders waren drie broers uit Hulst In Zeeuws-Vlaainderen. Met hun koeien en stieren waren ze zon dagavond al om 10 uur vertrokken. Langzaam aan kwamen er meer veewagens het terrein vian de Groenoordhal opdraaien, af komstig uit Noord-Brabant, Zeeland, Noord-Holland en natuurlijk ook Zuid-Holland. Om een aantal plaatsen te noemen: Zevenbergen, Wouw, Breda, Bergen op Zoom, Papendrecht, Spijkenisse, Schiedam, Alkmaar, zelfs eern wagen helemaal uit Sittard, maar ook de oude getrou we aanvoer bijvoorbeeld uit Bodegraven, Alphen en Ter Aar bleef aankomen. Om 6 uur werd het al duidelijk, dat de 900 be schikbare plaatsen in de hal bezet zouden worden. Het was voor alle nieuwkomers in Leiden, zowel mens als dier, nog even wennen in de Groenoordhal. Met wat krachttermen en geloei en tegenspartelen werd door de vroegere Rotterdam-be zoekers de nieuwe handelsplaats betreden. Maar al gauw wist ieder zijn plaats. „Het is zo'n eerste maal wat improviseren," aldus wethouder Lij ten. „Zo hebben we voor de volgende keer geleerd, dat de handel zelf al eerder kan beginnen, zodat een eerste lading koeien, die verkocht is, plaats kan maken voor een volgende groep." De aanvoerders en handelaren, die op de eerste dag Leiden de voorkeur hadden gegeven boven Utrecht, wezen er allemaal wel op. dat het nog helemaal niet zeker was, dat ze de volgende keer ook naar Leiden zouden komen. Ze wilden nog wel even de kat uit de boom kijken. Niettemin heeft Leiden de eerste slag van daag gewonnen. i persoonlijk de ontwikkelingen te volgen op de UTRECHT LEIDEN Aanvoer: Aanvoer: runderen 316 runderen 1097 schapen 18 schapen 1079 varkens 42 biggen 3 paarden 264 geiten 7 Prijzen: Prijzen bij het ter perse slachtrunderen gaan van dit nummer nog extra 6,106,30 niet bekend. Ie kwal 5.40—5.60 2e kwal 4,90-5.10 2e kwal. 4.40—4.70 stieren 5.80—6.30 worstkoeien 4,00—4.45 slachtzeugen an 3e kwal. tot extra 2,60—3,02 vette schapen 1,55—2,10 Handel vlot en hoger Adjunct-directeur De Jong; LEIDEN „Ik ben doodmoe, maar we hebben de slag met Utrecht gewonnen", vertelde een zeer tevreden André de Jong, adjunct-directeur van de Leidse Groenoordhui. „We zijn uit gegaan van een aanvoer van 8U0 runderen, 1200 scha pen en 300 varkens; deze cijfers zullen zeker overschreden worden. Om 8.00 uur vanmorgen hadden we al 1078 runderen geteld en het druppelt nog steeds binnen". Toch zal er woens dag duchtig vergaderd moeten worden om alle kinderziekten van de gewijzigde Leidse veemarkt te genezen. „In samenspraak met de veterinaire dienst zullen er andere openingstijden voor de handel vastgesteld moeten worden", beweert ae heer de Jong. „De handelaren mochten, volgens alspraak, pas om 8.00 u. beginnen, zowel met de runderen als met de varkens. Dat moeten we veranderen. De slagers, die tenslotte de markt maken, mogen we niet laten wuchten. Bo vendien is gebleken dat we ruimte te kort komen. De hal is wel toereikend, maar we hebben materiaal, zoals pallands. te weinig. In ieder geval ben ik blij dat de mensen gekomen zijn. We moeten ze zien vasi je houden". Waar adjunct-direc teur De Jong minder blij om was, was dat er door de aan voerders en handelaren van schapen veel gemopperd wordt over het feit dat Leiden alleen op maandag deze dieren mag markten. „Niemand schijnt te begrijpen op welke gronden dit bepaald is. Men vindt het onrechtvaardig. Met een dergelijk groot aanbod van schapen kan de markt van Purmerend nooit geschaad worden", zegt De Jong, die overigens bijzon der gelukkig was dat de benzine-distributie uitgesteld was. „Ik had dit voor geen geld willen missen" beweert hij ten slotte. De Groenoordhal herbergde vanmorgen Onderzoek detailhandel in Noordwijk wordt toegelicht NOORDWIJK - De Noordwijkse middenstandscentrale zal don derdag 17 januari een bijeen komst organiseren in het Lido aan de Bemardstraat. Gespro ken zal worden over een onder zoek naar de gang van zaken in de detailhandel <n Noordwijk. Het onderzoek, waarover in sep tember een rapport is opgesteld, is verricht door het Economisch Instituut voor midden- en klein bedrijf. Op de bijeenkomst zijn tevens de rapporteurs de heren drs. J. Suyver en A. de Groot uitgenodigd. Zij zullen het een en ander nader toelichten. Ten einde de gesprekken over be paalde onderdelen zo vlot moge lijk te laten verlopen, dienen de vragen schriftelijk voor de 17e te worden ingediend bij net se cretariaat van de middenstands centrale. T axi-passagier bij botsing omgekomen I AMSTERDAM (ANP) - Bij een botsing tussen een Utrechtse taxi en een bus van Centraal Nederland in Amsterdam is gis teravond een van de vier inzit tenden van de taxi om het leven gekomen. De taxi-chauffeur werd met vrij ernstige verwon dingen in een ziekenhuis opge nomen. De vier waren op de au toloze zondag met de taxi naar een voetbalwedstrijd geweest. TEVREDENHEID BIJ CAPRIOLE OVER 1973 HAZERSWOUDE Do Stichting Jeugdcircus Capriole uit Hu- zerswoude, die 78 kinderen in de leeftijdgroep 4—14 Jaar telt, heeft In 1973 dertien voorsieüin- gen gegeven. Hoogtepunt daar van was de officiële prcmlèrfk in eigen woonplauts op 30 april, die werd bijgewoond door 487 personen. De toen gehouden collecte, even als de huis-aan-huis-collecte aan de Rijndijk en de straatcollecte in Alphen aan den R|jn brach ten Capriole, dat afgelopen Jaar begon met de bouw van een ei* gen clubhuis in do wijk Rhynen- burch, zo'n 1500,- in het laatje. De samenwerking met hst terrr fcoo.'- zz. trompetterkorps Ha* zerswoude had tot resultaat dat Caprioles majorettenkorps (37 kinderen) liefst acht rondmar- sen in eigen gemeente Wield. Het jeugdcircus. dat negen leid(st)ers telt, zag de circusin ventaris een welkome aanvul ling ondergaan door giften in natura van het bedrijfsleven en door zelfwerkzaamheid. Kersttoernooi onder grote belangstelling afgesloten KATWIJK De laatste dag van het interscholair kerstsporttoer nooi trok vele belangstellenden. Op deze dag werd gestreden om de hoogste eer op het onderdeel lijnbal. Ondanks het feit, dat op deze dag een team van de Rut- gersschool niet kwam opdagen, konden de wedstrijden In een goede en sportieve sleer worden verspeeld. De heer Visser, hoofd van het bu reau jeugd- en sportzaken reikte na afloop do prijzen uit. De eer ste prijs voor zowel de jongens als meisjes ging naar de Mgr. Bekkersschool. Tweede en derde bij de jongens werden respectie velijk de Otto bron van Wasse naar van Catwijckschool en de ds. Ruigersschool. Bij de meis jes werd de Groen van Prinste- rerschool tweede en de Prins Mauritsschool derde. VOORSCHOTEN Voorschoten gaat een onderzoek instellen naar het gedragspatroon van de burgerij op het gebied van de sport en recreatie wil het ge meentebestuur een inzicht ge ven in de wensen en behoeften in deze materie. Via het ge meentelijk voorlichtingsblad „Raadhuis 'anken" zal de bur gerij een vragenlijst voorgelegd worden, waarin wordt gevraagd de verlangens en wensen op het gebied van de recreatie aan de commissie bekend te maken. De verwerking van de binnenko mende gegevens zal met enige administratieve hulp van buiten af zoveel mogelijk door de ge meentesecretarie worden ge daan. De kosten van het onder zoek kunnen beperkt blijven tot ongeveer 2.500. Alle sport verenigingen zijn ook gevraagd om feitelijke gegevens te ver strekken, waardoor de inmid dels verouderde sportnota, uit gebracht in 1968, bijgewerkt kan worden. In verband met de beperkingen betreffende het energieverbruik en de komende benzinedistribu tie heeft de gemeentereiniging van Voorschoten het besluit moeten nemen de grofvuilop- haaldienst stop te zetten tot minstens half maart. Wethouder Pels deelde de commissieleden mede dat er wel soepel opgetre den zal worden door de reini gingsdienst. Naast de vuilnis zakken mag ook goed verpakte huisafval in dozen geplaatst worden. Statistisch is bewezen dat in de maanden januari en februari het aanbod van grof vuil gering is. Wel blijft moge lijk de reinigingsdienst te bellen voor het ophalen van grote stukken afval tegen betaling. van een krediet van 145.000 voor de aanleg van het laatste gedeelte van de 2de fase van het sportpark Adegeest. Dit kre diet is nodig voor o.a. afraste ringen en beplantingen, daar naast herstraten en uitbreiden van wegen en voetpaden. De drie aanwezige voetbalvelden zullen bespeeld worden door Randstad Sport, dat thans een clubhuis bouwt. De twee fasen van het sportveldencomplex zijn dan gereed. Er bestaat nog een mogelijkheid tot uitbreiding, maar dan zullen er eerst voorzie ningen getroffen moeten worden voor het volkstuinencomplex. Deze uitbreiding komt volgens verwachting niet eerder dan in 19X5 of 1976. Leidse bioscopen 1100 uur: klnfli-rmnt Wlnncti het goud van de Apachen" za i 14.30 uur. zo 11.00 cn IC 1 nachtv „Deliverance" 18 Jr. i UDO ..Live and let die" 14 I4 Jr dag ook 16 4* 4.16. 16.30. 19.00 en 21.16 t Markten BI 7.60 -13.50. UII 2.60 7.70: Cl 9.80—C 30; CM 3.604 70 Boerenkool Aanvoer Wakpeen 150.000 kg.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3